Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 шілдедегі № 363 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39326 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 363 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10528 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасын есептеуде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кондоминиум объектісін басқаруды ТКШ цифрлық орта субъектілері ТКШ цифрлық объектілері арқылы электрондық түрде жүзеге асырады, онда жиналыста пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың иелері ТКШ цифрлық объектісін таңдау туралы шешім қабылдайды немесе мұндай өкілеттіктерді үй кеңесіне береді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе кондоминиум объектісін басқару субъектілері не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың барлық иелері тікелей бірлескен басқару кезінде үй кеңесі мүшелерінің құрамында комиссиялық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне тексеріп қарау жүргізеді және түгендеу тізбесін және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кондоминиум объектісін қарау актісін жасайды.
Мүлік иелері бірлестігінің төрағасы немесе кондоминиум объектісін басқару субъектілері не пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың барлық меншік иелері, тікелей бірлескен басқару кезінде не кондоминиум объектісін қарау нәтижелері бойынша көп пәтерлі тұрғын үйді басқарушы, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 172 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20245 болып тіркелген) бекітілген ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, сондай-ақ орталықтандырылған жинау және сақтау, оның ішінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілерінің жұмыс істеу қағидаларына сәйкес ТКШ цифрлық объектісіне не тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы электрондық цифрлық ресурстарды орталықтандырылған жинау мен сақтаудың цифрлық жүйесіне 1, 2-қосымшаларға сәйкес көппәтерлі тұрғын үй туралы ақпарат береді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 363. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39326
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
Утвержден приказом
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 363
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 "Об утверждении Правил по управлению объектом кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10528) следующие изменения:
в Правилах по управлению объектом кондоминиума, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Управление объектом кондоминиума осуществляется электронно посредством цифровых объектов ЖКХ субъектами цифровой среды ЖКХ, где на собрании собственники квартир, нежилых помещений принимают решение о выборе цифровых объектов ЖКХ либо делегировать такие полномочия совету дома.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Председатель объединения собственников имущества или субъекты управления объектом кондоминиума либо управляющий многоквартирным жилым домом, либо все собственники квартир, нежилых помещений, при непосредственном совместном управлении комиссионно в составе членов совета дома, проводят осмотр и составляют Инвентарный перечень общего имущества объекта кондоминиума в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам акт осмотра объекта кондоминиума согласно приложения 2 к настоящим Правилам.
Председатель объединения собственников имущества или субъект управления объектом кондоминиума либо все собственники квартир, нежилых помещений, при непосредственном совместном управлении либо управляющий многоквартирным жилым домом по результатам осмотра объекта кондоминиума представляют информацию о многоквартирном жилом доме, согласно приложениям 1, 2 в цифровых объектов ЖКХ либо в цифровой систему централизованного сбора и хранения электронных цифровых ресурсов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в соответствии с Правилами формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, в том числе функционирования цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 172 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20245).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы немесе кондоминиум объектісін басқару субъектілері не тікелей бірлескен басқару кезінде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың барлық меншік иелері Үй кеңесінің қарауына шығыстардың жылдық сметасы жобасы мен кондоминиум объектісін басқаруға, сондай-ақ орынтұрақ орындарын, қоймаларды күтіп-ұстауға арналған ағымдағы жарналардың мөлшерін ұсынады, ол пәтердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жиналысында, және орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің жиналысында оның ішінде жиналыста не ұсыну шартымен Үй кеңесі таңдаған ТКШ цифрлық объектілері арқылы дауыс беру жолымен бекітіледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісі не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы кондоминиум объектісін басқару жөніндегі ай сайынғы және жылдық есептерді қарау үшін ТКШ цифрлық объектілері арқылы электрондық және/немесе қағаз түрінде береді және есептік кезеңнен кейінгі айдың оныншы күніне дейін пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне ұсынады және жалпыға қолжетімді орындарда орналастырады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі Заңның, құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да нормалар мен қағидалардың талаптарына сәйкес:
1) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға қатысатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін сақтау;
2) азаматтардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіпсіздікті, жеке немесе заңды тұлғалар мүлкінің және мемлекеттік мүліктің сақталуын;
3) Заңының 10-3-бабына сәйкес астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары бекітетін Коммуналдық қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне коммуналдық қызметтер көрсету бойынша үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтардың тұрақты дайындығын;
4) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергетикалық тиімділікті арттыру туралы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін жай-күйде жүзеге асырылуы тиіс.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ағымдағы жөндеу жүргізу қажет болған жағдайда мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісі не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания не пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың барлық меншік иелері тікелей бірлескен басқару кезінде Үй кеңесінің қатысуымен ақау актісін жасайды.
Ағымдағы жөндеу аяқталғаннан кейін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ағымдағы жөндеу жүргізген ұйым орындалған жұмыстарды қабылдау үшін орындалған жұмыстардың актісін Үй кеңесіне жібереді және мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасына немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісіне не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыға не басқарушы компанияға не тікелей бірлескен басқару кезінде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарындағы жауапты адамдарға немесе цифрлық объектісі арқылы қол қоюға ұсынады.";

"13. Председатель объединения собственников имущества или субъекты управления объектом кондоминиума либо управляющий многоквартирным жилым домом либо все собственники квартир, нежилых помещений, при непосредственном совместном управлении представляют на рассмотрение Совету дома проекты годовых смет расходов и размеры текущих взносов, а также текущих взносов на содержание парковочного места, кладовок которая утверждается на собрании собственников квартир, нежилых помещений, и на собрании собственников парковочных мест, кладовок в том числе путем голосования посредством цифровых объектов ЖКХ, выбранного на собрании либо Советом дома при условии делегирования.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Председатель объединения собственников имущества или субъект управления объектом кондоминиума либо управляющий многоквартирным жилым домом предоставляет на рассмотрение Совету дома ежемесячные и годовые отчеты по управлению объектом кондоминиума электронно через цифровых объектов ЖКХ и/или бумажно и представляет собственникам квартир, нежилых помещений до десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, и размещается в общедоступных местах.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Управление общим имуществом объекта кондоминиума должно осуществляться в соответствии требованиями Закона, строительных, санитарных, экологических, противопожарных и других обязательных норм и правил в состоянии, обеспечивающем:
1) соблюдение прав и законных интересов собственников квартир, нежилых помещений, а также лиц, участвующих в управлении объектом кондоминиума;
2) безопасность для жизни и здоровья граждан, сохранность имущества физических или юридических лиц и государственного имущества;
3) постоянную готовность общедомовых инженерных систем и оборудований по предоставлению коммунальных услуг собственникам квартир, нежилых помещений в соответствии с Правилами предоставления коммунальных услуг, утверждаемые местными исполнительными органами столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов, согласно статьи 10-3 Закона;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергетической эффективности.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. При проведении текущего ремонта общего имущества объекта кондоминиума председатель объединения собственников имущества или субъект управления объектом кондоминиума либо управляющий многоквартирным жилым домом, либо все собственники квартир, нежилых помещений, при непосредственном совместном управлении составляют дефектный акт с участием совета дома.
После окончания текущего ремонта организация, проводившая текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума направляет акт выполненных работ для принятия выполненных работ совету дома, и предоставляет на подписание председателю объединения собственников имущества или субъекту управления объектом кондоминиума либо управляющему многоквартирным жилым домом либо ответственными лицами из числа собственников квартир, нежилых помещений, при непосредственном совместном управлении либо посредством цифровых объектов.";

2-қосымша Тізбеге 1 - қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 241 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10571 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгілік ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тұрғын үй инспекциясы астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының 20__ жылғы "__" __________ № ______ қаулысымен құрылды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тиісті саланың уәкілетті органы, сондай-ақ тұрғын үй инспекциясына қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің функциясын жүзеге асыратын орган астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы (тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілері және елді мекендердің шекаралары шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын мемлекеттік қадағалау болған кезде) (бұдан әрі – құрылтайшы) болып табылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй инспекциясының толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Тұрғын үй инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Государственное учреждение "Жилищная инспекция".
Тұрғын үй инспекциясы:
астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың әкімдігі деңгейінде – Тұрғын үй инспекциясы басқармасы түрінде;";
облыс, республикалық маңызы бар қаланың деңгейінде (тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілері және елді мекендердің шекаралары шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын мемлекеттік қадағалау болған кезде) –Тұрғын үй бөлімдері түрінде құрылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тұрғын үй инспекциясының негізгі өкілеттіктеріне:
1) көппәтерлі тұрғын үйдің ортақ мүлкін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды ұйымдастыру;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің тізбесін, кезеңдерін және кезектілігін айқындау;

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к Перечню.
2. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 241 "Об утверждении Типового положения о жилищной инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10571) следующие изменения:
в Типовом положении о жилищной инспекции, утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Жилищная инспекция создана постановлением местного исполнительного органа столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов от "___" ________ _____ года №_____.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Уполномоченным органом соответствующей отрасли, а также органом осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права в отношении жилищной инспекции является местный исполнительный орган столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов (при наличии на соответствующей административно-территориальной единице объектов социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственного надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств) (далее - учредитель).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Полное наименование жилищной инспекции:
на государственном языке – "Тұрғын үй инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - Государственное учреждение "Жилищная инспекция";
Жилищная инспекция создается:
на уровне акимата столицы, города республиканского значения - в виде Управления жилищной инспекции;
на уровне столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов - в виде Отдела жилищной инспекции либо в виде сектора в отделе ЖКХ (при наличии на соответствующей административно-территориальной единице объектов социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственного надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Основными полномочиями жилищной инспекции являются:
1) организации государственного технического обследования многоквартирного жилого дома;
2) определению перечня, периодов и очередности проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;

3) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысу;
4) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10528 болып тіркелген) Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қағидалар талаптарының бұзылуын жою және әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау жөнінде орындалуы міндетті нұсқамалар (ұсынымдар) шығару;
5) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері өтініш берген кезде кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің болуына тексеру;
6) тұрғын үй инспекциясының кондоминиум объектісін басқару жөніндегі уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау қағидаларына сәйкес уақытша басқарушы компанияны айқындайды және тағайындайды;
7) тұрғын үй қорына түгендеу жүргізуді дербес не ұйымдарды тарта отырып қамтамасыз ету;
8) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 172 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20245 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, сондай-ақ орталықтандырылған түрде жинау және сақтау, оның ішінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы цифрлық объектілерінің жұмыс істеу қағидаларына сәйкес қорытынды мәліметтерді толтыра отырып, жұмыс істеп тұрған көппәтерлі тұрғын үйлерді есепке алуды жүзеге асыру;
9) кондоминиум объектісін басқару нысандары және кондоминиум объектісін басқару субъектілері бойынша көппәтерлі тұрғын үйлердің тізілімін жүргізу;
10) кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің және көппәтерлі тұрғын үйлерді басқарушылардың тізілімін жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында орналастыра отырып жүргізу
11) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағында көрсетілген көппәтерлі тұрғын үйдің құжаттарын қабылдау-беру актісі бойынша Тапсырыс берушіден (құрылыс салушыдан) берілген қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда және Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 51-1-бабының 3-тармағында көрсетілген көппәтерлі тұрғын үйдің құжаттарын қабылдау қабылдау-тапсыру актісі бойынша меншік иелері бірлестігінің төрағасынан берілген қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда қабылдау;
12) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де мәселелер.

3) принятию участия в комиссиях по приемке выполненных работ по капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума;
4) вынесению обязательных для исполнения предписаний (представлений) по устранению нарушений требовании Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и правил по управлению объектом кондоминиума утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10528) и составлению протоколов об административных правонарушениях;
5) проведению проверки наличия отчета по управлению объектом кондоминиума при обращении собственников квартир, нежилых помещений;
6) определению и назначению временной управляющей компании в соответствии с правилами определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании по управлению объектом кондоминиума;
7) обеспечение проведения инвентаризации жилищного фонда самостоятельно либо с привлечением организаций;
8) осуществление учета функционирующих многоквартирных жилых домов с заполнением итоговых сведений в соответствии с правилами формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, в том числе функционирования цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства утвержденных приказом исполняющего обязанности. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 172 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20245) (далее - Правила);
9) ведению реестра многоквартирных жилых домов по формам управления объектом кондоминиума и субъектам управления объектом кондоминиума;
10) ведению реестра субъектов управления объектом кондоминиума и управляющих многоквартирными жилыми домами с размещением его на интернет-ресурсе местного исполнительного органа;
11) прием документов многоквартирного жилого дома, указанных в пункте 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" на бумажном и (или) электронном носителях переданных от заказчика (застройщика) по акту приема-передачи и документов многоквартирного жилого дома, указанных в пункте 3 статьи 51-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" на бумажном и (или) электронном носителях переданных от председателя объединения собственников имущества по акту приема-передачи;
12) иные вопросы, предусмотренные законами Республики Казахстан;

"Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңның 10-9-бабының 1-тармағында көрсетілген мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын тұрғын үй инспекциясының лауазымды адамдары:
1) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері өтініш жасаған кезде белгіленген мерзімде кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы және жылдық есептерді ұсыну;
2) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері өтініш жасаған кезде белгіленген мерзімде осы Заңның талаптарына сәйкес екінші деңгейдегі банктерде кондоминиум объектісін басқаруға ақшаны (ағымдағы шотты) және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін (жинақ шотын) күрделі жөндеуге ақша жинақтау үшін жинақ шотын аудару үшін ағымдағы шот ашу;
3) инженерлік желілер мен жабдықтарды жылыту маусымына дайындау, халықтың аз қозғалатын топтары үшін лифтілер мен көтергіштерді, түтін шығару жүйелерін, өрт дабылын, ішкі өртке қарсы су құбырын тиісінше пайдалану жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
4) кондоминиум объектісін басқару жөніндегі шарттардың болуы;
5) кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы;
6) жиналыс хаттамасымен бекітілген кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасының болуы;
7) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің мүкәммалдық тізбесі негізінде кондоминиум объектісін қараудың жыл сайынғы актісін жүргізу туралы растайтын құжаттардың болуы;
8) жертөле үй-жайларын, паркингтерді және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарды дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жөніндегі жұмыстарды орындау туралы растайтын құжаттардың болуы
9) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің бөліктерінде (қасбеттер, кіреберістер, вестибюльдер, холлдар, дәліздер, баспалдақ шерулері мен баспалдақ алаңдары, лифттер, шатырлар, кіру топтарының күнқағарлары (шатырлары), шатырлар, техникалық қабаттар, жертөлелер, үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтар, абоненттік пошта жәшіктері, көппәтерлі тұрғын үйдің астындағы жер учаскесі және (немесе) үй жанындағы жер учаскесі, абаттандыру элементтері және басқа да ортақ пайдаланылатын мүлік) ақаулықтың болуы;
10) мүлік иелері, үй кеңесі және тексеру комиссиясы (Ревизоры) бірлестігі төрағасының өкілеттік мерзімдерін сақтау;
11) жиналыстар хаттамаларының пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, көппәтерлі тұрғын үй иелері жиналыстары хаттамаларының үлгі нысандарына сәйкестігі;
12) мүгедектігі бар адамдар және халықтың басқа да мобильділігі төмен топтары үшін кедергісіз ортаның болуы;
13) кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға біліктілігін растайтын көппәтерлі тұрғын үйді басқаратын кондоминиум объектісін басқару субъектісінде құжаттың болуы бойынша талаптардың сақталуына бақылау жүргізеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Должностные лица жилищной инспекции, осуществляющие государственный контроль и надзор, указанные в пункте 1 статьи 10-9 Закона "О жилищных отношениях", проводят контроль за соблюдением требований по:
1) представлению ежемесячного и годового отчетов по управлению объектом кондоминиума в установленные сроки при обращении собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок;
2) открытию текущего счета для зачисления денег на управление объектом кондоминиума (текущий счет) и сберегательного счета для накопления денег на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума (сберегательный счет) в банках второго уровня в соответствии с требованиями настоящего Закона в установленные сроки при обращении собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок;
3) осуществлению мероприятий по подготовке инженерных сетей и оборудования к отопительному сезону, надлежащей эксплуатации лифтов и подъемников для маломобильных групп населения, систем дымоудаления, пожарной сигнализации, внутреннего противопожарного водопровода;
4) наличию договоров по управлению объектом кондоминиума;
5) наличию регистрации объектов кондоминиума;
6) наличию годовой сметы расходов на управление объектом кондоминиума, утвержденной протоколом собрания;
7) наличию подтверждающих документов о проведении ежегодного акта осмотра объекта кондоминиума на основании инвентарного перечня общего имущества объекта кондоминиума;
8) наличию подтверждающих документов о выполнении работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования;
9) наличию неисправности в частях общего имущества объекта кондоминиума (фасады, подъезды, вестибюли, холлы, коридоры, лестничные марши и лестничные площадки, лифты, крыши, козырьки (навесы) входных групп, чердаки, технические этажи, подвалы, общедомовые инженерные системы и оборудование, абонентские почтовые ящики, земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок, элементы благоустройства и другое имущество общего пользования);
10) соблюдению сроков полномочий председателя объединения собственников имущества, совета дома и ревизионной комиссии (ревизора);
11) соответствию протоколов собраний типовым формам протоколов собрании собственников квартир, нежилых помещений, многоквартирного жилого дома;
12) наличию безбарьерной среды для лиц с инвалидностью и других маломобильных групп населения;
13) наличию документа у субъекта управления объектом кондоминуима, управляющего многоквартирным жилым домом, подтверждающего квалификацию на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Тұрғын үй инспекциясы өзіне жүктелген өкілеттіктерге сәйкес:
1) пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кондоминиум нысанын басқару нысанын таңдау рәсімінің сақтауына, ағымдағы және жинақ шоттарын ашуына;
2) объектіде және көппәтерлі тұрғын үйдің маңындағы аумақта пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің ортақ мүлкін қолдану, күтіп ұстау, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына;
3) көппәтерлі тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) үйге ортақ жылу, энергия, газ және су ресурстарын есепке алу аспаптарының болуы;
4) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің және оның инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданыстағы нормативтік-техникалық және жобалау құжаттарына сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстарды уақтылы орындалуына;
5) көппәтерлі тұрғын үйді маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға;
6) анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шешімдер мен нұсқамалардың орындалуына;
7) жергілікті бюджет қаражаты есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жобалау ұйымын анықтауға және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға конкурс өткізуге;
8) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстардың сапасына;
9) елді мекеннің шекарасы шегінде тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газбен жабдықтау жүйелерінің тұрмыстық баллондары мен объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылау;
10) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілерінің жұмыс істеуін қоса алғанда, ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, орталықтандырылған жинау және сақтау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес ақпараттың ұсынылу функцияларын жүзеге асырады жүзеге асырады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Тұрғын үй инспекциясы елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде мемлекеттік бақылауды, сондай елді мекендердің шекаралары шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру кезінде:
1) жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында:
мемлекеттік бақылау және мемлекеттік қадағалау объектілері мен субъектілері туралы;
тексеру кестелері және олардың нәтижелері туралы;
анықталған кемшіліктер туралы, сондай-ақ әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтау туралы жасалған актілер мен шығарылған нұсқамалар туралы;
кондоминиум объектісін басқару нысандары және елді мекен шегінде кондоминиум объектісін басқару субъектілері бойынша көппәтерлі тұрғын үйлердің тізілімі;
кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің және көппәтерлі тұрғын үйлерді басқарушылардың тізілімі;
күрделі жөндеу жүргізуді талап ететін көппәтерлі тұрғын үйлердің тізбесі;

"14. Жилищная инспекция в соответствии с возложенными на нее полномочиями осуществляет следующие функции государственного контроля за:
1) соблюдением процедуры избрания формы управления объектом кондоминиума собственниками квартир, нежилых помещений, открытием текущего и сберегательного счетов;
2) соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников квартир, нежилого помещения в объекте и территорий прилегающей к многоквартирному жилому дому;
3) наличием в многоквартирных жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоресурсов;
4) техническим состоянием общего имущества объекта кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства;
5) осуществлением мероприятий по подготовке многоквартирного жилого дома к сезонной эксплуатации;
6) выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
7) проведением конкурса на определение проектной организации и изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума за счет средств местного бюджета;
8) качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
9) соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения бытовых и коммунально-бытовых потребителей в пределах границ населенного пункта;
10) предоставление информации согласно требованиям, указанным в правилах формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, в том числе функционирования цифровых объектов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Жилищная инспекция при осуществлении государственного контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, а также государственного надзора в отношении субъектов надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств обеспечивает прозрачность своей деятельности путем размещения:
1) на интернет ресурсе местного исполнительного органа:
информацию об объектах и субъектах государственного контроля и государственного надзора;
о графиках проверок и их результатах;
о выявленных недостатках, а также о составленных актах и вынесенных предписаниях о соблюдении требований Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" на объектах социальной инфраструктуры;
реестра многоквартирных жилых домов по формам управления объектом кондоминиума и субъектам управления объектом кондоминиума в пределах населенного пункта;
реестра субъектов управления объектом кондоминиума и управляющих многоквартирными жилыми домами;
перечня многоквартирных жилых домов, требующих проведения капитального ремонта;

2) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы электрондық цифрлық ресурстарды орталықтандырылған жинау және сақтаудың цифрлық жүйесінде:
тұрғын үй қорына түгендеу жүргізу;
қорытынды мәліметтерді толтыра отырып, жұмыс істеп тұрған көппәтерлі тұрғын үйлерді есепке алу.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Тұрғын үй инспекциясының басшысын астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың әкімі қызметке тағайындады және қызметтен босатады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Тұрғын үй инспекциясының басшысы тұрғын үй инспекциясының жұмысын ұйымдастырады, астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың әкіміне тікелей бағынады және тұрғын үй инспекциясына жүктелген міндеттерді орындау және олардың өз функцияларын жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Тұрғын үй инспекциясы қызметін жүзеге асырған кезде тұрғын үй инспекциясының басшысы:
1) тұрғын үй инспекциясының атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) мемлекеттік органдарда тұрғын үй инспекциясының мүддесін білдіреді;
3) шарттар жасасады;
4) сенімхаттар береді;
5) тұрғын үй инспекциясының іссапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлерді қазақстандық және шетелдік жоғарғы оқу орындарында оқыту және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың басқа да түрлері бойынша тәртіп пен жоспарларды бекітеді;
6) банк шоттарын ашады;
7) барлық қызметкерлер үшін міндетті бұйрықтар шығарады;
8) астана, облыс, республикалық маңызы бар қаланың әкімі тағайындаған қызметкерлерді қоспағанда, тұрғын үй инспекциясының қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
9) тұрғын үй инспекциясының қызметкерлерін көтермелеу шараларын қабылдайды және тәртіптік жаза қолданады;
10) өзінің орынбасарының (орынбасарларының) және тұрғын үй инспекциясының өзге де басшы қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Тұрғын үй инспекциясының қызметі астана, облыс, республикалық маңызы бар қала әкімдігінің бюджетінен қаржыландырылады (шығыстар сметасы).".
3. "Кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға арналған жарналардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20284 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасын есептеудің әдістемесінде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) в цифровой системе централизованного сбора и хранения электронных цифровых ресурсов в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства:
проведение инвентаризации жилищного фонда;
учет функционирующих многоквартирных жилых домов с заполнением итоговых сведений.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Руководитель жилищной инспекции назначается на должность и освобождается от должности акимом столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Руководитель жилищной инспекции организует и руководит работой жилищной инспекцией, непосредственно подчиняется акиму столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на жилищную инспекцию задач и осуществление им своих функций.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. При осуществлении деятельности жилищной инспекции руководитель жилищной инспекции:
1) без доверенности действует от имени жилищной инспекции;
2) представляет интересы жилищной инспекции в государственных органах, иных организациях;
3) заключает договоры;
4) выдает доверенности;
5) утверждает порядок и планы жилищной инспекции по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
6) открывает банковские счета;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
8) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников жилищной инспекции, кроме сотрудников, назначаемых акимом столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов;
9) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников жилищной инспекции;
10) определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и иных руководящих сотрудников жилищной инспекции.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Деятельность жилищной инспекции финансируется из местного бюджета акимата столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов (сметы расходов).".
3. Внести в приказ исполняющей обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 "Об утверждении Методики расчета годовой сметы расходов на управление объектом кондоминиума, а также методики расчета минимального размера взносов на управление объектом кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20284) следующие изменения:
в Методике расчета годовой сметы расходов на управление объектом кондоминиума, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Ағымдағы жарналардың мөлшері астана, облыс, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органдары бекіткен кондоминиум объектісін басқаруға арналған жарналардың ең төмен мөлшерінен аз болмауға тиіс.
Ағымдағы жарналардың мөлшері пәтердің пайдалы ауданына, тұрғын емес үй-жайдың ауданына пропорционалды белгіленеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін басқаруға ең төменгі жарналар мөлшерін есептеу әдістемесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Астана, облыс, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органдары Заңның 10-3-бабының 1-тармағына сәйкес кондоминиум объектісін басқаруға арналған жарналардың ең төмен мөлшерін орындалған есеп-қисап негізінде республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітеді.";
2-қосымша Тізбеге 2 - қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Мемлекеттік нормативтік құжаттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу және қолданысқа енгізу (тоқтата тұру, күшін жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 19 наурыздағы № 120 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38182 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Мемлекеттік нормативтік құжаттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу және қолданысқа енгізу (тоқтата тұру, күшін жою) қағидаларына 2-қосымша Тізбеге 3 - қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Тізбеге 1-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқару қағидаларына
2-қосымша
Кондоминиум объектісін қарау АКТІСІ
қала _________________________ 20____жылғы "_____" ________________
Кондоминиум объектісінің орналасқан жері:___________________________
1. Жалпы мәліметтер:
1.1 Салынған жылы________________________________________________
1.2 Қабырғалар материалы __________________________________________
1.3 Қабаттар саны _________________________________________________
1.4 Техникалық еденастының (қабат)____________, электр қалқандары______,
бойлер ________________, жылу торабы________ болуы
1.5 Ғимарат көлемі__________________________________ метр3
1.6 Ғимаратты қалпына келтіру бағасы __________________мың теңге
Баланстық бағасы ______________мың теңге
1.7 Ғимараттың жалпы алаңы _________________________________метр2

"12. Размер текущих взносов не должен быть ниже минимального размера взносов на управление объектом кондоминиума, утвержденного местными исполнительными органами столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов.
Размер текущих взносов устанавливается соразмерно полезной площади квартиры, площади нежилого помещения.";
в Методике расчета минимального размера взносов на управление объектом кондоминиума, утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Местными представительными органами столицы, области, городов республиканского значения, городов областного значения, районов в соответствии с пунктом 1 статьи 10-3 Закона, утверждают минимальный размер взносов на управление объектом кондоминиума в размерах месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете на основании выполненного расчета.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к Перечню.
4. Внести в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 марта 2026 года № 120 "Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации и введения в действие (приостановления, отмены) государственных нормативных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 38182) следующее изменение:
приложение 2 к Правилам разработки, согласования, утверждения, регистрации и введения в действие (приостановления, отмены) государственных нормативных документов изложить в новой редакции согласно приложению 3 к Перечню.
Приложение 1 к Перечню
Приложение 2
к Правилам по управлению
объектом кондоминиума
АКТ
осмотра объекта кондоминиума
город_________________________ "_____" ______________20____год
Местонахождение объекта кондоминиума: __________________________
1 Общие сведения:
1.1 Год постройки ________________________________________________
1.2 Материал стен ________________________________________________
1.3 Количество этажей ____________________________________________
1.4 Наличие технического подполья (этажа) __________________________,
электрощитовой _________________________________________________
Бойлера ____________________________, теплового узла_______________
1.5 Объем здания ____________________________________________ метр3
1.6 Стоимость восстановительная здания __________________ тысяч теңге
Балансовая стоимость __________________________________ тысяч теңге
1.7 Общая площадь здания ____________________________________метр2

1.8 Пәтерлердің жалпы алаңы _________________________________метр2
1.9 Пәтерлер тұрғын емес үй-жайлар саны ___________________________
1.10 Тұрғын емес үй-жай алаңы _______________________________метр2
Комиссия құрамы:___________________________________________
лауазымы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері
___________________________ғимаратқа жалпы қарау жүргізді.".
Қарау кезінде, мыналар анықталды:
1. Ғимараттың конструктивтік элементтерінің техникалық жай-күйі мынадай:
Ғимараттың бөлшектері және конструкциялары
Техникалық жай-күйді бағалау
Қарау кезінде анықталған ақаулардың атауы
Қажетті жұмыс көлемі
Түрі
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
Іргетастар
Цоколь
Сыртқы қабырғалар
Ішкі қабырғалар
Қасбет
Балкондар және карниздер
Суағар құбырлар
Ішкі суағарлар
Аражабындылар
Едендер
Арақабырғалар
Шатыр
Терезе
Есіктер
Баспалдақ торлары
Еденасты және тротуарлар
Жылыту жүйесі
Ыстық сумен жабдықтау жүйесі
Суық сумен жабдықтау жүйесі
Жылуды, суық және ыстық суды есепке алатын топтық аспаптар
Жылу энергиясын беруді реттейтін және есепке алатын жүйе
Кәріз жүйесі
Электрмен жабдықтау жүйесі және жарықтандыру
Лифттер
Қоқыс құбыры
Қоқыс жинағыш контейнер алаңы
Түтін айдағыш жүйе
Желдету жүйесі
Сукөтергіш және циркуляциялық қондырғылар
Төбеде орналасқан антенналар
Қазандық үй-жайлар, жабдықтар
Жылу элеваторлық тораптар
Бойлер, су жылытқыш
Жылыту пештері мен газ қазандары, газды су жылыту колонкалары, оның ішінде: мұржалар, газ жабдықтары шығатын орындар (пештерді пайдалануға беру актілері жасалған күні)
Жалпы жылыту, оның ішінде: шатырлар жертөлелер терезелер есіктер қоқыс құбырлары инженерлік жабдықтар
2. Тексеру нәтижелері негізінде комиссия:
2.1 Ғимарат қанағаттанарлық жағдайда және тек ағымдағы жөндеуді қажет етеді.
2.2 Ғимарат күрделі жөндеуді қажет етеді.
Керегінің астын сызу керек.
3. Жылу желілері мен энергия қадағалау өкілдерінің қолы қойылған актілердің болуы
_________________________________________________________________
актілердің нөмірі және қол қойылған күні
Қорытындылар мен ұсыныстар ______________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Комиссия төрағасы ________________________________________________
қолы, аты-жөні
Комиссия мүшелері: _______________________________________________
қолы, аты-жөні, тегі
______________________ ___________________________________________
қолы, аты-жөні, тегі
Ескертпе - Ғимараттың мақсатына байланысты элементтер тізбесі нақтыланады.
Тізбеге 2-қосымша
Кондоминиум объектісін
басқаруға ең төменгі
жарналар мөлшерін
есептеу әдістемесіне
2-қосымша
Көппәтерлі тұрғын үйді пайдалану мерзіміне және сипатына байланысты кондоминиум объектісін басқаруға арналған жарналарды айқындауға арналған коэффициенттер
Ғимараттар класы *
Ғимараттардың қабаттылығы
до 2
3-5
6 - 9

1.8 Общая площадь квартир ___________________________________ метр2
1.9 Количество квартир/нежилых помещений _________________________
1.10 Площадь нежилых помещений ____________________________ метр2
Состав комиссии: _________________________________________________
должность, фамилия, инициалы______________________________________
произвели общий осмотр здания.
Проверкой установлено:
1. Техническое состояние конструктивных элементов здания следующее:
Части зданий и конструкций
Оценка технического состояния
Наименование дефектов, выявленных в период осмотра
Необходимый объем работ
Вид
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Фундаменты
Цоколь
Стены наружные
Стены внутренние
Фасад
Балконы, балконные ограждения и карнизы
Водосточные трубы
Внутренние водостоки
Перекрытия
Полы
Перегородки
Подвальные помещения
Отмостка вокруг здания
Крыша
Окна
Двери
Лестничные клетки
Отмостка и тротуары
Система отопления
Система горячего водоснабжения
Система холодного водоснабжения
Групповые приборы учета тепла, холодной и горячей воды
Система регулирования подачи тепловой энергии и учета
Система канализации
Системы электроснабжения и освещения
Лифты
Мусоропроводы, мусорокамеры
Площадки контейнерные для сбора мусора
Система дымоудаления
Система вентиляции
Циркуляционные установки
Антенны на крыше
Котельные помещения, оборудование
Тепловые элеваторные узлы
Бойлер, водоподогреватель
Отопительные печи и газовые котлы, газовые водогрейные колонки, в том числе: дымоходы, выходы от газового оборудования (даты составления актов допуска к эксплуатации печей)
Утепление общее, в том числе: чердаков подвалов окон дверей мусоропроводов инженерного оборудования
2. На основании результатов осмотра комиссия считает, что:
2.1 Здание находится в удовлетворительном состоянии и нуждается только в текущем ремонте.
2.2 Здание требует капитального ремонта. Нужное подчеркнуть.
3. Наличие актов за подписью представителей тепловых сетей и энергонадзора
____________________________________________________________
номера актов и дата подписи
Выводы и предложения________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Председатель комиссии _______________________________________
подпись, инициалы, фамилия
Члены комиссии: _____________________________________________
подпись, инициалы, фамилия
______________________ _____________________________________
подпись,                   инициалы, фамилия
Примечание - В зависимости от назначения здания перечень элементов уточняется.
Приложение 2 к Перечню
Приложение 2 к Методике
расчета минимального
размера взносов на управление
объектом кондоминиума
Коэффициенты для определения взносов на управление объектом кондоминиума в зависимости от срока эксплуатации и характеристики многоквартирного жилого дома
Класс зданий*
Этажность зданий
до 2
3-5
6 - 9