"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 200 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2026 жылғы 24 тамыздағы № 596 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 27 тамызда № 39698 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 200 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10744 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен норма шығармашылығын үйлестіру департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы ішкі істер министрі Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2026 жылғы 24 тамыздағы
№ 596 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 10 наурыздағы
№ 200 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының (бұдан әрі – Ұлттық ұлан) әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына, 26-бабының 10-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi туралы ереженің 15-тармағының 290) тармақшасына сәйкес әзірленген және Ұлттық ұланның әскери қызметшісін Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) әскери, арнаулы оқу орындарында (бұдан әрі - ӘАОО) немесе шетелдік ӘАОО оқытуға жұмсалған ақшаны мемлекетке өтеу тәртібін айқындайды.

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 200 "Об утверждении Правил возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 августа 2026 года № 596. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2026 года № 39698
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 200 "Об утверждении Правил возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10744) следующее изменение:
Правила возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному Командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Приложение к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 августа 2026 года
№ 596
Утверждена
приказом Министра внутренних
дел
Республики Казахстан
от 10 марта 2015 года
№ 200
Правила возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан
1. Настоящие Правила возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан (далее - Национальная гвардия) (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 7, пунктом 10 статьи 26 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и подпунктом 290) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 и определяют порядок возмещения государству денег, затраченных на обучение военнослужащего Национальной гвардии в военном, специальном учебном заведении (далее – ВСУЗ) Министерства внутренних дел (далее – МВД) или в ВСУЗе зарубежного государства.

2. Үлгерімсіздігі, тəртіпсіздігі үшін, өз бастамасы бойынша, теріс себептермен, Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылуға байланысты əскери қызметтен шығару салдарынан ІІМ немесе шетелдік ӘАОО шығарылған, сондай-ақ əскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасасудан бас тартқан курсант немесе кадет оқытудың бірінші жылының шығындарын қоспағанда, өзін ІІМ немесе шетелдік ӘАОО оқыту кезеңінде тамақтандыруды қамтамасыз етуге, стипендия төлеуге және жол жүруіне арналған шығындарға сәйкес келетін ақшаны мемлекетке өтейді.
ІІМ немесе шетелдік ӘАОО қайта қабылдау немесе келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру оқу және (немесе) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру кезеңінде оқытуға жұмсалған ақшаны өндіріп алуды тоқтата тұруға негіз болып табылады. ІІМ немесе шетелдік ӘАОО оқыту кезеңі есепке алынбастан, күнтізбелік есептеумен келісімшарт бойынша он жыл әскери қызмет өткергеннен кейін (ұшқыштар құрамы үшін – он бес жыл) оқытуға жұмсалған ақшаны өндіріп алу тоқтатылады.
3. ІІМ немесе шетелдік ӘАОО бітірген əскери қызметші теріс себептермен, Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылуға байланысты немесе аттестаттау қорытындысы бойынша анықталған қызметіне сай келмеуі бойынша əскери қызметтен шығарылған жағдайда оқытудың бірінші жылының шығындарын қоспағанда, курсанттар мен кадеттерді ІІМ немесе шетелдік ӘАОО оқыту кезеңінде тамақтандыруды қамтамасыз етуге, стипендия төлеуге және жол жүруіне арналған шығындарға сәйкес келетін ақшаны мемлекетке әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт мерзімі аяқталғанға дейін қызмет өткерілмеген əрбір толық ай үшін барабар түрде өтейді.
4. Ұлттық ұланның әскери қызметшісін ІІМ ӘАОО-да немесе шетелдік ӘАОО-да оқытуға жұмсалған ақшаның жиынтық есебі әскери қызметшінің ІІМ немесе шетелдік (бұдан әрі - жиынтық есебі) ӘАОО бітірген (шығарылған) сәтінен бастап бір ай мерзімде:
ІІМ ӘАОО оқитындарға - ІІМ ӘАОО қаржы қызметі азық-түлік қызметімен және кадр қызметімен бірлесіп, осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қағаз тасымалдағышта жасайды және ІІМ ӘАОО басшысы бекітеді;
шетелдік ӘАОО оқитындарға - Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының (бұдан әрі – ҰҰБҚ) Бюджет-қаржы басқармасы Кадр және әскери білім басқармасымен бірлесіп, осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қағаз тасымалдағышта жасайды, оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы бекітеді.

2. Курсант или кадет, отчисленный из ВСУЗа МВД или зарубежного государства за неуспеваемость, недисциплинированность, по своей инициативе, в результате увольнения с воинской службы по отрицательным мотивам, в связи с прекращением гражданства Республики Казахстан, а также отказавшийся заключить контракт о прохождении воинской службы, возмещает государству деньги, соответствующие затратам на обеспечение питанием, выплату стипендии и проезд в период его обучения в ВСУЗе МВД или зарубежного государства, за исключением затрат первого года обучения.
Восстановление в ВСУЗ МВД или зарубежного государства, или поступление на воинскую службу по контракту является основанием для приостановления взыскания денег, затраченных на обучение, на период обучения и (или) прохождения воинской службы по контракту. После десяти лет воинской службы (для летного состава – пятнадцать лет) по контракту в календарном исчислении без учета периода обучения в ВСУЗе МВД или зарубежного государства взыскание денег, затраченных на обучение, прекращается.
3. Военнослужащий, окончивший ВСУЗ МВД или зарубежного государства, в случае увольнения с воинской службы по отрицательным мотивам, в связи с прекращением гражданства Республики Казахстан или по служебному несоответствию, выявившемуся по итогам аттестации, возмещает государству деньги, соответствующие затратам на обеспечение питанием, выплату стипендии и проезд курсантов и кадетов в период их обучения в ВСУЗе МВД или зарубежного государства, за исключением затрат первого года обучения, пропорционально за каждый полный недослуженный месяц до окончания срока контракта о прохождении воинской службы.
4. Сводный расчет денег, затраченных на обучение военнослужащего Национальной гвардии в ВСУЗе МВД или зарубежного государства (далее – сводный расчет) в месячный срок с момента окончания (отчисления) военнослужащим ВСУЗа МВД или зарубежного государства:
на обучающихся в ВСУЗе МВД - составляется финансовой службой совместно с продовольственной службой и кадровой службой ВСУЗа МВД в двух экземплярах на бумажном носителе по форме согласно приложению к настоящим Правилам и утверждается руководителем ВСУЗа МВД;
на обучающихся в ВСУЗе зарубежных государств – составляется бюджетно-финансовым управлением совместно с управлением кадров и военного образования Главного командования Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – ГК НГ) в двух экземплярах на бумажном носителе по форме согласно приложению к настоящим Правилам и утверждается заместителем Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующим Национальной гвардией.

5. Жиынтық есебінің бір данасы бекітілген сәттен бастап үш күндік мерзімде:
ІІМ ӘАОО бітірушіге - жеке ісіне қоса тігу үшін ІІМ ӘАОО кадр қызметіне;
шетелдік ӘАОО бітірушіге – жеке ісіне қоса тігу үшін ҰҰБҚ Кадр және әскери білім басқармасына;
үлгермеушілігі, тəртіпсіздігі үшін, өз бастамасы бойынша, теріс себептермен əскери қызметтен шығару нәтижесінде ІІМ ӘАОО немесе шетелдік ӘАОО шығарылған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтығының тоқтатылуына байланысты, əскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасасудан бас тартқан əскери қызметшілерге – тиісінше ІІМ ӘАОО заң қызметіне немесе ҰҰБҚ Заң басқармасына беріледі.
Жиынтық есебінің екінші данасы осы есепті жасаған қаржы қызметінде сақталады.
6. ІІМ ӘАОО және шетелдік ӘАОО бітірген әскери қызметші әскери қызмет өткеріп жүрген Ұлттық ұланның Бас қолбасшылығы, өңірлік қолбасшылығы және әскери бөлімі (мекемесі) (бұдан әрі - ҰҰ бөлімшелері), ІІМ ӘАОО Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылуға байланысты немесе аттестаттау қорытындысы бойынша анықталған қызметіне сай келмеуі бойынша теріс себептермен әскери қызметтен шығарылған жағдайда әскери қызметшіні ӘАОО-да оқытуға жұмсалған ақшаны өтеу жұмыстарын жүргізеді.
ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО әскери қызметшінің осы Қағидалардың 2 және 3-тармақтарында көрсетілген ақшаны мемлекетке өтеу жұмысы мынаны қамтиды:
1) ҰҰ бөлімшелерінің, ІІМ ӘАОО кадр қызметі:
қызметтен шығарылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО басшысының атына мемлекетке ІІМ ӘАОО-да немесе шетелдік ӘАОО оқыту үшін әскери қызметшіге жұмсалған ақшаны өтеу қажеттігі туралы баянат ұсынады;
мемлекетке өтелуі тиіс қарыздың есебін алған сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде әскери қызметшіге оны бір ай мерзім ішінде өз еркімен өтеу қажеттігі туралы хабарлама береді;
берешекті хабарлама берілген күннен бастап бір ай ішінде ерікті түрде өтемеген жағдайда, сотқа беру үшін заң қызметіне ӘАОО тізіміне енгізу және одан шығару туралы бұйрықтан үзінді көшірмені, келісімшарттың, жеке куәліктің, қарызы туралы хабарламаның көшірмелерін қоса ұсына отырып, баянат жолдайды;
2) ҰҰ және ІІМ ӘАОО бөлімшелерінің жетекшісі ІІМ ӘАОО-да немесе шетелдік ӘАОО оқыту үшін әскери қызметшіге жұмсалған ақшаны өтеу қажеттігі туралы баянатты алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оны қарастырып, қаржы қызметіне береді;

5. Один экземпляр сводного расчета в трехдневный срок с момента утверждения передается:
на выпускника ВСУЗа МВД - в кадровую службу ВСУЗа МВД для приобщения в личное дело;
на выпускника ВСУЗа зарубежного государства – в управление кадров и военного образования ГК НГ для приобщения в личное дело;
на военнослужащих, отчисленных из ВСУЗа МВД или ВСУЗа зарубежного государства за неуспеваемость, недисциплинированность, по своей инициативе, в результате увольнения с воинской службы по отрицательным мотивам, в связи с прекращением гражданства Республики Казахстан, а также отказавшийся заключить контракт о прохождении воинской службы – в юридическую службу ВСУЗа МВД или юридическое управление ГКНГ соответственно.
Второй экземпляр сводного расчета хранится в финансовой службе, составлявшей расчет.
6. Главное командование, региональное командование и воинская часть (учреждение) Национальной гвардии (далее – подразделения НГ), ВСУЗ МВД, в котором проходит воинскую службу военнослужащий, окончивший ВСУЗ МВД или зарубежного государства, проводят работу по возмещению государству денег, затраченных на обучение военнослужащего в ВСУЗе МВД или зарубежного государства, в случае увольнения с воинской службы по отрицательным мотивам, в связи с прекращением гражданства Республики Казахстан или по служебному несоответствию, выявившемуся по итогам аттестации.
Работа подразделений НГ и ВСУЗа МВД по возмещению военнослужащим, указанным в пунктах 2 и 3 настоящих Правил, государству денег, включает в себя:
1) кадровая служба подразделений НГ и ВСУЗа МВД:
в течение трех рабочих дней со дня увольнения подает на имя руководителя подразделения НГ, ВСУЗа МВД рапорт о необходимости возмещения государству денег, затраченных на обучение военнослужащего в ВСУЗе МВД или ВСУЗе зарубежного государства;
в течение семи рабочих дней с момента получения расчета задолженности, подлежащей возмещению государству, извещает военнослужащего о необходимости погасить ее в добровольном порядке в месячный срок;
в случае неуплаты задолженности в добровольном порядке в месячный срок со дня извещения, передает рапорт, с приложением к нему выписки из приказа о зачислении в ВСУЗ и увольнении, копий контракта, удостоверения личности, извещения об имеющейся задолженности в юридическую службу для подачи в суд;
2) руководитель подразделений НГ, ВСУЗа МВД в течение трех рабочих дней со дня получения рапорта о необходимости возмещения государству денег, затраченных на обучение военнослужащего в ВСУЗе МВД или ВСУЗе зарубежного государства, рассматривает его и направляет в финансовую службу;

3) ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО қаржы қызметі Ұлттық ұланның әскери қызметшісін ІІМ немесе шетелдік ӘАОО оқытуға жұмсалған нақты шығындардың жиынтық есебінің негізінде кадр қызметінен баянат түскеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қызметтен шығарылған әскери қызметшіге мемлекет шығынын өтеуге қатысты есеп жасап, оны ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО кадр қызметіне береді.
ӘАОО бітірген және Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылуға байланысты немесе аттестаттау қорытындысы бойынша анықталған қызметіне сай келмеуі бойынша əскери қызметтен теріс себептермен шығарылған әскери қызметші мемлекетке өтейтін ақшалай қаражаттың мөлшері (Мөтеу) мынадай формула бойынша есептеледі:
Мөтеу = (Мжош- Ш1) * X/ Y
Мұнда:
Мөтеу – әскери қызметші мемлекетке өтейтін ақшалай қаражаттың мөлшері;
Мжош – жалпы оқыту шығысы;
М1 – бірінші оқу жылының шығыстары;
Х – келісімшарт мерзімі аяқталғанға дейін толық қызмет өткермеген айлардың саны;
Y – Ұлттық ұлан әскери қызметшісі ІІМ ӘАОО немесе шетелдік ӘАОО бітірген соң келісімшарт бойынша атқаруы тиіс қызметтің мерзімі (толық айлардың саны).
3) ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО заң қызметі баянат және қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін оларды бір ай мерзім ішінде сотқа жібереді.
7. Осы Қағидалардың 2 және 3-тармақтарында көрсетілген әскери қызметшілердің мемлекетке ақшаны өтеуін есепке алуды және мониторингін жүргізуді ҰҰ бөлімшелерінің және ІІМ ӘАОО заң қызметтері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери
қызметшілерін оқытуға
жұмсалған бюджет қаражатын
мемлекетке өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Бекітемін
____________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы,
Т.А.Ә. (егер болса))
"____"____________________
(күні)
Ұлттық ұланның әскери қызметшісін
________________________________________________
(ІІМ ӘАОО (шетелдік ӘАОО) атауы)
оқытуға жұмсалған ақшаның жиынтық есебі
Тегі, аты, әкесінің аты (егер болса) _____________________________
Оқуды бастау мерзімі ________________________________________
Оқуды аяқтау мерзімі ________________________________________
Р/с №
Шығыстар атауы
1 курс
2 курс
3 курс
4 курс
ӘАОО бітірген соң
Барлығы
1
Білім алу кезеңінде стипендия төлеуге жұмсалған шығындар
2
Білім алу кезеңінде жол жүруге жұмсалған шығындар
3
Білім алу кезеңінде тамақтандырумен қамтамасыз етуге арналған шығындар
Жиыны
Ескертпе: барлық шығындар кадр және азық-түлік қызметі бастықтарының қолы қойылған есеп-негіздемелермен расталады, қаржы қызметіне жинақтау үшін ұсынылады.
ІІМ ӘАОО қаржы қызметінің бастығы (ҰҰБҚ Бюджет-қаржы басқармасының бастығы)
__________________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты және әкесінің аты)
"_____" ____________________
(күні)
М.О.

3) финансовая служба подразделений НГ и ВСУЗа МВД на основании сводного расчета фактических затрат на обучение военнослужащего Национальной гвардии в ВСУЗе МВД или зарубежного государства в течение пяти рабочих дней с момента получения рапорта кадровой службы производит расчет задолженности за уволенным военнослужащим, подлежащей возмещению государству, и передает ее в кадровую службу подразделений НГ и ВСУЗа МВД;
Размер денежных средств, возмещаемых государству (Pвоз) военнослужащим окончившим ВСУЗ и уволенным с воинской службы по отрицательным мотивам, в связи с прекращением гражданства Республики Казахстан или по служебному несоответствию, выявившемуся по итогам аттестации, рассчитывается по формуле:
Pвоз = (Роро - Р1) * X / Y
Где:
Pвоз – размер денежных средств, возмещаемых военнослужащим государству;
Роро – общий расход за обучение;
Р1 – расходы первого года обучения;
Х - количество полных недослуженных месяцев до окончания срока контракта;
Y – срок службы (количество полных месяцев), который военнослужащий Национальной гвардии должен отслужить по контракту после окончания ВСУЗа МВД или зарубежного ВСУЗа;
3) юридическая служба подразделений НГ и ВСУЗа МВД при поступлении рапорта и необходимых документов в месячный срок передают их в суд.
7. Учет и мониторинг возмещения государству денег военнослужащими, указанных в пунктах 2 и 3 настоящих Правил, осуществляется юридическими службами подразделений НГ и ВСУЗом МВД.
Приложение
к Правилам возмещения
государству бюджетных
средств, затраченных на
обучение военнослужащих
Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
________________________
(должность, воинское звание,
подпись, Ф.И.О.
(при его наличии))
"____"____________________
(дата)
Сводный расчет денег, затраченных на обучение военнослужащего
Национальной гвардии в
________________________________________________
(наименование ВСУЗа МВД (ВСУЗа зарубежного государства))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________
Дата начала обучения
Дата окончания обучения ______________________________________________
пп
Наименование расходов
1 курс
2 курс
3 курс
4 курс
После окончания ВСУЗа
Всего
1
Затраты на выплату стипендии в период обучения
2
Затраты на проезд в период обучения
3
Затраты на обеспечение питанием в период обучения
Итого
Примечание: все расходы подтверждаются подписанными расчетами - обоснованиями начальников кадровых и продовольственных служб, которые предоставляются в финансовую службу для обобщения.
Начальник финансовой службы ВСУЗа МВД (бюджетно-финансового управления ГКНГ))
__________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
"_____" __________________ (дата)
М.П.