"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2026 жылғы 18 тамыздағы № 222-НҚ және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 19 тамыздағы № 338 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 24 тамызда № 39674 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35900 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 79) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 79) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді, мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ауданның (қаланың) білім бөлімі мемлекеттік білім беру ұйымының бірінші басшысының (бұдан әрі – бірінші басшы) бос немесе уақытша бос лауазымы пайда болған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде облыстың Білім басқармасына конкурс өткізу туралы жазбаша өтініш хат жібереді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96 "Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"
Совместный приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 18 августа 2026 года № 222-НҚ и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 августа 2026 года № 338. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2026 года № 39674
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96 "Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35900) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 79) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЕМ:";
в Правилах назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 79) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), определяют порядок назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отдел образования района (города) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня появления вакантной или временно вакантной должности первого руководителя государственной организации образования (далее – первого руководителя) направляет письменное ходатайство в Управление образования области о проведении конкурса.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Бірінші басшының бос немесе уақытша бос лауазымының міндеттерін атқару осы білім беру ұйымындағы басшы орынбасарына немесе педагогке конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін 6 (алты) айдан аспайтын мерзімге осы Қағидалардың 70-тармағының шарттары негізінде жүктеледі.
Конкурс өтпеген жағдайда, бірінші басшының міндеттерін атқаруды 6 (алты) айға дейінгі мерзімге 1 (бір) реттен асырмай ұзартуға жол беріледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Бірінші басшыны лауазымнан босату Кодексте және осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бірінші басшының лауазымына конкурсты Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік), салалық министрліктердің жеке құрылымдық бөлімшесі немесе ведомстволық бағыныстылығына қарай облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім басқармасы жариялайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Президенттік жастар кадр резервіндегі адамдар, Назарбаев университетінің түлектері, Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы бойынша оқудан өткен шетелдік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері, Quacquarelli Symonds World University Rankings, Times Higher Education (THE) университеттерінің әлемдік рейтингтері, Academic Ranking of World Universities әлемдік университеттердің Шанхай рейтингі бойынша әлемнің 100 үздік университетінің бірінде білім алған түлектер сертификаттаудан босатылады және тиісті бейіні бойынша жоғары (жоғары оқу орнынан кейінгі) педагогикалық немесе өзге де кәсіптік білімі және педагогикалық қайта даярлаудан өткенін растайтын құжаты, сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағының 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттары болған жағдайда әңгімелесуге жіберіледі.";
11-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы Қағидалардың 1-қосымшасының 9-тармағына сәйкес конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Бірінші басшының лауазымына кандидат конкурсқа қатысу үшін құжаттарды жібергенге дейін осы Қағидалардың 2-тарауының 3-параграфында көзделген тәртіппен нормативтік құқықтық актілерді білуге арналған сертификаттаудан және мемлекеттік тілді орта деңгейден (В1) төмен емес деңгейде білуге арналған тестілеуден (ҚАЗТЕСТ, QAZAQ RESMI TEST) өз бетінше өтеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім басқармасының конкурстық комиссиясының құрамы кемінде 7 (жеті) адамнан, оның ішінде комиссия мүшелерінің арасынан сайланған төрағадан тұрады. Конкурстық комиссияның құрамына облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармаларының, аудандық/қалалық білім бөлімдерінің өкілдері, мемлекеттік білім беру ұйымдарының және әдістемелік кабинеттердің (орталықтардың) басшылары, басшылардың орынбасарлары, педагог-сарапшы немесе педагог-зерттеуші немесе педагог-шебер біліктілік санаты бар әдіскерлері, азаматтық қоғам өкілі және үкіметтік емес ұйымдар, қоғамдық бірлестіктер, кәсіподақтар, Ардагерлер кеңесі, бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің арасынан тәуелсіз сарапшы кіреді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Исполнение обязанностей вакантной или временно вакантной должности первого руководителя возлагается на заместителя руководителя или на педагога данной организации образования до завершения конкурсных процедур на срок, не превышающий 6 (шести) месяцев на условиях пункта 70 настоящих Правил.
В случае, если конкурс не состоялся допускается, продление сроков исполнения обязанностей первого руководителя не более 1 (одного) раза на срок 6 (шесть) месяцев.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Освобождение от должности первого руководителя осуществляется по основаниям, предусмотренным Кодексом и настоящими Правилами.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Конкурс на должность первого руководителя объявляется отдельным структурным подразделением Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство), отраслевых министерств или управлением образования области, города республиканского значения и столицы, в зависимости от ведомственной подчиненности.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Лица из Президентского молодежного кадрового резерва, выпускники Назарбаев университета, выпускники зарубежных организаций высшего и послевузовского образования, прошедшие обучение по международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашақ", выпускники, обучившиеся в одном из 100 лучших университетов мира по мировым рейтингам университетов Quacquarelli Symonds World University Rankings, Times Higher Education (THE), Шанхайскому рейтингу университетов мира Academic Ranking of World Universities, освобождаются от прохождения сертификации и допускаются к собеседованию при наличии высшего (послевузовского) педагогического или иного профессионального образования по соответствующему профилю и документа, подтверждающего педагогическую переподготовку, а также документов, указанных в подпунктах 6), 7) и 8) пункта 9 приложения 1 к настоящим Правилам.";
подпункт 9) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"9) перечень документов, необходимых для участия в конкурсе согласно пункту 9 приложения 1 настоящих Правил;";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Кандидат на должность первого руководителя проходит сертификацию на знание нормативных правовых актов в порядке, предусмотренном параграфом 3 главы 2 настоящих Правил и тестирование на знание государственного языка (КАЗТЕСТ, QAZAQ RESMI TEST), не ниже среднего (В1) уровня самостоятельно до направления документов для участия в конкурсе.";
в пункт 14 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Байқаушы конкурстық комиссияның жұмысы туралы өз пікірін мемлекеттік органның басшысына жазбаша нысанда ұсынады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Комиссия қызметінде мүдделер қақтығысы туындаған жағдайда комиссия құрамы қайта қаралады.
Мүдделер қақтығысы деп комиссия құрамына кіретін адамдардың жеке мүдделері арасындағы қайшылықты айтамыз, мұндай жағдайда олардың жеке мүдделері өз міндеттерін орындамауға және (немесе) тиісінше орындамауға әкеп соғуы мүмкін.
Мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшелері туындаған мүдделер қақтығысы туралы немесе оның туындау мүмкіндігі туралы Комиссия төрағасын немесе конкурс жариялаған мемлекеттік органның басшысын бұл туралы өздеріне белгілі болған сәтте жазбаша нысанда хабардар етеді.
Комиссия жазбаша өтініш негізінде шешім қабылдайды және хаттамамен ресімдейді.
Конкурс жариялаған мемлекеттік орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде Комиссия құрамына өзгерістер енгізу туралы бұйрық шығарады.";
25-тармақ алып тасталсын;
2-тараудың 2-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі";
30, 31 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"30. "Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Министрлік, салалық министрліктер, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес көрсетеді.
31. Көрсетілетін қызметті берушілер құжаттарды қабылдауды хабарландыру жарияланғаннан кейін келесі жұмыс күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
32. Бірінші басшылар лауазымына орналасуға үміткер жеке тұлғалар (бұдан әрі – кандидаттар) хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау мерзімдерінде 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық немесе қағаз түрінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне, немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – портал) жолдайды.";
40 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.

"19. Наблюдатель представляет свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководителю государственного органа.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. При возникновении конфликта интересов в деятельности комиссии состав комиссии пересматривается.
Под конфликтом интересов понимается противоречие между личными интересами лиц, входящих в состав комиссии, при котором личные интересы указанных лиц могут привести к неисполнению и (или) ненадлежащему исполнению ими своих обязанностей.
Члены Комиссии, у которых возник конфликт интересов, в письменной форме уведомляют председателя Комиссии или руководителя государственного органа, объявившего конкурс, о возникшем конфликте интересов или о возможности его возникновения, как только им станет об этом известно.
Комиссией принимается решение на основе письменного заявления и оформляется протоколом.
В течение 1 (одного) рабочего дня государственный орган, объявивший конкурс, издает приказ о внесении изменений в состав Комиссии.";
пункт 25 исключить;
заголовок параграфа 2 главы 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Порядок оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования";
пункты 30, 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"30. Государственная услуга "Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования" оказывается Министерством, отраслевыми министерствами, управлениями образования областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатели) в соответствии с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
31. Услугодатели осуществляют прием документов в течение 7 (семи) рабочих дней со следующего рабочего дня после публикации объявления.";
32. Физические лица, претендующие на занятие должности первых руководителей (далее – кандидаты), в сроки приема документов, указанных в объявлении, направляют заявление по форме согласно приложению 3 и документы в электронном или бумажном виде согласно пункту 9 приложению 1 к настоящим Правилам в некоммерческое акционерное общество "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или канцелярию услугодателя, или на веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

41. Білім беру саласындағы уәкілетті орган осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушілерді, Мемлекеттік корпорацияны, "цифрлық үкімет" операторын, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығын хабардар етеді.";
56 және 57-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Сертификаттаудан өту үшін шекті деңгей әрбір нормативтік құқықтық актіні білу бойынша 50%-ды құрайды.
57. Сертификаттауға 96 минут беріледі, уақыт аяқталғаннан кейін бағдарламалық қамтамасыз ету автоматты түрде жабылады.";
2-тараудың 4-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Әңгімелесуді өткізу тәртібі, конкурс қорытындылары және оған шағымдану, бірінші басшыларды тағайындау тәртібі";
мынадай мазмұндағы 63-1-тармақпен толықтырылсын:
"63-1. Бірінші басшының бос лауазымына орналасуға арналған конкурстың нәтижесі бойынша шешімді конкурстық комиссия кандидаттар жинаған балдар санының негізінде қабылдайды.
Ең көп балл жинаған кандидат конкурстың жеңімпазы болып танылады.
Балдар тең болған кезде түпкілікті шешімді конкурстық комиссия мүшелері ашық дауыс беру жолымен қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Бірінші басшының және білім беруді басқару органының келісімімен еңбек шартының қолданылу мерзімі өткеннен кейін бірінші басшы конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін 6 (алты) айдан аспайтын мерзімге осы білім беру ұйымының бірінші басшысының міндетін атқарушы болып тағайындалады. Бірінші басшының міндеттерін атқару еңбек шартына қосымша келісім жасаумен және тиісті бұйрық шығарумен ресімделеді. Жоғарыда көрсетілген қолданылу мерзімі өткеннен кейін еңбек шарты Кодекстің 49-бабы 2) тармақшасының негізінде бұзылуға жатады. Еңбек шартын бұзу туралы хабарламаның болмауы еңбек шартын белгіленбеген мерзімге ұзарту үшін негіз болып табылмайды.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Конкурс жариялаған мемлекеттік орган апелляциялық комиссияның 5 (бес) адамнан тұратын құрамын айқындайды және бекітеді. Апелляциялық комиссияның құрамына конкурстық комиссияның мүшелері кірмейді.";
81-тармақ алып тасталсын;
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Кадр резервіне қабылданған бірінші басшының орынбасарлары бірінші кезектегі тәртіппен "Жайлы мектеп" ұлттық жобасы шеңберінде салынған мектептерге бірінші басшылар немесе бірінші басшының орынбасарлары лауазымдарына тағайындалады.
Кадр резервіне қабылданған педагогтер бірінші кезектегі тәртіппен "Жайлы мектеп" ұлттық жобасы шеңберінде салынған мектептерге бірінші басшының орынбасарлары болып тағайындалады.";
3-тарау мынадай мазмұндағы 1-параграфтың тақырыбымен толықтырылсын:

41. Уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней извещает услугодателей, Государственную корпорацию, оператора "цифрового правительства", а также Единый контакт-центр о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила.";
пункты 56 и 57 изложить в следующей редакции:
"56. Пороговый уровень для прохождения сертификации составляет 50 % на знание каждого нормативного правового акта.
57. На сертификацию отводится 96 минут, по завершению времени программное обеспечение автоматически закрывается.";
заголовок параграфа 4 главы 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Порядок прохождения собеседования, итоги конкурса и его обжалование, порядок назначения первых руководителей";
дополнить пунктом 63-1 следующего содержания:
"63-1. Решение по результатам конкурса на замещение вакантной должности первого руководителя принимается конкурсной комиссией на основании количества баллов, набранных кандидатами.
Кандидат, набравший наибольшее количество баллов, признается победителем конкурса.
При равенстве баллов окончательное решение принимается членами конкурсной комиссии путем открытого голосования. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. С согласия первого руководителя и органа управления организацией образования по истечении срока действия трудового договора первый руководитель назначается исполняющим обязанности первого руководителя данной организации образования до завершения конкурсных процедур на срок, не превышающий 6 (шести) месяцев. Исполнение обязанностей первого руководителя оформляется заключением дополнительного соглашения к трудовому договору, и изданием соответствующего приказа. По истечении вышеуказанного срока действия трудовой договор подлежит расторжению на основании подпункта 2) статьи 49 Кодекса. Отсутствие уведомления о расторжении трудового договора не является основанием для продления трудового договора на неопределенный срок.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Государственный орган, объявивший конкурс определяет и утверждает состав апелляционной комиссии в количестве 5 (пяти) человек. В состав апелляционной комиссии не входят члены конкурсной комиссии.";
пункт 81 исключить;
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Заместители первого руководителя, зачисленные в Кадровый резерв, в первоочередном порядке назначаются на должности первых руководителей или заместителей первого руководителя в школы, построенные в рамках Национального проекта "Комфортные школы".
Педагоги, зачисленные в Кадровый резерв, в первоочередном порядке назначаются заместителями первого руководителя в школы, построенные в рамках Национального проекта "Комфортные школы".";
главу 3 дополнить заголовком параграфа 1 следующего содержания:

"1-параграф. "Педагогтерді конкурстық және конкурстан тыс тағайындау тәртібі";
89 және 90-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Педагогтерді орта білім беру ұйымдарына лауазымдарға тағайындау конкурсы электрондық форматта "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулінде (бұдан әрі – Модуль) (https://hr.nobd.edu.kz/) жүзеге асырылады.
90. Педагогтерді мектепке дейінгі, қосымша, арнайы, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарына лауазымдарға тағайындау конкурсы қағаз форматта жүзеге асырылады.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Шағын жинақты мектептерді, "Білім-инновация" лицей-интернаттарын, "Абай ұлттық мектебін" қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтердің бос немесе уақытша бос лауазымдарына конкурс өткізеді.";
мынадай мазмұндағы 94-1-тармақпен толықтырылсын:
"94-1. Мемлекеттік білім беру ұйымдары педагог-ассистентті психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның ұсынымы немесе психологиялық-педагогикалық қолдау қызметінің шешімі негізінде, кандидат Үлгілік біліктілік сипаттамаларына сәйкес болған жағдайда, конкурссыз қабылдайды.";
98 және 99-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысы немесе жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы бойынша GPA көрсеткіші 3,33 балдан төмен емес оқу нәтижесімен аяқтаған адамдар (педагогикалық өтілі жоқ соңғы екі жылдың түлектері) сертификаттаудан өткені туралы құжаты және грант беру туралы куәлігі болған жағдайда, конкурстық рәсімдерден өтпей жұмысқа қабылданады. Егер педагогтің бір бос лауазымына көрсетілген санаттағы екі және одан да көп тұлға үміткер болған жағдайда, таңдау ең жоғары GPA балы бойынша жүзеге асырылады.
Аталған адамдар жарияланған конкурстарға қатысқан жағдайда, іріктеу осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес Бағалау парағында жиналған балдардың нәтижесі бойынша жүзеге асырылады.
99. Конкурсқа Үлгілік біліктілік сипаттамаларына сәйкес келетін және құжаттарды осы Қағидаларға 11-1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес ұсынған педагогтер қатысады.
Жұмыс өтілі жоқ, педагогикалық немесе тиісті бейіні бойынша өзге де кәсіптік білімі бар және (немесе) педагогикалық қайта даярлау туралы құжаты бар, сондай-ақ педагогикалық қызметті (5 жыл және одан көп үзіліспен) қайта бастауға тілек білдірген адамдар осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағалау парағын толтырады.";

"Параграф 1. Порядок конкурсного и внеконкурсного назначения педагогов";
пункты 89 и 90 изложить в следующей редакции:
"89. Конкурс на назначение педагогов на должности в организации среднего образования осуществляется в электронном формате в модуле "Прием на работу педагога" (далее – Модуль) (https://hr.nobd.edu.kz/).
90. Конкурс на назначение педагогов на должности в организации дошкольного, дополнительного, специального образования, технического и профессионального, послесреднего образования, организации образования для детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, осуществляется в бумажном формате.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Государственные организации образования, за исключением малокомплектных школ, лицей-интернатов "Білім-инновация", "Абай ұлттық мектебі" проводят конкурс на имеющиеся вакантные или временно вакантные должности педагогов.";
дополнить пунктом 94-1 следующего содержания:
"94-1. Государственные организации образования принимают педагога-ассистента без конкурса на основании рекомендации психолого-медико-педагогической консультации или решения службы психолого-педагогического сопровождения при соответствии кандидата Типовым квалификационным характеристикам.";
пункты 98 и 99 изложить в следующей редакции:
"98. Лица, окончившие организации высшего или послевузовского образования (выпускники последних двух лет, не имеющие педагогический стаж) по государственному образовательному заказу или государственному заказу местных исполнительных органов c GPA, не ниже 3,33 балла, принимаются на работу без прохождения конкурсных процедур при наличии документов о прохождении сертификации и свидетельства о присвоении гранта.
В случае, если на одну вакантную должность педагога претендуют два и более лиц указанной категории, выбор осуществляется по наивысшему баллу GPA.
В случае участия указанных лиц в объявленных конкурсах, отбор осуществляется по результату набранных баллов в Оценочных листах согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
99. В конкурсе участвуют педагоги, соответствующие Типовым квалификационным характеристикам и предоставившие документы согласно перечню, указанному в пункте 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам.
Лица без стажа, имеющие педагогическое или иное профессиональное образование по соответствующему профилю и (или) имеющие документ о педагогической переподготовке, а также, желающие возобновить педагогическую деятельность (с перерывом от 5 и более лет) заполняют Оценочный лист по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.";

мынадай мазмұндағы 99-1 және 99-2-тармақтармен толықтырылсын:
"99-1. "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес білім беру ұйымы қоса атқарушыларды конкурссыз, негізгі жұмыс берушінің келісімі бойынша жұмысқа қабылдайды.";
99-2. Педагог лауазымынан босату Кодекстің 49-бабының 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.";
100-тармақтан кейін 3-тарау мынадай мазмұндағы 2-параграфпен толықтырылсын:
"2-параграф. "Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы бос немесе уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін педагогтердің құжаттарын қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі"
100-1. "Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы бос немесе уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін педагогтердің құжаттарын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін осы Қағидаларға 11-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
100-2. Көрсетілетін қызметті берушілер құжаттарды хабарландыру жарияланғаннан кейін келесі жұмыс күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
100-3. Орта білім беру ұйымдарындағы педагог лауазымына орналасуға үміткер жеке тұлғалар хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау мерзімінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және 11-1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды Модульге электрондық түрде жолдайды.
Мектепке дейінгі, қосымша, арнайы, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарындағы педагог лауазымына орналасуға үміткер жеке тұлғалар хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау мерзімінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және 11-1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қағаз түрінде ұсынады.
100-4. Мемлекеттік қызметті қағаз түрінде көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 11-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді немесе 11-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.
100-5. Мемлекеттік қызмет модуль арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" автоматты түрде құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.
100-6. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.

дополнить пунктами 99-1 и 99-2 следующего содержания:
"99-1. В соответствии с Законом Республики Казахстан "О статусе педагога" организация образования принимает на работу совместителей без конкурса, по согласованию с основным работодателем.
99-2. Освобождение от должности педагога осуществляется по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8) и 9) статьи 49 Кодекса.";
после пункта 100 главу 3 дополнить параграфом 2 следующего содержания:
"Параграф 2. Порядок оказания государственной услуги "Прием документов педагогов для участия в конкурсе на занятие вакантной или временно вакантной должности государственных организаций образования"
100-1. Государственная услуга "Прием документов педагогов для участия в конкурсе на занятие вакантной или временно вакантной должности государственных организаций образования" оказывается государственными организациями образования (далее – услугодатели) в соответствии с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) согласно приложению 11-1 к настоящим Правилам.
100-2. Услугодатели осуществляют прием документов в течение 7 (семи) рабочих дней со следующего рабочего дня после публикации объявления.
100-3. Физические лица, претендующие на занятие должности педагогов организаций среднего образования, в сроки приема документов, указанных в объявлении, направляют заявление по форме согласно приложению 3 и документы согласно пункту 9 приложению 11-1 к настоящим Правилам в Модуль в электронном виде.
Физические лица, претендующие на занятие должности педагогов организаций дошкольного, дополнительного, специального образования, технического и профессионального, послесреднего образования, организаций образования для детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей в сроки приема документов, указанных в объявлении, подают заявление по форме согласно приложению 3 и документы согласно пункту 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам в канцелярию услугодателя в бумажном виде.
100-4. При оказании государственной услуги бумажно - выдается расписка услугодателя о приеме документов на участие в конкурсе по форме согласно приложению 11-2, либо мотивированный отказ по форме согласно приложению 11-3 к настоящим Правилам в оказании государственной услуги.
100-5. При оказании государственной услуги посредством модуля в "личный кабинет" услугополучателя автоматически направляется уведомление о приеме документов.
100-6. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.

100-7. Орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері және көрсетілетін қызметті берушілер мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
100-8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарау және беру осы Қағидалардың 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
3-тарау мынадай мазмұндағы 3-параграфтың тақырыбымен толықтырылсын:
"3-параграф. "Конкурс өткізу және конкурстың нәтижелеріне шағымдану тәртібі";
101-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды Модульде, білім беру ұйымының, тиісті деңгейдегі білім беруді басқару органының интернет-ресурсында, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттарында жариялау;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 7 (жеті) жұмыс күні ішінде конкурсқа қатысуға ниет білдірген кандидаттардан құжаттарды қабылдау;";
102-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) конкурсқа құжаттарды қабылдау мерзімдері;
5) осы Қағидаларға 11-1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі;";
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"108. Комиссия қызметінде мүдделер қақтығысы туындаған жағдайда комиссия құрамы қайта қаралады.
Мүдделер қақтығысы деп комиссия құрамына кіретін адамдардың жеке мүдделері арасындағы қайшылықты айтамыз, мұндай жағдайда олардың жеке мүдделері өз міндеттерін орындамауға және (немесе) тиісінше орындамауға әкеп соғуы мүмкін.
Мүдделер қақтығысы туындаған Комиссия мүшелері туындаған мүдделер қақтығысы туралы немесе оның туындау мүмкіндігі туралы Комиссия төрағасын немесе конкурс жариялаған мемлекеттік ұйымның басшысын бұл туралы өздеріне белгілі болған сәтте жазбаша нысанда хабардар етеді.
Комиссия жазбаша өтініш негізінде шешім қабылдайды және хаттамамен ресімдейді.
Конкурс жариялаған мемлекеттік білім беру ұйымы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Комиссия құрамына өзгерістер енгізу туралы бұйрық шығарады.";
112-тармақ алып тасталсын;
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адам хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау мерзімінде осы Қағидаларға 11-1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.";
114-тармақ алып тасталсын;
116-тармақ алып тасталсын;
117-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

100-7. Центральные государственные органы, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и услугодатели в течение (3) трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.
100-8. Рассмотрение и подача жалобы по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в порядке, установленном пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 настоящих Правил.";
главу 3 дополнить заголовком параграфа 3 следующего содержания:
"Параграф 3. Порядок проведения конкурса и обжалования результатов конкурса";
в пункте 101:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) публикация объявления о проведении конкурса в Модуле, на интернет-ресурсе, официальных аккаунтах социальных сетей организации образования, органа управления образованием соответствующего уровня;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) прием документов от кандидатов, желающих принять участие в конкурсе в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункты 4) и 5) пункта 102 изложить в следующей редакции:
"4) сроки приема документов на конкурс;
5) перечень документов, указанных в пункте 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам;";
пункт 108 изложить в следующей редакции:
"108. При возникновении конфликта интересов в деятельности комиссии состав комиссии пересматривается.
Под конфликтом интересов понимается противоречие между личными интересами лиц, входящих в состав комиссии, при котором личные интересы указанных лиц могут привести к неисполнению и (или) ненадлежащему исполнению ими своих обязанностей.
Члены Комиссии, у которых возник конфликт интересов, в письменной форме уведомляют председателя Комиссии или руководителя государственной организации, объявившей конкурс о возникшем конфликте интересов или о возможности его возникновения, как только им станет об этом известно.
Комиссией принимается решение на основе письменного заявления и оформляется протоколом.
В течение 1 (одного) рабочего дня государственная организация образовани, объявившая конкурс, издает приказ о внесении изменений в состав Комиссии.";
пункт 112 исключить;
пункт 113 изложить в следующей редакции:
"113. Лицо, изъявившее желание принять участие в конкурсе, в сроки приема документов, указанных в объявлении, предоставляет документы согласно пункту 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам.";
пункт 114 исключить;
пункт 116 исключить;
пункт 117 изложить в следующей редакции:

"117. Мемлекеттік ұйым кандидаттың құжаттарын қабылдағаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің цифрлық сервисі арқылы сыбайлас жемқорлық қылмыс және/немесе қылмыстық құқық бұзушылық жасау фактілері туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы сұрау салуды құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшелеріне жолдайды.";
119-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"119. Комиссия құжаттарды қабылдау аяқталған күннен кейін 5 (бес) – 10 (он) жұмыс күні ішінде кандидаттар құжаттарының біліктілік талаптарына сәйкестігін және осы Қағидаларға 11-1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды.
Кандидат Үлгілік біліктілік сипаттамаларына сәйкес келмеген жағдайда, Комиссия Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының тармақтарына сілтеме жасай отырып, сәйкессіздіктің жан-жақты себептерін көрсетіп, кандидатқа біліктілік бағалауынан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлама жібереді.
Кандидат осы Қағидаларға 11-1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, Комиссия кандидатқа құжаттар пакетін белгіленген талаптарға сәйкес келтіру мақсатында оларды бір күндік мерзімде ұсыну үшін тиісті құжаттардың жоқ екендігі туралы хабарлама жолдайды.
Кандидат толтырған Бағалау парағы осы Қағидаларға 12 немесе 13-қосымшалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Комиссия кандидатқа оның нақты қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсетеді және Бағалау парағын көрсетілген талаптарға сәйкестендіру үшін бір күндік мерзім белгілейді.";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"128. Конкурс нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қатысушы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жоғары тұрған мемлекеттік ұйымда құрылған апелляциялық комиссияға 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымданады.";
129-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"129. Апелляциялық комиссияның құрамын білім бөлімдері, білім басқармалары айқындайды және бекітеді. Апелляциялық комиссияның құрамы 5 (бес) адамнан тұрады. Апелляциялық комиссияның төрағасы басшылықты жүзеге асырады, хатшы апелляциялық комиссияның отырысын ұйымдастырады, хаттаманы ресімдейді, оның мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге құқығы жоқ. Апелляциялық комиссияның құрамына конкурстық комиссияның мүшелері кірмейді. Апелляциялық комиссия 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.";
133-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"117. Государственной организацией в течение 3 (трех) рабочих дней после принятия документов кандидата, посредством цифрового Сервиса Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан направляется запрос о наличии либо отсутствии сведений о совершении коррупционного преступления и/или уголовного правонарушения в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам или его территориальные подразделения.";
пункт 119 изложить в следующей редакции:
"119. После даты завершения приема документов Комиссия в течение 5 (пяти) – 10 (десяти) рабочих дней проводит рассмотрение документов кандидатов на соответствие квалификационным требованиям и полноту представленных документов согласно пункту 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам.
В случае несоответствия кандидата Типовым квалификационным характеристикам, Комиссия направляет уведомление кандидату с указанием подробных причин несоответствия со ссылкой на пункты действующего законодательства Республики Казахстан в течение 1 (одного) рабочего дня после проведения квалификационной оценки.
В случае предоставления кандидатом неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 9 приложения 11-1 к настоящим Правилам, Комиссия направляет уведомление кандидату об отсутствии соответствующих документов для их представления в однодневный срок с целью приведения пакета документов в соответствие с установленными требованиями.
В случае, если заполненный кандидатом Оценочный лист не соответствует требованиям приложений 12 или 13 к настоящим Правилам, Комиссия указывает кандидату, каким именно требованиям он не соответствует, и устанавливает однодневный срок для приведения Оценочного листа в соответствие с указанными требованиями.";
пункт 128 изложить в следующей редакции:
"128. При несогласии результаты конкурса обжалуются участником в течение 3 (трех) рабочих дней в апелляционной комиссии, созданной в вышестоящей государственной организации по заявлению по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
пункт 129 изложить в следующей редакции:
"129. Состав апелляционной комиссии определяется и утверждается отделами образования, управлениями образования. Состав апелляционной комиссии состоит из 5 (пяти) человек. Председатель апелляционной комиссии осуществляет руководство, секретарь организует заседание апелляционной комиссии, оформляет протоколы, не является членом и не имеет права голоса. В состав апелляционной комиссии не входят члены конкурсной комиссии. Апелляционная комиссия принимает решение в течение 5 (пяти) рабочих дней.";
пункт 133 изложить в следующей редакции:

"133. Конкурс қағаз форматта өткізілген кезде кандидаттардың құжаттары конкурс жариялаған мемлекеттік ұйымда 5 (бес) жыл бойы сақталады.
Конкурс электрондық форматта өткізілген кезде кандидаттардың құжаттары Модульде 5 (бес) жыл бойы сақталады.";
134 және 135-тармақтар алып тасталсын;
осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес 11-1, 11-2 және 11-3-қосымшалармен толықтырылсын;
осы Қағидаларға 12 және 13-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың алғашқы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
__________А. Ертаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
__________Ш. Акпарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
Бірлескен бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі, салалық министрліктер және (немесе) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және нәтижесін беру:

"133. При проведении конкурса в бумажном формате документы кандидатов хранятся в течение 5 (пяти) лет в государственной организации, объявившей конкурс.
При проведении конкурса в электронном формате документы кандидатов хранятся в течение 5 (пяти) лет в Модуле.";
пункты 134 и 135 исключить;
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему совместному приказу;
дополнить приложениями 11-1, 11-2 и 11-3 согласно приложениям 12, 13 и 14 к настоящему совместному приказу;
приложение 12 и 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 15 и 16 к настоящему совместному приказу;
2. Комитету среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на первого вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан _________________________А. Ертаев
Исполняющий обязанности Министра просвещения Республики Казахстан ________________________Ш. Акпарова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство обороны
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Приложение 1
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается Министерством просвещения Республики Казахстан, отраслевыми министерствами и (или) управлениями образования областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатели)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием документов и выдача результата для оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы – 20 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері бойынша Мемлекеттік корпорация арқылы –1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті беруші орналасқан жерден басқа жердегі Мемлекеттік корпорация арқылы – 7 (жеті) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) портал арқылы жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға және көрсетілген қызметті берушінің кеңсесіне құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз
6.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет қағаз форматта көрсетілген жағдайда – осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат не 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
Мемлекеттік қызмет электрондық форматта көрсетілген жағдайда – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы конкурсқа қатысу үшін құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап келіп түседі.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00 мен 18.30 аралығы, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее - портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сроки оказания государственной услуги через:
1) услугодателя – 20 минут;
2) Государственную корпорацию по месту нахождения услугодателя – 1 (один) рабочий день;
3) Государственную корпорацию не по месту нахождения услугодателя – 7 (семь) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
4) при обращении посредством портала – 1 (один) рабочий день.
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию и канцелярию услугодателя – 20 (двадцать) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При оказании государственной услуги бумажно - выдается расписка о приеме документов на участие в конкурсе по форме согласно приложению 4, либо мотивированный отказ по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги электронно – в "личный кабинет" услугополучателя приходит уведомление о приеме документов на участие в конкурсе в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный отказ.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы
1) услугодатель - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги у услугодателя осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) Мемлекеттік корпорация және цифрлық объекті – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау және дайын құжаттарды беру электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында, әлеуметтік желілердің ресми аккаунттарында;
2) www.eGov.kz порталында орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды береді:
1) Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттама сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ және фото;
4) білімі туралы құжаттың көшірмесі қосымшасымен бірге;
5) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075/у нысаны бойынша денсаулығы туралы анықтама;
7) психикалық мінез-құлық бұзылушылықтары бар аурудың динамикалық бақылауда жоқтығы туралы анықтама;
8) наркологиялық аурудың динамикалық бақылауда жоқтығы туралы анықтама;
9) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес сертификаттаудан өткені туралы сертификат;
10)  мемлекеттік тілді орта деңгейден (В1) төмен емес білуі туралы (ҚАЗТЕСТ немесе QAZAQ RESMI TEST) сертификат;
11) түйіндеме;
12) біліктілік санатын беру (растау) туралы куәлік және бұйрық.
"Цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

2) Государственная корпорация и цифровой объект – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Кодексу.
Прием документов и выдача готовых документов осуществляется в порядке электронной очереди.
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя, официальных аккаунтах социальных сетей;
2) портале www.egov.kz
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель подает в канцелярию услугодателя либо в Государственную корпорацию следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) личный листок по учету кадров и фото;
4) копия документа об образовании c приложением;
5) копия документа, подтверждающего трудовую деятельность;
6) справка о состоянии здоровья по форме 075/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
7) справка об отсутствии динамического наблюдения больных с психическими поведенческими расстройствами;
8) справка об отсутствии динамического наблюдения наркологических больных;
9) сертификат о прохождении сертификации согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
10) сертификат на знание государственного языка (КазТест или QAZAQ RESMI TEST) не ниже среднего уровня (В1);
11) резюме;
12) удостоверение и приказ о присвоении (подтверждении) квалификационной категории.
Посредством веб-портала "цифрового правительства":
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

2) кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парағы және фото;
3) білімі туралы мемелкеттік үлгідегі құжаттың көшірмесі;
4) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075/у нысаны бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтама;
6) сертификаттаудан өткені туралы сертификат;
7) мемлекеттік тілді орта деңгейден (В1) төмен емес білуі туралы (ҚАЗТЕСТ немесе QAZAQ RESMI TEST) сертификат;
8) түйіндеме;
9) біліктілік санатын беру (растау) туралы куәлік және бұйрық.
Жеке басын куәландыратын, білімі туралы құжаттар, психикалық мінез-құлық бұзылыстары бар науқастарды динамикалық байқаудың жоқтығы туралы анықтамалар, наркологиялық науқастарды динамикалық байқаудың жоқтығы туралы анықтамалар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды жұмыс орнының персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) немесе білім беру ұйымының жауапты қызметкері растайды және мөрмен расталады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, қажетті деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
11.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электронды нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті алушының аңықтама қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығының: 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
2-қосымша
Байқаушының жадынамасы
Құрметті байқаушы, Сіз конкурстық комиссия жұмысының ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін шақырылдыңыз.
Осыған байланысты байқаушы ретінде барынша толық жұмыс істеу үшін осы жадынамамен танысуыңызды сұраймыз.
Жадынама қазақ және орыс тілдерінде беріледі.
Сіздің байқаушы ретінде:

2) личный листок по учету кадров и фото;
3) копия документа государственного образца об образовании;
4) копия документа, подтверждающего трудовую деятельность;
5) справка о состоянии здоровья по форме 075/y, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
6) сертификат о прохождении сертификации;
7) сертификат на знание государственного языка (КазТест или QAZAQ RESMI TEST) не ниже среднего уровня (В1);
8) резюме;
9) удостоверение и приказ о присвоении (подтверждении) квалификационной категории.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, об образовании, справках об отсутствии динамического наблюдения больных с психическими поведенческими расстройствами, справках об отсутствии динамического наблюдения наркологических больных услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Документы, указанные в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта заверяются службой управления персоналом (кадровой службой) с места работы или ответственным работником организации образования и заверяется печатью.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи.
Заявитель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2
к совместному приказу
Приложение 2
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Памятка наблюдателя
Уважаемый наблюдатель, Вас пригласили для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии.
В этой связи, для наиболее полной работы наблюдателя просим Вас ознакомиться с данной памяткой.
Памятка предоставляется на казахском и русском языках.
Вы, как наблюдатель, имеете возможность:

1) конкурсқа қатысушылардың құжаттарымен танысуға;
2) конкурсқа қатысушылармен әңгімелесуге қатысуға;
3) әңгімелесу барысын бағалауға;
4) конкурс жариялаған мемлекеттік органның басшылығына конкурстық комиссияның жұмысы туралы пікіріңізді жазбаша түрде ұсынуға мүмкіндігіңіз бар.
Бұл ретте байқаушы:
1) кандидаттарға сұрақ қоя алмайды;
2) конкурсқа қатысушылардың дербес деректерін жария етпейді;
3) әңгімелесу өткізу процесіне араласпайды, конкурстық комиссияның отырысына кедергі жасамайды;
4) конкурсқа қатысушыларға қандай да бір көмек көрсетпейді;
5) конкурстық комиссия мүшелеріне шешім қабылдау кезінде ықпал етпейді;
6) конкурстың нақты қатысушылары, олардың жеке қасиеттері туралы көпшілік алдында пікір білдірмейді;
7) техникалық жазу құралдарын пайдаланбайды.
Әңгімелесу кезінде конкурстық комиссияның Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын сақтауына назар аударыңыз.
Таныстым: _______________________________________
(қолы) ТАӘ (ол болған жағдайда)
"____"_______________ 20__ ж.
Бірлескен бұйрыққа
3-қосымша
Мемлекеттік білім
беру ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_____________________
конкурс жариялаған
мемлекеттік орган
/ Кандидаттың тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) (бұдан әрі -ТАӘ),
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі –ЖСН), лауазымы,
жұмыс орны, нақты тұрғылықты
жері, тіркелген мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш
Мені _________________________________________________________
(білім беру ұйымдарының атауы, мекенжайы (облыс, аудан, қала\ ауыл)
___________________________________________________ бос/уақытша бос
лауазымына орналасуға арналған конкурсқа жіберуіңізді сұраймын.
Қазіргі кезде ________________________________________
___________________________________________________ жұмыс істеймін.
(лауазымы, ұйымның атауы, мекенжайы (облыс, аудан, қала \ ауыл)
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Білімі: жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі, техникалық және кәсіптік
Оқу орнының атауы
Оқу кезеңі
Диплом бойынша мамандығы
Біліктілік санатының болуы (болған жағдайда берілген (расталған) күні):
__________________________________
Жұмыс өтілі:
Жалпы
Педагогикалық
Мемлекеттік қызмет өтілі
Мамандығы бойынша (кәсіпкерлік субъектілерінің мамандары үшін)
Осы білім беру ұйымында, оның ішінде атқаратын лауазымда
Мынадай жұмыс нәтижелерім бар:
_______________________________________________
Марапаттары, атақтары, дәрежесі, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, сондай-ақ қосымша мәліметтер (бар болса)
__________________________________________________

1) знакомиться с документами участников конкурса;
2) присутствовать при собеседовании с конкурсантами;
3) давать оценку о ходе проведения собеседования;
4) представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству государственного органа, объявившего конкурс.
При этом наблюдатель не может:
1) задавать кандидатам вопросы;
2) разглашать персональные данные участников конкурса;
3) вмешиваться в процесс проведения собеседования, препятствовать ходу заседания конкурсной комиссии;
4) оказывать какое-либо содействие участникам конкурса;
5) воздействовать на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
6) публично выражать мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах;
7) использовать технические средства записи.
Во время собеседования обратите внимание на соблюдение конкурсной комиссией Правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования.
Ознакомлен: _______________________________________
(подпись) (ФИО (при его наличии)
"____" _______________ 20__ года
Приложение 3
к совместному приказу
Приложение 3
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и
педагогов государственных
организаций образования
Форма
______________________
государственный орган,
объявивший
Конкурс Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (далее – ФИО)
кандидата, индивидуальный
идентификационный номер
(далее – ИИН), должность,
место работы, фактическое
место проживания, адрес
прописки,
контактный телефон
Заявление
Прошу допустить меня к конкурсу на занятие вакантной/временно
вакантной должности _____________________________________
наименование организаций образования, адрес (область, район, город\село)
В настоящее время работаю _______________________________________
должность, наименование организации, адрес (область, район, город\село)
Сообщаю о себе следующие сведения:
Образование: высшее или послевузовское, техническое и профессиональное
Наименование учебного заведения
Период обучения
Специальность по диплому
Наличие квалификационной категории (дата присвоения (подтверждения) при его наличии): ________________________________________________
Стаж работы:
Общий
Педагогический
Стаж государственной службы
По специальности (для специалистов субъектов предпринимательства)
В данной организации образования, в том числе на занимаемой должности
Имею следующие результаты работы:
________________________________
Награды, звания, степень, ученая степень, ученое звание, а также дополнительные сведения (при наличии) ___________________________

"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1-тармағына сәйкес менің дербес деректерімді дербес деректерді өңдеу мақсаттарына сәйкес келетін кез келген заңды тәсілдермен (фото, видео, оның ішінде автоматтандыру құралдарын пайдалана отырып немесе мұндай құралдарды пайдаланбай дербес деректердің цифрлық жүйелерге жүйелерінде пайдалану үшін) өңдеуге келісім беремін.
Мен келісемін
___________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда) (қолы)
"____"______________20___жыл __________ /қолы/
Бірлескен бұйрыққа
4-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
__________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда) көрсету
__________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті берушінің атауын көрсету
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындау конкурсына қатысу үшін қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
6. _____________________________________________________________
7. _____________________________________________________________
8. _____________________________________________________________
9. _____________________________________________________________
10._____________________________________________________________
11._____________________________________________________________
12. ____________________________________________________________
13. ____________________________________________________________
Қабылдады:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Орындаушының ТАӘ (ол болған жағдайда) (қолы, байланыс телефоны)
20__жылғы "__" _______
Бірлескен бұйрыққа
5-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан
босату қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен
педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын
басшылыққа ала отырып,
__________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті берушінің немесе мемлекеттік корпорацияның атауын,
мекенжайын көрсету
мынадай құжаттардың жоқ немесе сәйкес келмейтін құжаттардың атауын көрсету.
Атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

В соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на обработку моих персональных данных, без ограничения срока, любыми законными способами, соответствующими целям обработки персональных данных (для использования фото, видео, в том числе в цифровых системах персональных данных с использованием средств автоматизации или без использования таких средств).
Я согласен (-а)
_____________________________________________________
(ФИО (при его наличии)) (подпись)
"____" ______________20___года ____________________ /подпись
Приложение 4
к совместному приказу
Приложение 4
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Расписка о приеме документов ___________________________________________________________________ указать ФИО (при его наличии) услугополучателя ___________________________________________________________________ указать наименование услугодателя
Перечень принятых документов для участия в конкурсе на назначение руководителей государственных организаций образования:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
6. _____________________________________________________________
7. _____________________________________________________________
8. _____________________________________________________________
9. _____________________________________________________________
10._____________________________________________________________
11._____________________________________________________________
12. ____________________________________________________________
13. ____________________________________________________________
Принял: ________________________________________________________
(ФИО исполнителя (при его наличии) (подпись, контактный телефон)
"__"_______20__года
Приложение 5
к совместному приказу
Приложение 5
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь Правилами назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования _________________________________________________________________________
(указать наименование услугодателя или Государственной корпорации, адрес) отказывает в приеме документов для участия в конкурсе на назначение руководителей государственных организаций образования __________________________________________________________________________
указать ФИО (при его наличии) услугополучателя ___________________________________________________________________________
указать наименование организации образования
в связи с неполнотой / отсутствием / несоответствием/истекшим сроком действия
(нужное подчеркнуть) документов __________________________________________________________
указать наименование отсутствующих или несоответствующих документов
а именно:
наименование отсутствующих документов:

1)_______________________________________________________________;
2)_______________________________________________________________;
3)_______________________________________________________________.
толық емес/жоқ/сәйкес келмеуіне, қолданыс мерзімінің өтуіне байланысты
(астын сызып көрсету)
__________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда) көрсету
__________________________________________________________________
білім беру ұйымының атауын көрсету
мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындау конкурсына
қатысу үшін құжаттарын қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
________________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ТАӘ (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________________
(қолы, байланыс телефоны)
Алды: __________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда)
20___жылғы "____"___________ ________қолы
Бірлескен бұйрыққа
6-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кандидаттың ТАӘ
(ол болған жағдайда)
___________________________
ЖСН_______________________
__________________________
(қызметі, жұмыс орны)
__________________________
нақты тұрғылықты жері,
тіркелген мекенжайы
__________________________
байланыс телефоны
Сертификаттаудан өтуге өтініш
Мені Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге сертификаттауға жіберуіңізді сұраймын.
Қазіргі уақытта __________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы, мекенжайы (облыс, аудан, қала\ауыл)
жұмыс істеймін.
Сертификаттаудан өту тілі: қазақ/орыс тілдерінде, қажеттінің астын сызу.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1-тармағына сәйкес менің дербес деректерімді дербес деректерді өңдеу мақсаттарына сәйкес келетін кез келген заңды тәсілдермен (фото, видео, оның ішінде автоматтандыру құралдарын пайдалана отырып немесе мұндай құралдарды пайдаланбай дербес деректердің цифрлық жүйелерінде пайдалану үшін) өңдеуге келісім беремін.
Мен сертификаттау өтетін ғимаратта тыйым салынған заттардың бірін пайдалануға тырысуымның жауапкершілігі туралы, тиісті акті жасала отырып, шығарылатыным туралы хабардармын.
Тыйым салынған зат табылған жағдайда, бір жыл мерзімге сертификаттаудан өту құқығынан айырылатыным туралы хабардармын.
Сертификаттау кезінде ережелерді бұзу фактілері анықталған, сондай-ақ сертификаттаудан өту мерзіміне қарамастан, тексеру кезінде бейнежазба табылған жағдайда, акт жасалып, нәтижелердің күші жойылатынынан хабардармын.
Тыйым салынған заттар:

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
3) _________________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны. ___________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии) работника Государственной корпорации) ___________________________________________________________________
(подпись, контактный телефон)
Получил: ___________________________________________________________
ФИО (при его наличии) услугополучателя "____"___________20__года ___________подпись
Приложение 6
к совместному приказу
Приложение 6
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей
и педагогов государственных
организаций образования
Форма
ФИО кандидата
(при его наличии),
ИИН _____________________
(должность, место работы)
__________________________
Фактическое место проживания,
адрес прописки,
контактный телефон
Заявление на прохождение сертификации
Прошу допустить меня к сертификации на знание законодательства Республики Казахстан
В настоящее время работаю _______________________________________
должность, наименование организации, адрес (область, район, город/село)
Язык прохождения сертификации: казахский/русский нужное подчеркнуть
В соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на обработку моих персональных данных, без ограничения срока, любыми законными способами, соответствующими целям обработки персональных данных (для использования фото, видео, в том числе в цифровых системах персональных данных с использованием средств автоматизации или без использования таких средств).
Я оповещен (-а) об ответственности за попытку использования одного из запрещенных предметов в здании, где будет проходить сертификация, об удалении с составлением соответствующего акта.
Оповещен (-а), что при обнаружении запрещенного предмета лишаюсь права прохождения сертификации сроком на один год.
Оповещен (-а), что при установлении фактов нарушения правил во время проведения сертификации, а также обнаруженных при просмотре видеозаписи, независимо от срока прохождения, составляется акт и производится аннулирование результатов.
Недопустимые предметы:

1) ұялы байланыс құралдары (пейджер, ұялы телефондар, планшеттер, iPad (Айпад), iPod (Айпод), iPhone (Айфон), SmartPhone (Смартфон), смарт сағат); ноутбуктер, ойнатқыштар, модемдер (мобильді роутерлер);
2) радиоэлектрондық байланыстың кез келген түрі (Wi-Fi (Wi-Fi), Bluetooth (Bluetooth), Dect (DECT), 3G (үш джи), 4G( төрт джи), 5G (бес джи);
3) сымды және сымсыз құлаққаптар және т.б.;
4) шпаргалкалар және оқу-әдістемелік әдебиеттер;
5) калькуляторлар және түзету сұйықтықтары.
Мен келісемін ________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда) (қолы)
Сертификаттау және конкурс өткізу қағидаларымен таныстым
"____" ______________20___жыл _________________ /қолы/
Бірлескен бұйрыққа
7-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан
босату қағидаларына
7-қосымша
Нысан
___________________________
көрсетілетін қызметті
алушының
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Сертификаттаудан өткені туралы сертификат
_______________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
_____________________ қаласында мемлекеттік ұйымның басшысы лауазымына сертификаттау рәсіміне қатысқаны туралы куәландырады.
Сертификаттаудан өткен күні "____"___________ және мынадай нәтиже көрсетті:
Мазмұны
Тапсырмалардың саны
Шекті балл саны 50%
Алынған балл саны
Нормативтік құқықтық актілерді білу:

1) мобильные средства связи (пейджер, сотовые телефоны, планшеты, iPad (Айпад), iPod (Айпод), iPhone (Айфон), SmartPhone (Смартфон), Смартчасы); ноутбуки, плееры, модемы (мобильные роутеры);
2) любые виды радио-электронной связи (Wi-Fi (Вай-фай), Bluetooth (Блютуз), Dect (Дект), 3G (три Джи), 4G (четыре Джи), 5G (пять Джи);
3) наушники проводные и беспроводные и прочее;
4) шпаргалки и учебно-методические литературы;
5) калькуляторы и корректирующие жидкости
Я согласен (-а) __________________________________________________
(ФИО (при его наличии)) (подпись)
С Правилами проведения сертификации и конкурса ознакомлен (а)
"____" ______________20___года ____________________ /подпись/
Приложение 7
к совместному приказу
Приложение 7
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
___________________________
ФИО (при его наличии)
услугополучателя
Сертификат о прохождении сертификации
Удостоверяет в том, что ___________________________________________
ФИО (при его наличии)
участвовал(а) в процедуре сертификации в городе ________________________
на должность руководителя государственной организации
Дата проведения сертификации "____" ______ и показал(а) следующий результат:
Содержание
Количество заданий
Количество пороговых баллов 50 %
Количество
набранных баллов
Знание нормативных правовых актов:

1) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі;
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
3) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
4) "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
5) "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29031 болып тіркелген);

1) Трудовой кодекс Республики Казахстан;
2) Закон Республики Казахстан "Об образовании";
3) Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
4) Закон Республики Казахстан "О статусе педагога";
5) Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных-правовых актов за № 29031),

1. Білім беру саласындағы азаматтардың принциптері мен құқықтары. Мемлекеттің білім берудің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз етудегі рөлі.
2. Білім беру саласындағы еңбек қатынастары.
3. Білім беру саласындағы мемлекеттік саясат.
4. Педагогтің құқықтары, әлеуметтік кепілдіктері мен міндеттері.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат принциптері.
6. Білім беру ұйымында тіл саясатын іске асыру.
7. Мемлекеттік мүлікті басқару және пайдалану қағидалары. Бюджет қаражаты.
8. Өзге де нормативтік құқықтық актілер және стратегиялық құжаттар.
Бірлескен бұйрыққа
9-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Мемлекеттік білім беру ұйымының бірінші басшысы лауазымына кандидаттың бағалау парағы
________________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Өлшемшарттар
Балл саны
1.
Азаматтардың құқықтарын және мемлекеттің білім берудің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз етудегі рөлін білу
2.
Еңбек заңнамасын және персоналды басқару саласын білу
3.
Білім беру саласындағы мемлекеттік стратегиялар туралы хабардар болу
4.
Педагогтердің құқықтарын, міндеттерін және персоналды ынталандыруды білу
5.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы және алдын алу шараларын білу
6.
Тіл саясатын білу және оны білім беру ұйымында қолдану
7.
Мүлік пен бюджет қаражатын тиімді және ашық пайдалануды білу
8.
Негізгі нормативтік және стратегиялық құжаттарды, оларды пайдалануды білу
Барлығы:
Ескерту:
Конкурстық комиссияның әрбір мүшесі жауаптардың толықтығына, негізділігіне және дәлдігіне қарай әр сұраққа кандидаттардың жауаптарын он балдық шкала бойынша (1-ден 10 балға дейін) бағалайды.
Барлық комиссия мүшелерінің балл қою нәтижелері бойынша орташа арифметикалық балл анықталады, ол барлық қойылған бағалардың жиынтығы ретінде комиссия мүшелерінің санына бөлінеді.
Алынған орташа балл мынадай шкала бойынша кандидаттың дайындық деңгейінің қорытынды көрсеткіші ретінде есептеледі:
25-40 – жеткіліксіз деңгей;
41-80 – жеткілікті деңгей.
Бағалаудың қорытынды нәтижелері комиссия отырысының хаттамасына енгізіледі және шешім қабылдау кезінде ескеріледі.
Бірлескен бұйрыққа
10-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
___________________________
(конкурс жариялаған
мемлекеттік білім беру
ұйымының атауы)
____________________________
Апелляциялық
комиссияның төрағасына
____________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Өтініш
Конкурс өтетін орын ____________________________
Электрондық поштаның мекенжайы (толық)
Байланыс телефоны
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
байланысты (себеп-салдарды қысқаша баяндау, дәлел келтіру) тағайындауға арналған конкурс нәтижелерін қайта қарауды сұраймын.
Күні ____________________
Қолы __________________
Бірлескен бұйрыққа
11-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________________ (мемлекеттік білім беру ұйымындағы лауазым атауы)
тағайындауға арналған конкурс нәтижелерін қайта қарау жөніндегі
апелляциялық комиссия отырысының хаттамасы
20____ жылғы "___" __________________
Апелляциялық комиссияның төрағасы:_______________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Апелляциялық комиссияның мүшелері:

1. Принципы и права граждан в области образования. Роль государства в обеспечении доступности и качества образования.
2. Трудовые отношения в сфере образования.
3. Государственная политика в области образования.
4. Права, социальные гарантии и обязанности педагога.
5. Принципы антикоррупционной политики.
6. Реализация языковой политики в организации образования.
7. Правила управления и использования государственного имущества. Бюджетные средства.
8. Иные нормативные правовые акты и стратегические документы.
Приложение 9
к совместному приказу
Приложение 9
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Оценочный лист кандидата на должность первого руководителя государственной организации образования _____________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
Критерии
Кол-во
баллов
1.
Знание прав граждан и роли государства в обеспечении доступности и качества образования
2.
Знание в области трудового законодательства и управления персоналом
3.
ОсведомлҰнность о государственных стратегиях в области образования
4.
Знание прав и обязанностей педагогов и мотивации персонала
5.
Знание антикоррупционного законодательства и мер профилактики
6.
Знание и применение языковой политики в организации
7.
Знание эффективного и прозрачного использования имущества и бюджетных средств
8.
Знание ключевых нормативных и стратегических документов и их применение
Итого:
Примечание:
Каждый член конкурсной комиссии оценивает ответы кандидатов на каждый вопрос по десятибалльной шкале (от 1 до 10 баллов), исходя из полноты, обоснованности и точности ответов.
По результатам выставления баллов всеми членами комиссии определяется средний арифметический балл, который рассчитывается как сумма всех выставленных оценок, делҰнная на количество членов комиссии.
Полученный средний балл переводится в итоговый уровень подготовки кандидата по следующей шкале:
25-40 баллов – недостаточный уровень;
41-80 баллов – достаточный уровень.
Итоговые результаты оценки заносятся в протокол заседания комиссии и учитываются при принятии решения.
Приложение 10
к совместному приказу
Приложение 10
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей
и педагогов государственных
организаций образования
Форма
Председателю
апелляционной комиссии
___________________________
____________________________
государственной организации
образования,
объявившей конкурс
ФИО (при его наличии)
Заявление
Место прохождения конкурса _____________________________________
Адрес электронной почты (полностью)
Контактный телефон
Прошу пересмотреть результаты конкурса на назначение _____________
_______________________________________________________________
в связи с тем, что
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(краткое изложение причин, приведение аргументов)
Дата ______________________
Подпись __________________
Приложение 11
к совместному приказу
Приложение 11
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей
и педагогов государственных
организаций образования
Форма
Протокол заседания апелляционной комиссии по пересмотру результатов конкурса на назначение _______________________________________________________________ (наименование должности государственной организации образования)
"___" __________________ 20____ года
Председатель апелляционной комиссии: _________________________________
(ФИО (при его наличии) Члены апелляционной комиссии:

1. _____________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
2. _____________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
3. _____________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
4. _____________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Апелляциялық комиссияның хатшысы:______________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Күн тәртібі:
1. Апелляцияға берілген өтініште келтірілген фактілерді қарау
______________________________________________________________
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
2. Бірінші басшыны тағайындауға арналған конкурс материалдарын қарау.
______________________________________________________________
3. Шешім қабылдау.
Апелляциялық комиссияның жұмысы барысында мынадай іс-әрекеттер жүзеге асырылды:
1. Іс-әрекеттің сипаттамасы
2. Іс-әрекеттің сипаттамасы
Апелляциялық комиссияның шешімі: ________________________________
________________________________________________________________
Апелляциялық комиссияның төрағасы ______________________________
(қолы) ТАӘ (ол болған жағдайда)
Апелляциялық комиссияның мүшелері
1. __________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
2. __________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
3. __________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
4. __________________________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Хатшы: ________________________________________________________
(қолы) ТАӘ (ол болған жағдайда)
Бірлескен бұйрыққа
12-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
11-1-қосымша
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы бос немесе уақытша бос лауазымға орналасуға конкурсқа қатысу үшін педагогтердің құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті мемлекеттік білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және нәтижесін беру:
1) "Ұлттық білім беру деректер қоры" цифрлық жүйесінің "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі (бұдан әрі – "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі) цифрлық объектісі арқылы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі (орта білім беру ұйымдарын қоспағанда) арқылы жүзеге асырылады.
4.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:

1. _______________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
2. _______________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
3. _______________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
4. _______________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
Секретарь апелляционной комиссии: _________________________________
ФИО (при его наличии)
Повестка дня:
1. Рассмотрение фактов, изложенных в заявлении на апелляцию _________________________________________________________________
ФИО (при его наличии)
2. Рассмотрение материалов конкурса на назначение первых руководителей _________________________________________________________________.
3. Принятие решения. В ходе работы апелляционной комиссии были осуществлены следующие действия:
1. Описание действий
2. Описание действий
Решение апелляционной комиссии: __________________________________
Председатель апелляционной комиссии ______________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
Члены апелляционной комиссии
1. _______________________________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
2. _______________________________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
3. _______________________________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
4. _______________________________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
Секретарь: _______________________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии)
Приложение 12
к совместному приказу
Приложение 11-1
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов педагогов для участия в конкурсе на занятие вакантной или временно вакантной должности государственных организаций образования"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается государственными организациями образования (далее – услугодатели)
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием документов и выдача результата для оказания государственной услуги осуществляется:
1) посредством цифрового объекта модуль "Прием на работу педагога" цифровой системы "Национальная образовательная база данных" (далее – модуль "Прием на работу педагога");
2) через канцелярию услугодателя (за исключением организаций среднего образования).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сроки оказания государственной услуги:

1) "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі арқылы– 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі (орта білім беру ұйымдарын қоспағанда) арқылы – 20 (жиырма) минут.
5.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз
6.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету нәтижесі
1) "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама автоматты түрде жіберіледі;
2) Мемлекеттік қызметті қағаз түрінде көрсету кезінде – осы Қағидаларға 11-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат не 11-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00 мен 18.00 аралығы, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында, әлеуметтік желілердің ресми аккаунттарында;
2) Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі https://hr.nobd.edu.kz.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы "Педагогті жұмысқа қабылдау" модуліне мынадай құжаттарды жүктейді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса берілетін құжаттар тізбесі көрсетілген конкурсқа қатысу туралы өтініш;
2) кадр есебі бойынша толтырылған жеке парақ (тұрғылықты мекенжайы мен байланыс телефондарын көрсете отырып – болған жағдайда);
3)  Үлгілік біліктілік сипаттамаларымен бекітілген лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес білімі туралы құжаттардың көшірмелері қосымшасымен бірге;
4) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (болған жағдайда);

1) посредством
модуля "Прием на работу педагога" – 1 (один) рабочий день;
2) через услугодателя (за исключением организаций среднего образования) – 20 минут
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)
/бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) При обращении посредством модуля "Прием на работу педагога" в личный кабинет услугополучателя автоматически направляется уведомление о приеме документов;
2) При оказании государственной услуги бумажно - выдается расписка о приеме документов на участие в конкурсе по форме согласно приложению 11-2, либо мотивированный отказ по форме согласно приложению 11-3 к настоящим Правилам в оказании государственной услуги.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы
1) Услугодатель - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) модуль "Прием на работу педагога" - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя, официальных аккаунтах социальных сетей;
2) модуль "Прием на работу педагога" https//hr.nobd.edu.kz .
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель подает в модуль "Прием на работу педагога" следующие документы:
1) заявление об участии в конкурсе с указанием перечня прилагаемых документов по форме согласно приложению 3;
2) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов – при наличии);
3) копии документов об образовании c приложением в соответствии с предъявляемыми
к должности квалификационными требованиями, утвержденными Типовыми квалификационными характеристиками;
4) копия документа, подтверждающую трудовую деятельность (при наличии);

5) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075/у нысаны бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтама;
6) сертификаттау нәтижелері туралы сертификат немесе қолданыстағы біліктілік санатының барын растайтын куәлік (болған жағдайда) немесе "педагог" мәртебесін беру туралы бұйрық;
7) ағылшын тілі педагогтері лауазымына орналасуға кандидаттар үшін пән бойынша сертификаттау нәтижелері туралы сертификат немесе біліктілік санатының (педагог-модератор немесе педагог-сарапшы, немесе педагог-зерттеуші, немесе педагог-шебер) барын растайтын куәлік (болған жағдайда), немесе CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults. Cambridge) PASS A; DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) Pass and above, немесе IELTS – 6,5 балл; немесе TOEFL (Internet Based Test (iBT) – 60-65 балл;
8) осы Қағидаларға 12 немесе 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бос тұрған немесе уақытша бос тұрған педагог лауазымына кандидаттың толтырылған бағалау парағы;
9) жұмыс орнынан (педагог лауазымы бойынша), оқудан (болған жағдайда) ұсыным хат.
Жеке басын куәландыратын, білімі туралы құжаттар, психикалық мінез-құлық бұзылыстары бар науқастарды динамикалық байқаудың жоқтығы туралы анықтамалар, наркологиялық науқастарды динамикалық байқаудың жоқтығы туралы анықтамалар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Осы тармақтың 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды жұмыс орнының персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) немесе білім беру ұйымының жауапты қызметкері растайды және мөрмен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса берілетін құжаттар тізбесі көрсетілген конкурсқа қатысу туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттама сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) кадр есебі бойынша толтырылған жеке парақ (тұрғылықты мекенжайы мен байланыс телефондарын көрсете отырып – болған жағдайда);
4) Үлгілік біліктілік сипаттамаларымен бекітілген лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес білімі туралы құжаттардың көшірмелері қосымшасымен бірге;

5) справка о состоянии здоровья по форме 075/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
6) сертификат о результатах прохождения сертификации или удостоверение о наличии действующей квалификационной категории (при наличии), или приказ о присвоении статуса "педагог";
7) для кандидатов на занятие должности педагогов английского языка сертификат о результатах сертификации по предмету или удостоверение о наличии квалификационной категории (педагога-модератора или педагога-эксперта, или педагога-исследователя, или педагога-мастера (при наличии)), или сертификат CELTA (Certificatein English Language Teaching to Adults. Cambridge) PASS A; DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) Pass and above, или IELTS – 6,5 баллов; или TOEFL (іnternet Based Test (іBT) – 60 – 65 баллов;
8) заполненный Оценочный лист кандидата на вакантную или временно вакантную должность педагога по форме согласно приложениям 12 или приложения 13 к настоящим Правилам;
9) рекомендательное письмо с места работы (по должности педагога), учебы (при наличии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, об образовании, справках об отсутствии динамического наблюдения больных с психическими поведенческими расстройствами, справках об отсутствии динамического наблюдения наркологических больных услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Документы, указанные в подпунктах 2), 3) настоящего пункта заверяются службой управления персоналом (кадровой службой) с места работы или ответственным работником организации образования и заверяется печатью.
Услугополучатель подает в канцелярию услугодателя следующие документы:
1) заявление об участии в конкурсе с указанием перечня прилагаемых документов по форме согласно приложению 3;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов – при наличии);
4) копии документов об образовании с приложением в соответствии с предъявляемыми к должности квалификационными требованиями, утвержденными Типовыми квалификационными характеристиками;

5) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (болған жағдайда);
6) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075/у нысаны бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтама;
7) психикалық мінез-құлық бұзылушылықтары бар аурудың динамикалық бақылауда жоқтығы туралы анықтама;
8) наркологиялық аурудың динамикалық бақылауда жоқтығы туралы анықтама;
9) сертификаттау нәтижелері туралы сертификат немесе қолданыстағы біліктілік санатының барын растайтын куәлік немесе "педагог" мәртебесін беру туралы бұйрық;
10) ағылшын тілі педагогтері лауазымына орналасуға кандидаттар үшін пән бойынша сертификаттау нәтижелері туралы сертификат немесе біліктілік санатының (педагог-модератор немесе педагог-сарапшы немесе педагог-зерттеуші немесе педагог-шебер) барын растайтын куәлік (болған жағдайда), немесе CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults. Cambridge) PASS A; DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) Pass and above, немесе IELTS – 6,5 балл; немесе TOEFL (Internet Based Test (iBT) – 60-65 балл;
11) осы Қағидаларға 12 немесе 13-қосымшаға сәйкес бос тұрған немесе уақытша бос тұрған педагог лауазымына кандидаттың толтырылған бағалау парағы;
12) жұмыс орнынан (педагог лауазымы бойынша), оқудан (болған жағдайда) ұсыным хат.
Осы тармақтың 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды жұмыс орнының персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) немесе білім беру ұйымының жауапты қызметкері растайды және мөрмен расталады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, қажетті деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
11.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрін (бар болса) көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "Педагогті жұмысқа қабылдау" модулі арқылы мемлекеттік қызметті электрондық түрде алу мүмкіндігіне ие;

5) копия документа, подтверждающую трудовую деятельность (при наличии);
6) справка о состоянии здоровья по форме 075/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
7) справка об отсутствии динамического наблюдения больных с психическими поведенческими расстройствами;
8) справка об отсутствии динамического наблюдения наркологических больных;
9) сертификат о результатах прохождения сертификации или удостоверение о наличии действующей квалификационной категории (при наличии) или приказ о присвоении статуса "педагог";
10) для кандидатов на занятие должности педагогов английского языка сертификат о результатах сертификации по предмету или удостоверение о наличии квалификационной категории (педагога-модератора или педагога-эксперта, или педагога-исследователя, или педагога-мастера (при наличии)), или сертификат CELTA (Certificatein English Language Teaching to Adults. Cambridge) PASS A; DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) Pass and above, или IELTS – 6,5 баллов; или TOEFL (іnternet Based Test (іBT) – 60-65 баллов;
11) заполненный Оценочный лист кандидата на вакантную или временно вакантную должность педагога по форме согласно приложениям 12 или приложения 13 к настоящим Правилам;
12) рекомендательное письмо с места работы (по должности педагога), учебы (при наличии).
Документы, указанные в подпунктах 3), 4) настоящего пункта заверяются службой управления персоналом (кадровой службой) с места работы или ответственным работником организации образования и заверяется печатью.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11.
Требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
1) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством модуля "Прием на работу педагога" при условии наличия ЭЦП;

2) көрсетілетін қызметті алушының "Педагогті жұмысқа қабылдау" модуліндегі "жеке кабинет" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Бірлескен бұйрыққа
13-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан
босату қағидаларына
11-2-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
_________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда) көрсету
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтерін тағайындау конкурсына қатысу үшін қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
10.________________________________________________________________
11.________________________________________________________________
12. _______________________________________________________________
13. _______________________________________________________________
Қабылдады:________________________________________________________
20__жылғы "__" _______
__________________________________________________________________
Орындаушының ТАӘ (ол болған жағдайда) (қолы, байланыс телефоны)
Бірлескен бұйрыққа
14-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
11-3-қосымша
Нысан
__________________________
көрсетілетін қызметті алушының
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын басшылыққа ала отырып,
_____________________________________________________________
көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мекенжайын көрсету
мынадай құжаттардың жоқ немесе сәйкес келмейтін құжаттардың атауын көрсету. Атап айтқанда: жоқ құжаттардың атауы:

2) услугополучатель
имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" модуля "Прием на работу педагога".
Приложение 13
к совместному приказу
Приложение 11-2
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Расписка о приеме документов ___________________________________________________________________
указать ФИО (при его наличии) услугополучателя ___________________________________________________________________
указать наименование услугодателя
Перечень принятых документов для участия в конкурсе на назначение педагогов государственных организаций образования:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
8. __________________________________________________________________
9. __________________________________________________________________
10.__________________________________________________________________
11.__________________________________________________________________
12. _________________________________________________________________
13. _________________________________________________________________
Принял: ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ФИО исполнителя (при его наличии) (подпись, контактный телефон)
"____"_______20__года
Приложение 14
к совместному приказу
Приложение 11-3
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
___________________________
ФИО (при его наличии)
услугополучателя
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь Правилами назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных
организаций образования ____________________________________________
указать наименование услугодателя, адрес отказывает в приеме документов для участия в конкурсе на назначение педагогов государственных организаций образования ___________________________________________________________________
указать ФИО (при его наличии) услугополучателя ___________________________________________________________________
указать наименование организации образования
в связи с неполнотой / отсутствием / несоответствием/истекшим сроком действия (нужное подчеркнуть)
документов __________________________________________________________
указать наименование отсутствующих или несоответствующих документов а именно: наименование отсутствующих документов:

1)_______________________________________________________________;
2)_______________________________________________________________;
3)_______________________________________________________________.
толық емес/жоқ/сәйкес келмеуіне, қолданыс мерзімінің өтуіне байланысты
(астын сызып көрсету)
__________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда) көрсету
_________________________________________________________________
білім беру ұйымының атауын көрсету
мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындау конкурсына
қатысу үшін құжаттарын қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
________________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ТАӘ (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________________
(қолы, байланыс телефоны)
Алды: __________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (ол болған жағдайда)
20___жылғы "____"___________ ________ /қолы/
Бірлескен бұйрыққа
15-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Педагогтің бос немесе уақытша бос лауазымына өтілі бар кандидаттың бағалау парағы
__________________________________________________________________
ТАӘ (бар болса)
Өлшемшарттар
Растайтын құжат
Балл сандары
1.
Білім деңгейі
Білімі туралы дипломның және дипломға қосымшаның көшірмелері
Техникалық және кәсіптік - 1 балл Жоғары - 2 балл Жоғары үздік - 3 балл
2.
Ғылыми атағы/ ғылыми дәрежесі/ дәрежесі
Білімі туралы дипломның және дипломға қосымшаның көшірмелері/ ғылыми атағын/ ғылыми дәрежесін/дәрежесін беру туралы дипломның көшірмесі
Ғылым докторы – 15 балл
Ғылым кандидаты, PhD докторы, бейіні бойынша доктор – 10 балл Педагогикалық бағыт бойынша магистр – 5 балл
3.
Біліктілік санаты
Куәлік, басқа құжат
Педагог – 2 балл
Педагог-модератор – 3 балл
Педагог-сарапшы – 5 балл
Педагог-зерттеуші – 7 балл
Педагог-шебер – 10 балл
Басшының үшінші санаттағы орынбасары / үшінші санаттағы басшы – 6 балл
Басшының екінші санаттағы орынбасары / екінші санаттағы басшы – 8 балл
Басшының бірінші санаттағы орынбасары / бірінші санаттағы басшы – 10 балл
4.
Әкімшілік және әдістемелік қызмет тәжірибесі (бірінші басшының орынбасары лауазымына тағайындау кезінде ескеріледі)
Еңбек кітапшасы/еңбек қызметін алмастыратын басқа да құжат
Әдіскер лауазымындағы еңбек өтілі кемінде 2 жыл – 2 балл;
Әдіскер лауазымындағы еңбек өтілі 4 жылдан жоғары – 3 балл;

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
3) _________________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны. ___________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии) работника Государственной корпорации) ___________________________________________________________________
(подпись, контактный телефон)
Получил: ___________________________________________________________
ФИО (при его наличии) услугополучателя
"____"___________20___года__________подпись
Приложение 15
к совместному приказу
Приложение 12
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Оценочный лист кандидата со стажем на вакантную или временно вакантную должность педагога ________________________________________________________ ФИО (при его наличии)
Критерии
Подтверждающий документ
Кол-во баллов
1.
Уровень образования
Копии диплома об образовании и приложения к диплому
Техническое и профессиональное – 1 балл
Высшее – 2 балла
Высшее с отличием – 3 балла
2.
Ученое звание/ученая степень/степень
Копии диплома об образовании и приложения о присвоении ученого звания/ученой степени/степени
Доктор наук – 15 баллов
Кандидат наук, доктор PhD, доктор по профилю – 10 баллов
Магистр по педагогическому направлению – 5 баллов
3.
Квалификационная категория
Удостоверение, иной документ
Педагог- 2 балла
Педагог-модератор – 3 балла
Педагог-эксперт – 5 баллов
Педагог-исследователь – 7 баллов
Педагог-мастер – 10 баллов
Заместитель руководителя третьей категории/ руководитель третьей категории" – 6 баллов,
Заместитель руководителя второй категории/ руководитель второй категории – 8 баллов,
Заместитель руководителя первой категории/ руководитель первой категории – 10 баллов
4.
Опыт административной и методической деятельности
(учитывается на должность заместителя первого руководителя)
Трудовая книжка/документ, заменяющий трудовую деятельность
Стаж в должности методиста не менее 2 лет – 2 балла;
Стаж в должности методиста более 4 лет – 3 балла;

Директордың орынбасары лауазымындағы еңбек өтілі кемінде 2 жыл – 3 балл;
Директордың орынбасары лауазымындағы еңбек өтілі 4 жылдан жоғары – 4 балл;
Директор лауазымындағы еңбек өтілі кемінде 2 жыл – 4 балл;
Директор лауазымындағы еңбек өтілі 4 жылдан жоғары – 5 балл.
5.
Бұрынғы жұмыс орнынан (педагог лауазымы бойынша) ұсыным хат
Ұсыным хат (педагог лауазымы бойынша соңғы жұмыс орнынан)
Оң ұсыным хаттың болуы - 3 балл
6.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 514 бұйрығымен бекітілген Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесіне, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары немесе білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген тиісті саланың уәкілетті органы бекіткен тізбеге сәйкес соңғы 3 (үш) жылдағы кәсіби жетістіктер көрсеткіштері
-білім алушылардың олимпиадалар мен конкурстардағы, ғылыми жобалардағы жеңімпаздарының дипломдары, грамоталары;
-педагогтің олимпиадалар мен конкурстардағы жеңімпаздарының дипломдары, грамоталары
Білім алушылардың жетістіктері:
1) қалалық/аудандық олимпиадалар мен конкурстардың жүлдегерлері – 1 балл, облыстық – 2 балл, республикалық – 3 балл, халықаралық – 4 балл;
2) ғылыми жобалардың жүлдегерлері: қалалық/аудандық – 1 балл, облыстық – 2 балл, республикалық – 3 балл, халықаралық – 4 балл.
Педагогтің жетістіктері:
1) конкурстар мен олимпиадаларға қатысушы:
аудандық деңгей – 0,5 балл; облыстық деңгей – 1 балл; республикалық деңгей – 2 балл;
2) конкурстар мен олимпиадалардың жүлдегері:
аудандық деңгей – 2 балл; облыстық деңгей – 4 балл; республикалық деңгей – 6 балл
7.
Қоғамдық-педагогикалық қызмет
Қоғамдық-педагогикалық қызметті растайтын құжат
Тәлімгер – 0,5 балл
Әдістемелік бірлестік жетекшісі – 2 балл
8.
Курстық даярлық
- пәндік даярлық сертификаттары;
- цифрлық сауаттылық бойынша сертификат;
- ҚАЗТЕСТ немесе QAZAQ RESMI TEST, IELTS, TOEFL, DELF, Goethe-Zertifikat сертификаттары;
- "Python бағдарламалау негіздері" бағдарламалары бойынша оқыту;
- "Microsoft-пен жұмыс істеуге оқыту", Курсера курстары.
Халықаралық курстар:
- TEFL Cambridge
- "CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)";
- CELT-P (Certificate in English Language Teaching – Primary);
- DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages);
- CELT-S (Certificate in English Language Teaching – Secondary);
- "TKT Teaching Knowledge Test";
- Certificate in EMI Skills (English as a Medium of Instruction);
- Teacher of English to Speakers of Other Languages (TESOL) "TESOL";
- Certificate in teaching English for young learners
International House Certificate in Teaching English as a Foreign Language (IHC);
- IHCYLT - International House Certificate In Teaching Young Learners and Teenagers;
- Becoming a Better Teacher: Exploring Professional Development;
- Assessment for Learning: Formative Assessment in Science and Maths Teaching;
- Online Teaching for Educators: Development and Delivery;
- Educational Management;
- Key Ideas in Mentoring Mathematics Teachers.
Курсы на платформе Coursera, Futute learn
Teaching Mathematics with Technology Special Educational Needs "Developing expertise in teaching chemistry"
біліктілікті арттыру ұйымдары іске асыратын білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген бағдарламалар бойынша біліктілікті арттыру курстары - 0,5 балл (әрқайсысы бойынша жеке)
Барлығы:
Ескерту:
Педагогтердің жетістіктері және біліктілік санаты бос лауазымға сәйкес келетін қызмет бағыты мен білім беру деңгейі бойынша ғана есепке алынады.
3-тармақ бойынша, егер бірінші басшының орынбасары лауазымына кандидат пән бойынша да, лауазым бойынша да біліктілік санаттарына ие педагог болса, лауазым бойынша берілген біліктілік санаты есепке алынады.
5-тармақ бойынша педагог лауазымы бойынша алдыңғы жұмыс орнынан берілген ұсыным хат есепке алынады.

Стаж в должности заместителя директора не менее 2 лет – 3 балла;
Стаж в должности заместителя директора более 4 лет – 4 балла;
Стаж в должности директора не менее 2 лет – 4 балла;
Стаж в должности директора более 4 лет – 5 баллов
5.
Рекомендательное письмо с предыдущего места работы (по должности педагога)
Рекомендательное письмо (по должности педагога c предыдущего места работы)
Наличие положительного рекомендательного письма – 3 балла
6.
Показатели профессиональных достижений за последние 3 (три) года в соответствии с перечнем республиканских и международных олимпиад и конкурсов, научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 07 декабря 2011 года № 514 перечнем, утвержденным управлениями образования областей, городов республиканского значения и столицы или уполномоченным органом соответствующей отрасли, согласованного с уполномоченным органом в области образования
- дипломы, грамоты победителей олимпиад и конкурсов, научных проектов обучающихся;
- дипломы, грамоты
победителей олимпиад
и конкурсов педагога
Достижения обучащихся:
1) призеры городских/районных олимпиад и конкурсов – 1 балл,
областных – 2 балла, республиканских – 3 балла, международных – 4 балла
2) призеры научных проектов: городской/районный – 1 балл, областной – 2 балла, республиканский – 3 балла, международный – 4 балла
Достижения педагога:
1) участник конкурсов и олимпиад:
районного уровня – 0,5 баллов;
областного уровня – 1 балл;
республиканского уровня – 2 балла;
2) призер конкурсов и олимпиад:
районного уровня – 2 балла;
областного уровня – 4 балла;
республиканского уровня – 6 баллов.
7.
Общественно-педагогическая деятельность
Документ, подтверждающий общественно-педагогическую деятельность
Наставник – 0,5 балла
Руководитель методического объединения – 2 балла
8.
Курсовая подготовка
- сертификаты предметной подготовки;
- сертификат на цифровую грамотность,
- сертификаты
КАЗТЕСТ или QAZAQ RESMI TEST, IELTS, TOEFL, DELF, GoetheZertifikat;
- обучение по программам "Основы программирования в Python";
- "Обучение работе с Microsoft", Курсера
Международные курсы:
- TEFL Cambridge
- "CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)";
- CELT-P (Certificate in English Language Teaching – Primary);
- DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages);
- CELT-S (Certificate in English Language Teaching – Secondary);
- "TKT Teaching Knowledge Test";
- Certificate in EMI Skills (English as a Medium of Instruction);
- Teacher of English to Speakers of Other Languages (TESOL) "TESOL";
- Certificate in teaching English for young learners
International House Certificate in Teaching English as a Foreign Language (IHC);
-IHCYLT - International House Certificate In Teaching Young Learners and Teenagers;
-Becoming a Better Teacher: Exploring Professional Development;
-Assessment for Learning: Formative Assessment in Science and Maths Teaching;
-Online Teaching for Educators: Development and Delivery;
-Educational Management;
-Key Ideas in Mentoring Mathematics Teachers.
Курсы на платформе Coursera, Futute learn
Teaching Mathematics with Technology Special Educational Needs "Developing expertise in teaching chemistry"
Курсы повышения квалификации по программам, согласованным с уполномоченным органом в области образования, реализуемым организациями повышения квалификации – 0,5 балла (каждый отдельно)
Итого:
Примечание:
Достижения педагогов и квалификационная категория учитываются только по направлению деятельности и уровню образования, соответствующим вакантной должности.
По пункту 3 если кандидат на должность заместителя первого руководителя является педагогом, имеющим квалификационные категории как по предмету, так и по должности, учитывается квалификационная категория по должности.
По пункту 5 учитывается рекомендательное письмо, выданное с предыдущего места работы по педагогической должности.

6-тармақ бойынша соңғы 3 (үш) жылдағы жеңімпаздар әр деңгей бойынша есепке алынады.
Бұл ретте пәндік олимпиадалардың, конкурстардың және ғылыми жобалар конкурстарының әрбір жеңімпазы үшін келесі деңгейлер бойынша балл есептеледі:
қалалық/аудандық деңгей – 1 балл,
облыстық деңгей – 2 балл,
республикалық деңгей – 3 балл,
халықаралық деңгей – 4 балл.
8-тармақ бойынша соңғы 3 (үш) жылда білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген біліктілікті арттыру ұйымдарының (кемінде 36 сағат) курстарының сертификаттары есепке алынады – әрқайсысына 0,5 балл беріледі.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігімен келісілген біліктілікті арттыру курстарының білім беру бағдарламаларының тізбесі Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Бірлескен бұйрыққа
16-қосымша
Мемлекеттік білім беру
ұйымдарының бірінші
басшылары мен педагогтерін
лауазымға тағайындау,
лауазымнан босату
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Педагогтің бос немесе уақытша бос лауазымына өтілі жоқ кандидаттың бағалау парағы
__________________________________________
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Өлшемшарттар
Растайтын құжат
Балл сандары (1-30)
1.
Білім деңгейі
Білімі туралы дипломның және дипломға қосымшаның көшірмелері
Техникалық және кәсіптік –
1 балл
Техникалық және кәсіптік үздік - 2 балл
Жоғары - 3 балл
Жоғары үздік -4 балл
2.
Ғылыми атағы/ ғылыми дәрежесі/ дәрежесі
Білімі туралы дипломның және дипломға қосымшаның көшірмелері/ ғылыми атағын/ ғылыми дәрежесін/дәрежесін беру туралы дипломның көшірмесі
Ғылым докторы - 15 балл
Ғылым кандидаты, PhD докторы, профиль бойынша докторы - 10 балл Педагогика бағыты бойынша магистр - 5 балл
3.
Сертификаттаудан өту нәтижелері
Сертификат
50 % - 2 балл
60-80 % - 4 балл
80-100% – 6 балл
4.
Педагогикалық/ кәсіби практика нәтижелері
Білімі туралы дипломға қосымша
"3" – 2 балл
"4" – 3 балл
"5" – 4 балл
5.
Оқу орнынан ұсыным хат
Ұсыным хат
Оң ұсыным хаттың болуы - 3 балл
6.
Волонтерлік жұмысқа қатысу
Қатысу құжаты
1 балл
7.
Педагогикалық қызмет туралы жарияланымы бар интернет бетін, әлеуметтік желіде парақшаларын жүргізу (авторлық ғылыми жобалар, сабақтар, семинарлар)
Сілтемелер
1 жылға дейін -1 балл
1 жылдан 3 жылға дейін -2 балл
3 жылдан жоғары -3 балл
8.
Жазғы лагерьлердің жұмысына қатысу
Қатысу құжаты
2 балл
9.
Оқу орындары бойынша конкурстарға қатысу (ғылыми жобалар, шығармашылык және т.б.)
Қатысу құжаты
Әрбір қатысқаны үшін 1 балл, бірақ 4 балдан аспайды
10.
- ҚАЗТЕСТ немесе QAZAQ RESMI TEST;
- IELTS, TOEFL, DELF, Goethe Zertifikat;
- "Python бағдарламаның негіздері";
- "Microsoft-та жұмыс істеуге үйрету" бағдарламалары бойынша оқыту сертификаттарының болуы.
Курсера, халықаралық курстар:
- TEFL Cambridge "CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)";
- CELT-P (Certificate in English Language Teaching – Primary);
- DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages);
- CELT-S (Certificate in English Language Teaching – Secondary);
- TKT "Teaching Knowledge Test
- Certificate in EMI Skills (English as a Medium of Instruction)";
- Teacher of English to Speakers of Other Languages (TESOL)
- "TESOL".
Сертификат
1 балл (әрқайсысына бөлек)
Барлығы:

По пункту 6 учитываются победители за последние 3 (три) года по каждому уровню.
При этом за каждого победителя предметных олимпиад, конкурсов и конкурсов научных проектов по следующим уровням начисляются баллы:
городской/районный уровень – 1 балл;
областной уровень – 2 балла;
республиканский уровень – 3 балла;
международный уровень – 4 балла.
По пункту 8 учитываются сертификаты курсов (не менее 36 часов) организаций повышения квалификации, согласованные с уполномоченным органом в области образования, за последние 3 (три) года – 0,5 балл (за каждый отдельно).
Перечень образовательных программ курсов повышения квалификации, согласованных с Министерством просвещения Республики Казахстан, размещен на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан.
Приложение 16
к совместному приказу
Приложение 13
к Правилам назначения
на должности, освобождения
от должностей первых
руководителей и педагогов
государственных организаций
образования
Форма
Оценочный лист кандидата без стажа на вакантную или временно вакантную должность педагога ___________________________________________
(ФИО (при его наличии)
Критерии
Подтверждающий документ
Кол-во баллов
(от 1 до 30)
1.
Уровень образования
Копии диплома об образовании и приложения к диплому
Техническое и профессиональное - 1 балл
Техническое и профессиональное с отличием -2 балла
Высшее - 3 балла
Высшее с отличием – 4 балла
2.
Ученое звание/ученая степень/степень
Копии диплома об образовании и приложения к диплому/аттестат о присвоении ученого звания/ученой степени/степени
Доктор наук - 15 баллов
Кандидат наук, доктор PhD, доктор по профилю - 10 баллов
Магистр по педагогическому направлению – 5 баллов
3.
Результаты прохождения сертификации
Сертификат
50 % - 2 балла
60-80 % - 4 балла
80-100% – 6 баллов
4.
Результаты педагогической/ профессиональной практики
Приложение к диплому об образовании
"3" - 2 балла
"4"-3 балла
"5" – 4 балла
5.
Рекомендательное письмо с места учебы
Рекомендательное письмо
Наличие положительного рекомендательного письма - 3 балла
6.
Участие в волонтерской работе
Документ участия
1 балл
7.
Ведение странички интернета, социальных сетей с публикацией о педагогической деятельности (публикации авторских научных проектов, уроки, семинары)
Ссылки
до 1 года -1 балл
от 1 до 3 лет -2 балла
от 3 лет -3 балла
8.
Участие в работе летних лагерей
Документ участия
2 балла
9.
Участие в конкурсах по месту учебы (научных проектов, творческих и др.)
Документ участия
За каждое участие 1 балл, но не более 4 баллов
10.
Наличие сертификатов
- КАЗТЕСТ, QAZAQ RESMI TEST; IELTS; TOEFL; DELF; Goe the Zertifikat;
- обучение по программам "Основы программирования в Python";
- "Обучение работе с Microsoft".
Курсера, международные курсы:
- TEFL Cambridge "CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)";
- CELT-P (Certificate in English Language Teaching – Primary);
- DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages);
- CELT-S (Certificate in English Language Teaching – Secondary);
- TKT "Teaching Knowledge Test;
- Certificate in EMI Skills (English as a Medium of Instruction)";
- Teacher of English to Speakers of Other Languages (TESOL) "TESOL".
Сертификат
плюс 1 балл (за каждый отдельно)
Итого: