"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 2 маусымдағы № 580 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 маусымда № 38900 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29203 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері немесе уақытша болатын жері бойынша тіркеу туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сұранымды өңдеу Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің автоматтандырылған жұмылдыру ресурстары жүйесінің интеграциялық шлюзінде (бұдан әрі – ҚМ ИШ) 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады. Жерлеуге арналған біржолғы төлем және біржолғы жәрдемақы тағайындалған жағдайда Қағидаларға 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама жіберіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2026 года № 580. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2026 года № 38900
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29203) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны", утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Обработка запроса осуществляется в Интеграционном шлюзе автоматизированной системы мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан (далее – ИШ МО) в течение 2 (двух) рабочих дней. В случае назначения единовременной выплаты на погребение и единовременных пособий, направляется уведомление в "личный кабинет" услугополучателя по форме согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 к Правилам.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 3-2-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің зейнетақымен қамсыздандыру мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың алтыншы, сегізінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші және он сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Д. Косанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2026 жылғы 2 маусымдағы
№ 580 бұйрығына
1 қосымша
"Қорғаныс министрлігінің
қайтыс болған зейнеткерін
жерлеуге арналған біржолғы
төлемді және оның
отбасы мүшелеріне берілетін
біржолғы жәрдемақыны
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау"
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
Жоқ
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
www.egov.kz. "цифрлық үкімет" веб-порталы
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні ішінде
6.
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Порталда Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 3-2 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Центру пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан курирующего вопросы пенсионного обеспечения.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев шестого, восьмого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого и восемнадцатого пункта 1, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Министр обороны
Республики Казахстан
Д. Косанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития,
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего
образования Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 580
Приложение 1
к Правилам оказания государственной
услуги "Назначение единовременной
выплаты на погребение и
единовременного пособия членам
семьи умершего пенсионера
Министерства обороны"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны"
1.
Наименование государственной услуги
"Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны"
2.
Наименование услугодателя
Центр пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz.
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
В течение 2 (двух) рабочих дней
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии).
Электронная (частично цифровизированная)
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии).
На портале уведомление о назначении единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны либо об отказе в оказании государственной услуги направляется в "Личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Бесплатно
9.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации.

1) көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
2) порталда: жөндеу жұмысына байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасағанда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Жерлеуге біржолғы төлемді тағайындау үшін отбасы мүшелері не жерлеген адам осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және мынадай құжаттар береді:
1) қайтыс болғаны туралы куәлік немесе хабарлама;
2) банктік шоттың нөмірі туралы мәлімет
Біржолғы жәрдемақыны тағайындау үшін отбасы мүшелері (көрсетілетін қызметті алушының өкілі) қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
3) 18-ден 23 жасқа дейінгі балалардың күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушы болып табылатыны туралы оқу орнынан мәлімет.
Егер балалар таяу және алыс шет елдерде күндізгі оқу нысанының білім алушысы болып табылатын жағдайда, оқу орны мөрінің аудармасын қоса алғанда, нотариат куәландырған аудармасы бар анықтамасы (егер құжат толық шет тілінде болса) ұсынылады.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аудармасын куәландыруды Қазақстан Республикасының аумағындағы нотариус немесе құжат берілген елдегі Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің органдары жүзеге асырады;
4) қайтыс болған адаммен туыстық қатынасын куәландыратын құжат (туу, неке қию, әке болуды (ана болуды) белгілеу, қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу туралы куәлік);
5) сенімхаттың электрондық көшірмесі (көрсетілетін қызметті алушының өкілі).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың, баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің (куәліктерінің) мәліметін немесе туу туралы актілік жазбадан үзіндіні, неке қию туралы куәлікті, балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжатты немесе туу туралы актілік жазбадан баланы асырап алу туралы мәліметті, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын мәліметті, электрондық өтініште көрсетілген банктік шоттың нөмірі туралы мәліметті, қайтыс болғаны туралы куәлікті немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету шеңберінде көрсетілген құжаттар бойынша мемлекеттік цифрлық жүйеде мәлімет болмағанда көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған тиісті құжаттардың электрондық көшірмесін ұсынады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген мемлекеттiк қызметтi және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негiздер
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для назначения единовременной выплаты на погребение членами семьи либо лицом осуществившим погребение подается заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и следующие документы:
1) свидетельство или уведомление о смерти;
2) сведения о номере банковского счета.
Для назначения единовременного пособия членами семьи (представителем услугополучателя) дополнительно предоставляются следующие документы:
3) сведения с учебного заведения о том, что дети в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы обучения.
В случае если дети являются обучающимися очной формы обучения в странах ближнего и дальнего зарубежья, предоставляется справка учебного заведения с нотариально засвидетельствованным переводом (в случае, если документ полностью на иностранном языке), включая перевод печати.
Засвидетельствование перевода документов на государственный или русский язык, указанных в настоящем пункте осуществляется нотариусом на территории Республики Казахстан или органами дипломатической службы Республики Казахстан в стране, в которой выдан документ;
4) документ, свидетельствующий о родственных отношениях с умершим (свидетельства о рождении, браке, установлении отцовства (материнства), установление опеки (попечительства);
5) электронная копия доверенности (представителем услугополучателя).
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении, свидетельства о заключении брака, документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или сведения об усыновлении (удочерении) из актовой записи о рождении, сведение, подтверждающее регистрацию по месту жительства, сведения о номере банковского счета, указанных в электронном заявлении, свидетельство или уведомление о смерти услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В рамках оказания государственной услуги, при отсутствии сведений по указанным документам в государственных цифровых системах услугополучателем, посредством портала представляются электронные копии соответствующих документов, удостоверенной электронной цифровой подписью.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ұсынылған материалдың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себебін жойғанда көрсетілетін қызметті алушы осы тізбеде белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта өтініш жасайды.
12.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшелігі ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 77 77 арқылы мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған телефон арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы "__ " ______
№ _______ бұйрығына
2 қосымша
"Қорғаныс министрлігінің
қайтыс болған зейнеткерін
жерлеуге арналған біржолғы
төлемді және оның отбасы
мүшелеріне берілетін
біржолғы жәрдемақыны
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
№ ________ "Тіркеу нөмірі" _________ "Өтініш берілген күні"
Жерлеуге біржолғы төлемді және біржолғы жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Сізге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін алушының _________________________________________________ қайтыс болуына байланысты
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) жерлеуге біржолғы төлем және біржолғы жәрдемақы тағайындалды.
Төлем 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылатын болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: _____________________________
"Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә. (бар болса)".
Деректер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің цифрлық жүйесінен берілді.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қол қойылған қағаздағы құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы "__ " ______
№ _______ бұйрығына
3 қосымша
"Қорғаныс министрлігінің
қайтыс болған зейнеткерін
жерлеуге арналған біржолғы
төлемді және оның отбасы
мүшелеріне берілетін біржолғы
жәрдемақыны тағайындау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, при оказании государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Перечнем.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 77 77.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону, размещенному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 580
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Назначение единовременной
выплаты на погребение и
единовременного пособия
членам семьи умершего пенсионера
Министерства обороны"
Форма
№________"Регистрационный номер" ________"Дата подачи заявления"
Уведомление
о назначении единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия
Уважаемый (ая)__________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Вам назначены единовременная выплата на погребение и единовременное пособие по случаю смерти получателя пенсионных выплат за выслугу лет
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Выплата будет осуществлена в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Наименование услугодателя: ________________________________
"ФИО (при наличии) услугодателя".
Данные предоставлены из цифровой системы Министерства обороны Республики Казахстан.
Данный документ согласно пункта 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 580

3-1-қосымша
Нысан
№ ________ "Тіркеу нөмірі" _________ "Өтініш берілген күні"
Жерлеуге біржолғы төлемді тағайындау туралы хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Сізге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін алушының
_________________________________________________ қайтыс болуына байланысты
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) жерлеуге біржолғы төлем тағайындалды.
Төлем 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылатын болады.
Сонымен қатар, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 6-тармағына сәйкес төлем алуға құқығы бар адамдарға біржолғы жәрдемақы төленуге тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: ____________________________
"Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә. (бар болса)".
Деректер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің цифрлық жүйесінен берілді.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қол қойылған қағаздағы құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы "__ " ______
№ _______ бұйрығына
4 қосымша
"Қорғаныс министрлігінің
қайтыс болған зейнеткерін
жерлеуге арналған біржолғы
төлемді және оның отбасы
мүшелеріне берілетін біржолғы
жәрдемақыны тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-2-қосымша
Нысан
№ ________ "Тіркеу нөмірі" _________ "Өтініш берілген күні"
Біржолғы жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Сізге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін алушының
_________________________________________________ қайтыс болуына байланысты
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) біржолғы жәрдемақы тағайындалды.
Төлем 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылатын болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: _____________________________
"Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә. (бар болса)".
Деректер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің цифрлық жүйесінен берілді.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қол қойылған қағаздағы құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы "__ " ______
№ _______ бұйрығына
5 қосымша
"Қорғаныс министрлігінің
қайтыс болған зейнеткерін
жерлеуге арналған біржолғы
төлемді және оның отбасы
мүшелеріне берілетін біржолғы
жәрдемақыны тағайындау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерінің отбасы мүшелеріне _____________________________________________ (бас тарту жүзеге асырылған қызмет көрсетіледі: жерлеу немесе берілетін жәрдемақы) тағайындау бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті _______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Сіздің Қорғаныс министрлігінің бағыты бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін алушыны жерлеуге біржолғы төлемді және қайтыс болған алушының отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыны тағайындау бойынша ______ жылғы __________ № ___________ өтінішіңізге бас тартылғаны туралы хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: ________________________________________________
(қандай негіз (негіздер) бойынша "Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағына сәйкес қызметтi көрсетуден бас тартылатыны көрсетіледі)
Жауап берілген күні: ____________
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: _____________________________
"Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә. (бар болса)".
Деректер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің цифрлық жүйесінен берілді.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қол қойылған қағазд

Приложение 3-1
к Правилам оказания
государственной услуги "Назначение
единовременной выплаты
на погребение и единовременного
пособия членам семьи
умершего пенсионера
Министерства обороны"
Форма
№________"Регистрационный номер"_________"Дата подачи заявления"
Уведомление о назначении единовременной выплаты на погребение
Уважаемый (ая)___________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Вам назначена единовременная выплата на погребение по случаю смерти получателя
пенсионных выплат за выслугу лет _________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Выплата будет осуществлена в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Также лицам, имеющим право на выплаты в соответствии с пунктом 6 статьи 51
Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", положено
единовременное пособие
Наименование услугодателя: ________________________________
"ФИО (при наличии) услугодателя".
Данные предоставлены из цифровой системы Министерства обороны Республики Казахстан.
Данный документ согласно пункта 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 580
Приложение 3-2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Назначение единовременной выплаты
на погребение и единовременного
пособия членам семьи
умершего пенсионера
Министерства обороны"
Форма
№________"Регистрационный номер"_________"Дата подачи заявления"
Уведомление о назначении единовременного пособия
Уважаемый (ая)___________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Вам назначено единовременное пособие по случаю смерти получателя пенсионных
выплат за выслугу лет ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Выплата будет осуществлена в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Наименование услугодателя: ________________________________
"ФИО (при наличии) услугодателя".
Данные предоставлены из цифровой системы Министерства обороны Республики Казахстан.
Данный документ согласно пункта 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 5 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 580
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Назначение единовременной
выплаты на погребение и
единовременного пособия
членам семьи умершего
пенсионера Министерства
обороны"
Форма
Уведомление
об отказе в оказании государственной услуги по назначению
____________________________________________________________________
(указывается услуга по которой осуществлен отказ: погребение или пособия)
членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны Республики Казахстан
Уважаемый (ая) ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
На Ваше заявление №__________________ от ____________ по назначению единовременной выплаты на погребение получателя пенсионных выплат за выслугу лет по линии Министерства обороны и единовременного пособия членам семьи умершего получателя – уведомляем об отказе.
Причина отказа: _________________________________________________ (указывается по какому основанию (основаниям) отказывается в оказании услуги согласно пункту 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны")
Дата представления ответа: ____________
Наименование услугодателя: ________________________________
"ФИО (при наличии) услугодателя".
Данные предоставлены из цифровой системы Министерства обороны Республики Казахстан.
Данный документ согласно пункта 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.