О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-35/2-24.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.06.2025 № 8С-42/2-25 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 484 061,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 237 482,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 244 079,9 тысяч тенге;
2) затраты – 498 429,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 367,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 367,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 417 725,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 845,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 392,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 400 456,0 тысяч тенге;
2) затраты – 424 225,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 500,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-35/2-24 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабындағы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 13.06.2025 № 8С-42/2-25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 484 061,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 237 482,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 244 079,9 мың теңге;
2) шығындар – 498 429,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 367,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 367,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 417 725,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 845,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 392,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 32,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 400 456,0 мың теңге;
2) шығындар – 424 225,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 500,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 500,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

13. Утвердить бюджет села Майлан на 2025-2027 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 286 907,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47 085,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 896,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 227 925,0 тысяч тенге;
2) затраты – 375 833,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -88 926,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 926,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет села Бозтал на 2025-2027 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 137 211,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 355,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 59,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 442,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130 354,2 тысяч тенге;
2) затраты – 139 905,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 694,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 694,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Учесть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов в сумме 313 156,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Ерейментау 51 360,0 тысяч тенге;
Еркиншиликскому сельскому округу 29 081,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 32 180,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 21 413,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 16 772,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 20 424,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 24 636,0 тысяч тенге;

13. 2025-2027 жылдарға арналған Майлан ауылы бюджеті осы шешімнің 37, 38 және тиісінше 39-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 286 907,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 085,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 11 896,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 227 925,0 мың теңге;
2) шығындар – 375 833,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -88 926,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88 926,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 23.12.2025 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Бозтал ауылы бюджеті осы шешімнің 40, 41 және тиісінше 42-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 137 211,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 355,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 442,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 130 354,2 мың теңге;
2) шығындар – 139 905,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 694,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 694,1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 23.12.2025 23.12.2025 № 8С-48/4-25 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025 жылға арналған 313 156,0 мың теңге сомасында ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
Ерейментау қаласына 51 360,0 мың теңге;
Еркіншілік ауылдық округіне 29 081,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 32 180,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 21 413,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 16 772,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 20 424,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 24 636,0 мың теңге;

Койтасскому сельскому округу 16 542,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 15 809,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 18 195,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 23 213,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 12 935,0 тысяч тенге;
селу Майлан 10 282,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 20 314,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в составе поступлений на 2025 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов предусмотрены целевые трансферты из республиканского, областного и районного бюджетов согласно приложению 43 к настоящему решению.

Қойтас ауылдық округіне 16 542,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 15 809,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 18 195,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 23 213,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 12 935,0 мың теңге;
Майлан ауылына 10 282,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 20 314,0 мың теңге.
16. 2025 жылға арналған түсімдер құрамында Ерейментау қаласы, ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне осы шешімнің 43- қосымшасына сәйкес республикалық, облыстық және аудандық бюджеттерден нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.