Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов для населения на сбор, транспортировку твердых бытовых отходов по городу Текели
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 18 октября 2023 года № 9-44.
В соответствии с подпунктами 2 и 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 377 "Об утверждении Методики расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24382), Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:

Текелі қаласы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын, халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға арналған тарифтерді бекіту туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы № 9-44 шешімі.
Қазақстан Республикасының Экология Кодексінің 365-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 "Халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24382 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по городу Текели согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить тарифы для населения на сбор, транспортировку твердых бытовых отходов по городу Текели согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Текелийского городского маслихата Б. Тугулбаев

1. Текелі қаласы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Текелі қаласы бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға арналған тарифтер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы Б. Тугулбаев

Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 18 октября 2023 года № 9-44
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 23.07.2025 № 34-143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по городу Текели
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая норма накопления коммунальных отходов, м3
1
Домовладения благоустроенные
1 житель
1,6
Домовладения неблагоустроенные
1 житель

Текелі қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы № 9-44 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 34-143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Текелі қаласы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Коммуналдық қалдықтардың жиналған жылдық шамасы, м3
1
Жайлы үйлер
1 тұрғын
1,6
Жайлы емес үйлер
1 тұрғын

0,043
17
Садоводческие кооперативы
1 участок
0,145
Приложение 2 к решению Текелийского городского маслихата от 18 октября 2023 года № 9-44
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 23.07.2025 № 34-143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Тарифы для населения на сбор, транспортировку твердых бытовых отходов по городу Текели
Наименование
Расчетная
единица
Тенге
(С учетом налога на добавленную стоимость тенге)
Домовладения благоустроенные
в месяц с 1-го жителя

0,043
17
Бау-бақша кооперативтері
1 учаске
0,145
Текелі қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы № 9-44 шешіміне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 34-143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Текелі қаласы бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға арналған тарифтер
Атауы
Есептік бірлік
Теңге
(Қосылған құн салығымен)
Жайлы үйлер
1 тұрғын айына