О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2025-2027 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2024 года № 27-201.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 065,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 881,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 726,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 957,8 тысяч тенге;
2) затраты – 70 691,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 625,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 625,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 201,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 872,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 793,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 425,5 тысячи тенге;
2) затраты – 87 367,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 166,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 166,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

2025-2027 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-201 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 065,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 881,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 726,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 957,8 мың теңге;
2) шығындар – 70 691,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 625,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 625,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 201,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 872,3 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 110,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 793,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 425,5 мың теңге;
2) шығындар – 87 367,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 166,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 166,1 мың теңге
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -16 060,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 060,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 807,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 908,1 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 536,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 763,0 тысячи тенге;
2) затраты – 67 537,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 729,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 729,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Чаглинского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 7, 7-1, 7-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 593,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 477,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 115,5 тысяч тенге;
2) затраты – 86 121,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 528,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 528,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить бюджет села Айдабол Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 8, 8-1, 8-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 048,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 130,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 060,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 060,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 807,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 908,1 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 536,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 763,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 537,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 729,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 729,9 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Зеренді ауданының Чаглинка ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 7-1, 7-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 593,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 477,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 115,5 мың теңге;
2) шығындар – 86 121,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 528,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 528,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Зеренді ауданының Айдабол ауылының 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 8, 8-1, 8-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 048,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 130,2 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 045,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 045,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2025 № 35-269 (вводится в действие с 01.01.2025).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2025 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 739 203,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 045,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 045,8 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 21.09.2025 № 35-269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2025 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 739 203,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.