"Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысанын және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 82 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 2 шiлдедегi № 454 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 10 шiлдеде № 39281 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысанын және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16340 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 Қаулысының 15-тармағының 261) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсыну қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 Қаулысының 15-тармағының 261)-тармақшасына сәйкес әзірленді және өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін (бұдан әрі – тізілім) ұсыну тәртібін айқындайды.";
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдарды осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімдері бойынша жүргізілген төлемдер туралы хабарлама жіберу арқылы тізілімнің орындалғаны туралы хабардар етеді.";
12-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 82 "Об утверждении формы централизованного реестра получателей компенсации и правил его представления"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2026 года № 454. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2026 года № 39281
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 82 "Об утверждении формы централизованного реестра получателей компенсации и правил его представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16340) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О Фонде компенсации потерпевшим", подпунктом 261) пункта 15 постановления Правительства от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в приложение 1 к указанному приказу вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах представления централизованного реестра получателей компенсации, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила представления централизованного реестра получателей компенсации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О Фонде компенсации потерпевшим" (далее – Закон), подпунктом 261) пункта 15 постановления Правительства от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" и определяют порядок представления централизованного реестра получателей компенсации (далее – реестр).";
в подпункт 1) пункта 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Уполномоченный орган по исполнению бюджета уведомляет государственные органы, осуществляющие функции уголовного преследования, об исполнении реестра путем направления Уведомления о проведенных платежах по централизованным реестрам получателей компенсации по форме согласно приложению к настоящим Правилам.";
пункт 12 исключить;
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить: