О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2025-2027 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 30/2.
В соответствии со статьей 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районый маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 337 152,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 149 019,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 187 913,0 тысяч тенге;
2) затраты – 357 049,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 19 897,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 897,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 69 528,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 159,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 919,0 тысяч тенге;
2) затраты – 70 464,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 936,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 936,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 1 119 766,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 139 976,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 929 600,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 149 766,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 30 000,0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/2 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 89-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337 152,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 149 019,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 187 913,0 мың теңге;
2) шығындар – 357 049,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 19 897,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 897,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 528,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 159,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 450,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 919,0 мың теңге;
2) шығындар – 70 464,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 936,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 936,3 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 119 766,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 139 976,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 929 600,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 149 766,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 30 000,0 мың теңге;

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 500,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 234,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 34 266,0 тысяч тенге;
2) затраты – 45 885,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 385,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 385,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 57 389,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 563,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 826,0 тысяч тенге;
2) затраты – 58 242,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 853,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 853,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 53 224,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 610,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 614,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 224,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Константиновского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 74 851,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 445,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 216,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 000 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 500,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 234,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 266,0 мың теңге;
2) шығындар – 45 885,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 385,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 385,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 389,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 563,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 826,0 мың теңге;
2) шығындар – 58 242,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 853,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 853,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 224,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 610,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 614,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 224,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Константинов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 851,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 445,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 216,0 мың теңге;

2) затраты – 74 851,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 45 166,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 141,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 025,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 166,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1 000,0 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 000,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет сельского округа Елтоқ на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 73 887,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 511,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 376,0 тысяч тенге;
2) затраты – 75 338,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1 451,0 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 451,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет сельского округа Арнасай на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 41 002,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 681,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 321,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 437,8 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 5 435,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 435,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет Сарабинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 181,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 940,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 241,0 тысяч тенге;

2) шығындар – 74 851,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 166,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 141,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 025,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 166,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 000,0 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Елтоқ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26, 27 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 887,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 511,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 376,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 338,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 451,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 451,0 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Арнасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29, 30 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 002,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 681,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 321,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 437,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 435,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 435,8 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Сараба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 181,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 940,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 241,0 мың теңге;

2) затраты – 47 474,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 4 293,2 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 293,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет Булаксайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 61 652,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 695,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 957,0 тысяч тенге;
затраты – 62 452,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 800,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 800,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 40 753,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 285,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 144,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 324,0 тысяч тенге;
2) затраты – 40 753,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2025 № 37/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 700 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 50 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяча тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысячи тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 57 216,0 тысяч тенге;

2) шығындар – 47 474,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 293,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 293,2 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Бұлақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35, 36 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 652,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 695,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 957,0 мың теңге;
2) шығындар – 62 452,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 800,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 800,0 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 753,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 285,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 144,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 324,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 753,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 37/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджет түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 700 996,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 50 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 57 216,0 мың теңге;

сельскому округу Турген – 44 614,0 тысячи тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 50 957,0 тысяч тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 37 241,0 тысяча тенге;
Михайловскому сельскому округу – 36 025,0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 40.
16. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата

Түрген ауылдық округіне – 44 614,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 50 957,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 37 241,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 36 025,0 мың теңге.
15. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджеті түсімдерінің құрамында 40 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
16. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық
мәслихатының