О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43643,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9854 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33789,8 тысяч тенге;
2) затраты – 43643,8 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 30.06.2025 № 8С-45-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40394,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9821 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30312,5 тысячи тенге;
2) затраты – 48739,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-8345,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8345,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 30.06.2025 № 8С-45-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209718,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 113126,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 95637,4 тысяч тенге.
2) затраты – 218791,4 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9072,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9072,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 30.09.2025 № 8С-47-4 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43884 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11294,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32589,8 мың теңге;
2) шығындар – 43884 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40394,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30312,5 мың теңге;
2) шығындар – 49011,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-8616,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8616,9 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209735,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 108750,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 128,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 302,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 100553,9 мың теңге;
2) шығындар – 218807,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9072,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9072,6 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2) затраты – 28829 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1250) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 30.06.2025 № 8С-45-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2025 год, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов, в сумме 362221 тысяч тенге, в том числе:
аппарату акима села Белагаш 25645 тысяч тенге;
Беловодскому сельскому округу 28539 тысяч тенге;
аппарату акима села Жаксы 51609 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 37073 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 29895 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 27787 тысяч тенге;
Калининскому сельскому округу 19901 тысяч тенге;
аппарату акима села Киевское 20303 тысячи тенге;
Кызылсайскому сельскому округу 20372 тысяч тенге;
аппарату акима села Новокиенка 22063 тысячи тенге;
аппарату акима села Подгорное 18026 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 20220 тысяч тенге;
аппарату акима села Терсакан 22725 тысяч тенге;
аппарату акима села Чапаевское 18063 тысячи тенге.

2) шығындар – 29535,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1250) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1250 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерге аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 362221 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылы әкімінің аппаратына 25645 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 28539 мың теңге;
Жақсы ауылы әкімінің аппаратына 51609 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 37073 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 29895 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 27787 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 19901 мың теңге;
Киев ауылы әкімінің аппаратына 20303 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 20372 мың теңге;
Новокиенка ауылы әкімінің аппаратына 22063 мың теңге;
Подгорное ауылы әкімінің аппаратына 18026 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 20220 мың теңге;
Терісаққан ауылы әкімінің аппаратына 22725 мың теңге;
Чапай ауылы әкімінің аппаратына 18063 мың теңге.