О бюджете Урюпинского сельского округа Аккольского района на 2025-2027 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С 34-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Урюпинского сельского округа Аккольского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 306,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 432,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 034,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 838,8 тысяч тенге:
2) затраты – 67 321,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 015,0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Урюпин ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С 34-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Урюпин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 306,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 432,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1 034,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 838,8 мың теңге;
2) шығындар – 67 321,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -8 015,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 015,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 28.08.2025 № С 44-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Урюпинского сельского округа на 2025-2027 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:
2025 год – 41 129,0 тысяч тенге;
2026 год – 40 672,0 тысяч тенге;

6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 8 015,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 28.08.2025 № С 44-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Урюпин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін:
2025 жылы – 41 129,0 мың теңге;
2026 жылы – 40 672,0 мың теңге;

5 726,0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 726,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
5 726,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4 к решению Аккольского
районного маслихата от 25 декабря 2024 года
№ С 34-2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов на 2025 год
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 28.08.2025 № С 44-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
2 709,8
Целевые текущие трансферты
2 709,8
в том числе:
Аппарат акима Урюпинского сельского округа Аккольского района
2 709,8
На оплату технического персонала и контрактных служащих
709,8
На грейдирование и подсыпку подъездной дороги детского оздоровительного лагеря "Юность"
2 000,0

5 726,0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 726,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 726,0
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
IV. Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
0,0
VI. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0,0
Ақкөл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С 34-2 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 28.08.2025 № С 44-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
2 709,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 709,8
оның iшiнде:
Ақкөл ауданы Урюпин ауылдық округі әкімінің аппараты
2 709,8
Техникалық персоналдың және келісім шарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
709,8
"Юность" балалар сауықтыру лагерінің кіре беріс жолын грейдерлеуге және себуге
2 000,0