""Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 шілдедегі № 357 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39324 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. ""Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 270 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34774 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында (бұдан әрі – Кағидалар):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) астананың, республикалық манызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға немесе олардың қамқоршыларына, заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет шеңберінде жылжымайтын мүлік объектісінің тұрақты мекенжайын беру/жою жүзеге асырылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстерi жөнiндегi уәкiлеттi орган Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын астананың, республикалық манызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына және "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
Қағидалардың 1-қосымшасымен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астананың, республикалық манызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары.
".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270 "Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости""
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 357. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39324
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270 "Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34774) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости", утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам или их опекунам, юридическим лицам (далее – услугополучатель).
В рамках государственной услуги осуществляется присвоение/ упразднение постоянных адресов объектов недвижимости.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, направляется уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона, а также местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения и оператору цифрового правительства, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости", утвержденном приложением 1 к Правилам:
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей:
"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения.
".

2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық даму
министрлігі

2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан