О внесении изменений в решение Мендыкаринского районного маслихата от 22 мая 2024 года № 127 "Об утверждении размера и Правил оказания жилищной помощи в Мендыкаринском районе"
Решение Мендыкаринского районного маслихата Костанайской области от 29 июля 2026 года № 289. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2026 года № 39480
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об утверждении размера и Правил оказания жилищной помощи в Мендыкаринском районе" от 22 мая 2024 года № 127 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10219-10) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:";
в Размере и Правилах оказания жилищной помощи в Мендыкаринском районе:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам) (далее - услугополучатель), постоянно зарегистрированным и проживающим в Мендыкаринском районе в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
текущих и накопительных взносов;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы услугополучателя, принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.";
пункт 6 исключить.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мендыкаринского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе Мендыкаринского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев

Меңдіқара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы № 127 "Меңдіқара ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара аудандық мәслихатының 2026 жылғы 29 шілдедегі № 289 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 тамызда № 39480 болып тіркелді
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Меңдіқара ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидаларын бекіту туралы" мәслихаттың 2024 жылғы 22 мамырдағы № 127 (Нормативтік құқытық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10219 - 10 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 97 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
Меңдіқара ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидаларында:
1 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Меңдіқара ауданында тұратын, Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжайы ретінде меншік құқығындағы тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар), сондай - ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
ағымдағы және жинақтау жарналарын;
коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушылардың тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.";
6 - тармағы алып тасталынсын.
2. "Меңдіқара аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғанынан кейін Меңдіқара аудандық мәслихатының интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етілсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудаңдық мәслихаттың төрағасы К. Рахметкалиев