"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 19 тамыздағы № 94 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 тамызда № 39639 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31967 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 25-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" және "Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерін көрсету тәртібін айқындайды.";
7- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініште және (немесе) құжаттарда қателер немесе дәлсіздіктер анықталған, олар нысаны мен мазмұны бойынша талаптарға сәйкес келмеген, Қауымдастық жөніндегі тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайларда қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші өтінішті цифрлық күту парағы арқылы қабылдайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген негіз бойынша көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар (оның ішінде түпнұсқалар) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының сақтауына қабылданбай, көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылуға тиіс.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29 "О некоторых вопросах аккредитации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 августа 2026 года № 94. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2026 года № 39639
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29 "О некоторых вопросах аккредитации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31967) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственных услуг "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случаях обнаружения ошибок или неточностей в заявлении и (или) документах, представленных услугополучателем по ассоциации, их несоответствия требованиям по форме и содержанию, представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня по ассоциации, услугодатель по ассоциации принимает заявления посредством цифрового листа ожидания.
По основанию, предусмотренному частью первой настоящего пункта, представленные услугополучателем документы (в том числе оригиналы) подлежат возврату услугополучателю без их принятия на хранение услугодателем по ассоциации.

Бұл ретте қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға анықталған кемшіліктерді жою үшін мерзім 2 жұмыс күні деп белгіленеді, көрсетілген мерзім Қауымдастық жөніндегі тізбенің 2-тармағында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзіміне енгізілмейді.
Кемшіліктер жойылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы алғаш жүгінген күн мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш және (немесе) құжаттар қабылданған күн болып есептеледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі анықталған кемшіліктер жойылған сәттен бастап қайта басталады.
Анықталған кемшіліктер белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші өтініш пен құжаттарды қабылдаудан бас тартады.";
11- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған кезде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тартудың себептерін көрсете отырып жауап жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған кезде көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау өткізілмейді.";
23- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініште және (немесе) құжаттарда қателер немесе дәлсіздіктер анықталған, олар нысаны мен мазмұны бойынша талаптарға сәйкес келмеген, Аудит жөніндегі тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайларда аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші өтінішті цифрлық күту парағы арқылы қабылдайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген негіз бойынша көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар (оның ішінде түпнұсқалар) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының сақтауына қабылданбай, көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылуға тиіс.
Бұл ретте аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға анықталған кемшіліктерді жою үшін мерзім 2 жұмыс күні деп белгіленеді, көрсетілген мерзім Аудит жөніндегі тізбенің 2-тармағында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзіміне енгізілмейді.
Кемшіліктер жойылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы алғаш жүгінген күн мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш және (немесе) құжаттар қабылданған күн болып есептеледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі анықталған кемшіліктер жойылған сәттен бастап қайта басталады.
Анықталған кемшіліктер белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші өтініш пен құжаттарды қабылдаудан бас тартады.";
27- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған кезде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тартудың себептерін көрсете отырып жауап жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған кезде көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау өткізілмейді.".

При этом услугополучателю по ассоциации устанавливается срок – 2 рабочих дня для устранения выявленных недостатков, указанный срок не включается в общий срок оказания государственной услуги, установленный пунктом 2 Перечня по ассоциации.
В случае устранения недостатков днем приема заявления и (или) документов на получение государственной услуги считается день первоначального обращения услугополучателя.
Течение срока оказания государственной услуги возобновляется с момента устранения выявленных недостатков.
В случае неустранения выявленных недостатков в установленный срок услугодатель по ассоциации отказывает в приеме заявления и документов.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При отказе в оказании государственной услуги услугодатель по ассоциации направляет услугополучателю по ассоциации ответ с указанием причин отказа.
При отказе в оказании государственной услуги заслушивание с услугополучателем не проводится.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В случаях обнаружения ошибок или неточностей в заявлении и (или) документах, представленных услугополучателем по аудиту, их несоответствия требованиям по форме и содержанию, представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня по аудиту, услугодатель по аудиту принимает заявления посредством цифрового листа ожидания.
По основанию, предусмотренному частью первой настоящего пункта, представленные услугополучателем документы (в том числе оригиналы) подлежат возврату услугополучателю без их принятия на хранение услугодателем по аудиту.
При этом услугополучателю по аудиту устанавливается срок – 2 рабочих дня для устранения выявленных недостатков, указанный срок не включается в общий срок оказания государственной услуги, установленный пунктом 2 Перечня по аудиту.
В случае устранения недостатков днем приема заявления и (или) документов на получение государственной услуги считается день первоначального обращения услугополучателя.
Течение срока оказания государственной услуги возобновляется с момента устранения выявленных недостатков.
В случае неустранения выявленных недостатков в установленный срок услугодатель по аудиту отказывает в приеме заявления и документов.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. При отказе в оказании государственной услуги услугодатель по аудиту направляет услугополучателю по аудиту ответ с указанием причин отказа.
При отказе в оказании государственной услуги заслушивание с услугополучателем не проводится.".

Қағидаларға 1, 4, 5, 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 1-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетунәтижесі
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

приложения 1, 4, 5 8, 9 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 1
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
1
Наименование услугодателя
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
20 (двадцать) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
бумажная
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство об аккредитации профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетілмей кезек тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес КҚ мәліметтерінің нысаны;
3) КҚ жарғысының, стандарттарының және КҚ қағидаларының көшірмесі;
4) кәсіптік қауымдастықтың санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын кемінде (бес) субъектісінің жұмыс істеп тұрған мүшелерінің тізімі;
5) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеуге тартылған комиссия мүшелерінің тізімі және санитариялық-эпидемиологиялық аудит қызметі бойынша кемінде үш жұмыс тәжірибесін растайтын Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес құжаттардың көшірмелері;
6) комиссия мүшелерінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы жоғары біліктілік санаттың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) соңғы 3 (үш) жылда біліктілікті арттыру бойынша оқуды растайтын комиссия мүшелері құжаттарының көшірмелері;
8) аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу кезеңіне арналған жұмыс жоспары (аккредиттеу мәселелері бойынша оқытудан өту, конференцияларға қатысу, оның ішінде жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу мәселелері бойынша түсіндіру жұмысы).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар
11) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар

График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление, в форме согласно приложению 9 настоящих Правил;
2) форма сведений ПА согласно приложению 3 к настоящим правилам;
3) копию устава, стандартов ПА и правил ПА профессиональной ассоциации;
4) список действующих членов профессиональной ассоциации не менее (пяти) субъектов осуществляющих деятельность по проведению санитарно-эпидемиологического аудита;
5) список членов комиссии задействованных в аккредитации физических и юридических лиц, осуществляющих проведение санитарно-эпидемиологического аудита и копии документов в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан, подтверждающий опыт работы не менее трех лет по деятельности санитарно-эпидемиологического аудита;
6) копии документов, подтверждающих наличие высшей квалификационной категории в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения у членов комиссии;
7) копии документов членов комиссии, подтверждающих обучение по повышению квалификации за последние 3 (три) года;
8) план работы на период действия свидетельства об аккредитации (прохождение обучения по вопросам аккредитации, участия в конференциях, в том числе разъяснительная работа по вопросам аккредитации физических и юридических лиц).
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по ассоциации имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по ассоциации лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по ассоциации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по ассоциации в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары gov.egov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Физикалық мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған, ғимараттарға кіру пандустармен жабдықталған, шақыру түймелері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: gov.egov.​kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 2-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін өтініш
___________________________________________________________-ға
(мемлекеттік органның толық атауы)
_______________________________________________________ -дан
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
жүзеге асыруға берілген 20__ жылғы "____" _______________ № _____ аккредиттеу
туралы куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Мынадай негіз (негіздер) бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):
1) куәлікте қателердің (қате жазулардың) анықталуы ________________;
2) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы
_________________________________;
3) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан
мекенжайының өзгеруі _________________________________;
4) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының атауының өзгеруі
_________________________________;
5) қауымдастық жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық
нысанының өзгеруі_________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптардың болуы
_________________________________.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________
Телефондар _______________________________________________ ____________
парақ қоса беріледі.
Осы өтініш арқылы мыналар:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға КҚ аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;

1. Адреса места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями, входы в здания оборудованы пандусами, имеются кнопки вызова.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 4
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Заявление для переоформления свидетельства об аккредитации профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
В _________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа) от _________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации №__________от
"____"_______________20__года, выданную (ое) на осуществление
_________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
По следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) выявления в свидетельстве ошибок (опечаток)________________________;
2) реорганизации услугополучателя по ассоциации ______________________;
3) изменения адреса места нахождения услугополучателя по ассоциации
__________________________________________________________________;
4) изменения наименования услугополучателя по ассоциации
__________________________________________________________________;
5) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по
ассоциации_______________________________________________________;
6) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________;
Адрес юридического лица _________________________________________________;
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________________;
Телефоны _____________________________________________________________;
Прилагается ____________листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельство об аккредитации ПА;

2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
4) өтініш иесі КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіні расталады
Басшы ____________ ___________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20 жылғы "_____" ________________________
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 3-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
5-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Републикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
4
Мемлекеттiк қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап..
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетілмей кезек тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче свидетельство об аккредитации ПА.
Руководитель _____________________________________________________(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "_____" ___________ 20__ года
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 5
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита"
1
Наименование услугодателя
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
20 (двадцать) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
бумажная
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
свидетельство об аккредитации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

2) персонал туралы мәліметтерді растайтын құжаттың көшірмесі;
3) жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлға қызметкерлерінің білімі туралы дипломның көшірмесі;
4) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметке тартылған қызметкерлердің тізімі (ЭҮШ-да қызметкерлердің бейіндері және еңбек шарттарын есепке алу туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
5) соңғы бес жыл ішінде мамандығы бойынша санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізуге тартылған қызметкерлердің біліктілігін арттыруды растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметке тартылған қызметкерлердің біліктілік санатын растайтын құжаттардың көшірмелері.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар
1) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған, заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары gov.​egov.​kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Физикалық мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған, ғимараттарға кіру пандустармен жабдықталған, шақыру түймелері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: gov.​egov.​kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 4-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
8-қосымша
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін өтініш
___________________________________________________________ -ға
(халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ведомство
аккредиттеген ұйымның толық атауы)
_________________________________________________________ -дан
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
жүзеге асыруға берілген 20__жылғы "____" _______________№_________
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Мынадай негіз (негіздер) бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

2) копию документа, подтверждающего сведения о персонале;
3) копию диплома об образовании физических лиц и (или) сотрудников юридического лица;
4) список сотрудников, задействованных в деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита (в случае отсутствия в ШЭП сведений о профилях работников и учета трудовых договоров);
5) копии документов подтверждающих повышение квалификации сотрудников, задействованных по проведению санитарно-эпидемиологического аудита по специальности за последние пять лет;
6) копии документов подтверждающих квалификационную категорию сотрудников задействованных в деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя по аудиту имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель по аудиту лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя по аудиту и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими правилами;
4) вступления в отношении услугополучателя по аудиту в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе gov.egov.kz.
2. Предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями, входы в здания оборудованы пандусами, имеются кнопки вызова.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: gov.egov.kz.
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 8
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Заявление для переоформления свидетельства об аккредитациина осуществление деятельности по проведению санитарно- эпидемиологического аудита
В________________________________________________________________________
(полное наименование организации, аккредитованной ведомством в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения) от _________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение физического или юридического лица (бизнес-идентификационный номер юридического лица))
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации №__________от "____"_______________20__года, выданную (ое) на осуществление ______________________________________________________ (полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
По следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) қателердің (қате жазулардың) анықталуы _____________________;
2) жеке тұлғаның тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса) өзгеруі_________;
3) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта ұйымдастырылуы
___________________________________;
4) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мекенжайының
өзгеруі___________________________________;
5) дара кәсіпкер-аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының қайта тіркелуі,
оның атауының өзгеруі___________________________________;
6) аудит жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысанының
өзгеруі___________________________________;
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың
болуы___.
Жеке немесе заңды тұлғаның мекенжайы __________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________
Телефондар ________________________________________________
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтініш арқылы мыналар:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
4) өтініш иесі аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіні расталады.
__________________________________________________ (қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20 жылғы "_____" _____________________________
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 5-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының
басшысы
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу бойынша жеке және заңды
тұлғаларды аккредиттеуді жүзеге асыру үшін халықтың анитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеуші орган ретінде
аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны: __________________________________________;

1) выявления в документе ошибок (опечаток) ______________________;
2) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица
_____________________________________________________________;
3) реорганизации услугополучателя по аудиту______________________;
4) изменения адреса места нахождения_____________________________;
5) перерегистрации индивидуального предпринимателя-услугополучателя по аудиту,
изменении его наименования_____________________________________________________;
6) изменения организационно-правовой формы услугополучателя по аудиту
___________________________________________________________;
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________________;
Адрес физического или юридического лица________________________ (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________
Телефоны_____________________________________________________
Прилагается ____________листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельство об аккредитации;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче свидетельство об аккредитации.
________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "_____" ___________________ 20__ года
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 9
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Руководителю
ведомства уполномоченного
органа в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление
Прошу аккредитовать________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
в качестве аккредитующего органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения для осуществления аккредитации физических и юридических лиц по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
Сведения об организации:
1. Форма собственности: _______________________________________________;

2. Құрылған жылы: _____________________________________;
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама)___________________;
4. Мекенжайы: ________________________________________;
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі _________________________;
Ұйымның басшысы: __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Байланыс деректері: _________________________________________
(электрондық пошта, жұмыс және ұялы телефондар)
Осы өтініш арқылы мыналар:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға КҚ аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
4) өтініш иесі КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіні расталады.
Күні 20__жылғы "____" ______________.
Өтініш 20 _______жылғы "____" ________ қарауға қабылданды.
_______________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның қолы, тегі)
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 94 Бұйрыққа 6-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының
басшысы
__________________________
(халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
аккредиттеуді жүзеге асыратын
кәсіптік қауымдастықтың толық
атауы)
Өтініш
____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы
санитариялық-эпидемиологиялық аудитті жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны: __________________________________________;
2. Құрылған жылы: ____________________________________;
3. Жеке немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік
(анықтама)_________________________________________________;
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы: ____________________________________________;
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)

2. Год создания: ______________________________________________________;
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации__________________
_____________________________________________________________________;
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес: _____________________________________________________________;
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Опись прилагаемых документов: ________________________________________
Руководитель организации: ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись)
Контактные данные: ____________________________________________________
(электронный адрес, рабочие и сотовые телефоны)
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельство об аккредитации ПА;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче свидетельство об аккредитации ПА.
Дата "____" ______________20__г.
Заявление принято к рассмотрению "_____" ________ 20 _______ года
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия ответственного лица в, принявшего заявление)
Приложение 6 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года
№ 94
Приложение 10
к правилам аккредитации
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
В _________________________
(полное наименование
профессиональной ассоциации,
осуществляющей аккредитацию
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения)
Заявление
Прошу аккредитовать на осуществление деятельности по проведению санитарно- эпидемиологического аудита в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения__________________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Сведения об организации:
1. Форма собственности _______________________________________;
2. Год создания_______________________________________________;
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
физического или юридического лица________________________
____________________________________________ (№, кем и когда выдано)
4. Адрес __________________________________________________________;
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)

5. Қоса берілетін құжаттар _____________________ ________________________.
Ұйымның басшысы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Күні 20__жылғы "____" ______________. _________________________________
(құжатты қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы)
Осы өтініш арқылы мыналар:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
КҚ аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
2) өтініш иесіне қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
3) қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатыны;
4) өтініш иесі КҚ-ны аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімдігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіні расталады.

5. Прилагаемые документы _________________________________________;
_________________________________________________________________
Руководитель организации ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата "____" _____________20__г.
___________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица, принявшего документы)
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельство об аккредитации;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче свидетельство об аккредитации.