О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2025-2027 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2024 года № 27-201.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 065,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 881,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 726,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 957,8 тысяч тенге;
2) затраты – 70 691,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 625,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 625,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 201,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 872,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 793,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 425,5 тысячи тенге;
2) затраты – 87 367,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 166,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 166,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

2025-2027 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-201 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 366,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 357,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 726,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 781,8 мың теңге;
2) шығындар – 67 992,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 625,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 625,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 37-285 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 952,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 457,8 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 310,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 793,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81 390,5 мың теңге;
2) шығындар – 101 118,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 166,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 166,1 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 37-285 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 045,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 045,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2025 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 739 203,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 045,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 045,8 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 37-285 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2025 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 739 203,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.