Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 маусымдағы № 14/122 "Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2026 жылғы 27 сәуірдегі № 29/239 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 мамырдағы № 38651 болып тіркелді
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының "Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы №14/122 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6617-09 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары бекітілсін".
көрсетілген шешіммен бекітілген Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Балқаш қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидалары";
1 - тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ағымдағы және жинақтау жарналарын;";
4 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларында бекітілген нормалар шегінде есептейді.";
9 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорациясынан не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап тұрғын үй көмегін көрсету туралы құжаттарды қарау және шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларымен белгіленген тәртіппен анықталады.".
2. "Балқаш қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Балқаш қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Муслымов

О внесении изменений в решение Балхашского городского маслихата от 19 июня 2024 года № 14/122 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Балхаш"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 апреля 2026 года № 29/239. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2026 года № 38651
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 19 июня 2024 года № 14/122 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Балхаш" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6617-09) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об утверждении размера и Правил оказания жилищной помощи в городе Балхаш";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить размер и Правила оказания жилищной помощи в городе Балхаш согласно приложению к настоящему решению".
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Балхаш, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и Правила оказания жилищной помощи в городе Балхаш";
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"текущих и накопительных взносов;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в пределах норм, утвержденных Правилами предоставления жилищной помощи.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" определяется в порядке, установленном Правилами предоставления жилищной помощи.".
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Балхаша" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерстве юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе Балхашского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата А. Муслымов