"Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2026 жылғы 26 маусымдағы № 98 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 маусымда № 39116 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21964 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы қағидаларында:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах"
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 июня 2026 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2026 года № 39116
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21964) следующие изменения:
в Правилах регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах, утвержденных указанным приказом:

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – ТСОБТ) – тіркеу және есепке алу субъектісі енгізетін мемлекеттік бақылау нысандары туралы мәліметтер қамтылатын, сондай-ақ электрондық форматта олардың тіркелуі жүзеге асырылатын цифрлық жүйе;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының Салық кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес мемлекеттік кірістер органдары жүргізетін қарсы тексерулерді қоспағанда, бақылау актілері уәкілетті органда тіркеледі.";
6-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабының 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдері ұзартылған кезде тіркеу және есепке алу субъектісі тексерілетін субъектіні (заңды тұлғаның басшысын не оның уәкілетті тұлғасын, жеке тұлғаны) ұзартуға дейін бір жұмыс күні бұрын хабардар етеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тіркеу және есепке алу субъектілері Кәсіпкерлік кодекстің 129-бабының 16-тармағында көзделген бақылау мақсатында сатып алу, тергеп-тексеруді, сондай-ақ мемлекеттік бақылауды жүргізу нәтижелері туралы уәкілетті органды олар аяқталғаннан кейін келесі жұмыс күні ішінде № 1-П карточкасын ТСОБТ-ға нәтижелер туралы талонды ұсыну жолымен хабардар етеді.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тіркеу және есепке алу субъектілері уәкілетті органды тексеру басталғанға дейін кемінде бір жұмыс күні бұрын мемлекеттік бақылауды жүргізудің басталғаны және мемлекеттік бақылауды жүргізу нәтижелері туралы № 1-П карточканы, талон-хабарламаны және нәтижелер туралы талонды ол аяқталғаннан кейін келесі жұмыс күні ішінде, сондай-ақ комиссия жұмысы басталғаннан кейінгі келесі жұмыс күні ішінде аварияның тергеп-тексерілгені туралы ТСОБТ-ға ұсыну жолымен хабардар етеді.
Осы тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде көзделген мемлекеттік бақылау немесе олардың нәтижелері жарамсыз деп танылған және (немесе) олардың күші жойылған, есептен шығарылған жағдайда, тіркеу және есепке алу субъектісі осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген тәртіппен ТСОБТ-ға тиісті талонды жіберіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. ТСОБТ-ға қол жеткізудің болмауына әкеп соқтырған техникалық ақау (электрмен қоректендіруді және байланыс желілерін ажырату/зақымдау, цифрлық жүйе жұмысының ақауы) (бұдан әрі – техникалық ақау) жағдайында тіркеу және есепке алу субъектісі қағаз жүзінде "Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тіркеу журналында" тіркеу үшін уәкілетті органға осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз форматта бақылау актілерін жібереді.

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) единый реестр субъектов и объектов проверок (далее – ЕРСОП) - цифровая система, в которой содержатся вносимые субъектом регистрации и учета сведения о формах государственного контроля, а также осуществляется их регистрация в электронном формате;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Акты контроля, за исключением встречных проверок, осуществляемых органами государственных доходов в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), регистрируются в уполномоченном органе.";
часть шестую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"При продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки субъект регистрации и учета уведомляет проверяемый субъект (руководителя юридического лица либо его уполномоченное лицо, физическое лицо) за один рабочий день до продления, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 2) пункта 2 статьи 148 Предпринимательского кодекса.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Субъекты регистрации и учета уведомляют уполномоченный орган о результатах проведения контрольного закупа, расследования, а также государственного контроля, предусмотренного пунктом 16 статьи 129 Предпринимательского кодекса в течение следующего рабочего дня после их завершения путем предоставления карточки № 1-П, талона о результатах в ЕРСОП.
Субъекты регистрации и учета в области промышленной безопасности уведомляют уполномоченный орган о начале проведения государственного контроля не менее чем за один рабочий день до начала проверки и о результатах проведения государственного контроля в течение следующего рабочего дня после его завершения, а также о расследовании аварии в течение следующего рабочего дня после начала работы комиссии путем предоставления карточки № 1-П, талонов-уведомлений и талона о результатах в ЕРСОП.
В случае признания государственного контроля, предусмотренного частями первой и второй настоящего пункта, либо их результатов недействительными и (или) их отмены, снятия с учета, субъектом регистрации и учета направляется в ЕРСОП соответствующий талон в порядке, предусмотренном пунктом 21 настоящих Правил.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случаях технических сбоев (отключение/повреждение электропитания и сетей связи, сбои работы цифровой системы), повлекших отсутствие доступа к ЕРСОП (далее – технические сбои), субъект регистрации и учета направляет в уполномоченный орган акты контроля в бумажном формате для регистрации в бумажном "Журнале регистрации профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бақылау және қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акті", осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бақылау және қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті" қағаз нысанда осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Тексеруді тағайындау туралы, профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актілерді, профилактикалық бақылау және (немесе) тексерулер мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акт тіркеу туралы мөртабанды" қою арқылы тіркеледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Тіркеу және есепке алу субъектісі талон-хабарламаны мынадай жағдайларда:
1) шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде, Кәсіпкерлік кодекстің 147-бабының 3-тармағында көзделген тәртіппен тексеруге қатысатын тұлғалар құрамының өзгеруі кезінде;
2) профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібі мен шарттарын реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тоқтата тұру және қайта бастау кезінде.
Бұл ретте Салық кодексінің 163-бабында көзделген талаптарды қоспағанда, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тоқтата тұру және қайта бастау себептерін көрсету қажет;
3) Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабында көзделген жағдайларда профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу мерзімдері ұзартылған кезінде қойылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Профилактикалық бақылау мен тексеру мерзімі аяқталған кезде тіркеу және есепке алу субъектісі (нақты аяқталу мерзімінен кешіктірмей) ТСОБТ-де профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру нәтижелері туралы талон толтырады, оның мәліметтері бойынша, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (банктік құпия) тексеру нәтижелері туралы актіні қоспағанда, осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тексеру нәтижелері туралы акт" және осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Бұзушылықтарды жою туралы нұсқама" электрондық түрде автоматты қалыптастырылады.
Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген жағдайларда тіркеу және есепке алу субъектісі профилактикалық бақылау және (немесе) тексерудің аяқталу мерзімінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тексеру нәтижелерін қоспағанда, осы Қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тексеру нәтижелері туралы актіні", осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес анықталған "Бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманы" қоса тіркей отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру нәтижелері туралы талонды уәкілетті органға ұсынады.";

"Акт о назначении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, "Дополнительный акт о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам регистрируются путем проставления на бумажном формате "Штампа о регистрации актов о назначении проверки, о назначении профилактического контроля, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки" по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Талон-уведомление субъектом регистрации и учета выставляется в следующих случаях:
1) при изменении состава лиц, участвующих в проверке, в порядке, предусмотренном пунктом 3 статьи 147 Предпринимательского кодекса, в течение одного рабочего дня со дня принятия решения;
2) при приостановлении и возобновлении профилактического контроля и (или) проверки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации и проведения профилактического контроля и (или) проверки.
При этом необходимо указать причины приостановления и возобновления профилактического контроля и (или) проверки, за исключением требований, предусмотренных статьей 163 Налогового кодекса;
3) при продлении сроков проведения профилактического контроля и (или) проверки в случаях, предусмотренных статьей 148 Предпринимательского кодекса.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. При завершении срока профилактического контроля и проверки субъект регистрации и учета (не позднее фактического срока окончания) в ЕРСОП заполняет талон о результатах профилактического контроля и (или) проверки, по сведениям которого автоматически формируются электронный "Акт о результатах проверки" по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам и "Предписание об устранении нарушений" по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, за исключением акта о результатах проверки Национального Банка Республики Казахстан (банковская тайна).
В случаях, указанных в пункте 11 настоящих Правил, субъект регистрации и учета не позднее сроков окончания профилактического контроля и (или) проверки предоставляет талон о результатах профилактического контроля и (или) проверки с прикреплением "Акта о результатах проверки" по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, "Предписание об устранении нарушений" по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам, за исключением акта о результатах проверки Национального Банка Республики Казахстан.";

20-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20-1. Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді, тергеп-тексеруді жүзеге асыру және (немесе) жүргізу нәтижелері бойынша жедел ден қою шараларын немесе өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шараларын қолдану үшін негіз болып табылатын талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда тіркеу және есепке алу субъектілері жедел ден қою шараларын немесе өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шараларын қолданады.
Тіркеу және есепке алу субъектілері жедел ден қою шараларын немесе ішінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шараларын қолданған сәттен бастап үш сағат ішінде уәкілетті органды ТСОБТ-ға нәтижелер туралы талон толтыру арқылы хабардар етеді.
Жедел ден қою шараларын немесе өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шараларын қабылдау туралы қадағалау актісі жарамсыз деп танылған және (немесе) оның күшін жойған жағдайда, субъект тіркеуде және есепке алуда осы Қағидалардың 26-тармағында көзделген тәртіппен ТСОБТ нәтижелері туралы талонның мәліметтеріне түзету енгізіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Тексерулерді жүргізу, ұзарту, тоқтата тұру, қайта бастау тәртібі және мерзімдерінің ерекшеліктері, бақылау актілерін, нәтижелерін рәсімдеу және тексерулердің аяқталуы:
мемлекеттік кірістер органдары үшін Салық кодексімен;
кеден органдары үшін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының кодексімен;
бәсекелестікті қорғау саласындағы органдар үшін Кәсіпкерлік кодекстің 20-тарауымен;
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары үшін "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2020 жылғы 30 шілдесіндегі № 6-НҚ Нормативтік қаулысымен бекітілген Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21070 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16689 болып тіркелген);
мемлекеттiк реттеу, бақылау және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалауды жүзеге асыратын органдар үшін "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен;
прокуратура органдары үшін "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңымен және "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен;
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының кодексімен балалардың тамақтануына, тұруына, медициналық көмекке, білім алуына, тәрбиесіне және сауықтырылуына мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне);
"Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен балалардың тамақтануына, тұруына, медициналық көмекке, білім алуына, тәрбиесіне және сауықтырылуына мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын баланың құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне);
өнеркәсіптік қауіпсіздік және төтенше жағдайлардың алдын алу саласындағы "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен айқындалады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 20-1 изложить в следующей редакции:
"20-1. В случае выявления нарушений требований, являющихся основанием для применения мер оперативного реагирования либо мер оперативного воздействия в области промышленной безопасности, в ходе осуществления и (или) по результатам проведения профилактического контроля и (или) проверки, расследования субъекты регистрации и учета применяют меры оперативного реагирования либо меры оперативного воздействия в области промышленной безопасности.
Субъекты регистрации и учета в течение трех часов с момента применения мер оперативного реагирования либо мер оперативного воздействия в области промышленной безопасности, информируют об их применении уполномоченный орган путем заполнения в ЕРСОП талона о результатах.
В случае признания акта надзора о принятии мер оперативного реагирования либо мер оперативного воздействия в области промышленной безопасности, недействительным и (или) его отмены, субъектом регистрации и учета вносится корректировка в сведения талона о результатах в ЕРСОП в порядке, предусмотренном пунктом 26 настоящих Правил.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Особенности порядка и сроков проведения, продления, приостановления, возобновления проверок, оформление актов контроля, результатов и завершение проверок определяются:
Налоговым кодексом для органов государственных доходов;
Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" для таможенных органов;
Главой 20 Предпринимательского кодекса для органов в области защиты конкуренции;
Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", Правилами проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными Нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 6-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21070) и Правилами проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16689), для органов государственного аудита и финансового контроля;
Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" для органов, осуществляющих государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций;
Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" и Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" для органов прокуратуры;
Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения за субъектами (объектами) государственного контроля и надзора, финансируемыми из государственного бюджета на питание, проживание, медицинскую помощь, образование, воспитание, оздоровление детей;
Законом Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан" в области защиты прав ребенка за субъектами (объектами) государственного контроля и надзора, финансируемыми из государственного бюджета на питание, проживание, медицинскую помощь, образование, воспитание, оздоровление детей;
Законом Республики Казахстан "О гражданской защите" в области промышленной безопасности и предупреждения чрезвычайных ситуаций.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"24. ТСОБТ-да профилактикалық бақылау мен тексерулерді тіркеу мен есепке алудың электрондық форматы жүзеге асырылады.
Тіркеу және есепке алу субъектілері профилактикалық бақылау мен тексерулердің есепке алуға қалыптастыруға және жүргізуге, мәліметтерді ТСОБТ-ға енгізу арқылы тәуекелдерді басқару процестерін электрондық форматта автоматтандыруға қатысады.
ТСОБТ-ны қалыптастыру және цифрлық жүйелердің өзара іс-қимылы тексерілетін тексеру субъектілерінің (объектілерінің), сондай-ақ тіркеу және есепке алу субъектісінің электрондық форматта болуының аумақтық қағидатына сәйкес техникалық даярлығына қарай кезең-кезеңмен жүзеге асырылады.
ТСОБТ-ға енгізілген мәліметтердің дұрыстығын, тұтастығын, объективтілігін және уақтылығын қамтамасыз ету тіркеу және есепке алу субъектісінің бірінші басшысына, сондай-ақ профилактикалық бақылау мен тексеруді жүргізуге жауапты тұлғаға жүктеледі.
1-П карточкасының және талон-хабарламаның деректемелерін тексеруді жүргізуге жауапты тұлға толтыруға тиіс.
Тексеру нәтижелері туралы талонның деректемелері бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді жүргізген (жүргізгендер) лауазымды тұлға (тұлғалар) толтыруға тиіс.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес ЭЦҚ-ға қол қоюға өкілеттігі бар адам ол арқылы куәландырған электрондық форматтағы бақылау актілері, қағаз жеткізгіштегі бақылау актілерімен тең.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымша осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымшасы алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 18-1-қосымша осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 19-қосымша осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;

"24. В ЕРСОП осуществляется электронный формат регистрации и учета профилактического контроля и проверок.
Субъекты регистрации и учета участвуют в формировании и ведении учета профилактического контроля и проверок, автоматизации процессов управления рисками в электронном формате путем ввода сведений в ЕРСОП.
Формирование ЕРСОП и взаимодействие цифровых систем осуществляется поэтапно, исходя из технической подготовленности, в соответствии с принципом территориальности нахождения проверяемых субъектов (объектов) проверки, а также субъекта регистрации и учета, в электронном формате.
Обеспечение достоверности, целостности, объективности и своевременности внесенных сведений в ЕРСОП возлагается на первого руководителя субъекта регистрации и учета, а также лицо, ответственное за проведение профилактического контроля и проверки.
Реквизиты карточки № 1-П и талона-уведомления подлежат заполнению лицом, ответственным за проведение проверки.
Реквизиты талона о результатах проверки подлежат заполнению должностным лицом (лицами), проводившим (проводившими) профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверку.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Акты контроля в электронном формате, удостоверенные посредством ЭЦП лицом, имеющим полномочия на их подписание, равнозначны актам контроля на бумажном носителе в соответствии с пунктом 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 16 к указанным Правилам исключить;
приложение 18-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 19 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования;

3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының үшінші, төртінші, он үшінші, он төртінші, қырқыншы, қырық үшінші, қырық жетінші, қырық сегізінші, елуінші, елу бірінші, елу екінші және елу төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас прокурорының міндетін атқарушы
Ж. Умиралиев
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98 бұйрығына
1-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеруге
бара отырып, мерзімдерін ұзарту
туралы актілерді, қосымша
актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және
олардың күшін жоюды, бақылау
және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне)
бара отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы
хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары
бақылау және қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеру
және
олардың нәтижелері туралы
ақпараттық
есепке алу құжаттарын
ұсыну қағидаларының
3-қосымшасы
нысан
Мемлекеттік бақылау нәтижелері туралы талон
1. Мемлекеттік бақылауды тағайындаған мемлекеттік органның атауы: (органның коды бойынша сөздік деректеме)
2. Мемлекеттік бақылау актісінің нөмірі: (нөмір)
3. Уәкілетті органда тіркеудің реттік нөмірі: (нөмір)
3. 1. Актіні тіркеу күні: (күні)
4. Мемлекеттік бақылаудың нақты басталған күні: (күні)
5. Мемлекеттік бақылаудың нақты аяқталған күні: (күні)
6. Мемлекеттік бақылаудың нәтижелері: (1 – бұзушылықтар анықталмады; 2 – бұзушылықтар анықталды; 3 – бақылауды жалғастыру; 4 – бақылаудың күшін жою)
7. Заңнама саласында бұзушылықтар анықталды: (Мемлекеттік бақылау кезінде талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілер тізімі)
8. Тексеру жүргізу арқылы құқықтары мен мүдделері қорғалды: (1 – жеке тұлғаның; 2 – заңды тұлғаның; 3 – жеке кәсіпкерлік субъектісінің, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-2 – шағын кәсіпкерлік, 3-3 – орта кәсіпкерлік, 3-4 – ірі кәсіпкерлік; 4 - мемлекеттік ұйымның, оның ішінде: 4-1 – мемлекеттік органның; 4-2 – мемлекеттік кәсіпорынның; 4-3 – мемлекеттік мекеменің; 5 – коммерциялық емес ұйымның)

3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев третьего, четвертого, тринадцатого, четырнадцатого, сорокового, сорок третьего, сорок седьмого, сорок восьмого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго и пятьдесят четвертого пункта 1, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
исполняющий обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
Ж. Умиралиев
Приложение 1 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98
Приложение 3
к Правилам регистрации актов
о назначении,
дополнительных актов
о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, изменении
состава участников
и представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверке и их результатах
форма
Талон о результатах государственного контроля
1. Наименование государственного органа, назначившего государственный контроль: (словарный реквизит по коду органа)
2. Номер акта государственного контроля: (номер)
3. Порядковый номер регистрации в уполномоченном органе: (номер)
3.1. Дата регистрации акта: (дата)
4. Дата фактического начала государственного контроля: (дата)
5. Дата фактического завершения государственного контроля: (дата)
6. Результаты государственного контроля: (1 – нарушения не выявлены; 2 – нарушения выявлены; 3 – продолжение контроля; 4 – отмена контроля)
7. Нарушения выявлены в сфере законодательства: (Перечень нормативных правовых актов требования которых нарушены при государственном контроле)
8. Проверкой защищены права и интересы: (1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4 – государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 – некоммерческие организации)

9. Қабылданған шаралар: (1 – әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалды, 2 –нұсқама енгізілді, 3 – өзге шара қолданды, 4 – жедел ден қою шарасы немесе өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шарасы қолданды).
9.1. Жедел ден қою шарасының немесе өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жедел ықпал ету шарасының түрі: (деректеме)
10. Әкімшілік хаттаманың нөмірі: (нөмір)
11. Мемлекеттік бақылаудың қорытындысы бойынша жауаптылыққа тартылды: (1 – жеке тұлға; 2 – заңды тұлға; 3 – жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-2 – шағын кәсіпкерлік, 3-3 – орта кәсіпкерлік, 3-4 – ірі кәсіпкерлік; 4 –мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1 – мемлекеттік орган; 4-2 – мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 – мемлекеттік мекемелер; 5 – коммерциялық емес ұйымдар)
12. Анықталған залал сомасы: (сомасы)
13. Оның ішінде мемлекеттік бақылаудың нәтижесінде өндірілді: (сомасы)
14. Оның ішінде мемлекет пайдасына: (сомасы)
15. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен рәсімдік бұзушылықтар сомасы анықталды: (сомасы)
16. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен бюджеттік қаражатты тиімсіз пайдалану сомасы анықталды: (сомасы)
17. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен басқа да бұзушылық сомасы анықталды: (сомасы)
18. Материалдар сотқа мәжбүрлеп әрекет ету үшін жіберілді: (1 – қызметті тоқтата тұру; 2 – лицензияны тоқтата тұру; 3 – қызметке тыйым салу)
19. Материалдар құқық қорғау органдарына жіберілді: (органның коды бойынша сөздік деректеме)
20. Жіберілген күні: (күні)
21. Құқық қорғау органының Ақпаратты есепке алу кітабында (Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі) тіркелді: (нөмір)
22. Тіркеу күні: (күні)
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98
бұйрығына 2-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) профилактикалық
бақылау
және (немесе) тексеруге бара
отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді,
қосымша актілерді, оларды
тіркеуден
бас тартуды және олардың
күшін жоюды, бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне)
бара отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта
бастау, ұзарту туралы
хабарламаларды
және (немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
барып профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеру
және
олардың нәтижелері туралы
ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
4-қосымшасы
нысан
_________________________
қала/облыс бойынша ҚР БП
ҚСжАЕК аумақтық және оған
теңестірілген органның атауы
Акт 20 __ жылғы "___"________
№______________ тіркелді
Тіркеді
____________________
QR-код
Бақылау мен қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісі) бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акті
№_______
20____жылғы "____" _________

9. Принятые меры: (1 – возбуждено дело об административном правонарушении, 2 – внесено предписание, 3 – применена иная мера, 4 – применена мера оперативного реагирования либо мера оперативного воздействия в области промышленной безопасности)
9.1. Вид меры оперативного реагирования либо меры оперативного воздействия в области промышленной безопасности: (реквизит)
10. Номер административного протокола: (номер)
11. По результатам государственного контроля привлечено к ответственности: (1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4 – государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 – некоммерческие организации)
12. Выявлена сумма ущерба: (сумма)
13. Из нее возмещено в результате государственного контроля: (сумма)
14. В том числе в доход государства: (сумма)
15. Выявлена сумма процедурных нарушений органом государственного финансового контроля: (сумма)
16. Выявлена сумма неэффективного использования бюджетных средств органом государственного финансового контроля: (сумма)
17. Выявлена сумма иных нарушений органом государственного финансового контроля: (сумма)
18. Материалы направлены в суд для принудительного исполнения: (1 – приостановления деятельности; 2 – приостановления лицензии; 3 – запрещения деятельности)
19. Материалы направлены в правоохранительный орган: (словарный реквизит по коду органа)
20. Дата направления: (дата)
21. Зарегистрировано в Книге учета информации (Единый реестр досудебного расследования) правоохранительных органов: (номер)
22. Дата регистрации: (дата)
Приложение 2 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98
Приложение 4
к Правилам регистрации актов
о назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, изменении
состава участников
и представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением
субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверке и их результатах
форма
____________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
КПСиСУ ГП РК
по городу/области
Акт зарегистрирован
за № __________
"__" _________ 20 __ года
Зарегистрировал
_______________________
QR-код
Акт о назначении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки
№ ___
"____" _________20____года

1. Мемлекеттік органның атауы ___________________________________________________
2. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізуге уәкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) және оның лауазымы______________________________________
3. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, кеңесшілер және сарапшылар туралы мәлімет_________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (профилактикалық бақылау, тексеру жүргізу тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақтың учаскесі_____________________
_________________________________________________________________________________
5. Тағайындалған профилактикалық бақылау, тексеру нысаны__________________________________________________________________________
6. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізудің мерзімі 20__ жылғы "___" __________
20__жылғы "___" ___________
7. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде нормативтік құқықтық актілердің профилактикалық бақылауға, тексеруге жататын міндетті талаптары _________________________________________________________________________________
8. Тексерілетін кезең 20___ жылғы "___" _____ 20 ____ жылғы "___" ____аралығында
9. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)_ _________________________________________________________________________________
10. QR-код
11. Заңды тұлға басшысының немесе оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолтаңбасы____________________________
Ескертпе: осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен тең болады.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексінің 155-бабында бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі бақылау және қадағалау субъектісінің не оның уәкілетті өкілінің құқықтары мен міндеттері көзделеді.
Тексерудің негізділігін "Qamqor" ұялы қосымшасын жүктеу немесе qamqor.gov.kz сілтемесіне кіру арқылы тексере аласыз
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98 бұйрығына
3-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) профилактикалық
бақылау
және (немесе) тексеруге бара
отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді,
қосымша актілерді, оларды
тіркеуден
бас тартуды және олардың
күшін
жоюды, бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып,
профилактикалық бақылау
мерзімдерін
тоқтата тұру, қайта бастау,
ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын
ұсыну қағидаларының
5-қосымшасы
нысан
Бақылау мен қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісі) бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті
№_____ 20____жылғы "___" __________

1. Наименование государственного органа _______________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного на проведение профилактического контроля, проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения профилактического контроля, проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, перечень объектов (наименование
юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
физического лица, в отношении которого назначено проведение профилактического
контроля, проверки), его местонахождение, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер, участок территории
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Предмет назначенного профилактического контроля, проверки
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Срок проведения профилактического контроля, проверки
с "__" ______20____года по "___" _______20___года
7. Правовые основания проведения профилактического контроля, проверки,
в том числе нормативные правовые акты, обязательные требования которых
подлежат профилактическому контролю, проверке
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Проверяемый период с "___" _________ 20____года по "___" _________20____года
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица уполномоченного подписывать акты
____________________________________________________________________
10. QR-код
11. Подпись руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица,
физического лица о получении или отказе в получении акта о назначении
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора
и (или) проверки _____________________________________________________
Примечание: настоящий документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса
Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный
электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акты статьей 155
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан предусматриваются права
и обязанности субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного представителя
при осуществлении контроля и надзора.
Проверить обоснованность проверки, возможно скачав мобильное приложение
"Qamqor" либо перейдя по ссылке
Приложение 3 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98
Приложение 5
к Правилам регистрации актов
о назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников
и представлении информационных
учетных документов
о профилактическом контроле
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверке и их результатах
форма
Дополнительный акт о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки
№________ "___" __________20____года

1. Мемлекеттік органның атауы____________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
кезде) және оның лауазымы________________________________________________________
3. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар
туралы мәліметтер________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (заңды тұлғаның немесе оның филиалының
және (немесе) өкілдігінің атауы, оған қатысты тексеру жүргізу тағайындалған жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақтың учаскесі ________________________________
5. Тағайындалған тексерудің нысанасы______________________________________________
6. Тексеру жүргізу мерзімі 20__ жылғы "___" ___________ 20__ жылғы "___" ____________ аралығы.
7. Тексеру жүргізу мерзімі 20__ жылғы "__" ________ 20__ жылғы "__" __________
аралығында ұзартылды.
8. Тексеру мерзімін ұзартудың құқықтық негіздері____________________________________
9. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
________________________________________________________________________________
10. QR-код
Ескертпе: осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына
сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен тең болады.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98 бұйрығына
4-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеруге
бара отырып, мерзімдерін ұзарту
туралы актілерді, қосымша
актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және
олардың күшін жоюды, бақылау
және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне)
бара отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы
хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары
бақылау және қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеру
және
олардың нәтижелері туралы
ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 11-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды
№_____ 20____жылғы "____"_________ Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындау актісін және (немесе) тексеруді, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы, профилактикалық бақылау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні және (немесе) тексерілетін субъектінің (объектінің) тексеруін (бұдан әрі – акт) қарағаннан кейін_________________________________________________________________, (бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы) ұсынған_________________________________________________________________________ (тіркеу және есепке алу субъектінің атауы) 20__жылғы "___"_______№________ жоғарыда көрсетілген актіні тіркеуден мынадай негіздер бойынша бас тартылғанын хабарлаймыз:____________________________________ (бас тарту негіздемесі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме) ________________________________________________________________________________ (Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитететінің аумақтық және оған теңестірілген органының бірінші басшысының____________________________________________________________________ лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)) _________________ (қолы) QR-код
Ескертпе: осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен тең болады.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған жзәне актіге қол қоюға уәкілдің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98 бұйрығына
5-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау
және (немесе) тексеруге
бара отырып, мерзімдерін ұзарту
туралы актілерді, қосымша
актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және
олардың күшін жоюды, бақылау
және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне)
бара отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін
тоқтата тұру, қайта бастау,
ұзарту туралы хабарламаларды
және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары
бақылау және қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеру
және
олардың нәтижелері туралы
ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну

1. Наименование государственного органа _________________________________
______________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного на проведение профилактического контроля, проверки
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения профилактического контроля, проверки
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, перечень объектов (наименование
юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) физического лица, в отношении которого назначено
проведение профилактического контроля, проверки), его местонахождение,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер,
участок территории ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Предмет назначенной профилактического контроля, проверки
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
6. Срок проведения профилактического контроля, проверки
с "__" ______20____ года по "__" ________20____года.
7. Профилактический контроль, проверка продлена с "__" _____20_______года
по "___" __________20____года
8. Правовые основания продления сроков профилактического контроля, проверки
______________________________________________________________________
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица уполномоченного подписывать
акты __________________________________________________________________
10. QR-код
Примечание: настоящий документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса
Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП
и подписанный электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акты
Приложение 4 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98
Приложение 11
к Правилам регистрации
актов о назначении,
дополнительных актов
о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа
в их регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, изменении
состава участников и представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением
субъекта(объекта) контроля
и надзора и (или) проверке
и их результатах
форма
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки
№_____ "___" 20________ года
Рассмотрев акт о назначении профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и (или) проверки, дополнительного акта о продлении
сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или) проверки (далее - акт) проверяемого субъекта (объекта)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки) представленного
_______________________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета)
за № _____ от "___" _________ 20 __ года, сообщаем, что в регистрации
вышеуказанного акта отказано по следующим основаниям:
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя
________________________________________________________________________
территориального и приравненного к нему органа Комитета по правовой статистике и
________________________________________________________________________
специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
_________________ (подпись)
QR-код
Примечание: настоящий документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса
Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП
и подписанный электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акты
Приложение 5 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98

қағидаларының 18-1-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті тіркеудің күшін жою туралы қорытындысы
№_____ 20____жылғы "____"_________ _________________________________________________________________________________, (бақылаушы органның атауы) қатысты профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру материалдарын зерттеу _________________________________________________________________________________, (бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы) ұсынған__________________________________________________________________________ (тіркеу және есепке алу субъектінің атауы) анықтады, 202__жылғы "___" _______ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің департаменті___________________ ____________________________________тіркелген____________________________________ (актінің атауы) тіркеу үшін 202__жылғы "___" ______ №__ Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 144-бабының 5-тармағы ___) тармақшасының негізінде. Зерттеу_____________________________________________________________ көрсетті, тіркеу (өтініш, сот актісі және т.б.) туралы шешім_____________________________________________________________________ (актінің атауы) _________________________________________________ мынадай негіздер бойынша заңсыз болып табылады:_________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________ (күшін жою негізі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме) _________________________________________________________________________________. Жоғарыда баяндалғанның негізінде, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну Қағидаларының 23-тармағын, 23-1-тармағының __) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Бас Прокурордың 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығымен бекітілген (тіркеу нөмірі 21964) _________________________________________________________________________________ (бақылаушы органның атауы) тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданды________________________________________ _________________________________________________________________________________ (актінің атауы) 202____жылғы "____"_________ тіркеу үшін №___________ қатысты _________________________________________________________________________________. (бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы) Қабылданған шешім туралы мүдделі адамдарға хабардар ету. _________________________________________________________________________________ (уәкілетті органның лауазымды тұлғаның (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)) QR-коды

Приложение 18-1
к Правилам регистрации актов
о назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, изменении
состава участников
и представлении информационных
учетных документов
о профилактическом контроле
с посещением субъекта(объекта)
контроля и надзора и (или)
проверке и их результатах
форма
Заключение об отмене регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки
№_____ "___" 20________ года
_______________________________________________________________________,
(наименование уполномоченного органа) изучив материалы профилактического
контроля и (или) проверок в отношении
________________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
представленные __________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета) установил, что "__" _____ 202__ года
Департаментом Комитета по правовой статистики и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан по _______________________________________
зарегистрирован __________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование акта) за регистрационным № ___________ от "__" _________ 202___
года на основании подпункта ___) пункта 5 статьи 144 Предпринимательского
кодекса Республики Казахстан.
Изучение ________________________________________________________________
показало, что принятое (обращение, судебный акт) решение о регистрации
_________________________________________________________________________
(наименование акта) _______________________________________________________
является незаконным по следующим основаниям:
_________________________________________________________________________
(обоснование отмены, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
На основании вышеизложенного, руководствуясь пунктом 23, подпунктом __) пункта
23-1 Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении
сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и
надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении
состава участников и представлении информационных учетных документов о
профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и
(или) проверке и их результатах, утвержденных приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 (регистрационный номер 21964),
_________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа) принято решение отменить регистрацию
_________________________________________________________________________
(наименование акта)
от "___" __________ 202 ____ года за регистрационным № __________ в отношении
_________________________________________________________________________.
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
О принятом решении уведомить заинтересованных лиц.
_________________________________________________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица
уполномоченного органа) QR-код

Ескертпе: осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен тең болады.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
2026 жылғы 26 маусымдағы
№ 98 бұйрығына
6-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне
(объектісіне) профилактикалық
бақылау және (немесе) тексеруге
бара отырып, мерзімдерін ұзарту
туралы актілерді, қосымша
актілерді, оларды тіркеуден
бас тартуды және олардың
күшін
жоюды, бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
бара отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру,
қайта бастау, ұзарту туралы
хабарламаларды және (немесе)
тексеруді тіркеу қағидалары
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын
ұсыну қағидаларының
19-қосымшасы
нысан
"Мемлекеттік бақылау нысандарын тіркеу және есепке алу туралы" № 1-П нысанды есеп
Атауы
Сызық
Барлығы
Мемлекеттік меншік
2-бағаннан
Жеке меншік
Жеке кәсіпкерлік субъектілері
6-бағаннан
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
мемлекеттік мекеме
мемлекеттік кәсіпорын
оның ішінде шағын кәсіпкерлік объектілері
олардың ішінде микрокәсіпкерлік субъектісі
оның ішінде орта кәсіпкерлік объектілері
оның ішінде ірі кәсіпкерлік объектілері
Өзге де
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Есепті кезеңнің соңында қалған аяқталмаған тексерулер
1
оның ішінде
тоқтатылғаны
2
жұмыс барысында
3
Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны
4
4-жолдан
талаптарға сәйкестендіруге
5
жоспардан тыс
6

Примечание: настоящий документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса
Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП
и подписанный электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акты
Приложение 6 к приказу
от 26 июня 2026 года № 98
Приложение 19
к Правилам регистрации актов
о назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, изменении
состава участников
и представлении информационных
учетных документов
о профилактическом контроле
с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и (или) проверке и их
результатах
форма
Отчет № 1-П "О регистрации и учете форм государственного контроля"
Наименование
строка
Всего
государственная собственность
из графы 2
Частная собственность
субъекты частного предпринимательства
из графы 6
Иные
физические лица, не являющиеся субъектами частного предпринимательства
государственное учреждение
государственное предприятие
в том числе объекты малого предпринимательства
из них субъектов микропредпринимательства
в том числе объекты среднего предпринимательства
в том числе объекты крупного предпринимательства
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Остаток незавершенных проверок на конец отчетного периода
1
из них
приостановлено
2
в работе
3
Количество зарегистрированных актов о назначении проверок
4
из строки 4
на соответствие требованиям
5
внеплановая
6