2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 239-VIII ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заң 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. 2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 22 889 278 204 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 18 886 018 913 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 330 736 775 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 200 000 мың теңге;
арнаулы түсiмдер бойынша – 20 375 447 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 649 947 069 мың теңге;
2) шығындар – 26 275 285 382 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 858 213 361 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 1 104 500 000 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 246 286 639 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 350 484 618 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 350 484 618 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -4 594 705 157 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -9 059 225 157 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 4,9 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 4 594 705 157 мың теңге.
2-бап. 2026 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 62 100 100 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 10 821 060 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2026 жылға арналған түсiмдердiң көлемi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы мен Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес есептелген, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомаларына, сондай-ақ бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының сомасына азайтады.

О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы
Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года № 239-VIII ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 22 889 278 204 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 886 018 913 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 330 736 775 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 200 000 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 20 375 447 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 649 947 069 тысяч тенге;
2) затраты – 26 275 285 382 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 858 213 361 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 104 500 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 246 286 639 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 350 484 618 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 350 484 618 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -4 594 705 157 тысяч тенге, или 2,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -9 059 225 157 тысяч тенге, или 4,9 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 4 594 705 157 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2026 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 62 100 100 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 10 821 060 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2026 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в фонд социального медицинского страхования, Государственный фонд социального страхования, а также на сумму обязательных пенсионных взносов работодателя в единый накопительный пенсионный фонд, исчисленных в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" и Социальным кодексом Республики Казахстан.

5-бап. 2026 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемі 879 947 069 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 262 404 282 мың теңге;
Алматы қаласынан – 491 887 501 мың теңге;
Астана қаласынан – 125 655 286 мың теңге.
6-бап. 2026 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферттің мөлшерi 2 770 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
7-бап. 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 35 596 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 69 049 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
5) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері 50 851 теңге болып белгiленсiн.
8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап олардың мөлшерлерін 10 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
9-бап. 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төленуге жататын, мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарының мөлшері мемлекет жарналарын есептеу объектісінің 2 пайызы болып белгiленсiн.
10-бап. 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап. 2026 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге және республикалық маңызы бар қала бюджетіне берiлетiн бюджеттік субвенциялардың көлемi 5 171 567 833 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Абай облысына – 266 878 915 мың теңге;
Ақмола облысына – 325 916 603 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 197 089 345 мың теңге;
Алматы облысына – 108 007 714 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 173 643 915 мың теңге;
Жамбыл облысына – 494 317 250 мың теңге;
Жетісу облысына – 381 884 553 мың теңге;
Қарағанды облысына – 269 563 338 мың теңге;
Қостанай облысына – 350 622 666 мың теңге;
Қызылорда облысына – 504 013 674 мың теңге;
Маңғыстау облысына – 122 677 187 мың теңге;
Павлодар облысына – 7 822 744 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 333 976 372 мың теңге;
Түркістан облысына – 1 139 920 621 мың теңге;

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 879 947 069 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской области – 262 404 282 тысяч тенге;
города Алматы – 491 887 501 тысячи тенге;
города Астаны – 125 655 286 тысяч тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2026 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 770 000 000 тысяч тенге.
Статья 7. Установить с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 35 596 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
5) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров с 1 января 2026 года на 10 процентов.
Статья 9. Установить с 1 января 2026 года размер взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащих уплате в фонд социального медицинского страхования, – 2 процента от объекта исчисления взносов государства.
Статья 10. Установить с 1 января 2026 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 11. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и бюджет города республиканского значения, в сумме 5 171 567 833 тысяч тенге, в том числе:
области Абай – 266 878 915 тысяч тенге;
Акмолинской области – 325 916 603 тысяч тенге;
Актюбинской области – 197 089 345 тысяч тенге;
Алматинской области – 108 007 714 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской области – 173 643 915 тысяч тенге;
Жамбылской области – 494 317 250 тысяч тенге;
области Жетісу –381 884 553 тысяч тенге;
Карагандинской области – 269 563 338 тысяч тенге;
Костанайской области – 350 622 666 тысяч тенге;
Кызылординской области – 504 013 674 тысяч тенге;
Мангистауской области – 122 677 187 тысяч тенге;
Павлодарской области – 7 822 744 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской области – 333 976 372 тысяч тенге;
Туркестанской области – 1 139 920 621 тысячи тенге;

Ұлытау облысына – 60 763 826 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 251 739 916 мың теңге;
Шымкент қаласына – 182 729 194 мың теңге.
12-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
2) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
3) "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде құрылыс салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға;
4) халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге табиғи монополиялар субъектілерінің шығындарын субсидиялауға 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
13-бап. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
14-бап. Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беруге арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
15-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беруге арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
16-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2026 жылға арналған резервiнің мөлшері 333 311 087 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
18-бап. Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына 2026 жылға арналған резервтің мөлшері 285 000 000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
19-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2026 жылға арналған шығындарының құрамында жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 200 000 мың теңге сомасындағы қаражат республикалық бюджеттің кірістерінде көрсетіле отырып, мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға 10 000 000 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

области Ұлытау – 60 763 826 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской области – 251 739 916 тысяч тенге;
города Шымкента – 182 729 194 тысяч тенге.
Статья 12. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2026 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
2) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
3) увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)";
4) субсидирование затрат субъектов естественных монополий на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций.
Статья 13. Распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 14. Распределение средств на кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Распределение средств на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Утвердить размер резерва Правительства Республики Казахстан на 2026 год в сумме 333 311 087 тысяч тенге.
Статья 18. Утвердить размер резерва на инициативы Президента Республики Казахстан на 2026 год в сумме 285 000 000 тысяч тенге.
Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2026 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 10 000 000 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 200 000 тысяч тенге.

20-бап. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің 2026 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 263 105 986 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
21-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 2026 жылы 4 000 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
22-бап. Экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті 2026 жылы 250 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
23-бап. Мемлекеттiң кепiлгерлiктер беру лимиті 2026 жылға қолданылмайды деп белгіленсін.
24-бап. 2026 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 39 302 356 520 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
25-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимитi 2026 жылға 4 577 801 641 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
26-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиті 2026 жылға 2 288 927 820 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
27-бап. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышының лимиті 2026 жылы 15 070 600 000 мың теңге мөлшерінде және сыртқы қарыздарды тарту құқығы берілген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің мынадай тізбесі белгіленсін:
ұлттық басқарушы холдингтер;
ұлттық холдингтер;
ұлттық компаниялар;
акцияларының бақылау пакеті мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке немесе ұлттық холдингке тиесілі акционерлік қоғамдар.
28-бап. Жергілікті атқарушы органдар борыштарының лимиттері 2026 жылы 7 175 116 381 мың теңге мөлшерінде белгіленсін, оның iшiнде:
Абай облысына – 167 585 282 мың теңге;
Ақмола облысына – 259 084 275 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 235 223 220 мың теңге;
Алматы облысына – 323 357 195 мың теңге;
Атырау облысына – 258 693 945 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 194 116 368 мың теңге;
Жамбыл облысына – 292 997 766 мың теңге;
Жетісу облысына – 205 425 133 мың теңге;
Қарағанды облысына – 324 519 542 мың теңге;
Қостанай облысына – 253 214 946 мың теңге;
Қызылорда облысына – 264 965 165 мың теңге;
Маңғыстау облысына – 221 616 933 мың теңге;
Павлодар облысына – 229 105 624 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 204 151 175 мың теңге;
Түркістан облысына – 585 785 363 мың теңге;
Ұлытау облысына – 69 513 623 мың теңге;

Статья 20. Учесть, что в составе затрат Министерства транспорта Республики Казахстан на 2026 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 263 105 986 тысяч тенге.
Статья 21. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2026 году в размере 4 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта в 2026 году в размере 250 000 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить, что лимит предоставления поручительств государства на 2026 год не применяется.
Статья 24. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2026 года в размере 39 302 356 520 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства Правительства Республики Казахстан на 2026 год в размере 4 577 801 641 тысячи тенге.
Статья 26. Установить лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" Правительства Республики Казахстан на 2026 год в размере 2 288 927 820 тысяч тенге.
Статья 27. Установить лимит внешнего долга субъектов квазигосударственного сектора в 2026 году в размере 15 070 600 000 тысяч тенге и перечень субъектов квазигосударственного сектора, которым предоставлено право привлечения внешних займов:
национальные управляющие холдинги;
национальные холдинги;
национальные компании;
акционерные общества, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, национальному управляющему холдингу или национальному холдингу.
Статья 28. Установить лимиты долгов местных исполнительных органов в 2026 году в размере 7 175 116 381 тысячи тенге, в том числе:
области Абай – 167 585 282 тысяч тенге;
Акмолинской области – 259 084 275 тысяч тенге;
Актюбинской области – 235 223 220 тысяч тенге;
Алматинской области – 323 357 195 тысяч тенге;
Атырауской области – 258 693 945 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской области – 194 116 368 тысяч тенге;
Жамбылской области – 292 997 766 тысяч тенге;
области Жетісу – 205 425 133 тысяч тенге;
Карагандинской области – 324 519 542 тысяч тенге;
Костанайской области – 253 214 946 тысяч тенге;
Кызылординской области – 264 965 165 тысяч тенге;
Мангистауской области – 221 616 933 тысяч тенге;
Павлодарской области – 229 105 624 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской области – 204 151 175 тысяч тенге;
Туркестанской области – 585 785 363 тысяч тенге;
области Ұлытау – 69 513 623 тысяч тенге;

Шығыс Қазақстан облысына – 212 059 619 мың теңге;
Алматы қаласына – 2 250 608 587 мың теңге;
Астана қаласына – 384 132 699 мың теңге;
Шымкент қаласына – 238 959 921 мың теңге.
29-бап. Жергілікті атқарушы органдардың "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиттері 2026 жылы 2 072 833 239 мың теңге мөлшерінде белгіленсін, оның ішінде:
Абай облысына – 43 804 317 мың теңге;
Ақмола облысына – 60 052 918 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 56 734 841 мың теңге;
Алматы облысына – 81 943 228 мың теңге;
Атырау облысына – 114 537 309 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 44 548 799 мың теңге;
Жамбыл облысына – 69 303 594 мың теңге;
Жетісу облысына – 50 635 790 мың теңге;
Қарағанды облысына – 71 854 186 мың теңге;
Қостанай облысына – 62 827 307 мың теңге;
Қызылорда облысына – 66 196 557 мың теңге;
Маңғыстау облысына – 54 051 349 мың теңге;
Павлодар облысына – 60 012 766 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 48 408 248 мың теңге;
Түркістан облысына – 139 512 920 мың теңге;
Ұлытау облысына – 20 414 326 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 50 801 642 мың теңге;
Алматы қаласына – 528 672 150 мың теңге;
Астана қаласына – 287 697 926 мың теңге;
Шымкент қаласына – 160 823 066 мың теңге.
30-бап. Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиттері 2026 жылы 4 441 532 769 мың теңге мөлшерінде белгіленсін, оның iшiнде:
Абай облысына – 82 866 056 мың теңге;
Ақмола облысына – 119 697 710 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 110 518 763 мың теңге;
Алматы облысына – 337 444 755 мың теңге;
Атырау облысына – 114 666 054 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 88 684 925 мың теңге;
Жамбыл облысына – 130 944 486 мың теңге;
Жетісу облысына – 87 184 148 мың теңге;
Қарағанды облысына – 143 003 754 мың теңге;
Қостанай облысына – 121 072 584 мың теңге;
Қызылорда облысына – 108 997 371 мың теңге;
Маңғыстау облысына – 99 847 269 мың теңге;
Павлодар облысына – 119 365 674 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 92 503 569 мың теңге;
Түркістан облысына – 209 262 306 мың теңге;
Ұлытау облысына – 40 427 187 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 93 939 987 мың теңге;
Алматы қаласына – 1 435 200 966 мың теңге;
Астана қаласына – 569 218 931 мың теңге;
Шымкент қаласына – 336 686 274 мың теңге.
31-бап. 2026 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Восточно-Казахстанской области – 212 059 619 тысяч тенге;
города Алматы – 2 250 608 587 тысяч тенге;
города Астаны – 384 132 699 тысяч тенге;
города Шымкента – 238 959 921 тысячи тенге.
Статья 29. Установить лимиты государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местных исполнительных органов в 2026 году в размере 2 072 833 239 тысяч тенге, в том числе:
области Абай – 43 804 317 тысяч тенге;
Акмолинской области – 60 052 918 тысяч тенге;
Актюбинской области – 56 734 841 тысячи тенге;
Алматинской области – 81 943 228 тысяч тенге;
Атырауской области – 114 537 309 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской области – 44 548 799 тысяч тенге;
Жамбылской области – 69 303 594 тысяч тенге;
области Жетісу – 50 635 790 тысяч тенге;
Карагандинской области – 71 854 186 тысяч тенге;
Костанайской области – 62 827 307 тысяч тенге;
Кызылординской области – 66 196 557 тысяч тенге;
Мангистауской области – 54 051 349 тысяч тенге;
Павлодарской области – 60 012 766 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской области – 48 408 248 тысяч тенге;
Туркестанской области – 139 512 920 тысяч тенге;
области Ұлытау – 20 414 326 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской области – 50 801 642 тысяч тенге;
города Алматы – 528 672 150 тысяч тенге;
города Астаны – 287 697 926 тысяч тенге;
города Шымкента – 160 823 066 тысяч тенге.
Статья 30. Установить лимиты государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов в 2026 году в размере 4 441 532 769 тысяч тенге, в том числе:
области Абай – 82 866 056 тысяч тенге;
Акмолинской области – 119 697 710 тысяч тенге;
Актюбинской области – 110 518 763 тысяч тенге;
Алматинской области – 337 444 755 тысяч тенге;
Атырауской области – 114 666 054 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской области – 88 684 925 тысяч тенге;
Жамбылской области – 130 944 486 тысяч тенге;
области Жетісу – 87 184 148 тысяч тенге;
Карагандинской области – 143 003 754 тысяч тенге;
Костанайской области – 121 072 584 тысяч тенге;
Кызылординской области – 108 997 371 тысячи тенге;
Мангистауской области – 99 847 269 тысяч тенге;
Павлодарской области – 119 365 674 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской области – 92 503 569 тысяч тенге;
Туркестанской области – 209 262 306 тысяч тенге;
области Ұлытау – 40 427 187 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской области – 93 939 987 тысяч тенге;
города Алматы – 1 435 200 966 тысяч тенге;
города Астаны – 569 218 931 тысячи тенге;
города Шымкента – 336 686 274 тысяч тенге.
Статья 31. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2026 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.

2026 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
32-бап. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі осы Заңға 7-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
33-бап. Ішкі үкіметтік борыштың құрамынан айналысы тоқтатыла тұрған 773 704,8 АҚШ доллары (немесе 2025 жылғы 30 маусымдағы бір АҚШ доллары үшін 520,39 теңге бағамы бойынша 402 628,2 мың теңге) сомасындағы қазынашылық бондарды өтеу жөніндегі міндеттемелер алып тасталсын.
34-бап. Осы Заң 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.

Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 32. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ согласно приложению 7 к настоящему Закону.
Статья 33. Исключить из состава внутреннего правительственного долга обязательства по погашению казначейских бонов в сумме 773 704,8 доллара США (или 402 628,2 тысячи тенге по курсу 520,39 тенге за доллар США на 30 июня 2025 года), обращение которых приостановлено.
Статья 34. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2026 года.

26 275 285 382
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 093 005 452
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
21 727 794
001
Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету
21 727 794
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
1 269 906
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 269 906
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
1 179 306
001
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 179 306
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
4 836 227
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
4 836 227
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
207 488 565
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
207 488 565
204
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
133 885 674
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
99 779 671
005
Шетелдік іссапарлар
3 200 000
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
263 588
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
1 006 560
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
27 349 251
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 651 604
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
60 000
022
Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды және қатынастарды дамытуға жәрдемдесу
575 000
207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
10 906 415
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
10 906 415
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
7 731 688
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
7 731 688
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
163 416 268
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер

26 275 285 382
01
Государственные услуги общего характера
1 093 005 452
101
Администрация Президента Республики Казахстан
21 727 794
001
Обеспечение деятельности Главы государства
21 727 794
106
Национальный центр по правам человека
1 269 906
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
1 269 906
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
1 179 306
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
1 179 306
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
4 836 227
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
4 836 227
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
207 488 565
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
207 488 565
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
133 885 674
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
99 779 671
005
Заграничные командировки
3 200 000
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
263 588
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
1 006 560
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
27 349 251
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
1 651 604
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
60 000
022
Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
575 000
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
10 906 415
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
10 906 415
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
7 731 688
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
7 731 688
217
Министерство финансов Республики Казахстан
163 416 268
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета

145 249 708
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
14 100
067
Саяси партияларды қаржыландыру
17 711 820
094
Мемлекеттік активтерді басқару
440 640
223
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
10 152 594
001
Цифрландыру, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 152 594
227
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
220 652 594
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
10 820 491
217
Ғылымды дамыту
209 832 103
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
10 827 650
001
Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 827 650
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
6 431 632
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
6 431 632
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
6 467 597
001
Энергетика, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
6 467 597
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
13 188 252
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
12 294 507
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
414 350
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
299 395
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
180 000
406
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
6 103 217
001
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
5 342 187
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
761 030
608
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
8 942 768
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру

145 249 708
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
14 100
067
Финансирование политических партий
17 711 820
094
Управление государственными активами
440 640
223
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
10 152 594
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
10 152 594
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
220 652 594
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
10 820 491
217
Развитие науки
209 832 103
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
10 827 650
001
Формирование и реализация политики государства в области транспорта и коммуникаций
10 827 650
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
6 431 632
001
Формирование и реализация государственной политики в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
6 431 632
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
6 467 597
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
6 467 597
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
13 188 252
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
12 294 507
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
414 350
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
299 395
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
180 000
406
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
6 103 217
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
5 342 187
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
761 030
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
8 942 768
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы

8 519 203
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
253 000
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
170 565
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
26 920 696
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
21 561 569
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
4 819 127
005
Статистикалық жүйені жетілдіру
540 000
627
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
4 115 676
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
4 115 676
628
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
22 419 381
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
22 419 381
629
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
2 632 438
001
Атом энергиясы саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 632 438
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты
1 772 810
001
Республика аумағында Қазақстан Республикасы Конституциясының үстемдігін қамтамасыз ету
1 772 810
651
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
5 721 001
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
5 721 001
652
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
25 929 382
001
Су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
25 929 382
690
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
12 640 853
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
1 424 343
002
Сайлау өткізу
11 216 510
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
31 956 848
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
31 956 848
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
123 688 220
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
121 930 127
009
Қазақстан Республикасы Президенттік орталығының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 758 093
02
Қорғаныс

8 519 203
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
253 000
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
170 565
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
26 920 696
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
21 561 569
002
Обеспечение предоставления статистической информации
4 819 127
005
Совершенствование статистической системы
540 000
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
4 115 676
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
4 115 676
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
22 419 381
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
22 419 381
629
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
2 632 438
001
Услуги по координации деятельности в сфере атомной энергии
2 632 438
637
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
1 772 810
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории Республики
1 772 810
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
5 721 001
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
5 721 001
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
25 929 382
001
Услуги по координации деятельности в сфере использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
25 929 382
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
12 640 853
001
Организация проведения выборов
1 424 343
002
Проведение выборов
11 216 510
693
Управление материально-технического обеспечения
31 956 848
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
31 956 848
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
123 688 220
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
121 930 127
009
Услуги по обеспечению деятельности Президентского центра Республики Казахстан
1 758 093
02
Оборона

1 427 833 215
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
259 434 055
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды ұйымдастыру
199 958 565
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
19 900 852
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
39 574 638
208
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
1 168 399 160
003
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
1 155 774 271
004
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің даму бағдарламасы
12 624 889
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 503 838 009
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
2 782 301
002
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 782 301
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
524 609 806
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
27 560 631
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
379 178 686
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
94 896 504
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру
22 973 985
221
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
46 583 770
001
Мемлекет қызметін құқықтық жағынан қамтамасыз ету
16 119 378
005
Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі
3 111 077
006
Мемлекеттік органдардың нормашығармашылық қызметін ғылыми сүйемелдеу
851 001
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
767 851
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
7 755 017
065
Сот сараптамалары жөніндегі көрсетілетін қызметтер
17 979 446
410
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
672 733 064
003
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
657 752 829
004
Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы
14 980 235
501
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
117 263 475
001
Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі

1 427 833 215
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
259 434 055
001
Формирование и организация реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, государственного материального резерва
199 958 565
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
19 900 852
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
39 574 638
208
Министерство обороны Республики Казахстан
1 168 399 160
003
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
1 155 774 271
004
Программа развития Вооруженных Сил Республики Казахстан
12 624 889
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 503 838 009
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
2 782 301
002
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
2 782 301
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
524 609 806
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
27 560 631
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
379 178 686
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
94 896 504
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органами внутренних дел
22 973 985
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
46 583 770
001
Правовое обеспечение деятельности государства
16 119 378
005
Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами
3 111 077
006
Научное сопровождение нормотворческой деятельности государственных органов
851 001
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
767 851
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
7 755 017
065
Услуги по судебным экспертизам
17 979 446
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
672 733 064
003
Обеспечение национальной безопасности
657 752 829
004
Программа развития системы национальной безопасности
14 980 235
501
Верховный Суд Республики Казахстан
117 263 475
001
Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций

71 000 000
055
Қазақстан Республикасының туристік саласының жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
71 000 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
25 000 000
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
25 000 000
007
Халыққа коммуналдық қызметтердің сенімді әрі сапалы көрсетілуін және ел экономикасының орнықты дамуын қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасындағы энергетикалық және коммуналдық инфрақұрылымды (желілер мен нысандарды) жаңғырту мақсатында кейіннен "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
25 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
615 000 000
212
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
490 000 000
009
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржыландыру үшін инвестициялық жобаларға "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына кредит беру
100 000 000
010
Агроөнеркәсіптік кешен жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму банкі" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
100 000 000
011
Қазақстанда өндірілген және/немесе құрастырылған ауыл шаруашылығы техникасын кейіннен лизингке беру үшін сатып алуды қаржыландыру үшін кейіннен "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына кредит беру
50 000 000
202
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
100 000 000
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына кредит беру
140 000 000
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
125 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
25 000 000
214
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру
100 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 500 000
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
68 500 000
036
Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру

71 000 000
055
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов туристской отрасли Республики Казахстан
71 000 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
25 000 000
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
25 000 000
007
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Казахстанская Жилищная Компания" для модернизации энергетической и коммунальной инфраструктуры (сетей и объектов) в Республике Казахстан для обеспечения надежного и качественного предоставления коммунальных услуг населению и устойчивого развития экономики страны
25 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
615 000 000
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
490 000 000
009
Кредитование акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для финансирования субъектов агропромышленного комплекса на инвестиционные проекты
100 000 000
010
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов агропромышленного комплекса
100 000 000
011
Кредитование акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" с последующим кредитованием акционерного общества "КазАгроФинанс" для финансирования приобретения сельскохозяйственной техники казахстанского производства и/или сборки для последующей передачи в лизинг
50 000 000
202
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
100 000 000
262
Кредитование акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
140 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
125 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
25 000 000
214
Кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
100 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 500 000
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
68 500 000
036
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности

794 044
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
794 044
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
261 107 519
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
261 107 519
005
Рений және басқа сирек металдарды ала отырып, рений сульфиді мен ыстыққа төзімді никель қорытпалары металлургиялық өндірісінің қалдықтары түріндегі импорттық шикізатты қайта өңдеуді дамытуға "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
607 519
007
Өңдеуші өнеркәсіп және көлік инфрақұрылымы жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтумен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
160 500 000
012
Тікелей инвестициялар қорын (қорларын) қорландыру үшін кейіннен "Qazaqstan Investment Corporation" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
100 000 000
13
Басқалар
50 000 000
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
50 000 000
005
Қазақстандық шикізаттық емес тауар өндірушілер мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің сыртқы нарықтардағы экспортқа бағдарланған перспективалық жобаларын қолдау және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту мақсатында кейіннен "Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
50 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
7
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы
Cомасы, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-4 594 705 157
VI. Мұнайға қатысты емес тапшылық (профицит)
-9 059 225 157
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
4 594 705 157
____________________________
"2026 – 2028 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2025 жылғы 8 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 239-VIII ҚРЗ Заңына
2-қосымша
2027 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
I. Кірістер
25 095 967 558
1
Салықтық түсімдер
20 833 367 625
01
Табыс салығы
5 823 089 368
1
Корпоративтік табыс салығы
5 823 089 368
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар

794 044
241
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
794 044
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
261 107 519
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
261 107 519
005
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" на развитие переработки импортного сырья в виде отходов металлургического производства сульфида рения и жаропрочных никелевых сплавов с получением рения и других редких металлов
607 519
007
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Банк Развития Казахстана" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Фонд развития промышленности" для финансирования проектов обрабатывающей промышленности и транспортной инфраструктуры
160 500 000
012
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Qazaqstan Investment Corporation" для фондирования фонда (фондов) прямых инвестиций
100 000 000
13
Прочие
50 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
50 000 000
005
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для последующего увеличения уставного капитала акционерного общества "Экспортно-кредитное агентство Казахстана" с целью поддержки перспективных экспортоориентированных проектов казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности
50 000 000
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов
0
7
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Наименование
Сумма, тысяч тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета
-4 594 705 157
VI. Ненефтяной дефицит (профицит)
-9 059 225 157
VII. Финансирование дефицита бюджета (использование профицита)
4 594 705 157
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2026 – 2028 годы"
от 8 декабря 2025 года № 239-VIII ЗРК
Республиканский бюджет на 2027 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы
25 095 967 558
1
Налоговые поступления
20 833 367 625
01
Подоходный налог
5 823 089 368
1
Корпоративный подоходный налог
5 823 089 368
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

112
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалардың жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне және оларды дайындаған педагогтерге біржолғы сыйақы төлеу
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
Колледж студенттерін жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету

112
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
Выплата единовременного вознаграждения победителям и призерам международных олимпиад по общеобразовательным предметам и подготовившим их педагогам
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
Обеспечение студентов колледжей вновь вводимыми местами в общежитиях
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием

107
100
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
Қоғамдық денсаулықты сақтау
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
6
213
027
104
105
Саламатты өмір салтын насихаттау
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу

107
100
104
105
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через фонд социального медицинского страхования
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
Охрана общественного здоровья
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам

142
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу
________________________________________
"2026 – 2028 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2025 жылғы 8 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 239-VIII ҚРЗ Заңына
6-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
_________________________
"2026 – 2028 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2025 жылғы 8 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 239-VIII ҚРЗ Заңына
7-қосымша
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі
ББӘ
ББ
Атауы
Жоспарлы кезең
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл

142
Выплата пенсий и пособий
________________________________________
Приложение 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2026 – 2028 годы"
от 8 декабря 2025 года № 239-VIII ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
_________________________
Приложение 7
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2026 – 2028 годы"
от 8 декабря 2025 года № 239-VIII ЗРК
Перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ
АБП
БП
Наименование
Плановый период
2026 год
2027 год
2028 год

106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің қызметін қамтамасыз ету
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілге адамның және азаматтың бұзылған құқықтары мен бостандықтарын қалпына келтіруге, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіруге, адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарын көтермелеуге және ілгерілетуге жәрдемдесу
100 %
100 %
100 %
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
001
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Судьялар корпусын жаңарту (жыл сайын 2026 жылдан 2028 жылға дейін штат санының 2 %-ы бойынша)
2 %
2 %
2 %
Түпкілікті нәтиже:
Судьялық лауазымдарға кандидаттарды іріктеуді және судьяларды лауазымдардан босатуды жүзеге асыру, сондай-ақ Мемлекет басшысына тиісті ұсынымдар енгізу бойынша Жоғары Сот Кеңесінің отырыстарын өткізу; Сот жюриі мен сот төрелігінің сапасы жөніндегі комиссияның шешімдеріне шағым жасау туралы судьялардың өтініштерін қарау; судьяларға қатысты тәртіптік істерді қарау бойынша Сот жюриінің жұмысын ұйымдастыру; судья болып жұмыс істеуге ниет білдірген азаматтардан біліктілік емтихандарын қабылдауды ұйымдастыру; судья лауазымына орналасу үшін біліктілік емтихандарын тапсырған, соттарда тағылымдамадан өткен және мамандандырылған магистратураны бітірген адамдарды есепке алуды жүргізу; қажет болған жағдайда судьялардың жалпы штат санын және әрбір жергілікті және басқа сот судьяларының санын белгілеуге келісім беру; басшы судьялық лауазымдарға және облыстық соттар мен Жоғарғы Сот судьяларының лауазымдарына кадр резервін қалыптастыру, сондай-ақ Кадр резерві жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдстыру; судьяларға куәліктер беру; органның материалдық-техникалық базасын нығайту.
100
100
100
002
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, оларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру
Нысаналы индикатор:
Судьяларды даярлау және олардың біліктілігін арттыру (2026 – 2028 жылдарға судьялардың нақты санының 20 %-ы бойынша).
20
20
20
Түпкілікті нәтиже:
Кәсіби судья болып жұмыс істеуге даярлау үшін қажетті және жеткілікті жағдайларды қамтамасыз ету
100
100
100
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1
1
1
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қызметіне басшылық ету жөніндегі Премьер-Министрдің қызметін қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі қызметтер ұсыну
100
100
100

106
Национальный центр по правам человека
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Содействие Уполномоченному по правам человека в Республике Казахстан в восстановлении нарушенных прав и свобод человека и гражданина, совершенствовании нормативных правовых актов Республики Казахстан, поощрении и продвижении прав и свобод человека и гражданина
100 %
100 %
100 %
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Обновление судейского корпуса (ежегодно с 2026 по 2028 годы по 2 % от штатной численности)
2 %
2 %
2 %
Конечный результат:
Проведение заседаний Высшего Судебного Совета по осуществлению отбора кандидатов на судейские должности и освобождения судей от должностей, а также внесению Главе государства соответствующих рекомендаций; рассмотрение обращений судей об обжаловании решений Судебного жюри и комиссии по качеству правосудия; организация работы Судебного жюри по рассмотрению дисциплинарных дел в отношении судей; организация приема квалификационных экзаменов у граждан, изъявивших желание работать судьями; ведение учета лиц, сдавших квалификационные экзамены для занятия должности судьи, прошедших стажировку в судах, и окончивших специализированную магистратуру; при необходимости дача согласия на установление общей штатной численности судей и количества судей каждого местного и другого суда; формирование кадрового резерва на руководящие судейские должности и должности судей областных судов и Верховного Суда, а также организация работы Комиссии по кадровому резерву; выдача удостоверений судьям; укрепление материально-технической базы органа.
100
100
100
002
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
Целевой индикатор:
Подготовка и повышение квалификации судей (на 2026 – 2028 годы по 20 % от фактической численности судей).
20
20
20
Конечный результат:
Обеспечение необходимых и достаточных условий для подготовки профессиональных судейских кадров
100
100
100
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
1
1
1
Конечный результат:
Предоставление услуг по организации обеспечения деятельности Премьер-Министра по руководству деятельностью Правительства Республики Казахстан
100
100
100

003
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің кадрларын оқыту біліктілігін арттыру және қайта даярлау
Нысаналы индикатор:
Азаматтық қорғау органдарының білікті мамандармен қамтамасыз етілу деңгейі
78,3 %
80,0 %
81,7 %
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтық қорғау органдарының білікті мамандармен қамтамасыз етілу деңгейі
76,7 %
76,8 %
76,9 %
004
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендерге жедел медициналық және психологиялық көмек көрсетуге медициналық қызметтің дайындық деңгейі
68,3 %
71,1 %
72,7 %
Түпкілікті нәтиже:
Төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендерге жедел медициналық және психологиялық көмек көрсетуге медициналық қызметтің дайындық деңгейі
66,1 %
66,2 %
66,3 %
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
Нысаналы индикатор:
Халықты және аумақтарды төтенше жағдайлардан қорғау деңгейі, %
80,5
81,5
82,3
Түпкілікті нәтиже:
Халықты және аумақтарды төтенше жағдайлардан қорғау деңгейі, %
76,2
76,5
76,7
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Азаматтық қорғау органдарының материалдық-техникалық жарақтандырылу деңгейі, %
67,4 %
67,5 %
67,6 %
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтық қорғау органдарының материалдық-техникалық жарақтандырылу деңгейі, %
65,0 %
65,1 %
65,2 %
025
Сейсмологиялық ақпаратты мониторингтеу
207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Аймақтық экологиялық саммит аясында климаттық сын-қатерлерді еңсеру және төмен көміртекті даму мен климаттың өзгеруіне бейімделу жобаларына инвестициялар тарту мақсатында аймақтық ынтымақтастық жөніндегі қорытынды құжатты қабылдау
1
Түпкілікті нәтиже:
-
-
-
036
Тұран жолбарысын реинтродукциялау үшін жағдайлар жасау және Ұлытау таулы алқабының табиғи және тарихи-мәдени объектілерін сақтауға жәрдем көрсету
Нысаналы индикатор:
Жолбарыстарға арналған азық-түлік базасындағы жануарлардың (құландардың) саны, басы
135
Түпкілікті нәтиже:
Қайта жерсіндірілетін жануарлардың саны, басы
17
037
Қоршаған ортаны тұрақтандыру және сапасын жақсарту
Нысаналы индикаторлар:
Мемлекеттік экологиялық ақпарат қорының дерекқорындағы экологиялық ақпараттың таралу деңгейі
0,23 %
0,23 %
0,23 %
Қазақстан Республикасы қоршаған орта мен табиғи ресурстардың жай-күйі туралы Ұлттық деректер банкінің экологиялық ақпаратына қолжетімділік деңгейі (бес құрамдас бойынша)

003
Обучение, повышение квалификации и переподготовка кадров Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности органов гражданской защиты квалифицированными специалистами
78,3 %
80,0 %
81,7 %
Конечный результат:
Уровень обеспеченности органов гражданской защиты квалифицированными специалистами
76,7 %
76,8 %
76,9 %
004
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
Целевой индикатор:
Уровень готовности медицинской службы на оперативное оказание медицинской и психологической помощи пострадавшим при чрезвычайной ситуации
68,3 %
71,1 %
72,7 %
Конечный результат:
Уровень готовности медицинской службы на оперативное оказание медицинской и психологической помощи пострадавшим при чрезвычайной ситуации
66,1 %
66,2 %
66,3 %
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
Целевой индикатор:
Уровень защиты населения и территорий от чрезвычайной ситуации, %
80,5
81,5
82,3
Конечный результат:
Уровень защиты населения и территорий от чрезвычайной ситуации, %
76,2
76,5
76,7
007
Капитальные расходы органов и подведомственных учреждений по чрезвычайным ситуациям
Целевой индикатор:
Уровень материально-технической оснащенности органов гражданской защиты, %
67,4 %
67,5 %
67,6 %
Конечный результат:
Уровень материально-технической оснащенности органов гражданской защиты
65,0 %
65,1 %
65,2 %
025
Мониторинг сейсмологической информации
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
Целевой индикатор:
Принятие итогового документа по региональному взаимодействию для решения климатических вызовов и привлечения инвестиций в проекты низкоуглеродного развития и адаптации к изменению климата в рамках Регионального экологического саммита
1
Конечный результат:
-
-
-
036
Создание условий для реинтродукции туранского тигра и оказание содействия в сохранении природных и историко-культурных объектов горного массива Улытау
Целевой индикатор:
Количество животных (куланов) кормовой базы для тигров, голов
135
Конечный результат:
Количество ремитродуцированных животных, голов
17
037
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
Целевые индикаторы:
Уровень распространения экологической информации из базы данных Государственного фонда экологической информации
0,23 %
0,23 %
0,23 %
Уровень доступа к экологической информации Национального банка данных о состоянии окружающей среды и природных ресурсов Республики Казахстан (по пяти компонентам)

33,1 миллиард АҚШ доллары
Нысаналы индикатор:
Сауда-көрме іс-шараларын өткізу шеңберінде қол қойылған экспорттық келісімшарттар нәтижесінде шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының көлемі (өспелі қорытындымен)
2 990 миллиард АҚШ доллары
3 590 миллиард АҚШ доллары
3 790 миллиард АҚШ доллары
Түпкілікті нәтиже:
Сауда-көрме іс-шараларын өткізу шеңберінде қол қойылған экспорттық келісімшарттар нәтижесінде шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының көлемі (өспелі қорытындымен)

33,1 миллиард долларов США
Целевой индикатор:
Объем экспорта несырьевых товаров и услуг в результате подписанных экспортных контрактов в рамках проведения торгово-выставочных мероприятий (с нарастающим итогом)
2 990 миллион долларов США
3 590 миллион долларов США
3 790 миллион долларов США
Конечный результат:
Объем экспорта несырьевых товаров и услуг в результате подписанных экспортных контрактов в рамках проведения торгово-выставочных мероприятий (с нарастающим итогом)

535
85
516
85
497
Сақтандырлыған мал басы, мың бас
1 113
1 073
1 033
Қаржы институттарының сыйақы мөлшемелерін тікелей субсидиялау есебінен агроөнеркәсіптік кешенге тартылған кредиттер көлемі, мың теңге
242 222 220
242 222 220
242 222 220
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдайлар жасау
Нысаналы индикатор:
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйелерін дамыту
Түпкілікті нәтижелер:
Табындық шегіртке зиянкестері мен карантиндік объектілер анықталған алаңдармен салыстырғанда алаңдарды химиялық өңдеумен қамту
100
100
100
Фитосанитариялық қызметті карантиндік зертханалармен қамтамасыз ету
3
3
2
Фитосанитариялық қызметті зертханалық жабдықтармен қамтамасыз ету
103
103
101
Ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша жүргізілген сұрып-сынақтардың саны, бірлік
7911
7911
7912
259
Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру
Түпкілікті нәтижелер:
Жер ресурстарын ұтымды пайдалану үшін мемлекеттік жер кадастрының деректерімен қамтамасыз ету деңгейі (өсе отырып зерттеп қарауға жататын алаңның %), зерттеп қарауға жататын алаңның %
Жердің сапалық есебін жүргізу бөлігінде мемлекеттік жер кадастры деректерімен қамтамасыз ету деңгейі, зерттеп қарауға жататын алаңның %
Ақпараттық жүйенің жер-кадастр істерінің жалпы санының сканерленген жер-кадастр істерімен қамтамасыз етілу деңгейі
47
90
51
92
53
94
Қазақстан Республикасының өзекті цифрлық картографиялық қамтамасыз етілуінің жай-күйі, цифрландыруға жататын алаңның %
100
0
0
Қазақстан Республикасының цифрлық картографиялық материалын жаңарту деңгейі, цифрландыруға жататын алаңның %
9
18
0
Жыртылатын жерлерді агрохимиялық зерттеп қарап алаңның егістік алқапқа үлесі, зерттеп қарауға жататын алаңның %
14,7
14,7
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын мониторингпен және бағалаумен қамтылған алаңның үлесі, жалпы суармалы жерлердің алаңының %
100
100
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамына кредит беру
Түпкілікті нәтиже:
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу кезінде егіс алқаптарын жеңілдетілген қаржыландырумен қамту, миллион гектар
11,8
12,5
12,7
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
Түпкілікті нәтижелер:
Агроөнеркәсіптік кешенде ендірілген аяқталған ғылыми әзірлемелердің үлесі, %
26
26
31
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру шеңберінде балық шаруашылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулермен қамтылған Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар су айдындарын қамту үлесі, %
100
100
100
Агроөнеркәсіптік кешен субьектілерін білімді тарату жүйесінің көрсетілетін қызметтерімен қамту, %
25
25
25

535
516
497
Застрахованное поголовье, тысяч голов
1 113
1 073
1 033
Объем кредитов, привлеченных в агропромышленный комплекс за счет прямого субсидирования ставок вознаграждения финансовых институтов, тысяч тенге
242 222 220
242 222 220
242 222 220
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
Целевой индикатор:
Развитие государственных систем обеспечения субъектов агропромышленного комплекса
Конечные результаты:
Охват площадей химическими обработками в сравнении с выявленными площадями по стадным саранчовым вредителям и карантинным объектам
100
100
100
Обеспечение фитосанитарной службы карантинными лабораториями
3
3
2
Обеспечение фитосанитарной службы лабораторным оборудованием
103
103
101
Количество проведенных сортоопытов сельскохозяйственных культур, единиц
7911
7911
7912
259
Повышение доступности информации о земельных ресурсах
Конечные результаты:
Уровень обеспечения данными государственного земельного кадастра для рационального использования земельных ресурсов (% от площади, подлежащей обследованию с нарастанием), % к площади, подлежащей обследованию
Уровень обеспечения данными государственного земельного кадастра в части учета качества земель, % к площади, подлежащей обследованию
47
51
53
Уровень обеспечения информационной системы сканированными земельно-кадастровыми делами, от общего количества земельно-кадастровых дел
90
92
94
Состояние актуального цифрового картографического обеспечения Республики Казахстан, % к площади, подлежащей оцифровке
100
0
0
Уровень обновления цифрового картографического материала Республики Казахстан, % к площади, подлежащей оцифровке
9
18
0
Доля площади агрохимического обследования пахотных земель от общей площади пашни, % к площади, подлежащей обследованию
14,7
14,7
Доля площади, охваченная мониторингом и оценкой мелиоративного состояния орошаемых земель, от общей площади,
100
100
262
Кредитование акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
Конечный результат:
Охват посевных площадей льготным финансированием при проведении весенне-полевых и уборочных работ, миллион гектаров
11,8
12,5
12,7
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
Конечные результаты:
Доля внедренных в агропромышленном комплексе завершенных научных разработок, %
26
26
31
Доля охвата водоемов международного и республиканского значения Республики Казахстан, охваченных прикладными научными исследованиями в области рыбного хозяйства в рамках программно-целевого финансирования, %
100
100
100
Охват субъектов агропромышленного комплекса услугами системы распространения знаний, %
25
25
25

007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етілу деңгейін арттыру
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік шекара сызығында геодезиялық және картографиялық іс-шараларды орындайтын елдердің саны (бірлік)
2
1
1
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік шекара сызығында геодезиялық және картографиялық іс-шараларды орындайтын елдердің саны (бірлік)
2
1
1
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасының аумағын жергілікті жердің қазіргі жағдайына сәйкес келетін 1:25 000 масштабтағы цифрлық топографиялық карталармен қамту деңгейі (%)
13
18,5
25
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының аумағын жергілікті жердің қазіргі жағдайына сәйкес келетін 1:25 000 масштабтағы цифрлық топографиялық карталармен қамту деңгейі (%)
13
18,5
25
Нысаналы индикатор:
Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымының өзекті мәліметтермен қамтамасыз етілу деңгейі (%)
25,8
29,53
31,61
Түпкілікті нәтиже:
Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымының өзекті мәліметтермен қамтамасыз етілу деңгейі (%)
30,4
35,5
42,9
008
Ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік салаларындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Нысаналы индикатор:
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі (%)
71
71
71
Түпкілікті нәтиже:
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың жалпы көлеміндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың үлесі (%)
42,86
42,86
28,60
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жерді қашықтықтан зондтау деректері (жинақтаумен) негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыштық суреттерді ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің көлемі (мың шаршы километр)
266 916,5
277 497,3
288 078,1
Түпкілікті нәтиже:
Жерді қашықтықтан зондтау деректері (жинақтаумен) негізінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға ғарыштық суреттерді ұсыну бойынша көрсетілетін қызметтердің көлемі (мың шаршы километр)
266 916,5
277 497,3
288 078,1
Нысаналы индикатор:
Спутниктік технологияларды пайдалана отырып, ақпараттық-коммуникациялық жүйелерге кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз етілген халқы аз ауылдық елді мекендердің саны (бірлік)
504
504
504
Түпкілікті нәтиже:
Спутниктік технологияларды пайдалана отырып, ақпараттық-коммуникациялық жүйелерге кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз етілген халқы аз ауылдық елді мекендердің саны (бірлік)
504
011
Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыраны базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
Нысаналы индикатор:
"Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі (%)
94,7
99,4
100,0
Түпкілікті нәтиже:
"Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі (%)
94,7
99,4
100,0

007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
Целевой индикатор:
Количество стран, с которыми Республика Казахстан выполняет геодезические и картографические мероприятия на линии Государственной границы (единиц)
2
1
1
Конечный результат:
Количество стран, с которыми Республика Казахстан выполняет геодезические и картографические мероприятия на линии Государственной границы (единиц)
2
1
1
Целевой индикатор:
Уровень охвата территории Республики Казахстан цифровыми топографическими картами масштаба 1:25 000, соответствующей современному состоянию местности (%)
13
18,5
25
Конечный результат:
Уровень охвата территории Республики Казахстан цифровыми топографическими картами масштаба 1:25 000, соответствующей современному состоянию местности (%)
13
18,5
25
Целевой индикатор:
Уровень обеспечения актуальными сведениями Национальной инфраструктуры пространственных данных (%)
25,8
29,53
31,61
Конечный результат:
Уровень обеспечения актуальными сведениями Национальной инфраструктуры пространственных данных (%)
30,4
35,5
42,9
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности
Целевой индикатор:
Доля опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (%)
71
71
71
Конечный результат:
Доля опытно-конструкторских работ в общем объеме научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (%)
42,86
42,86
28,60
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
Целевой индикатор:
Объем услуг по предоставлению космических снимков государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли (с накоплением), (тысяч квадратных километров)
266 916,5
277 497,3
288 078,1
Конечный результат:
Объем услуг по предоставлению космических снимков государственным органам и организациям на основе данных дистанционного зондирования Земли (с накоплением) (тысяч квадратных километров)
266 916,5
277 497,3
288 078,1
Целевой индикатор:
Количество сельских населенных пунктов с малой численностью населения, обеспеченных широкополосным доступом к информационно-коммуникационным системам с применением спутниковых технологий (единиц)
504
504
504
Конечный результат:
Количество сельских населенных пунктов с малой численностью населения, обеспеченных широкополосным доступом к информационно-коммуникационным системам с применением спутниковых технологий (единиц)
504
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Целевой индикатор:
Уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (%)
94,7
99,4
100,0
Конечный результат:
Уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (%)
94,7
99,4
100,0

120
Түпкілікті нәтиже:
Автомобиль жолдарының реконструкцияланған жолдар бойынша іске асырылатын жобалар бөлінісінде (қозғалысты ашу) үлесі, %
47
50
51
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
Нысаналы индикатор:
Транскаспий халықаралық көлік дәлізі бойынша тасымалдау көлемін ұлғайту
миллион тонна
6
7,2
10,5
жиырма мың фунт баламасы
95
105
120
Түпкілікті нәтиже:
Шекаралар бойындағы жаңғыртылған автомобиль өткізу пункттерінің үлесі, %
22
89
100
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
005
Рений және басқа сирек металдарды ала отырып, рений сульфиді мен ыстыққа төзімді никель қорытпалары металлургиялық өндірісінің қалдықтары түріндегі импорттық шикізатты қайта өңдеуді дамытуға "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
Нысаналы индикатор:
"Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту республикалық мемлекеттік кәсіпорнының негізгі капиталға жоспарланған инвестициясының үлесі, көзделген қаражат шеңберінде, %
100 %
-
-
Түпкілікті нәтиже:
"Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту республикалық мемлекеттік кәсіпорнының негізгі капиталға жоспарланған инвестициясының үлесі, көзделген қаражат шеңберінде, %
93 %
-
-
056
Экономика салаларының энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жалпы ішкі өнімнің энергия сыйымдылығын төмендету
6,25
7,5
8,75
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы ішкі өнімнің энергия сыйымдылығын төмендету
6,25
7,5
8,75
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Нысаналы индикатор:
Металлургия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің нақты көлемінің индексі %
104,6 %
103,9 %
104,3 %
Түпкілікті нәтиже:
Металлургия өнеркәсібі өнімдерін өндірудің нақты көлемінің индексі %
104,6 %
103,9 %
104,3 %
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық тұрғыдан зерттелуін арттыру
Нысаналы индикатор:
Геологиялық барлау белсенділігін бір шаршы километрге АҚШ долларының орташа әлемдік деңгейіне дейін жеткізу
85
87
89
Түпкілікті нәтиже:
Геологиялық барлау белсенділігін бір шаршы километрге АҚШ долларының орташа әлемдік деңгейіне дейін жеткізу
85
87
89
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
Нысаналы индикатор:
Өңдеу өнеркәсібінің нақты өсім қарқыны, өткен жылға қарағанда
5,4 %
6,2 %
6,5 %
Түпкілікті нәтиже:
Өңдеу өнеркәсібінің нақты өсім қарқыны, өткен жылға қарағанда
5,4 %
6,2 %
6,5 %

120
Конечный результат:
Доля автомобильных дорог (открытие движения) по реконструированным дорогам в разрезе реализуемых проектов, %
47
50
51
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Увеличение объема перевозок по Транскаспийскому международному транспортному коридору
миллион тонн
6
7,2
10,5
тысяч двадцатифутовый эквивалент
95
105
120
Конечный результат:
Доля модернизированных автомобильных пунктов пропуска вдоль границ, %
22
89
100
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
001
Формирование и реализация государственной политики в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
005
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" на развитие переработки импортного сырья в виде отходов металлургического производства сульфида рения и жаропрочных никелевых сплавов с получением рения и других редких металлов
Целевой индикатор:
Доля плановой инвестиции в основной капитал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет", в рамках предусмотренных средств, %
100 %
-
-
Конечный результат:
Доля плановой инвестиции в основной капитал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет", в рамках предусмотренных средств, %
93 %
-
-
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
Целевой индикатор:
Снижение энергоемкости валового внутреннего продукта
6,25
7,5
8,75
Конечный результат:
Снижение энергоемкости валового внутреннего продукта
6,25
7,5
8,75
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
Целевой индикатор:
Индекс физического объема производства продукции металлургической промышленности %
104,6 %
103,9 %
104,3 %
Конечный результат:
Индекс физического объема производства продукции металлургической промышленности %
104,6 %
103,9 %
104,3 %
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Доведение геологоразведочной активности до среднемировых уровней, доллар США на квадратный километр
85
87
89
Конечный результат:
Доведение геологоразведочной активности до среднемировых уровней, доллар США на квадратный километр
85
87
89
090
Содействие развитию отраслей промышленности
Целевой индикатор:
Темпы реального роста обрабатывающей промышленности к предыдущему году
5,4 %
6,2 %
6,5 %
Конечный результат:
Темпы реального роста обрабатывающей промышленности к предыдущему году
5,4 %
6,2 %
6,5 %

041
Жылу-электр энергетикасын дамыту
Нысаналы индикатор:
Өңірлердің электрмен үздіксіз жабдықтаудағы қажеттіліктерінің қамтамасыз етілуі (жергілікті атқарушы органдардың өтінімдеріне сәйкес)
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің электрмен үздіксіз жабдықтаудағы қажеттіліктерінің қамтамасыз етілуі (жергілікті атқарушы органдардың өтінімдеріне сәйкес)
100 %
100 %
100 %
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
-
-
-
Түпкілікті нәтиже:
Орындалған мемлекеттік тапсырмалардың үлесі
100 %
100 %
100 %
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен және халықаралық қаржы ұйымдарымен экономикалық өзара іс-қимылды, оның ішінде халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамытуға бағытталған халықаралық құжаттарды жасасу арқылы кеңейту (өсумен 2024 жылға)
4 бірлік
5 бірлік
6 бірлік
Түпкілікті нәтиже:
Шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен (оның ішінде халықаралық қаржы ұйымдарымен) экономикалық өзара іс-қимылды, экономикалық ынтымақтастықты дамытуға және кеңейтуге бағытталған келісімдер (меморандумдар, бағдарламалар, іс-шаралар жоспарлары және өзге де халықаралық құжаттар) жасасу арқылы кеңейту
4 бірлік
5 бірлік
6 бірлік
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
Нысаналы индикатор:
Әлеуметтік сала және агроөнеркәсіптік кешен мамандарының, ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдар, кенттер, ауылдық, округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерінің тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредиттер түріндегі әлеуметтік қолдау шараларымен қамтамасыз етілу үлесі
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік сала және агроөнеркәсіптік кешен мамандарының, ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдар, кенттер, ауылдық, округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерінің тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредиттер түріндегі әлеуметтік қолдау шараларымен қамтамасыз етілу үлесі
83,25 %
79,98 %
73,45 %
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасының Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының комитеттері мен жұмыс топтарының жұмысына қатысуы шеңберінде Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының елдерімен ынтымақтастықты нығайту
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының комитеттері мен жұмыс топтарына қатысу мәртебесін нығайту
100 %
100 %
100 %

041
Развитие тепло-электроэнергетики
Целевой индикатор:
Обеспечение потребностей регионов в бесперебойном электроснабжении (согласно заявкам местных исполнительных органов)
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Обеспеченность потребностей регионов в бесперебойном электроснабжении (согласно заявкам местных исполнительных органов)
100 %
100 %
100 %
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
Целевой индикатор:
-
-
-
Конечный результат:
Доля выполненных государственных заданий
100 %
100 %
100 %
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
Целевой индикатор:
Расширение экономического взаимодействия с иностранными государствами, международными организациями и международными финансовыми организациями, в том числе путем заключения международных документов, направленных на развитие международного экономического сотрудничества (с нарастанием к 2024 году)
4 единиц
5 единиц
6 единиц
Конечный результат:
Расширение экономического взаимодействия с иностранными государствами и международными организациями (в том числе международными финансовыми организациями) путем заключения соглашений (меморандумов, программ, планов мероприятий и иных международных документов), направленных на развитие и расширение экономического сотрудничества
4 единиц
5 единиц
6 единиц
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
Целевой индикатор:
Доля обеспеченности специалистов социальной сферы и агропромышленного комплекса, государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты, мерами социальной поддержки в виде бюджетных кредитов на приобретение или строительство жилья
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Доля обеспеченности специалистов социальной сферы и агропромышленного комплекса, государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты, мерами социальной поддержки в виде бюджетных кредитов на приобретение или строительство жилья
83,25 %
79,98 %
73,45 %
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
Целевой индикатор:
Укрепление сотрудничества со странами Организации экономического сотрудничества и развития в рамках участия Казахстана в работе комитетов и рабочих групп Организации экономического сотрудничества и развития
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Укрепление статуса участия Республики Казахстан в комитетах и рабочих группах Организации экономического сотрудничества и развития
100 %
100 %
100 %

073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде қолдау шараларын алған кәсіпкерлік субъектілерінің жаңа жұмыс орындарын құруы
12 406
жұмыс орны
11 400
жұмыс орны
11 400
жұмыс орны
Түпкілікті нәтиже:
Халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп, грантты республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру есебінен іске асырылатын жоба шеңберінде құрылған жұмыс орындарының саны
1000 бірлік
1000 бірлік
1000 бірлік

073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
Целевой индикатор:
Создание субъектами предпринимательства, получившими меры поддержки, новых рабочих мест в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
12 406
рабочих мест
11 400
рабочих мест
11 400
рабочих мест
Конечный результат:
Количество рабочих мест, созданных в рамках проекта, реализуемого совместно с международными финансовыми организациями за счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
1 000
единиц
1 000
единиц
1 000
единиц

087
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру
Нысаналы индикатор:
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде қолдау шараларын алған кәсіпкерлік субъектілерінің жаңа жұмыс орындарын құруы
12 406
жұмыс орны
11 400
жұмыс орны
11 400
жұмыс орны
Түпкілікті нәтиже:
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде қолдау шараларын алған кәсіпкерлік субъектілерінің жаңа жұмыс орындарын құруы
11 016
жұмыс орны
10 182
жұмыс орны
10 098
жұмыс орны
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
Нысаналы индикатор:
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының комитеттері мен жұмыс топтарының жұмысына қатысуы шеңберінде Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының елдерімен ынтымақтастықты нығайту
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының комитеттері мен жұмыс топтарына қатысу мәртебесін нығайту
100 %
100 %
-
211
Қазақстанның Түркі инвестициялық қоры жарғылық капиталындағы үлесін сатып алу
Нысаналы индикатор:
Түркі инвестициялық қорының жарғылық капиталындағы Қазақстанның үлесі (өткен жылға қарай өсе отырып)
65,71 %
100 %
-
Түпкілікті нәтиже:
Түркі инвестициялық қорының жарғылық капиталындағы Қазақстанның үлесі (өткен жылға қарай өсе отырып)
65,71 %
100 %
-
214
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру
Нысаналы индикатор:
"Ауыл аманаты" жобасын ауқымды түрде қолдану шеңберінде ауыл халқының микрокредиттер мен лизинг беруге қажеттілігін жабу үлесі
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
"Ауыл аманаты" жобасын ауқымды түрде қолдану шеңберінде ауыл халқының микрокредиттер мен лизинг беруге қажеттілігін жабу үлесі
90,1 %
95,0 %
98,5 %
406
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
001
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасын қаржылық және материалдық қамтамасыз ету
100 %
100 %
100 %
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
Нысаналы индикатор:
Қызметтің тиімділігін арттыру және мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттырудан және қайта даярлаудан өткен тыңдаушылар
100 %
100 %
100 %
Сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеу бағыттары бойынша зерттеулер
100 %
100 %
100 %
Орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың қызметінің тиімділігін бағалау бойынша қорытындылар
100 %
100 %
100 %

087
Реализация мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
Целевой индикатор:
Создание субъектами предпринимательства, получившими меры поддержки, новых рабочих мест в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
12 406
рабочих мест
11 400
рабочих мест
11 400
рабочих мест
Конечный результат:
Создание субъектами предпринимательства, получившими меры поддержки, новых рабочих мест в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
11 016
рабочих мест
10 182
рабочих мест
10 098
рабочих мест
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
Целевой индикатор:
Укрепление сотрудничества со странами Организации экономического сотрудничества и развития в рамках участия Казахстана в работе комитетов и рабочих групп Организации экономического сотрудничества и развития
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Укрепление статуса участия Республики Казахстан в комитетах и рабочих органах Организации экономического сотрудничества и развития
100 %
100 %
-
211
Приобретение доли Казахстана в уставном капитале Тюркского инвестиционного фонда
Целевой индикатор:
Доля Казахстана в уставном капитале Тюркского инвестиционного фонда (с нарастанием к предыдущему году)
65,71 %
100 %
-
Конечный результат:
Доля Казахстана в уставном капитале Тюркского инвестиционного фонда (с нарастанием к предыдущему году)
65,71 %
100 %
-
214
Кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
Целевой индикатор:
Доля покрытия потребности сельского населения в предоставлении микрокредитов и лизинга в рамках масштабирования проекта "Ауыл аманаты"
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Доля покрытия потребности сельского населения в предоставлении микрокредитов и лизинга в рамках масштабирования проекта "Ауыл аманаты"
90,1 %
95,0 %
98,5 %
406
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Финансовое и материальное обеспечение Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан в соответствии с утвержденным бюджетом
100 %
100 %
100 %
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
Целевой индикатор:
Повышение эффективности деятельности и совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Слушатели, прошедшие повышение квалификации и переподготовку кадров, органов государственного аудита и финансового контроля
100 %
100 %
100 %
Исследования по направлениям экспертно-аналитического и методологического сопровождения
100 %
100 %
100 %
Заключения по оценке эффективности деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов
100 %
100 %
100 %

012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік қызметшілердің мансаптық өсу деңгейі
64,3 %
64,6 %
64,9 %
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік қызметшілердің мансаптық өсу деңгейі
64,3 %
64,6 %
64,9 %
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік қызметшілердің мансаптық өсу деңгейі
64,3 %
64,6 %
64,9 %
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік қызметшілердің мансаптық өсу деңгейі
64,3 %
64,6 %
64,9 %
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
Нысаналы индикатор:
Стратегиялық жоспарлау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруды қамтамасыз ету және мемлекеттік статистика саласындағы саясатты іске асыру
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Стратегиялық жоспарлаудың елдің жалпыұлттық басымдықтарына сәйкестік деңгейі
Елдің әлеуметтік-экономикалық дамуын жетілдіруге бағытталған реформаларды әзірлеу
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік статистика қағидаттарын сақтай отырып, статистикалық қызметті жүзеге асыру, қоғамның, мемлекеттің және халықаралық қоғамдастықтың ресми статистикалық ақпаратқа қажеттілігін қанағаттандыру.
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
2026 – 2028 жылдары статистикалық жұмыстар жоспарын орындау
100 %
100 %
100 %
627
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикаторлар:
Бәсекелестіктің дамуын тежейтін тауар нарықтарына кірудің жойылған кедергілерінің саны
15
16
17
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің мемлекеттік органдар қолдаған, тиісті тауар нарығында бәсекелестікті дамыту жөніндегі ұсынымдарының үлесі
88
90
90,5
Мемлекеттік тапсырма нысанында қызметтер көрсетуге бөлінетін соманың кемінде 5 % сомасын қосалқы мердігерлікке беру көлемін ұлғайту
10
15
17
Нарық субъектісінің, мемлекеттік, жергілікті атқарушы органның, мемлекет нарық субъектілерінің қызметін реттеу функцияларын берген ұйымның әрекеттерінде (әрекетсіздігінде) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзу белгілерінің болуы туралы орындалған хабарламалардың үлесі
79
80

012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
Целевой индикатор:
Уровень карьерного продвижения государственных служащих
64,3 %
64,6 %
64,9 %
Конечный результат:
Уровень карьерного продвижения государственных служащих
64,3 %
64,6 %
64,9 %
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
Целевой индикатор:
Уровень карьерного продвижения государственных служащих
64,3 %
64,6 %
64,9 %
Конечный результат:
Уровень карьерного продвижения государственных служащих
64,3%
64,6%
64,9%
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
Целевой индикатор:
Обеспечение формирования государственной политики в сфере стратегического планирования и реализация политики в области государственной статистики
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Уровень соответствия стратегического
планирования общенациональным приоритетам страны
Выработка реформ, направленных на совершенствование социально-экономического развития страны
002
Обеспечение предоставления статистической информации
Целевой индикатор:
Осуществление статистической деятельности с соблюдением принципов государственной статистики, удовлетворение потребности общества, государства и международного сообщества в официальной статистической информации
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Исполнение Плана статистических работ в 2026 – 2028 годах
100 %
100 %
100 %
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
Целевые индикаторы:
Количество устраненных барьеров входа на товарные рынки, сдерживающих развитие конкуренции
15
16
17
Доля рекомендаций Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по развитию конкуренции на соответствующем товарном рынке, поддержанных государственными органами
88
90
90,5
Увеличение объема передачи на субподряд суммы не менее 5 % от суммы, выделяемой на оказание услуг в форме государственного задания
10
15
17
Доля исполненных уведомлений о наличии в действиях (бездействии) субъекта рынка, государственного, местного исполнительного органа, организации, наделенной государством функциями регулирования деятельности субъектов рынка, признаков нарушения законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции
79
80

80,5
Орындалған нұсқамалардың үлесі
88
88,5
90
Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін салынған айыппұлдардан төленген айыппұлдардың үлесі
92
93
94
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісу кезінде мемлекеттік органдар қабылдаған бәсекелестікті бұрмалайтын нормаларды алып тастау жөніндегі ескертулері мен ұсыныстарының үлесі
60
63
64
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің қарауына келіп түскен, қорытындылар берілген енгізілетін реттеуші құралдың және (немесе) талаптың, бәсекелестік ортаның жай-күйіне реттеуді қатаңдатудың әсерін бағалау нәтижелерін қамту
98
99
100
Монополияға қарсы бұзушылықтардың көрнекі жағдайларын көрсете отырып, гайдлайндармен қамту (бәсекелестікке қарсы келісімдер, нарық субъектілерінің келісілген әрекеттері, үстем жағдайды теріс пайдалану)
20
25
30
Тиісті тауар нарықтарындағы бәсекелестіктің жай-күйіне олардың әсерін белгілеу мақсатында талдаудан өткен экономикалық шоғырлану шеңберіндегі мәмілелердің үлесі
20
25
30
Бақылау субъектісіне бармай-ақ профилактикалық бақылау қорытындылары бойынша берілген орындалған ұсынымдардың үлесі
85
90
91
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің, аумақтық органдардың және ведомстволық бағынысты мекеменің қызметінің жұмысын қамтамасыз ету 100 %
100 %
100 %
100 %

80,5
Доля исполненных предписаний
88
88,5
90
Доля уплаченных штрафов за нарушения законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции от наложенных штрафов
92
93
94
Доля замечаний и предложений Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по исключению норм, искажающих конкуренцию, принятых государственными органами при согласовании проектов нормативных правовых актов
60
63
64
Охват результатов оценки воздействия вводимого регуляторного инструмента и (или) требования, ужесточения регулирования на состояние конкурентной среды, поступивших на рассмотрение в Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, по которым даны заключения
98
99
100
Охват гайдлайнами с указанием наглядных кейсов антимонопольных нарушений (антиконкурентные соглашения, согласованные действия субъектов рынка, злоупотребление доминирующим положением)
20
25
30
Доля сделок в рамках экономической концентрации, подвергшихся анализу с целью установления их влияния на состояние конкуренции на соответствующих товарных рынках
20
25
30
Доля исполненных рекомендаций, данных по итогам профилактического контроля без посещения субъекта контроля
85
90
91
Конечный результат:
Обеспечение функционирования деятельности Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, территориальных органов и подведомственного учреждения – 100 %.
100 %
100 %
100 %

628
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикаторлар:
Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қаржылық барлау бөлімшесінің материалдарын пайдалану үлесі
84 %-ға дейін
88 %- ға дейін
88 %- ға дейін
Еуразиялық топтың қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі сарапшыларының Қазақстан Республикасы заңнамасының ақшаны жылыстатуға, сондай-ақ терроризмді қаржыландыруға қарсы күрес жөніндегі қаржылық шаралар әзірлеу тобының ұсынымдарына сәйкестігін бағалау қорытындылары бойынша "елеулі сәйкестік/сәйкестік" рейтингтерінің саны
35 %
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі жүйесінде тіркелген қаржы мониторингі субъектілерінің үлесі
90 %-ға дейін
90 %-ға дейін
90 %-ға дейін
Түпкілікті нәтиже:
Құқық қорғау және арнаулы органдардың қаржылық барлау бөлімшесінің материалдарын пайдалану үлесі
-
-
-

628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
Целевые индикаторы:
Доля использования правоохранительными и специальными государственными органами материалов подразделения финансовой разведки
до 84 %
до 88 %
до 88 %
Количество рейтингов "значительное соответствие/соответствие" по итогам оценки экспертами Евразийской группы по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма соответствия законодательства Республики Казахстан рекомендациям Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег
35 %
Доля субъектов финансового мониторинга, зарегистрированных в системе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
до 90 %
до 90 %
до 90 %
Конечный результат:
Доля использования правоохранительными и специальными органами материалов подразделения финансовой разведки
-
-
-

003
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру
Нысаналы индикаторлар:
Іс жүргізудегі істер қатарынан іс жүргізу аяқталған қылмыстық істердің үлесі
67 %-ға дейін
67,5 %-ға дейін
67,5 %-ға дейін
Келтірілген залал (оның ішінде қылмыстық кірістер) сомасынан белгіленген және тыйым салынған мүліктің үлесі
29 %-ға дейін
33 %-ға дейін
33 %-ға дейін
Түпкілікті нәтиже:
Іс жүргізудегі істер қатарынан іс жүргізу аяқталған қылмыстық істердің үлесі
65 %
65 %
65 %
005
Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесін дамыту
Нысаналы индикатор:
Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектордың және өзге де ұйымдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау
100 %-ға дейін
Түпкілікті нәтиже:
Қаржы мониторингі жөніндегі органдар қызметінің бизнес-процестерін автоматтандыру шеңберінде "Бірыңғай ақпараттық талдамалық жүйені дамыту" мемлекеттік инвестициялық жоба құру бойынша орындалған жұмыстардың үлесі
100 %-ға дейін

003
Досудебное расследование
Целевые индикаторы:
Доля оконченных производством уголовных дел из числа находившихся в производстве
до 67 %
до 67,5 %
до 67,5 %
Доля установленного и арестованного имущества от суммы причиненного ущерба (в том числе преступных доходов)
до 29 %
до 33 %
до 33 %
Конечный результат:
Доля оконченных производством уголовных дел из числа находившихся в производстве
65 %
65 %
65 %
005
Развитие Единой информационной аналитической системы
Целевой индикатор:
Интеграция Единой информационной аналитической системы с информационными системами государственных органов, квазигосударственного сектора и иных организаций
до 100 %
Конечный результат:
Доля выполненных работ по созданию государственного инвестиционного проекта "Развитие Единой информационной аналитической системы" в рамках автоматизации бизнес-процессов деятельности органов по финансовому мониторингу
до 100 %

629
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
001
Атом энергиясы саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
002
Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту
Нысаналы индикатор:
Атом ғылымы мен техникасы саласындағы ғылыми өнімділік деңгейі, 2020 жылғы деңгейден бірнеше рет
2,66
2,73
2,8
Түпкілікті нәтиже:
Атом ғылымы мен техникасы саласындағы ғылыми өнімділік деңгейі, 2020 жылғы деңгейден бірнеше рет
2,6
Нысаналы индикатор:
Төтенше радиациялық қауiптi аймаққа жатқызылған зерттелген аумақтардың деңгейі, %
86,62
100
-
Түпкілікті нәтиже:
Төтенше радиациялық қауiптi аймаққа жатқызылған зерттелген аумақтардың деңгейі, %
86,62
100
-
Нысаналы индикатор:
Жоғары радиациялық қауіпті аймаққа жатқызылған зерттелген аумақтардың деңгейі, %
-
20,41
100
Түпкілікті нәтиже:
Жоғары радиациялық қауіпті аймаққа жатқызылған зерттелген аумақтардың деңгейі, %
-
20,41
100
Нысаналы индикатор:
Радиациялық қауіпсіздікті және жерге орналастыруды қамтамасыз ету үшін инфрақұрылымның жобалау алдындағы және жобалау құжаттарының аяқталу деңгейі (жинақтаумен), %
46,15
61,54
61,54
Түпкілікті нәтиже:
Радиациялық қауіпсіздікті және жерге орналастыруды қамтамасыз ету үшін инфрақұрылымның жобалау алдындағы және жобалау құжаттарының аяқталу деңгейі (жинақтаумен), %
46,15
61,54
61,54
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты
001
Республика аумағында Қазақстан Республикасы Конституциясының үстемдігін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасы Конституциясының Республика аумағында үстемдігін қамтамасыз ету және азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау, Қазақстан Республикасындағы конституциялық заңдылықтың жай-күйі туралы Қазақстан Республикасы Парламентіне жыл сайынғы Жолдауды жіберу
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының қызметін қамтамасыз ету
100 %
100 %
100 %
650
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
001
Спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
035
Бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамытуды қолдау
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысатын азаматтардың үлесі
44
46
48
Түпкілікті нәтиже:
Дене шынықтырумен және спортпен айналысатындардың жалпы санынан ұлттық спорт түрлерімен және бұқаралық спортпен айналысатын азаматтардың үлесі
9,8
10
10,2
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысатын азаматтардың үлесі
44
46
48
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының ұлттық командалары құрамының жалпы санынан халықаралық спорт жарыстарына қатысатын спортшылардың үлесі

629
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
001
Услуги по координации деятельности в сфере атомной энергии
002
Развитие атомных и энергетических проектов
Целевой индикатор:
Уровень научной продуктивности в области атомной науки и техники, количество раз от уровня 2020 года
2,66
2,73
2,8
Конечный результат:
Уровень научной продуктивности в области атомной науки и техники, количество раз от уровня 2020 года
2,6
Целевой индикатор:
Уровень обследованных территорий, отнесенных к зоне чрезвычайного радиационного риска, %
86,62
100
-
Конечный результат:
Уровень обследованных территорий, отнесенных к зоне чрезвычайного радиационного риска, %
86,62
100
-
Целевой индикатор:
Уровень обследованных территорий, отнесенных к зоне повышенного радиационного риска, %
-
20,41
100
Конечный результат:
Уровень обследованных территорий, отнесенных к зоне повышенного радиационного риска, %
-
20,41
100
Целевой индикатор:
Уровень завершенности предпроектных и проектных документов инфраструктуры для обеспечения радиационной безопасности и землеустройства (с накоплением), %
46,15
61,54
61,54
Конечный результат:
Уровень завершенности предпроектных и проектных документов инфраструктуры для обеспечения радиационной безопасности и землеустройства (с накоплением), %
46,15
61,54
61,54
637
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории Республики
Целевой индикатор:
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории Республики и защита конституционных прав и свободы граждан, направление ежегодного послания Парламенту Республики Казахстан о состоянии конституционной законности в Республике Казахстан
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Обеспечение деятельности Конституционного Суда Республики Казахстан
100 %
100 %
100 %
650
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
001
Формирование государственной политики в сфере спорта и туристской деятельности
035
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
Целевой индикатор:
Доля граждан, систематически занимающихся физической культурой и спортом
44
46
48
Конечный результат:
Доля граждан, занимающихся национальными видами спорта и массовым спортом, от общего количества граждан, занимающихся физической культурой и спортом
9,8
10
10,2
036
Развитие спорта высших достижений
Целевой индикатор:
Доля граждан, систематически занимающихся физической культурой и спортом
44
46
48
Конечный результат:
Доля спортсменов, участвующих в международных спортивных соревнованиях, от общего количества составов национальных команд Республики Казахстан

69,3
69,4
69,5
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту
Нысаналы индикатор:
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын оң бағалаған халықтың үлесі
69,16 %
69,67 %
69,36 %
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын оң бағалаған халықтың үлесі
67,05 %
67,08 %
67,09 %
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Мәдениет және өнер саласындағы бағыттар бойынша жоғары және кәсіптік-техникалық оқу орындарына түскен республикалық мамандандырылған музыка мектеп-интернаттары түлектерінің үлесі
93,9
94,0
94,1
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Мәдениет және өнер саласындағы білім алушылардың жалпы санынан республикалық және халықаралық конкурстар мен фестивальдер жеңімпаздарының үлесі, оның ішінде: техникалық және кәсіптік білім алушылар
11,3
11,4
11,5
008
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік жастар және отбасы саясаты шараларын халықтың қолдау деңгейі
49,94
50
50,04
009
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын оң бағалаған халықтың үлесі
69,16 %
69,67 %
69,36 %
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың гендерлік теңдікті ілгерілету, әйелдердің мүмкіндіктерін кеңейту бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы хабардар болу деңгейі
32
33
34
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
Нысаналы индикатор:
Халықтың мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа қанағаттану деңгейі

69,3
69,4
69,5
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания
Целевой индикатор:
Доля населения, положительно оценившего взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
69,16 %
69,67 %
69,36 %
Конечный результат:
Доля населения, положительно оценившего взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
67,05 %
67,08 %
67,09 %
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Доля выпускников республиканских специализированных музыкальных школ-интернатов, поступивших в высшие и профессионально-технические учебные заведения по направлениям в области культуры и искусства
93,9
94,0
94,1
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Доля победителей республиканских и международных конкурсов и фестивалей от общей численности обучающихся в области культуры и искусства, в том числе: получающих техническое и профессиональное образование
11,3
11,4
11,5
008
Реализация государственной молодежной и семейной политики
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Уровень поддержки населением мер государственной молодежной и семейной политики
49,94
50
50,04
009
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
Целевой индикатор:
Доля населения, положительно оценившего взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
69,16 %
69,67 %
69,36 %
Конечный результат:
Уровень осведомленности населения о принимаемых мерах по продвижению гендерного равенства, расширению возможностей женщин
32
33
34
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений

73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың мемлекеттік рәміздерді қолдану және насихаттау жөніндегі жұмыс туралы хабардар болу деңгейі
85,0
85,02
85,05
033
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Мәдениет саласындағы қызмет көрсету сапасына халықтың қанағаттану деңгейі
77
78
79
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушылардың жалпы санынан бітіргеннен кейін бір жыл ішінде мамандығы бойынша жұмысқа орналасқан мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алған түлектердің үлесі
74,0
74,5
74,6
046
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Ғылыми жобалар/зерттеулер
31
31
31
049
Ономастикалық және геральдикалық қызметті дамыту
Нысаналы индикатор:
Мәдениет, ақпарат, жастар және отбасы саясаты, конфессияаралық келісім, этносаралық қатынастар салаларында іске асырылатын саясатқа халықтың қанағаттану деңгейі
73,08
73,49
73,74
Түпкілікті нәтиже:
Ономастикалық атауларды реттеуде ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі
16,5
17
17,5
652
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
001
Су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
Министрліктің қызметін қамтамасыз ету, функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін орындау
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Министрліктің қызметін қамтамасыз ету, функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін орындау
100
100
100
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
Нысаналы индикатор:
Су тасымалдау арналары арқылы ауыл шаруашылығындағы су шығыны деңгейі
43
39
35
Түпкілікті нәтиже:
Су тасымалдау арналары арқылы ауыл шаруашылығындағы су шығыны деңгейі
43
39
35

73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Уровень информированности населения о работе по применению и пропаганде государственных символов
85,0
85,02
85,05
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Уровень удовлетворенности населения качеством услуг в сфере культуры
77
78
79
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Доля выпускников, обучавшихся на основе государственного образовательного заказа, трудоустроенных по специальности в течение года после завершения, от общего числа обучающихся по государственному образовательному заказу
74,0
74,5
74,6
046
Прикладные научные исследования
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Научные проекты/исследования
31
31
31
049
Развитие ономастической и геральдической деятельности
Целевой индикатор:
Уровень удовлетворенности населения реализуемой политикой в сферах культуры, информации, молодежной и семейной политики, межконфессионального согласия, межэтнических отношений
73,08
73,49
73,74
Конечный результат:
Доля соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических наименований
16,5
17
17,5
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
001
Услуги по координации деятельности в сфере использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности, выполнение функций, полномочий и компетенций Министерства
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение деятельности, выполнение функций, полномочий и компетенций Министерства
100
100
100
241
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
Целевой индикатор:
Уровень потерь воды в сельском хозяйстве по водотранспортирующим каналам
43
39
35
Конечный результат:
Уровень потерь воды в сельском хозяйстве по водотранспортирующим каналам
43
39
35

254
Су ресурстарын тиімді басқару
Нысаналы индикатор:
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі бойынша негізгі капиталға инвестициялар (Ескертпе: * Министрліктің даму жоспарындағы барлық іс-шаралар негізгі капиталға инвестициялар қаржысына байланысты. Осы нысаналы индикатор барлық индикатор шеңберінде орындалады)
-
-
-
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі бойынша негізгі капиталға инвестициялар (Ескерпе: * Министрліктің даму жоспарындағы барлық іс-шаралар негізгі капиталға инвестициялар қаржысына байланысты. Осы нысаналы индикатор барлық индикатор шеңберінде орындалады)
-
-
-
Нысаналы индикатор:
Суармалы егіншілікке су үнемдеу технологияларын енгізу есебінен суармалы суды үнемдеу (Ескертпе: * Осы нысаналы индикатор жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде орындалады)
-
-
-
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы егіншілікке су үнемдеу технологияларын енгізу есебінен суармалы суды үнемдеу (Ескертпе: * Осы нысаналы индикатор жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде орындалады)
-
-
-
Нысаналы индикатор:
Су тасымалдау арналары арқылы ауыл шаруашылығындағы су шығыны деңгейі
43
39
35
Түпкілікті нәтиже:
Су тасымалдау арналары арқылы ауыл шаруашылығындағы су шығыны деңгейі
43
39
35
Нысаналы индикатор:
Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту
10
15
-
Түпкілікті нәтиже:
Су шаруашылығы жүйесін цифрлық технологиялармен қамту
10
15
-
Нысаналы индикатор:
Қосымша жинақталған судың көлемі
0,07
1,00
1,20
Түпкілікті нәтиже:
Қосымша жинақталған судың көлемі
0,07
1,00
1,20
Нысаналы индикатор:
Көп факторлы зерттеуден өткен гидротехникалық құрылыстардың саны
37
30
21
Түпкілікті нәтиже:
Көп факторлы зерттеуден өткен гидротехникалық құрылыстардың саны
37
30
21
Нысаналы индикатор:
Су ресурстарына жүктеме деңгейі
2 580,6
3 722,8
3 722,8
Түпкілікті нәтиже:
Су ресурстарына жүктеме деңгейі
2 580,6
3 722,8
3 722,8
Нысаналы индикатор:
Республикалық маңызы бар топтық су құбыры желілері тартылған елді мекендердің саны.
-
-
-
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық маңызы бар топтық су құбыры желілері тартылған елді мекендердің саны.
-
-
-
Нысаналы индикатор:
"Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру жөніндегі жобаның екінші фазасы" жобасының жасалған келісімшарттары бойынша жиынтық түрде ирригациялық және дренаждық жүйелерді (каналдар, су тарату және су шығару гидротехникалық құрылыстары, дренаждық коллекторлар, инфрақұрылымы бар тік дренаж ұңғымалары, бақылау ұңғымалары және пайдалану жолдары) реконструкциялау бойынша орындалған жұмыстардың деңгейі
-
-
-
Түпкілікті нәтиже:
"Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру жөніндегі жобаның екінші фазасы" жобасының жасалған келісімшарттары бойынша жиынтық түрде ирригациялық және дренаждық жүйелерді (каналдар, су тарату және су шығару гидротехникалық құрылыстары, дренаждық коллекторлар, инфрақұрылымы бар тік дренаж ұңғымалары, бақылау ұңғымалары және пайдалану жолдары) реконструкциялау бойынша орындалған жұмыстардың деңгейі
-
-
-
Нысаналы индикатор:
Су үнемдеу технологияларын қолдану алаңының ұлғаюын ескере отырып, орташа өлшенген суару нормасы
7 758,5
-
-
Түпкілікті нәтиже:
Су үнемдеу технологияларын қолдану алаңының ұлғаюын ескере отырып, орташа өлшенген суару нормасы
7 758,5
-
-
Нысаналы индикатор:
Министрліктің қызметін қамтамасыз ету, функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін орындау
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Министрліктің қызметін қамтамасыз ету, функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін орындау
100
100
100

254
Эффективное управление водными ресурсами
Целевой индикатор:
Инвестиции в основной капитал по Министерству водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (Примечание: * Все мероприятия в плане развития Министерства привязаны к финансам инвестиций в основной капитал. Данный целевой индикатор исполняется в рамках всех индикаторов)
-
-
-
Конечный результат:
Инвестиции в основной капитал по Министерству водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан (Примечание: * Все мероприятия в плане развития Министерства привязаны к финансам инвестиций в основной капитал. Данный целевой индикатор исполняется в рамках всех индикаторов)
-
-
-
Целевой индикатор:
Экономия поливной воды за счет внедрения водосберегающих технологий в орошаемом земледелии (Примечание: * Данный целевой индикатор исполняется в рамках трансфертов общего характера)
-
-
-
Конечный результат:
Экономия поливной воды за счет внедрения водосберегающих технологий в орошаемом земледелии (Примечание: * Данный целевой индикатор исполняется в рамках трансфертов общего характера)
-
-
-
Целевой индикатор:
Уровень потерь воды в сельском хозяйстве по водотранспортирующим каналам
43
39
35
Конечный результат:
Уровень потерь воды в сельском хозяйстве по водотранспортирующим каналам
43
39
35
Целевой индикатор:
Охват водохозяйственной системы цифровыми технологиями
10
15
-
Конечный результат:
Охват водохозяйственной системы цифровыми технологиями
10
15
-
Целевой индикатор:
Объем дополнительно аккумулированной воды
0,07
1,00
1,20
Конечный результат:
Объем дополнительно аккумулированной воды
0,07
1,00
1,20
Целевой индикатор:
Количество гидротехнических сооружений, прошедших многофакторное обследование
37
30
21
Конечный результат:
Количество гидротехнических сооружений, прошедших многофакторное обследование
37
30
21
Целевой индикатор:
Уровень нагрузки на водные ресурсы
2 580,6
3 722,8
3 722,8
Конечный результат:
Уровень нагрузки на водные ресурсы
2 580,6
3 722,8
3 722,8
Целевой индикатор:
Количество населенных пунктов, к которым подведены групповые водопроводные сети республиканского значения
-
-
-
Конечный результат:
Количество населенных пунктов, к которым подведены групповые водопроводные сети республиканского значения
-
-
-
Целевой индикатор:
Уровень выполненных работ по реконструкции ирригационных и дренажных систем (каналы, водораспределительные и водовыпускные гидротехнические сооружения, дренажные коллекторы, скважины вертикального дренажа с инфраструктурой, наблюдательные скважины и эксплуатационные дороги) в суммарном виде по заключенным контрактам проекта "Вторая фаза проекта по усовершенствованию ирригационных и дренажных систем"
-
-
-
Конечный результат:
Уровень выполненных работ по реконструкции ирригационных и дренажных систем (каналы, водораспределительные и водовыпускные гидротехнические сооружения, дренажные коллекторы, скважины вертикального дренажа с инфраструктурой, наблюдательные скважины и эксплуатационные дороги) в суммарном виде по заключенным контрактам проекта "Вторая фаза проекта по усовершенствованию ирригационных и дренажных систем"
-
-
-
Целевой индикатор:
Средневзвешенная оросительная норма с учетом увеличения площадей применения водосберегающих технологий
7 758,5
-
-
Конечный результат:
Средневзвешенная оросительная норма с учетом увеличения площадей применения водосберегающих технологий
7 758,5
-
-
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности, выполнение функций, полномочий и компетенций Министерства
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение деятельности, выполнение функций, полномочий и компетенций Министерства
100
100
100

690
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Электоралдық оқытудан өткен қатысушылар саны
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Тиімді және транспарентті сайлау жүйесін қалыптастыру, сайлау процесінің ашықтығын арттыру, сайлауды ұйымдастыру, дайындау және өткізу, сайлау өткізу кезінде аумақтық, учаскелік сайлау комиссияларына басшылық ету
100 %
100 %
100 %
002
Сайлау өткізу
Жарамды деп танылған сайлау саны
100 %
100 %
100 %
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтардың билікті тікелей еркін сайлау арқылы жүзеге асыруға конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету, сайлау процесінің ашықтығын арттыру, қоғамның саяси тұрақтылығын қамтамасыз ету, сайлаушылардың қоғамдық белсенділігін, олардың азаматтық жауапкершілігін дамыту, аумақтық, учаскелік сайлау комиссияларына Қазақстан Республикасы Парламентінің және маслихаттарының депутаттарын сайлауды (шығып қалған депутаттардың орнына сайлау) өткізу кезінде басшылық ету, сондай-ақ өкілеттіктерін кәсіби тұрақты негізде жүзеге асыратын аумақтық сайлау комиссиялары мүшелерін ұстау.
100 %
100 %
100 %

690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
001
Организация проведения выборов
Целевой индикатор:
Количество участников, прошедших электоральное обучение
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Формирование эффективной и транспарентной избирательной системы, повышение открытости избирательного процесса, организация, подготовка и проведение выборов, руководство территориальными, участковыми избирательными комиссиями при проведении выборов
100 %
100 %
100 %
002
Проведение выборов
Целевой индикатор:
Количество выборов, признанных действительными
100 %
100 %
100 %
Конечный результат:
Обеспечение конституционных прав граждан на осуществление власти непосредственно через свободные выборы, повышение открытости избирательного процесса, обеспечение политической стабильности общества, развитие общественной активности избирателей, их гражданской ответственности, руководство территориальными, участковыми избирательными комиссиями при проведении выборов (выборов вместо выбывших) депутатов
Парламента и маслихатов Республики Казахстан, а также содержание членов территориальных избирательных комиссий, осуществляющих полномочия на профессиональной постоянной основе
100 %
100 %
100 %
______________________________