Об утверждении бюджета Енбекского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 327
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан с статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Енбекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 341 235 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 352 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 323 763 тысяч тенге;
2) затраты – 344 010,5 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 775,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 775,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 775,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29.05.2025 № 392 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к сведению в руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –46 228 тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 327 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 341 235 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –2 352 мың теңге;
трансферттер түсімі – 323 763 мың теңге;
2) шығындар – 344 010,5 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2775,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2775,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2775,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 29.05.2025 № 392 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленген еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 62 771 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.

3. Учесть на 2025 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете Енбекского сельского округа в сумме 58 656 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Ермагамбетов К.
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата № 326 от 30 декабря
2024 года
Бюджет Енбекского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29.05.2025 № 392 (вводится в действие с 01.01.2025).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование

3. 2024 жылға арналған Еңбек ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 58 656 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
К. Ермағамбетов
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 326
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 29.05.2025 № 392 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы