Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 14/112 "Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 39/353 шешімі Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2026 жылғы 4 мамырда № 38634 болып тіркелді
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 14/112 "Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4692-12 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесідей редакцияда жазылсын:
"Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге 1 қосымшаға сәйкес Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы айқындалсын.";
көрсетілген шешіммен айқындалған Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырыбы келесідей редакцияда жазылсын:
"Жаңаөзен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы";
4-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының белгілеген шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысына шекті жол берілетін шығыстар үлесі 5 (бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді.
6-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенiмхатқа, заңдарға, сот шешiмiне не әкiмшiлiк құжатқа негiзделген өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.".

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 28 марта 2024 года № 14/112 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Жанаозен"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 29 апреля 2026 года № 39/353. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2026 года № 38634
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 28 марта 2024 года № 14/112 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Жанаозен" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4692-12) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и Правила оказания жилищной помощи в городе Жанаозен";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и Правила оказания жилищной помощи в городе Жанаозен согласно приложению 1 к настоящему решению.";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Жанаозен, определенных указанным решением:
зоголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в городе Жанаозен";
пункт 4 изложить в следующем редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) устанавливается в размере 5 (пять) процентов.
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Услугополучатель (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается за назначением жилищной помощи один раз в квартал в Государственную корпорацию или веб-портал "электронного правительства".
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.".

2. "Жаңаөзен қалалық мәслихаты аппараты" осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және ресми жарияланғаннан кейін Жаңаөзен қаласы мәслихаты интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов

2. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции и опубликование на интернет-ресурсе Жанаозенского городского маслихата после официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Жанаозенского
городского маслихата
Г. Байжанов