"Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 374 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 5 маусымдағы № 288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 маусымда № 38916 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 374 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36888 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бектілген Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу Қағидаларында:
3-тармақтың 8), 11), 12) 18) және 19) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
8) біліктілік талаптары – бұл сатып алу нысанасы бойынша міндеттемелерді толық орындау үшін қажетті, осы Қағидаларда және конкурстық құжаттамада белгіленген әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талаптар;
11) өнім беруші – Тапсырыс берушiмен жасасқан сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретiнде әрекет ететiн, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) немесе заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
12) әлеуетті өнім беруші – сатып алу туралы шарт жасасуға үмiткер кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) немесе заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
18) жүктеме көрсеткіші – ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс, сатып алу нысанасына сәйкес жұмыстарды (жобалау, салу және жөндеу) немесе көрсетілетін қызметтерді (техникалық қадағалау) орындауға арналған қолданыстағы шарттар бойынша әлеуетті өнім берушінің міндеттемелерінің жиынтық көлемінің шарттарды орындау кезінде әлеуетті өнім берушінің өндірістік жұмыспен қамтылуының жол берілетін деңгейін бағалау үшін пайдаланылатын соңғы аяқталған 3 (үш) қаржы жылының бірінде әлеуетті өнім берушінің негізгі қызметінен түскен жылдық кірісінің ең жоғары мәніне қатынасын айқындайтын есептік көрсеткіш.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 374 "Об утверждении Правил осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров, в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 июня 2026 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2026 года № 38916
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 374 "Об утверждении Правил осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров, в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36888) следующие изменения:
в Правилах осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров, в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункты 8), 11), 12) 18) и 19) изложить в следующей редакции:
8) квалификационные требования – это установленные настоящими Правилами и конкурсной документацией требования к потенциальным поставщикам, необходимые для полного исполнения обязательств по предмету закупки;
11) поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан) или временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
12) потенциальный поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан) или временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора о закупках;
18) показатель загрузки - расчетный показатель, определяющий отношение совокупного объема обязательств потенциального поставщика по действующим договорам, подлежащих исполнению в текущем финансовом году на выполнение работ (по проектированию, строительству и ремонту) или оказания услуг (технический надзор), соответствующих предмету закупки, к максимальному значению годового дохода от основной деятельности потенциального поставщика за один из 3 (трех) последних завершенных финансовых лет, используемый для оценки допустимого уровня его производственной занятости при исполнении договоров.

19) тұйық цикл объектісі — бұл өндірістік, энергетикалық немесе коммуналдық-инфрақұрылымдық объект, оның шегінде ресурсты негізгі технологиялық процестің аралық кезеңдерін бөгде объектілерге (кәріздік тазарту құрылыстары, су тазарту құрылыстары, электр станциялары, жылу-энергия орталықтары, қазандықтар) бермей түпкілікті өнімге немесе нәтижеге айналдырудың толық, технологиялық өзара байланысты және функционалдық аяқталған процесі жүзеге асырылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 4-1 және 4-2 тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1. Тапсырыс беруші сатып алу қорытындыларын шығарғанға дейін мынадай жағдайларда сатып алуды жүзеге асырудан бас тартады:
1) жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды қысқарту;
2) Ұлттық жоба шеңберінде іске асырылуға жататын жобалардың тізбесіне жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігін болдырмайтын өзгерістер мен толықтырулар енгізу.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасында көзделген жағдайда бюджетті қайта бөлу, сол сияқты ағымдағы жылы жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бағытталған сатып алу жоспарына өзгерістер мен толықтыру енгізуге жол берілмейді.
4-2. Тапсырыс беруші сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өткізілетін сатып алуға қатысатын тұлғаларға қабылданған шешім туралы хабарлайды.";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптары";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сатып алуды конкурс тәсілімен өткізу кезінде мынадай біліктілік талаптары белгіленеді:
1) құқық қабілеттілігіне (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігіне (жеке тұлғалар үшін) ие болуы.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) сәйкес айналысуға рұқсат алу, хабарлама жіберу қажет жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырған жағдайда тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілерге тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы талапты белгілейді;
2) қаржылық тұрғыдан орнықты болуға және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегі болмауға, оның ішінде қызметкерлер алдында жалақы төлеу бойынша мерзімі өткен берешегі болмауға;
3) банкроттық не таратылу рәсіміне жатпауы;

19) объект замкнутого цикла — это производственный, энергетический или коммунально-инфраструктурный объект, в пределах которого осуществляется полный, технологически взаимосвязанный и функционально завершенный процесс преобразования ресурса в конечный продукт либо результат без передачи промежуточных стадий основного технологического процесса на сторонние объекты (канализационные очистные сооружения, водоочистные сооружения, электрические станции, теплоэнергороцентрали, котельные.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 4-1 и 4-2 следующего содержания:
"4-1. Заказчик до подведения итогов закупок отказывается от осуществления закупок в случаях:
1) сокращения расходов на приобретение работ или услуг;
2) внесения изменений и дополнений в перечень проектов, подлежащих реализации в рамках Национального проекта, исключающих необходимость приобретения работ или услуг.
В случае, предусмотренном подпунктом 2) части первой настоящего пункта, повторное приобретение таких работ, услуг в текущем году, не допускается.
4-2. Заказчик в течение трех рабочих дней со дня принятия решения об отказе осуществления закупок извещает о принятом решении лиц, участвующих в проводимых закупках.";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Квалификационные требования к потенциальным поставщикам";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При проведении закупок способом конкурса устанавливаются следующие квалификационные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц).
В случае осуществления закупок работ, услуг, на занятие которыми необходимо получение разрешения, направление уведомления, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), заказчик устанавливает к потенциальным поставщикам требование о наличии соответствующего разрешения (уведомления);
2) являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, в том числе не иметь просроченной задолженности по выплате заработной платы перед работниками;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации;

4) осы тармақтың 1) тармақшасының талаптары шеңберінде рұқсаттар және хабарламалар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірінші немесе екінші санаттағы рұқсаттарда көзделген жұмыс түрлеріне жатпайтын, "кілтпен тапсыру" құрылысы туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті еңбек ресурстарына (тұйық цикл объектілері бойынша жұмыстарға қолданылатын) ие болуға;
Бұл талап сатып алу алдын ала біліктілік іріктеу тәсілімен жүзеге асырылған жағдайда қолданылады.
5) кем дегенде 1 ұқсас объект бойынша жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесі болуы тиіс.
Бұл талап мынадай шарттар сақталған кезде тұйық цикл объектілері бойынша тапсырыс берушінің қалауы бойынша белгіленеді:
1) жұмыстар үшін сатып алу құны тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 250 000 айлық есептік көрсеткіштен асатын;
2) көрсетілетін қызметтер үшін сатып алу құны тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 12 000 айлық есептік көрсеткіштен асатын жағдайлар сақталғанда белгілейді;
6) осы Қағидалардың 12-параграфына сәйкес рұқсат етілген жүктеме көрсеткішінің болуы;
Объектіні одан әрі сенімгерлік басқарумен өз қаражаты есебінен жобаны іске асыруды таңдау кезінде осы тармақтың 3), 4), 6) тармақшаларының талаптары қолданылмайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жұмыстардың, жекелеген түрлерін орындау үшін қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар олар орындайтын жұмыстардың, түрлеріне ұсынылады.
Қаржылық тұрақтылық бөлігінде 2) тармақшаларда және 5-тармақтың 4) тармақшаларында көзделген біліктілік талаптары тартылатын қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) қолданылмайды.";
9-тармақ редакцияда жазылсын:
"9. Конкурстық құжаттамада өнім берушіні таңдау бойынша конкурс жеңімпазын айқындау үшін қолданылатын мынадай бағалық емес өлшемшарттар белгіленеді:
1) әлеуетті өнім берушінің орындалған шарттар бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеме;
3) құрылыс нысаны бойынша сапа кепілдігі;
4) объектінің энергия тиімділігі сыныбын қамтамасыз ету;
5) әлеуетті өнім берушінің жобаны іске асыру орны бойынша тіркелуі;
6) объектіні пайдалануға бергенге дейін аванс беруден, аралық төлемдерден бас тарту шарттары;
7) жобаны әрі қарай сенімгерлік басқарумен өз қаражаты есебінен іске асыру (тұйық цикл объектілеріне қолданылады);
8) құрылыс-монтаждау және іске қосу-жөндеу жұмыстарын конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімнен бұрын орындау;

4) обладать трудовыми ресурсами (применимо к работам по объектам замкнутого цикла), необходимыми для исполнения обязательств по договору о строительстве "под ключ", не относящихся к видам работ, предусмотренных разрешениями первой или второй категории в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях в рамках требований подпункта 1) настоящего пункта.
Требование применимо в случае проведения закупок способом предварительного квалификационного отбора.
5) наличие опыта реализации работ, услуг не менее чем по 1 аналогичному объекту.
Данное требование устанавливается по усмотрению заказчика по объектам замкнутого цикла при соблюдении следующих условий:
1) стоимость закупки для работ превышает 250 000 месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
2) стоимость закупки для услуг превышает 12 000 месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
6) иметь допустимый показатель загрузки в соответствии с параграфом 12 настоящих Правил.
При выборе реализации проекта за счет собственных средств с дальнейшим доверительным управлением объектом, требования подпунктов 3), 4), 6) настоящего пункта не применяются.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) для выполнения отдельных видов работ, документы, подтверждающие их соответствие квалификационным требованиям, представляются на выполняемые ими виды работ.
Квалификационные требования, предусмотренные подпунктами 2) в части финансовой устойчивости и 4) пункта 5, не распространяются на привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В конкурсной документации устанавливаются следующие неценовые критерии, применяемые для определения победителя конкурса:
1) наличие у потенциального поставщика опыта работы по выполненным договорам;
2) обязательство по обеспечению доли местного содержания;
3) гарантия качества по объекту строительства;
4) обеспечение класса энергоэффективности объекта;
5) регистрация потенциального поставщика по месту реализации проекта;
6) условия отказа от авансирования;
7) реализация проекта за счет собственных средств с дальнейшим доверительным управлением (применимо к объектам замкнутого цикла);
8) выполнение строительно-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных в конкурсной документации;

9) техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғары) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін (ағымдағы жылды қоспағанда) өтінім беру жылынан алдыңғы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтары үшін қолданылатын бағалық емес өлшемшарттар белгіленеді.";
мынадай мазмұндағы 2-1-параграф пен толықтырылсын:
"2-1-параграф Сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер
2-1-параграф Сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер
11-1. Әлеуетті өнім берушіге, егер:
1) сатып алуға қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің басшысы, құрылтайшысы мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміндегі және (немесе) "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілерінің) тізбесіндегі заңды тұлғаларды басқарумен, құрумен, жарғылық капиталына қатысумен байланысты болса;
2) сатып алуға қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің басшысы, құрылтайшысы мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне және (немесе) "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілерінің) тізбесіне енгiзiлген, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болса;
3) сатып алуға қатысуға үмiткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болып табылатын әлеуетті өнім беруші мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiне және (немесе) "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілерінің) тізбесіне енгiзiлген әлеуеттi өнiм берушiнің басшысы, құрылтайшысы болса;
4) әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінде және (немесе) "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілерінің) тізбесінде тұрса, өткiзiлетiн сатып алуға қатысуға рұқсат берілмейді;
11-2. Осы Қағидалардың 11-1-тармағының 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген шектеулер Қазақстан Республикасының квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы заңнамасында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тiзiлiмiнде және (немесе) Ұлттық әл-ауқат қорының сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілерінің) тізбесінде тұрған әлеуетті өнім берушілерге де қолданылады.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын сатып алу бойынша конкурстың жеңімпазы деп танылған әлеуетті өнім берушіге сол бір құрылыс объектісінде инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуына рұқсат берілмейді.
Инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша конкурстың жеңімпазы деп танылған әлеуетті өнім берушіге сол бір құрылыс объектісінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын сатып алуға қатысуға рұқсат берілмейді.

9) за уплаченные налоги в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года), для объектов первого (повышенного) и второго (нормального) уровней ответственности, относящихся к технически и (или) технологически сложным объектам (комплексам).
Неценовые критерии, предусмотренные подпунктами 2), 3), 4), 7), 8) настоящего пункта, к закупкам услуг не применяются.";
дополнить параграфом 2-1 следующего содержания:
"Параграф 2-1 Ограничения, связанные с участием в закупках
11-1. Потенциальный поставщик не допускается к участию в проводимых закупках, если:
1) руководитель, учредитель потенциального поставщика, претендующего на участие в закупках, связаны с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, находящихся в реестре недобросовестных участников государственных закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына";
2) руководитель, учредитель потенциального поставщика, претендующего на участие в закупках, является физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность, включенным в реестр недобросовестных участников государственных закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына";
3) потенциальный поставщик, являющийся физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность, претендующий на участие в закупках, является руководителем, учредителем потенциального поставщика, который включен в реестр недобросовестных участников государственных закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына";
4) потенциальный поставщик состоит в реестре недобросовестных участников закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына";
11-2. Ограничения, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 11-1 настоящих Правил, также распространяются на потенциальных поставщиков, находящихся в реестре недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренном законодательством Республики Казахстан о закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора, и (или) перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) Фонда национального благосостояния.
Потенциальный поставщик, признанный победителем конкурса по закупкам строительно-монтажных работ, не допускаются к участию в закупках инжиниринговых услуг на одном и том же объекте строительства.
Потенциальный поставщик, признанный победителем конкурса по закупкам инжиниринговых услуг, не допускаются к участию в закупках строительно-монтажных работ на одном и том же объекте строительства.

11-3. Өз мүддесінде сатып алу жүзеге асырылатын тапсырыс берушінің осындай сатып алуға әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуына рұқсат берілмейді.
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Біліктілік органы мүшелерінің қайсыбірінде мүдделер қақтығысы болған кезде осы адам бұл туралы біліктілік органының хатшысын хабардар етеді, бұл туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес алдын ала біліктілік іріктеу хаттамасына жазба жасалады. Бұл ретте осы адам біліктілік органының шешім қабылдауына қатыспайды. Егер мүдделер қақтығысы бiлiктiлiк органының төрағасында анықталса, тапсырыс берушi бiлiктiлiк органын қайта бекiтедi.";
20-тармақ алып тасталсын.
мынадай мазмұндағы 4-1-параграф пен толықтырылсын:
"4-1-параграф. Конкурс тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
21-1. Конкурсты ұйымдастыру және өткізу мынадай:
1) біліктілік органының құрамын айқындау және бекіту, біліктілік органының хатшысын айқындау;
2) конкурстық құжаттаманың жобасын бекіту;
3) электрондық платформада конкурсты жүзеге асыру туралы хабарландыруды, сондай-ақ конкурстық құжаттама жобасының мәтінін орналастыру;
4) конкурстық құжаттаманың жобасын электрондық платформа арқылы алдын ала талқылау және конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын, сондай-ақ конкурстық құжаттама мәтінін электрондық платформада орналастыру;
5) әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерді электрондық құжат нысанында ұсынуы және оларды электрондық платформада автоматты түрде тіркеу;
6) өтінімдерді автоматты түрде ашу;
7) біліктілік органының әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін олардың біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігі, сондай-ақ осы Қағидалардың 2-1-параграфында көзделген шектеулердің болмауы тұрғысынан электрондық платформа арқылы қарауы;
8) біліктілік органының жұмыс тәжірибесін және жүктеудің рұқсат етілген көрсеткішін айқындай отырып, алдын ала біліктілік іріктеу хаттамасын қалыптастыру және оны электрондық платформада орналастыру;
9) электрондық платформаның конкурсқа қатысушылардың бағалық және бағалық емес өлшемдерін автоматты түрде салыстыру, конкурс жеңімпазын, сондай-ақ екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындау және электрондық платформада конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы орналастыру.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманың жобасы бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық платформада конкурс тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың жобасын орналастырады.";

11-3. Заказчик, в интересах которого осуществляются закупки, не допускается к участию в таких закупках в качестве потенциального поставщика.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При наличии у кого-либо из членов квалификационного органа конфликта интересов, данное лицо уведомляет об этом секретаря квалификационного органа, о чем делается запись в протоколе предварительного квалификационного отбора в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам. При этом данное лицо не участвует в принятии квалификационным органом решения. Если конфликт интересов выявлен у председателя квалификационного органа, заказчик переутверждает квалификационный орган.";
пункт 20 исключить.
дополнить параграфом 4-1 следующего содержания:
"Параграф 4-1 Порядок осуществления закупок способом конкурса
21-1. Организация и проведение конкурса, предусматривает выполнение следующих последовательных этапов:
1) определение и утверждение состава квалификационного органа, определение секретаря квалификационного органа;
2) утверждение проекта конкурсной документации;
3) размещение на электронной платформе объявления об осуществлении конкурса, а также текста проекта конкурсной документации;
4) предварительное обсуждение посредством электронной платформы проекта конкурсной документации и размещение на электронной платформе протокола предварительного обсуждения проекта конкурсной документации, а также текста конкурсной документации;
5) представление потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе в форме электронного документа, и их автоматическая регистрация на электронной платформе;
6) автоматическое вскрытие заявок;
7) рассмотрение квалификационным органом посредством электронной платформы заявок на участие в конкурсе потенциальных поставщиков на предмет их соответствия квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, а также отсутствия ограничений, предусмотренных Параграфом 2-1 настоящих Правил;
8) формирование протокола предварительного квалификационного отбора с определением квалификационным органом опыта работы и допустимого показателя загрузки и размещение на его на электронной платформе;
9) автоматическое сопоставление электронной платформой ценовых и неценовых критериев участников конкурса, определение победителя конкурса, а также потенциального поставщика, занявшего второе место, и размещение на электронной платформе протокола об итогах закупок способом конкурса.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Заказчик не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня утверждения проекта конкурсной документации размещает на электронной платформе объявление об осуществлении закупок способом конкурса, а также проект конкурсной документации.";

мынадай мазмұндағы 22-1, 22-2 және 22-3-тармақтармен толықтырылсын:
"22-1. Әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынуының соңғы күнінің мерзімі конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына шағымдану мерзімі аяқталған күннен бастап кемінде 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
22-2. Тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өз бастамасы бойынша конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізе алады. Мұндай жағдайларда конкурстық құжаттама осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен алдын ала талқылануы тиіс.
22-3. Конкурс тәсілімен сатып алу қайтадан жүзеге асырылған жағдайда, сатып алуды қайтадан өткізуге байланысты шартты орындау мерзімінің ұлғаюын қоспағанда, тапсырыс беруші конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын өткізілмеген конкурстың конкурстық құжаттамасы өзгертілмеген жағдайда конкурс тәсілімен сатып алуды қайтадан жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін электрондық платформада орналастырады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Конкурс тәсілімен сатып алу өткізу туралы хабарландыруда, мынадай:
1) қолда бар жабдықпен толық жинақтау, жете жарақтандыру, біріздендіру немесе үйлесімділікті қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ негізгі (орнатылған) жабдықты одан әрі техникалық сүйемелдеу, оған сервистік қызмет көрсету және жөндеу, оның ішінде жоспарлы жөндеу (қажет болған кезде) үшін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
2) лицензиялық келісімдерге сәйкес технологиялық қондырғыларды пайдалану кезінде тауарларды сатып алу жағдайларын қоспағанда, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін, фирмалық атауларды, патенттерді, пайдалы модельдерді, өнеркәсіптік үлгілерді, тауардың шыққан жерін, өндірушінің атауын, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жекелеген әлеуетті өнім берушілеріне тиесілігін көрсететін өзге де мәліметтерді және (немесе) құжаттарды көрсетуге жол берілмейді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Конкурс тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруға, сондай-ақ конкурстық құжаттамаға ашық қолжетімділікті сатып алудың электрондық платформасында әкімші қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 5-1-параграф пен толықтырылсын:
"5-1-параграф. Конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау
25-1. Конкурстық құжаттаманы бекітудің міндетті шарты әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылауы болып табылады.
25-2. Әлеуетті өнім берушілер конкурстық құжаттаманың жобасына ескертулерді, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей тапсырыс берушіге электрондық платформа арқылы жібереді.

дополнить пунктами 22-1, 22-2 и 22-3 следующего содержания:
"22-1. Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе составляет не менее 10 (десяти) рабочих дней со дня завершения срока на обжалование протокола предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.
22-2. Заказчик до истечения срока представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе может по собственной инициативе внести изменения в конкурсную документацию. В таких случаях конкурсная документация подлежит предварительному обсуждению в порядке, определенном настоящими Правилами.
22-3. В случае осуществления повторных закупок способом конкурса заказчик не менее чем за 3 (три) рабочих дня до окончательной даты представления заявок на участие в конкурсе размещает на электронной платформе текст объявления об осуществлении повторных закупок способом конкурса при условии неизменности конкурсной документации несостоявшегося конкурса, за исключением увеличения срока исполнения договора в связи с проведением повторных закупок.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Не допускается в объявлении о проведении закупок способом конкурса указание на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных сведений и (или) документов, которые указывают на принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельным потенциальным поставщикам, за исключением случаев:
1) приобретения работ и услуг для доукомплектования, дооснащения, унификации или обеспечения совместимости с имеющимися оборудованием, а также для дальнейшего технического сопровождения, сервисного обслуживания и ремонта, в том числе планового ремонта (при необходимости), основного (установленного) оборудования;
2) приобретения товаров в случае эксплуатации технологических установок согласно лицензионным соглашениям.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Открытый доступ к объявлению о проведении закупок способом конкурса, а также к конкурсной документации, обеспечивается администратором на электронной платформе закупок."
дополнить параграфом 5-1 следующего содержания:
"Параграф 5-1. Предварительное обсуждение проекта конкурсной документации
25-1. Обязательным условием утверждения конкурсной документации является предварительное обсуждение проекта конкурсной документации потенциальными поставщиками.
25-2. Замечания к проекту конкурсной документации, а также запросы о разъяснении положений конкурсной документации направляются потенциальными поставщиками посредством электронной платформы заказчику не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок.

25-3. Сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде конкурстық құжаттаманың жобасына ескертулер, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болмаған кезде конкурстық құжаттама бекітілген болып есептеледі.
25-4. Ескертулер, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болған кезде тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) конкурстық құжаттаманың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) конкурстық құжаттаманың жобасына ескертулерді қабылдамаудың негіздемелері мен себептерін көрсете отырып, оларды қабылдамайды;
3) конкурстық құжаттаманың ережелеріне түсініктеме береді.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап конкурстық құжаттама бекітілген болып есептеледі.
25-5. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын орналастырады.
Конкурстық құжаттаманы алдын ала талқылау хаттамасы жұмыс күндері жұмыс уақытында (Астана қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін) орналастырылады. Бұл ретте өтінімдерді қабылдау конкурстық құжаттаманы алдын ала талқылау хаттамасына шағымдану мерзімі өткеннен кейін келесі жұмыс күні (Астана қаласының уақыты бойынша 09.00-ден бастап) жүзеге асырылады.
25-6. Осы Қағидалардың 25-4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес конкурстық құжаттаманың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманың жобасын алған әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, конкурстық құжаттаманы алдын ала талқылау хаттамасымен бірге конкурстық құжаттаманың бекітілген мәтінін орналастырады.
25-7. Конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
25-8. Осы Қағидалардың 25-4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес конкурстық құжаттаманың жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің толық негіздемесі конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
25-9. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулары электрондық платформа арқылы келіп түскен кезде тапсырыс берушілер конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндірмелерін көрсетеді.

25-3. При отсутствии замечаний к проекту конкурсной документации, а также запросов о разъяснении положений конкурсной документации в течение 2 (двух) рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок, конкурсная документация считается утвержденной.
25-4. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений конкурсной документации заказчик в течение 2 (двух) рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения конкурсной документации принимает следующие решения:
1) вносят изменения и (или) дополнения в проект конкурсной документации;
2) отклоняют замечания к проекту конкурсной документации с указанием обоснований и причин их отклонения;
3) дают разъяснения положений конкурсной документации.
Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта конкурсная документация считается утвержденной.
25-5. Заказчик не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня утверждения конкурсной документации размещают на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта конкурсной документации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Протокол предварительного обсуждения конкурсной документации размещается в рабочие дни в рабочее время (с 09.00 до 18:00 по времени города Астаны). При этом, прием заявок осуществляется на следующий рабочий день (с 09.00 по времени города Астаны) после истечения срока на обжалование протокола предварительного обсуждения конкурсной документации.
25-6. В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект конкурсной документации, в соответствии с подпунктом 1) пункта 25-4 настоящих Правил, заказчик вместе с протоколом предварительного обсуждения конкурсной документации размещает утвержденный текст конкурсной документации, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков, получивших проект конкурсной документации.
25-7. Протокол предварительного обсуждения проекта конкурсной документации подписывается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.
25-8. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту конкурсной документации, в соответствии с подпунктом 2) пункта 25-4 настоящих Правил, подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.
25-9. При поступлении запросов потенциальных поставщиков о разъяснении положений конкурсной документации посредством электронной платформы, заказчики указывают разъяснения положений конкурсной документации в протоколе предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.

25-10. Конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында техникалық өзіндік ерекшеліктің (бар болса), шарттың және біліктілік талаптарының (бар болса) жобалары ережелерін түсіндіру мәтіні көрсетіледі.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Егер әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бірде-бір өтінім түспесе, өтінімдерді беру мерзімі 5 (бес) жұмыс күніне, бірақ бір реттен артық емес ұзартылады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Алдын ала біліктілік іріктеу конкурсы болған жағдайда, осы Қағидалардың 36-тармағында көзделген мерзім аяқталғаннан кейін өтінімі қабылданбаған әлеуетті өнім берушіге алдын ала біліктілік іріктеуге қатысуға рұқсат беріледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші банк кепілдігі немесе әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша түрінде енгізеді. Әлеуетті өнім берушінің үшінші тұлғаларда тұтастай не электрондық әмияндағы ақша бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Әлеуетті өнім беруші енгізген өтінімді қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтарылады:
1) осы әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын ашудың соңғы мерзімі өткенге дейін баға ұсынысын кері қайтарып алған;
2) сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойғанда және Қағидалардың 170-тармағында көзделген шағымдану мерзімдері аяқталғанда қайтарылады
Бұл талап конкурс жеңімпазына және конкурс қорытындысы бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге қолданылмайды;
3) сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
4) сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурстың қорытындылары бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамада көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз еткен жағдайда енгізген;
5) сатып алудың күшін жою және (немесе) оны жүзеге асырудан бас тарту.";

25-10. Текст разъяснения положений проектов технической спецификации (при наличии), договора и квалификационных требований (при наличии), являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.";
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Если до окончания срока представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе не поступило ни одной заявки, срок для подачи заявок продлевается на 5 (пять) рабочих дней, но не более одного раза.
37. В случае конкурса с предварительным квалификационным отбором, после окончания срока, предусмотренного пунктом 36 настоящих Правил, к участию в предварительном квалификационном отборе допускается потенциальный поставщик, заявка которого не отклонена.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Обеспечение заявки вносится потенциальным поставщиком в виде банковской гарантии или денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика. Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Обеспечение заявки, внесенное потенциальным поставщиком, возвращается потенциальному поставщику в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком ценового предложения до истечения окончательного срока вскрытия ценовых предложений;
2) подписания протокола об итогах закупок и истечения сроков обжалования, предусмотренных пунктом 170 Правил.
Данное требование не распространяется на победителя конкурса и потенциального поставщика, занявшего второе место по итогам конкурса;
3) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса, аукциона, запроса ценовых предложений, с учетом сроков обжалования, предусмотренных статьей 25 Закона. Указанный случай не распространяется на участника конкурса, аукциона, запроса ценовых предложений, определенного победителем конкурса, аукциона, запроса ценовых предложений;
4) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора, предусмотренного конкурсной документацией;
5) вступления в силу договора о закупках и внесения потенциальным поставщиком, занявшим по итогам конкурса второе место, определенным в случае, обеспечения исполнения договора, предусмотренного конкурсной документацией;
6) отмены и (или) отказа от осуществления закупок.";

мынадай мазмұндағы 47-1-тармақпен толықтырылсын
"47-1. Сатып алу сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 2 (екі) миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын конкурсқа қатысқан кезде, әлеуетті өнім берушіге конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың алдындағы соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін жыл сайын кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар болған кезде 1 (бір) балл беріледі (ағымдағы жылды қоспағанда).
Әр түрлі жылдары төленген салықтарды жинақтауға жол берілмейді. Егер көрсетілген жылдардың бірінде төленген салықтардың сомасы белгіленген мөлшерден аз болған жағдайда балл берілмейді.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Әлеуетті өнім беруші, егер:
1) мынадай негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалған:
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтердің болмауы әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін не электрондық құжат түрінде ұсынбау;
тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген алты еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде салық берешегінің болуы, сондай-ақ қаржылық тұрақтылықтың сәйкессіздігі әлеуетті өнім берушінің өтінім берілген күнге дейін 1 (бір) жұмыс күнінен ерте қалыптастырылмаған мәліметтерді салық төлеушінің жеке кабинетінен ұсынуы арқылы айқындалады;
қызметкерлер алдында жалақы төлеу бойынша мерзімі өткен берешектің болуы;
конкурстық құжаттамаға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбау, сол сияқты толық ұсынбау;
конкурстық құжаттамада болуы белгіленген сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер нарығында жеткілікті жұмыс тәжірибесінің болмауы;
әлеуетті өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті еңбек ресурстарын иелену бөлігінде (қолдану кезінде) біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
біліктілік талаптары бойынша дәйексіз ақпарат беру фактісі анықталса. Мұндай факт сатып алуды жүзеге асырудың кез келген сатысында белгіленеді;
банкроттық не таратылу рәсіміне жатады;

дополнить пунктом 47-1 следующего содержания:
"47-1. При участии в конкурсе с суммой закупки более 2 (двух) миллионов месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, потенциальному поставщику присваивается 1 (один) балл при наличии уплаченных налогов в размере не менее трехсот миллионов тенге ежегодно, в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года).
Суммирование уплаченных налогов за разные годы не допускается. В случае если в одном из указанных лет сумма уплаченных налогов составляет менее установленного размера, балл не присваивается.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
53. Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе, если:
1) определен не соответствующим квалификационным требованиям по следующим основаниям:
отсутствие разрешений (уведомлений), полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. Отсутствие сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
наличие налоговой задолженности в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также несоответствие финансовой устойчивости, определяется путем предоставления потенциальным поставщиком сведений из личного кабинета налогоплательщика, сформированных не ранее 1 (одного) рабочего дня до даты подачи заявки;
наличие просроченной задолженности по выплате заработной платы перед работниками;
непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно конкурсной документации;
отсутствие достаточного опыта работы на рынке закупаемых работ и услуг наличие которого установлено в конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания трудовыми ресурсами (при применении), достаточными для исполнения обязательств по договору;
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям. Такой факт устанавливается на любой стадии осуществления закупок;
подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;

2) егер оның конкурсқа қатысуға өтінімі конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтіндігі мынадай негіздер бойынша айқындалса:
конкурсқа сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер туралы мәліметтерді, сондай-ақ жұмыс түрлерін ұсынбау (әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда);
әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерге (бірлесіп орындауға) жиынтығында орындалатын жұмыстардың жалпы көлемінің елу пайызынан астамын бере отырып, қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер ұсынуы;
конкурстық құжаттаманың және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұсынбау;
тиеу көрсеткіші 1,5 мәнінен асады;
конкурстық өтінімде ұсынылған баға емес өлшемшарттарға немесе конкурстың қорытындыларына әсер ететін құжаттар бойынша дәйексіз мәліметтерді ұсыну фактісі анықталғанда. Бұл ретте мұндай факт сатып алуды жүзеге асырудың кез келген сатысында белгіленеді.
3) Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде және (немесе) "Самұрық-Қазына "ҰӘҚ" АҚ-ның Сенімсіз әлеуетті өнім берушілер (өнім берушілер) тізбесінде тұрады. Егер әлеуетті өнім беруші консорциум болып табылған жағдайда, осы тармақшаның талабы оның әрбір қатысушысына қолданылады.";
71, 72 және 79-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Жүктеменің рұқсат етілген көрсеткіші 1,5 мөлшерінде белгіленеді. Жүктеу көрсеткіші асып кеткен кезде әлеуетті өнім беруші конкурс тәсілімен сатып алуға қатысудан ауытқуға жатады.
72. Жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін (бұдан әрі – ЖРК) есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
ЖРК = қолданыстағы міндеттемелердің жалпы сомасы / Әлеуетті өнім берушінің ең көп жылдық табысы,
мұндағы:
Қолданыстағы міндеттемелердің жалпы сомасы – әлеуетті өнім берушінің қолданыстағы шарттар және энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде сатып алудың электрондық платформасында, мемлекеттік сатып алу веб-порталында және "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ электрондық сатып алу порталында орналастырылған қорытынды хаттамалар бойынша әлі шарттар жасалмаған, сатып алу (жұмыс немесе көрсетілетін қызметтер) нысанасына жататын, ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс міндеттемелерінің жиынтық сомасы
Әлеуетті өнім берушінің ең көп жылдық табысы – аяқталған кезең бойынша салық декларациялары не мемлекеттік сатып алу веб-порталындағы анықтама түрінде растайтын құжаттардың негізінде айқындалатын соңғы аяқталған 3 (үш) қаржы жылының біріндегі негізгі қызметтен түскен табыстың ең жоғарғы жылдық мәні.
Жүктеу көрсеткішін есептеуді Электрондық платформа конкурсқа өтінім берген кезде жүзеге асырады.

2) если его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям конкурсной документации по следующим основаниям:
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ, являющихся предметом закупок на конкурсе, а также видов работ (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей);
представление сведений о субподрядчиках с передачей потенциальным поставщиком на субподряд (соисполнение) в совокупности более пятидесяти процентов от общего объема выполняемых работ;
непредставление обеспечения заявки на участие в конкурсе в соответствии с требованиями конкурсной документации и настоящих Правил;
показатель загрузки превышает значение 1,5;
установлен факт представления недостоверных сведений по документам, представленным в конкурсной заявке влияющих на неценовые критерии или итоги конкурса. При этом такой факт устанавливается на любой стадии осуществления закупок.
3) состоит в Реестре недобросовестных участников государственных закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына". В случае, если потенциальный поставщик является консорциумом, требование настоящего подпункта распространяется на каждого его участника.";
пункты 71, 72 и 73 изложить в следующей редакции:
"71. Допустимый показатель загрузки устанавливается в размере 1,5. При превышении показателя загрузки, потенциальный поставщик подлежит отклонению от участия в закупках способом конкурса.
72. Расчет показателя загрузки (далее - ДПЗ) осуществляется по формуле:
ДПЗ = Общая сумма действующих обязательств/ Наибольший годовой доход потенциального поставщика,
где:
Общая сумма действующих обязательств - совокупная сумма обязательств потенциального поставщика, подлежащих исполнению в текущем финансовом году, по действующим договорам и протоколам итогов по которым договора еще не заключены, размещенным на электронной платформе закупок национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, веб-портале государственных закупок и портале электронных закупок АО "ФНБ "Самрук-Қазына", относящихся к предмету закупки (работы или услуги).
Наибольший годовой доход потенциального поставщика – максимальное значение годового дохода от основной деятельности за один из 3 (трех) последних завершенных финансовых лет, определяемое на основании подтверждающих документов в виде налоговых деклараций по завершенному периоду либо справки с веб-портала государственных закупок.
Расчет показателя загрузки осуществляется Электронной платформой при подаче заявки на конкурс.

Мемлекеттік ақпараттық жүйелермен деректермен автоматтандырылған алмасуды енгізгенге дейін тиеу көрсеткішін есептеуді біліктілік органы "Тиеу көрсеткішін есептеуге арналған әлеуетті өнім берушінің мәліметтері" Конкурстық құжаттамаға 2-2-қосымша және әлеуетті өнім беруші конкурсқа өтінім құрамында ұсынған салық декларациясы не мемлекеттік сатып алу веб-порталынан анықтама негізінде жүзеге асырады.
Аяқталған кезең бойынша салық декларациясы не мемлекеттік сатып алу веб-порталынан анықтама ұсынылмаған жағдайда әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбауға жатады.
73. Ұқсас жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесі жиынтығында мынадай:
1) ҚР ҚНБҚ "Құрылысқа арналған құн индекстері" кестесіне сәйкес өткен кезеңдерден ағымдағы жылдың бағасына келтірілген объектінің құны сатып алу нысанасы орындалатын объект құнының кемінде 30% құраған;
3) объект бойынша жұмыстарды орындау үшін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сатып алу нысанасы бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті рұқсаттардың және (немесе) олардың кіші түрлерінің болуы талап етілсе;
5) бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсаушылығы, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, конкурс нысанасы Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңның бірінші санатындағы рұқсаттардың (лицензиялардың) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің тиісті кіші түрінің бір тармақшасында болған жағдайда ескерілетін;
6) егер сатып алу нысанасы тұйық цикл объектілері бойынша жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер болып табылған жағдайда, ұқсас жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесі әлеуетті өнім берушіде ұқсас мақсаттағы тұйық цикл объектілерінде жұмыстарды орындаудың немесе қызметтерді көрсетудің расталған тәжірибесі болған кезде ғана ескерілетін жағдайларға сәйкес келгенде ескеріледі.
Бұл ретте жекелеген элементтерді, сатыларды не оқшауланған технологиялық процестерді (оның ішінде жекелеген құрылысжайларды, инженерлік желілерді немесе жабдықты) іске асыру тәжірибесі, егер мұндай тәжірибе әлеуетті өнім берушінің объектінің жалпы ұқсас технологиялық процесін іске асыруға қатысуын растамаса, ұқсас деп танылмайды.";
77 және 78-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылған объектілердегі жұмыс тәжірибесі бойынша мәліметтерді біліктілік органы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 35143 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын "расталған" мәртебесі бар әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізілімінен ғана қарайды.
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орналасқан, сатылған объектілерде жұмыс тәжірибесін растау үшін мынадай құжаттардың:

До внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, расчет показателя загрузки осуществляется квалификационным органом на основании Приложения 2-2 к Конкурсной документации "Сведения потенциального поставщика для расчета показателя загрузки" и налоговой декларации либо справки с веб-портала государственных закупок, представленных потенциальным поставщиком в составе заявки на конкурс. В случае непредставления налоговой декларации по завершенному периоду либо справки с веб-портала государственных закупок, заявка потенциального поставщика подлежит отклонению.
73. Опыт реализации аналогичных работ или услуг учитывается при условии соответствия в совокупности следующим условиям:
1) стоимость объекта, приведенная с прошлых периодов в цены текущего года в соответствии с таблицей НДЦС РК "Индексы стоимости для строительства" составляет не менее 30 % от стоимости объекта, где будет выполняться предмет закупки;
3) для выполнения работ по объекту требовалось наличие разрешений и (или) их подвидов, необходимых для исполнения обязательств по предмету закупки в соответствии с Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
5) в случае если предметом закупки являются работы или услуги по объектам замкнутого цикла, опыт реализации аналогичных работ или услуг учитывается исключительно при наличии у потенциального поставщика подтвержденного опыта выполнения работ или оказания услуг на объектах замкнутого цикла аналогичного назначения.
При этом опыт реализации отдельных элементов, стадий либо изолированных технологических процессов (в том числе отдельных сооружений, инженерных сетей или оборудования), не признается аналогичным, если такой опыт не подтверждает участие потенциального поставщика в реализации аналогичного технологического процесса объекта в целом.";
пункты 77 и 78 изложить в следующей редакции:
"77. Сведения по опыту работы на объектах реализованных на территории Республики Казахстан рассматриваются квалификационным органом только из реестра опыта работы потенциальных поставщиков, со статусом "подтверждено", формируемого в порядке, определенном Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35143).
Подтверждение опыта работы по реализованным объектам, находящимся за пределами территории Республики Казахстан допускается на конкурсах с предварительным квалификационным отбором, где предоставляются нотариально-заверенные электронные копии следующих документов:

1) тапсырыс берушімен (ҚМЖ немесе сатып алу нысанасына байланысты техникалық қадағалау) жасалған шарттардың;
2) объектілерді пайдалануға беру актілерінің және жобалау-сметалық құжаттамаға не объект орналасқан елдің заңнамасында көзделген ұқсас құжаттарға оң сараптамалық қорытындылардың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылғанда алдын ала іріктеу біліктілік іріктеу конкурстарына рұқсат беріледі.
Заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (қосылу, бірігу) жағдайында қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінің ең көп жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның жұмыс тәжірибесі мынадай жағдайлардың бірі болған кезде:
1) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі басқа заңды тұлғадан бөліну немесе шығу жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде алынған болса;
2) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырудың бірнеше дәйекті түрлері (бөліну, шығу, бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса;
3) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінде осы Қағидалардың 53-тармағында көзделген шектеулер болатын заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса;
4) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірі сатып алу нысанасына сәйкес келетін қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензиясынан (рұқсатынан) айырылған заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса, бағалық емес өлшемшарттарды есептеу кезінде ескерілмейді.78. Ұқсас жұмыстар мен қызметтерді іске асыру тәжірибесі соңғы 10 жылда ескеріледі.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Консорциум осы тараудың 13-параграфына сәйкес тәжірибесі болған, сондай-ақ консорциумның негізгі қатысушысында ұқсас құрылыс-монтаж жұмыстарын іске асыру тәжірибесі болған жағдайда ұқсас жұмыстарды іске асыру тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талаптарына сәйкес деп танылады.";
мынадай мазмұндағы 82-1-тармақпен толықтырылсын:
"82-1. Консорциумның техникалық қадағалау қызметтерін сатып алуға қатысуына жол берілмейді.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Алдын ала біліктілік іріктеу хаттамасына біліктілік органының барлық мүшелері қол қояды және хатшы конкурсқа қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, осы Қағидалардың 59-тармағында көзделген мерзімде электрондық сатып алу платформасында орналастырады.";
88-тармақ алып тасталсын.

1) договоры с заказчиком (на СМР или технический надзор в зависимости от предмета закупок);
2) акты ввода объектов в эксплуатацию и положительные экспертные заключения на проектно-сметную документацию либо аналогичные документы, предусмотренные законодательством страны, где расположен объект.
В случае реорганизации юридических лиц (присоединение, слияние) учитывается наибольший опыт работы одного из реорганизуемых юридических лиц.
Для целей настоящих Правил опыт работы реорганизованного юридического лица не учитывается при расчете неценовых критериев, при наличии одного из следующих случаев:
1) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации путем разделения или выделения из другого юридического лица;
2) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате нескольких последовательных видов реорганизации (разделение, выделение, слияние, присоединение, преобразование);
3) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц имеет ограничения, предусмотренные пунктом 53 настоящих Правил;
4) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц лишено лицензии (разрешения) на осуществление видов деятельности, соответствующей предмету закупок.
78. Опыт реализации аналогичных работ и услуг учитывается за последние 10 лет.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:
"81. Консорциум признается соответствующим квалификационному требованию по наличию опыта реализации аналогичных работ при условии наличия опыта в соответствии с параграфом 13 настоящей главы, а также наличия опыта реализации аналогичных строительно-монтажных работ у основного участника консорциума.";
дополнить пунктом 82-1 следующего содержания:
"82-1. Участие консорциума в закупках услуг технического надзора не допускается.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Протокол предварительного квалификационного отбора подписывается всеми членами квалификационного органа и размещается секретарем на электронной платформе закупок в сроки, предусмотренные пунктом 59 настоящих Правил, с автоматическим уведомлением всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в конкурсе.";
пункт 88 исключить.

91 және 92-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Жергілікті қамтудың үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеменің болуы бойынша бағалық емес өлшемшарт әлеуетті өнім беруші жергілікті қамтудың техникалық өзіндік ерекшелікте белгіленгеннен көп %-ын ұсынған жағдайда жұмыстарға қолданылады. Жергілікті қамтуды арттыруды қамтамасыз ету бойынша міндеттемелердің әрбір қосымша 1%-ы үшін әлеуетті өнім берушіге 0,2 (нөл бүтін оннан екі) балл беріледі. Балдардың ең көп саны – 10 (он).
Жергілікті қамтудың үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеменің болуы бойынша бағалық емес өлшемшарттың базалық көрсеткіштерін тапсырыс берушілер:
инженерлік желілер үшін - 70%;
көтергіш конструкциялар үшін - 60%.
92. Сапа кепілдігі бойынша бағалық емес өлшемшарт әлеуетті өнім беруші техникалық өзіндік ерекшелікте белгіленген мерзімге қарағанда кепілдіктің неғұрлым ұзақ мерзімін ұсынған жағдайда жұмыстарға қолданылады және тірек конструкцияларға, инженерлік желілерге, сондай-ақ жабдыққа бөлек бағаланады. Бұл ретте қосымша кепілдік үшін әлеуетті өнім берушіге:
1) тірек конструкцияға кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 (нөл бүтін оннан бір) балл беріледі, осы өлшемшарт бойынша конкурстағы балдардың жиынтық саны 1 (бір) балдан аспайды;
2) инженерлік желілерге кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 (нөл бүтін оннан бір) балл беріледі, осы өлшемшарт бойынша конкурстағы балдардың жиынтық саны 0,5 (нөл бүтін оннан бес) балдан аспайды;
3) жабдыққа кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 (нөл бүтін оннан бір) балл беріледі, осы өлшемшарт бойынша конкурстағы балдың жиынтық саны 0,5 (нөл бүтін оннан бес) балдан аспайды.
Осы өлшемшарт бойынша Тапсырыс берушінің ең төменгі талаптары туралы деректер болмаған кезде Қазақстан Республикасының құрылыс саласындағы заңнамасында және Азаматтық кодексте көзделген мерзімнен төмен емес базалық мән қолданылады.";
94 және 95-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Ғимараттардың энергия тиімділігі сыныбын қамтамасыз ету жөніндегі бағалық емес өлшемшарт жұмыстарға қолданылады және тұйық цикл объектілері бойынша реконструкциялау мен жаңа құрылыс объектілеріне жатады. Әлеуетті өнім беруші техникалық өзіндік ерекшелікте белгіленгенге қарағанда неғұрлым энергия тиімді сыныпты ұсынған жағдайда.
Бұл ретте энергия тиімділігі сыныбын арттырудың әрбір тармағына 1 балл беріледі. Энергия тиімділігі сыныбы Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңға, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 399 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11312 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігі сыныптарын айқындау және қайта қарау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11312 болып тіркелген) сәйкес айқындалады. Ең жоғары балл саны – 5 (бес).
Тапсырыс берушінің ең төменгі талаптары туралы деректер болмаған кезде есептеу үшін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңға, Сыныптарды айқындау және қайта қарау қағидаларына сәйкес "С" (қалыптыдан жоғары) тең базалық мән қолданылады.

пункты 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"91. Неценовой критерий по наличию обязательства по обеспечению доли местного содержания применяется к работам в случае предложения потенциальным поставщиком большего % (процента) местного содержания, чем, установлено в технической спецификации. За каждый дополнительный 1% обязательств по обеспечению повышения местного содержания потенциальному поставщику присваивается 0,2 (ноль целых два десятых) балла. Максимальное количество баллов – 10 (десять).
Базовые показатели неценового критерия по наличию обязательства по обеспечению доли местного содержания устанавливаются заказчиками:
для инженерных сетей - 70 %;
для несущих конструкций - 60 %.
92. Неценовой критерий по гарантии качества применяется к работам в случае предложения потенциальным поставщиком большего срока гарантии чем срок, установленный технической спецификацией, и оценивается раздельно на несущие конструкции, инженерные сети, а также оборудование. При этом, за дополнительную гарантию потенциальному поставщику присваиваются:
1) на несущие конструкции 0,1 (ноль целых одна десятая) балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия, не превышает 1 (одного) балла;
2) на инженерные сети 0,1 (ноль целых одна десятая) балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия не превышает 0,5 (ноль целых пять десятых) балла;
3) на оборудование 0,1 (ноль целых одна десятая) балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия не превышает 0,5 (ноль целых пять десятых) баллов.
При отсутствии данных о минимальных требованиях Заказчика по данному критерию, базовое значение применяется не ниже срока, предусмотренного законодательством Республики Казахстан в сфере строительства и Гражданским кодексом.";
пункты 94 и 95 изложить в следующей редакции:
"94. Неценовой критерий по обеспечению класса энергоэффективности зданий применяется к работам и относится к объектам реконструкции и нового строительства, по объектам замкнутого цикла. В случае предложения потенциальным поставщиком более энергоэффективного класса чем установленный технической спецификацией.
При этом, за каждый пункт повышения класса энергоэффективности присваивается 1 (один) балл. Класс энергоэффективности определяется в соответствии с Законом в сфере энергосбережении и повышении энергоэффективности, Правилами определения и пересмотра классов энергоэффективности зданий, строений, сооружений, утвержденных Приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 399 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11312) (далее - Правила определения и пересмотра классов). Максимальное количество баллов – 5 (пять).
При отсутствии данных о минимальных требованиях заказчика по данному критерию, для расчета применяется базовое значение равное "С" (выше нормального), в соответствии с Законом в сфере энергосбережении и повышении энергоэффективности, Правилами определения и пересмотра классов.

95. Әлеуетті өнім берушінің облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шегінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы бойынша жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны бойынша бағалық емес өлшемшартты Біліктілік органы Біліктілік органы алдыңғы жылдың 1 қазанынан кешіктірілмей ұсынылған үш жылдық кезеңнің соңғы есептелетін жылы үшін бастапқы салық есептілігін тапсыру орны бойынша әлеуетті өнім беруші ұсынған растайтын құжаттардың негізінде "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19897 болып тіркелген) белгіленген нысан бойынша корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияны ұсыну арқылы айқындайды. Осы өлшемшарттарға сәйкестігі үшін әлеуетті өнім берушіге 2 (екі) балл беріледі.
Осы бағалық емес өлшемшарт құны тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген бір миллион айлық есептік көрсеткіштің еселенген мөлшерінен аспайтын сатып алуға қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 95-1-тармақпен толықтырылсын:
"95-1. Конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімдерден бұрын құрылыс-монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын орындау бойынша міндеттеме үшін балл беру бойынша бағалық емес өлшемшарт құрылыстың нормативтік мерзімінен төмендеген әрбір пайызы үшін 0,2 (нөл бүтін оннан екі) балл мөлшерінде беріледі.
Бұл ретте осы өлшемшарт конкурсында балдардың жиынтық саны 2 (екі) балдан аспайды.
Осы өлшемшартты таңдау кезінде Мердігер мәлімделген аяқталу мерзімі күні орындалмаған жұмыстар құнының 0,1% мөлшерінде, бірақ көрсеткішке қол жеткізілмеген әрбір күнтізбелік күн үшін шарт бағасының 10%-нан аспайтын мөлшерде мәлімделген көрсеткішке қол жеткізбегені үшін өсімпұл төлейді.";
96 және 97-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"96. Егер әлеуетті өнім беруші аванстық төлемдерді толық не ішінара алудан бас тарту туралы міндеттеме қабылдаған жағдайда, аванстан бас тарту шарттары бойынша бағалық емес критерий қолданылады.
Аванстық төлемдерден толық бас тартылған жағдайда оған 3 (үш) балл есептеледі.
Аванстық төлемдерден ішінара бас тартылған жағдайда:
- 20% аванс кезінде 1 (бір) балл есептеледі;
- 10% аванс кезінде 2 (екі) балл есептеледі.97. Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру бойынша бағалық емес өлшемшарт коммуналдық және энергетикалық мақсаттағы тұйық цикл объектілеріне қолданылады.

95. Неценовой критерий по нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг определяется Квалификационным органом, на основании подтверждающих документов, представленных потенциальным поставщиком по месту сдачи первоначальной налоговой отчетности за последний рассчитываемый год трехлетнего периода представленных не позднее 1 октября, предшествующего отчетному году, путем предоставления декларации по корпоративному подоходному налогу по форме, установленной Приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19897). За соответствие данному критерию потенциальному поставщику присваивается 2 (два) балла.
Данный неценовой критерий применяется к закупкам, стоимость которых не превышает одномиллионократный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.".
дополнить пунктом 95-1 следующего содержания:
"95-1. Неценовой критерий по присвоению баллов за обязательство по выполнению строительно-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных конкурсной документацией, присваивается в размере 0,2 (ноль целых два десятых) балла за каждый процент сокращения нормативного срока строительства.
При этом суммарное количество баллов по данному критерию в конкурсе не превышает 2 (двух) баллов.
При выборе данного критерия Подрядчик уплачивает пеню за недостижение заявленного показателя в размере 0,1% (ноль целых одна десятая процента) от стоимости невыполненных работ на дату заявленного срока завершения, но не более 10% (десяти процентов) от цены договора, за каждый календарный день не достижения показателя.";
пункты 96 и 97 изложить в следующей редакции:
"96. Неценовой критерий по условиям отказа от аванса применяется в случае, если потенциальный поставщик принимает обязательство о полном либо частичном отказе от получения авансовых платежей.
В случае полного отказа от авансовых платежей потенциальному поставщику начисляется 3 (три) балла.
В случае частичного отказа от авансовых платежей:
- при авансе в размере 20% начисляется 1 (один) балл;
- при авансе в размере 10% начисляется 2 (два) балла.

97. Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны меншікті қаражат есебінен іске асыру бойынша бағаға жатпайтын критерий тек тұйық циклді объектілерге қолданылады, бұл ретте Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық бітіріп берілетін" туралы үлгілік шартқа 1-қосымшаға сәйкес Тапсырыс беруші толтырған және бекіткен объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары туралы келісім болуы қажет.";
100, 101 және 102-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"100. Жалпы балл саны тең болған жағдайда жұмыс тәжірибесі бойынша ең көп балл жинаған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады
101. Жұмыс тәжірибесі бойынша жалпы балл саны тең болған жағдайда, жүктеме көрсеткіші төмен (үтірден кейін екі белгіге дейін дөңгелектенген) әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
102. Жалпы балл және жұмыс тәжірибесі бойынша балл, сондай-ақ қаржылық тұрақтылық көрсеткіші тең болған кезде, конкурсқа қатысуға өтінімді басқалардан бұрын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Сатып алу туралы шарт конкурс қорытындысы туралы хаттамада көрсетілген сомаға ҚҚС есептеле отырып (сатып алу жеңімпазы ҚҚС төлеуші болып табылмайтын немесе сатып алу нысанасына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҚҚС салынбайтын жағдайларды қоспағанда), сатып алудың электрондық платформасында жасалады.
Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шарттарға сәйкес электрондық платформа арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын жеңімпазға сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.
Конкурс жеңімпазы шарттың жобасына Тапсырыс берушіден алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық платформа арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен, Қазақстан Республикасының бейрезидентімен шарт жасасқан жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қояды.";
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"122. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету мынадай нысандардың бірінде ұсынылады:
өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
не:
осы Қағидаларға конкурстық құжаттаманың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынылатын банк кепілдігі;
не:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес үлгілік нысан бойынша өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
Қамтамасыз ету мөлшері шарттың жалпы құнының 3%-ын құрайды.
Конкурстық құжаттамада шарттың орындалуын қамтамасыз етудің нақты мөлшері мен рұқсат берілетін нысандары көрсетіледі.";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

97. Неценовой критерий по реализации проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление применяется только к объектам замкнутого цикла при условии наличия приложения, заполненного и утвержденного Заказчиком соглашения об условиях передачи объекта в доверительное управление согласно приложению 1 к Типовому договору о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов.";
пункты 100, 101 и 102 изложить в следующей редакции:
"100. При равенстве общего количества баллов победителем признается потенциальный поставщик, имеющий наибольшее количество баллов по опыту работы.
101. При равенстве общего количества баллов и баллов по опыту работы, победителем признается потенциальный поставщик, имеющий более низкий показатель загрузки (округленный до двух знаков после запятой).
102. При равенстве общего количества баллов, и баллов по опыту работы, а также показателя финансовой устойчивости победителем признается потенциальный поставщик, подавший заявку на участие в конкурсе ранее других.";
пункт 109 изложить в следующей редакции:
"109. Договор о закупках заключается на электронной платформе закупок на сумму, указанную в протоколе об итогах конкурса, с начислением к ней НДС (за исключением случаев, когда победитель закупок не является плательщиком НДС либо предмет закупок не облагается НДС в соответствии с законодательством Республики Казахстан).
Заказчик направляет победителю проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством электронной платформы, в соответствии с типовыми договорами о закупках работ и услуг, согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок.
Победитель конкурса подписывает проект договора электронной цифровой подписью посредством электронной платформы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения его от Заказчика, в случае заключения договора с нерезидентом Республики Казахстан - в течение 5 (пяти) рабочих дней.";
пункт 122 изложить в следующей редакции:
"122. Обеспечение исполнения договора о закупках предоставляется в одной из следующих форм:
денег, находящихся в электронном кошельке поставщика;
либо:
банковской гарантии, представляемой по форме согласно приложению 8 конкурсной документации к настоящим Правилам;
либо:
договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика по типовой форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
Размер обеспечения составляет 3 % от общей стоимости договора.
В конкурсной документации указывается точный размер и допустимые формы обеспечения исполнения договора.";
пункт 126 изложить в следующей редакции:

"126. Жобаны халықаралық қаржы ұйымдарының қатысуымен іске асыру кезінде қаржыландыру туралы келісімнің талаптарында көзделген қамтамасыз ету нысаны мен мөлшеріне қосымша шарттар қолданылуы мүмкін.
Халықаралық қаржы ұйымдары арқылы тартылатын қаржыландыру олардың ішкі талаптарына сәйкес жобаларды сатып алу және қарау (іріктеу және бекіту) рәсімдері бөлігінде ғана жүзеге асырылуы мүмкін.
Бұл ретте Ұлттық жобаның барлық қалған ережесі мен талабы орындалуға міндетті болып қала береді.";
130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"130. Егер сатып алу туралы шартта аванс (алдын ала төлем) төлеу көзделсе, конкурс жеңімпазы шарттың орындалуын қамтамасыз етумен бірге сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде аванс (алдын ала төлем) сомасы көлемінде қайтаруды (алдын ала төлемді) қамтамасыз етуді ұсынуға міндетті.
Авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды қамтамасыз ету мынадай тәсілдердің бірімен ұсынылады:
өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
не:
осы Қағидаларға конкурстық құжаттаманың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынылатын банк кепілдігі;
не:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес үлгілік нысан бойынша өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын сақтандыру (сақтандыру кепілдігі) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шарт жасасу арқылы ресімделеді.
Шарт бойынша аванстық төлемнің шекті мөлшері жасалған шарт сомасының отыз пайызынан аспайды.";
132-тармақ алып тасталсын.
134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"134. "Сапа кепілдігі" критерийі бойынша алынған әрбір балл үшін шарт құнының 0,5% мөлшерінде кепілдік міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз ету мынадай нысандардың біріне енгізіледі:
1) осы Ережеге
осы Ережеге конкурстық құжаттаманың 8-қосымшасы;
2) мердігердің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес үлгі нысан бойынша электрондық құжатты.";
136-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"136. Кепілдік міндеттемелерді орындауды қосымша қамтамасыз етуді қайтару кепілдік міндеттемелер бойынша жауапкершілікті сақтандыру не Қағидалардың 93-тармағында көзделген басқа қамтамасыз ету ұсынылғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 145-1-тармақпен толықтырылсын:
"145-1. Тапсырыс беруші жобаны іске асырудың шекті құны дұрыс көрсетілмеген жағдайда, табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органға электрондық платформа арқылы сатып алудың күшін жоюды келісу туралы сұрау салу жібереді.";
165-тармақ алып тасталсын.
166-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"126. При реализации проекта с участием международных финансовых организаций применяют дополнительные условия к форме и размеру обеспечения, предусмотренные условиями соглашения о финансировании.
Финансирование, привлекаемое через международные финансовые организации, может осуществляться в соответствии с их внутренними требованиями только в части процедур закупок и рассмотрения (отбора и утверждения) проектов.
При этом все остальные положения и требования Национального проекта остаются обязательными к исполнению.";
пункт 130 изложить в следующей редакции:
"130. В случае, если договором о закупках предусматривается выплата аванса (предоплаты) победитель конкурса обязан вместе с обеспечением исполнения договора в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня заключения договора о закупках предоставить обеспечение возврата (предоплаты) в размере суммы аванса (предоплаты).
Обеспечение возврата аванса (предоплаты) предоставляется одним из следующих способов:
денег, находящихся в электронном кошельке Поставщика;
либо:
банковской гарантии, представляемой по форме согласно приложению 8 конкурсной документации к настоящим Правилам;
либо:
договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика по типовой форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
Страхование исполнения обязательств по договору (страховая гарантия) оформляется посредством заключения договора по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Предельный размер авансового платежа по договору не превышает тридцати процентов от суммы заключенного договора.";
пункт 132 исключить.
пункт 134 изложить в следующей редакции:
"134. Дополнительное обеспечение исполнения гарантийных обязательств в размере 0,5 % от стоимости договора за каждый полученный балл по критерию "гарантия качества" вносится в одной из следующих форм:
1) банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 8 конкурсной документации к настоящим Правилам;
2) договора страхования гражданско-правовой ответственности подрядчика в виде электронного документа по типовой форме согласно приложению 7 к Правилам.";
пункт 136 изложить в следующей редакции:
"136. Возврат дополнительного обеспечения исполнения гарантийных обязательств производится в течение 10 рабочих дней после предоставления страхования ответственности по гарантийным обязательствам, либо другого обеспечения, предусмотренного пунктом 93 Правил.";
дополнить пунктом 145-1 следующего содержания:
"145-1. Заказчик направляет запрос о согласовании отмены закупок посредством электронной платформы в уполномоченный орган в сфере естественных монополий в случае выявления неверного указания предельной стоимости реализации проекта.";
пункт 165 исключить.
пункт 166 изложить в следующей редакции:

"166. Әлеуетті өнім берушінің шағымы табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органға электрондық сатып алу платформасы арқылы:
1) конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын;
2) конкурс қорытындыларының хаттамасы.";
мынадай мазмұндағы 166-1, 166-2, 166-3, 166-4 және 166-5-тармақтармен толықтырылсын:
"166-1. Тапсырыс берушінің әрекетіне (әрекетсіздігіне), шешіміне шағым электрондық сатып алу платформасы арқылы беріледі.
Тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымда:
1) шешімдеріне шағым жасалған заңды тұлғаның, әрекетінің (әрекетсіздігінің) атауы, орналасқан жері;
2) шағым берген адамның атауы, орналасқан жері;
3) шеңберінде бұзушылықтар жасалған сатып алу туралы мәліметтер;
4) қажет болған жағдайда растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықтардың нақты фактілерін көрсету қамтылады.
166-2. Шағымды табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен оның келіп түскен күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
166-3. Осы Қағидалардың 166-тармағының 1) тармақшасына сәйкес шағымдалмаған конкурстық құжаттаманың ережелеріне және (немесе) алдын ала талқылау хаттамасындағы талаптарға қатысты дәлелдер осы Қағидалардың 166-тармағының 2) тармақшасына сәйкес берілген шағымды қарау кезінде уәкілетті органның қарауына жатпайды.
166-4. Сатып алуға тапсырыс берушінің әрекетіне табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органға шағымданған жағдайда шағым мәлімделген талаптар (дәлелдер) шегінде қаралады.
166-5. Осы Қағидалардың 166-тармағында көзделген мерзім өткеннен кейін берілген шағым қарауға жатпайды.";
167, 168, 169 және 170-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"167. Табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті орган алдын ала біліктілік іріктеу конкурстарында шағымды қарау нәтижесі бойынша мыналарды:
1) сатып алу қорытындыларының күшін жою туралы;
2) шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы;
3) қорытындыны қайта қарауды көрсете отырып, оны тапсыру (алу) күнінен кейінгі күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы тапсырыс берушіні хабардар етеді.
168. Электрондық сатып алу платформасының жұмысындағы техникалық іркілістердің сатып алу рәсімдеріне әсер ету фактісі анықталған жағдайда, табиғи монополиялар саласындағы органының шешімі қалыптастырылады.

"166. Жалоба потенциального поставщика подается посредством электронной платформы закупок в уполномоченный орган в сфере естественных монополий в течение трех рабочих дней со дня публикации:
1) протокола предварительного обсуждения проекта конкурсной документации;
2) протокола итогов конкурса.";
дополнить пунктами 166-1, 166-2, 166-3, 166-4 и 166-5 следующего содержания:
"166-1. Жалоба на действия (бездействие), решения заказчика подается посредством электронной платформы закупок.
Жалоба на действия (бездействие), решения заказчика, организатора закупок содержит:
1) наименование, место нахождения юридического лица, действия (бездействие), решения которого обжалуются;
2) наименование, место нахождения лица, подавшего жалобу;
3) сведения о закупке, в рамках которых совершены нарушения;
4) указание на конкретные факты нарушений, при необходимости с приложением подтверждающих документов.
166-2. Жалоба рассматривается уполномоченным органом в сфере естественных монополий в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня ее поступления.
166-3. Доводы, относящиеся к положениям конкурсной документации и (или) требованиям, содержащимся в протоколе предварительного обсуждения, которые не были обжалованы в соответствии с подпунктом 1 пункта 166 настоящих Правил, не подлежат рассмотрению уполномоченным органом при рассмотрении жалобы, поданной в соответствии с подпунктом 2 пункта 166 настоящих Правил.
166-4. В случае обжалования действий заказчика закупок в уполномоченный орган в сфере естественных монополий, жалоба рассматривается в пределах заявленных требований (доводов).
166-5. Жалоба, поданная по истечении срока, предусмотренного пунктом 166 настоящих Правил, не подлежит рассмотрению.";
пункты 167, 168, 169 и 170 изложить в следующей редакции:
"167. По результатам рассмотрения жалобы по конкурсам с предварительным квалификационным отбором, уполномоченный орган в сфере естественных монополий уведомляет организатора закупок о результатах рассмотрения с указанием на:
1) основания для пересмотра итогов закупки;
2) необоснованное утверждение конкурсной документации, при наличии соответствующих замечаний в предварительном обсуждении к проекту конкурсной документации;
3) отсутствие оснований для удовлетворения жалобы.
168. В случае установления факта влияния технических сбоев в работе электронной платформы закупок на процедуры закупок, формируется решение уполномоченного органа в сфере естественных монополий.
При этом, факты технического сбоя должны подтверждаться заключением Администратора электронной платформы закупок с приложением соответствующих подтверждающих материалов.

169. Шешімнің дәлелді негіздемесін қамтитын электрондық сатып алудың платформасы жұмысындағы техникалық іркіліс әсер еткен алдын ала біліктілік іріктеу қорытындысының күшін жою және (немесе) қайта қарау туралы шешім тапсырыс берушіге, өтініш берушіге, әлеуетті өнім берушілерге (өнім берушіге) осындай шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде жіберіледі.
170. Сатып алу туралы шартты жасасу мерзімі қорытындылар хаттамасы жарияланған күннен бастап шағымдану мерзімі аяқталғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Конкурс қорытындыларына шағымдар келіп түскен жағдайда, сатып алу туралы шартты жасасу мерзімі шағымды қарау нәтижелері шыққанға дейін тоқтатыла тұрады.";
1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы КҚ-ға 2, 2-1-қосымшаларға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім нысанын;";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) осы КҚ-ға 2-2-қосымшаға сәйкес жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін есептеу үшін әлеуетті өнім берушінің мәліметтерін.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін есептеу үшін әлеуетті өнім берушінің мәліметтерін қамтиды.";
Конкурстық құжаттамаға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес конкурстық құжаттамаға 2-1 және 2-2-қосымшалармен толықтырылсын.
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес конкурстық құжаттамаға 4-қосымшамен толықтырылсын.
осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес конкурстық құжаттамаға 4-1 және 4-2-қосымшалармен толықтырылсын.
Конкурстық құжаттамаға 5-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Конкурстық құжаттамаға 7-қосымшаның 1.1-тармағының үшінші абзацы алып тасталсын.
Бірлескен қызмет туралы шартқа (консорциумдық келісімге) қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
3-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5-қосымшада:
3.2-тармақ алып тасталсын.
3.5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қол қойылған Шарт;";
4.1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
2) Шарт күшіне енген күннен бастап он (10) жұмыс күні ішінде Шартты орындауды қамтамасыз етуді Шарттың жалпы сомасының үш (3) пайызы мөлшерінде, теңге, сондай-ақ авансты қайтаруды қамтамасыз етуді (Шарттың пәндері бойынша көзделген аванс мөлшерінде) теңге енгізуге; барлығы () теңге мөлшерінде, мынадай нысандардың бірінде:
Өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
немесе:
осы Қағидаларға нысан бойынша ұсынылатын банк кепілдігі;
немесе:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес үлгілік нысан бойынша мердігердің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты;";

169. Решение об отмене и (или) пересмотре итогов предварительного квалификационного отбора, на которые повлиял технический сбой в работе электронной платформы закупок содержащее мотивированное обоснование такого решения, направляется заказчику, заявителю, потенциальным поставщикам (поставщику) в течение 3 (трех) календарных дней с даты принятия такого решения.
170. Срок заключения договора закупок приостанавливается со дня публикации протокола итогов до окончания срока обжалования.
В случае поступления жалоб на итоги конкурса, срок заключения договора приостанавливается до результатов рассмотрения жалобы.";
в приложении 1:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) форма заявки на участие в конкурсе согласно приложениям 2, 2-1 к настоящей КД;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) сведения потенциального поставщика для расчета показателя загрузки согласно приложению 2-2 к настоящей КД;";
пункт 9 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
8) сведения потенциального поставщика для расчета показателя загрузки.";
приложение 2 к конкурсной документации изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
дополнить приложением 2-1 и 2-2 к конкурсной документации согласно приложению 2 и 3 к настоящему приказу.
дополнить приложением 4 к конкурсной документации согласно приложению 4 к настоящему приказу.
приложении 4-1 и 4-2 к конкурсной документации изложить в редакции согласно приложению 5 и 6 к настоящему приказу.
приложение 5 к конкурсной документации изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
абзац третьи пункта 1.1 приложения 7 к конкурсной документации исключить.
Приложение к договору о совместной деятельности (консорциальному соглашению) изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу.
дополнить приложением 2 согласно приложению 9 к настоящему приказу.
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу.
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу.
в приложении 5:
пункт 3.2 исключить;
подпункт 1) пункта 3.5 изложить в следующей редакции:
"1) подписанный Договор;";
подпункт 2) пункта 4.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора равную тенге, что в общем составляет () тенге в виде:
денег, находящихся в электронном кошельке Поставщика;
либо:
банковской гарантии, представляемой по форме к настоящим Правилам;
либо:
договора страхования гражданско-правовой ответственности подрядчика по типовой форме согласно приложению 7 к Правилам;";

6.2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) егер жұмыстар Қазақстанда шығарылған материалдар мен жабдықтан орындалған болса, онда "Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелген) (бұдан әрі - Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидалары) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірме беріледі;";
9-9-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмыстарды орындау үшін Мердігер қосалқы мердігерлерге беретін жұмыстардың шекті көлемі жиынтығында жалпы көлемнің елу пайызынан аспауға тиіс.";
9.13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.13. Мердігер осы Шарттың талаптарын, оның ішінде жергілікті қамту үлесінің көрсеткішін бұзған жағдайда, Мердігер Тапсырыс берушіге отандық тауар өндірушіден сатып алу мүмкіндігі бар материалдар мен жабдықтардың толық құны мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.";
10-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10.1. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және (қолданылу мерзімі) жылға дейін қолданылады.";
10-1-тармақ 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Мердігер конкурсқа қатысуға мәлімделмеген қосалқы мердігерлерді тартқан жағдайда, сондай-ақ қосалқы мердігерге Қағидалардың 53-тармағында белгіленген көлемнен асып түсетін көлемдегі жұмыстарды орындауды берген кезде;";
13.3-тармақ алып тасталсын.
6-қосымшада:
2.2-тармақ алып тасталсын.
2.5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қол қойылған Шарт;";
3.1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Шарт күшіне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Шарттың жалпы сомасынан 3 (үш) пайыз мөлшерінде (сомасы) теңгені құрайтын және Шартқа 1-қосымшаға сәйкес шарттың нысанасы бойынша көзделген аванс мөлшерінің (сомасы) теңгеге тең (қамтамасыз ету сомасы) (қамтамасыз ету сомасы жазумен) мынадай түрде:";
3.5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің елішілік құндылығы туралы есеп;";
7.8-тармақ алып тасталсын.
8.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8.1. Шарт оған тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және (______) жылға дейін қолданылады.";
8.7-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын.
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.

подпункт 1) пункта 6.2 изложить в следующей редакции:
"1) если работы выполнены из материалов и оборудования казахстанского происхождения, то предоставляется Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданная в установленном порядке в соответствии с приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 "Об утверждении Правил ведения реестра казахстанских товаропроизводителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717) (далее – Правила ведения реестра казахстанских товаропроизводителей);";
абзац третий пункта 9.9 изложить в следующей редакции:
"Предельные объемы работ, передаваемые подрядчиком субподрядчикам для выполнения работ, не должны превышать в совокупности пятьдесят процентов от общего объема выполняемых работ.";
пункт 9.13 изложить в следующей редакции:
"9.13 В случае недостижения требований договора, итогов конкурса Подрядчик производит выплату неустойки в размере стоимости оборудования и материалов, которое должно было быть приобретено у ОТП.";
пункт 10.1 изложить в следующей редакции:
"10.1. Договор вступает в силу со дня подписания сторонами и действует по (срок действия) года.";
подпункт 3) пункта 10.9 изложить в следующей редакции:
"3) в случае привлечения Подрядчиком, не заявленных на участие в конкурсе субподрядчиков по выполнению работ, а также при передаче субподрядчику по выполнению работ, работ в объеме, превышающем объем, установленный пунктом 53 Правил;";
пункт 13.3 исключить.
в приложении 6
пункт 2.2 исключить;
подпункт 1) пункта 2.5 изложить в следующей редакции:
"1) подписанный Договор;";
подпункт 2) пункта 3.1 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере 3 (трех) процентов от общей суммы Договора равную (сумма) тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам договора согласно приложению 1 к Договору равную (сумма) тенге, что в общем составляет (сумма обеспечения) (сумма обеспечения прописью) тенге в виде:";
подпункт 5) пункта 3.5 изложить в следующей редакции:
"5) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах согласно приложению 8 к Правилам;";
пункт 7.8 исключить.
пункт 8.1 изложить в следующей редакции:
"8.1. Договор вступает в силу со дня подписания сторонами и действует по (______) года.";
подпункт 3) пункта 8.7 исключить.
дополнить приложением 8 согласно приложению 12 к настоящему приказу

2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
5. Осы бұйрықтың 1-тармағының жүз жетінші, жүз жиырма бірінші және жүз сексен жетінші абзацтары 2026 жылғы 30 маусымға дейін қолданылады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
К. Кажкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа қосымша
Конкурстық құжаттамаға
2-қосымша
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс бойынша жұмыстарды сатып алу кезінде конкурсқа қатысуға өтінім (әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтерді көрсете отырып толтырады)
Конкурс № ________________________________________________
Конкурс атауы _____________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы _____________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер
Әлеуетті өнім берушінің атауы _________________________________
БСН/ЖСН/ ССН/ТТН_________________________________________
Заңдық мекенжайы___________________________________________
Нақты мекенжайы ___________________________________________
Байланысатын адам (ТАӘ, телефон, e-mail)
2. Біліктілік талаптарына сәйкестігі:
1) Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, рұқсаттардың (хабарламалардың) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы мәліметтер
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
Қызмет түрі
Конкурс нысанасына сәйкес келетін, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Ерекше талаптар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі
(алдын ала біліктілік іріктеп сатып алу үшін))
1.

2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Установить, что абзацы сто семь, сто двадцать один и сто восемьдесят семь пункта 1 настоящего приказа действуют до 30 июня 2026 года.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Кажкенов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 2
к конкурсной документации
Заявка на участие в конкурсе при закупках работ по строительству "под ключ"
в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического
и коммунального секторов (заполняется потенциальным поставщиком, с указанием
сведений об опыте работы субподрядчика (соисполнителя))
№ конкурса __________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________
Наименование заказчика_______________________________________
1. Сведения о потенциальном поставщике:
Наименование потенциального поставщика _______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________
Фактический адрес ____________________________________________
Контактное лицо (ФИО, телефон, e-mail)
2. Соответствие квалификационным требованиям:
1) Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету конкурса
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления) (для закупок с предварительным квалификационным отбором)
1.

2) Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы туралы, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді электрондық платформа мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері (мемлекеттік ақпараттық жүйелермен автоматтандырылған деректер алмасу енгізілгенге дейін әлеуетті өнім беруші салық төлеушінің жеке кабинетінен өтінім берілген күнге дейін бір жұмыс күні бұрын қалыптастырылған мәліметтерді ұсыну жолымен салық берешегінің жоқтығын растайды) негізінде автоматты түрде айқындайды

2) Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяются электронной платформой автоматически на основании сведений органов государственных доходов (до внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами потенциальный поставщик подтверждает отсутствие налоговой задолженности путем предоставления сведений из личного кабинета налогоплательщика, сформированных не ранее одного рабочего дня до даты подачи заявки).

3) Банкроттық немесе таратылу рәсімі туралы мәліметтер
4) Еңбек ресурстарына ие болуы бойынша талап (Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес бірінші немесе екінші санаттағы рұқсаттармен қамтамасыз етілмейтін, сатып алу шарты бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті тұйық цикл объектілеріне қатысты)
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты
Жеке басын куәландыратын құжат
Растайтын құжаттарды қоса бере отырып, конкурстық құжаттамада талап етілетін саладағы жұмыс өтілі
Құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, білімі туралы диплом, куәлік және басқа да құжаттар бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Байланыс деректері
1.

3) Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации
_________________________________________________________________
4) Требование по обладанию трудовыми ресурсами (применимо к объектам замкнутого цикла, необходимыми для исполнения обязательств по договору о закупках, не обеспечиваемые наличием разрешений первой или второй категории в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях).
№ п/п
Фамилия, имя отчество
Документ удостоверяющий личность
Стаж работы в сфере, требуемой конкурсной документацией с приложением подтверждающих документов
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании, с приложением копий документов
Контактные данные
1.

5) Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде конкурста сатып алынатын жұмыстарға ұқсас (бірдей) орындалған жұмыс тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер
Жұмыс атауы
Әлеуетті өнім берушінің құрылыс объектісі бойынша мәртебесі (бас мердігер, жобалаушы)
Құрылыс түрі (жаңаларды тұрғызу, реконструкциялау, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, қолданыстағы объектілерді (ғимараттарды, құрылысжайларды және олардың кешендерін, коммуникацияларды) күрделі жөндеу
Ғимараттар мен құрылысжайлардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен)
Объектілердің (техникалық күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылысжайлар және техникалық күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылысжайлар) техникалық күрделілігі
1.
Бас мердігер тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер:
.......
2.
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер:
…...
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Функционалдық мақсаты (өндірістік ғимараттар, құрылысжайлар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)

5) Сведения о наличии опыта выполненных работ в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, схожих (аналогичных) закупаемым на конкурсе.
Наименование работы
Статус потенциального поставщика по объекту строительства (генеральный подрядчик, проектировщик
Вид строительства (возведение новых, реконструкция, расширение, техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций))
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
1
2
3
4
5
6
1.
Сведения о наличии опыта генподрядчика:
……
2.
Сведения о наличии опыта субподрядчика (соисполнителя): ……
Продолжение таблицы
Функциональное назначение (производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)

Орындалған жұмыстарға сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Жұмысты орындау орны (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
Құны
(ҚҚС есепке алғанда)
Қуаты
(тізбектік емес объектілер үшін)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын, "расталған" мәртебесі бар әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізілімінен орындалған жұмыстар жөніндегі мәліметтердің нөмірі
(тізілім жолына сілтеме)
7
8
9
10
11
12
13
14
Біліктілік туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий выполненным работам
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
Стоимость
(с учетом НДС)
Мощность
(для нелинейных объектов)
Номер сведений по выполненным работам из реестра опыта работы потенциальных поставщиков, со статусом "подтверждено", формируемого в порядке, определенном Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646
(ссылка на строку реестра)
7
8
9
10
11
12
13
14
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.

6) Әлеуетті өнім берушінің жүктемесінің рұқсат етілген көрсеткіші мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері, ЭКСЖ бойынша ұлттық жобаның электрондық сатып алу платформасы, мемлекеттік сатып алу веб-порталы және "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сатып алу (жұмыс, қызмет көрсету) нысанасына қатысты сатып алудың электрондық порталы (мемлекеттік ақпараттық жүйелермен автоматтандырылған деректер алмасу енгізілгенге дейін әлеуетті өнім беруші 2-2-қосымшаға сәйкес мәліметтермен жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін растайды) негізінде электрондық платформа автоматты түрде айқындайды.
3. Бағалық емес ұсыныстар
Өлшемшарттардың атауы
Әлеуетті өнім беруші ұсынатын талаптар
Әлеуетті өнім берушіде жұмыс тәжірибесінің болуы
Жергілікті қамту үлесі (%)
Сапа кепілдігі: (жылдар)
- тірек конструкцияларға
- инженерлік желілерге
- жабдыққа
Энергия тиімділігі сыныбы
Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы
Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (тұйық цикл объектілеріне қолданылады)*
Құрылыс-монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстарын конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімдерден бұрын орындау, %
Қаржыландыру шарттары:
Аванстық төлемдерден бас тарту:
- аванстан толық бас тарту
- аванстан ішінара бас тарту, 10% аванс кезінде
- аванстан ішінара бас тарту, 20% аванс кезінде
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғарылатылған) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың (ағымдағы жылды қоспағанда) алдындағы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар үшін.
* жоба өнім беруші есебінен қаржыландырылған жағдайда, объектіні одан әрі сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, өнім берушімен энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс туралы үлгілік шартқа 1-қосымшаға сәйкес объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары туралы келісімге қосымша қол қойылады.
4. Баға ұсынысы
Әлеуетті өнім беруші ұсынған баға, ҚҚС есепке алмағанда
Сатып алуға бөлінген сомадан төмендету, %
5. Эскроу-шоттың болуы _________________________________
Қол қою (ЭЦҚ): Барлық берілген мәліметтің дұрыстығын, конкурс шарттарымен және конкурстық құжаттаманың талаптарымен келісетінімді растаймын, сондай-ақ талап етілетін қамтамасыз етуді белгіленген мерзімде ұсынуға міндеттенемін.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі;
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа қосымша
Конкурстық құжаттамаға

6) Показатель загрузки потенциального поставщика определяется электронной платформой автоматически на основании сведений органов государственных доходов, электронной платформы закупок национального проекта по МЭКС, веб-портала государственных закупок и портала электронных закупок АО "ФНБ "Самрук-Қазына", относящихся к предмету закупки (работы, услуги) (до внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, потенциальный поставщик подтверждает показатель загрузки сведениями согласно приложению 2-2).
3. Неценовые предложения
Наименование критериев
Условия, предлагаемые потенциальным поставщиком
Наличие у потенциального поставщика опыта работы
Доля местного содержания (%)
Гарантия качества: (лет)
- на основные конструкции
- на инженерные сети
- на оборудование
Класс энергоэффективности
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление (применимо к объектам замкнутого цикла) *
Выполнение строительно-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных в конкурсной документации, %
Условия финансирования:
Отказ от авансовых платежей:
- полный отказ от аванса
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
За уплаченные налоги в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года), для объектов первого (повышенного) и второго (нормального) уровней ответственности, относящихся к технически и (или) технологически сложным объектам (комплексам).
*в случае финансирования проекта за счет поставщика с дальнейшим принятием объекта в доверительное управление, с поставщиком дополнительно подписывается соглашение об условиях передачи объекта в доверительное управление согласно приложению 1 к Типовому договору о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов.
4. Ценовое предложение
Цена, предложенная потенциальным поставщиком, без учета НДС
Снижение от суммы, выделенной для закупки, %
5. Наличие эскроу-счета __________________________________
Подпись (ЭЦП): Подтверждаем достоверность всех сведений, согласие с условиями конкурса и требованиями конкурсной документации, а также обязуемся предоставить требуемые обеспечения в установленные сроки.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288

2-1-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде конкурсқа қатысуға өтінім (әлеуетті өнім беруші толтырады)
Конкурс № _______________________________________________________
Конкурс атауы ____________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы__________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы ______________________________________
БСН/ЖСН/ ССН/ТТН ______________________________________________
Заңдық мекенжайы________________________________________________
Нақты мекенжайы ________________________________________________
Байланысатын адам (ТАӘ, телефон, e-mail)

Приложение 2-1
к конкурсной документации
Заявка на участие в конкурсе при закупках услуг заполняется потенциальным поставщиком
№ конкурса __________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________
Наименование заказчика_______________________________________
1. Сведения о потенциальном поставщике:
Наименование потенциального поставщика ______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________
Юридический адрес___________________________________________
Фактический адрес ___________________________________________
Контактное лицо (ФИО, телефон, e-mail)

2. Біліктілік талаптарына сәйкестігі:
1) Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайларда рұқсаттардың (хабарламаның) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы мәліметтер.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
Қызмет түрі
Ерекше талаптар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі (алдын ала біліктілік іріктеп сатып алу үшін)
1.
2) Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы туралы, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді электрондық платформа мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері (мемлекеттік ақпараттық жүйелермен деректерді автоматтандырылған алмасу енгізілгенге дейін әлеуетті өнім беруші салық төлеушінің жеке кабинетінен өтінім берілген күнге дейін бір жұмыс күні бұрын қалыптастырылған мәліметтерді ұсыну жолымен салық берешегінің жоқтығын растайды) негізінде автоматты түрде айқындайды.

2. Соответствие квалификационным требованиям:
1) Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления) (для закупок с предварительным квалификационным отбором)
1.
2) Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяются электронной платформой автоматически на основании сведений органов государственных доходов (до внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, потенциальный поставщик подтверждает отсутствие налоговой задолженности путем предоставления сведений из личного кабинета налогоплательщика, сформированных не ранее одного рабочего дня до даты подачи заявки).

3) Банкроттық немесе таратылу рәсімі туралы мәліметтер ______________________________________________________
3. Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде конкурста сатып алынатын жұмыстарға ұқсас орындалған жұмыстар тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
Көрсетілетін қызмет атауы
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі (орындаушы/бірлесіп орындаушы)
Құрылыс түрі (жаңаларды тұрғызу, реконструкциялау, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, қолданыстағы объектілерді (ғимараттарды, құрылысжайларды және олардың кешендерін, коммуникацияларды) күрделі жөндеу
Ғимараттар мен құрылысжайлардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен
Объектілердің (техникалық күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылысжайлар және техникалық күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылысжайлар) техникалық күрделілігі
1.
Әлеуетті өнім берушінің тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер:
……
2
Бірлесіп орындаушының тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер: ……
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Функционалдық мақсаты (өндірістік ғимараттар, құрылысжайлар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)

3) Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации
______________________________________________________
3. Сведения о наличии опыта оказанных услуг в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, схожих (аналогичных) закупаемым на конкурсе.
Наименование услуги
Статус потенциального поставщика по объекту строительства
Вид строительства (возведение новых, реконструкция, расширение, техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций))
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
1.
Сведения о наличии опыта потенциального поставщика:
……
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Функциональное назначение (производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)

Орындалған жұмыстарға сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Қызмет көрсету орны (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
Құны
(ҚҚС есепке алғанда)
Қуаты
(тізбектік емес объектілер үшін)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын, "расталған" мәртебесі бар әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізілімінен орындалған жұмыстар жөніндегі мәліметтердің нөмірі (тізілім жолына сілтеме)
7
8
9
10
11
12
13
14
Біліктілік туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий выполненным работам
Место оказания услуги (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
Стоимость
(с учетом НДС)
Мощность
(для нелинейных объектов)
Номер сведений из реестра опыта работы потенциальных поставщиков, со статусом "подтверждено", формируемого в порядке, определенном Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646
(ссылка на строку реестра)
7
8
9
10
11
12
13
14
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.

4. Әлеуетті өнім берушінің жүктемесінің рұқсат етілген көрсеткіші мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері, ЭКСЖ бойынша ұлттық жобаның электрондық сатып алу платформасы, мемлекеттік сатып алу веб-порталы және "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сатып алу (жұмыс, қызмет көрсету) нысанасына қатысты сатып алудың электрондық порталы (мемлекеттік ақпараттық жүйелермен автоматтандырылған деректер алмасу енгізілгенге дейін (2026 жылғы 30 маусымға дейін) әлеуетті өнім беруші 2-2-қосымшаға сәйкес мәліметтермен жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін растайды) негізінде электрондық платформа автоматты түрде айқындайды.
5. Бағалық емес ұсыныстар
Өлшемшарттардың атауы
Әлеуетті өнім беруші ұсынатын талаптар
Әлеуетті өнім берушіде жұмыс тәжірибесінің болуы
Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы
Қаржыландыру талаптары:
- аванстан толық бас тарту
- аванстан ішінара бас тарту, 10% мөлшердегі аванс кезінде
- аванстан ішінара бас тарту, 20% мөлшердегі аванс кезінде
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғарылатылған) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың (ағымдағы жылды қоспағанда) алдындағы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар үшін.
6. Баға ұсынысы
Әлеуетті өнім беруші ұсынған баға, ҚҚС есепке алмағанда
Сатып алуға бөлінген сомадан төмендету, %
Қол қою (ЭЦҚ): Барлық берілген мәліметтің дұрыстығын, конкурс шарттарымен және конкурстық құжаттаманың талаптарымен келісетінімді растаймын, сондай-ақ талап етілетін қамтамасыз етуді белгіленген мерзімде ұсынуға міндеттенемін.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің міндетін
атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа қосымша
Конкурстық құжаттамаға
2-2-қосымша
Жүктеменің көрсеткішін есептеу үшін әлеуетті өнім берушінің мәліметтері
Конкурс № _________________________________________________
Конкурс атауы ______________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы ________________________________
Әлеуетті өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________
1. Әлеуетті өнім берушінің ағымдағы қаржы жылы қолданыстағы міндеттемелері бойынша мәліметтер:
Міндеттемелер
Қолданыстағы шарттың жүйелік нөмірі
Ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс қолданыстағы міндеттемелерінің сомасы
Қолданыстағы шартты көрсететін сілтеме
1
2
Жиыны, қолданыстағы міндеттемелердің жалпы сомасы:
х

4. Показатель загрузки потенциального поставщика определяется электронной платформой автоматически на основании сведений органов государственных доходов, электронной платформы закупок национального проекта по МЭКС, веб-портала государственных закупок и портала электронных закупок АО "ФНБ "Самрук-Қазына", относящихся к предмету закупки (работы, услуги) (до внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, потенциальный поставщик подтверждает показатель загрузки сведениями согласно приложению 2-2 ).
5. Неценовые предложения
Наименование критериев
Условия, предлагаемые потенциальным поставщиком
Наличие у потенциального поставщика опыта работы
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту оказания услуг.
Условия финансирования:
- полный отказ от аванса
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
За уплаченные налоги в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года), для объектов первого (повышенного) и второго (нормального) уровней ответственности, относящихся к технически и (или) технологически сложным объектам (комплексам).
6. Ценовое предложение
Цена, предложенная потенциальным поставщиком, без учета НДС
Снижение от суммы, выделенной для закупки, %
Подпись (ЭЦП): Подтверждаем достоверность всех сведений, согласие с условиями конкурса и требованиями конкурсной документации, а также обязуемся предоставить требуемые обеспечения в установленные сроки.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 2-2
к Конкурсной документации
Сведения потенциального поставщика для расчета показателя загрузки
№ конкурса ______________________________________________
Наименование конкурса ___________________________________
Наименование потенциального поставщика __________________
Бизнес-идентификационный номер потенциального поставщика _
1. Сведения по действующим обязательствам потенциального поставщика в текущем финансовом году:
Обязательства
Системный номер действующего договора
Сумма действующих обязательств, подлежащих исполнению в текущем финансовом году
Активная ссылка на действующий договор
1
2
Итого, общая сумма действующих обязательств:
х

2. Әлеуетті өнім берушінің аяқталған үш қаржы жылы ішінде негізгі қызметінен түскен жылдық кірісінің мәліметтері:
Жылдық кіріс
Бірінші жылы
Екінші жылы
Үшінші жылы
1
мұндағы:
Қолданыстағы міндеттемелердің жалпы сомасы – әлеуетті өнім берушінің қолданыстағы шарттар және энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде сатып алудың электрондық платформасында, мемлекеттік сатып алу веб-порталында және "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ электрондық сатып алу порталында орналастырылған қорытынды хаттамалар бойынша әлі шарттар жасалмаған, сатып алу (құрылыс-монтаждау жұмыстары немесе техникалық қадағалау) нысанасына жататын, ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс міндеттемелерінің жиынтық сомасы, ол:
1) есеп айырысу күні және ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс қолданыстағы және жасалған шарттар бойынша міндеттемелерді;
2) алдыңғы кезеңдерден өткен және ағымдағы қаржы жылы орындалуы тиіс міндеттемелерді қамтиды.
Әлеуетті өнім берушінің ең көп жылдық табысы – аяқталған кезең бойынша салық декларациялары не мемлекеттік сатып алу веб-порталындағы анықтама түрінде растайтын құжаттардың негізінде Біліктілік органы айқындайтын соңғы аяқталған 3 (үш) қаржы жылының біріндегі негізгі қызметтен түскен табыстың ең жоғарғы жылдық мәні.
* Мемлекеттік ақпараттық жүйелермен деректерді автоматтандырылған алмасу енгізілгенге дейін жүктеменің көрсеткішін есептеу әлеуетті өнім беруші конкурсқа өтінім құрамында ұсынған растайтын құжаттардың негізінде жүзеге асырылады.
* Аяқталған кезең бойынша салық декларациясы не мемлекеттік сатып алу веб-порталындағы анықтама ұсынылмаған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің өтінімін біліктілік органы алдын ала біліктілік іріктеу сатысында сатып алуға қатысудан қайтаруы тиіс.
Қол қою (ЭЦҚ): Барлық мәліметтің дұрыстығын, конкурс шарттарымен келісетінімді және белгіленген қамтамасыз етуді талап етілетін мерзімде және нысанда ұсыну міндеттемесін растаймын. Өтінім бір рет берілетінін және түзетуге жатпайтынын түсінемін.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
бұйрығына 4-қосымша
Конкурстық құжаттамаға
4-қосымша
Жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар түрлері (қосалқы мердігердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен электрондық платформада куәландырылады)
Конкурс № _________________________
Конкурс атауы ______________________
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) – заңды тұлғаның атауы не жеке тұлға болып табылатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) Т. А. Ә. (болған кезде)
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) БСН (ЖСН) /ССН/ТТН, оның толық заңдық және пошталық мекенжайы, байланыс телефоны
Техникалық өзіндік ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың атауы
Техникалық өзіндік ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың ақшалай мәндегі көлемі, теңге
Техникалық өзіндік ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың пайыздық мәндегі көлемі, %
Осы қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) бойынша барлығы
Осы қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) бойынша барлығы
Барлық қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) бойынша жиыны
Жүктеу
Осымен конкурсқа (конкурстың толық атауын көрсету) қатысуға өтінім беретін әлеуетті
өнім берушінің қосалқы мердігері (лері) (бірлесіп орындаушысы (лары)
сатып алуға қатысу шарттары туралы хабардар екенін білдіреді
және конкурстық құжаттамада әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлеріне
(бірлесіп орындаушыларына) қатысты көзделген талаптарды бұзғаны үшін жауапкершілікті өзіне алады.
Қосалқы
мердігердің
(бірлесіп
орындаушының)
– заңды тұлғаның
атауы не жеке тұлға
болып табылатын
қосалқы мердігердің
(бірлесіп
орындаушының)
Т. А. Ә. (болған кезде)
Қосалқы
мердігердің
(бірлесіп
орындаушының)
уәкілетті өкілінің
Т. А. Ә. (болған кезде)
Электрондық
Цифрлық
қолтаңбасы
Әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге
(бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтердің көлемі
Қағидалардың 53-тармағына
сәйкес орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін
қызметтердің жалпы көлемі жиынтығында елу пайыздан аспайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде).
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа 5-қосымша
Конкурстық құжаттамаға

2. Сведения годового дохода от основной деятельности потенциального поставщика за три завершенных финансовых года:
Годовой доход
За первый год
За второй год
За третий год
1
где:
Общая сумма действующих обязательств - совокупная сумма обязательств потенциального поставщика, подлежащих исполнению в текущем финансовом году, по действующим договорам и протоколам итогов по которым договора еще не заключены, размещенным на электронной платформе закупок национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, веб-портале государственных закупок и портале электронных закупок АО "ФНБ "Самрук-Қазына", относящихся к предмету закупки (строительно-монтажные работы или технический надзор), включающая:
1) обязательства по действующим и заключенным договорам на дату расчета и подлежащих исполнению текущем финансовом году;
2) обязательства, перешедшие из предыдущих периодов и подлежащих исполнению в текущем финансовом году.
Наибольший годовой доход потенциального поставщика – максимальное значение годового дохода от основной деятельности за один из 3 (трех) последних завершенных финансовых лет, определяемое Квалификационным органом на основании подтверждающих документов в виде налоговых деклараций по завершенному периоду либо справки с веб-портала государственных закупок, представленных потенциальным поставщиком.
*До внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, расчет показателя загрузки осуществляется на основании подтверждающих документов, представленных потенциальным поставщиком в составе заявки на конкурс.
*В случае непредставления налоговой декларации по завершенному периоду либо справки с веб-портала государственных закупок, заявка потенциального поставщика подлежит отклонению квалификационным органом от участия в закупке на этапе предварительного квалификационного отбора.
Подпись (ЭЦП): Подтверждаю достоверность всех сведений, согласие с условиями конкурса, обязательство предоставить установленные обеспечения в требуемые сроки и формы. Осознаю, что заявка подается один раз и не подлежит корректировке.".
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 4
к конкурсной документации
Сведения о субподрядчиках по выполнению работ, а также виды работ, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) (заверяются на электронной платформе посредством электронной цифровой подписи субподрядчика)
№ конкурса __________
Наименование конкурса ___
Наименование субподрядчика (соисполнителя) – юридического лица либо Ф.И.О. (при его наличии) субподрядчика (соисполнителя), являющегося физическим лицом
БИН(ИИН) /ИНН/УНП субподрядчика (соисполнителя), его полный юридический и почтовый адрес, контактный телефон
Наименование выполняемых работ в соответствии с Технической спецификацией
Объем выполняемых работ в соответствии с Технической спецификацией в денежном выражении, тенге
Объем выполняемых работ в соответствии с Технической спецификацией в процентном выражении, %
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
Итого по всем субподрядчикам (соисполнителям)
Настоящим субподрядчик (и) (соисполнитель (и)) потенциального поставщика, подающего заявку на участие
в конкурсе (указать полное наименование конкурса), выражают свою осведомленность об условиях участия в закупках и
принимают на себя ответственность за нарушения требований, предусмотренных конкурсной документацией в части, касающейся субподрядчиков
(соисполнителей) потенциального поставщика.
Наименование субподрядчика
(соисполнителя) – юридического лица
либо Ф.И.О. (при его наличии)
субподрядчика (соисполнителя),
являющегося физическим лицом
Ф.И.О. (при его наличии)
уполномоченного представителя
субподрядчика (соисполнителя)
Электронно-цифровая подпись
Объем работ, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), в соответствии с пунктом 53 Правил не превышает в совокупности пятьдесят процентов от общего объема выполняемых работ.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 5 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288

4-1-қосымша
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс туралы шарт бойынша жұмыстарды орындау бойынша әлеуетті өнім берушінің келісімі (міндеттемелері)
Конкурс №: ______________________________________________________
Конкурстың атауы: ________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы: ________________________________________
Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі: __________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы: _____________________________________
Әлеуетті өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі: _______________________________________
Атауы
Иә
Жоқ
Ескертпе
1
Жергілікті қамту үлесі (%)
2
Сапа кепілдігі: (жылдар)
-
- тірек конструкцияларға
-
- инженерлік желілерге
-
- жабдыққа
3
Энергия тиімділігі сыныбы
4
Аванстық төлемдерден бас тарту:
- аванстан толық бас тарту
- аванстан ішінара бас тарту, 10% мөлшеріндегі аванс кезінде
- аванстан ішінара бас тарту, 20% мөлшеріндегі аванс кезінде
5
Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (тұйық цикл объектілеріне қолданылады)
6
Құрылыс-монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстарын конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімдерден бұрын орындау
Ескертпе:
Біздің конкурсқа қатысуға өтініміміз жеңімпаз деп танылған және бізбен шарт жасалған жағдайда, жоғарыда көрсетілген барлық талап пен міндеттемелерді орындау бойынша міндеттемені өзімізге қабылдаймыз.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
бұйрығына 6-қосымша
Конкурстық құжаттамаға
4-2-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шарт бойынша қызметтерді көрсетуге келісімі (міндеттемелер)
Конкурс №: _________________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы: ___________________________________________
Конкурстың атауы: ___________________________________________________
Тапсырыс берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі __________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы __________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі __________________
Атауы
Иә
Жоқ
Ескертпе
1
Әлеуетті өнім берушіде жұмыс тәжірибесінің болуы
2
Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы
3
Қаржыландыру көздері:
-
- аванстан толық бас тарту
-
- аванстан ішінара бас тарту, 10% мөлшеріндегі аванс кезінде
-
- аванстан ішінара бас тарту, 20% мөлшеріндегі аванс кезінде
4
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғарылатылған) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың (ағымдағы жылды қоспағанда) алдындағы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар үшін.
Ескертпе: Егер конкурсқа қатысуға өтініміміз жеңімпаз деп танылса және бізбен шарт жасалса, жоғарыда көрсетілген барлық шарт пен міндеттемелерді орындауға міндеттенеміз
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа 7-қосымша
Конкурстық құжаттамаға
5-қосымша
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс бойынша сатып алынатын жұмыстардың техникалық өзіндік ерекшелігі (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы: _____________________________________________
Конкурс №: ___________________________________________________________
Конкурстың атауы: ____________________________________________________
Бірыңғай номенклатуралық тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер анықтамалығының коды *
Жұмыстың атауы *
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі) *
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, бірлік үшін бағасы *
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген жалпы сома *
Жұмысты орындау мерзімі *
Аванстық төлем мөлшері *
Кепілдік мерзімі (айлармен):
Тірек конструкциялар
Инженерлік желілер
Жабдық
Жергілікті қамту үлесі
Энергиялық тиімділік сыныбы
Әлеуетті өнім беруші конкурс жеңімпазы деп танылған және онымен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда қойылатын талаптар (қажет болған жағдайда көрсетіледі): (Көрсетілмеген немесе ұсынылмаған мәліметтер үшін әлеуетті өнім берушіні қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер жобалар тізбесінен, оның ішінде шекті құн, объектінің қуаты қалыптастырылады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескертпе: Осы техникалық өзіндік ерекшелікте әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарды белгілеуге жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288 бұйрығына
8-қосымша
Бірлескен қызмет туралы шартқа
(консорциалдық келісімге)
қосымша
Сенімхат
20__жылғы"___"______________ (күні)
Осы сенімхатпен ______________________________________ атынан
(консорциум қатысушысы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты)
____ атынан _________________ мүдделерін білдіруді
_____________________________________________
(Негізгі қатысушы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________ сеніп тапсырады.
(консорциум қатысушысы)
(тапсырыс берушінің атауы)
Сол үшін өтінім беруге және Сатып алу туралы шарт жасауға құқық береді.
Конкурстың № _____________
Конкурстың атауы ______________
Сенімхат №
____________________________________________________________________
(конкурстың нөмірі мен атауы)
конкурс бойынша Консорциалдық келісім қолданылатын мерзімге берілді.
Осы сенімхатты мен _____________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
сатып алудың электрондық платформасы арқылы электрондық цифрлық қолтаңба көмегімен куәландырдым.
___________________________________________________________________
(Қатысушы) Басшының қолы
Исполняющий обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
бұйрығына 9-қосымша
Энергетикалық және коммуналдық
секторларды жаңғырту
жөніндегі
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді
сатып алуды жүзеге асыру,
жобалар мен өнім берушілерді
іріктеу,
шарттар жасасу қағидаларына
2-қосымша
Конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасы
Сатып алу № ______________
Сатып алу атауы _______________
Конкурстық құжаттаманың жобасына ескертулерді, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуды қабылдау мерзімі __ бастап _____ аралығында
Тапсырыс берушінің атауы _____
Конкурстық құжаттаманың жобасына ескертуді(лер), сондай-ақ конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуды(лар) жіберген әлеуетті өнім беруші(лер), олар бойынша мынадай шешім(дер) қабылданды:
Әлеуетті өнім берушінің БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Өтініш типі (ескерту, түсіндіру туралы сұрау салу)
Өтініш мәтіні
Ескерту, түсіндіру туралы сұрау салужіберу күні мен уақыты
Шешім қабылданды
Қабылдамау себебі, түсіндіру мәтіні
Бірінші басшы не оның міндеттерін
атқаратын адам
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде).
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
бұйрығына 10-қосымша
Энергетикалық және
коммуналдық
секторларды жаңғырту
жөніндегі
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді
сатып алуды жүзеге асыру,
жобалар
мен өнім берушілерді іріктеу,
шарттар жасасу қағидаларына
3-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша алдын ала біліктілік іріктеу хаттамасы
Сатып алу атауы: ____________________________________________________
Сатып алу нөмірі: ____________________________________________________
Сатып алу тәсілі:_____________________________________________________
Күні мен уақыты:____________________________________________________
Тапсырыс беруші:____________________________________________________
Біліктілік органының құрамы___________________________________________
Т.А.Ә., лауазымы
Ұйымы
Біліктілік органындағы рөлі
Бақылаушылар құрамы
Т.А.Ә., лауазымы
Ұйымы

Приложение 4-1
к Конкурсной документации
Соглашение (обязательства) потенциального поставщика по выполнению работ
по договору о строительстве "под ключ" в рамках национального проекта
по модернизации энергетического и коммунального секторов
№ конкурса __________________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________________
Наименование заказчика _______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер заказчика _____________________________
Наименование потенциального поставщика _______________________________
Бизнес-идентификационный номер потенциального поставщика _____________
Наименование
Да
Нет
Примечание
1
Доля местного содержания (%)
2
Гарантия качества: (лет)
-
- на основные конструкции
-
- на инженерные сети
-
- на оборудование
3
Класс энергоэффективности
4
Отказ от авансовых платежей:
- полный отказ от аванса
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
5
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление (применимо к объектам замкнутого цикла)
6
Выполнение строительно-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных конкурсной документации
Примечание:
В случае признания нашей заявки на участие в конкурсе выигравшей и заключения с нами договора, принимаем на себя обязательство по выполнению всех вышеуказанных условий и обязательств.
Приложение 6 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 4-2
к Конкурсной документации
Соглашение (обязательства) потенциального поставщика по оказанию услуг по договору о закупках
№ конкурса __________________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________________
Наименование заказчика _______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер заказчика _____________________________
Наименование потенциального поставщика _______________________________
Бизнес-идентификационный номер потенциального поставщика _____________
Наименование
Да
Нет
Примечание
1
Наличие у потенциального поставщика опыта работы
2
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту оказания услуг.
3
Условия финансирования:
- полный отказ от аванса
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%
- частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
4
За уплаченные налоги в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года), для объектов первого (повышенного) и второго (нормального) уровней ответственности, относящихся к технически и (или) технологически сложным объектам (комплексам).
Примечание:
В случае признания нашей заявки на участие в конкурсе выигравшей и заключения с нами договора, принимаем на себя обязательство по выполнению всех вышеуказанных условий и обязательств.
Приложение 7 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 5
к конкурсной документации
Техническая спецификация закупаемых работ по строительству "под ключ"
в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического
и коммунального секторов (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _________________________________________
№ конкурса ____________________________________________________
Наименование конкурса __________________________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование работы*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Срок выполнения работы*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах):
Несущие конструкции
Инженерные сети
Оборудование
Доля местного содержания
Класс энергоэффективности
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (указываются при необходимости) (Отклонение потенциального поставщика за не указание и непредставление указанных сведений не допускается)
* сведения формируются из перечня проектов, в том числе предельная стоимость, мощность объекта (отображаются автоматически).
Примечание: Установление в настоящей технической спецификации квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику, не допускается.
Приложение 8 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение к договору
о совместной деятельности
(консорциальному соглашению)
Доверенность
" "______________ 20__ года
(дата)
настоящей доверенностью, в лице
_______________________________________________________________
доверяет (участник консорциума) (фамилия, имя, отчество руководителя)
_______________________________________________________________
в лице _________________________________________________________
представлять интересы
(Основной участник) (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
_______________________________________________________________,
в ______________________________________________________________
(участник консорциума)
(наименование заказчика)
Для чего предоставляет право на подачу заявки и заключение
Договора о закупках.
Конкурс № _____________
Наименование конкурса______________
Доверенность выдана на срок действия Консорциального соглашения
по конкурсу №
______________________________________________________________
(номер и наименование конкурса)
Настоящая доверенность удостоверена мной _______________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя) посредством электронной
платформы закупок, с использованием электронной цифровой подписи.
______________________________________________________________
(Участник) подпись Руководитель
Приложение 9 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 2
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Протокол предварительного обсуждения проекта конкурсной документации
№ закупки______________
Название закупки _______________
Срок приема замечаний к проекту конкурсной документации, а также запросов о разъяснении положений конкурсной документации с __ по _____
Наименование заказчика _____
Замечание(я) к проекту конкурсной документации, а также запрос(ы) о разъяснении положений конкурсной документации направлены следующим(и) потенциальным поставщиком(ами), по которому(ым) принято(ы) следующее(ие) решение(я):
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП потенциального поставщика
Тип обращения (замечание, запрос о разъяснении)
Текст обращения
Дата и время направления замечания, запроса о разъяснении
Принято решение
Причина отклонения, текст разъяснения
Первый руководитель либо лицо,
исполняющее его обязанности
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при его наличии).
Приложение 10 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 3
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров
в рамках реализации
национального проекта
по модернизации энергетического
и коммунального секторов
Протокол предварительного квалификационного отбора по закупкам работ и услуг
Наименование закупки: __________________________________________
Номер закупки: _________________________________________________
Способ закупки:
Дата и время:
Заказчик:
Состав квалификационного органа
Ф.И.О., должность
Организация
Роль в квалификационном органе
Состав наблюдателей
Ф.И.О., должность
Организация

1. Сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Лот №
Лот атауы
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сатып алу үшін бөлінген сома, тенге
2. Конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты (хронология бойынша)
3. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау кезінде мынадай құжаттар сұратылды (сұрау салу жүзеге асырылған жағдайда толтырылады):
Сұрау салу жіберілген ұйымның/тұлғаның атауы
Сұрау салу жіберілген күн
Сұрау салудың қысқаша сипаттамасы
Сұрау салуға жауап ұсынылған күн
4. Біліктілік органының дауыс беру нәтижесі:
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Біліктілік органының мүшесінің Т.А.Ә.
Біліктілік органының мүшесінің шешімі
Қабылдамау себебі (біліктілік талаптарына сәйкессіздік, конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкессіздік)
Мәліметтер мен құжаттардың біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкессіздігін растайтынын көрсете отырып, қабылдамау себептерінің толық сипаттамасы
5. Конкурсқа қатысуға қабылданбаған өтінімдер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Қабылдамау себебі
(біліктілік талаптарына сәйкессіздік, конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкессіздік)
8 Мына өтінімдерге конкурсқа қатысуға рұқсат берілді:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Жүктеменің рұқсат етілген көрсеткіші
9. Бақылаушылардың ескертулері мен ұсыныстары
(болған кезде, біліктілік органының уәжді ұстанымымен)
____________________________
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа 11-қосымша
Энергетикалық және
коммуналдық
секторларды жаңғырту
жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді
сатып алуды жүзеге асыру,
жобалар мен өнім берушілерді
іріктеу, шарттар жасасу
қағидаларына
4-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындысы туралы хаттама
Сатып алу атауы:_________________________________
Сатып алу нөмірі:________________________________
Сатып алу тәсілі:_________________________________
Күні мен уақыты:________________________________
Тапсырыс беруші:________________________________
1. Біліктілік органының құрамы
Т.А.Ә, лауазымы
Ұйымы
Біліктілік органындағы рөлі
2. Бақылаушылар құрамы
Т.А.Ә, лауазымы
Ұйымы
3. Сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесі
Лот №
Лот атауы
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
4. Конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты (хронология бойынша)

1. Перечень закупаемых работ и услуг
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
2. Сведения о представленных заявках на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
3. При рассмотрении заявок на участие в конкурсе были запрошены следующие документы (заполняется в случае осуществления запросов):
Наименование организации/лица, которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
4. Результаты голосования квалификационного органа:
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Ф.И.О. члена квалификационного органа
Решение члена квалификационного органа
Причина отклонения
(несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям конкурсной документации)
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации
7. Отклоненные заявки на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения
(несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям конкурсной документации)
8 Следующие заявки были допущены на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Показатель загрузки
9. Замечания и предложения наблюдателей
(при наличии, с мотивированной позицией квалификационного органа)
____________________________
Приложение 11 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 4
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Протокол об итогах закупок работ и услуг
Наименование закупки:
Номер закупки:
Способ закупки:
Дата и время:
Заказчик:
1. Состав квалификационного органа
Ф.И.О., должность
Организация
Роль в квалификационном органе
2. Состав наблюдателей
Ф.И.О., должность
Организация
3. Перечень закупаемых работ и услуг
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
4. Сведения о представленных заявках на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)

5. Конкурсқа қатысуға қабылданбаған өтінімдер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Қабылдамау себебі (біліктілік талаптарына сәйкессіздік, конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкессіздік)
6. Мына өтінімдерге конкурсқа қатысуға рұқсат берілді:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ ТТН
Жүктеменің рұқсат етілген көрсеткіші
7. Әлеуетті өнім берушілердің ұсыныстары:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ ТТН
Әлеуетті өнім берушінің ұсынған бағасы (баға өлшемшар ты бойынша балдары)
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибе сінің болуы
Жергілікті қамту үлесін қамтама сыз ету, %
Сапа кепілдігі
Энергия тиімді лігі сыныбы
Әлеуетті өнім берушінің облыстың, республика лық маңызы бар қалалардың және астананың шекаралар ында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету орны бойынша болуы
тірек конс трукция ларына
инженер лік желілерге
жабдық қа
кестенің жалғасы:
Аванстан бас тарту
Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (тұйық цикл объектілеріне қолданылады)
Құрылыс-монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстарын конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімдерден бұрын орындау міндеттемесі
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғарылатылған) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың (ағымдағы жылды қоспағанда) алдындағы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар үшін.
аванстан толық бастарту
аванстан ішінара бас тарту, 20% мөлшердегі аванс кезінде
аванстан ішінара бас тарту, 10% мөлшердегі аванс кезінде
8. Конкурсқа қатысуға ұсынылған барлық өтінімге өлшемшарттарды қолдану нәтижесі туралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/
ТТН
Әлеуетті өнім берушінің ұсынған бағасы (баға өлшемшар ты бойынша балдары)
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибе сінің болуы
Жергілікті қамту үлесін қамтама
сыз ету,
%
Сапа кепілдігі
Энергия тиімді лігі сыныбы
Әлеуетті өнім берушінің облыстың, республика лық маңызы бар қалалардың және астананың шекаралар ында тиісті әкімшілік -аумақтық бірлікте жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету орны бойынша болуы
тірек конс трукция ларына
инженер лік желілерге
жабдық қа
кестенің жалғасы:
Аванстан бас тарту
Объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, конкурстық құжаттама талаптарыменжобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (қарауы бойынша)
Құрылыс-монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстарын конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімдерден бұрын орындау бойынша міндеттемесі
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жататын бірінші (жоғарылатылған) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі объектілер үшін конкурсқа қатысу үшін өтінім берілген жылдың (ағымдағы жылды қоспағанда) алдындағы қатарынан соңғы 3 (үш) жыл ішінде әрбір күнтізбелік жыл үшін кемінде үш жүз миллион теңге мөлшерінде төленген салықтар үшін.
Балдардың жалпы саны
аванстан толық бастарту
аванстан ішінара бас тарту, 20% мөлшердегі аванс кезінде
аванстан ішінара бас тарту, 10% мөлшердегі аванс кезінде

5. Отклоненные заявки на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения
(несоответствие квалификационным
требованиям, несоответствие требованиям
конкурсной документации).
6. Следующие заявки были допущены на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Показатель загрузки
7. Предложения потенциальных поставщиков
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/НП
Цена, предложенная потенциальным поставщиком
(баллы по ценовому критерию)
Наличие у потенциального поставщика опыта работы
Обеспечение доли местного содержания, %
Гарантия качества
Класс энергоэффективности
Нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг
на несущие конструкции
на инженерные сети
на оборудование
продолжение таблицы
Отказ от аванса
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление (применимо к объектам замкнутого цикла).)
Обязательство по выполнению строитель-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных конкурсной документации
За уплаченные налоги в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года), для объектов первого (повышенного) и второго (нормального) уровней ответственности, относящихся к технически и (или) технологически сложным объектам (комплексам).
полный отказ от аванса
частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%
8. Информация о результатах применения критериев, ко всем заявкам на участие, представленным на участие в конкурсе:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/НП
Предложенная цена потенциального поставщика
(баллы по ценовому критерию)
Наличие у потенциального поставщика опыта работы
Обеспечение доли местного содержания, %
Гарантия качества
Класс энергоэффективности
Нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг
на несущие конструкции
на инженерные сети
на оборудование
продолжение таблицы
Отказ от аванса
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление на условиях конкурсной документации (при усмотрении)
Обязательство по выполнению строитель-монтажных и пуско-наладочных работ ранее сроков, установленных конкурсной документации
Наличие уплаченных налогов в размере не менее трехсот миллионов тенге за каждый календарный год в течение последних 3 (трех) последовательных лет, предшествующих году подачи заявки для участия в конкурсе (за исключением текущего года)
Общее количество баллов
полный отказ от аванса
частичный отказ от аванса, при авансе в размере 20%
частичный отказ от аванса, при авансе в размере 10%

9. Әлеуетті өнім берушілердің балын есептеу:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТТН
Бөлінген сома
Балдардың жиынтық саны
Қаржылық тұрақтылық көрсеткіші
Өтінім беру күні мен уақыты
Конкурстық комиссияның шешімі:
№___ сатып алу бойынша жеңімпазды анықтау:
Жеңімпаз және екінші орын иеленген әлеуетті өнім берушінің атауы
Жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН
Бенефициарлық иенің Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Бенефициарлық иенің жеке басын куәландыратын құжат (құжаттың нөмірін және берілген күнін, азаматтығын, тұрғылықты елін көрсету)
Тікелей немесе жанама түрде акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлесінің) 25 % және одан астамына иелік ету
Тікелей немесе жанама түрде дауыс беретін акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлесінің) 25 % және одан астамына иелік ету
Тікелей немесе жанама түрде директорлар кеңесінің немесе ұқсас басқарушы органның мүшелерінің көпшілігін тағайындау құқығы
Ешбір бенефициарлық ие алдыңғы шарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келмейді
Бенефициарлық иесін айқындау мүмкін еместігі туралы ақпарат (құжат қоса беріледі)
Иә/жоқ
Иә/жоқ
Иә/жоқ
Иә
Жеңімпаз және екінші орынды иеленген әлеуетті өнім беруші:
Жеңімпаздың және екінші орынды иеленген әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН
2. Тапсырыс берушіге (тапсырыс берушінің атауы) Заңда белгіленген мерзімде (БСН/ЖСН жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің атауы) сатып алу туралы шарт жасасу.
Не:
______________________ сатып алуды (сатып алудың атауы) _______________________ байланысты өткізілмеген деп тану:
Ескертпе:
* Келесі мәндердің бірі: "ұсынылған өтінімдердің болмауы"; "конкурсқа қатысуға ешбір әлеуетті өнім берушіге рұқсат берілмеді"
Не
Сатып алудың күшін жою жүргізілді, оның негізі: ______ж. № _________ Уәкілетті органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім)
Күшін жою туралы шешім қабылдаған орган: (_______________________).
Не:
Осы Қағидаларға сәйкес сатып алудан бас тарту жүргізілді.
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде).
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 5 маусымдағы
№ 288
Бұйрыққа 12-қосымша
Энергетикалық және
коммуналдық
секторларды жаңғырту
жөніндегі
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді
сатып алуды жүзеге асыру,
жобалар
мен өнім берушілерді іріктеу,
шарттар жасасу қағидаларына
8-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің елішілік құндылығы туралы есеп
Шарт
№ (m)
Шарт құны (СДj) KZT
Шарт шеңберінде тауарлар
дың
жиынтық құны (СТj) KZT
Шарт шеңберінде қосалқы мердігерлік шарттары
ның
жиынтық құны
(ССДj)
KZT
j-шартын орындайтын қазақстандық кадрлардың еңбегіне ақы төлеу қорының үлесі (Rj) %
Тауар № (n)
Шартты орындау мақсатында өнім берушісатып алған тауарлар саны
Тауар бағасы KZT
Құны (CTi) KZT
Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірмеге сәйкес елішілік құндылық үлесі (Мi) %
Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірме
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
1
2
2
m
n
ЖИЫНЫ
Жүктеу

9. Расчет баллов потенциальных поставщиков:
Наименование п/поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Выделенная сумма
Суммарное количество баллов
Показатель финансовой устойчивости
Дата и время подачи заявки
Решение конкурсной комиссии:
1. Определить победителем по закупке №_______:
Наименование потенциального поставщика победителя и занявшего второе место
БИН/ИИН потенциального поставщика победителя
Ф.И.О. (при его наличии) бенефициарного владельца
Документ, удостоверяющий личность бенефициарного владельца (указать номер и дату выдачи документа, гражданство, страна проживания)
Прямое или косвенное владение 25 % или более акций (долей участия в уставном капитале)
Прямое или косвенное владение 25 % или более голосующих акций (долей участия в уставно капитале)
Прямое или косвенное право назначать большинство членов совета директоров или аналогичного руководящего органа
Ни один бенефициарный владелец не отвечает одному или нескольким из предыдущих условий
Информация о невозможности определения бенефициарного владельца (вложение документа)
Да/нет
Да/нет
Да/нет
Да
Победитель и потенциальный поставщик занявший второе место:
Наименование победителя и потенциального поставщика, занявшего второе место
БИН/ИИН
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные Законом, заключить договор о закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки) ___ несостоявшейся в связи
с ____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок"; "к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик"
либо
Произведена отмена закупки, основанием которой является:
Акты уполномоченных органов (предписание, уведомление, представление, решение)
№ _________ от ______.
Орган, принявший решение об отмене: (_______________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с настоящими Правилами.
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 12 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2026 года № 288
Приложение 8
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг,
отбора проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации НП по МЭКС
Отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах
№ Договора (m)
Стоимость Договора (СДj) KZT
Суммарная стоимость товаров в рамках договора (СТj) KZT
Cуммарная стоимость договоров субподряда в рамках договора (ССДj) KZT
Доля фонда оплаты труда казахстанских кадров, выполняющего j-ый договор (Rj) %
№ Товара (n)
Количество товаров Закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля ВЦТ согласно выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей (Мi) %
Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
1
2
2
m
n
ИТОГО
Скачать

2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты (бұдан әрі – ж/қЕІҚ) есептеу Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) (бұдан әрі – Бірыңғай әдістеме) 6-тармағына сәйкес мына формула бойынша жүргізіледі:
мұндағы:
m – тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны;
j – жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj – j-шартының құны;
ТҚj – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер сатып алған тауарлардың жиынтық құны;
ШЖҚj – j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындаушы) шарттардың жиынтық құны;
Rj – j-шартын орындайтын өнім беруші немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі;
n – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
i – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер сатып алған тауардың реттік нөмірі;
ТҚi – i-тауардың құны;
Жi – "Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірмеде көрсетілген тауардағы елішілік құндылық үлесі;
Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірме болмаған кезде Жi = 0;
S – шарттың жалпы құны.
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі, Бірыңғай әдістеменің 7-тармағына сәйкес мына формула бойынша есептеледі:
Rj = ҚРЕТҚ/ЕЖҚ
мұндағы:
ҚРЕТҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры;
ЕЖҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің жұмыскерлерінің еңбекақысын төлеудің жалпы қоры.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) өнім берушілер немесе қосалқы мердігерлер болып табылмайды. Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.
Шартта елішілік құндылықтың үлесі (%): ____________________________ М.О.
Басшының тегі, аты, әкесінің аты, қолы
**ж/қЕІҚ = __________

Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги) (далее – ВЦр/у), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, производится в соответствии с пунктом 6 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942) (далее – Единая методика), по следующей формуле:
где:
m – общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем);
j – порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj – стоимость j-ого договора;
СТj – суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
ССДj – суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора;
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор;
n – общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителем) в целях исполнения j-ого договора;
i – порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi – стоимость i-ого товара;
Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в Выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданной порядке, установленном Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);
При отсутствии Выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей, Мi = 0;
S – общая стоимость договора.
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, рассчитывается в соответствии с пунктом 7 Единой методики, по следующей формуле:
Rj = ФОТРК/ФОТ
где:
ФОТРК – фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора;
ФОТ – общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j-го договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.
Доля внутристрановой ценности в договоре (%): ____________________________ М.П.
Фамилия, имя. отчество. руководителя, подпись
**ВЦр/у = __________

** шарттағы елішілік құндылықтың қорытынды үлесі жүзінші үлеске дейін цифрлық форматта (0,00) көрсетіледі
__________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс телефоны_____________
1 Бұл тармақ қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы қаражат есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің сатып алуын қоспағанда, мемлекеттік мекемелер үшін көрсетіледі. Көрсеткіштер әрбір ерекшелік бойынша әр жылға бөлек көрсетіледі.
2 Егер шарт бойынша аванс көзделген болса, осы абзац көрсетіледі.
3 Егер шарт бойынша аванс көзделмесе, осы абзац көрсетіледі.
4 Бұл мәтін қазынашылық сүйемелдеу шеңберіндегі шарттарды қоспағанда, сатып алудың барлық тәсілі үшін талаптар орындалған кезде көрсетіледі.
5 Өнім берушіні құрылыс, құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау бойынша "Мердігер" ретінде таңдау кезінде 2-В нысаны бойынша орындалған жұмыстардың актісі көрсетіледі.

**указывается итоговая доля внутристрановой ценности в договоре в цифровом формате до сотой доли (0,00). __________________________________
Фамилия, имя, отчество, исполнителя, контактный телефон_____________
1 Данный пункт отображается для государственных учреждений, за исключением закупок государственных учреждений, финансируемых за счет средств, находящихся на контрольных счетах наличности. Показатели указываются отдельно на каждый год по каждой специфике.
2 Данный абзац отображается если по договору предусмотрен аванс.
3 Данный абзац отображается если по договору не предусмотрен аванс.
4 Данный текст отображается при выполнении условий для всех способов закупок, за исключением: договоров в рамках казначейского сопровождения.
5 при выборе поставщика в качестве "Подрядчик" по выполнению строительных, строительно-монтажных работ отображается акт выполненных работ по форме 2-В.