О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С-18/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и подпунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 145 689 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 487 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 756 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 161 739 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 016 тысяч тенге;
2) затраты – 25 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2-1. Учесть, что в бюджете села Аксу района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 900 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7 тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 145 689 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 487 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 756 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 161 739 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2025 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 16 050 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 016 мың теңге;
2) шығындар – 25 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 900 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2025 жылға арналған Ақсу ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 492,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 268,5 тысяч тенге;
2) затраты – 52 862,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3-1. Учесть, что в бюджете Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 567,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 207,8 тысяч тенге;
2) затраты – 54 717,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. Шешім 2-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 492,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 268,5 мың теңге;
2) шығындар – 52 862,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге;
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 370 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 567,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 207,8 мың теңге;
2) шығындар – 54 717,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге;
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 150 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 247 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 547 тысяч тенге;
2) затраты – 41 607,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 360,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
5-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3- (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 512 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 701 тысяч тенге;
2) затраты – 76 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 100 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 247 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 547 мың теңге;
2) шығындар – 41 607,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 360,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 360,7 мың теңге;
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2025 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 5 360,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 512 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 701 мың теңге;
2) шығындар – 76 512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2025 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 100 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

11-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 7 802,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 901 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 559 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 342 тысяч тенге;
2) затраты – 38 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12-1. Учесть, что в бюджете села Заозерное района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 751 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет села Кенащи района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 994 тысяч тенге;
2) затраты – 35 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

11-1. 2025 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 7 802,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 559 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 342 мың теңге;
2) шығындар – 38 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751 мың теңге;
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-1. 2025 жылға арналған Заозерный ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 751 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 994 мың теңге;
2) шығындар – 35 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 31 021 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 706 тысяч тенге;
2) затраты – 34 021 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 068 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 122 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 946 тысяч тенге;
2) затраты – 32 068 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28.11.2025 № С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15-1. Учесть, что бюджете села Мамай района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.

1) кірістер – 31 021 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 706 мың теңге;
2) шығындар – 34 021 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-1. 2025 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 068 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 946 мың теңге;
2) шығындар – 32 068 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 000 мың теңге;
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 28.11.2025 № С-28/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2025 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.

17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 512 882 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
37 896 тысяч тенге;
селу Аксу
23 016 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
43 285 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
42 203 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
31 547 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 685 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
57 189 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 997 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
35 062 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
24 785 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
35 264 тысяч тенге;
селу Заозерное
32 342 тысяч тенге;
селу Кенащи
32 994 тысяч тенге;
селу Краснофлотское

17. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 512 882 мың теңге сомасында субвенциялар көледері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
37 896 мың теңге;
Ақсу ауылына
23 016 мың теңге;
Аңгал батыр ауылддық округіне
43 285 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
42 203 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
31 547 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 685 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
57 189 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 997 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
35 062 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
24 785 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
35 264 мың теңге;
Заозерный ауылына
32 342 мың теңге;
Кеңащы ауылына
32 994 мың теңге;
Краснофлот ауылына

24 030 тысяч тенге;
селу Мамай
23 587 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

24 030 мың теңге;
Мамай ауылына
23 587 мың теңге;
18. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2025 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының

645
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1359,8
Аппарат акима Валихановского сельского округа
12000
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12000
Аппарат акима Донского сельского округа
3000
На организацию водоснабжения населенных пунктов
3000
Аппарат акима Енбекшильдерского сельского округа
3731,3
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1578
На организацию водоснабжения населенных пунктов
2153,3
Аппарат акима Заураловского сельского округа
7469,4
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
7469,4
Аппарат акима Макинского сельского округа
26461
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2677
На содержание мест захоронений и погребение безродных
77
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
13784
На организацию водоснабжения населенных пунктов
6723
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3200
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
7216
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
3543
На освещение улиц населенных пунктов
185
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2288
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200
Аппарат акима села Кенащи
1000
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1000
Аппарат акима села Краснофлотское
3676
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2176
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1500
Аппарат акима села Мамай
359
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
359

645
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1359,8
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
12000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12000
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
3000
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3000
Еңбекшілдер ауылдық округі әкімінің аппараты
3731,3
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1578
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
2153,3
Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты
7469,4
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7469,4
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
26461
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2677
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге
77
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13784
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6723
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
3200
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
7216
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3543
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
185
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2288
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1200
Кеңащы ауылы әкімінің аппараты
1000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Краснофлот ауылы әкімінің аппараты
3676
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2176
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Мамай ауылы әкімінің аппараты
359
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
359