"О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-31/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Есиль на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 327405,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 229453 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92911,1 тысячи тенге;
2) затраты – 375128 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 47722,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47722,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксай на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28523,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8628,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 113,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19781,1 тысячи тенге;
2) затраты – 31649,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3126,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3126,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

"2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 327405,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 229453 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -5040 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 92911,1 мың теңге;
2) шығындар – 375128 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-47722,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47722,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 28.05.2025 № 8С35/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28523,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8628,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -113,2 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 19781,1 мың теңге;
2) шығындар – 31649,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3126,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3126,7 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 34671 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6221 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 174 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 28276 тысяч тенге;
2) затраты –25837,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1425,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1425,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29392 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14126 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15266,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32591,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3199,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3199,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24412 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9720 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14692 тысячи тенге;
2) затраты – 27330,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1420,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1420,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 34671 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28276 мың теңге;
2) шығындар – 25837,9 мың теңге;;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1425,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1425,9 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2025-2026 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29392 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14126 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15266,0 мың теңге;
2) шығындар – 32591,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3199,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3199,2 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № 8С-37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі): 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24412 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9720 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14692 мың теңге;
2) шығындар – 27330,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-1420,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1420,6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 32093 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15322 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16771 тысяча тенге;
2) затраты –32713,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-620,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 620,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23601 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14070 тысяч тенге;
2) затраты – 44958,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-21357,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21357,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить бюджет Интернационального сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 25910 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10935 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 115 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14860 тысяч тенге;
2) затраты – 68462,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-7072,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7072,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Каракольского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 32093 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15322 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16771 мың теңге;
2) шығындар – 32713,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-620,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,8 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14070 мың теңге;
2) шығындар – 44958,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-21357,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21357,5 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10935 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 115 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14860 мың теңге;
2) шығындар – 35244,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-7072,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7072,4 мың теңге
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 31011 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22306 тысяч тенге;
2) затраты – 30240,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(-4729,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4729,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61434 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14262 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 471 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 46701 тысяча тенге;
2) затраты – 68213,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-6779,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6779,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет поселка Красногорск на 2025-2027 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28172 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7323 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20849 тысяч тенге;
2) затраты – 40765,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1645,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1645,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13.11.2025 № 8С-39/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет села Московское на 2025-2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26947 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5392 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21555 тысяч тенге;

1) кірістер – 31011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22306 мың теңге;
2) шығындар – 30240,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) 5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4729,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4729,1 мың теңге
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61434 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14262 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 471 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46701 мың теңге;
2) шығындар – 68213,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-6779,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6779,8 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімдерімен.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Красногорск кентінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28172 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20849 мың теңге;
2) шығындар – 40765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –235,8 мың теңге;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Московское ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26947 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5392 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21555 мың теңге;

2) затраты – 31676,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4729,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4729,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет села Орловка на 2025-2027 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16474 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33146 тысяч тенге;
2) затраты – 50357 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-737) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 737 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39120,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14234 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 177 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24709,1 тысяч тенге;
2) затраты – 40765,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1645,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1645,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24613,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16388,1 тысяча тенге;
2) затраты – 24848,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

2) шығындар – 31676,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4729,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4729,1 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2025 № 8С-39/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16474 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33146 мың теңге;
2) шығындар – 50357 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-737) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39120,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 177 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24709,1 мың теңге;
2) шығындар – 40765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1645,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1645,8 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24613,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16388,1 мың теңге;
2) шығындар – 24848,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – (-235,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 235,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2025 № 8С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджетах поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 265170 тысяч тенге, в том числе:
селу Аксай – 19380 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 28276 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу – 13575 тысяч тенге;
Жаныспайскому сельскому округу – 14692 тысячи тенге;
Зареченскому сельскому округу – 16378 тысяч тенге;
Знаменка сельскому округу – 14070 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 13848 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 13513 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 34950 тысяч тенге;
поселку Красногорский – 20849 тысяч тенге;
селу Московское – 20119 тысяч тенге;
селу Орловка – 17158 тысяч тенге;
Свободненскому сельскому округу – 23296 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу – 15066 тысяч тенге.
17. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из районного бюджета в сумме 34648 тысяч тенге, в том числе:
городу Есиль – 19648 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 12000 тысяч тенге;
селу Орловка – 15000 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 235,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 8С-40/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2025 жылға арналған Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 265170 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Ақсай ауылына – 19380 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 28276 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне – 13575 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне – 14692 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 16378 мың теңге;
Знаменка ауылына – 14070 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 13848 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне – 13513 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне – 34950 мың теңге;
Красногорский кентіне – 20849 мың теңге;
Московский ауылына – 20119 мың теңге;
Орловка ауылына – 17158 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне – 23296 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 15066 мың теңге.
17. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 34648 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Есіл қаласына – 19648 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне - 12000 мың теңге;
Орловка ауылына – 15000 мың тенге.

18. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 60000 тысяч тенге городу Есиль.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно осуществляющий полномочия
председателя Есильского районного маслихата Е.Челюбеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
25 декабря 2024 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года

18. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен 60000мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін Есіл қаласына.
19. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаты
төрайымының өкілеттігін
уақытша жүзеге асырушы
Е.Челюбеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2024 жыл 25 желтоқсан
Есіл аудандық мәслихатының
25 желтоқсандағы 2024 жылғы