"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына және "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету) мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 726 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 28 шілдедегі № 721 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 шілдеде № 39415 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде, сондай-ақ "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның (бұдан әрі – Заң) 6-1-бабының екінші бөлігінде көзделген жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы міндетті түрде банктік шот ашуға және жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметін жеке тұлғалармен еңбек қатынастарына түспей жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) өтініш электрондық нысанда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінде белгіленген талаптарға сәйкес беріледі.";
8-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" и приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 726 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 2026 года № 721. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2026 года № 39415
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20771) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту малого и среднего предпринимательства, а также в случае, предусмотренном частью второй статьи 6-1 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее – Закон), через веб-портал "цифрового правительства" в обязательном порядке подается заявление в электронной форме на открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) в соответствии с требованиями, установленными Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" и нормативными правовыми актами уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, вправе отказать в открытии банковского счета в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".";
пункт 8-1 изложить в следующей редакции:

"8-1. "Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Заңға сәйкес қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес қабылданатын тіркеуші органның ішкі бақылау қағидаларында көзделген жағдайларда коммерциялық ұйымдарға жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу құрылтайшының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
Құрылтайшының жеке қатысу қажеттілігі туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталындағы жеке кабинетіне жіберіледі.";
9-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9-3. Заңды тұлғаның орналасқан жері мекенжайының дұрыстығын тексеру цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы автоматты режимде жүзеге асырылады.
Тексеру барысында "Мекенжай тіркелімі" цифрлық жүйесінде мекенжайдың болуы және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 217 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 230/НҚ бірлескен бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларына сәйкес көрсетілетін объектінің санаты айқындалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38643 болып тіркелген).";
10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу Заңның 6-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен "цифрлық үкімет" веб-порталы, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы берілген электрондық өтініш негізінде жүргізіледі.
Мүлік иелері бірлестігін мемлекеттік тіркеу тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілері арқылы жіберілген электрондық дауыс беру хаттамасының негізінде жүргізілуі мүмкін.
11. Саяси партиялардың филиалдарын (өкілдіктерін) және діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 6-2-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілерінің негізінде жүргізіледі.

"8-1. В случаях, предусмотренных правилами внутреннего контроля регистрирующего органа, принимаемыми согласно требованиям, утвержденным уполномоченным органом по финансовому мониторингу в соответствии c Законом "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения", государственная регистрация юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям, а также учетная регистрация их филиалов и представительств осуществляется при личном присутствии учредителя.
Уведомление о необходимости личного присутствия учредителя направляется в личный кабинет услугополучателя на веб-портале "цифрового правительства".";
пункт 9-3 изложить в следующей редакции:
"9-3. Проверка достоверности адреса места нахождения юридического лица осуществляется в автоматическом режиме посредством интеграции цифровых систем.
В ходе проверки определяется наличие адреса в цифровой системе "Адресный регистр" и категория объекта, указываемая согласно Правилам адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан, утвержденным совместным приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 217 и Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 230/НҚ. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 38643).";
пункты 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Государственная регистрация юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6 Закона.
Государственная регистрация объединения собственников имущества может производиться на основании электронного Протокола голосования, направленного посредством объектов цифровизации в сфере жилищно-коммунального хозяйства.
11. Учетная регистрация филиала (представительства) юридического лица, за исключением филиалов (представительств) политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6-2 Закона.

12. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, қайта ұйымдастыру жолымен құрылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 6-3-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілерінің негізінде жүргізіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 3, 4, 5, 6 және 7 – қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – тізбесі) көзделген тізбесі бойынша құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға немесе "Цифрлық үкіметі" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты (сәйкестендіру үшін) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
24, 25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден, филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Заңның 11-бабында көзделген мерзімдерде, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 19-1-бабына сәйкес тыңдау рәсімін өткізбей, мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды қалыптастырады.
25. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес киберқауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
26. ЗТ МДҚ цифрлық жүйесі істен шыққан жағдайда қызмет беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себептерін анықтау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.";

12. Государственная регистрация юридического лица, создаваемого путем реорганизации, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 6-3 Закона.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств" согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее–Перечень) в Государственную корпорацию или на веб-портале "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных цифровых системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
пункты 24, 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"24. При наличии оснований для отказа в государственной регистрации юридического лица, учетной регистрации филиала (представительства) услугодатель в сроки, предусмотренные в статье 11 Закона, согласно пункту 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги в соответствии со статей 19-1 Закона о госуслугах без проведения процедуры заслушивания.
25. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере кибербезопасности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
26. В случае сбоя цифровой системы ГБД ЮЛ услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";

көрсетілген Қағидалардың 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8 қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілерінің негізінде жүргізіледі.";
6-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-2. "Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Заңға сәйкес қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес қабылданатын тіркеуші органның ішкі бақылау қағидаларында көзделген жағдайларда коммерциялық ұйымдарға жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, сондай-ақ олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу құрылтайшының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
Құрылтайшының жеке қатысу қажеттілігі туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталындағы жеке кабинетіне жіберіледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4 - қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 5 - қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбесі) көзделген тізбесі бойынша құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему Приказу.
в Правилах оказания государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная перерегистрация юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством в соответствии со статьей 14 Закона.";
пункт 6-2 изложить в следующей редакции:
"6-2. В случаях, предусмотренных правилами внутреннего контроля регистрирующего органа, принимаемыми согласно требованиям, утвержденным уполномоченным органом по финансовому мониторингу в соответствии c Законом "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения", государственная перерегистрация юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям, а также учетная перерегистрация их филиалов и представительств осуществляется при личном присутствии учредителя.
Уведомление о необходимости личного присутствия учредителя направляется в личный кабинет услугополучателя на веб-портале "цифрового правительства".";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному в перечне государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств" согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Перечень) по месту нахождения услугодателя в Государственную корпорацию или на веб-портале "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных цифровых системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
пункты 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:

"17. Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеуден, филиалды (өкілдікті) есептік қайта тіркеуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Заңның 11-бабында көзделген мерзімдерде, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 19-1-бабына сәйкес тыңдау рәсімін өткізбей, мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды қалыптастырады.
18. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес киберқауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
19. ЗТ МДҚ цифрлық жүйесі істен шыққан жағдайда қызмет беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себептерін анықтау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.";
көрсетілген Қағидалардың 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшалары осы бұйрықтың 8, 9, 10, 11, 12 және 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
6-7 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілерінің негізінде жүргізіледі.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініш береді (бұдан әрі – өтініш) осы Қағидалардың 1 және 2 - қосымшаларына сәйкес нысан бойынша және Тізбесі бойынша құжаттар "Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 3-қосымшасына (бұдан әрі – тізбесі) сәйкес мемлекеттік корпорацияға немесе "цифрлық үкімет" веб-порталында: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. При наличии оснований для отказа в государственной перерегистрации юридического лица, учетной перерегистрации филиала (представительства) услугодатель в сроки, предусмотренные в статье 11 Закона, согласно пункту 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги в соответствии со статей 19-1 Закона о госуслугах без проведения процедуры заслушивания.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере кибербезопасности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
19. В случае сбоя цифровой системы ГБД ЮЛ услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему Приказу.
в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, определяемом Министерством в соответствии со статьей 14-1 Закона.
7. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)" согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Перечень) в Государственную корпорацию или на веб-портале "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
31, 32, 33 және 34 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеуден бас тарту үшін негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Заңның 14-1-бабында көзделген мерзімдерде, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 19-1-бабына сәйкес тыңдау рәсімін өткізбей, мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды қалыптастырады.
32. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы, 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес анықталған уәкілетті органмен бекітілген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
33. ЗТ МДҚ цифрлық жүйесі істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себебін айқындау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
34. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.";
көрсетілген Қағидалардың 1, 2, 3 және 4 қосымшалары осы бұйрықтың 14, 15, 16 және 17 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызмет көрсету ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңға сәйкес әзірленді және "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берілген электрондық өтініштің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі айқындайтын тәртіппен екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілерінің негізінде жүргізіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – қызмет алушы) қызмет берушінің орналасу мекенжайы бойынша Мемлекеттік корпорацияға немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталына (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға берілген 1-қосымшаға сәйкес өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға берілген 2-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбесі) қарастырылған тізім бойынша құжаттар жинағын ұсынады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
19, 20, 21 және 22 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден, филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Заңның 16-бабында көзделген мерзімдерде, Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 19-1-бабына сәйкес тыңдау рәсімін өткізбей, мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды қалыптастырады.

"23. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) (в случае обращения через Государственную корпорацию) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных цифровых системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
Пункты 31, 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"31. При наличии оснований для отказа в государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах) услугодатель в сроки, предусмотренные в статье 14-1 Закона, согласно пункту 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги в соответствии со статей 19-1 Закона о госуслугах без проведения процедуры заслушивания.
32. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере кибербезопасности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
33. В случае сбоя цифровой системы ГБД ЮЛ услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему Приказу.
в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, за исключением политических партий и религиозных объединений, производится на основании электронного заявления, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также посредством цифровых объектов банков второго уровня, в порядке, определяемом Министерством юстиции Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) и пакет документов по перечню, предусмотренному в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень) в Государственную корпорацию или на веб-портале "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность (в случае обращения через Государственную корпорацию) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных цифровых системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
пункты 19, 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"19. При наличии оснований для отказа в государственной регистрации юридического лица, учетной регистрации филиала (представительства) услугодатель в сроки, предусмотренные в статье 16 Закона, согласно пункту 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги в соответствии со статей 19-1 Закона о госуслугах без проведения процедуры заслушивания.

"5. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) электронды түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі-өтініш) мемлекеттік корпорацияға немесе "Цифрлық үкімет" веб-порталында: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 4 - қосымшаларға сәйкес (бұдан әрі – Тізбесі) сұраныс жасайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сұраныс "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) цифрлық жүйесіне келіп түседі және ақпарат беру ЗТ МДҚ 20 минутта қарастырылады. "Сұраныс қарастырылуда" статусы Сіздің сұранысыңыздың қарастырылып жатқанын білдіреді. Сұраныс қарастырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға "Сұраныс оң нәтижемен қарастырылды" деген статус беріледі және оның нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 2-3 қосымшаларға сәйкес анықтама қалыптастырылады, заңды тұлға туралы мәлімет болмаған жағдайда мәліметтің жоқтығы туралы нәтиже көрсетіледі.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы, 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес анықталған уәкілетті орган бекіткен тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
12. ЗТ МДҚ цифрлық жүйесі істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі - оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себебін анықтау бойынша шаралар қабылдайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық ақаулар туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.";
көрсетілген Қағидалардың 4 - қосымшасы осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 726 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33555 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают запрос в электронном формате по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – запрос) через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – Портал), согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Запрос передается на обработку в цифровую систему ГБД ЮЛ, где обработка осуществляется в ГБД ЮЛ в течение 20 минут. "Запрос в обработке" данный статус означает, что запрос находится в обработке.
После обработки запроса услугополучателю предоставляется статус "Запрос отработан положительно", где по итогам формируется соответствующая справка: о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица согласно приложению 2;
справка об учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства) согласно приложению 3 к настоящим Правилам, справка доступна для просмотра и сохранения, в случае отсутствия сведений о юридическом лице предоставляется результат об отсутствии сведений.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере кибербезопасности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
12. В случае сбоя цифровой системы ГБД ЮЛ услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 20 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 726 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33555) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңға (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) көзделген құжатты Мемлекеттік корпорацияның филиалдары немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тапсырады.";
13-14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес киберқауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
14. Цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) және қызметті алушыны дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себептерін айқындау анықтау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.";
көрсетілген Қағидалардың 1, 2, 4 және 5 қосымшалары осы бұйрықтың 24, 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтын мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 28 шілдедегі
№ 721 Бұйрыққа
1-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу туралы, сондай-ақ банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы өтініш (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайды қоспағанда)

"1. Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств" (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств" (далее–государственная услуга).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее-заявление) и документ, предусмотренный в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее-Перечень) через филиалы Государственной корпорации или веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере кибербезопасности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
14. В случае сбоя информационной системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор) и услугополучателя.
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя информационной системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
приложения 2, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 21, 22 и 23 к настоящему Приказу.
3. Комитету регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Приложение 1 к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 28 июля 2026 года № 721
Приложение 2 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц,
учетная регистрация
их филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной регистрации субъектов малого и среднего
предпринимательства, также на открытие банковского счета и обязательным
страхованием работника от несчастных случаев (за исключением случаев,
когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют)
деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами)

1. Ұйымдық нысан: _____________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысан: _____________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
ҰҚН көрсетілмеген мемлекеттік тілдегі атауы____________________________
ҰҚН орыс тіліндегі көрсетілмеген атауы________________________________
ҰҚН көрсетілген ағылшын тіліндегі атауы:___________________________
мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы:_________________________________
орыс тіліндегі қысқаша атауы: ____________________
ҰҚН көрсетілген ағылшын тіліндегі қысқаша атауы: ___________
4. Басшы: ТАӘ/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру органы/жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде ЖСН:______________
5. ЗТ уәкілетті органының басшыны тағайындау туралы шешімі ________
шешім нөмірі: ____________________ шешім күні:_____
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер: Жеке тұлғаларға:
ЖСН/ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), салым мөлшері ___жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН __________________________, ұйымның атауы, салым мөлшері ______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % _____
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға: ЖСН (бар болған жағдайда), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ТАӘ, азаматтығы, салым мөлшері _________
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, тіркеу (елі) юрисдикциясы, орналасқан жері, салым мөлшері ___________________ _ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________ , Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері_____________________
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекенжайы: __________________
Мекенжайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекенжайы___________________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекенжайы ________________
Мекенжайдың тіркеу коды_________________
Мекенжай:_________________________________________Облыс
___________________________, қала, аудан, ауылды өңір, қаладағы
аудан:_______________________________________ ауыл, кент
мекен_____________________________ елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл):
________________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат ________________
сәйкестендіру деректері: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер ________________________
пошталық индекс:_________телефон (факс) нөмірі_____________
электрондық пошта нөмірі_______________________________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекенжай бойынша автоматты түрде
толтырылады):_________________________________

1. Форма организации: ______________________________________________
2. Организационно-правовая форма: __________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ: __________________
название на русском языке без указания ОПФ: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ: ________________________
краткое название на государственном языке: ____________________________
краткое название на русском языке: ____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ: _________________
4. Руководитель: ФИО/гражданство/номер (серия при наличии), орган выдачи/
сроки действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч. ИИН
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ о назначении руководителя
номер решения: _______ дата решения: _________
6. Сведения об учредителях - резидентах: для физического лица:
ИИН, ФИО, сумма вклада _________теңге,
доля в уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН, наименование организации,
сумма вклада __________ теңге,
доля в уставном капитале ___ %;
7. Сведения об учредителях - нерезидентах:
для физического лица:
ИИН (при наличии), данные документа удостоверяющего личность,
ФИО, гражданство, сумма вклада______ теңге, доля участия _____ %;
для юридического лица: БИН (при наличии), номер, под которым организация
зарегистрирована в иностранном государстве, наименование организации,
юрисдикция (страна) регистрации, адрес места нахождения, сумма вклада ___ теңге,
доля участия ___%
8. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
9. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО, данные
документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо
идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения,
место проживания доля участия в уставном капитале юридического лица или размер
размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику
____________________________________________________________
10. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип
местонахождения: адрес собственной недвижимости _______________
адрес арендуемой недвижимости ________________________________
регистрационный код адреса: ___________________________________
адрес: область ____________, город, район, _______________________
сельский округ, район в городе: _________________________________
село, поселок ________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект): ______________________
тип недвижимости: помещение ______________, здание ____________
идентификационные данные: номер дома ________, номер корпуса___,
номер блока______, квартира___________________________________
почтовый индекс: ___________ номер телефона (факса) ____________
адрес электронной почты: ________

11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: ________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: _______
(кемінде 1 адам)
13. ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу: Иә ______, Жоқ _________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу.
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ___________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): ___________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): _______________________
18. Телефон нөмірі: _____________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:
Жеке __________, алқалы__атқарушы органның атауы ___________________________
20. Сақтандыру компанияны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен ____________________________
22. Сақтандыру мерзімінің басталуын және аяқталуын көрсету:
Сақтандырудың басталу күні________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні_______________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін______
Ескертуге:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 2-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________________________________ Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға _______
2) филиал ________
3) өкілдік ________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ____________________
___________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрамында шетел инвесторларының қатысуы
(тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)

11. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
12. Код основного вида экономической деятельности: ______________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека): _____
14. Регистрация в качестве плательщика НДС: Да __________, Нет ______
15. Открыть банковский счет и заключить договор страхования.
16. Выбрать банк (выбор из справочника): __________________________
17. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): ___________________
18. Выбрать валюту (выбор из справочника): ________________________
19. Номер телефона: _____________________________________________
20. Сведения об исполнительном органе: единоличный _______________,
коллегиальный ____________наименование исполнительного органа ____
21. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): _____________
22. Годовой фонд оплаты труда в теңге _____________________________
23. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования _____________________________________
дата окончания срока страхования __________________________________
24. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах ________________________________
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат
более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных
(за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента-юридического лица
или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль
над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции
с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 2 к приказу
Приложение 3 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц,
учетная регистрация их
филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _________
2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
_______________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства) иностранных инвесторов
(укажите в соответствующей ячейке х)

1) иә __________________________
2) жоқ __________________________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекенжайы
Мекенжайдың тіркеу коды: _________________
Пошталық индексі: ________
Облысы: _____________________________________
Қала, аудан: ___________________________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан: ____________________
Ауыл, кент: ___________________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: _________________________
Электрондық пошта:______________
5. Басшының ТАӘ ________________________________________________
ЖСН___________________________________________________________
6. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға _______________
2) жеке тұлға________________________
Заңды тұлғаның атауы ________________________________________________
БСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы не елдің коды (шетелдік заңды тұлғалар үшін)
__________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) __________
Жеке тұлғаның, тегі, аты, әкесінің аты _____
ЖСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы не елдің коды (шетелдік заңды тұлғалар
үшін) _________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Салым сомасы (мың теңге) _________
Егер құрылтайшылар саны біреуден асатын жағдайда олар туралы мәліметтер:
ТАӘ, ЖСН салықтық тіркеу нөмірінің аналогы не елдің коды (жеке тұлға үшін), атауы, БСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы не елдің коды (заңды тұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегі және ақшалай үлестің жеке парақта өтінішке қоса тіркеледі.
7. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері
_________________________________________________
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ____________
9. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
10. Жарғылық капиталдың мөлшері __________________________________
11. Филиал (өкілдік) құрушы заңды тұлға туралы мәліметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ___________________________________________________
БСН, (жоқ болған жағдайда салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды көрсетіледі)______

1) да _____________ 2) нет __________________
4. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Регистрационный код адреса: _____________ Почтовый индекс: _________
Область: _______________________________________
Город, район, ___________________________________
Сельский округ, район в городе: ____________________________________
Село, поселок ____________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект):____________________
Номер дома _________________, помещение: ____________________
Номер телефона: __________________ Адрес электронной почты:________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
____________________________________________________
ИИН________________________,
6. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица __________________________________
БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны
(для иностранного юридического лица) ______________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тысяч теңге) _______
ФИО физического лица _________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны
(для иностранного физического лица) ________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тысяч теңге) _______
В случае если учредителей более одного сведения о них: ФИО, ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для физического лица), наименование, БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО, данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику _______________________________________
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: ______________
9. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______________________ 2) нет ______________________________
10. Размер уставного капитала _____________________________________
11. Сведения о юридическом лице, создающего филиал (представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование ___________________________________________________
БИН, (в случае отсутствия указать аналог номера налоговой регистрации либо код страны) ____

12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ___
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі _________________________________________
14. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу ____________________________
3) бөлініп шығу ______________ 4) бөліну ____________________________
15. Үлгі жарғы бойынша әрекет етеді:
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Өтінішке: ___________________________________________________
_____________________________________________________ қоса беріледі.
20____ жылғы "___" __________ өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және қолы.
Ескертуге:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 3-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы __________________________________________
_________________________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік ____________ 2) жауапкершілігі шектеулі серіктестік _
3) сенім серіктестігі ____________ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік ____
3. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ ________________________________

12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ___________________________
2) субъект крупного бизнеса _______________________________________
14. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в соответствующей ячейке х)
1) преобразование __________________
2) слияние _________________________
3) выделение _______________________
4) разделение _______________________
15. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах __________
К заявлению прилагаются:
___________________________________________________
"____"________________ 20__ года
______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента-юридического лица или иностранной cтруктуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 3 к приказу
Приложение 4 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Форма
Заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ,
осуществляющих свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица ___________________________________
___________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма (укажите в соответствующей ячейке х):
1) полное товарищество _____________
2) товарищество с ограниченной ответственностью ______________________
3) коммандитное товарищество _______________________________________
4) товарищество с дополнительной ответственностью ____________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______________ 2) нет ____________

4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ______________________ 2) жоқ________________________________
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________ Пошталық индексі: ____________
Облыс: _________________________
Қала, аудан: _______________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:_________________________________________
Ауыл, кент: ________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: __________________________________
Телефон нөмірі: ______________________ Электрондық пошта: _________________
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ___________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері) ___________________
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, Т.А.Ә., жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері
___________________________________________________________
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
9. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
10. Жарғылық капиталдың мөлшері __________________________________
11. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түріндекөрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға _______________________
Заңды тұлғаның атауы ____________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Үлес сомасы (мың теңге)________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
_________________________________________________________________ (ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) _________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы мәліметтер: қосымшапарақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын, (жеке тұлға үшін) БСН көрсете отырып атауын, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын (заңдытұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылық капиталдағы пайыз түріндегіжәне ақшалайүлесін көрсете отырып ұсынады.

4. Место нахождения юридического лица:
Регистрационный код адреса: _________________________________________
Почтовый индекс: __________________________________________________
Область: __________________________________________________________
Город, район, ______________________________________________________
Сельский округ, район в городе: ______________________________________
Село, поселок ______________________________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект):____________________________
Номер дома _________________, помещение: ___________________________
Номер телефона: _________________ Адрес электронной почты:___________
5. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ______________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О.
(при его наличии), данные документа, удостоверяющего личность, ИИН
(при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране
резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале
юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному
собственнику ______________________________________________________
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: _____________
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________________
9. Размер уставного капитала ________________________________
10. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо __________________
Наименование юридического лица _____________________________________
____________________________________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _____ Сумма вклада (тыс. теңге) ______________
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица _____________________________
___________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % ______ Сумма вклада (тыс. теңге) _____________
В случае, если учредителей более одного, сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии)
с указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера налоговой
регистрации, либо код страны (для физического лица), наименование с указанием
БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении
прикладываются к заявлению на отдельном листе.
11. В случае образования наблюдательного совета указать исключительную компетенцию:
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________

12. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыреті:
_________________________________________________________________
13. Тексеру комиссиясының мерзімін көрсетіңіз (жеке ревизор):
_________________________________________________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ___________
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі_________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру___________________________________________
2) қосылу____________________________________________________
3) бөлініп шығу_________________________________________________
4) бөліну_______________________________________________________
17. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың саны_________
18. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________
19. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)__________________________________
20. Бөлініп шығу жағдайында келесі мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы___________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН__________________________________)
21. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атау_____________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)__________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін ____________.
Өтінішке:________________________________________________________
_________________________________________________________________
_____________________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____"_______________________________________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (қатысушылардыңтiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жағдайда - жалпы жиналыстыңқұрылтайшыларының хаттамасымен өкілетті тұлғаның қолы (қатысушының шешімімен).
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын шаруашылықсеріктестіктерін қоспағанда, қол(дар) қою шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.___________________________________________
Бұйрыққа 4-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш

12. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора)
___________________________________________________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _________________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства: __________________________________
2) субъект среднего предпринимательства _________________________________
3) субъект крупного предпринимательства _________________________________
15. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в соответствующей ячейке х):
1) преобразование _______ 2) слияние __________
3) выделение ___________________ 4) разделение _______________________
16. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ______________
17. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица ________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________________
18. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________________
19. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено новое
юридическое лицо______________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________________
20. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические лица
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН)_______________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах __________
К заявлению прилагаются: ____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"____" ______________ 20___ года
Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителя (либо одним из учредителей либо
уполномоченным учредителем лицом в случаях, когда единственным учредителем
либо одним из учредителей являются иностранец или иностранное юридическое
лицо). Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителей (в случае, когда ведение
реестра участников осуществляется центральным депозитарием – подпись лица,
уполномоченного протоколом общего собрания учредителей (решением участника).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке,
за исключением хозяйственных товариществ.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента-юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 4 к приказу
Приложение 5 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц,
учетная регистрация их
филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной регистрации акционерного общества,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава

1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы_________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ_____________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ___________________ 2) жоқ_____________________
4. Акционерлік қоғамның орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________
Пошталық индексі: ___________ Облыс: _____________________
Қала, аудан: ____________________________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:______________________________________
Ауыл, кент:_____________________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: ___________________________________
Телефон нөмірі: __________________________ Электрондық пошта:___________
5. Басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)__________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз _________
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, Т.А.Ә., жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері _______________________________________________________________________ ____________________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________
9. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
10. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, санын цифр түрінде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға _________________________
11. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген мөлшерін
көрсетіңіз: ___________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі болған жағдайда
қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
12. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін көрсетіңіз:
___________________________________________________________
13. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін қолданатын бұқаралық
ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _____________________________________
_________________________________________________________________

1. Наименование регистрируемого акционерного общества
________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да ____________ 2) нет ____________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _____________ 2) нет ___________
4. Местонахождение акционерного общества Регистрационный код
Адреса _______________ Почтовый индекс: _______
Область: __________________________ Город, район, _____________________
Сельский округ, район в городе: ________________________________________
Село, поселок ____________________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект): ____________________
Номер дома _________________, помещение: ______________
Номер телефона: _______________ Адрес электронной почты:__________
5. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _______________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: ___________
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии),
данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер
иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном
капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику
___________________________________________________________________
Размер уставного капитала _____________________
8. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _________ 2) физическое лицо __________________
10. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной акции:
________________________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно какого-либо показателя
при условии регулярности и общедоступности его значений)
11. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным акциям:
_________________________________________________________
12. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации информации,
подлежащих обязательному опубликованию _______________________________________
13. Количество членов совета директоров общества ___________________
Требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.

14. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны__________________________
(Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға қолданылады)
15.Қоғамды басқару мүшелерінің саны _______________________________
16. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _______
17. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ____ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ___
18. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түріндекөрсетіңіз):
1) қайта құру _______________ 2) қосыл_____________________________
3) бөлініп шығу _____________ 4) бөліну _____________________________
19. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _______
20. Қайта құрылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек
Заңды тұлғаның бұрынғы _________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _________________________________
21. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________
22. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Одан жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан қолданыстағы заңды тұлғаның атауы
_________________________________
_____________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)__________________________________
23. Бөлінген жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Оның негізінде заңды тұлғалар құрылған заңды тұлғаның атауы
________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)__________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға
келісемін________________________
Өтінішке:_______________________________________________________
_________________________________________________________________
_____________________________________________________ қоса беріледі.
20__ жылғы "_____" ______
Басшының қолы және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда).
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайыздан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 5-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
6-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
Қызметін үлгілік жарғы негізінде өзінің жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш

14. Количество членов правления общества ___________________
15. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______________
2) субъект крупного предпринимательства __________________________
17. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в соответствующей ячейке х):
1) преобразование ______________ 2) слияние _______________________
3) выделение _________________ 4) разделение ____________________
18. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _______
19. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________
20. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
21. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено новое юридическое лицо
_________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________
22. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица___________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ______________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _________
К заявлению прилагаются: _____________________________
"____" __________________ 20___ года
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись руководителя Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента - юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 5 к приказу
Приложение 6 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Форма
Заявление о государственной регистрации производственного кооператива,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава

1. Өндірістік кооперативтің атауы___________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ______________________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә __________________ 2) жоқ _____________________________
4. Өндірістік кооперативтің орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ______________ Пошталық индексі: ______
Облыс: ____________Қала, аудан: ________________________
Елді мекен, қаладағы аудан:_____________________________________
Ауыл, кент: ________________________________________
Елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл): _____________________
Үйдің нөмірі: ______ орынжай: ______________________________
Телефон нөмірі: __________________________ Электрондық пошта: ____________
5. Басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)___________________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ______
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, Т.А.Ә., жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері ________________
8. Капиталдың мөлшері: ________________________________________
9. ҚҚС төлеушісі ретінде тіркеу (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
10. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, саны цифр түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға__________________________
11. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)______________________
(ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтері, аналогы немесе_елдің коды (шет ел жеке тұлғалары үшін)_________________________________________ пай мөлшері % ____ мүліктік жарна _________________________________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)__________________________
ЖСН, салықтық тіркеу нөмірінің аналогы немесе елді мекен коды (шетелдік жеке тұлға үшін) ___________________________________
пай мөлшері % мүліктік жарна __________________________________________
Егер құрылтайшылар саны бірнеше болған жағдайда олар туралы мәліметтер: қосымша парақта (жеке тұлға) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ЖСН және азаматтың жеке куәлігінің мәліметтерін көрсете отырып, салық тіркеліміндегі аналог нөмірін немесе ел кодын, сондай-ақ олардың паймөлшерін, мүліктік жарнасын көрсете отырып ұсынады.

1. Наименование производственного кооператива_____________________
________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да __________ 2) нет _______________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _____________ 2) нет ___________
4. Местонахождение производственного кооператива Регистрационный код адреса:
_____________ Почтовый индекс: ________
Область: __________________________ Город, район, ______________________
Сельский округ, район в городе: __________________________
Село, поселок _______________________________
Часть населенного пункта (улица, проспект): _____________
Номер дома _________________, помещение: _____________
Номер телефона: ________________ Адрес электронной почты:__________
5. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя __________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии),
данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер
иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном
капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику
_______________________
8. Кооператив сельскохозяйственный (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да __________ 2) нет __________
9. Регистрация в качестве плательщика НДС (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да__________________ 2) нет_____________________
10. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ________ 2) физическое лицо ___________________
11. Сведения об учредителях юридического лиц Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
________________________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности, ИИН, аналог номера налоговой регистрации,
либо код страны (для иностранного физического лица)
____________________________________________
Размер пая% ________ Имущественный взнос _______________________
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица _________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного физического лица)
_______________________________________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ___________________
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии), данные удостоверения
личности, ИИН, БИН, наименование, место нахождения, налог номера налоговой регистрации, либо код страны
(а также имущественный взнос), сведения о размере пая прикладываются к заявлению на отдельном листе.

12. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі, әдістері және мерзімі
_____________________________________________________________
_________________________________________________________________
13. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және еңбек ұйымы арасындағы байланыс: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Тексеру комиссиясының құрамы _________________________________
15. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі _____________________________
16. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен)____________
17. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _______ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ____
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____________________
18. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) қайта құру _____________________ 2) қосылу_______________________
3) бөлініп шығу ___________________ 4) бөлін________________________
19. Қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері ________
20. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы_____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________
21. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН___________________________________
22. Бөлініп шығу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы___________________________
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________
23. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы____________
_________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін______
Өтінішке: ___________________________________________________
_______________________________________________________қоса беріледі.
20 __ жылғы "___"_________________________
Басқару кооперативі (төраға) басшысының қолы және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда).
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайыздан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 6-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Орта кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу және банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру бойынша (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) өтініш

12. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами кооператива
__________________________________________________________________________
13. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным органом и трудовым коллективом:
________________________________________________________________
14. Состав ревизионной комиссии _________________
15. Срок избрания ревизионной комиссии _______________
16. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
17. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства____________________
2) субъект среднего предпринимательства _______________________
3) субъект крупного предпринимательства_______________
18. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________ 2) слияние ____________________
3) выделение _____________ 4) разделение _________________
19. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _______
20. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________
21. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
22. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено новое юридическое лицо
__________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________
23. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические лица
___________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах
________________________________________________________________
К заявлению прилагаются: ________________________________________
"____" __________________ 20__ года ____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись председателя правления (председатель) кооператива.
Подлинность подписи (ей) засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 6 к приказу
Приложение 7 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Форма
Заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства,
а также на открытие банковского счета и на обязательное страхование работника
от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители)
юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления
в трудовые отношения с физическими лицами)

1. Ұйымдық нысаны: ______________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны: _______________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН көрсетусіз атауы____________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН көрсетусіз атауы_________________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН атауы: _______________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы: ___________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы: _______________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН атауы: ______________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы),
беру органы/жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері,
соның ішінде ЖСН: ______________
5. ЗТ уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _________
шешім нөмірі: ____________________ шешім күні: __________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер: Жеке тұлғаларға:
ЖСН/ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), салым мөлшері ___________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН __________________________, ұйымның атауы,
салым мөлшері ______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға: ЖСН (егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), азаматтығы, салым мөлшері _______________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері ____________________жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________, Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, Т.А.Ә., жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері _________ ________________________________________________________________
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекенжайы: ___________________
Мекенжайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекенжайы___________________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекенжайы _________________
Мекенжайдың тіркеу коды__________________________________________
Мекенжай: ________________________________________________________
Облыс ___________________________, қала, аудан,_____________________
ауылды өңір, қаладағы аудан:________________________________________
ауыл, елді мекен__________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл): __________________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат _____________
сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер ____________ пошталық индекс: __________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекенжай бойынша автоматты түрде толтырылады):
_____________________________________________________

1. Форма организации: ___________________________________________
2. Организационно-правовая форма: ________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ: __________________
название на русском языке без указания ОПФ: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ: _______________________
краткое название на государственном языке: ____________________________
краткое название на русском языке: ____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ: _____________
4. Руководитель: Ф.И.О. (при его наличии)/гражданство/номер (серия при наличии),
орган выдачи/сроки действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч. ИИН
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ о назначении руководителя номер решения: ______
дата решения: _______
6. Сведения об учредителях - резидентах:
для физического лица:
ИИН, Ф.И.О. (при его наличии), сумма вклада _________ теңге,
доля в уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН, наименование организации, сумма вклада_______ теңге,
доля в уставном капитале ___ %;
7. Сведения об учредителях - нерезидентах: для физического лица:
ИИН (при наличии), данные документа удостоверяющего личность,
Ф.И.О. (при его наличии),
гражданство, сумма вклада ______ теңге, доля участия ___ %; для юридического лица:
БИН (при наличии), номер, под которым организация зарегистрирована в иностранном
государстве, наименование организации, юрисдикция (страна) регистрации, адрес места
нахождения, сумма вклада______теңге, доля участия ___ %
8. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
9. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии),
данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер
иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном
капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику
_________________________________________________________________________________
10. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип местонахождения:
адрес собственной недвижимости__________________________________
адрес арендуемой недвижимости ___________________________________
регистрационный код адреса: _______________________________________
адрес: область ________________________, город, район, _______________
сельский округ, район в городе: _____________________________________
село, поселок ___________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект): _____________________
тип недвижимости: помещение ____________, здание __________________
идентификационные данные: номер дома _________, номер корпуса _____
номер блока ___, квартира__________________________________________
почтовый индекс: ______________ номер телефона (факса) ____________

11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: _________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: ________
13. ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу: Иә ______, Жоқ _________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу.
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ____________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): ____________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________
18. Телефон нөмірі: ________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:Жеке ______________________, алқалы
Атқарушы органның атауы__________________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ______________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен _____________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні_________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні_________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайыздан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 7-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
8-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):

11. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
12. Код основного вида экономической деятельности: _________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека):______
14. Регистрация в качестве плательщика НДС: Да __________, Нет ______
15. Открыть банковский счет и заключить договор страхования.
16. Выбрать банк (выбор из справочника): ___________________________
17. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): ____________________
18. Выбрать валюту (выбор из справочника): _________________________
19. Номер телефона: _____________________________________________
20. Сведения об исполнительном органе: единоличный ________________,
коллегиальный _____________________ наименование исполнительного органа ____
21. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): ____________
22. Годовой фонд оплаты труда в теңге ______________________________
23. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования _____________________________________
дата окончания срока страхования __________________________________
24. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ________
БИН - бизнес идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ОПФ - организационно-правовая форма
НДС - налог на добавленную стоимость
КПР - коэффициент производительности риска
Ф.И.О. (при его наличии) - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЮЛ - юридическое лицо
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 7 к приказу
Приложение 8 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов
и представительств"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств"
1
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их филиалов и представительств
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін-мемлекеттік тіркеу турлы өтініш.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу.
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу.
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу-Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ өзге де цифрландыру объектілері;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу-Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ өзге де цифрландыру объектілері;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы, сондай-ақ өзге де цифрлық объектілері.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу - порталда, акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу өтініш берілген кезден бастап 1 жұмыс күн ішінде көрсетіледі.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу-коммерциялық заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Ұлттық тізілімдер Заңы) сәйкес сәйкестендіру нөмірлері жоқ шетелдік тұлғалар қатысатын олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
3. Саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаларды, сондай-ақ саяси партияларды қоспағанда қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін), сондай-ақ филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу шетелдік коммерциялық емес ұйымдар бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс, қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі келесі күні.
4. Саяси партияларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
5. Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін 5 жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс 10 жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.

1. Заявление о государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства;
2. Регистрация коммерческих юридических лиц;
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц
(политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств);
4. Учетная регистрация филиалов и представительств.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства", цифровые объекты банков второго уровня;
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства", цифровые объекты банков второго уровня;
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства", цифровые объекты в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - на портале государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), оказывается в течение 1 рабочего дня с момента подачи заявления.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - государственная регистрация коммерческих юридических лиц, учетная регистрация их филиалов (представительств) с участием иностранных лиц, не имеющих идентификационных номеров согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" (далее – Закон о Нацреестрах), производятся не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления.
3. Государственная регистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная регистрация их филиалов (представительств), а также филиалов (представительств) иностранных некоммерческих организаций должны быть произведены не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
4. Государственная регистрация политических партий и учетная регистрация их филиалов (представительств) должны быть произведены не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
5. Государственная регистрация общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная регистрация филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производятся не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов, по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.

6. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу Ұлттық тізілімдер туралы Заңға сәйкес сәйкестендіру нөмірлері жоқ шетелдік тұлғалар қатысатын коммерциялық заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш - электронды (ішінара цифрландырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде;
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу - Электронды (ішінара цифрландырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - Электронды (ішінара цифрландырылған) /қағаз түрінде;
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу - Электронды (ішінара цифрландырылған) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін /қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу-осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама не көрсетілетін қызметті берушінің электронды құжат түрінде электрондық цифрлық қолтанбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған осы тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу - осы Қағидаларға 10 қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі-анықтама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді бұйрық.
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу –анықтама немесе осы осы тізімнің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді бұйрық.
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу - анықтама немесе осы тізімнің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді бұйрық.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу тегін;

6. Государственная регистрация коммерческих юридических лиц, учетная регистрация их филиалов (представительств) с участием иностранных лиц, не имеющих идентификационных номеров согласно Закону о Нацреестрах, производятся не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Заявление о государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства - электронная (частично цифровизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления".
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления".
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) - Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - Электронная (частично цифровизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления".
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства - справка о государственной регистрации юридического лица по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам мотивированный ответ услугодателя, либо об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня, в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц - справка о государственной регистрации юридического лица, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, а также справка об учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) – справка, либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - справка, либо в письменном виде мотивированный приказ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства бесплатно.

2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу – ақылы;
3. Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу - ақылы;
4. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу – ақылы.
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызметке ақы төлеу тіркеу алымы белгіленген.
Тіркеу алымының сомасы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Салық кодексімен (бұдан әрі-Кодекс) белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Коммерциялық ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның (бұдан әрі-Заң) 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес ақы алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі
1. Комитет және аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің/ Мемлекеттік корпорацияның қызмет көрсету шарттары: мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалады.
3. Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Өтініштерді қабылдауды жүзеге асыратын ұйымдар бөлінісінде құжаттар тізбесі, сондай-ақ қызметтердің ішкі түрлері:

2. Регистрация коммерческих юридических лиц – платно.
3. Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозных объединений, их филиалов и представительств) – платно.
4. Учетная регистрация филиалов и представительств - платно.
Оплата государственной услуги по регистрации некоммерческих организаций и их филиалов, и представительств установлен регистрационный сбор.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Налоговым Кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) согласно приложению 12 к настоящим Правилам и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по регистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее - Закон).
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства".
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов
1. Комитет и его территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса.
Условие обслуживания услугодателем/Государственной корпорации: государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала.
3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудового кодекса, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Перечень документов в разрезе организаций осуществляющих прием заявлений, а также подвидов услуг:

1. Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу.
Мемлекеттік корпорацияға шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу үшін 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беріледі;
Шетелдік қатысуы бар шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы-шетелдік-құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен, сондай-ақ "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес коммерциялық ұйымды Қазақстан Республикасында тіркеу құқығын растайтын құжаттың көшірмесі ұсынылады;
сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, нотариалды түрде куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен басқа да жария етілген құжаттың көшірмесі.
2. Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініштер ұсынылады: заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш;
өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерді мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш; өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Қағидалардың қосымшаларына сәйкес нысан бойынша орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу туралы және банктік шот ашу және қызметкерді жазатайым оқиғалардан (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынастарына түспей жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда) міндетті сақтандыруға өтініш (бұдан әрі – өтініш).
Мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады.
Сәйкестендіру нөмірлері жоқ тұлғаларды қоспағанда, шетелдік қатысуы бар орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, Заңға сәйкес, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, онда:
сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, нотариалды түрде куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен басқа да жария етілген құжаттың көшірмесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың, сондай-ақ қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен шетелдік құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың көшірмесі қосымша беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Акционерлік қоғам: өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды қоспағанда, жарғы; құрылтай жиналысының хаттамасы не жалғыз қатысушының шешімі; шағын және орта субъектілерге жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, түбіртек немесе мемлекеттік тіркелгені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын өзге құжат немесе Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі Мемлекеттік кәсіпорындарды, заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді монополияға қарсы органның келісімімен тіркеуші орган жүзеге асырады.
Сенім серіктестігі: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Толық серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Өндірістік кооператив: құрылтайшылардың жалпы жиналысының шешімі; жарғы; құрылтай шарты;
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тұрғылықты жері көрсетілген өндірістік кооператив мүшелерінің тізімі;
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Тұтыну кооперативі: жарғы; құрылтай шарты; құрылтай жиналысының шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат; тұтыну кооперативі азаматтар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері, ЖСН және азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың деректері көрсетілген осы кооператив мүшелерінің тізімін ұсынады және заңды тұлғалар үшін атаулары, орналасқан жері, банктік деректемелері және бизнес-сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер.
Қосымша жауапкершілігі бар серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік: шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік кәсіпорын: жарғы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның кәсіпорын құру туралы шешімі; шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияға төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік мекеме: мемлекеттік мекемені құру туралы шешім; ереже (жарғы); мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Тұрғын үй-құрылыс кооперативі: тұрғын үй-құрылыс кооперативін құру туралы шешім; жарғы; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат; олардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері және ЖСН көрсетілген осы кооперативтер мүшелерінің тізімі.
Көппәтерлі тұрғын үй мүлкінің меншік иелері бірлестігі: жиналыс хаттамасы; мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Пәтер (тұрғын емес үй-жайлар) меншік иелерінің кооперативі:
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке тіркеуде алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Адвокаттар алқасы: адвокаттар алқасы мүшелерінің құрылтай жиналысы (конференциясы) бекіткен жарғы; уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Нотариаттық палата: нотариаттық палатаның жоғары басқару органы бекіткен жарғы; жоғары басқару органының жарғыны бекіту туралы шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Қор: жарғы; құрылтай шарты (құрылтайшылар саны біреуден көп болған кезде); уәкілетті органның жарғыны бекіту туралы шешімі;
алқалы органның (қамқоршылық кеңестің) атқарушы органды тағайындау туралы шешімі; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Қоғамдық бірлестік: құрылтай съезінде (конференцияда, жиналыста) қабылданған жарғы; съездің (конференцияның, жиналыстың) төрағасы мен хатшысы қол қойған жарғыны қабылдаған құрылтай съезінің (конференцияның, жиналыстың) хаттамасы;
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ЖСН, тұрғылықты жері, үй және қызметтік телефондары, жеке қолы көрсетілген қоғамдық бірлестіктің бастамашы-азаматтарының тізімі;
қоғамдық бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжат; мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Саяси партияларды тіркеу кезінде:

1. Государственная регистрация для субъектов малого предпринимательства.
В Государственную корпорацию для государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства предоставляются заявление по форме согласно приложению 2;
Для государственной регистрации юридических лиц, относящихся к субъектам малого предпринимательства с иностранным участием, предоставляется копия паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документ, подтверждающий право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
2. Регистрация коммерческих юридических лиц.
В Государственную корпорацию для государственной регистрации юридических лиц предоставляются заявления по формам согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7:
заявление о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства);
заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава;
Заявление о государственной регистрации акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
заявление о государственной регистрации производственного кооператива, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению к Правилам (далее – заявление).
Юридические лица с участием государства представляют заявление с отметкой реестродержателя.
Государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства с иностранным участием, за исключением лиц, не имеющих идентификационных номеров, согласно Закону, производится в порядке, установленном для государственной регистрации юридических лиц Республики Казахстан, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства.
Если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, то дополнительно представляются:
копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
Акционерное общество: устав, за исключением акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава; протокол учредительного собрания, либо решение единственного участника; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственная регистрация государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, осуществляется регистрирующим органом с согласия антимонопольного органа.
Коммандитное товарищество: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Полное товарищество: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Производственный кооператив: решение общего собрания учредителей; устав; учредительный договор; список членов производственного кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), места жительства; документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Потребительский кооператив: устав; учредительный договор; решение учредительного собрания; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию; потребительским кооперативом представляется список членов этого кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства, ИИН и данные документа, удостоверяющего личность гражданина – для граждан, и сведений о наименований, месте нахождений, банковские реквизиты и бизнес-идентификационный номер - для юридических лиц.
Товарищество с дополнительной ответственностью: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Товарищество с ограниченной ответственностью: документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное предприятие: устав; решение Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о создании предприятия; документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное учреждение: решение о создании государственного учреждения; положение (устав); квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Жилищно-строительный кооператив: решение о создании жилищно-строительного кооператива; устав; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию; список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства и ИИН.
Объединение собственников имущества многоквартирного жилого дома: протокол собрания;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию.
Кооператив собственников квартир (нежилых помещений): протокол собрания;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию.
Коллегия адвокатов: устав, утвержденный учредительным собранием (конференцией) членов коллегии адвокатов;
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Нотариальная палата: устав, утвержденный высшим органом управления нотариальной палаты; решение высшего органа управления об утверждении устава; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Фонд: устав; учредительный договор (при числе учредителей более одного); решение уполномоченного органа об утверждении устава;
решение коллегиального органа (попечительского совета) о назначении исполнительного органа; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Общественное объединение: устав, принятый на учредительном съезде (конференции, собрании); протокол учредительного съезда (конференции, собрания), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем съезда (конференции, собрания);
список граждан-инициаторов общественного объединения с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
документ, подтверждающий место нахождения общественного объединения; квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
При регистрации политических партий представляются:

1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген заңды тұлғаны құру, тіркеу және қайта ұйымдастыру тәртібінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) беру актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған кезде;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетсіз заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылса;
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе, мыналарды қоспағанда сот шешімі бойынша тәркіленген және (немесе) өндіріп алынған акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестері) ;
6) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылса;
7) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға хабар-ошарсыз кетті деп танылса, қайтыс болды деп жарияланса, қайтыс болды деп тіркелсе не оның мәртебесі айқындалмаса;
8) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлғаның Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 баптары бойынша қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы болса;
9) егер мемлекеттік тіркеу кезінде заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлғасы және (немесе) заңды тұлғасы), оның құрылтайшылары, заңды тұлғаның басшысы, заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) болып табылатын заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы атқарушылық іс жүргізу жөніндегі борышкер болып табылатын адамды қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса мерзімдік төлемдерді өндіріп алу және үш айдан астам мерзімдік өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша берешегі жоқ;
10) жеке басын куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды ұсыну;
11) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдарының қаулыларының (тыйымдарының, қамауға алуларының) болуы;

1) нарушения порядка создания, регистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником, членом) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением акций (долей участия в уставном капитале), конфискованных и (или) взысканных по решению суда;
6) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано недееспособным или ограниченно дееспособным;
7) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано безвестно отсутствующим, объявлено умершим, зарегистрировано в качестве умершего либо его статус не определен;
8) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
9) если при государственной регистрации учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), его учредители, руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, являющегося учредителем (участником, членом) юридического лица, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;
10) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
11) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов;

12) ұсынылмаған: Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың, сондай-ақ қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырылған аудармасымен шетелдік құрылтайшының паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың көшірмелері;
сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын қазақ және орыс тілдеріне аудармасы нотариалды түрде куәландырылған басқа да жария етілген құжаттың көшірмелері.
13) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы;
егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе сот актісінде өзгеше белгіленбесе, тіркеу әрекеттері мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіз болған мән-жайлар жойылғанға дейін үзіледі, алайда үзіліс мерзімі бір айдан аспайды;
Егер бір ай ішінде мерзімнің үзілуіне негіз болған мән-жайлар жойылмаса, сарапшының (маманның) қорытындысын алуды қоспағанда, тіркеу іс-әрекеттерінен бас тартылады.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды "1414", 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік порольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Өтініштерді қабылдауды және нәтижелерді беруді жүзеге асыратын өзге де цифрландыру объектілерінің және екінші деңгейдегі банктердің атаулары "электрондық үкіметтің" порталында "Мемлекеттік қызметтер тізілімі" бөлімінде көрсетілген.
Бұйрыққа 8-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
илиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) заңды тұлға ____________________ 2) филиал _______________________

12) непредставления: копий паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
копии легализованной выписки из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
13) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги; если иное не установлено законами Республики Казахстан или судебным актом, регистрационные действия прерываются до устранения обстоятельств, явившихся основанием для перерыва срока, но не более чем на один месяц;
Если в течение одного месяца не будут устранены обстоятельства, явившиеся основанием для перерыва срока, в регистрационных действиях отказывается, за исключением получения заключения эксперта (специалиста).
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 8 к приказу
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Государственная перерегистрация
юридических лиц, учетная
перерегистрация их филиалов
и представительств"
Форма
Заявление о государственной (учетной) перерегистрации юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо __________ 2) филиал _________

3) өкілдік ____________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы __________________________
_____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_____________________________________
4. Қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) атауын өзгерту _____________________________________________________
2) жарғылық капитал мөлшерінің азаюы __________________________________
3) шаруашылық серіктестіктің қатысушылары құрамының өзгеруі (жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді қоспағанда) __________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Мекенжайдың тіркеу коды: ___________ Пошталық индексі: ________________
Облысы: _____________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: __________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті):_______________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _________________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: _______________________________________
Телефон нөмірі (факс) _________________________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға _________________________________
Заңды тұлғаның атауы _________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Салым сомасы (мың теңге) ___________
Жеке тұлғаның Т. А.Ә. (болған жағдайда), ________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % _________ Үлес сомасы (мың теңге)__________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы мәліметтер:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып (заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.
8. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері _______________

3) представительство ____________________________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)____________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН)____________________________
4. Основание перерегистрации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ___________________
2) уменьшение размера уставного капитала _______
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за исключением товариществ
с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием)
_________________________________________________________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Регистрационный код адреса: ___________________Почтовый индекс: ___________
Область: _________________________________________________________
Город, район, район в городе: ________________________________________
Населенный пункт (село, поселок): ____________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _______________________
Номер дома __________, квартира, комната: __________
Номер телефона (факса): ____________________________
6. Ф.И.О (при его наличии). руководителя (с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо ______ 2) физическое лицо ________
Наименование юридического лица ____________________________________ (с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. теңге) _____________
Ф.И.О (при его наличии). физического лица ________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % ___________ Сумма вклада (тыс. теңге) ____________
В случае если учредителей более одного сведения о них:
Ф.И.О (при его наличии). с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование с указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии), данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику_______________________

9. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _____________
10. Жарғылық капиталдың мөлшері ______________________________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ___________
12. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды
(тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________ 2) жоқ __________________________________________
13. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет:
Қосылатын заңды тұлғалардың атаулары _________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________________
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі _
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін____
Өтінішке:____________________________________________________
________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____"_______________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), және қолы "___"______________
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 9-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестікті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы _______________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) толық серіктестік ___ 3) жауапкершілігі шектеулі серіктестік _____
2) сенім серіктестігі __ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_____________________________________
4. Шаруашылық серіктестікті қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі ____________________________________________________
2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ______________________________

9. Укажите код основного вида экономической деятельности: ______________
10. Размер уставного капитала________________________________________
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек_________________
12. Основание для перерегистрации юридического лица возникло в результате реорганизации
(укажите в соответствующей ячейке х):
1. да _______ 2. нет ________
13. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц_______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН)______________________________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1. субъект малого предпринимательства _________
2. субъект среднего предпринимательства ________
3. субъект крупного предпринимательства________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах. __________
К заявлению прилагаются: __________________________________________
___________________________________________________________________
"___" ______________ 20 ___ г.
(подпись) Ф.И.О. (при его наличии) и подпись заявителя
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента - юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом
Приложение 9 к приказу
Приложение 2 к Правилам
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация юридических
лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной перерегистрация хозяйственных товариществ, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица ______________________________________
2. Организационно-правовая форма юридического лица (укажите в соответствующей ячейке х):
1) полное товарищество ________________
2) коммандитное товарищество __________
3) товарищество с ограниченной ответственностью _____________
4) товарищество с дополнительной ответственностью _____________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________________
4. Основание перерегистрации хозяйственного товарищества (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ______________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала _________________________________

3) шаруашылық серіктестікке қатысушылар құрамының өзгеруі (Жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді қоспағанда) __
5. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
Мекенжайдың тіркеу коды: ___________ Пошталық индексі: ________________
Облысы: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы __________________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): _______________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _________________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ______________________________________
Телефон нөмірі (факс) _________________________________________________
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), _____________________________________ (жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері ___________________
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ___________________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері: ______________________________________
10. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде, санын цифр түрінде көрсетіңіз):
1) заңды тұлға _________________ 2) жеке тұлға ___________________________
11. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтерді көрсетіңіз
(жауапкершілігі шектеулі серiктестiкке қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi орталық депозитарий жүзеге асыратын жауапкершілігі шектеулі серiктестiктерді)
Заңды тұлғаның атауы __________________________ (БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % _____ Үлес сомасы (мың теңге) __________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), __________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ________________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда, олар туралы мәліметтер:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып (жеке тұлғалар үшін), БСН көрсете отырып (заңды тұлғалар үшін атауы), сонымен қатар олардың пайыз және ақшалай жарғылық капиталдағы үлесі жеке парақта өтінішке қоса беріледі.

3) изменение состава участников хозяйственного товарищества (за исключением товариществ с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием) _______________
5. Место нахождения юридического лица Регистрационный код адреса: __________________
Почтовый индекс: ___________
Область: ___________________________________
Город, район, район в городе:_____________________________________________
Населенный пункт (село, поселок):__________________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: __________________________
Номер дома ______________, квартира, комната: ____________________________
номер телефона (факса): ___________________
6. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя __________________________________
_____________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии), данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику ___________________________________________________________________________
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________________
9. Размер уставного капитала _____________________________________________
10. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество
в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _________ 2) физическое лицо _________
11. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за исключением товариществ с ограниченной ответственностью, в которых ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием)
Наименование юридического лица _________________________________________
(с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % ___________ Сумма вклада (тыс. теңге) _____________
Ф.И.О (при его наличии). физического лица __________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. теңге) _______________
В случае если учредителей более одного сведения о них:
Ф.И.О. (при его наличии) с указанием данных удостоверения личности и ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для физического лица), наименование с указанием БИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.

12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) ___________
13. Байқау кеңесі құрылған жағдайда айрықша құзыретті көрсетіңіз: _________
14. Тексеру комиссиясының (жеке тексерушінің) мерзімін көрсетіңіз: _____
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі ____________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _______________
16. Заңды тұлғаны қайта тіркеу негізі, қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз)
1) иә __________________________ 2) жоқ _______________________
17. Қосылған жағдайда мынадай мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін________
Өтінішке: ___________________________________________________________
________________________________________________________ қоса беріледі.
20___ жылдың "____"_______________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), (қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудiорталық депозитарий жүзеге асыратын жағдайда құрылтайшылардың жалпыжиналысын хаттамасымен өкілетті тұлғаның қолы (қатысушының шешімімен)).
Қолдың төлнұсқалығы нотариалды тәртіппен бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 10-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Акционерлік қоғамның атауы _________________________________
2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
3. Акционерлік қоғамды қайта тіркеудің негізі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) атаудың өзгеруі ___ 2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ______

12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________________
13. В случае образования наблюдательного совета указать исключительную компетенцию:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
14. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ___________________________________
2) субъект среднего предпринимательства __________________________________
3) субъект крупного предпринимательства _________________________________
16. Основание для перерегистрации возникло в результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да ___________________________________
2) нет __________________________________
17. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________________
_________________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах ________________________________
К заявлению прилагаются: ________________________________________________
_______________________________________________________________________
"____" _____________ 20 ____ г.
(подпись) Ф.И.О (при его наличии) и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания учредителей (решением участника). Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 10 к приказу
Приложение 3 к Правилам
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация юридических
лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной перерегистрации акционерного общества,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование акционерного общества _____________________________________________
______________________________________________________________________________
2. Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________________________
3. Основание перерегистрации акционерного общества (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования _______________________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала __________________________________________

4. Акционерлік қоғамның мекенжайы:
Пошталық индексі: __________________ Облысы: _____________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _____________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: ___________________________________
Телефон нөмірі (факс) _____________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), _______________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ________
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері
________________________________________________________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері _____________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ____________ 2) жеке тұлға ___________________________
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепіл мөлшерін көрсетіңіз:
___________________________________________________________ (бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі болған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
11. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін көрсетіңіз:
___________________________________________________________
12. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: ___________________________
13. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________
Үлгілік жарғының 37-тармағының талаптары қаржылық ұйымдарға қолданылады.
14. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ______________________________
15. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) ________
16. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ___ 2) ірі кәсіпкерлік субъектісі ____

4. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: ______________________
Область: _________________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________________________
Номер дома _________________, квартира, комната: ________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
5. Ф.И.О (при его наличии). руководителя _________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии),
данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер
иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном
капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________
2) физическое лицо _______________
10. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной акции:
________________________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно какого-либо показателя
при условии регулярности и общедоступности его значений)
11. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным акциям:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации информации, подлежащих обязательному опубликованию
_______________________________________________________________________________
13. Количество членов совета директоров общества ___________________________________
требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым организациям.
14. Количество членов правления общества _______________________
15. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек __________
16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ________________________
2) субъект крупного предпринимательства ________________________

17. Акционерлік қоғамды қайта тіркеу негізі қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындайды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә ________________________ 2) жоқ ___________________________
18. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы ______________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________________________
Өтінішке: _______________________________________________________
__________________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылғы "___" ________________________________
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), және қолы/___________________________/
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 11-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын өндірістік кооперативті мемлекеттік қайта тіркеу туралы өтініш
1. Өндірістік кооперативтің атауы ___________________________________
2. Өндірістік кооперативтің атауын өзгерту ___________________________
3. Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________________
4. Заңды тұлғаның мекенжайы
Пошталық индексі: __________________ Облысы: _____________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _____________________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): ___________________________________________
Көше, шағын аудан, квартал, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі: ______ пәтер, бөлме: __________________________________
Телефон нөмірі (факс) _______________________________________________
5. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), _________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)

17. Основание для перерегистрации акционерного общества возникло в результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да ____________________________
2) нет ______________________
18. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах __________
К заявлению прилагаются: _______________________________________
________________________________________________________________
"___" ________20 ____ г.
(подпись) Ф.И.О (при его наличии) и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента-юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 11 к приказу
Приложение 4 к Правилам
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация юридических
лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств"
Форма
Заявление о государственной перерегистрации производственного кооператива,
осуществляющего свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование производственного кооператива _____________________
_________________________________________________________________
2. Изменение наименования производственного кооператива на _________
_________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________________
4. Местонахождение юридического лица
Почтовый индекс: ____________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: _____________________
Номер дома _______________ квартира, комната: _____________________
номер телефона (факса): __________________________________________
5. Ф.И.О (при его наличии). руководителя ____________________________
_______________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)

6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз:_______________
7. Бенефициар (-лар) меншік иесі (-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері ______________________
8. Капиталдың мөлшері ____________________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға _______ 2) жеке тұлға ________________________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ________________________________
ЖСН, СТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі тиіс (шетелдік жеке тұлға үшін)
Пайдың үлесі % ___________________ Мүліктік жарна ___________________
Егер құрылтайшылар біреуден көп болған жағдайда қосымша парақта келесіні көрсетіңіз:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), жеке куәлігінің деректері, ЖСН, СТН аналогы немесе елдің коды (сонымен қатар мүліктік жарна, пайдың үлесі туралы мәліметтер)
11. Кооператив мүшелерінің мүліктік салым салудың тәртібі, әдістері және мерзімі _______________________________________________
12. Тексеру комиссиясының құрамы __________________________________
13. Тексеру комиссиясын сайлау мерзімі ______________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) ________
15. Кооператив пен оның мүшелерінің, атқару органының және еңбек ұйымы арасындағы байланыс: ____________________________________
16. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _____________________________________
2) орта кәсіпкерлік субъектісі _______________________________________
3) ірі кәсіпкерлік субъектісі _________________________________________

6. Укажите код основного вида экономической деятельности: _________
7. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии), данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику _________________________________________________
____________________________________________________________________________
8.Размер капитала ________________________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество
в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
10. Сведения об учредителях юридического лица Ф.И.О (при его наличии). физического лица _____________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного физического лица) ____________________________________
Размер пая % ___________ Имущественный взнос ______________________
Ф.И.О (при его наличии) физического лица ____________________________
ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны (для иностранного физического лица)
_____________________________ Размер пая % _________ Имущественный взнос ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О. (при его наличии) данные удостоверения личности, ИИН, аналог номера налоговой регистрации, либо код страны, а также имущественный взнос, сведения о размере пая прикладываются к заявлению на отдельном листе.
11. Порядок, способы и сроки внесения имущественного взноса членами кооператива
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Состав ревизионной комиссии __________________________________
13. Срок избрания ревизионной комиссии ___________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _____________
15. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным органом и
трудовым коллективом: __________________________________________________________
16. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства _____________________________
2) субъект среднего предпринимательства ___________________________
3) субъект крупного предпринимательства ___________________________

17. Өндірістік кооперативті қайта тіркеу негізі оның қайта құрылуы негізінде туды (тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз):
1) иә _____________________________ 2) жоқ ________________________
18. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Қосылатын заңды тұлғалардың атауы
Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін _________________________________________
Өтінішке: _______________________________________________________
__________________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылғы "___"________________________________
Кооперативтің басқару төрағасының (төрағасы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы /_____/
Қолдың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 12-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары
мен өкілдіктерін есептік қайта
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):
1. Атауын өзгерту.
2. Жарғылық капитал мөлшерін азайту.
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
1. Атауын өзгерту - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы;
2. Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы;
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі - Мемлекеттік корпорация, " цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1. Мемлекеттік корпорацияға: Акционерлік қоғамдарды, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік қайта тіркеу өтініш берілген кезден бастап 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Саяси партияларды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын, сондай-ақ заңды тұлғалардың қызметін үлгілік болып табылмайтын жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамдарды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдарын (өкілдіктерін), сондай-ақ шетелдік коммерциялық емес ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
Саяси партияларды мемлекеттік қайта тіркеу және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен бастап 1 айдан кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша 5 жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс 10 жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
2. Порталда – үлгілік филиал және өкілдік болып табылмайтын жарғы негізінде жұмыс істейтін олардың филиалдардың (өкілдіктерінің) акционерлік қоғамдарын қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды және олардың филиалдарын (өкілдіктерін) мемлекеттік қайта тіркеу шетелдік коммерциялық емес заңды тұлғалардың кеңсесі бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеуі:
1. Атауын өзгерту - электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде;

17. Основание для перерегистрации производственного кооператива возникло в результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
18. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц ____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах _________
К заявлению прилагаются: ________________________________________
________________________________________________________________
"____" ________ 20 ____ г. (подпись)
Ф.И.О (при его наличии) и подписи председателя правления (председатель) кооператива.
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 12 к приказу
Приложение 5 к Правилам
государственной услуги
"Государственная
перерегистрация юридических
лиц, учетная перерегистрация
их филиалов и представительств"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов представительств"
1
Наименование государственной услуги
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1. Изменение наименования
2. Уменьшение размера уставного капитала
3. Изменение состава участников (учредителей)
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Изменение наименования - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";
2. Уменьшение размера уставного капитала - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";
3. Изменение состава участников (учредителей) - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
в Государственную корпорацию: Государственная перерегистрация юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), производятся в течение 1 рабочего дня с момента подачи заявления.
Государственная перерегистрация юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, за исключением политических партий, учетная перерегистрация их филиалов (представительств), а также филиалов (представительств) иностранных некоммерческих организаций должны быть произведены не позднее 5 рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная перерегистрация политических партий и учетная перерегистрация их филиалов (представительств) должны быть произведены не позднее 1 месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная перерегистрация общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная перерегистрация филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов. по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
На портале – государственная перерегистрация юридическим лицам, относящимся к субъектам частного предпринимательства, и их филиалам (представительствам), за исключением акционерных обществ, их филиалов (представительств), осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, филиалам и представительствам иностранных некоммерческих юридических лиц, оказывается в течение одного рабочего дня (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств:
1. Изменение наименования - Электронная (частично цифровизированная)/бумажная;

2. Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту - электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде;
3. Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі - - электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Қағидаларға 7 – қосымшаға сәйкес заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі-анықтама) не осы қағидалардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тарту.
Порталда – "жеке кабинетке" берген кезде жеке кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы көрсетілетін қызметті берушінің дәлелді жауабы жіберіледі.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Коммерциялық емес ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін қайта тіркеу бойынша Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген.
Тіркеу алымының сомасы осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес " Қазақстан Республикасының Салық Кодексімен (бұдан әрі - Кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Коммерциялық ұйымдарды және олардың филиалдары мен өкілдіктерін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін Заңның 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес ақы алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі
1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдау мүмкіндігі бар.

2. Уменьшение размера уставного капитала - Электронная (частично цифровизированная)/бумажная;
3. Изменение состава участников (учредителей) – Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Справка о государственной перерегистрации юридического лица, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, а также справка об учетной перерегистрации филиала (представительства) юридического лица, согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – справка), либо в письменном виде мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня настоящих Правил.
При подаче на портале –в "личный кабинет" направляется уведомление о государственной перерегистрации юридических лиц для субъектов частного предпринимательства либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги по перерегистрации некоммерческих организаций и их филиалов и представительств установлен регистрационный сбор.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Налоговым Кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) согласно приложению 9 к настоящему Правилам основных требований к оказанию государственной услуги и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
За оказание государственной услуги по регистрации коммерческих организаций и их филиалов и представительств взимается оплата, в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц в соответствии со статьей 10 Закона.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства".
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1. Комитет и его территориальные органы юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.

3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - өтініш).
Қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Заңды тұлға үлесіне қатысатын мемлекет тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады;
электрондық өтініш беруді қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін, заңды тұлғаның уәкілетті органының мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы шешімі не шешімінен үзінді-көшірме. Егер заңды тұлға жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылған жағдайда, онда құжаттарды мөрмен бекемдеу талап етілмейді.
Егер қатысушылардың құрамына шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға кірген жағдайда, Заңының 6-1-бабының сегізінші бөлігінде көзделген құжаттар қосымша беріледі;
заңды тұлғалар, филиалдарға (өкілдіктерге):
өзгерістер мен толықтырулар енгізілген электрондық нұсқада құрылтайшы құжат не жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
Саяси партиялар мен діни бірлестіктер енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар құрылтай құжаттарының екі данасын не саяси партиялар мен діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінін ұсынады;
акционерлік қоғамдарға:
енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен нотариалды түрде куәландырған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінінің бір данасы.
Қазақстан Республикасының резидент емес қатысушыларының құрамына сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы – шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған басқа да жария етілген құжат енгізілген кезде;
Шетелдік тұлғаға қатысушылардың құрамына шетелдік құрылтайшының жеке басын куәландыратын паспорттың немесе басқа құжаттың электрондық көшірмесі енгізілген кезде, егер басшы, енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылса, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасын;
коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат;
коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркелуге жатады.
2. Порталда:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды құрылтайшы (құрылтайшылар)мемлекеттік қайта тіркеу үшін:
электрондық өтініш;
жарғылық капиталдың мөлшері азайтылған және баспа басылымдарында хабарланған кезде басылым туралы қиындының электрондық көшірмесі;
егер көрсетілетін қызметті алушы цифрлық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі-ЦҮТШ) арқылы қызмет көрсеткені үшін мемлекеттік алымды төлеу тәсілін таңдамаған жағдайда, түбіртектің/төлем тапсырмасының электрондық көшірмесі;
орналасқан жері өзгерген кезде: жылжымайтын мүлікке меншік құқығы болған жағдайда;
Егер қатысушылардың құрамында шетелдік заңды тұлға болса, онда осы Заңның 6-шы бабының сегізінші бөлігінде көзделген құжаттар қосымша ұсынылады.
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" цифрлық жүйесі (бұдан әрі – ЖБМК) көрсетілетін қызметті алушының бизнес-сәйкестендіру нөміріне тіркелген, көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен мекенжай бойынша орналасқан бастапқы немесе кейінгі жылжымайтын мүлік объектісіне меншік құқығы туралы ЖБМК ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық растау;
заңды тұлғадан үй-жайды жалға алған жағдайда: жалға алу шартының электрондық көшірмесі. Жеке тұлғадан үй-жайды жалға алған жағдайда: заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде үй-жайды беру туралы жеке тұлғаның нотариалды түрде куәландырған келісімінің электрондық көшірмесі;
үй-жайды қосалқы жалдау жағдайында: жалдау мен қосалқы жалдаудың электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасының бейрезиденті қатысушыларының құрамына енгізілген кезде сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжаттың қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасымен қоса электрондық көшірмесі;
шетелдік тұлға қатысушыларының құрамына шетелдік құрылтайшы паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжаттың, егер басшы, енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылса, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды түрде куәландырған аудармасы бар электрондық көшірмесін енгізген кезде;
Егер қатысушылардың құрамында шетелдік немес шетелдік заңды тұлға болса, онда Заңының 6-1 бабының сегізінші бөлігіне сәйкес қосымша құжаттар беріледі.
қатысушылар тізілімін жүргізуді орталық депозитарий жүзеге асыратын акционерлік қоғам немесе шаруашылық жүргізуші серіктестік қатысушылар құрамын өзгерткен кезде тіркеушінің мөрімен куәландырылған қатысушылар тізілімінің электрондық көшірмесі.
Электрондық өтінішке көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы оның басшысы болып табылмаған жағдайда, онда өтініш басшымен келісіледі.
Шаруашылық серіктестіктерді, Акционерлік қоғамдар мен өндірістік кооперативтерді қоспағанда, заңды тұлға үшін электрондық өтініш "цифрлық үкімет" порталында оның қатысушыларымен келісілуге тиіс.
Филиал (өкілдік) үшін – оның заңды тұлғасының басшысы.
Шаруашылық серіктестікке қатысушылардың тізілімін жүргізуді бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүргізетін шаруашылық серіктестіктерді қоспағанда, шаруашылық серіктестіктерді қатысушылар құрамын өзгерту негізінде мемлекеттік қайта тіркеу үшін, Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серіктестіктен шығатын қатысушының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шартының электрондық көшірмесі ұсынылады. Тарапы жеке тұлға болып табылатын шаруашылық серіктестігінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шартының электрондық көшірмесі нотариаттық куәландырылуға жатады.
үлесі Мемлекеттің бар заңды тұлға үшін тізілім ұстаушының белгісі қойылған өтініштің электрондық көшірмесі ұсынылады;
заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы шешімнің электрондық көшірмесі не заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімінен үзінді, енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге нотариалды түрде куәландырған жарғының (ереженің) электрондық көшірмесі не акционерлік қоғамның жарғысына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні, филиал (өкілдік) туралы ереже;
"цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу; немесе коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын электрондық құжат.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында жасалған тіркеу алымын (ЦҮТШ арқылы төлеген жағдайда) төлегенін растайтын құжаттарды көрсетілетін қызметті берушң мен Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерге " цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің кооперативтері, пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тұтыну кооперативтері үшін:
-өтініш;
-екі және одан көп кондоминиум объектісінің пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жиналыстарында ұсынылған өкілдерден тұратын, үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері кооперативтерін, пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тұтыну кооперативтерін қайта тіркеу туралы бастамашы топ жиналысының хаттамасын;
-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртекті немесе өзге де құжатты ұсынады.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)

3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
В Государственную корпорацию: заявления по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 (далее - заявление):
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица, за исключением подачи электронного заявления.
В случае, если юридическое лицо является субъектом частного предпринимательства, то скрепление документов печатью не требуется;
В случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6-1 Закона; для юридических лиц, филиалов (представительств):
учредительный документ в электронном варианте с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (документы политических партий представительства);
для политических партий и религиозных объединений два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы;
для акционерных обществ: один экземпляр нотариально удостоверенного устава (положения) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
при включении в состав участников иностранного лица электронную копию паспорта или другого документа, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель, введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося некоммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства);
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства).
Филиалы и представительства подлежат перерегистрации в случае изменения наименования. На портале:
для государственной перерегистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учредителем (учредителями): электронное заявление; при уменьшении размера уставного капитала и оповещении в печатных изданиях электронная копия вырезки о публикации;
электронная копия квитанции/платежного поручения в случае, если услугополучатель не выбрал способ оплаты государственного сбора за оказание услуги посредством платежного шлюза электронного правительства (далее – ПШЦП);
при изменении места нахождения:
в случае права собственности на объект недвижимости;
в случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6 настоящего Закона. электронное подтверждение из информационной системы "Единый государственный кадастр недвижимости" (далее – ЕГКН) о зарегистрированном на бизнес-идентификационный номер услугополучателя праве собственности на первичный или вторичный объект недвижимости, расположенный по адресу, указанному услугополучателем, подписанное ЭЦП ЕГКН;
в случае аренды помещения у юридического лица: электронная копия договора аренды. В случае аренды помещения у физического лица:
электронная копия нотариально засвидетельствованного согласия физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица;
в случае субаренды помещения: электронная копии аренды и субаренды;
при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
при включении в состав участников иностранного лица электронную копию паспорта или другого документа, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель, введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
В случае если в состав участников входит иностранец или иностранное юридическое лицо, то дополнительно представляются документы, предусмотренные частью восьмой статьи 6-1 Закона;
при изменении состава участников акционерным обществом или хозяйствующим товариществом, у которого ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием, электронную копию реестра участников, заверенную печатью регистратора. Электронное заявление подписывается ЭЦП услугополучателя.
В случае если уполномоченное лицо услугополучателя не является его руководителем, то заявление согласовывается с руководителем. Для юридического лица, за исключением хозяйственных товариществ, акционерных обществ и производственных кооперативов электронное, заявление должно быть согласовано на портале "цифрового правительства" с его участниками. Для филиала (представительства) – руководителем его юридического лица.
Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества производится профессиональным участником рынка ценных бумаг, осуществляющим деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть в соответствии с законами Республики Казахстан и учредительными документами.
Электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть, стороной которого является физическое лицо, подлежит нотариальному удостоверению.
Для юридического лица, в доле которого участвует государство, представляется электронная копия заявления с отметкой реестродержателя; электронная копия решения либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), электронная копия нотариально удостоверенного устава (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" или электронный документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, документа, подтверждающего оплату услугополучателем регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЦП), произведенных на территории Республики Казахстан услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для кооператива собственников помещений (квартир), потребительского кооператива собственников квартир, нежилых помещений представляются:
заявление;
протокол собрания инициативной группы о перерегистрации кооперативов собственников помещений (квартир), потребительских кооперативов собственников квартир, нежилых помещений, состоящей из представителей, делегированных собраниями собственников квартир, нежилых помещений двух и более объектов кондоминиумов;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию юридического лица.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген заңды тұлғаны құру, қайта тіркеу және қайта ұйымдастыру тәртібінің бұзылуы, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келмеуі;
2) тапсыру актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған жағдайларда жүзеге асырылады;
3) егер заңды тұлға немесе заңды тұлғаның жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) әрекетсіз заңды тұлға болып табылса;
4) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетсіз заңды тұлғалардың жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылса;
5) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
6) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылса;
7) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлға хабар-ошарсыз кетті деп танылса, қайтыс болды деп жарияланса, қайтыс болды деп тіркелсе не оның мәртебесі айқындалмаса;
8) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) және (немесе) басшысы болып табылатын жеке тұлғаның Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365-баптары бойынша қылмыстары үшін жойылмаған немесе алынбаған сотталғандығы болса;
9) егер мемлекеттік тіркеу кезінде заңды тұлғаның құрылтайшысы (жеке тұлғасы және (немесе) заңды тұлғасы), оның құрылтайшылары, заңды тұлғаның басшысы, заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) құрылтайшысы (қатысушысы, мүшесі) болып табылатын заңды тұлғаның басшысы атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса, атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын тұлғаны қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша үш айдан астам мерзімді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша берешегі жоқ мерзімді төлемдерді өндіріп алу туралы;
10) егер мемлекеттік қайта тіркеу кезінде жаңа құрылтайшылар (қатысушылар, мүшелер) және (немесе) үлесті иеліктен шығаратын адамдар мерзімді төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылатын және мерзімді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша үш айдан астам берешегі жоқ адамды қоспағанда, атқарушылық құжат бойынша борышкерлер болып табылса ;

1) нарушения порядка перерегистрации и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствия учредительных документов закону Республики Казахстан;
2) непредставления передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица;
3) если юридическое лицо или единственный учредитель (участник) юридического лица является бездействующим юридическим лицом;
4) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, является единственным учредителем (участником, членом) и (или) руководителем бездействующих юридических лиц;
5) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником) и (или) руководителем юридического лица, включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением акций (долей участия в уставном капитале), конфискованных и (или) взысканных по решению суда;
6) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано недееспособным или ограниченно дееспособным;
7) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, признано безвестно отсутствующим, объявлено умершим, зарегистрировано в качестве умершего либо его статус не определен;
8) если физическое лицо, являющееся учредителем (участником, членом) и (или) руководителем юридического лица, имеет непогашенную или неснятую судимость за преступления по статьям 190, 216, 218, 218-1, 235-1, 237, 238, 249, 365 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
9) если при государственной регистрации учредитель (физическое лицо и (или) юридическое лицо), его учредители, руководитель юридического лица, учредитель и (или) руководитель юридического лица, являющегося учредителем (участником, членом) юридического лица, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;
10) если при государственной перерегистрации новые учредители (участники, члены) и (или) лица, отчуждающие долю, являются должниками по исполнительному документу, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и не имеющего задолженность по исполнительному производству о периодических взысканиях более трех месяцев;

11) жеке басты куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттар ұсынылған;
12) сот актілерінің және сот орындаушылары мен құқық қорғау органдары қаулыларының (тыйым салуларының, тыйым салуларының) болуы;
13) паспорттың немесе қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырған аудармасымен бірге құрылтайшы-шетелдіктің жеке басын куәландыратын басқа құжатты, сондай-ақ "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында коммерциялық ұйымды тіркеу құқығын растайтын құжаттың көшірмелерін; сауда тізілімінен жария етілген үзінді көшірменің немесе қазақ және орыс тілдеріне нотариалды түрде куәландырған аудармасымен шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатын құрылтайшы-шетелдік заңды тұлғаны куәландыратын басқа жария құжат;
14) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
15) егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе сот актісінде өзгеше белгіленбесе, тіркеу әрекеттері мерзімнің үзілуіне негіз болған, бірақ бір айдан аспайтын мән-жайлар жойылғанға дейін үзіледі.
Егер мерзімді үзуге негіз болған мән-жайлар бір ай ішінде жойылмаса, сарапшының (маманның) қорытындысын алуды қоспағанда, тіркеу іс-әрекеттерінен бас тартылады.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды "1414", 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрақты жеріне бара отырып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту қажет, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинет", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа 13-қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
қайта тіркеу, олардың
филиалдары мен өкілдіктерін
есептік қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет
6-қосымша
(көрсетілетін қызметтіалушының тегі, аты, болған жағдайда әкесінің аты (бұдан әрі - Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) не ұйымының атауы) _______________________ (көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген тізіміне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

11) представления утерянных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность;
12) наличия судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов;
13) непредставления: копий паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки, а также документа, подтверждающего право регистрации коммерческой организации в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
копии легализованной выписки из торгового реестра или другого легализованного документа, удостоверяющего, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
14) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги;
15) если иное не установлено законами Республики Казахстан или судебным актом, регистрационные действия прерываются до устранения обстоятельств, явившихся основанием для перерыва срока, но не более чем на один месяц. Если в течение одного месяца не будут устранены обстоятельства, явившиеся основанием для перерыва срока, в регистрационных действиях отказывается, за исключением получения заключения эксперта (специалиста).
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 13 к приказу
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
внесенных изменений
и дополнений
в учредительные документы
юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
положения об их филиалах
(представительствах)"
Форма
Заявление о государственной (учетной) регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)(Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) _____________
Телефон __________
Алдым: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) /____/ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 14-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның
құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы
ережелерге енгізілген өзгерістер
мен толықтыруларды
мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________ 2) филиал __________ 3) өкiлдiк ________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы ________ _______________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _________________
4. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды енгізудің негіздемесі (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз)
1) мекенжайының өзгеруі ____________________________
2) жарғыны (ережені) жаңа редакцияда бекіту ___________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері
Пошталық индексі: ______________ Облысы: __________________________
Қала, аудан, қаладағы аудан: _________________________
Елді мекен (ауыл, кенті): _____________________________
Көше, шағынаудан, орам, тұйық көше, даңғыл: _________________________
Үйдің нөмірі _________, пәтер, бөлме: ________________
телефон нөмірі (факс): _______________________________
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері
__________________________________________________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз, сандық көрсеткіште):
1) заңды тұлға _____________ 2) жеке тұлға______________
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________________
(БСН көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % ________ Үлес соммасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)______________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
Жарғылық капиталдың үлесі % _________ Үлес соммасы (мың теңге) ______
Егер құрылтайшылары біреуден көп болса олар жөнінде мәлімет: Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып(жеке тұлға үшін), атауы және БСН (заңды тұлға үшін), сондай-ақ олардың жарғылықкапиталдағы үлесі пайыздық және ақшалай түрде көрсетіле отырып, өтінішке қосымшабөлек парақта қоса беріледі.
9. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _______________
10. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны __________
12. Өзгерістер енгізу негіздемесі қайта ұйымдастыру нәтижесінде туындады (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) иә _______________________ 2) жоқ______________
13. Қосылу жағдайында мынадай мәліметтерді көрсету қажет:
қосылатын заңды тұлғалардың атауы _________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________
14. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиiстi ұяшыққа х деп көрсетiңiз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі _________________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі __________________________
Цифрлық жүйеде занмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін________________
Өтінішке:
______________________________________________________________ қоса беріледі.
20 жылдың "___" ________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы қойылады.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 15-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның
құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы
ережелерге енгізілген өзгерістер
мен толықтыруларды
мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамның енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы ______________________________________

1) юридическое лицо _______________ 2) филиал __________________
3) представительство ______________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _______________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы юридического лица (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение местонахождения ____________________________________
2) утверждение устава (положения) в новой редакции _________________
5. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ______________ Область: ________________________
Город, район, район в городе: ____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): ________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект:____________________
Номер дома _________, квартира, комната: _________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
6. Ф.И.О (при его наличии). Руководителя ________________________________
_______________________________________________________________ (с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х,
количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо ______________
Наименование юридического лица _________________________________
_______________________________________________________________ (с указанием БИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. теңге) ____
Ф.И.О (при его наличии). физического лица
_______________________________________
_____________________________________________________________ (с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. теңге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О (при его наличии) с указанием данных удостоверения личности и ИИН (для физического лица), наименование с указанием БИН (для юридического лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
8. Сведения о бенефициарном(-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии), данные документа, удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному собственнику _____________
9. Укажите код основного вида экономической деятельности: ____
10. Размер уставного капитала _______________________________________
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. Основание для внесения изменения возникло в результате реорганизации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _______ 2) нет ________
13. В случае присоединения необходимо указать следующие сведения:
Наименования присоединяемых юридических лиц _____________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ____________________________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства _________
2) субъект крупного предпринимательства _________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах __________
К заявлению прилагаются: _______________________________________
______________________________________________________________
"__" ____ 20 __ г. (подпись)________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подпись заявителя
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 14 к приказу
Приложение 2 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
внесенных изменений
и дополнений
в учредительные документы
юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
положения об их филиалах
(представительствах)"
Форма
Заявление о государственной регистрации с внесенными изменениями и дополнениями
акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование регистрируемого акционерного обществ______________
________________________________________________________________

2. Құрамына шетел инвесторларының қатысуы (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) иә _______________ 2) жоқ _______________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) иә ________________ 2) жоқ ______________
4. Құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізудің негіздемесі (тиiстi ұяшыққа х түрiнде көрсетiңiз):
1) мекен жайының өзгеруі___________________________
5. Акционерлік қоғамның мекенжайы
Пошталық индексі: _______________________
Облысы: ____________________________
Қала, аудан, қаладағы аудан: _________________________
Елді мекен (ауыл, кент): _____________________________
Көше, шағынаудан, орам, тұйық көше даңғыл:_______________________________
үйдің нөмірі _______________, пәтер, бөлме: ___________
телефон нөмірі (факс): ________________________
6. Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________________________________
(жеке куәлігінің және ЖСН деректерін көрсете отырып)
7. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, ТАӘ, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН (бар болған жағдайда) немесе резиденттік елдегі шетелдік тұлғаның сәйкестендіру нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе бенефициарлық меншік иесіне тиесілі орналастырылған акциялардың мөлшері
__________________________________________________________________________
8. Экономикалық қызметтің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _________
9. Жарғылық капиталының мөлшері____________________
10. Құрылтайшылардың құрамы және саны (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз,санын цифрлық көрсеткіште):
1) заңды тұлға ___________ 2) жеке тұлға _________
11. Артықшылығы бар акция бойынша дивидендтің кепілді мөлшерін көрсетіңіз:
__________________________________________________________________________ (бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі болған жағдайда қандай да бір көрсеткішке қатысты индекстелгенін)
12. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу мерзімділігін көрсетіңіз: _______________________
13. Міндетті жариялануға жататын ақпаратты жариялау үшін пайдаланатын,уәкілетті орган айқындаған бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: _____________________

2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _________________
2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в соответствующей ячейке х):
1) да _____________________
2) нет ____________________
4. Основание внесения изменений в учредительные документы (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) изменение местонахождения ____________________________________
5. Местонахождение акционерного общества
Почтовый индекс: _______________________ Область: ________________
Город, район, район в городе: _____________________________________
Населенный пункт (село, поселок): _________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната:___________________
номер телефона (факса): __________________________________________
6. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя ___________________________
________________________________________________________________
(с указанием данных удостоверения личности и ИИН)
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________
2) физическое лицо_______________
10. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, Ф.И.О. (при его наличии), данные документа,
удостоверяющего личность, ИИН (при наличии) либо идентификационный номер иностранного лица в стране резидентства, дата рождения, место проживания, доля участия в уставном капитале
юридического лица или размер размещенных акций принадлежащих бенефициарному
собственнику _______________________
11. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной акции:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________ (в фиксированном выражении или с индексированием относительно какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности его значений)
12. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным акциям:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
13. Укажите средства массовой информации, используемые для публикации информации, подлежащих обязательному опубликованию, определенные уполномоченным органом
_______________________________

14. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны ____________________________
15. Қоғамды басқару мүшелерінің саны ______________
16. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) _______
17. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі ___________________
2) ірі кәсіпкерлік субъектісі__________________________
18. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды(тиісті ұяшыққа х түрiнде көрсетіңіз):
1) қайта құру _____________ 2) бірігу ________________
3) бөлініп шығу _________ 4) бөліну ________________
5) қосылу __________________________________
19. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың саны _______
20. Қайта құрылған жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _______________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________
21. Біріккен жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Бірігуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы __________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________
22. Бөлініп шығу жағдайында мына мәліметтерді көрсету қажет:
Жаңа заңды тұлға бөлініп шыққан, жұмыс істеп тұрған заңды тұлғаның атауы ________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________
23. Бөлінген жағдайда мына мәліметтерді көрсету қажет:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы ______________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)____________________
Цифрлық жүйеде занмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін ________________
Өтінішке:
________________________________________________________ коса беріледі.
20___ жылдың "___" ______________
___________________________________________________
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы қойылады.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – бұл клиенттің-заңды тұлғаның немесе заңды тұлға құрмайтын шетелдік құрылымның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі, заңды тұлға өзгеше түрде бақылауды жүзеге асыратын немесе оның мүддесінде ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 16-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның
құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы
ережелерге енгізілген өзгерістер
мен толықтыруларды
мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда.
2. Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайда.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы;
2. Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданғанда - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда;
Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайда;
1) Мемлекеттік корпорация:
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ үлгілік болып табылмайтын жарғының негізінде қызметін жүзеге асыратын акционерлік қоғамдардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күнінен кейін бес жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды есептік тіркеу қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін 5 жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
2) Порталда:
Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда;
заңды тұлғалар мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті берген сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу:
1. Орналасқан жерін өзгерткен жағдайда - электронды (толық цифрландырылған)/ қағаз түрінде;
2. Жарғыны (ережені) жаңа редакцияда қабылдау - электронды (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі

14. Количество членов совета директоров общества _________________________
______________________________________________________________________
требования пункта 37
типового устава применяются к финансовым организациям.
15. Количество членов правления общества _______________________
16. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек __________
17. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ______
2) субъект крупного предпринимательства______
18. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в соответствующей ячейке х):
1) преобразование ____________________
2) слияние___________________________
3) выделение _________________________
4) разделение_________________________
5) присоединение _____________________
19. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации _____
20. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
21. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ___________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
22. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено новое юридическое лицо ____________ ______________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ___________________
23. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах __________
К заявлению прилагаются: ______________________________________
_____________________________________________________________
"__" ____ 20 __ г.________________
подпись) Ф.И.О (при его наличии) и подпись руководителя
Подлинность подписи должна быть засвидетельствована в нотариальном порядке.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификционный номер
ИИН - индивидуальный идентификционный номер
ФИО - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
НДС - налог на добавленную стоимость
Бенефициарный собственник - физическое лицо, которому прямо или косвенно принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций клиента- юридического лица или иностранной структуры без образования юридического лица, осуществляющий контроль над юридическим лицом иным образом либо в интересах которого совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом.
Приложение 15 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
внесенных изменений
и дополнений в учредительные
документы юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
положения об их филиалах
(представительствах)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные
документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного
предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1. В случае изменение место нахождения.
2. Принятия устава (положения) в новой редакции.
4
Способы оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. В случае изменения места нахождения - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";
2. Принятия устава (положения) в новой редакции - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
В случае изменение местонахождения;
Принятия устава (положения) в новой редакции;
1. в Государственной корпорации:
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, осуществляющих деятельность на основании устава, не являющегося типовым, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе учетная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производится не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
2. На портале:
В случае изменение местонахождения;
юридических лиц отражается в течение 5 рабочих дней с момента подачи заявления о государственной регистрации.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах):
1. В случае изменения места нахождения - электронная (полностью цифровизированная)/ бумажная;
2. Принятия устава (положения) в новой редакции - электронная (частично цифровизированная)/ бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

осы Тізбеге 1-2 қосымшаларға сәйкес заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не осы Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген жағдай мен негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту.
Порталға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ірі және орта кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғалар үшін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі не бас тарту туралы жауап жолданады.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі
1. Комитет және аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау көрсетілетін қызмет алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалуы мүмкін.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияда:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме.
өзгерістер және толықтырулармен енгізілген электрондық нұсқадағы құрылтайшы құжат не жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) заңды тұлғаның мерімен бекітілген құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
Саяси партиялар мен діни бірлестіктер енгізілген өзгерістері және толықтырулары мен құрылтай құжаттарының екі данасын не саяси партиялар мен діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінін ұсынады;
енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен нотариалды түрде куәландырған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына, филиал (өкілдік) туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтінінің бір данасы.
нақты орналасқан жерін (орналасқан жері өзгерген жағдайда) растайтын құжаттар.
Егер де ғимараттың иесі өзі заңды тұлға болған жағдайда, орналасқан жерін растайтын құжаттар талап етілмейді.
Егер де ғимараттың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның ғимаратты заңды тұлғаға орналасу жері ретінде бергені туралы нотариалды куәландырған келісімі қажет.
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) тіркеу және өзге де мәліметтерге өзгерістер мен толықтырулар хабарлама тәртібі бойынша:
Акционерлік қоғамды, филиалды (өкілдікті) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлға орналасқан жерін өзгерту кезінде жылжымайтын мүлік иесінің келісімімен ЭЦҚ арқылы жүзеге асырылады.
филиалдың (өкілдіктің) (қатысушыларының, мүшелерінің) құрамын өзгерту кезінде олардың тегі,аты, әкесінің аты (егер ол құжатта көрсетілген болса), күні, айы, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, байланыс телефоны, жеке қолы көрсетілген коммерциялық емес ұйым құрылтайшыларының (қатысушыларының, мүшелерінің) тізімі қосымша ұсынылады
"цифрлық үкімет" порталында орналасқан жерін өзгерту кезінде:

справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги, либо отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего перечня.
При обращении на портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется результат оказания государственной услуги либо ответ об отказе для юридических лиц, относящихся к субъекту крупного и среднего предпринимательства, в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов
1. Комитет и его территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди по выбору услугополучателя, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3. Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются со следующего рабочего дня в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
В Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
Услугодатели получают цифровые документы через абонентский номер сотовой связи пользователя, зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства", при наличии согласия владельца представленного документа, посредством реализованной интеграции посредством предоставления одноразового пароля от сервиса цифровых документов или посредством отправки короткого текстового сообщения в ответ на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
учредительный документ в цифровом варианте с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства), скрепленный печатью юридического лица.
Политические партии и религиозные объединения представляют два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы политических партий и религиозных объединений;
нотариально удостоверенный устав (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае если собственником здания является само юридическое лицо, документы, подтверждающие его местонахождение, не требуются.
В случае если собственником здания является физическое лицо, необходимо нотариально заверенное согласие физического лица на передачу здания в качестве места нахождения юридическому лицу.
При уведомительном порядке изменения и дополнения регистрационных и иных сведений юридического лица, филиала (представительства):
При изменении места нахождения юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства), за исключением акционерного общества, филиала (представительства), осуществляется с согласия собственника недвижимого имущества посредством электронной цифровой подписи.
При изменении состава учредителей (участников, членов) некоммерческих организаций дополнительно представляется список учредителей (участников, членов) некоммерческой организации с указанием фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), числа, месяца, года рождения, индивидуального идентификационного номера, места жительства, номера контактного телефона, личной подписи.
В случае изменение местонахождения на портале "цифрового правительства":

1. осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. нақты орналасқан жері (орналасқан жері өзгерген жағдайда) расталған құжаттың электрондық көшірмесі.
Орналасқан жері өзгеретін жағдайда, өкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап бір айдың ішінде құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен қосымшаларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш беріледі.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)
1. заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібінің бұзылуы, Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде, сондай-ақ "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабында белгіленген құрылтай құжаттарының (ереженің) келмеуі;
2. жеке басшы куәландыратын жоғалған және (немесе) жарамсыз құжаттарды, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған анық емес құжаттарды және (немесе) оларда қамтылған деректерді (мәліметтерді) ұсыну;
3. сот орындаушылардың және құқық қорғау органдарының сот актілері мен қаулыларының (тыйым салуларының, қамауға алуларының), оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімдерінің (үкімдерінің), сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты көрсетілетін қызметті алушының арнайы құқықтан айырылуына негіз болған сот шешімдерінің болуы негіз болып табылады;
4. көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері "1414", 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.

1. заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2. электронная копия документа, подтверждающего фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае изменения места нахождения в течение одного месяца со дня принятия решения уполномоченным органом подается заявление о государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1. нарушение порядка внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), неявка учредительных документов (положения), установленных законодательными актами Республики Казахстан, а также статьей 24 Закона Республики Казахстан "О некоммерческих организациях";
2. представление утраченных и (или) недействительных документов, удостоверяющих личность, а также недостоверных документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3. судебных актов и постановлений (запретов, арестов) судебных исполнителей и правоохранительных органов, в том числе судебных решений (приговоров) о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги, а также судебных решений, на основании которых услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги наличие является основой;
4. отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке возможность полного или частичного утраты способности к самообслуживанию, самостоятельному передвижению, ориентации, прием документов для оказания государственной услуги производится работником государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при наличии ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для авторизованных пользователей в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "цифровые документы" и выбрать нужный документ.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа 17-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның
құрылтай құжаттарына, олардың
филиалдары (өкілдіктері)
туралы
ережелерге енгізілген өзгерістер
мен толықтыруларды
емлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген тізбесіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)(Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) _____________
Телефон __________
Алдым: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) /____/ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
Бұйрыққа 18-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен
өкілдік есептік тіркеуден
шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылуын тiркеу туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _________________ 2) филиал ___________________
3) өкілдік_______________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _______________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) (болмаған жағдайда тіркеу нөмірі) ________
4. Қызметтi тоқтату негiздемесi мынаның нәтижесінде туындады (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) тарату _______ 2) қосылу арқылы қайта ұйымдастыру ________________
5. Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылу (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) ерікті _______________ 2) мәжбүрлі _______________________________
6. Заңды тұлға, филиал (өкiлдiк) қызметiнің тоқтатылуы туралы хабарландыру жарияланған баспа органының атауы, нөмiрі және жариялану күні _________________
7. Заңды тұлғаның филиалдары (өкiлдiктерi) туралы мәлiметтер (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) иә ____________________________ 2) жоқ____________________________
Өтінішке:
______________________________________________________________ қоса беріледі
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін ____
20__ жылғы "___" _____________ (қолы)
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 19-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдік
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет ережесіне
2-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған;
2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі;
4. Заңды тұлғаның таратылғанн растайтын құжаттың көшірмесін беру;
5. Заңды тұлғаны алдағы уақытта тарату туралы өтініштерді қабылдау
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған - Мемлекеттік корпорация, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы;

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "Личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого Контакт-центра "1414", 8-800-080-7777
Приложение 16 к приказу
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Государственная регистрация
прекращения деятельности
юридического лица, снятие
с учетной регистрации филиала
и представительства"
Форма
Заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ___________ 2) филиал ________
3) представительство __________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) (в случае отсутствия – регистрационный номер)
____________________________________________________________________
4. Основание прекращения деятельности возникло в результате (укажите в соответствующей
ячейке х)
1) ликвидация _______
2) реорганизация путем присоединения _________
5. Прекращение деятельности юридического лица, филиала (представительства) (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) добровольная _____________________________________________________
2) принудительная ___________________________________________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление
о прекращении деятельности юридического лица, филиала (представительства),
номер и дата публикации
____________________________________________________________________
7. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица (укажите в соответствующей
ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются: _________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись заявителя
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
___________________________________________________________________
"___" _______ 20 __ г. (подпись)
Приложение 17 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
прекращения деятельности
юридического лица, снятие
с учетной регистрации филиала
и представительства"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица,
снятие с учетной регистрации филиала и представительства"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации;
2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа;
4. Выдача копии документа, подтверждающего ликвидацию юридического лица;
5. Прием заявлений о предстоящей ликвидации юридического лица.
4
Способы оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации - Государственная корпорация, веб-портал "цифрового правительства";

2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады - Мемлекеттік корпорация;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі - Мемлекеттік корпорация.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару қажетті құжаттарды қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Заңды тұлғаның, республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктердің, оның ішінде қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруды қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жері бойынша бес жұмыс күннен кешіктірмей жүргізіледі.
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейін көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жерінен тыс он жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
Құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажет болған жағдайларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша заңды тұлғалардың қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу, филиалдарды (өкілдіктерді) есептік тіркеуден шығару мерзімі анықталған кемшіліктер жойылғанға немесе тиісті қорытынды (сараптама) алынғанға дейін үзіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін үзуге негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатады. Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны үзілістің себептері мен мерзімін көрсете отырып хабардар етеді. Мемлекеттік тіркеуге үзіліс жасау туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тіркеуге құжаттарды қабылдаған сәттен бастап құжатты берген сәтке дейін, бірақ қызмет көрсету мерзімінің өтуінен кешіктірмей қабылдайды. Егер бір ай ішінде тіркеуге үзіліс жасауға негіз болған мән-жайлар жойылмаса, онда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама үзіліс мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей шығарылады.
Көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілген қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару:
1. Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған - электронды (толық цифрландырылған)/ қағаз түрінде;
2. Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады - қағаз түрінде;
3. Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі - қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу туралы немесе филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық немесе осы қосымшаның 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Порталда құжаттарды тапсырған кезде – "жеке кабинетке" шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Коммерциялық емес ұйымдарға мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес ставкалар бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10-бабына сәйкес коммерциялық ұйымдар мен олардың филиалдары мен өкілдіктерінің мемлекеттік қызметін көрсеткені үшін "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңның 10-бабына сәйкес заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес төлем алынады. Мемлекеттік қызмет шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Балалар мен жастардың қоғамдық бірлестіктерін, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктерін қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені (оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезінде), олардың филиалдары мен өкілдіктерін, республикалық және өңірлік ұлттық-мәдени қоғамдық бірлестіктердің филиалдарын есептік тіркеуден шығарғаны үшін заңнамаға сәйкес төлеуден босатылады.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі

2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс - Государственная корпорация;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа - Государственная корпорация.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства производятся в течение 5 рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, общественных и религиозных объединений, имеющих республиканский и региональный статус, снятия с учетной регистрации филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производятся не позднее 5 рабочих дней следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
по месту нахождения услугодателя, не позднее 10 рабочих дней вне места нахождения услугодателя следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства:
1. Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации - электронная (полностью автоматизированная)/бумажная;
2. Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс – бумажная;
3. Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа - бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Приказ о государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица или о снятии филиала и представительства с учетной регистрации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
При подаче документов на портал-в "личный кабинет" направляется уведомление о государственной регистрации прекращения деятельности юридических лиц для субъектов малого и среднего предпринимательства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Установлен регистрационный сбор за оказание государственных услуг некоммерческим организациям.
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам согласно приложению 4 к настоящему Правилам основных требований к оказанию государственной услуги, установленным Налоговым Кодексом Республики Казахстан и уплачивается до представления соответствующих документов по месту регистрации объекта налогообложения.
В соответствии со статьей 10 Закона "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" за оказание государственных услуг коммерческими организациями и их филиалами и представительствами в соответствии со статьей 10 Закона в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации юридических лиц соответствующий платеж взимается.
Государственная услуга оказывается платно юридическим лицам, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства".
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек Кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің/ Мемлекеттік корпорацияның қызмет көрсету шарттары: мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезек портал арқылы брондалады.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға:
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтату:
1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтатылуын тіркеу туралы өтініш;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Үлесіне мемлекет қатысатын заңды тұлға тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады. заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді.

1. Комитет и территориальные органы юстиции - с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди по выбору услугополучателя, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3. Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются со следующего рабочего дня в соответствии с Трудовым кодексом).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации:
Государственную корпорацию:
1. заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
Услугодатели получают цифровые документы через абонентский номер сотовой связи пользователя, зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства", при наличии согласия владельца представленного документа, посредством реализованной интеграции с сервиса цифровых документов путем присвоения одноразового пароля или посредством отправки короткого текстового сообщения в ответ на уведомление на веб-портале "цифрового правительства".
Юридическое лицо с государственным участием представляет заявление с отметкой реестродержателя. Решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица. Если юридическим лицом является субъект частного предпринимательства, скрепление документов печатью не требуется.

2. заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді;
3. Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі мен мерзімдері туралы ақпараттың жарияланғанын растайтын құжат;
4. төленгенін растайтын құжат; тіркеу алымының бюджетке қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін заңды тұлға болып табылатын коммерциялық емес ұйым;
5. шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленгенін растайтын құжат.
Заңды тұлғаның таратылуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш заңды тұлғаның таратылуы туралы ақпарат жарияланған күннен бастап екі ай өткеннен кейін тіркеуші органға ұсынылады.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін сатып алушы:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі белгілеген нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті;
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы шешімін;
3. мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесін;
4. мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актiсiнің көшірмесін;
5. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі:
Өзіне қатысты сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін сатып алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2. мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (Жергілікті атқарушы органның) шешімі;

2. решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица. Если юридическим лицом является субъект частного предпринимательства, скрепление документов печатью не требуется;
3. документ, подтверждающий публикацию информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления требований кредиторами в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;
4. документ, подтверждающий уплату; некоммерческая организация, являющаяся юридическим лицом, за государственную регистрацию прекращения деятельности регистрационного сбора в бюджет;
5. документ, подтверждающий оплату государственной корпорации "Правительство для граждан" за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющегося коммерческой организацией, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства.
Заявление о государственной регистрации ликвидации юридического лица представляется в регистрирующий орган по истечении двух месяцев со дня опубликования информации о ликвидации юридического лица.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс:
1. заявление о государственной регистрации по форме, установленной Министерством;
2. решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
3. копию договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
4. копию передаточного акта государственного предприятия;
5. оплату за государственную регистрацию юридического лица или учетную регистрацию филиала (представительства).
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа:
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
Для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, покупатель представляет следующие документы:
1. заявление о государственной регистрации по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
2. решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;

3. мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесі;
4. мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесі;
5. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені үшін төленгенін растайтын құжат.
Тіркеуші орган заңды тұлғаны тарату туралы шешімді алғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тарату тәртібінің сақталуын тексереді, заңды тұлғаны тарату туралы мәліметтерді бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізеді.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын заңды тұлға бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді табыс етеді не мұндай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартады, Қазақстан Республикасының Салық Кодексінде және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады. Егер тексеру процесінде тарату тәртібінің бұзылуы анықталмаса, тіркеуші орган қажетті құжаттарды қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын тіркейді. Табиғи монополия субъектісі қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді тіркеуші орган Табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның алдын ала келісімімен жүзеге асырады.
Заңды тұлғаны тарату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері), есепке алу Мемлекеттік кіріс органдарында жүргізілетін берешегі болған не мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан, осындай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайларда, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері) мемлекеттік кіріс органдарында есепке алынады, Салық Кодексінде Кодексінде және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған жағдайларда тіркеуші орган заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Филиал (өкілдік) келесілердің негізінде есептік тіркеуден шығарылуы тиіс:

3. копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
4. копия передаточного акта государственного предприятия;
5. документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию юридического лица или учетную регистрацию филиала (представительства).
Регистрирующий орган после получения решения о ликвидации юридического лица проверяет соблюдение порядка ликвидации, установленного законодательными актами Республики Казахстан, вносит сведения о ликвидации юридического лица в Нацреестр.
Органы государственных доходов на основании сведений Нацреестра представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности по юридическому лицу, прекращающему деятельность, учет по которому ведется в органах государственных доходов, либо отказывают в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, Осуществляется в порядке, определенном Налоговым Кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (Таможенный кодекс). Если в процессе проверки не выявлено нарушений порядка ликвидации, регистрирующий орган регистрирует прекращение деятельности юридического лица в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица, с приложением необходимых документов. Государственная регистрация прекращения деятельности субъекта естественной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий.
При выявлении нарушений порядка ликвидации юридического лица, а также в случаях наличия у ликвидируемого юридического лица задолженности, учет которой ведется в органах государственных доходов, не снятых с учетной регистрации филиалов (представительств), либо отказа органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности, неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также в случаях филиалы (представительства), не снятые с учетной регистрации, учитываются в органах государственных доходов, В случаях, определенных Налоговым и Таможенным кодексом, регистрирующий орган выносит решение об отказе в государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица.
Филиал (представительство) подлежит снятию с учетной регистрации на основании:

1. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. акционерлік қоғамдарды қоспағанда, филиал (өкілдік) туралы ереже;
3. коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат;
4. коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығарғаны үшін “Азаматтарға арналған үкімет” мемлекеттік корпорациясына төлегенін растайтын құжат.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді ұсынады не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын филиалы (өкілдігі) бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешегі туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартады, Салық Кодексінде және “Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Сот борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару банкроттық рәсімін аяқтау туралы заңды күшіне енген сот ұйғарымының негізінде жүзеге асырылады.
Сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешегі болған не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда Мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібін бұзушылықтар анықталған, Салық Кодексінде және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен тіркеуші орган филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығарудан бас тарту туралы шешім шығарады.
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы:
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін осы Тізбесінің 9-тармағында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, электрондық құжат нысанында толтыру және “цифрлық үкіметтің” төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу арқылы заңды тұлғаның, филиалдың немесе өкілдіктің қызметін тоқтату туралы өтініш беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы, көрсетілетін қызметті алушымен тіркеу аламын төлегенін растайтын құжаты жөніндегі (егер ЦҮШП арқылы төленген жағдайда), Қазақстан Республикасының аумағында жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)

1. заявление по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
2. положение о филиале (представительстве), за исключением акционерных обществ;
3. документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося некоммерческой организацией;
4. документ, подтверждающий оплату государственной корпорации "Правительство для граждан" за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося коммерческой организацией.
Органы государственных доходов на основании сведений Нацреестра представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности по филиалу (представительству) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность, по которому ведется учет в органах государственных доходов, либо филиал (представительство) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность такого филиала (представительства) иностранного юридического лица, прекращающего деятельность отказывает в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения обязательств по, Осуществляется в порядке, определенном Налоговым и Таможенным кодексом.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, вынесшего решение о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства, осуществляется на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
При выявлении нарушений установленного законами Республики Казахстан порядка прекращения деятельности филиала (представительства) юридического лица, а также при наличии задолженности, по которой ведется учет в органах государственных доходов, либо в случае неисполнения таким филиалом (представительством) иностранного юридического лица обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в случае отказа органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности, Об отказе в снятии филиала (представительства) с учетной регистрации регистрирующим органом в порядке, определенном Налоговым и Таможенным кодексом, при выявлении в установленном законодательством Республики Казахстан порядке нарушений порядка прекращения деятельности филиала (представительства) юридического лица выносит решение.
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации:
На портале:
Для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации подается заявление о прекращении деятельности юридического лица, филиала или представительства путем заполнения в форме электронного документа и оплаты регистрационного сбора через платежный шлюз "цифрового правительства" с приложением электронных копий документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, документа, подтверждающего оплату услугополучателем регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЦП), произведенных на территории Республики Казахстан услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1. заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері) болған жағдайларда тарату тәртібін бұзу;
2. салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болуы не мемлекеттік кіріс органдары мұндай заңды тұлға (шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі) Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық міндеттемесін орындамаған жағдайда берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартуы.
3. мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5. егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
6. көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады;
7. егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болса.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері "1414", 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа 20-қосымша
"Заңды тұлға қызметінің
тоқтатылуын мемлекеттік
тіркеу, филиал мен өкілдік
есептік тіркеуден шығару"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінде көзделген тізбесіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1. нарушение порядка ликвидации юридического лица (филиала или представительства, а также филиалов (представительств) ликвидируемого юридического лица, не снятых с учетной регистрации;
2. наличие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям либо отказ органов государственных доходов в предоставлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом (филиалом или представительством иностранного юридического лица) налогового обязательства в порядке, установленном Налоговым кодексом.
3. установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4. отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, требуемый для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5. если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
6. если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права в связи с получением государственной услуги;
7. отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке возможность полного или частичного утраты способности к самообслуживанию, самостоятельному передвижению, ориентации, прием документов для оказания государственной услуги производится работником государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр "1414", 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при наличии ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для авторизованных пользователей в мобильном приложении
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "цифровые документы" и выбрать нужный документ. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "Личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого Контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 18 к приказу
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Выдача дубликата
устава (положения)
юридического лица,
не относящегося к субъекту
частного предпринимательства,
а также акционерного общества,
их филиалов и представительств"
Заявление о выдаче дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)

1) _______________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)(Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) _____________
Телефон __________
Алдым: Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) /____/ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
Бұйрыққа 21-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлға, сондай-
ақ акционерлік қоғам, олардың
филиалдары мен өкілдіктері
жарғысының (ережесінің)
телнұсқасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктерін жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi ұяшықта х түрiнде көрсетiңiз)
1) заңды тұлға _____________________ 2) филиал ____________________
3) өкiлдiк ____________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) атауы _____
_____________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкiлдiктiң) БСН нөмiрi ________________
4. Заңды тұлғаның (филиалдың және өкілдіктің) құрылтай құжаттарының телнұсқасын беру
үшiн негiз ___________________________________________
5. Телнұсқаны алуға арналған үшін шешімнің нөмірі және оны қабылдау күні:
________________________________________________________________
6. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) төлнұсқасының жоғалғандығы туралы хабарландыру жарияланған баспа органының атауы, нөмірі мен жарияланған күні ___
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), және қолы.
Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді
пайдалануға келісемін_________
20__ жылғы "___"__________
Өтiнiшке: ___________________________________________________ қоса берiледі.
Ескерту:
БСН - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН - жеке сәйкестендіру номері
ТАӘ - тегі, аты, әкесініңаты (бар болған жағдайда)
ҚҚС - қосымша құн салығы
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызын астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға.
Бұйрыққа 22-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне
жатпайтын заңды тұлғаның,
сондай-ақ акционерлік
қоғамның, олардың филиалдары
мен өкілдіктерінің жарғысының
(ережесінің) телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):
-
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы www. egov. kz.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электронды (толық цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары мен өкілдіктері жарғысының (ережесінің) телнұсқасы немесе бас тарту туралы хабарлама жолданады.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінен жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) юридическое лицо ____
2) филиал ___
3) представительство ____
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства)_____________
_______________________________________________________________________
3. БИН юридического лица, филиала (представительства) _____________________
4. Основание для выдачи учредительных документов юридического лица (филиала и
представительства ______________________________________________________
5. Номер решения для получения дубликата и дата его принятия _______________
______________________________________________________________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление об утере
подлинника устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту
частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов
и представительств, номер и дата публикации
______________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии). и подпись заявителя.
______________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах ______________________________________
"___" ____ 20 __ год (подпись)
К заявлению прилагаются: _______________________________________________
Приложение 19 к приказу
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата устава
(положения) юридического
лица, не относящегося
к субъекту частного
предпринимательства, а также
акционерного общества, их
филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося
к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества,
их филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4
Способы оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства": www.egov. kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
в течение 1 одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов
портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1. қоса берілген қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2. заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітілген жарғының (ереженің) телнұсқасын алу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
3. жарғының (ереженің) түпнұсқасының жоғалғаны туралы ақпарат көрсетілген мерзімді баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа 23-қосымша
"Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта
тіркеу) туралы, олардың
филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
"Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру" Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
2
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі - Комитет), аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):

1. заявление по форме, согласно приложению 1 к приложенным правилам;
2. электронная копия решения либо выписки из решения уполномоченного органа юридического лица о получении дубликата устава (положения), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3. электронная копия документа, подтверждающего публикацию в периодическом печатном издании, в котором указана информация об утере подлинника устава (положения)
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной или социально ответственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2. Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 20 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц, учетной регистрации
(перерегистрации) их филиалов
и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной
регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
2
Наименование услугодателя
Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет), территориальные органы юстиции, Государственная корпорация.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1. Тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру;
2. Заңды тұлғалар тізілімінен үзінді (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінен);
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Порталда рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 20 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электронды (толық цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі

1. Выдача справки о регистрации (перерегистрации);
2. Выписка из реестра юридических лиц (из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров).
4
Способы оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства": www.egov. kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
максимально допустимое время на портале - 20 минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі

справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, по форме, согласно приложению 2, также справка об учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства) юридического лица, согласно приложению 3 к настоящим правилам.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

1. Комитет және оның аумақтық әділет органдары – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерді, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
3. портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы Электрондық құжат нысанында алуға сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)
Жоқ
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары:
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
Бұйрыққа 24-қосымша
"Заңды тұлғалардың, филиалдар
мен өкілдіктердің атауын
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауын өзектендіру (түзету) туралы өтініш

1. Комитет и его территориальные органы юстиции – с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2. Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
3. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Запрос на получение справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств в форме электронного документ, согласно приложению 1 к настоящим правилам.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Не имеется
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 21 к приказу
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
наименования юридических лиц,
филиалов и представительств"
Заявление об актуализации (корректировки) наименования юридического лица, филиала (представительства)

1. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) БСН
_________________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауын өзектендіру (түзету) үшін негіздеме
___________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Түзету себебі ______________________________________________________
(өтініш беруші мәтінмен түзетудің себебін не негіздемесін көрсетеді)
4. Заңды тұлғаның, филиал және өкілдіктің атауы
_________________________________________________________________
5. Мемлекеттік тілдегі толық атауы (қажет болған жағдайда)
__________________________________________________________________
6. Орыс тіліндегі толық атауы (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
7. Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
8. Орыс тіліндегі қысқаша атауы (қажет болған жағдайда)
___________________________________________________________________
9. Ағылшын тіліндегі толық атауы (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
10. Ағылшын тіліндегі қысқаша атауы (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы ______________
Цифрлық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға келісемін_________
20__ жылғы "___"__________ (қолы)
Өтiнiшке: ___________________________________________
өзектендіруді (түзетуді) жүргізу үшін құжат-негіздеме (қажет болған жағдайда) қоса берiледі.
Бұйрыққа 25-қосымша
"Заңды тұлғалардың, филиалдар
мен өкілдіктердің атауын
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
"Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)
2
Қызмет берушінің атауы

1. БИН юридического лица, филиала (представительства)
_________________________________________________________
2. Основание для актуализации (корректировки) наименования
юридического лица, филиала (представительства)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
3. Причина корректировки __________________________________
_________________________________________________________
(заявитель указывает текстом причину либо основание корректировки)
4. Наименование юридического лица, филиала и представительства
__________________________________________________________
5. Полное наименование на государственном языке
(в случае необходимости) ___________________________________
6. Полное наименование на русском языке (в случае необходимости)
__________________________________________________________
7. Краткое наименование на государственном языке (в случае необходимости)
__________________________________________________________
8. Краткое наименование на русском языке (в случае необходимости)
___________________________________________________________
9. Полное наименование на английском языке (в случае необходимости)
____________________________________________________________
10. Краткое наименование на английском языке (в случае необходимости)
____________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) и подпись заявителя ____________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
________________________________________ "___" ____ 20 __ год (подпись)
К заявлению прилагаются:
документ-основание для проведения актуализации (корректировки)
(в случае необходимости) _____________________________________
Приложение 22 к приказу
Приложение 2 к Правилам
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
наименования юридических лиц,
филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств
2
Наименование услугодателя

1) Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерге, оның ішінде саяси партиялар, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктеріне қатысты Министрлік;
2) Жергілікті мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерге, қорлар мен заңды тұлғалардың бірлестіктеріне, қоғамдық және діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктеріне қатысты аумақтық әділет органдары;

1) Министерство в отношении общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, филиалов и представительств иностранных, и международных некоммерческих неправительственных объединений;
2) Территориальные органы юстиции в отношении общественных и религиозных объединений с местным статусом, фондов и объединений юридических лиц, филиалов и представительств общественных и религиозных объединений;

3) Коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысты "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) филиалдары.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса ):
-
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік корпорация және "цифрлық үкімет" веб-порталы.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі 1 бір жұмыс күні ішінде
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электронды (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Өзектендіру (түзету) туралы не өзектенді-руден (түзетуден) бас тарту туралы хабарлама
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі

3) Филиалы Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее-Государственная корпорация) в отношении юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями.
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
4
Способы оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная корпорация и веб-портал "электронного правительства"
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
в течение 1 рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление об актуализации (корректировки) либо уведомление об отказе в актуализации (корректировки)
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее получения в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорацияның филиалдары арқылы дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырады.
Портал арқылы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды берген кезде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін).
3) Растайтын құжат (құрылтай құжаттары, заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі). Құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы берген кезде:
1) ЭЦҚ куәландырылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Электрондық растайтын құжат (құрылтай құжаттары, заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі).
Жеке басты куәландыру және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзы арқылы алады.
11
Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері және оның кіші түрлері (бар болса)
1) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
12
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар, оның ішінде мемлекеттік корпорация арқылы және электрондық нысанда
Өз-өзіне қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші құжаттар қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне бара отырып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.gov.kz орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда электрондық цифрлық қолтаңба немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады. Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Бұйрыққа 26-қосымша
"Заңды тұлғалардың, филиалдар
мен өкілдіктердің атауын
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Заңды тұлғаның, филиалдың және өкілдіктің атауын өзектендіруден (түзетуден) бас тарту туралы хабарлама
Өтініш №: ______________________ күні ______________________________
Бас тартуға негіз: _______________________________________________
___________________________________________________________
__________________________________________________________________
(дәлелді бас тарту мәтінін көрсетілетін қызметті беруші қалыптастырады)

Прием заявлений и выдача результатов государственных услуг осуществляется через филиалы Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу (далее - Кодекс) Республики Казахстан.
Через портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При подаче документов через Государственную корпорацию:
1) Заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) Удостоверение личности или его электронный документ, полученный из сервиса цифровых документов (для идентификации личности)
3) Подтверждающий документ (учредительные документы, решение уполномоченного органа юридического лица). При подаче документов через веб-портал "цифрового правительства":
1) Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) Электронный подтверждающий документ (учредительные документы, решение уполномоченного органа юридического лица). Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Услугополучатель имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра. Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 23 к приказу
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
наименования юридического лица,
филиалов и представительств"
Уведомление об отказе в актуализации (корректировки) наименования юридического лица, филиала и представительства
Заявление №: _______________ дата _____________________
Основание для отказа:
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
(текст мотивированного отказа формируется услугодателем)

Аталған құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
"Заңды тұлға" мемлекеттік дерекқорынан алынған және тиісті тіркеуші органның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
Бұйрыққа 27-қосымша
"Заңды тұлғалардың, филиалдар
мен өкілдіктердің атауын
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
5-қосымша
___________________________
тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыратын
құжаттарда көрсетілсе) не
көрсетілетін қызметті
алушының атауы)
___________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттардың атаулары:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)_______________________________ ұсынуыңызға байланысты мемлекеттік қызметті
"____________________________________" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Осы қолхат әр тарапқа бір-біреуден 2 данада жасалды.
_____________________________________________(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), қолы)
Орындаушы: берушінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі ___________ Телефоны __________
Алдым:
берушінің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), /көрсетілетін қызметті алушының қолы ______________ 20__ жылғы "___" _________

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики
Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе. Содержит данные,
полученные из Государственной базы данных "Юридические лица" и подписанные
электронно-цифровой подписью соответствующего регистрирующего органа
Приложение 24 к приказу
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
наименования юридического лица,
филиалов и представительств"
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала
некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
"_________________________________", ввиду представления Вами неполного
пакета документов согласно перечню, предусмотренному перечнем основных
требований к оказанию государственной услуги, и (или) документов с истекшим
сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и (или) документов с истекшим сроком действия:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность,
подпись работника Государственной корпорации)
Исполнитель:
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность),
_______________________________________________________________________
Телефон __________
Получил:
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)/
подпись услугополучателя _________________
"___" _________ 20__ год