"Қаржылық құралдар аясында агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне жеңілдетілген кредит беру аясында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 507 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 1 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 маусымда № 38882 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық құралдар аясында агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне жеңілдетілген кредит беру аясында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 507 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37798 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі қаржылық қолдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 214
бұйрығына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz мемлекеттік интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы:
"Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының ауыл шаруашылығы өнімдерін форвардтық және/немесе тікелей сатып алуға жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі: ФТС-01
Кезеңділігі: ай сайын
Есептік кезең: 20__ жылғы_________
Нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі /
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Деректерді жинау тәсілі: электрондық түрде

О внесении дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 507 "Об утверждении форм для сбора административных данных в рамках льготного кредитования субъектов агропромышленного комплекса в рамках финансовых инструментов"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2026 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2026 года № 38882
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 507 "Об утверждении форм для сбора административных данных в рамках льготного кредитования субъектов агропромышленного комплекса в рамках финансовых инструментов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37798) следующее дополнение:
дополнить приложением 5 согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовой поддержки в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 214
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация" форвардного и/или прямого закупа сельскохозяйственной продукции
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ФПЗ-01
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________ 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: акционерное общество "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячно, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының ауыл шаруашылығы өнімдерін форвардтық және/немесе тікелей сатып алуға жеңілдетілген кредит беру және/немесе субсидиялау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. 1-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
8. 1-бөлімнің 3-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыстың коды көрсетіледі.
9. 1-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында қаралып жатқан өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы (гектар), сома (мың теңгемен) көрсетіледі.
10. 1-бөлімнің 7, 8 және 9-бағандарында қаралып жатқан өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы (гектар), сома (мың теңгемен) көрсетіледі.
11. 1-бөлімнің 10, 11 және 12-бағандарында облыстардың Үйлестіру кеңестері бекіткен мақұлданған өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы (гектар), сома (мың теңгемен) көрсетіледі.
12. 1-бөлімнің 13, 14 және 15-бағандарында кредиттер бойынша қаржыландыру берілген өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы (гектар), сома (мың теңгемен) көрсетіледі.
13. 2-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
14. 2-бөлімнің 2-бағанында "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ филиалының атауы көрсетіледі.
15. 2-бөлімнің 3-бағанында түпкілікті қарыз алушының (агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің) атауы көрсетіледі.
16. 2-бөлімнің 4-бағанында түпкілікті қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
17. 2-бөлімнің 5-бағанында алынған кредит сомасы (мың теңгемен) көрсетіледі.
18. 2-бөлімнің 6-бағанында түпкілікті қарыз алушының қарыз шартының күні мен нөмірі көрсетіледі.
19. 2-бөлімнің 7-бағанында егіс алаңы (гектар) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, Информация по льготному кредитованию и/или субсидированию акционерного общества "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация" форвардного и/или прямого закупа сельскохозяйственной продукции" (далее – Форма).
2. Форма заполняется акционерным обществом "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация".
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: акционерным обществом "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация" в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 раздела 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 раздела 1 указывается соответствующая область.
8. В графе 3 указывается код области по Классификатору административно-территориальных объектов.
9. В графах 4, 5 и 6 раздела 1 указывается общая информация о заявках: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
10. В графах 7, 8 и 9 раздела 1 указывается информация о заявках, находящихся в работе: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
11. В графах 10, 11 и 12 раздела 1 указывается информация об одобренных заявках, утвержденных Координационным советом: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
12. В графах 13, 14 и 15 раздела 1 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
13. В графе 1 раздела 2 указывается порядковый номер.
14. В графе 2 раздела 2 указывается наименование филиала акционерного общества "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация"
15. В графе 3 раздела 2 указывается наименование конечного заемщика (субъекта агропромышленного комплекса).
16. В графе 4 раздела 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер конечного заемщика.
17. В графе 5 раздела 2 указывается сумма полученного кредита в тысячах тенге.
18. В графе 6 раздела 2 указываются дата и номер договора займа по конечному заемщику.
19. В графе 7 раздела 2 указывается площадь посева в гектарах.

20. 2-бөлімнің 8-бағанында ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері көрсетіледі.
21. 2-бөлімнің 9-бағанында ауыл шаруашылығы дақылдарының көлемі, тоннамен көрсетіледі.
22. 3-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
23. 3-бөлімнің 2-бағанында тиісті облыс көрсетіледі.
24. 3-бөлімнің 3-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыстың коды көрсетіледі.
25. 3-бөлімнің 4, 5 және 6-бағандарында кредиттер бойынша қаржыландыру берілген өтінімдер туралы ақпарат: агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны, егіс алаңы (гектар), сомасы (мың теңгемен) көрсетіледі.
26. 3-бөлімнің 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандарында бидай, арпа, күнбағыс, зығыр, рапс және жүгері сияқты ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша кредитпен қамтылған гектарлардағы дақыл сыныбы, егіс алаңы (гектар) туралы мәліметтер көрсетіледі.

20. В графе 8 раздела 2 указываются виды сельскохозяйственных культур.
21. В графе 9 раздела 2 указываются объем в тоннах.
22. В графе 1 раздела 3 указывается порядковый номер.
23. В графе 2 раздела 3 указывается соответствующая область.
24. В графе 3 раздела 3 указывается код по Классификатору административно-территориальных объектов.
25. В графах 4, 5 и 6 раздела 3 указывается информация о заявках, по которым было выдано финансирование по кредитам: количество субъектов агропромышленного комплекса, площадь посева в гектарах, сумма в тысячах тенге.
26. В графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 раздела 3 указывается класс культуры, посевная площадь в гектарах, охваченная кредитованием по видам сельскохозяйственных культур: пшеница, ячмень, подсолнечник, лен, рапс и кукуруза.