О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 11 мая 2023 года № 153 "Об утверждении Правил заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции, и его формы"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 5 августа 2026 года № 85/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2026 года № 39506
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 11 мая 2023 года № 153 "Об утверждении Правил заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции, и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32466) следующие изменения и дополнение:
в Правилах заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции, утвержденных согласно приложению 1 к указанному приказу:
в пункте 2:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) уполномоченный орган по борьбе с коррупцией – государственный орган, осуществляющий борьбу с коррупцией, и его территориальные органы;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) уполномоченный орган по антикоррупционной политике – центральный государственный орган, осуществляющий формирование и реализацию антикоррупционной политики Республики Казахстан, координацию в сфере противодействия коррупции, в вопросах минимизации и устранения причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений, и его территориальные подразделения;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) уполномоченные государственные органы – органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел, военной полиции, служба экономических расследований, осуществляющие в пределах своей компетенции выявление, пресечение, раскрытие, расследование и предупреждение коррупционных правонарушений.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Руководитель заключает с должностным лицом уполномоченного органа по антикоррупционной политике, приглашенным на заседание согласительной комиссии или коллегиального органа, соглашение о неразглашении по форме 4 согласно приложению 2 к настоящему приказу до начала заседания согласительной комиссии или коллегиального органа, а в случае неявки должностного лица уполномоченного органа по антикоррупционной политике на заседание согласительной комиссии или коллегиального органа, данное соглашение заключается в момент передачи копии решения согласительной комиссии либо протокола заседания коллегиального органа.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 153 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 5 тамыздағы № 85/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 5 тамызда № 39506 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 153 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32466 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидаларында:
2-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті орган – сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті жүзеге асыратын мемлекеттік орган және оның аумақтық органдары;";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатын қалыптастыру мен іске асыруды, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды барынша азайту және жою мәселелерінде үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган және оның аумақтық бөлімшелері;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) уәкілетті мемлекеттік органдар – өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтауды, жолын кесуді, ашуды, тергеп-тексеруді және алдын алуды және оларды жасауға кінәлі адамдарды жауапқа тартуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер, әскери полиция органдары, экономикалық тергеп-тексеру қызметі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Басшы келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамымен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысы басталғанға дейін, ал сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамы келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысына келмеген жағдайда жария етпеу туралы келісім жасасады, осы келісім келісім комиссиясы шешімінің немесе алқалы орган отырысы хаттамасының көшірмесін беру сәтінде жасалады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. При обращении лица в уполномоченный орган по антикоррупционной политике для реализации права о таком обращении в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения о факте коррупционного правонарушения в случае, когда он полагает, что привлечение его к дисциплинарной ответственности или увольнение, или перевод на другую должность связаны с его содействием в противодействии коррупции, при условии, что данные вопросы ранее не рассматривались согласительной комиссией или коллегиальным органом в порядке, предусмотренном статьей 24-2 Закона, на основании письменного согласия на передачу конфиденциальной информации, предусмотренного подпунктом 3) пункта 1 статьи 24-4 Закона, уполномоченный орган по антикоррупционной политике заключает с данным лицом соглашение о неразглашении по форме 4 согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Руководитель государственного органа или организации, которому поступило уведомление уполномоченного органа по антикоррупционной политике, предусмотренное пунктом 2 статьи 24-4 Закона, заключает соглашение о неразглашении по форме 4 согласно приложению 2 к настоящему приказу с лицом, оказавшим содействие в противодействии коррупции, если ранее между данным лицом и уполномоченным государственным органом заключено соглашение о неразглашении.";
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Службе по противодействию коррупции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 5 августа 2026 года № 85/қе
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 11 мая 2023 года № 153
Форма 1
Соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
___________________                               "__" _______20 __ года
(населенный пункт)
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа/ организации)
___________________________________________________________________
в лице _____________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании ______________________________________
(устав/положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
с одной стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Руководитель", и ________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника государственного органа/организации)

"8. Адам сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы уәкілетті органға осындай өтініш туралы құқықты іске асыру үшін уәкілетті мемлекеттік органдар сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарды қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде жүгінген кезде, ол оны тәртіптік жауаптылыққа тарту немесе жұмыстан шығару немесе басқа лауазымға ауыстыру оның сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесуімен байланысты деп есептеген жағдайда, осы мәселелерді бұрын келісім комиссиясы немесе алқалы орган Заңның 24-2-бабында көзделген тәртіппен қарамаған жағдайда, Заңның 24-4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген құпия ақпаратты беруге жазбаша келісім негізінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы уәкілетті орган осы адаммен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасасады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат саласындағы уәкілетті органның Заңның 24-4-бабы 2-тармағында көзделген хабарламасы келіп түскен мемлекеттік органның немесе ұйымның басшысы, егер бұрын осы адам мен уәкілетті мемлекеттік орган арасында жария етпеу туралы келісім жасалған болса, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсеткен адаммен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасасады.";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 5 тамыздағы
№ 85/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
Төрағасының 2023 жылғы
11 мамырдағы № 153 бұйрығына
2-қосымша
1-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
______________ 20 __ жылғы "___" _______ (елді мекен)
Бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын _________________________
______________________________________________________________атынан
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
(20__жылғы "___" _______ № ____ жарғы/ереже/бұйрық/басқа)
негізінде әрекет етуші бұдан әрі "Басшы" деп аталатын ____________________
____________________________________________________________________ (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
бір тараптан және бұдан әрі "Жұмыскер" деп аталатын _____________________
_____________________________________________________________________ (мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

с другой стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Работник", далее совместно именуемые "Стороны", во исполнение положений подпункта 26) пункта 1 статьи 22 и подпункта 29) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктов 1, 2 и 4 статьи 24, подпункта 2) статьи 24-1 и пункта 2 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора
1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации
об обращении Работника к Руководителю в целях сообщения о
_______________________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
в __________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
или ________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
в __________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных
пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон
2.1. Работник обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно сообщить Руководителю ставшую ему известной информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении в государственном органе либо организации, в которой он работает, и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции в государственном органе либо организации, в которой он работает;
2) не сообщать Руководителю заведомо ложную информацию о коррупционном правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо Работником было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного органа и уполномоченного органа по борьбе с коррупцией, участвующих в осуществлении выплаты Работнику единовременного денежного вознаграждения;
4) в случае подачи заявления в согласительную комиссию организации (при ее наличии) о рассмотрении индивидуального трудового спора в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, которые указаны в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомлять Руководителя о предстоящем рассмотрении индивидуального трудового спора согласительной комиссией не позднее трех рабочих дней до дня подачи заявления в согласительную комиссию;

екінші тараптан Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 22-бабы 1-тармағы 26) тармақшасының және 23-бабының 2-тармағы 29) тармақшасының, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 1, 2 және 4-тармақтарының, 24-1-бабы 2) тармақшасының және 24-3-бабы 2-тармағының ережелерін орындау үшін төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні
1.1. Осы Келісіммен Тараптар осы Келісімнің 2.1. және
2.2.-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, ____________________
____________________________________________________________________
(Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе________________________________________________
(Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
мақсатында Жұмыскердің Басшыға жүгінуі туралы ақпаратты (бұдан әрі – құпия ақпарат) жария етпеуге кепілдік береді.
Тараптардың міндеттемелері
2.1. Жұмыскер:
1) осы Келісім жасалғаннан кейін мемлекеттік органда не ол жұмыс істейтін ұйымда дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты және (немесе) мемлекеттік органда не ол жұмыс істейтін ұйымда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты басшыға дереу хабарлауға;
2) Басшыға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге;
3) мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған не Жұмыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың және соттардың лауазымды адамдарын;
Жұмыскерге біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;
4) уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап немесе осы Келісімнің 1.1.-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап үш жыл ішінде ұйымның келісу комиссиясына (ол болған кезде) жеке еңбек дауын қарау туралы өтініш берген жағдайда, жеке еңбек дауының алдағы қаралатыны туралы Басшыны келісім комиссиясы келісім комиссиясына өтініш берген күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуге;

5) в случае рассмотрения в государственных органах, а также организациях, в которых отсутствуют согласительные комиссии, вопросов привлечения к дисциплинарной ответственности или увольнения (освобождения от занимаемой должности) или перевода на другую должность Работника в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, которые указаны в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомлять Руководителя об этом в тот же день, когда ему стало известно о рассмотрении данных вопросов;
6) не использовать ставшую ему известной информацию о коррупционном правонарушении в личных интересах или интересах третьих лиц;
7) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
8) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в противодействии коррупции, незамедлительно сообщить об этом Руководителю, с которым заключено соглашение о неразглашении конфиденциальной информации.
2.2. Руководитель обязуется:
1) не требовать от Работника предоставления информации, не относящейся к готовящемуся, совершаемому или совершенному коррупционному правонарушению;
2) незамедлительно передать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении, и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника, в уполномоченный государственный орган при условии заключения с должностным лицом уполномоченного государственного органа соглашения о неразглашении конфиденциальной информации;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо Работником было оказано иное содействие по данному делу;
членов согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации)
в случаях, предусмотренных подпунктами 4) и 5) настоящего пункта;
должностных лиц уполномоченного органа по антикоррупционной политике, приглашенных на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации)

5) мемлекеттік органдарда, сондай-ақ келісу комиссиялары жоқ ұйымдарда уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің осы Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап немесе сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап үш жыл ішінде Жұмыскерді тәртіптік жауаптылыққа тарту немесе жұмыстан шығару (атқарып жүрген лауазымынан босату) немесе басқа лауазымға ауыстыру мәселелері қаралған жағдайда, бұл туралы Басшыны оған аталған мәселелер қаралатыны туралы белгілі болған күні хабардар етуге;
6) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты жеке немесе үшінші адамдардың мүдделері үшін пайдаланбауға;
7) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
8) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған Басшыға дереу хабарлауға міндеттенеді.
2.2. Басшы:
1) Жұмыскерден дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа жатпайтын ақпарат беруді талап етпеуге;
2) дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды адамымен құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған жағдайда, Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты уәкілетті мемлекеттік органға дереу беруге;
3) мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған немесе Жұмыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың және соттардың лауазымды адамдарын;
осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда келісім комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе _________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының мүшелерін;
келісу комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе ___________________________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат жөніндегі жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;

4) в случае рассмотрения согласительной комиссией организации (при ее наличии) индивидуального трудового спора, стороной которого выступает Работник, в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, которые указаны в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомить членов согласительной комиссии о наличии настоящего Соглашения не позднее дня подачи Работником заявления в согласительную комиссию;
5) в случае рассмотрения в государственных органах, а также организациях, в которых отсутствуют согласительные комиссии, вопросов привлечения к дисциплинарной ответственности или увольнения (освобождения от занимаемой должности) или перевода на другую должность Работника в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, которые указаны в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомить членов дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа государственного органа либо организации о наличии настоящего Соглашения до рассылки членам дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа материалов, касающихся Работника;
6) обеспечить подписание соглашения о неразглашении конфиденциальной информации должностным лицом уполномоченного органа по антикоррупционной политике, приглашенным на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа
________________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации)
7) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника, в личных интересах или интересах третьих лиц;
8) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
9) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в противодействии коррупции, незамедлительно сообщить об этом в уполномоченный государственный орган, с которым заключено соглашение о неразглашении конфиденциальной информации.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Работник и Руководитель подтверждают, что они предупреждены о том, что за разглашение конфиденциальной информации они будут привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4) келісім комиссиясы тарапы Жұмыскер болып табылатын жеке еңбек дауын (ол болған жағдайда) уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап немесе осы Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап үш жыл ішінде қараған жағдайда, келісу комиссиясының мүшелерін осы Келісімнің бар екендігі туралы Жұмыскер келісу комиссиясына өтініш берген күннен кешіктірмей хабардар етуге;
5) мемлекеттік органдарда, сондай-ақ келісу комиссиялары жоқ ұйымдарда уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің осы Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап немесе сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап үш жыл ішінде Жұмыскерді тәртіптік жауаптылыққа тарту немесе жұмыстан шығару (атқарып жүрген лауазымынан босату) немесе басқа лауазымға ауыстыру мәселелері қаралған жағдайда, тәртіптік комиссия немесе өзге де алқалы орган мүшелеріне Жұмыскерге қатысты материалдарды жібергенге дейін мемлекеттік органның не ұйымның тәртіптік комиссиясының немесе өзге алқалы органының мүшелерін осы Келісімнің бар екендігі туралы хабардар етуге;
6) келісу комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе ________________________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамының құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісімге қол қоюын қамтамасыз етуге;
7) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделерінде немесе үшінші адамдардың мүдделерінде пайдаланбауға;
8) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
9) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуіне байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған уәкілетті мемлекеттік органға дереу хабарлауға міндетті.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы Жұмысткер мен Басшы құпия ақпаратты жария еткені үшін олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.

3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует в течение срока действия трудового договора между Работником и государственным органом/ организацией, в которой работает Работник, а после прекращения трудового договора – бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Руководитель:
Наименование государственного
органа/организации _____________
______________________________
БИН _________________________
Юридический адрес ____________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Работник:
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) ______________________
______________________________
Документ, удостоверяющий
личность № ____________________
от "__" ________ _____г. Выдан
______________________________
ИИН _________________________
Адрес проживания ______________
______________________________
Контактный телефон ____________
______________/_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): ____________________/_____________________
(фамилия, инициалы)       (подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 2
Соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
___________________                                     "__" _______20 __ года
(населенный пункт)
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
в лице _____________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании ______________________________________
(положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
с одной стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Должностное лицо", и
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации)
в лице _____________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании _____________________________________,
(устав/положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
заключивший с ______________________________________________________
(фамилия, инициалы работника государственного органа/организации)

3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Жұмыскер мен Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік орган/ұйым арасындағы еңбек шартының қолданылу мерзімі ішінде, ал еңбек шарты тоқтатылғаннан кейін – мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қойған қолдары
Басшы:
Мемлекеттік органның/ұйымның
атауы _________________________
_______________________________
_______________________________
БСН __________________________
Заңды мекенжайы _______________
Байланыс телефоны______________
Лауазымы:_____________________
______________________________
______________/________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Жұмыскер:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)____
_________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың
№___________ "__"________ ______ж.
___________________________ берген
ЖСН_____________________________
Тұрғылықты мекенжайы ____________
Байланыс телефоны ________________
Лауазымы:________________________
_________________________________
_______________/__________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
Осы Келісімнің данасын алдым: ________________/_________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
2-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
______________ 20 __ жылғы "___" _______ (елді мекен)
Бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын ___________________________________
______________________________________________________________атынан
(мемлекеттік уәкілетті органның/ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
(20__жылғы "___" _______ № ____ ереже/бұйрық/басқа)
негізінде әрекет етуші бұдан әрі "Лауазымды адам" деп аталатын ________________
________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) бір тараптан және
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің тегі, аты-жөні)
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария
етпеу туралы келісім жасасқан _______________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
__________________________________________________________________ атынан
___________________________________________________________________
негізінде (20__жылғы "___" _______ № ____ жарғы/ереже/бұйрық/басқа)
әрекет етуші бұдан әрі "Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі" деп аталатын
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции, с другой стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Представитель государственного органа/организации", далее совместно именуемые "Стороны", во исполнение положений пунктов 2 и 4 статьи 24, подпункта 2) статьи 24-1 и пункта 3 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора
1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации
об обращении ____________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника
государственного органа/организации)
(далее – Работник) к Представителю государственного органа/организации
в целях сообщения о __________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
в __________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
или ________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
в__________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных
пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон
2.1. Представитель государственного органа/организации обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно передать Должностному лицу информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника;
2) не сообщать Должностному лицу заведомо ложную информацию о коррупционном правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо по которому Работником было оказано иное содействие;
4) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника, в личных интересах или интересах третьих лиц;
5) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
6) не использовать ставшие ему известными сведения в связи с обращением к Должностному лицу в личных интересах или интересах третьих лиц;

екінші тараптан "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 2 және 4-тармақтарының, 24-1-бабы 2) тармақшасының және 24-3-бабы 3-тармағының ережелерін орындау үшін төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні
1.1. Осы Келісіммен Тараптар осы Келісімнің 2.1. және 2.2.-тармақтарында көзделген
жағдайларды қоспағанда, ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
(бұдан әрі – Жұмыскер) Мемлекеттік органның/ұйымның өкіліне ____________
____________________________________________________________________
(Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органда/ұйымда)
_____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе _______________________________________________
(Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органда/ұйымда)
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
мақсатында жүгінуі туралы ақпаратты (бұдан әрі – құпия ақпарат) жария етпеуге кепілдік береді.
Тараптардың міндеттемелері
2.1. Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі:
1) осы Келісім жасалғаннан кейін Лауазымды адамға дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты дереу беруге;
2) Лауазымды адамға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге;
3) Жұмыскер хабарлаған не Жұмыскер өзге жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысушы уәкілетті мемлекеттік органдардың және соттардың лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;
4) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделерінде немесе үшінші адамдардың мүдделерінде пайдаланбауға;
5) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
6) Лауазымды адамға жүгінуге байланысты өзіне белгілі болған мәліметтерді жеке мүддесі үшін немесе үшінші адамдардың мүддесі үшін пайдаланбауға;

7) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в противодействии коррупции, незамедлительно сообщить об этом Должностному лицу.
2.2. Должностное лицо обязуется:
1) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо Работником было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного органа и уполномоченного органа по борьбе с коррупцией, участвующих в осуществлении выплаты Работнику единовременного денежного вознаграждения;
должностных лиц уполномоченного органа по антикоррупционной политике, приглашенных на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа
__________________________________________________________,
(наименование государственного органа/организации)
работником которой является (являлось) лицо;
2) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
3) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника и переданную Должностному лицу Представителем государственного органа/организации, в личных интересах или интересах третьих лиц.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Представитель государственного органа/организации и Должностное лицо подтверждают, что они предупреждены о том, что за разглашение конфиденциальной информации они будут привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Руководитель:
Наименование государственного
органа/ организации ____________
______________________________
БИН _________________________
Юридический адрес ____________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Представитель государственного
органа/организации:
Наименование государственного
органа/организации _____________
______________________________
БИН _________________________
Юридический адрес ____________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): ____________________/_____________________
(фамилия, инициалы)       подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 3
Соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
___________________                               "__" _______20 __ года
(населенный пункт)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
намеревающийся (-аяся) оказать содействие в противодействии коррупции, именуемый (-ая) в дальнейшем "Лицо, оказывающее (оказавшее) содействие в противодействии коррупции", с одной стороны, и
_____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
в лице _____________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании _____________________________________,
(положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)

7) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы Лауазымды адамға дереу хабарлауға міндетті.
2.2. Лауазымды адам:
1) мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған немесе Жұмыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын және соттарды;
Жұмыскерге біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат жөніндегі уәкілетті органның келісу комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе Жұмыскері болып табылатын ____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының отырысына шақырылған лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;
2) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған және Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі Лауазымды адамға берген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделері немесе үшінші адамдардың мүдделері үшін пайдаланбауға міндеттенеді.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы мемлекеттік органның/ұйымның өкілі және Лауазымды адам құпия ақпаратты жария еткені үшін олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.
3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қойған қолдары
Лауазымды адам:
Уәкілетті мемлекеттік органның
атауы___________________________
________________________________
БСН____________________________
Заңды мекенжайы________________
Байланыс телефоны ______________
Лауазымы:______________________
_______________________________
______________/_________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Мемлекеттік органның/ ұйымның өкілі:
Мемлекеттік органның/ұйымның
атауы____________________________
_________________________________
БСН_____________________________
Заңды мекенжайы__________________
Байланыс телефоны ________________
Лауазымы:________________________
_________________________________
______________/___________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің
данасын алдым: ________________/_________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
3-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
______________ 20 __ жылғы "___" _______ (елді мекен)
Бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге ниет білдірген бұдан әрі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адам" деп аталатын__________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
бір тараптан және ____________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
атынан _____________________________________________________________
(20__жылғы "___" _______ № ____ ереже/бұйрық/басқа)
негізінде әрекет ететін бұдан әрі "Лауазымды адам" деп аталатын ___________
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

именуемый (-ая) в дальнейшем "Должностное лицо", с другой стороны, далее совместно именуемые Стороны, во исполнение положений пунктов 1, 2 и 4 статьи 24, подпункта 2) статьи 24-1 и пункта 2 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора
1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации об обращении Лица, оказывающего (оказавшего) содействие в противодействии коррупции, к Должностному лицу в целях сообщения о
__________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
или _______________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон
2.1. Лицо, оказывающее (оказавшее) содействие в противодействии коррупции (далее – Лицо), обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно сообщить Должностному лицу ставшую ему известной информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции;
2) не сообщать Должностному лицу заведомо ложную информацию о коррупционном правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщило Лицо либо Лицом было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц уполномоченного государственного органа и уполномоченного органа по борьбе с коррупцией, участвующих в осуществлении выплаты Лицу единовременного денежного вознаграждения;
4) не использовать ставшую ему известной информацию о коррупционном правонарушении в личных интересах или интересах третьих лиц;
5) не использовать ставшие ему известными сведения в связи с обращением к Должностному лицу в личных интересах или интересах третьих лиц;
6) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
7) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или иные сведения, связанные с оказанием Лицом содействия в противодействии коррупции, незамедлительно сообщить об этом Должностному лицу.
2.2. Должностное лицо обязуется:
1) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщило Лицо либо Лицом было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного органа и уполномоченного органа по борьбе с коррупцией, участвующих в осуществлении выплаты Лицу единовременного денежного вознаграждения;

екінші тараптан "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 1, 2 және 4-тармақтарының, 24-1-бабы 2) тармақшасының және 24-3-бабы 2-тармағының ережелерін орындау үшін төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні
1.1. Осы Келісіммен Тараптар осы Келісімнің 2.1. және 2.2.-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамның __________________________________________________________
______________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе ____________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
мақсатында Лауазымды адамға өтініші туралы ақпаратты (бұдан әрі – құпия ақпарат) жария етпеуге кепілдік береді.
Тараптардың міндеттемелері
2.1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адам (бұдан әрі – Адам):
1) осы Келісім жасалғаннан кейін Лауазымды адамға дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты және (немесе) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты дереу хабарлауға;
2) Лауазымды адамға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге;
3) мыналарды:
Адам хабарлаған не Адам осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын және соттарды қоспағанда;
Адамға біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;
4) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты жеке немесе үшінші адамдардың мүдделері үшін пайдаланбауға;
5) Лауазымды адамға жүгінуге байланысты өзіне белгілі болған мәліметтерді жеке мүддесі үшін немесе үшінші адамдардың мүддесі үшін пайдаланбауға;
6) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
7) Адамның сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді бөгде адамдар алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы Лауазымды адамға дереу хабарлауға міндеттенеді.
2.2. Лауазымды адам:
1) мыналарды:
Адам хабарлаған не Адам осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын және соттарды қоспағанда;
Адамға біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда, құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге;

2) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
3) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Лица, в личных интересах или интересах третьих лиц.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Лицо, оказывающее (оказавшее) содействие в противодействии коррупции, и Должностное лицо подтверждают, что они предупреждены о том, что за разглашение конфиденциальной информации они будут привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Лицо, оказывающее (оказавшее)
содействие в противодействии коррупции:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
______________________
______________________________
Документ, удостоверяющий
личность № ____________________
от "__" ________ _____г. Выдан
______________________________
ИИН _________________________
Адрес проживания ______________
______________________________
Контактный телефон ____________
______________/_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Должностное лицо:
Наименование уполномоченного
государственного органа
_____________
______________________________
БИН _________________________
Юридический адрес ____________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): ____________________/_____________________
(фамилия, инициалы)       подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 4
Соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
Я, __________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
являясь руководителем ________________________________________________
(наименование государственного органа/организации)
представителем уполномоченного органа по антикоррупционной политике, приглашенным
за заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального
органа ______________________________
(наименование государственного
______________________________________________________________/другое,
органа/организации)
обязуюсь не разглашать информацию об обращении _______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
лица, оказывающего (оказавшего) содействие в противодействии коррупции)
к вышестоящему руководителю и (или) руководству _______________________
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, работником которой оно
является (являлось)
в ___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
в целях сообщения о __________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
или _________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
(далее – конфиденциальная информация);
подтверждаю, что предупрежден о том, что за разглашение конфиденциальной
информации я буду привлечен (-а) к уголовной ответственности в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и
действует бессрочно.
Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо
русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой
из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Сторона 1:
Наименование государственного
органа или организации/Фамилия, имя,
отчество (при наличии)
______________________________
______________________________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Сторона 2:
Наименование государственного органа
или организации/Фамилия, имя,
отчество (при наличии)
______________________________
______________________________
______________________________
Контактный телефон____________
Должность: ___________________
_____________________________
______________ /_______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): ____________________/_____________________
(фамилия, инициалы)       подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года

2) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған, Адамнан алынған ақпаратты жеке мүдделері немесе үшінші адамдардың мүдделері үшін пайдаланбауға міндеттенеді.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адам және Лауазымды адам құпия ақпаратты жария еткені үшін олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.
3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қолдары
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін
(көрсеткен) адам:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __
________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат
№_________ "__"__________ ____ж.
__________________________ берген
ЖСН ___________________________
Тұрғылықты мекенжайы __________
Байланыс телефоны ______________
______________ /_________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
Лауазымды адам:
Уәкілетті мемлекеттік органның
атауы ___________________________
________________________________
БСН____________________________
Заңды мекенжайы ________________
Байланыс телефоны _______________
Лауазымы:_______________________
________________________________
________________________________
______________ /_________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің данасын алдым: ________________/_________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
4-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
Мен, ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
басшысы/келісім комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе ____________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының/басқа отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы
саясат жөніндегі уәкілетті органның өкілі бола отырып, _______________
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса))
жоғары тұрған басшыға және (немесе) ___________________________________
____________________________________________________________________
(жұмыскері болып табылатын/табылған мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
басшылығына/________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе _______________________________________________
____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
мақсатында (бұдан әрі – құпия ақпарат) өтініші туралы ақпаратты жария етпеуге міндеттенемін;
құпия ақпарат жария етілгені үшін мен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауапкершілікке тартылатыным туралы ескертілгенімді растаймын.
Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қолдары
1-тарап:
Мемлекеттік органның
немесе ұйымның атауы/Тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса) _________________
_______________________________
_________________________________
_____________________________
Байланыс телефоны _____________
Лауазымы: _____________________
______________________________
______________________________
______________ / _______________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
2-тарап:
Мемлекеттік органның немесе
ұйымның атауы/Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) _______________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Байланыс телефоны________________
Лауазымы:________________________
_________________________________
_________________________________
______________/__________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің данасын алдым: ____________________/_________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________