Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 26 декабря 2024 года № 291.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 477 007,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 101 843 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 168 943 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 224 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 178 997,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 374 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 620 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 090 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 891 308,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 891 308,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 983 830 тысяч тенге;
погашение займов – 95 090,3 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 1 002 568,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 28.11.2025 № 427 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Установить объем субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в размере 861 092 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 477 007,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 101 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 168 943 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 224 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 178 997,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 374 936 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 620 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 090 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 891 308,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 891 308,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 983 830 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 95 090,3 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 002 568,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 28.11.2025 № 427 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабына сәйкес, 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 62 771 теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 861 092 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функции 72 818 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 186 015 тысяч тенге, в том числе:
Айкенский сельский округ – 12 856 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 15 212 тысяч тенге;
Актастинский сельский округ – 9 625 тысяч тенге;
Аралтогайский сельский округ – 15 310 тысяч тенге;
Тумабулаксий сельский округ – 12 684 тысяч тенге;
Жабасакский сельский округ – 12 093 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 13 820 тысяч тенге;
Кайрактинский сельский округ – 9 960 тысяч тенге;
Карабутакский сельский округ – 28 303 тысяч тенге;
Кумкудукский сельский округ – 12 662 тысяч тенге;
Кызылжулдузский сельский округ – 13 293 тысяч тенге;
Саратский сельский округ – 10 429 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 9 927 тысяч тенге;
Ушкатинский сельский округ – 9 841 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
4) на освещение улиц в населенных пунктах;
5) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
6) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
7) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
9) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на государственную адресную социальная помощь;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты республикалық және облыстық бюджеттердің шығындарын өтеуге 72 818 мың теңге трансферт көзделсін.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 186 015 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйке ауылдық округіне – 12 856 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 15 212 мың теңге;
Ақтасты ауылдық округіне – 9 625 мың теңге;
Аралтоғай ауылдық округіне – 15 310 мың теңге;
Тұмабұлақ ауылдық округіне – 12 684 мың теңге;
Жабасақ ауылдық округіне – 12 093 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 13 820 мың теңге;
Қайрақты ауылдық округіне – 9 960 мың теңге;
Қарабұтақ ауылдық округіне – 28 303 мың теңге;
Құмқұдық ауылдық округіне – 12 662 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 13 293 мың теңге;
Сарат ауылдық округіне – 10 429 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округіне – 9 927 мың теңге;
Ұшқатты ауылдық округіне – 9 841 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық және облыстық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге;
4) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
5) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
6) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;

3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
5) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
4) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
4) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
6) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 37 511 тысяч тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2024
года № 291
Айтекебийский районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 28.11.2025 № 427 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 37 511 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 291
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 28.11.2025 № 427 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

59619
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34577
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
25257
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
156347
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
133182,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
133182,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86438
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
390
021
Капитальные расходы государственного органа
2346,4
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
25460,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12353
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6195
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2442944,2
1
Жилищное хозяйство
964166,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
954166,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1198,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
458
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
952510
2
Коммунальное хозяйство
1423699,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
817054,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
186851,7
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62284,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
567918
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

59619
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34577
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
25257
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156347
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
133182,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
133182,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
86438
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
390
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2346,4
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
25460,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12353
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6195
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2442944,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
964166,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
954166,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1198,7
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
458
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
952510
2
Коммуналдық шаруашылық
1423699,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
817054,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
186851,7
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
62284,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
567918
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

36695
9
Прочие государственные услуги общего характера
241713
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
241713
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16520
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
225193
02
Оборона
61526
1
Военные нужды
13727
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13727
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13727
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
47799
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47799
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12244
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35555
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389001
1
Социальное обеспечение
27000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27000
005
Государственная адресная социальная помощь
27000
2
Социальная помощь
246163
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
246163
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31948
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146841
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66874
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115838
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115838
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64474
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

36695
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
241713
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
241713
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16520
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
225193
02
Қорғаныс
61526
1
Әскери мұқтаждар
13727
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13727
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13727
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
47799
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47799
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12244
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35555
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
389001
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27000
2
Әлеуметтiк көмек
246163
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
246163
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146841
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66874
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115838
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115838
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
64474
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

246
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31948
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146841
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66874
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115838
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115838
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64474
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахста
24913
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25951
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
180323
2
Коммунальное хозяйство
139823
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
139823
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
95355
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
44468
3
Благоустройство населенных пунктов
40500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40500
015
Освещение улиц в населенных пунктах
40500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
503621
1
Деятельность в области культуры
252910
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
252910
003
Поддержка культурно-досуговой работы
252910
2
Спорт
5500
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5500
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1500
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

246
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146841
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66874
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115838
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115838
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
64474
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24913
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25951
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
180323
2
Коммуналдық шаруашылық
139823
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139823
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
95355
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
44468
3
Елді-мекендерді көркейту
40500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40500
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
40500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
503621
1
Мәдениет саласындағы қызмет
252910
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
252910
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
252910
2
Спорт
5500
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5500
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы