Кейбір бұйрықтар мен құрылымдық элементтердің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 28 тамыздағы № 423 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 тамызда № 39732 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтар мен құрылымдық элементтердің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 28 тамыздағы
№ 423 бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтар мен құрылымдық элементтердің тізбесі
1. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдар қызметін бағалау тетігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 264 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10160 болып тіркелген);
2. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1130 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12539 болып тіркелген);
3. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 718 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31151 болып тіркелген);

О признании утратившими силу некоторых приказов и структурных элементов
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 28 августа 2026 года № 423. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2026 года № 39732
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Исполняющий
обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2026 года
№ 423
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов
1. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 264 "Об утверждении механизма оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10160);
2. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1130 "Об определении национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12539);
3. пункт 1 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 718 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31151);

4. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдар қызметін бағалау тетігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 264 бұйрығына және "Мемлекеттік мекемелердің энергия тұтыну мониторингінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 684 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 323 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35049 болып тіркелген).

4. пункт 1 приказа и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 сентября 2024 года № 323 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 264 "Об утверждении механизма оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности" и в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 684 "Об утверждении Правил мониторинга энергопотребления государственных учреждений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 35049).