Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы қаулыcының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 5 маусымдағы № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 маусымда № 38918 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Құрылыс Кодексі 24-бабының 56) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы қаулысының нысаны бекітілсін.
2. "Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 333 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35125 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
К. Кажкенов
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 285 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы қаулы
1) Жедел ден қою шарасының түрі:
________________________________________________________________
2) Қаулының жасалған күні, уақыты мен орны:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3) Мемлекеттік органның атауы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4) Қаулыны жасайтын адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы:
________________________________________________________________
5) Бақылау мен қадағалау субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), оның басшысының тегі,
аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), сондай-ақ
қаулыны ресімдеу кезінде қатысушы бақылау мен қадағалау субъектісі өкілінің
лауазымы:_______________________________________________________
________________________________________________________________

Об утверждении формы постановления государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 июня 2026 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2026 года № 38918
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026
В соответствии с подпунктом 56) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму постановления государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства.
2. Признать утратившим силу приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 сентября 2024 года № 333 "Об утверждении формы акта государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 35125).
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Кажкенов
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 285
Постановление государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства
1) Вид меры оперативного реагирования: ________________________________
____________________________________________________________________
2) Дата, время и место составления постановления: ________________________
____________________________________________________________________
3) Наименование государственного органа:
____________________________________________________________________
4) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица, составляющего постановление:
____________________________________________________________________
5) Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта контроля и надзора, фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) его руководителя,
а также должность представителя субъекта контроля и надзора, присутствовавшего
при оформлении постановления:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

6) Жедел ден қою шарасын қолдану негізі: ___________________________
7) Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған кезде):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
8) Қаулыны алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы мәліметтер (күні және
бақылау мен қадағалау субъектісі басшысының немесе бақылау мен қадағалау
субъектісі өкілінің қолтаңбасы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9) Қаулыны ресімдеген лауазымды адамның қолтаңбасы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
10) Бақылау және қадағалау органы басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің
аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолтаңбасы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ескертпе:
Осы қаулы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 153-бабына сәйкес прокурормен келісуге жатады.
Осы қаулыға шағым Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 29-тарауында көзделген тәртіппен жоғары тұрған мемлекеттік органға не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа беріледі.
Шағым беру жедел ден қою шараларын қолдану туралы қаулының орындалуын тоқтата тұрмайды.

6) Основание применения меры оперативного реагирования:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7) Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости):
____________________________________________________________________
8) Сведения о получении или отказе от получения постановления (дата и подпись
руководителя субъекта контроля и надзора или представителя субъекта контроля
и надзора): __________________________________________________________
9) Подпись должностного лица, оформившего постановление:
____________________________________________________________________
10) должность, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и подпись руководителя органа контроля и надзора:
____________________________________________________________________
Примечание:
Настоящее постановление подлежит согласованию с прокурором в соответствии со статьей 153 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан. _
Настоящее постановление может быть обжаловано в вышестоящий государственный орган в порядке, предусмотренном главой 29 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, либо в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Подача жалобы не приостанавливает исполнение постановления о применении мер оперативного реагирования.