Самар ауданы мәслихатының "Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 10-10/VIII шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2026 жылғы 5 ақпандағы № 28-3/VIII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 ақпанда № 37951 болып тіркелді
Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Самар ауданы мәслихатының "Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 2 сәуірдегі №10-10/VIII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8996-16 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен Қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен Қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Самар ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен қағидалары";
4 тармақтың 2-абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін Қағидаға сәйкес нормативтер шегінде уәкілетті орган есептейді".
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй көмегін алу үшін аз қамтылған отбасы (азамат) (немесе оның сенімхатқа, заңдарға, сот шешіміне не әкімшілік құжатқа негізделген өкілі) тоқсанына бір рет Қағидаға сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына жүгінеді.
Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды."
2. Шығыс Қазақстан облысы "Самар ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Самар ауданы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата района Самар от 2 апреля 2024 года № 10-10/VIII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в районе Самар"
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 5 февраля 2026 года № 28-3/VIII. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2026 года № 37951
Маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Самар "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в районе Самар" от 2 апреля 2024 года №10-10/VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8996-16) следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об утверждении размера и Правил оказания жилищной помощи в районе Самар";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить размер и Правила оказания жилищной помощи в районе Самар";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в районе Самар, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в районе Самар";
абзац 2 пункта 4 исключить;
дополнить пунктом 4-1 в следующей редакции:
"4-1. Размер жилищной помощи рассчитывается уполномоченным органом в пределах норм, согласно Правил."
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается один раз в квартал в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или на веб-портал "электронного правительства", согласно Правил.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней."
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата района Самар" Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата района Самар после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова