Жаңақала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 мамырдағы № 17-14 "Жаңақала ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2026 жылғы 12 ақпандағы № 36-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 ақпанда № 37980 болып тіркелді
Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңақала аудандық мәслихатының "Жаңақала ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 14 мамырдағы № 17-14 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7373-07 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңақала ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және қағидасы айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің қосымшасының тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңақала ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және қағидасы";
көрсетілген шешімнің қосымшасының 4 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушының осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалды.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық табысының шекті жол берілетін шығыстар үлесі деңгейі бес (5) пайыз мөлшерінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің қосымшасының 6 тармағының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";
2. "Жаңақала аудандық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін.

О внесении изменений в решение Жангалинского районного маслихата от 14 мая 2024 года № 17-14 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Жангалинском районе"
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 февраля 2026 года № 36-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2026 года № 37980
Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жангалинского районного маслихата от 14 мая 2024 года "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Жангалинском районе" № 17-14 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7373-07) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в Жангалинском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в Жангалинском районе согласно приложению к настоящему решению.";
заголовок приложения к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в Жангалинском районе";
в пункте 4 приложения к указанному решению изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов к совокупному доходу услугополучателя определяется в размере пяти (5) процентов.";
Абзац четвертый пункта 6 приложения к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
2. Государственному учреждению "Аппарат Жангалинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан".

3. "Жаңақала ауданы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі белгіленген тәртіпте:
осы шешімді ресми жариялағаннан кейін Жаңақала ауданы әкімі аппаратының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңақала ауданы әкімінің осы салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Каменов

3. Государственное учреждение "Аппарат акима Жангалинского района" в установленном порядке:
обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе аппарата акима Жангалинского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Жангалинского района курирующего социальную сферу.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Каменов