О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С-18/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и подпунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 089 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 543 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 147 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 016 тысяч тенге;
2) затраты – 25 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2-1. Учесть, что в бюджете села Аксу района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 900 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7 тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 131 089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 543 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 147 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2025 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 16 050 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 016 мың теңге;
2) шығындар – 25 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 900 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2025 жылға арналған Ақсу ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 494 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 270 тысяч тенге;
2) затраты – 52 864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3-1. Учесть, что в бюджете Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 115 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 755 тысяч тенге;
2) затраты – 56 265 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. Шешім 2-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 494 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 270 мың теңге;
2) шығындар – 52 864 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге;
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 370 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 115 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 755 мың теңге;
2) шығындар – 56 265 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге;
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 150 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 070 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 548 тысяч тенге;
2) затраты – 43 430,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 360,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
5-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3- (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 703 тысяч тенге;
2) затраты – 76 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 100 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 548 мың теңге;
2) шығындар – 43 430,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 360,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 360,7 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2025 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 5 360,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 703 мың теңге;
2) шығындар – 76 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2025 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 100 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 221 759 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 073 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 217 686 тысяч тенге;
2) затраты – 307 300,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85 541,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 541,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
7-1. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 85 541,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 256,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 508,5 тысяч тенге;
2) затраты – 77 556,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 090,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 558 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 532,2 тысяч тенге;
2) затраты – 48 175,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 085,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 085,2 тысяч тенге.

1) кірістер – 221 759 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 217 686 мың теңге;
2) шығындар – 307 300,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85 541,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 541,2 мың теңге;
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2025 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 85 541,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 256,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 508,5 мың теңге;
2) шығындар – 77 556,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 300 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 300 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 090,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 532,2 мың теңге;
2) шығындар – 48 175,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 085,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 085,2 мың теңге;

11-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 7 802,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 901 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 559 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 342 тысяч тенге;
2) затраты – 38 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12-1. Учесть, что в бюджете села Заозерное района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 751 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет села Кенащи района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 994 тысяч тенге;
2) затраты – 34 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

11-1. 2025 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 7 802,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 559 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 342 мың теңге;
2) шығындар – 38 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-1. 2025 жылға арналған Заозерный ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 751 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 994 мың теңге;
2) шығындар – 34 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 29 521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 030 тысяч тенге;
2) затраты – 32 521 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 193 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 247 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 946 тысяч тенге;
2) затраты – 34 193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.09.2025 № С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15-1. Учесть, что бюджете села Мамай района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.

1) кірістер – 29 521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 030 мың теңге;
2) шығындар – 32 521 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-1. 2025 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 193 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 247 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 946 мың теңге;
2) шығындар – 34 193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 000 мың теңге;
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.09.2025 № С-26/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2025 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.

17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 512 882 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
37 896 тысяч тенге;
селу Аксу
23 016 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
43 285 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
42 203 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
31 547 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 685 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
57 189 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 997 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
35 062 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
24 785 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
35 264 тысяч тенге;
селу Заозерное
32 342 тысяч тенге;
селу Кенащи
32 994 тысяч тенге;
селу Краснофлотское

17. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 512 882 мың теңге сомасында субвенциялар көледері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
37 896 мың теңге;
Ақсу ауылына
23 016 мың теңге;
Аңгал батыр ауылддық округіне
43 285 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
42 203 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
31 547 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 685 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
57 189 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 997 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
35 062 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
24 785 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
35 264 мың теңге;
Заозерный ауылына
32 342 мың теңге;
Кеңащы ауылына
32 994 мың теңге;
Краснофлот ауылына

24 030 тысяч тенге;
селу Мамай
23 587 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

24 030 мың теңге;
Мамай ауылына
23 587 мың теңге;
18. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2025 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының

3552
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
645
На организацию водоснабжения населенных пунктов
2907
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
1
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Валихановского сельского округа
12002
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12000
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
3003
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1
На организацию водоснабжения населенных пунктов
3000
Аппарат акима Заураловского сельского округа
7470,2
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
7470,2
Аппарат акима Макинского сельского округа
26461
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2677
На содержание мест захоронений и погребение безродных
77
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
13784
На организацию водоснабжения населенных пунктов
6723
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3200
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
4773
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1100
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2473
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200
Аппарат акима села Мамай
359
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
359

3552
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
645
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
2907
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
12002
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
3003
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3000
Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты
7470,2
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7470,2
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
26461
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2677
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге
77
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13784
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6723
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
3200
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
4773
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2473
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1200
Мамай ауылы әкімінің аппараты
359
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
359