О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43884 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11294,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32589,8 тысяч тенге;
2) затраты – 43884 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2025 № 8С-50-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40394,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9821 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30312,5 тысячи тенге;
2) затраты – 49011,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-8616,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8616,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2025 № 8С-50-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209735,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 108750,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 128,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 302,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 100553,9 тысяч тенге.
2) затраты – 218807,9 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9072,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9072,6 тысяч тенге е.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2025 № 8С-50-1 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44254 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11664,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32589,8 мың теңге;
2) шығындар – 44254 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 8С-51-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40394,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30312,5 мың теңге;
2) шығындар – 49011,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-8616,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8616,9 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 8С-51-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209735,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107737,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 128,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1314,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 100553,9 мың теңге;
2) шығындар – 218807,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9072,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9072,6 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 8С-51-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2) затраты – 29535,3 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1250) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2025 № 8С-50-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2025 год, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов, в сумме 362221 тысяч тенге, в том числе:
аппарату акима села Белагаш 25645 тысяч тенге;
Беловодскому сельскому округу 28539 тысяч тенге;
аппарату акима села Жаксы 51609 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 37073 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 29895 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 27787 тысяч тенге;
Калининскому сельскому округу 19901 тысяч тенге;
аппарату акима села Киевское 20303 тысячи тенге;
Кызылсайскому сельскому округу 20372 тысяч тенге;
аппарату акима села Новокиенка 22063 тысячи тенге;
аппарату акима села Подгорное 18026 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 20220 тысяч тенге;
аппарату акима села Терсакан 22725 тысяч тенге;
аппарату акима села Чапаевское 18063 тысячи тенге.

2) шығындар – 29535,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1250) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1250 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерге аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 362221 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылы әкімінің аппаратына 25645 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 28539 мың теңге;
Жақсы ауылы әкімінің аппаратына 51609 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 37073 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 29895 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 27787 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 19901 мың теңге;
Киев ауылы әкімінің аппаратына 20303 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 20372 мың теңге;
Новокиенка ауылы әкімінің аппаратына 22063 мың теңге;
Подгорное ауылы әкімінің аппаратына 18026 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 20220 мың теңге;
Терісаққан ауылы әкімінің аппаратына 22725 мың теңге;
Чапай ауылы әкімінің аппаратына 18063 мың теңге.

от 25 декабря 2024 года
№ 8С-39-1
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 43 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2025 № 8С-50-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
262
Аппарат акима села Белагаш Жаксынского района
18
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
18
Аппарат акима Беловодского сельского округа Жаксынского района
26
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
26
Аппарат акима села Жаксы Жаксынского района
56
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
56
Аппарат акима Жанакийминского сельского округа Жаксынского района
46
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
46
Аппарат акима Запорожского сельского округа Жаксынского района
28
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
28
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
28
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
28
Аппарат акима Калининского сельского округа Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима села Киевское Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима Кызылсайского сельского округа Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима села Новокиенка Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима села Подгорное Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима Тарасовского сельского округа Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Аппарат акима села Терсакан Жаксынского района
32
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
32
Аппарат акима села Чапаевское Жаксынского района
4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4
Приложение 44 к решению
Жаксынского районного маслихата

2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-39-1 шешіміне
43 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 43-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 8С-50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
262
Жақсы ауданының Белағаш ауылы әкімінің аппараты
18
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
18
Жақсы ауданының Беловод ауылдық округі әкімінің аппараты
26
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
26
Жақсы ауданының Жақсы ауылы әкімінің аппараты
56
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
56
Жақсы ауданының Жаңа Қима ауылдық округі әкімінің аппараты
46
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
46
Жақсы ауданының Запорожье ауылдық округі әкімінің аппараты
28
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
28
Жақсы ауданы Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
28
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
28
Жақсы ауданының Калинин ауылдық округі әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Киев ауылы әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Қызылсай ауылдық округі әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Новокиенка ауылы әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Подгорное ауылы әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Тарасов ауылдық округі әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы ауданының Терісаққан ауылы әкімінің аппараты
32
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
32
Жақсы ауданының Чапай ауылы әкімінің аппараты
4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
4
Жақсы аудандық мәслихатының