Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2025 – 2027 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 140-VIII ҚРЗ.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Күшін жою көзделген – ҚР 08.12.2025 № 239-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заң 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
1-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттің мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджетке кепілдендірілген трансферттің мынадай мөлшерлері бекітілсін:
2025 жыл – 2 000 000 000 мың теңге;
2026 жыл – 2 000 000 000 мың теңге;
2027 жыл – 2 000 000 000 мың теңге.
2-бап. Кесімді баға мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдер бойынша мұнайдың 2025 – 2027 жылдарға арналған кесімді бағасының мынадай мөлшерлері белгіленсін:
2025 жыл – бір баррель үшін 42,3 АҚШ доллары;
2026 жыл – бір баррель үшін 41,0 АҚШ доллары;
2027 жыл – бір баррель үшін 39,4 АҚШ доллары.
3-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
1. Осы Заң 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 – 2026 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ

О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2025 – 2027 годы
Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 140-VIII ЗРК.
Примечание ИЗПИ!
Закон утрачивает силу Законом РК от 08.12.2025 № 239-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
Статья 1. Размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Утвердить следующие размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2025 – 2027 годы:
2025 год – 2 000 000 000 тысяч тенге;
2026 год – 2 000 000 000 тысяч тенге;
2027 год – 2 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 2. Размеры цены отсечения
Установить следующие размеры цены отсечения на нефть по поступлениям в Национальный фонд Республики Казахстан от организаций нефтяного сектора на 2025 – 2027 годы:
2025 год – 42,3 доллара США за баррель;
2026 год – 41,0 доллар США за баррель;
2027 год – 39,4 доллара США за баррель.
Статья 3. Порядок введения в действие настоящего Закона
1. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2025 года.
2. Признать утратившим силу Закон Республики Казахстан "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2024 – 2026 годы".
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ