"Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2026 жылғы 3 шілдедегі № 190-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 7 шілдеде № 39245 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабының 5-тармағына, "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және педагогтерді аттестаттаудан өткізу тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) біліктілік санаты – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 24 ақпандағы № 31 бұйрығымен бекітілген Білім беру ұйымдарының педагогтеріне арналған кәсіптік стандарттарды (бұдан әрі – Кәсіптік стандарт) және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығымен бекітілген Педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5750 болып тіркелген) (бұдан әрі – біліктілік сипаттамалары) сәйкес педагогтің кәсіби құзыреттілік деңгейі;";
11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Ұстаз" педагогтің үздіксіз кәсіби дамуының ұлттық платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі – Платформа) – педагогтің кәсіби қызметі туралы деректерді жинауды және өңдеуді қамтамасыз ететін білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған ұйымның платформасы.";
5-тармақтың 2) тармақшасында сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
""Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 514 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7355 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес (бұдан әрі – Тізбе) немесе облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) білім басқармасы немесе тиісті саланың уәкілетті органының білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген тізбесіне сәйкес білім беру ұйымы деңгейінде олимпиадаларға, конкурстарға, жарыстарға қатысушылары бар болады;";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 190-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2026 года № 39245
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13317) следующие изменения:
в Правилах и условиях проведения аттестации педагогов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации педагогов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 44 Закона Республики Казахстан "Об образовании", статьей 14 Закона Республики Казахстан "О статусе педагога", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок проведения аттестации педагогов.";
в пункте 2:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) квалификационная категория – уровень профессиональной компетентности педагога в соответствии с Профессиональными стандартами для педагогов организаций образования, утвержденными приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 24 февраля 2025 года № 31 (далее – Профессиональный стандарт), и Типовыми квалификационными характеристиками должностей педагогов, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5750) (далее – квалификационные характеристики);";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) цифровой объект "Национальная платформа непрерывного профессионального развития педагога "Ұстаз" (далее – Платформа) – платформа организации, определенной уполномоченным органом в области образования, обеспечивающая сбор и обработку данных о профессиональной деятельности педагога.";
абзац восьмой подпункта 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"имеет участников олимпиад, конкурсов, соревнований на уровне организации образования в соответствии с перечнем, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 514 "Об утверждении Перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7355) (далее – Перечень), или перечнем, утвержденным управлением образованием области (городов республиканского значения, столицы), или уполномоченным органом соответствующей отрасли, согласованным с уполномоченным органом в области образования;";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Мемлекеттік қызметтер:
Платформа арқылы – "педагог-модератор", "педагог-сарапшы" біліктілік санатына;
Цифрлық үкіметтің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы – "педагог-зерттеуші", "педагог-шебер", "үшінші санаттағы басшы", "екінші санаттағы басшы", "бірінші санаттағы басшы", "үшінші санаттағы басшы орынбасары", "екінші санаттағы басшы орынбасары", "бірінші санаттағы басшы орынбасары" біліктілік санатына көрсетіледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қызмет көрсетуші мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапты қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, білім беру саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына, қызмет көрсетушілерге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. ПББ-дан өткен аттестатталушылардың цифрлық дерекқорын сақтау бес жыл ішінде қамтамасыз етіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 8-қосымшалары осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Ж. Сулейменова
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 3 шілдедегі
№ 190-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Педагогтерді аттестаттаудан
өткізу қағидалары мен
шарттарына
1-қосымша
Нысан
"Педагогтердің аттестаттаудан өтуі үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізімі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Ұстаз" педагогтің үздіксіз кәсіби дамуының ұлттық платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі – Платформа);
eGov.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал);
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: бір жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған құжаттарды қабылдау туралы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту хабарламасы. Көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде көрсетіледі
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Веб-портал және Платформа арқылы: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

"15. Государственная услуга оказывается:
через Платформу – на квалификационную категорию "педагог-модератор", "педагог-эксперт";
через веб-портал "цифрового правительства" (далее – веб-портал) – на квалификационную категорию "педагог-исследователь", "педагог-мастер", "руководитель третьей категории", "руководитель второй категории", "руководитель первой категории", "заместитель руководителя третьей категории", "заместитель руководителя второй категории", "заместитель руководителя первой категории".";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору "цифрового правительства", услугодателям и в Единый контакт-центр.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. Хранение цифровой базы данных аттестуемых, прошедших ОЗП, обеспечивается в течение пяти лет.";
приложения 1 и 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Ж. Сулейменова
Приложение 1 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 3 июля 2026 года № 190-НҚ
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации педагогов
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Прием документов для прохождения аттестации педагогов"
1.
Наименование услугодателя
Министерство просвещения Республики Казахстан, Комитет среднего образования, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов и городов областного значения, организации образования
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Цифровой объект "Национальная платформа непрерывного профессионального развития педагога "Ұстаз" (далее – Платформа);
веб-портал "цифрового правительства" egov.kz (далее-веб-портал);
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сроки оказания государственной услуги: один рабочий день
5
Форму оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизованная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о приеме документов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, подписанная ЭЦП услугодателя. Результат оказания государственной услуги отражается в личном кабинете услугополучателя.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя и объектов информации
Через веб-портал и Платформу круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудового кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1) өтініш;
2) білім туралы диплом (цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) қайта даярлау курстарынан өткені туралы құжат (бар болса);
4) қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжат (цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда);
5) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген білім беру бағдарламалары бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткені туралы сертификат;
6) берілген біліктілік санаты туралы куәлік және бұйрық (бұрын біліктілік санаты бар адамдар үшін);
7) кәсіби жетістіктерді және тәжірибені жинақтауды (таратуды) растайтын құжаттар;
8) білім алушылардың жетістіктерін растайтын құжаттар;
9) эссе (250–300 сөз).
Жеке басын куәландыратын құжаттар, білімі және еңбек қызметі туралы мәліметтер тиісті мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерінен цифрлық үкімет шлюзі арқылы алынады.
"Педагог-модератор", "педагог-сарапшы" біліктілік санаттарына аттестатталушылардың 3), 5), 6), 7), 8) тармақтарда көрсетілген құжаттары Платформада жинақталады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса), оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Аттестаттау оқу жылында 1 рет өткізіледі. Аттестаттауға өтініш білім беру саласындағы уәкілетті органдар айқындаған мерзімдерде қабылданады. Қызмет нәтижелерін кешенді талдамалық жинақтау ағымдағы оқу жылының қаңтар-тамыз айлары аралығында өтеді. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www.edu.gov.kz. көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77777, болған жағдайда веб-порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www.edu.gov.kz.
Бұйрыққа 2-қосымша
Педагогтерді аттестаттаудан
өткізу қағидалары
мен шарттарына
8-қосымша
Нысан
Педагогтің білімін бағалаудан өтуге өтініш
Тегі ____________________________________________________________
Аты ____________________________________________________________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда) __________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
e-mail ___________________________________________________________
Туған күні _______________________________________________________
Жынысы_________________________________________________________
Байланыс нөмірі __________________________________________________
Облыс ___________________________________________________________
Аудан ___________________________________________________________
Қала (ауыл) ______________________________________________________
Жұмыс орны _____________________________________________________
Атқаратын лауазымы бойынша тиісті біліктілік бере отырып, білімі туралы дипломда немесе қайта даярлау туралы құжатта көрсетілген мамандық (біліктілік) _____________________________________________________________________
Көрсетілген мамандық бойынша жоғары және жоғары білім беру ұйымындағы оқу мерзімі (оқу жылдары)_______________________________________________
Қолданыстағы біліктілік санаты _______________________________________
Қолданыстағы біліктілік санатының қолданылу мерзімі (бастап дейін)
_____________________________________________________________________
"Қызмет бағыты бойынша оқу пәнінің мазмұны" блогы бойынша пән________
Тест тапсыру тілі ___________________________________________________
Облыс ____________________________________________________________
Тест тапсыру орны _________________________________________________
Лек нөмірі, тестілеу күні____________________________________________
Мүгедектік (бар, жоқ)
Көмекші (иә, жоқ)
Дербес деректерді өңдеуге келісім
Мен, _____________________________________________________________, (тегі,аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес автоматтандыру құралдарын пайдалана отырып немесе онсыз мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарға, оның ішінде дербес деректердің цифрлық жүйелерінде менің дербес деректерімді (фото, видео және бейнекөрсетілімді қоса алғанда) жинауға, өңдеуге, сондай-ақ үшінші тұлғаларға беруге өз келісімімді беремін.
Дербес деректерді жинауға және өңдеуге берілген келісімнің қолданылу мерзімі тиісті аттестаттау рәсімін өткізу кезеңінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімдер шегінде қолданылады.
Келісемін _____________________
ПББ жүргізу ережелерімен танысу
Мен, _____________________________________________________________, (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
ПББ өткізу ережелерімен таныстым.
ПББ өткізу ережелерін бұзу фактілері, жол берілмейтін заттар анықталған жағдайда ПББ нәтижелерінің күші жойылатыны туралы хабардар етілді:

1) заявление;
2) диплом об образовании (в случае отсутствия сведений в цифровых системах);
3) документ о прохождении курсов переподготовки (при наличии);
4) документ, подтверждающий трудовую деятельность работника (в случае отсутствия сведений в цифровых системах);
5) сертификат о прохождении курсов повышения квалификации по образовательным программам, согласованным с уполномоченным органом в области образования;
6) удостоверение и приказ о присвоенной квалификационной категории (для лиц, имеющих квалификационную категорию);
7) документы, подтверждающие профессиональные достижения и обобщение (трансляцию) опыта;
8) документы, подтверждающие достижения обучающихся;
9) эссе (250–300 слов).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, об образовании и трудовой деятельности получаются из цифровых систем соответствующих государственных органов посредством шлюза электронного правительства.
Документы, указанные в пунктах 3), 5), 6), 7), 8) аттестующихся на квалификационные категории "педагог-модератор", "педагог-эксперт" формируются на Платформе.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Аттестация проводится 1 раз в учебном году. Заявление на аттестацию принимается в сроки, определенные уполномоченным органов в области образования.
Комплексное аналитическое обобщение результатов деятельности - в период с января по август текущего учебного года.
Услугодатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на Платформе при условии наличия ЭЦП, а также Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 77777. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz.
Приложение 2 к приказу
Приложение 8
к Правилам и условиям
проведения аттестации педагогов
Форма
Заявление на прохождение оценки знаний педагога
Фамилия _______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при наличии) __________________________________________
ИИН __________________________________________________________
e-mail __________________________________________________________
Дата рождения __________________________________________________
Пол____________________________________________________________
Контактный телефон _____________________________________________
Область ________________________________________________________
Район __________________________________________________________
Город (село) ____________________________________________________
Место работы ___________________________________________________
Специальность (квалификация), указанная в дипломе об образовании или документ о переподготовке с присвоением соответствующей квалификации по занимаемой должности____________________________________________________________
Срок обучения в организации высшего и послевузовского образования по указанной специальности (годы обучения)___________________________________________
Действующая квалификационная категория___________________________
Срoк действия действующей квалификационной категории (с__ до___) ____
Предмет (дисциплина) по блоку "Содержание учебного предмета по направлению деятельности"__________________________________________________________
Язык сдачи теста _________________________________________________
Область_________________________________________________________
Место тестирования_______________________________________________
Номер потока, дата тестирования____________________________________
Инвалидность (да, нет)
Помощник (да, нет)
Согласие на обработку персональных данных
Я, _____________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (приналичии)
настоящим даю свое согласие на сбор, обработку, в том числе передачу третьим лицам, моих персональных данных (включая использование фото, видео и видеодемонстрации) государственным и негосударственным организациям, в том числе в цифровых системах персональных данных с использованием средств автоматизации или без использования таких средств, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Срок действия согласия на сбор и обработку персональных данных действует на период проведения соответствующей процедуры аттестации и в пределах сроков, установленных законодательством Республики Казахстан.
Согласен________________________________________________________
Ознакомление с правилами проведения ОЗП
Я, ______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
ознакомлен с правилами проведения ОЗП.
Проинформирован(а) о том, что результаты ОЗП аннулируются при установлении нарушений правил проведения ОЗП, выявлении недопустимых предметов:

1) ПББ өткізу кезінде ПББ аяқталғанға дейін аттестатталушы аудиториядан шығарылады;
2) тапсыру мерзіміне қарамастан рәсімнің ережелерді бұзу фактілері анықталған жағдайда;
3) аттестатталушы ПББ өткізу ережелерін бұзу актісіне қол қояды.
Таныстым _______________________

1) во время проведения ОЗП аттестуемый удаляется из аудитории до завершения процедуры ОЗП;
2) при просмотре видеозаписи процедуры ОЗП, независимо от срока сдачи;
3) аттестуемый подписывает акт нарушения проведения ОЗП.
Ознакомлен _________________