"Турагенттік қызметтің, Қазақстан Республикасында дара кәсіпкерлер ретінде қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсовод және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2026 жылғы 14 шілдедегі № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 шілдеде № 39312 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Турагенттік қызметтің, Қазақстан Республикасында дара кәсіпкерлер ретінде қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсовод және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Турагенттік қызметтің, Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсия жүргізуші және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысандарын бекіту туралы"
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 1-қосымшаға сәйкес турагенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысаны;
2) 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын гид қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысаны;
3) 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын экскурсия жүргізуші қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысаны;
4) 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында қолданысқа енгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ақпаратты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 249 "Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности, деятельности гида, экскурсовода и инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуальных предпринимателей"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2026 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2026 года № 39312
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 249 "Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности, деятельности гида, экскурсовода и инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуальных предпринимателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11209) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности, деятельности гида, экскурсовода и инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить:
1) форму сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности гида, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности экскурсовода, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности инструктора туризма, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта обеспечить предоставление информации в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігінің жетекшілік ететін министрдің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2026 жылғы 14 шілдедегі
№ 124 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Турагенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер нысаны
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризм индустриясы комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет–ресурстарда орналастырылған: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Турагенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-КТГ
Кезеңділік: біржолғы
Есепті кезең: __ күн __ ай ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: туристік агенттіктердің қызметін бастайтын жеке және заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: туристік агенттіктердің қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
№ п/п
Туризмнiң ұйымдық нысандары
Кеңсенің орналасқан жері
Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесінің қатысушысы
шығу туризмі
келу және/немесе ішкі туризм
мекен-жайы
иә/жоқ
1
2
3
4
5
Телефон_____________________________________________
Электрондық пошта мекенжай __________________________
Орындаушы _______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр басатын орын__________________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Турагенттік қызметтің
басталғаны туралы
хабарламаға қоса беру үшін
мәліметтер нысанына
қосымша
"Турагенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1.1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2.2-бағанда шығу туризмінің ұйымдық нысаны көрсетіледі.
3.3-бағанда келу/ішкі туризмінің ұйымдық нысаны көрсетіледі.
4.4-бағанда кеңсенің мекенжайы көрсетіледі.
5.5-бағанда Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесінің қатысушысы көрсетіледі: иә__ / жоқ__.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2026 жылғы 14 шілдедегі
№ 124 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 249 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын гид қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер нысаны
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризм индустриясы комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурстарда орналастырылған: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын гид қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-КТГ
Кезеңділік: біржолғы
Есепті кезең: __ күн __ ай ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасында туристік гид қызметін бастайтын кәсіптік даярланған жеке тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: туристік гид қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
ЖСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
№ п/п
Ақпараттық және (немесе) ұйымдастырушылық қызметтерін көрсететін өңір (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды)
Ақпараттық және (немесе) ұйымдастырушылық қызметтерін көрсететін тіл(-дері)
1
2
3
Телефон_____________________________________________
Электрондық пошта мекенжай __________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр басатын орын______________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
гид қызметінің басталғаны
туралы хабарламаға қоса
беру үшін мәліметтер
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын гид қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда ақпараттық және (немесе) ұйымдастырушылық қызметтерін көрсететін өңір көрсетіледі (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды).
3. 3-бағанда ақпараттық және (немесе) ұйымдастырушылық қызметтерін көрсететін тіл(-дері) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2026 жылғы 14 шілдедегі
№ 124 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 249 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын экскурсия жүргізуші қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер нысаны
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризм индустриясы комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурстарда орналастырылған: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын экскурсия жүргізуші қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-КТЭ
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: __ күн __ ай ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасында туристік экскурсия жүргізуші қызметін бастайтын кәсіптік даярланған жеке тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: туристік экскурсия жүргізуші қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
ЖСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
№ п/п
Экскурсиялық қызметтерін көрсететін өңір (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды)
1
2
Телефон________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр басатын орын _______________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
экскурсия жүргізуші
қызметінің басталғаны туралы
хабарламаға қоса беру
үшін мәліметтер нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын экскурсия жүргізуші қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда экскурсиялық қызметтерін көрсететін өңір көрсетіледі (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды).
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2026 жылғы 14 шілдедегі
№ 124 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 249 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер нысаны
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризм индустриясы комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурстарда орналастырылған: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-КТИ
Кезеңділік: біржолғы
Есепті кезең: __ күн __ ай ____ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасында туризм нұсқаушысы қызметін бастайтын кәсіптік даярланған жеке тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
ЖСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
№ п/п
Қызметтерді көрсететін өңір (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды)
Туристік маршруттармен жүріп өту тәжірибесі
1
2
3
Телефон ________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға__________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр басатын орын ________________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
туризм нұсқаушысы
қызметінің басталғаны
туралы хабарламаға
қоса беру үшін мәліметтер
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда қызметтерді көрсететін өңір көрсетіледі (ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды).
3. 3-бағанда туристік маршруттармен жүріп өту тәжірибесі көрсетіледі.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 14 июля 2026 года
№ 124
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 249
Форма
Форма сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности
Представляется: Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсах: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование административной формы: "Сведения для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КТТ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: физические и юридические лица, начинающие деятельность туристских агентств
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: при подаче документов о начале деятельности туристских агентств
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Организационная форма туризма
Местонахождение офиса
Участник Системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма
выездной туризм
въездной и/или внутренний туризм
адрес
да/нет
1
2
3
4
5
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _____________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений для приложения
к уведомлению о начале
турагентской деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности"
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается организационная форма выездного туризма.
3. В графе 3 указывается организационная форма въездного/внутреннего туризма
4. В графе 4 указывается адрес офиса.
5. В графе 5 указывается участник Системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма: да__ / нет__.
Приложение 2
к приказу Министр
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 14 июля 2026 года
№ 124
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 249
Форма
Форма сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности гида, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан
Представляется: Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсах: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование административной формы: "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности гида, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КТТ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: профессионально подготовленные физические лица, начинающие деятельность в Республике Казахстан туристских гидов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: при подаче документов о начале деятельности туристских гидов
ИИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Регион оказания информационных и (или) организационных услуг (код местонахождения по КАТО)
Язык (-и) оказания информационных и (или) организационных услуг
1
2
3
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _____________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений
для приложения к уведомлению
о начале деятельности гида,
осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности гида, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается регион оказания информационных и (или) организационных услуг (код местонахождения по КАТО).
3. В графе 3 указывается язык (-и) оказания информационных и (или) организационных услуг".
Приложение 3
к приказу Министр
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 14 июля 2026 года
№ 124
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2023 года № 249
Форма
Форма сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности экскурсовода, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан
Представляется: Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсах: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование административной формы: "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности экскурсовода, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КТЭ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: профессионально подготовленные физические лица, начинающие деятельность в Республике Казахстан туристских экскурсоводов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: при подаче документов о начале деятельности туристских экскурсоводов
ИИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Регион оказания экскурсионных услуг (код местонахождения по КАТО)
1
2
Телефон______________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________
Исполнитель_____________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ____________________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений для
приложения к уведомлению
о начале деятельности экскурсовода,
осуществляющего деятельность в
Республике Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности экскурсовода, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается регион оказания экскурсионных услуг (код местонахождения по КАТО).
Приложение 4
к приказу Министр
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 14 июля 2026 года № 124
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2023 года № 249
Форма
Форма сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности инструктора туризма, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан
Представляется: Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсах: www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование административной формы: "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности инструктора туризма, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КТИ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: профессионально подготовленные физические лица, начинающие деятельность в Республике Казахстан инструкторов туризма
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: при подаче документов о начале деятельности инструктора туризма
ИИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Регион оказания услуг
Опыт прохождения туристских маршрутов
1
2
3
Телефон______________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________
Исполнитель_____________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ____________________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений
приложения к уведомлению
о начале деятельности
инструктора туризма,
осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности инструктора туризма, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан"
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается регион оказания услуг (код местонахождения по КАТО).
3. В графе 3 указывается опыт прохождения туристских маршрутов.