"О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-31/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Есиль на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 327449,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 229453 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92955,6 тысяч тенге;
2) затраты – 375172,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 47722,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47722,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № 8С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксай на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28523,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8742 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19781,1 тысячи тенге;
2) затраты –25837,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1425,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1425,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № 8С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34671 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6221 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 174 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 28276 тысяч тенге;
2) затраты – 30240,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 327449,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 229453 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5040 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 92955,6 мың теңге;
2) шығындар – 375172,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-47722,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47722,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 28.05.2025 № 8С35/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28523,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8742 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19781,1 мың теңге;
2) шығындар – 25837,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1425,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1425,9 мың теңге;
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34671 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28276 мың теңге;
2) шығындар – 30240,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета –(-4729,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4729,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № 8С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44875 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11729 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33146 тысяч тенге;
2) затраты – 45612 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-737) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 737 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № 8С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24412 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9720 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14692 тысячи тенге;
2) затраты –25837,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1425,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1425,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 30688 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14310 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16378 тысяч тенге;
2) затраты – 31308,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-620,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 620,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4729,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4729,1 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2025-2026 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44875 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11729 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33146 мың теңге;
2) шығындар – 45612 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-737) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24412 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9720 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14692 мың теңге;
2) шығындар – 25837,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1425,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1425,9 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30688 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16378 мың теңге;
2) шығындар – 31308,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-620,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,9 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39120,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14234 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 177 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24709,1 тысяч тенге;
2) затраты – 40765,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1645,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1645,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24212 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15987 тысячи тенге;
2) затраты – 24447,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-235,8)тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 235,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджетах поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 265170 тысяч тенге, в том числе:
селу Аксай – 19380 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 28276 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу – 13575 тысяч тенге;
Жаныспайскому сельскому округу – 14692 тысячи тенге;
Зареченскому сельскому округу – 16378 тысяч тенге;
Знаменка сельскому округу – 14070 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 13848 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 13513 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 34950 тысяч тенге;
поселку Красногорский – 20849 тысяч тенге;
селу Московское – 20119 тысяч тенге;
селу Орловка – 17158 тысяч тенге;
Свободненскому сельскому округу – 23296 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу – 15066 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39120,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 177 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24709,1 мың теңге;
2) шығындар – 40765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1645,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1645,8 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24212 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15987 мың теңге;
2) шығындар – 24447,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –235,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2025 жылға арналған Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 265170 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Ақсай ауылына – 19380 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 28276 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне – 13575 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне – 14692 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 16378 мың теңге;
Знаменка ауылына – 14070 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 13848 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне – 13513 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне – 34950 мың теңге;
Красногорский кентіне – 20849 мың теңге;
Московский ауылына – 20119 мың теңге;
Орловка ауылына – 17158 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне – 23296 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 15066 мың теңге.

17. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из районного бюджета в сумме 34648 тысяч тенге, в том числе:
городу Есиль – 19648 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 12000 тысяч тенге;
селу Орловка – 15000 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 60000 тысяч тенге городу Есиль.

17. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 34648 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Есіл қаласына – 19648 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне - 12000 мың теңге;
Орловка ауылына – 15000 мың тенге.
18. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен 60000мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін Есіл қаласына.