Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 14 тамыздағы № 409 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 18 тамызда № 39614 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрі
2026 жылғы 14 тамыздағы
№ 409 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе)
1. "Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 208 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27692 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Индустриялық дамуды бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 мамырдағы № 260 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28104 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Индустриялық дамуды бағалау әдістемесінде:
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) орталық мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, ұлттық даму институттарының, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысушы өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінің, оны ішінде өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органның сұрауы бойынша ұсынылатын ақпараты";

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 14 августа 2026 года № 409. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2026 года № 39614
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту промышленной политики Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       искусственного
интеллекта       и       цифрового       развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство       финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство      национальной       экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 14 августа 2026 года
№ 409
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее – Перечень)
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 апреля 2022 года № 208 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27692) следующие изменения:
приложение 1 к Приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к Перечню;
приложение 2 к Приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к Перечню.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 260 "Об утверждении Методики оценки индустриального развития" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28104) следующие изменения:
в Методике оценки индустриального развития, утвержденной указанным приказом:
подпункт 4) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4) информация центральных государственных органов, местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения, национальных институтов развития, а также субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, в том числе предоставляемая по запросу уполномоченного органа в области государственного стимулирования промышленности;";

5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтарынан кешіктірмей индустриялық дамуды талдау мен бағалау үшін талап етілетін деректердің сипатына байланысты орталық мемлекеттік органдарға, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына, ұлттық даму институттарына, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысушы өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілеріне ағымдағы жағдай, реттеуші салалардағы тенденциялар, проблемалар, сондай-ақ оларды шешу тәсілдері туралы ақпарат ұсыну туралы сұрау жібереді.
6. Орталық мемлекеттік органдар, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, ұлттық даму институттары, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысушы өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін уәкілетті органға ақпарат ұсынады.";
11-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
3. "Қазақстан Республикасы өнеркәсібінің жай-күйі туралы Ұлттық баяндаманы әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 14 маусымдағы № 337 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28455 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы өнеркәсібінің жай-күйі туралы Ұлттық баяндаманы әзірлеу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ұлттық баяндаманы өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) "Индустриялық дамуды бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 мамырдағы № 260 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28104 болып тіркелген) сәйкес жүргізілетін индустриялық дамуды бағалау және "Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыру тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 297 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28262 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылатын өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыру тиімділігін бағалау, сондай-ақ орталық мемлекеттік органдар және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары берген ақпарат қорытындылары бойынша қалыптастырады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ұлттық баяндаманы жасау үшін орталық мемлекеттік органдардың және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының ақпарат беру тәртібі

пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) не позднее 31 января года, следующего за отчетным, в зависимости от характера данных, требующихся для анализа оценки индустриального развития направляет в центральные государственные органы, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, национальные институты развития, а также субъектам промышленно-инновационной системы, участвующим в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности запрос о предоставлении информации о текущем состоянии, тенденциях, проблемах в регулируемых сферах, а также способах их решения.
6. Центральные государственные органы, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, национальные институты развития, а также субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности до 1 марта года, следующего за отчетным, предоставляют информацию уполномоченному органу.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ключевые индикаторы, отражающие количественное развитие индустриализации:
валовая добавленная стоимость (ВДС), млн. теңге;
реальный рост валовой добавленной стоимости, в %;
производительность труда, тыс. долл. США/чел.;
инвестиции в основной капитал, млн. теңге;
реальный рост инвестиций, в %;
объем экспорта обрабатывающей промышленности, в долл. США.".
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 337 "Об утверждении Правил разработки Национального доклада о состоянии промышленности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28455) следующие изменения:
в Правилах разработки Национального доклада о состоянии промышленности Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Национальный доклад формируется уполномоченным органом в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) по итогам оценки индустриального развития, которая проводится в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 260 "Об утверждении Методики оценки индустриального развития" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28104), и оценки эффективности реализации мер государственного стимулирования промышленности, которая осуществляется в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 297 "Об утверждении Методики оценки эффективности реализации мер государственного стимулирования промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28262), а также информации, предоставленной центральными государственными органами и местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения.";
заголовок Главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок предоставления центральными государственными органами и местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения информации для составления Национального доклада

5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
5. Уәкілетті орган жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтарынан кешіктірмей орталық мемлекеттік органдарға (Ұлттық баяндаманы әзірлеу мақсаттары үшін талап етілетін деректердің сипатына қарай), сондай-ақ астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына Ұлттық баяндаманы әзірлеу үшін ақпарат беру туралы сұратулар жібереді.
6. Орталық мемлекеттік органдар (Ұлттық баяндаманы әзірлеу мақсаттары үшін талап етілетін деректердің сипатына қарай), сондай-ақ астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Ұлттық баяндаманы жасау үшін құзыреті шеңберінде жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін ақпарат ұсынады.
7. Орталық мемлекеттік органдар, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға беретін ақпарат қажетті қосалқы материалдармен (кестелер, диаграммалар, графиктер, суреттер, фотосуреттер) толықтырылған талдамалық жазба түрінде қалыптастырылады";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдар, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары ұсынған ақпаратты жинауды, қорытуды, талдауды ұйымдастырады.
10. Ұлттық баяндаманы дәйекті, толық және жан-жақты ақпарат негізінде әзірлеуді қамтамасыз ету мақсатында уәкілетті орган ақпарат келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей, тиісті орталық мемлекеттік органдарға, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына қосымша сұрау салулар жібереді.
Уәкілетті органнан қосымша сұратуды алған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде орталық мемлекеттік органдар, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға тиісті ақпаратты жібереді."
4. "Бәсекеге қабілеттілікті арттыру туралы келісімдерді жасасу және бұзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 14 маусымдағы № 339 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28454 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бәсекеге қабілеттілікті арттыру туралы келісімдерді жасасу және бұзу қағидаларының 1-қосымшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
Тізімге 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің

пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. Уполномоченный орган ежегодно, не позднее 31 января года, следующего за отчетным, направляет в центральные государственные органы (в зависимости от характера данных, требующихся для целей разработки Национального доклада), а также в местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, запросы о предоставлении информации для разработки Национального доклада.
6. Центральные государственные органы (в зависимости от характера данных, требующихся для целей разработки Национального доклада), а также местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, ежегодно до 1 марта года, следующего за отчетным, предоставляют информацию в рамках компетенции для составления Национального доклада.
7. Информация, предоставляемая уполномоченному органу центральными государственными органами, местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения формируется в виде аналитической записки, дополненной необходимыми вспомогательными материалами (таблицы, диаграммы, графики, рисунки, фотографии).";
пункты 9 и10 изложить в следующей редакции:
"9. Уполномоченный орган организует сбор, обобщение, анализ информации, предоставленной центральными государственными органами, местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения.
10. В целях обеспечения разработки Национального доклада на основе достоверной, полной и всесторонней информации уполномоченный орган, не позднее 30 календарных дней со дня поступления информации, направляет дополнительные запросы в соответствующие центральные государственные органы, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.
В течение 10 календарных дней со дня получения дополнительного запроса от уполномоченного органа центральные государственные органы, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения направляют соответствующую информацию в уполномоченный орган.".
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 339 "Об утверждении Правил заключения и расторжения соглашений о повышении конкурентоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28454) следующее изменение:
приложение 1 к Правилам заключения и расторжения соглашений о повышении конкурентоспособности, утвержденной указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к Перечню.
Приложение 1 к Перечню
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан

2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 208 Бұйрыққа
1-қосымша
Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Өнеркәсіпті олардың экономикалық көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер"
Есепті кезең: 20___ жыл
Индексі: 1-ЭК
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын индустриялық-инновациялық жүйе субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын индустриялық-инновациялық жүйе субъектісінің атауы
Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шарасының атауы (бұдан әрі – шаралар)
Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Бизнес сәйкестендіру номері
Экономикалық қызметтің барлық түрлерінің ортақ жіктеушісі (бұдан әрі – ЭҚОЖ)
Қызмет түрі (үштаңбалы ЭҚОЖ)
Ел атауы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Орташа мән
Кестенің жалғасы
Өңір облыс, қала)
Әкімшілік-аумақтық объектілердің кодтық сыныптауышы
Алынған шараның көлемі, мың теңге
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Экспортталатын елдер саны
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
8
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Экспортталатын елдердің атауы
Экспорттық түсім көлемі
Еңбек өнімділігі
Жалпы қосылған құнның көлемі
Өткен кезең
Есепті кезең,
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, мың теңге/адам
Есепті кезең, мың теңге/адам
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Кестенің жалғасы
Салық аударымдарының көлемі
Қазақстан Республикасының аумағында сатып алушыларға өнімді сатудан алынған түсімнің көлемі
Өндірістің оқшаулануы және / немесе ел ішіндегі құндылығы
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, мың теңге/адам
Есепті кезең, мың теңге/адам
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, %
Есепті кезең, %
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Кестенің жалғасы
Табыс көлемі
Өнімді сатудан түскен валюталық түсім кірістерінің көлемі
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, мың теңге/адам
Есепті кезең, мың теңге/адам
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
35
36
37
38
39
40
Атауы (респонденттің) ____________________________________________
Мекенжайы (респонденттің) _______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
_______________________________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы:____________________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: _____________
Күні "____" ___________ 20__ жыл
Ескертпе: Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнеркәсіпті олардың экономикалық көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
Өнеркәсіп саласындағы
әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Өнеркәсіпті олардың
экономикалық көрсеткіштері
бөлігінде мемлекеттік
ынталандыру шараларын алған
өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектілері туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнеркәсіпті олардың экономикалық көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

от 14 апреля 2022 года
№ 208
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области промышленности
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mps.gov.kz
"Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их экономических показателей"
Отчетный период: 20__ год
Индекс: 1-ЭП
Периодичность: годовая
Лица, представляющие информацию: субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности
Срок представления формы административных данных: 1 раз в год до 10 января года, следующего за отчетным периодом
Наименование субъекта промышленно-инновационной системы, участвующего в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности
Наименование меры государственного стимулирования промышленности (далее – мер)
Наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности, получившего мер государственного стимулирования промышленности
Бизнес идентификационный номер
Общий классификатор видов экономической деятельности (далее - ОКЭД)
Вид деятельности (трехзначный ОКЭД)
Наименование страны
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Среднее значение
Продолжение таблицы
Регион (область, город)
Код классификатор административно территориальных объектов
Объем полученной меры, тысяч теңге
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Количество экспортируемых стран
Предыдущий период, единиц
Отчетный период, единиц
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы
Наименование экспортируемых стран
Объем экспортной выручки
Производительность труда
Объем валовой добавленной стоимости
Предыдущий период
Отчетный период
Предыдущий период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
Предыдущий период, тысяч теңге/чел.
Отчетный период, тысяч теңге/человек
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
Предыдущий период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Продолжение таблицы
Объем налоговых отчислений
Объем полученной выручки от реализации продукции покупателям на территории Республики Казахстан
Локализация и/или внутристрановая ценность производства
Предыдущий период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
Предыдущий период, тысяч теңге/человек
Отчетный период, тысяч теңге/человек
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
Предыдущий период, %
Отчетный период, %
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Продолжение таблицы
Объем доходов
Объем доходов валютной выручки от реализации продукции
Предыдущий период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
Предыдущий период, тысяч теңге/человек
Отчетный период, тысяч теңге/человек
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
35
36
37
38
39
40
Наименование (респондента) ________________________________
Адрес (респондента) _______________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель: ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ______________________
Дата "____" ___________ 20__ год
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их экономических показателей", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области промышленности
"Сведения о субъектах
промышленно- инновационной
деятельности, получивших мер
государственного
стимулирования
промышленности в части их
экономических показателей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их экономических показателей"

1. Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнеркәсіпті олардың әлеуметтік көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер" нысанның (бұдан әрі – Нысан) 1-бағанында өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектісінің атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларының атауы көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің атауы көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында субъектінің бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында экономикалық қызметтің барлық түрлерінің ортақ жіктеушісінің белгілеу коды көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында қызмет түрі (үштаңбалы ЭҚОЖ) көрсетіледі.
7. Нысаннын 7- бағанында мемлекет атауы көрсетіліді.
8. Нысанның 8-бағанында өңір (облыс, қала) көрсетіледі.
9. Нысаннын 9-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің кодтық классификаторы көрсетілген.
10. Нысанның 10-бағанында алынған шараның көлемі көрсетіледі, мың тенге.
11. Нысанның 11-бағанында сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының белгілеу коды бар кәсіпорынның өндірілетін өнімінің атауы көрсетіледі.
12. Нысанның 12, 13, 14-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезең экспортталатын елдердің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 15, 16- бағандарында өткен және есепті кезеңде экспортталатын елдердің атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 17, 18, 19-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезең экспорттық түсімнің көлемі көрсетіледі, мың теңге.
15. Нысанның 20, 21, 22-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезеңнің еңбек нәтижелілігін сипаттайтын көрсеткіш көрсетіледі, мың теңге/адам.
16. Нысанның 23, 24, 25- бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезең жалпы қосылған құнның көлемі көрсетіледі, мың теңге.
17. Нысанның 26, 27, 28-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезеңнің барлық деңгейдегі бюджеттерге салық аударымдарының жалпы көлемі көрсетіледі, мың теңге.
18. Нысанның 29, 30, 31-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезең Қазақстан Республикасының аумағында сатып алушыларға өнімді сатудан түскен түсімнің көлемі көрсетіледі, мың теңге/адам.

1. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их экономических показателей" (далее – Форма) указывается наименование субъекта промышленно-инновационной системы, участвующего в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности.
2. В графе 2 Формы указывается наименование меры государственного стимулирования промышленности.
3. В графе 3 Формы указывается наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности, получившего мер государственного стимулирования промышленности.
4. В графе 4 Формы указывается бизнес идентификационный номер субъекта.
5. В графе 5 Формы указывается код обозначений общего классификатора видов экономической деятельности.
6. В графе 6 Формы указывается вид деятельности (трехзначный ОКЭД).
7. В графе 7 Формы указывается наименование страны.
8. В графе 8 Формы указывается регион (область, город).
9. В графе 9 Формы указывается код классификатор административно территориальных объектов.
10. В графе 10 Формы указывается объем полученной меры в тысяч теңге.
11. В графе 11 Формы указывается наименование производимой продукции предприятия с кодом обозначений товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.
12. В графах 12, 13, 14 Формы указывается предыдущий и отчетный период количества экпортируемых стран в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
13. В графах 15, 16 Формы указывается предыдущий и отчетный период наименования экспортируемых стран.
14. В графах 17, 18, 19 Формы указывается предыдущий и отчетный период объема экспортной выручки в тысяч теңге в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
15. В графах 20, 21, 22 Формы указывается предыдущий и отчетный период показателя, характеризующего результативность труда в тысяч теңге/человек в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
16. В графах 23, 24, 25 Формы указывается объем валовой добавленной стоимости в тысяч теңге предыдущего и отчетного периода в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
17. В графах 26, 27, 28 Формы указывается общий объем налоговых отчислений в бюджеты всех уровней в тысяч теңге предыдущего и отчетного периода в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
18. В графах 29, 30, 31 Формы указывается предыдущий и отчетный период объема полученной выручки от реализации продукции покупателям на территории Республики Казахстан в тысяч теңге/человек в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.

19. Нысанның 32, 33, 34-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезеңнің өндірістің оқшаулануы және/немесе ел ішіндегі құндылығы көрсетіледі.
20. Нысанның 35, 36, 37-бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезеңнің кіріс көлемі көрсетіледі.
21. Нысанның 38, 39, 40- бағандарында есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстырумен, % қатар өткен және есепті кезең өнімді сатудан түскен валюталық түсім кірістерінің көлемі көрсетіледі, мың теңге.
Тізімге 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 208 Бұйрыққа
2-қосымша
Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректертерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Өнеркәсіпті олардың әлеуметтік көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер"
Есепті кезең: 20___ жыл
Индексі: 2-ӘК
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын индустриялық-инновациялық жүйе субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жылына бір рет есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын индустриялық-инновациялық жүйе субъектісінің атауы
Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шарасының атауы (бұдан әрі – шаралар)
Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Бизнес сәйкестендіру номері
Жұмыс орындарының саны
Өткен кезең, бірлік
Есепті кезең, бірлік
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Орташа мәні
Кестенің жалғасы
Біліктілікті арттырудан өткен инженерлік-техникалық және өндірістік персонал қызметкерлерінің саны
Әлеуметтік салық көлемі
Өткен кезең, бірлік
Есепті кезең, бірлік
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
Өткен кезең, мың теңге
Есепті кезең, мың теңге
Есепті кезеңді өткен кезеңмен салыстыру, %
8
9
10
11
12
13
Атауы (респонденттің) ____________________________________________
Мекенжайы (респонденттің) _______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ______________
Күні "____" ___________ 20__ жыл
Ескертпе: Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнеркәсіпті олардың әлеуметтік көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өнеркәсіп саласындағы
әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Өнеркәсіпті олардың
әлеуметтік көрсеткіштері
бөлігінде мемлекеттік
ынталандыру шараларын алған
өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектілері туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
Өнеркәсіп саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өнеркәсіпті олардың әлеуметтік көрсеткіштері бөлігінде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

19. В графах 32, 33, 34 Формы указывается локализация и/или внутристрановая ценность производства предыдущего и отчетного периода в сравнении в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
20. В графах 35, 36, 37 Формы указывается объем доходов предыдущего и отчетного периода в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
21. В графах 38, 39, 40 Формы указывается объем доходов валютной выручки от реализации продукции предыдущего и отчетного периода в тысяч теңге в сравнении в сравнении отчетного периода с предыдущим периодом, %.
Приложение 2 к Перечню
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года
№ 208
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области промышленности
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mps.gov.kz
"Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их социальных показателей"
Отчетный период: 20__ год
Индекс: 2-СП
Периодичность: годовая
Лица, представляющие информацию: субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности
Срок представления формы административных данных: 1 раз в год до 10 января года, следующего за отчетным периодом
Наименование субъекта промышленно-инновационной системы, участвующего в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности
Наименование меры государственного стимулирования промышленности (далее – мер)
Наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности, получившего мер государственного стимулирования промышленности
Бизнес идентификационный номер
Количество рабочих мест
Предыдущий период, единиц
Отчетный период, единиц
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Среднее значение
Продолжение таблицы
Количество работников инженерно-технического и производственного персонала, прошедших повышение квалификации
Объем социального налога
Предыдущий период, единиц
Отчетный период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Предыдущий период, тысяч теңге
Отчетный период, тысяч теңге
Сравнение отчетного периода с предыдущим периодом, %
8
9
10
11
12
13
Наименование (респондента) ________________________________________
Адрес (респондента) _______________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель: _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________
Дата "____" ___________ 20__ год
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части их социальных показателей", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области промышленности
"Сведения о субъектах
промышленно- инновационной
деятельности, получивших мер
государственного
стимулирования
промышленности в части их
социальных показателей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Сведения о субъектах промышленно-инновационной деятельности, получивших мер государственного стимулирования промышленности в части социальных показателей"