"Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының 2026 жылғы 25 тамыздағы № 85-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 26 тамызда № 39695 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Радиоактивті қалдықтар және қоршаған ортаны қорғау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің төрағасы
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі
агенттігінің төрағасы
2026 жылғы 25 тамыздағы
№ 85-н/қ бұйрығымен
БЕКІТІЛДІ
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://www.gov.kz/memleket/entities/atom-energiyasy орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № ИВОЭ-1.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20 ___ жыл.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: атом энергиясын пайдалану объектілерінің құрылысына тапсырыс берушілер болып табылатын заңды тұлғалар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін.
БСН:
Жинау әдісі: қағаз тасығышта, электронды түрде.
Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері (елді мекен, қала, аудан, облыс)
Жобаның күні мен нөмірі
Жобаны бекіткен (қайта бекіткен) ұйымның атауы
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың күні мен нөмірі
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат берген ұйымның атауы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның күні мен нөмірі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдаған уәкілетті органның атауы
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің атауы
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күні мен нөмірі
Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу мерзімі, жылдар
Құрылыстың жобалық ұзақтығы, ай
Құрылыстың нақты ұзақтығы , ай
Құрылыс объектіcінің жобалық қуаты, өнімділігі (жалпы)
Құрылыс объектіcінің нақты қуаты, өнімділігі (жалпы)
Iске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің жобалау қуаты, өнімділігі
Іске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің нақты қуаты, өнімділігі
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ____________________________ Мекенжайы____________________________
_________________________________ ______________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық пошта
мекенжайы______________________________________________________
Орындаушы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
________________________________________________
"Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ИВОЭ-1 индексі, форманың жиілігі - жылдық)
"Атом энергиясын пайдалану объектілерін пайдалануға беру жөніндегі ақпарат" нысаны мынадай түрде толтырылады:
"Объектінің атауы" деген 1-бағанда объектінің атауы бекітілген жобалау құжаттамасына сәйкес көрсетіледі.
"Объектінің орналасқан жері (елді мекен, қала, аудан, облыс)" деген 2-бағанда объектінің орналасқан жері "Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне" сәйкес көрсетіледі.
"Жобаның күні мен нөмірі" деген 3-бағанда жобалау құжаттамасының нөмірі мен бекітілген күні көрсетіледі. Түзетулер болған жағдайда жобаның соңғы бекітілген нұсқасы бойынша мәліметтер келтіріледі.
"Жобаны бекіткен (қайта бекіткен) ұйымның атауы" деген 4-бағанда жобаны бекіткен (қайта бекіткен) ұйымның атауы көрсетіледі. Түзетулер болған жағдайда жобаның соңғы бекітілген нұсқасы бойынша мәліметтер келтіріледі.
"Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың күні мен нөмірі" деген 5-бағанда жер учаскесін беру туралы шешімнің күні мен нөмірі көрсетіледі.
"Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат берген ұйымның атауы" деген 6-бағанда жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат берген ұйымның атауы көрсетіледі.
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның күні мен нөмірі" деген 7-бағанда хабарламаны тіркеу күні, талонның нөмірі көрсетіледі.
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдаған уәкілетті органның атауы" деген 8-бағанда құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдаған уәкілетті органның атауы көрсетіледі.
"Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің атауы" деген 9-бағанда объектіні пайдалануға қабылдау актісінің атауы, оның нөмірі көрсетіледі. Объектіні кезең-кезеңмен енгізген жағдайда тиісті іске қосу кешені немесе құрылыс кезегі бойынша мәліметтер келтіріледі.
"Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күні мен нөмірі" деген 10-бағанда объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күні мен нөмірі көрсетіледі.
"Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны, мың теңге" деген 11-бағанда бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны көрсетіледі. Деректер соңғы бекітілген жобаға сәйкес келуі керек.
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу мерзімі, жылдар" деген 12-бағанда құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталуы мен аяқталуының жылдары көрсетіледі.
"Құрылыстың жобалық ұзақтығы, ай" деген 13-бағанда құрылыс жобасына сәйкес құрылыс ұзақтығы айлармен көрсетіледі.
"Құрылыстың нақты ұзақтығы, ай" деген 14-бағанда құрылыс-монтаждау жұмыстары басталған күннен бастап объектіні пайдалануға беру күніне дейін есептелген айлардағы құрылыстың нақты ұзақтығы көрсетіледі.
"Құрылыс объектіcінің жобалық қуаты, өнімділігі (жалпы)" деген 15-бағанда жобалық құжаттамаға сәйкес құрылыс объектісінің қуаты, өнімділігі көрсетіледі.
"Құрылыс объектіcінің нақты қуаты, өнімділігі (жалпы)" деген 16-бағанда құрылыс объектісінің нақты қуаты, өнімділігі көрсетіледі.
"Іске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің жобалық қуаты, өнімділігі" деген 17-бағанда іске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің жобалау қуаты, өнімділігі көрсетіледі.
"Іске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің нақты қуаты, өнімділігі" деген 18-бағанда іске қосу кешенінің немесе құрылыс кезегінің нақты қуаты, өнімділігі көрсетіледі.

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 25 августа 2026 года № 85-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2026 года № 39695
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенной для сбора административных данных "Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию".
2. Департаменту радиоактивных отходов и охраны окружающей среды Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по атомной энергии после его официального опубликования;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждено приказом
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
атомной энергии
от 25 августа 2026 года
№ 85-н/қ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области использования атомной энергии.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/atom-energiyasy.
Наименование административной формы: Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): № ИВОЭ-1.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: 20___ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: юридические лица, являющиеся заказчиками строительства объектов использования атомной энергии.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 января, следующего за отчетным годом.
БИН:
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию
Наименование объекта
Местоположение объекта (населенный пункт, город, район, область)
Дата и номер проекта
Наименование организации, утвердившей (переутвердившей) проект
Дата и номер правоустанавливающего документа на земельный участок
Наименование организации, выдавшей правоустанавливающий документ на земельный участок
Дата и номер талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ
Наименование уполномоченного органа, принявшего уведомление о начале строительно-монтажных работ
Наименование акта приемки объекта в эксплуатацию
Дата и номер акта приемки объекта в эксплуатацию
Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектной-сметной документации), тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Сроки проведения строительно-монтажных работ, годы
Проектная продолжительность строительства, месяц
Фактическая продолжительность строительства , месяц
Проектная мощность, производительность объекта строительства (общая)
Фактическая мощность, производительность объекта строительства (общая)
Проектная мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства
Фактическая мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства)
12
13
14
15
16
17
18
9
10
11
Наименование _____________________
__________________________________
Адрес____________________________
_________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ___________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию" (индекс ИВОЭ-1, периодичность формы - годовая)
Форма "Информация по вводу объектов использования атомной энергии в эксплуатацию" заполняется следующим образом:
В Графе 1 "Наименование объекта" наименование объекта указывается согласно утвержденной проектной документации.
В Графе 2 "Местоположение объекта (населенный пункт, город, район, область) местоположение объекта указывается согласно "Классификатору административно-территориальных объектов".
В Графе 3 "Дата и номер проекта" указываются номер и дата утверждения проектной (проектно-сметной) документации.
В графе 4 "Наименование организации, утвердившей (переутвердившей) проект" указывается наименование организации, утвердившей либо переутвердившей проект. При наличии корректировок приводятся сведения по последнему утвержденному варианту проекта.
В Графе 5 "Дата и номер правоустанавливающего документа на земельный участок" указываются дата и номер решения о предоставлении земельного участка.
В графе 6 "Наименование организации, выдавшей правоустанавливающий документ на земельный участок" указывается наименование организации, выдавшей документ на земельный участок.
В Графе 7 "Дата и номер талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ" указываются дата регистрации уведомления, номер талона.
В графе 8 "Наименование уполномоченного органа, принявшего уведомление о начале строительно-монтажных работ" указывается наименование организации, принявшего уведомление о начале строительно-монтажных работ.
В Графе 9 "Наименование акта приемки объекта в эксплуатацию" указывается наименование объекта, принятого в эксплуатацию. В случае поэтапного ввода объекта указывается наименование соответствующего пускового комплекса или очереди строительства.
В Графе 10 "Дата и номер акта приемки объекта в эксплуатацию" указывается дата и номер акта приемки объекта в эксплуатацию.
В Графе 11 "Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектно-сметной документации), тыс. тенге" указывается общая сметная стоимость строительства согласно утвержденной проектно-сметной документации в тысячах тенге. Данные должны соответствовать последнему утвержденному проекту.
В Графе 12 "Сроки проведения строительно-монтажных работ, годы" указываются календарные годы начала и завершения строительно-монтажных работ.
В Графе 13 "Проектная продолжительность строительства, месяц" указывается продолжительность строительства в месяцах согласно проекту строительства.
В Графе 14 "Фактическая продолжительность строительства, месяц" указывается фактическая продолжительность строительства в месяцах, рассчитанная с даты начала строительно-монтажных работ до даты ввода объекта в эксплуатацию.
В Графе 15 "Проектная мощность, производительность объекта (общая)" указывается мощность, производительность объекта в соответствии с проектной документацией.
В Графе 16 "Фактическая мощность, производительность объекта строительства (общая)" указывается фактическая мощность, производительность объекта строительства.
В Графе 17 "Проектная мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства" указывается проектная мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства согласно проектной документации.
В Графе 18 "Фактическая мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства)" указывается фактическая мощность, производительность пускового комплекса или очереди строительства.