О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2025-2027 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2024 года № 27-201.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 625,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 451,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 716,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 957,9 тысяч тенге;
2) затраты – 69 251,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 625,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 625,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 01.07.2025 № 32-244 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 258,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 039,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 793,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 425,5 тысячи тенге;
2) затраты – 66 424,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 166,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 166,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 01.07.2025 № 32-244 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

2025-2027 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-201 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 625,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 451,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 716,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 957,9 мың теңге;
2) шығындар – 69 251,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 625,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 625,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 32-244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 258,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 039,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 793,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 425,5 мың теңге;
2) шығындар – 66 424,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 166,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 166,1 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 32-244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 66 275,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 349,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 926,9 тысяча тенге;
2) затраты – 68 597,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 321,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 321,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 01.07.2025 № 32-244 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 484 935,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 159 359,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 175,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 797,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 313 603,0 тысяч тенге;
2) затраты – 487 690,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 755,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 755,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 01.07.2025 № 32-244 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 808,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 891,5 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 550,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 642,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 724,0 тысяч тенге;
2) затраты – 82 868,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

1) кірістер – 66 275,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 349,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 926,9 мың теңге;
2) шығындар – 68 597,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 321,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 321,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 32-244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 484 935,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 159 359,7 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 175,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 797,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 313 603,0 мың теңге;
2) шығындар – 487 690,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 755,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 755,1 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 32-244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 808,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 891,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 550,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 642,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 724,0 мың теңге;
2) шығындар – 82 868,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 045,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 045,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 01.07.2025 № 32-244 (вводится в действие с 01.01.2025).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2025 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 739 203,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 045,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 045,8 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 32-244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2025 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 739 203,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.