Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 9 ақпандағы № 1/77 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 12 ақпанда № 37968 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" Алматы қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 3/496 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1738 болып тіркелген);
2) "Алматы қаласы әкімдігінің "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 3/496 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 3/523 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1791-02 болып тіркелген).
2. "Алматы қаласы Дін істері жөніндегі басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3.Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4.Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды

О признании утратившими силу некоторых постановлений акимата города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 9 февраля 2026 года № 1/77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2026 года № 37968
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Алматы от 14 сентября 2023 года № 3/496 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1738);
2) постановление акимата города Алматы от 27 сентября 2024 года №3/523 "О внесении дополнения в постановление акимата города Алматы от 14 сентября 2023 года № 3/496 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1791-02).
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление по делам религий города Алматы" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды