О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С-18/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и подпунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 335 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 134 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.07.2025 № С-24/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 16 050 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 016 тысяч тенге;
2) затраты – 25 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2-1. Учесть, что в бюджете села Аксу района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 900 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7 тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 118 335 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 134 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.07.2025 № С-24/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2025 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 16 050 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 016 мың теңге;
2) шығындар – 25 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 900 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2025 жылға арналған Ақсу ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 824 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 554 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 270 тысяч тенге;
2) затраты – 52 194 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
3-1. Учесть, что в бюджете Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 370 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 563 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 203 тысяч тенге;
2) затраты – 52 713 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4 150 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. Шешім 2-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 824 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 270 мың теңге;
2) шығындар – 52 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 370 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 203 мың теңге;
2) шығындар – 52 713 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 150 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 070 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 548 тысяч тенге;
2) затраты – 43 430,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 360,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
5-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 5 360,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3- (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 703 тысяч тенге;
2) затраты – 66 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.07.2025 № С-24/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 100 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 548 мың теңге;
2) шығындар – 43 430,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 360,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 360,7 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2025 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 5 360,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59 703 мың теңге;
2) шығындар – 66 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.07.2025 № С-24/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2025 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 100 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
9-1. Учесть, что в бюджете Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 085,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 216 919 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 861 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 185 058 тысяч тенге;
2) затраты – 270 373,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53 454,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 454,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.07.2025 № С-24/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
10-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 53 454,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 157 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 893 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 264 тысяч тенге;
2) затраты – 62 959,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 802,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 802,3 тысяч тенг.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 2025 жылға арналған Заурал ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 085,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 216 919 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 861 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 185 058 мың теңге;
2) шығындар – 270 373,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 454,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 454,2 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.07.2025 № С-24/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 2025 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 53 454,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 157 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 893 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 264 мың теңге;
2) шығындар – 62 959,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 802,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 802,3 мың теңге.";
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

11-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 7 802,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 901 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 559 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 342 тысяч тенге;
2) затраты – 38 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
12-1. Учесть, что в бюджете села Заозерное района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 751 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет села Кенащи района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 994 тысяч тенге;
2) затраты – 34 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

11-1. 2025 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 7 802,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 559 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 342 мың теңге;
2) шығындар – 38 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-1. 2025 жылға арналған Заозерный ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 751 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 994 мың теңге;
2) шығындар – 34 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 24 030 тысяч тенге;
2) затраты – 32 521 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 3 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 834 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 247 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 587 тысяч тенге;
2) затраты – 33 834 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
15-1. Учесть, что бюджете села Мамай района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.05.2025 № С-22/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 512 882 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
37 896 тысяч тенге;
селу Аксу

трансферттер түсімі – 24 030 мың теңге;
2) шығындар – 32 521 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-1. 2025 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 834 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 247 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 587 мың теңге;
2) шығындар – 33 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 000 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2025 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.05.2025 № С-22/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
17. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 512 882 мың теңге сомасында субвенциялар көледері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
37 896 мың теңге;
Ақсу ауылына

23 016 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
43 285 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
42 203 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
31 547 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 685 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
57 189 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 997 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
35 062 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
24 785 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
35 264 тысяч тенге;
селу Заозерное
32 342 тысяч тенге;
селу Кенащи
32 994 тысяч тенге;
селу Краснофлотское

23 016 мың теңге;
Аңгал батыр ауылддық округіне
43 285 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
42 203 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
31 547 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 685 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
57 189 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 997 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
35 062 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
24 785 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
35 264 мың теңге;
Заозерный ауылына
32 342 мың теңге;
Кеңащы ауылына
32 994 мың теңге;
Краснофлот ауылына

24 030 тысяч тенге;
селу Мамай
23 587 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

24 030 мың теңге;
Мамай ауылына
23 587 мың теңге;
18. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2025 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының

2002
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
503
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1
На организацию водоснабжения населенных пунктов
500
Аппарат акима Макинского сельского округа
10000
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000

2002
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
503
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
500
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
10000
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
10000