О районном бюджете Федоровского района на 2024–2026 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 26 декабря 2023 года № 88. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8709252,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2641437,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 71083,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11232,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5985500,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8778191,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70277,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 116298,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46021,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 31500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 170716,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170716,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 26.11.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов в сумме 249265,0 тысяч тенге, в том числе:
Банновскому сельскому округу 26866,0 тысяч тенге;
Вишневому сельскому округу 22194,0 тысяч тенге;
Воронежскому сельскому округу 17334,0 тысяч тенге;
Камышинскому сельскому округу 25971,0 тысяч тенге;
Косаральскому сельскому округу 21159,0 тысяч тенге;
Костряковскому сельскому округу 22651,0 тысяч тенге;
Коржинкольскому сельскому округу 15689,0 тысяч тенге;
Ленинскому сельскому округу 10600,0 тысяч тенге;
селу Новошумное 12664,0 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу 21806,0 тысяч тенге;
Пешковскому сельскому округу 5257,0 тысяч тенге;
Федоровскому сельскому округу 47074,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет в сумме 769953,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 06.03.2024 № 105 (вводится в действие с 01.01.2024).

Федоров ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 88 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Федоров ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8709252,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2641437,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 71083,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11232,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5985500,0 мың теңге;
2) шығындар – 8778191,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 70277,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 116298,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46021,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 31500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 31500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 170716,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170716,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 26.11.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 249265,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Баннов ауылдық округіне 26866,0 мың теңге;
Вишневый ауылдық округіне 22194,0 мың теңге;
Воронеж ауылдық округіне 17334,0 мың теңге;
Камышин ауылдық округіне 25971,0 мың теңге;
Қосарал ауылдық округіне 21159,0 мың теңге;
Костряков ауылдық округіне 22651,0 мың теңге;
Қоржынкөл ауылдық округіне 15689,0 мың теңге;
Ленин ауылдық округіне 10600,0 мың теңге;
Новошумный ауылына 12664,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне 21806,0 мың теңге;
Пешков ауылдық округіне 5257,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округіне 47074,0 мың теңге.
3. Аудандық бюджетте 2024 жылға арналған аудан бюджетінен 769953,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 06.03.2024 № 105 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены расходы по компенсации потерь областного бюджета в сумме 181678,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 14.06.2024 № 127 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 30900,0 тысяч тенге.

3-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің шығындарын өтеу бойынша 181678,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 14.06.2024 № 127 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 30900,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в районном бюджете Федоровского района, подлежащих секвестру не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2023 года
№ 88
Районный бюджет Федоровского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 26.11.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

5. Федоров ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жататын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 88 шешіміне
1-қосымша
Федоров ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 26.11.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

5941,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
77970,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
38065,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81151,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81151,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40736,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
601,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
37463,9
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2350,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1392131,3
1
Жилищное хозяйство
308535,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80495,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3954,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
76541,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
228039,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
188498,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
39541,0
2
Коммунальное хозяйство
1083595,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15188,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15188,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1068407,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1068407,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
568901,3
1
Деятельность в области культуры
194817,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
194817,6
003
Поддержка культурно-досуговой работы
194817,6
2
Спорт
134264,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
74264,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

5941,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
77970,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
38065,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81151,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81151,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40736,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
601,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37463,9
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2350,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1392131,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
308535,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80495,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3954,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
76541,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
228039,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
188498,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
39541,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1083595,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15188,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15188,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1068407,4
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1068407,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
568901,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет
194817,6
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
194817,6
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
194817,6
2
Спорт
134264,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
74264,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

43542,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
43542,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
214396,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
214396,0
2
Финансовая деятельность
2173,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2173,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1898,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
275,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
203468,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
203468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32348,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115869,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48378,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
67491,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55251,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55251,0
02
Оборона
5668,0
1
Военные нужды
5668,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5668,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5668,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213244,0
1
Социальное обеспечение
5704,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5704,0
005
Государственная адресная социальная помощь
5704,0
2
Социальная помощь
141551,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141551,0
006
Оказание жилищной помощи
631,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18665,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6213,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
93917,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

43542,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43542,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
214396,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
214396,0
2
Қаржылық қызмет
2173,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2173,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1898,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
275,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
135977,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
32348,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32348,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48378,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48378,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55251,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55251,0
02
Қорғаныс
5668,0
1
Әскери мұқтаждар
5668,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5668,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5668,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213244,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5704,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5704,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5704,0
2
Әлеуметтiк көмек
141551,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141551,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
631,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18665,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6213,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
93917,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету