"Құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 67 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2026 жылғы 28 шiлдедегi № 133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 шілдеде № 39425 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20391 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптары) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарына оқуға түсетіндерді қоспағанда, прокуратура, ішкі істер, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары, экономикалық тергеу қызметінің лауазымдарына орналасуға үміткер азаматтарға қойылады.";
12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) саяси немесе әкімшілік лауазымдарда жұмыс өтілі жеті жылдан кем емес, оның ішінде осы санаттардағы нақты лауазымның тиісті бейіндік бағытына сәйкес келетін басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;";
13-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) саяси немесе әкімшілік лауазымдарда жұмыс өтілі жеті жылдан кем емес, оның ішінде осы санаттардағы нақты лауазымның тиісті бейіндік бағытына сәйкес келетін басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;";
18-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"18. C-SVO-9, C-SVR-7, C-SVU-12 (басқарушылық функциялары бар лауазымдар), C-SVU-13, C-SVU-14, C-SSP-6 санаттары лауазымдарына орналасу үшін жұмыс өтілі келесі талаптардың біріне сай болуы тиіс:";
2) тармақшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметке дайындау және кіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 апреля 2020 года № 67 "Об утверждении Типовых квалификационных требований к категориям должностей правоохранительных органов"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 июля 2026 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2026 года № 39425
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 апреля 2020 года № 67 "Об утверждении типовых квалификационных требований к категориям должностей правоохранительных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20391) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовых квалификационных требованиях к категориям должностей правоохранительных органов, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Типовые квалификационные требования к категориям должностей правоохранительных органов (далее – Типовые квалификационные требования) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и предъявляются к гражданам, претендующим на занятие должностей органов прокуратуры, внутренних дел, государственной противопожарной службы, службы экономических расследований, за исключением поступающих на обучение в организации образования правоохранительных органов.";
в подпункт 4) пункта 12 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в подпункт 4) пункта 13 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 18:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"18. Для занятия должностей категорий C-SVO-9, C-SVR-7, C-SVU-12 (должности с управленческими функциями), C-SVU-13, C-SVU-14, C-SSP-6, стаж работы должен соответствовать одному из следующих требований:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) стаж работы не требуется для лиц, окончивших организации образования правоохранительных органов по образовательным программам высшего образования для занятия должности категории C-SVR-7;".
2. Департаменту подготовки и поступления на государственную службу Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасы
Д. Жазықбай
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
Д. Жазықбай
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан