Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 қаңтардағы №30-1 "Зайсан ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 наурыздағы № 48/16-VIII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 наурызда № 38177 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облысының Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 қаңтардағы №30-1 "Зайсан ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3676 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесідей редакцияда жазылсын:
"1. Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының белгілеген шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма 10 (он) пайыз ретінде айқындалады.";
келесі мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағиданың 4-1-тармағына сәйкес есептейді.".;
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхатқа, заңдарға, сот шешіміне не әкімшілік құжатқа негізделген өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін тоқсанына бір рет Қағидаға сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорацияға (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "Электрондық үкімет" веб-порталына жүгінеді.
Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "Электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын қабылдаған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнін құрайды".

О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 января 2015 года №30-1 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Зайсанском районе"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 марта 2026 года № 48/16-VIII. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2026 года № 38177
Зайсанский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 января 2015 года №30-1 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Зайсанском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №3676) следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в Зайсанском районе Восточно-Казахстанской области";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в Зайсанском районе Восточно-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему решению.";
заголовок в приложении к указанному решению изложить в новой редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в Зайсанском районе Восточно-Казахстанской области";
в приложении к указанному решению:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели, в размере 10 (десять) процентов.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.".;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для назначения жилищной помощи услугополучатель (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается один раз в квартал в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или на веб-портал "Электронного правительства", согласно Правил.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "Электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней".

2. "Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім ресми жарияланғаннан кейін Зайсан аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының әлеуметтік даму, тұрғындар мүддесін қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Зайсан аудандық мәслихатының төрағасы Е. Загипаров

2. Государственному учреждению "Аппарат Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе аппарата Зайсанского районного маслихата, после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области по вопросам социального развития, защите интересов населения.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Зайсанского районного маслихата Е. Загипаров