"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2026 жылғы 1 маусымдағы № 150-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 маусымда № 38869 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17705 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 63) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 63) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына (бұдан әрі – ТжКОББ) оқуға қабылдау тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 1 июня 2026 года № 150-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2026 года № 38869
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17705) следующие изменения и дополнение:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 63) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовых правилах приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 63) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования (далее – организации ТиППО), за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей.
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. ТжКОББ ұйымдарында оқуға өтініштер қабылдау, әңгімелесу өткізу, білім алушылар құрамына қабылдау үшін басшының бұйрығымен 10 маусымнан кешіктірмей тақ саннан тұратын қабылдау комиссиясы құрылады. Қабылдау комиссиясының құрамына Қамқоршылық кеңестің (ол болмаған жағдайда – жұмыс берушілердің өкілдері), қоғамдық ұйымдардың және білім беру ұйымдарының өкілдері кіреді.
Қабылдау комиссиясының төрағасы ТжКОББ ұйымының басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға болып табылады.
Қабылдау комиссиясы жұмысына жалпы басшылық ету хатшыға жүктеледi, ол азаматтарды қабылдауды, қабылдау мәселесi бойынша азаматтардың жазбаша сұраныстарына жауап бередi, қабылдау комиссиясының ақпараттық материалдарын жариялауға дайындайды, кеңес (консультация) және қабылдау емтихандарының даярлығын, жүргiзiлуiн ұйымдастырады, жазбаша емтихан жұмыстарының шифрленуiн және де шифрленуiн жүргiзедi.
Хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Қабылдау комиссиясы қызметінде мүдделер қақтығысы туындаған жағдайда қабылдау комиссиясының құрамы қайта қаралады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Карантин жағдайларында, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда қабылдау және (немесе) емтихан комиссиясының жұмысын цифрлық технологияларды пайдалана отырып, ТжКОББ ұйымы жүргізеді.";
11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) орта буын және қолданбалы бакалавр мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша: мемлекеттік тапсырыс бойынша оқудың күндізгі нысанына негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 22 тамызы аралығында, ақылы негізде күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 27 тамызы аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 20 қыркүйегі аралығында, шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтар бойынша күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 20 шілдесі аралығында, педагогикалық, медициналық мамандықтар бойынша негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 10 тамызы аралығында, медициналық мамандықтар бойынша - күнтізбелік жылдың 25 маусымынан 10 тамызға дейін негізгі орта білім базасында, 25 маусымынан 15 тамызға дейін жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында жүзеге асырылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушы:

"4. В организациях ТиППО для приема заявлений на обучение, проведения собеседования, зачисления в состав обучающихся не позднее 10 июня приказом руководителя создается приемная комиссия, которая состоит из нечетного числа ее членов. В состав приемной комиссии входят представители Попечительского совета (при отсутствии – представители работодателей), общественных организаций и организаций образования.
Председателем приемной комиссии является руководитель организации ТиППО или лицо, исполняющее его обязанности.
Организацию работы приемной комиссии осуществляет секретарь, он же ведет прием граждан, дает ответы на письменные запросы граждан по вопросу приема, готовит к публикации информационные материалы приемной комиссии, организует подготовку и проведение собеседований, предэкзаменационных консультаций и специальных и творческих экзаменов, проводит шифровку и дешифровку экзаменационных и письменных работ.
Секретарь не является членом приемной комиссии.
При возникновении конфликта интересов в деятельности приемной комиссии состав приемной комиссии пересматривается.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случаях карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера работа приемной и (или) экзаменационной комиссий проводится организацией ТиППО с использованием цифровых технологий.";
подпункт 2) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"2) по образовательным программам технического и профессионального, послесреднего образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена и прикладных бакалавров: на очную форму обучения по госзаказу – с 25 июня по 22 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, на платной основе – с 25 июня по 27 августа календарного года, на вечернюю и заочную формы обучения – с 25 июня по 20 сентября календарного года, по специальностям, требующим творческой подготовки – с 25 июня по 20 июля календарного года, по педагогическим специальностям – с 25 июня по 10 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, по медицинским специальностям – с 25 июня по 10 августа календарного года на базе основного среднего, с 25 июня по 15 августа на базе общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Получение государственной услуги услугополучателями осуществляется:

1) Қазақстан Республикасының орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері үшін "электрондық үкімет" веб-порталында (бұдан әрі – Портал);
2) білім беру ұйымдарын өткен жылдары бітірген, білім туралы құжаттары цифрландырылмаған түлектер, шетелдік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері үшін, сондай-ақ қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде жазасын өтеп жатқан сотталғандар үшін ТжКОББ ұйымдарында (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) алады.
Порталда техникалық ақау болған жағдайда, құжаттарды қабылдау білім беру саласындағы уәкілетті органның шешімі негізінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары айқындаған ақпараттық жүйені пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Құжаттар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес ұсынылады.
Қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "бір өтініш" қағидаты бойынша "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға құжаттарды беру кезінде "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" және "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін алу үшін өтініш бере алады.
Бұл ретте, "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларында орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелген), "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметі "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32226 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі.
Өтініште көрсетілген мемлекеттік қызметтерді ұсыну нәтижелері ТжКОББ ұйымына қабылдау қорытындылары бойынша ұсынылатын болады.
Көрсетілетін қызметті алушы қабылдау қорытындысы бойынша күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде білім беру қызметтерін көрсету туралы электрондық шартқа қол қояды. Шартқа қол қою туралы SMS-хабарлама mGov мобильді қосымшасының Bilim сервисінде жіберіледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) на веб-портале "электронного правительства" (далее – Портал) для выпускников организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также организации высшего и (или) послевузовского образования Республики Казахстан;
2) в организациях ТиППО (далее – услугодатель) для выпускников организаций образования прошлых лет, документы об образовании которых не оцифрованы, выпускников зарубежных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, а также осужденных, находящихся в исправительных учреждениях уголовно- исполнительной системы.
В случае технической неисправности Портала и (или) НОБД прием документов осуществляется с использованием информационных систем, определяемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы на основании решения уполномоченного органа в сфере образования с составлением соответствующего акта.
Документы предоставляются в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При необходимости услугополучатель по принципу "одного заявления" может подать заявление на получение государственных услуг "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования" при подаче документов на получение государственной услуги "Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования".
При этом, государственная услуга "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" оказывается в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66 "Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13487), государственная услуга "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования" оказывается в соответствии с приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 82 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32226).
Результаты предоставления государственных услуг, указанных в заявлении, будут предоставлены по итогам зачисления в организацию ТиППО.
Услугополучатель по итогам зачисления подписывает электронный договор об оказании образовательных услуг в течение 3 (трех) календарных дней. SMS-уведомление о подписании договора будет направлено в сервисе Bilim мобильного приложения mGov.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
21-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Оқуға түсушілерден түскен өтініштер "Ұлттық білім беру деректер базасы" цифрлық жүйесінде" (бұдан әрі – ҰБДБ) тіркеледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Білікті жұмысшы кадрларды даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсетін, сондай-ақ мамандық бейініне сәйкес келетін техникалық және кәсіптік (жұмысшы біліктілік), орта білімнен кейінгі, жоғары білімі бар орта буын мамандықтарына түсетін тұлғалар үшін әңгімелесу жүргізіледі. Қабылдау комиссиясы оқуға түсушімен тиісті бағыттар бойынша 20 минуттан артық емес жеке әңгімелесу өткізеді. Әңгімелесу үшін сұрақтар тізбесін және бағалау критерийлерін қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді.";
мынадай мазмұндағы 24-2-тармақпен толықтырылсын:
"24-2. Білікті жұмысшы кадрларды даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім берудің арнайы білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсуші ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалармен (адамдармен), әңгімелесу өткізіледі.
Қабылдау комиссиясы түсушімен жеке әңгімелесуді тиісті бағыттар бойынша 20 минуттан асырмай өткізеді. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың (адамдардың) ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері қабылдау комиссиясына орта білім беру ұйымының басшысының қолымен және мөрімен расталған білім алушылардың жетістіктерінің жинақталған карталарын және (немесе) психологиялық-педагогикалық мінездемелерін ұсынады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда әңгімелесу ақпараттық технологияларды пайдалана отырып жүргізіледі. Әңгімелесу аудио-бейнежазбамен сүйемелденеді. Аудио-бейнежазбалар 3 (үш) жыл бойы ТжКОББ ұйымдарында сақталады.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Білікті жұмысшы кадрларды даярлауға оқуға түсушілердің саны ТжКОББ ұйымдарының жобалық мүмкіндіктерінен асып кеткен жағдайда, мемлекеттік тапсырыс бойынша оқуға қабылдау осы Қағидалардың 60-тармағына сәйкес орташа конкурстық балл, сондай-ақ № 261 бұйрыққа сәйкес квота санаты негізінде жүзеге асырылады.
Мамандығының бейініне сәйкес келетін техникалық және кәсіптік (жұмысшы біліктілік), орта білімнен кейінгі, жоғары білімі бар орта буын мамандықтарына түсушілердің саны асып кеткен жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша қабылдау техникалық және кәсіптік (жұмысшы біліктілік), орта білімнен кейінгі, жоғары білім туралы құжаттың орта балы негізінде жүзеге асырылады.

"20. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
абзац второй пункта 21 изложить в следующей редакции:
"Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Заявления от поступающих регистрируются в цифровой системе "Национальная образовательная база данных" (далее – НОБД).";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. С лицами, поступающими на обучение по образовательным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку квалифицированных рабочих кадров, а также поступающими на специальности среднего звена, имеющими техническое и профессиональное (рабочую квалификацию), послесреднее, высшее образование, соответствующее профилю специальности, проводится собеседование. Приемная комиссия проводит персональное собеседование с поступающим по соответствующим направлениям не более 20 минут. Перечень вопросов и критерии оценивания для собеседования утверждается председателем приемной комиссии.";
дополнить пунктом 24-2 следующего содержания:
"24-2. С детьми (лицами) с особыми образовательными потребностями, поступающими на обучение по специальным образовательным программам технического и профессионального, послесреднего образования, предусматривающим подготовку квалифицированных рабочих кадров, проводится собеседование.
Приемная комиссия проводит персональное собеседование с поступающим по соответствующим направлениям не более 20 минут. Родители или иные законные представители детей (лиц) с особыми образовательными потребностями предоставляют приемной комиссии сводные карты достижений и (или) психолого-педагогические характеристики обучающихся заверенные подписью руководителя и печатью организации среднего образования.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случаях карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера собеседование проводится с использованием информационно-коммуникационных технологий. Собеседование сопровождается аудиовидеозаписью. Аудиовидеозаписи хранятся в организациях ТиППО в течение 3 (трех) лет.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. При превышении количества поступающих на подготовку квалифицированных рабочих кадров проектной возможности организации ТиППО зачисление по госзаказу осуществляется на основе среднего конкурсного балла согласно пункту 60 настоящих Правил, а также квотной категории в соответствии с приказом № 261.
При превышении количества поступающих на специальности среднего звена, имеющих техническое и профессиональное (рабочую квалификацию), послесреднее, высшее образование, соответствующее профилю специальности зачисление по госзаказу, осуществляется на основе среднего балла документа о техническом и профессиональном (рабочая квалификация), послесреднем, высшем образовании.

27. Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген оқуға түсушілердің қабылдау квотасы көзделген тұлғаларға жататынын растайтын құжаттар ТжКОББ ұйымдарының қабылдау комиссиясына құжатты қабылдаудың осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген белгіленген мерзімдері аяқталғанға дейін ұсынылады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. ТжКОББ ұйымдарына ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды (адамдарды) оқуға қабылдау дәрігерлік-консультациялық комиссияның, медициналық-әлеуметтік сараптаманың ұсынымдары мен қарсы көрсетілімдері ескеріле отырып, мамандықтар мен біліктіліктер бойынша жүзеге асырылады.
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды (адамдарды) қабылдау психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы негізінде, арнайы білім беру бағдарламасы бойынша, ал жалпы топтарда жеке білім беру бағдарламасы бойынша оқыту жөніндегі ұсынымдарға сәйкес жүргізіледі.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыспен оқуға түсетін тұлғалар (білім беру, мәдениет және спорт саласындағы уәкілетті органдардың құзыретіндегі ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда) күнтізбелік жылдың 25 маусымынан бастап Білім басқармасының цифрлық жүйесі арқылы ерікті негізде кәсіптік диагностикадан (сауалнама) өтеді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. ТжКОББ ұйымына мемлекеттік тапсырыс бойынша педагогикалық мамандықтарға, сондай-ақ арнайы және шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтарға оқуға түсетін тұлғалар арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандар тапсыру үшін, медициналық мамандықтарға түсетін тұлғалар психометриялық тестілеуден өту үшін ТжКОББ ұйымдарына ҰБДБ ақпараттық жүйесі арқылы жіберіледі.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. ТжКОББ ұйымына мемлекеттік тапсырыс бойынша педагогикалық, медициналық мамандықтар, сондай-ақ өнер және мәдениет мамандықтары бойынша оқуға түсетін тұлғалар арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандар, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес психометриялық тестілеу тапсырады. Өнер және мәдениет мамандықтары бойынша арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандарды өткізу сәтінде талапкерлер конкурстарға, олимпиадаларға немесе спорттық жарыстарға қатысқан жағдайда, емтихандар ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдана отырып жүргізіледі. Арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандардың тақырыптарын ТжКОББ ұйымы дербес белгілейді.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Мамандық бейініне сәйкес келетін медициналық мамандықтарға техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білімі бар түсетін тұлғалар үшін цифрлық технологияларды қолдана отырып, эссе жазу түрінде арнайы емтихан белгіленеді. Эссе жазуға және бағалау өлшемшарттарына қойылатын талаптарды білім беру ұйымдарының қабылдау комиссиялары айқындайды.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

27. Документы, подтверждающие принадлежность поступающих, указанных в пункте 9 настоящих Правил, к лицам, для которых предусмотрена квота приема, представляются в приемную комиссию организации ТиППО до завершения установленных сроков приема документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Прием на обучение в организации ТиППО детей (лиц) с особыми образовательными потребностями осуществляется на специальности и квалификации с учетом рекомендаций и противопоказаний врачебно–консультационной комиссии, медико-социальной экспертизы.
Прием детей (лиц) с особыми образовательными потребностями проводится с учетом заключения психолого-медико-педагогической консультации с рекомендациями по обучению по специальной образовательной программе, в условиях общих групп – по индивидуальной образовательной программе.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Лица, поступающие на обучение по госзаказу по образовательным программам технического и профессионального, послесреднего образования (за исключением организаций ТиППО, находящихся в компетенции уполномоченного органа в области образования, культуры и спорта), проходят профессиональную диагностику (анкетирование) через цифровую систему Управления образования на добровольной основе с 25 июня календарного года.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Лица, поступающие на обучение по госзаказу в организации ТиППО по педагогическим специальностям, а также специальностям, требующим специальной и творческой подготовки, направляются для сдачи специальных и (или) творческих экзаменов, по медицинским специальностям – для прохождения психометрического тестирования в организации ТиППО через информационную систему НОБД.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Лица, поступающие на обучение по госзаказу в организации ТиППО по педагогическим, медицинским специальностям, а также специальностям искусства и культуры сдают специальные и (или) творческие экзамены, а также психометрическое тестирование согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В случае участия абитуриентов в конкурсах, олимпиадах или спортивных соревнованиях на момент проведения специальных и (или) творческих экзаменов по специальностям искусства и культуры, экзамены проводятся с применением информационно-коммуникационных технологий. Темы специальных и (или) творческих экзаменов устанавливаются организацией ТиППО самостоятельно.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Для лиц, имеющих техническое и профессиональное, послесреднее, высшее образование, поступающих на медицинские специальности, соответствующие профилю специальности, устанавливается специальный экзамен в виде написания эссе, в том числе с применением цифровых технологий. Тема эссе, требования к написанию эссе и критерии оценивания определяются экзаменационной комиссией организации ТиППО.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

"37. Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін мамандықтарға түсуші тұлғалар үшін ағылшын тілін білудің базалық деңгейін (тестілеу әдісімен), оның ішінде цифрлық технологияларды пайдалана отырып бағалау қосымша жүргізіледі.
Әңгімелесудің қорытындысы "Өтті" немесе "Өтпеді" деген нысанда бағаланады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Арнаулы және (немесе) шығармашылық емтихан, сондай-ақ психометриялық тестілеу басталғанға дейін оқуға түсушілерге емтихан материалдары беріледі және титулдық парақтарды ресімдеу тәртібі түсіндіріледі, сондай-ақ арнаулы және (немесе) шығармашылық емтиханның басталу және аяқталу уақыты, нәтижелерді жариялау уақыты мен орны көрсетіледі, апелляцияға өтініш беру рәсімі түсіндіріледі.
Арнайы және шығармашылық емтихандарды, психометриялық тестілеуді өткізу кезінде:
1) арнайы және шығармашылық емтихандар "2", "3", "4", "5" болып бағаланады:
2) медициналық мамандықтар бойынша психометриялық тестілеу "Өтті" немесе "Өтпеді" деген нысаннда бағаланады.
Арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандардан қанағаттанарлықсыз баға алған, психометриялық тестілеуден өтпеген тұлғалар келесі емтиханға, Конкурсқа жіберілмейді.
"Қазақстан Республикасының спорт шебері" атағы бар және "Дене шынықтыру және спорт" мамандығына түсуші тұлғалар шығармашылық емтихан тапсырудан ең жоғары балл беріле отырып босатылады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Арнайы және (немесе) шығармашылық емтиханның, сондай-ақ психометриялық тестілеудің нәтижелері емтихандар, сондай-ақ тестілеу аяқталғаннан кейін бір күннен кешіктірілмей ТжКОББ ұйымының ақпараттық стендтерінде немесе интернет-ресурстарында орналастырылады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Арнайы және (немесе) шығармашылық емтиханның, сондай-ақ психометриялық тестілеудің нәтижелерін ТжКОББ ұйымдары (мәдениет және спорт салаларындағы уәкілетті органдардың құзыретіндегі ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда) мемлекеттік тапсырыс бойынша оқуға арналған конкурсқа (бұдан әрі – Конкурс) қатысу үшін ҰБДБ-ға жібереді.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. ТжКОББ ұйымдары осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген және өтініш берген тұлғаларды осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген белгіленген мерзімдерге сәйкес мамандығын, біліктілігін көрсете отырып, ҰБДБ ақпараттық жүйесіне тіркейді.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Конкурсты ҰБДБ (мәдениет және спорт салаларындағы уәкілетті органдардың құзыретіндегі ТжКОББ ұйымдарын, сондай-ақ қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі сотталғандарды қоспағанда) талапкерлерді білім туралы құжатқа сәйкес міндетті және бейінді пәндердің орташа конкурстық балы бойынша автоматты түрде бөлу арқылы, педагогикалық, медициналық мамандықтарға, сондай-ақ шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтарға түсушілер үшін білім туралы құжатқа сәйкес міндетті және бейінді пәндер бағаларының орташа балы бойынша және ТжКОББ ұйымы өткізген арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандардың нәтижелеріне сәйкес алынған бағалардың (балдардың) орташа балы бойынша, сондай-ақ қабылдау квотасын ескере отырып өткізеді.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Для лиц, поступающих на специальности с английским языком обучения, дополнительно проводится оценка базового уровня знаний по английскому языку (методом собеседования), в том числе с использованием цифровых технологий, по 15 августа.
Итоги собеседования оцениваются в форме "Допуск"/"Недопуск".";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. До начала специального и (или) творческого экзамена, а также психометрического тестирования поступающим выдается экзаменационный материал и объясняется порядок, предъявляемый к оформлению титульных листов, а также указываются время начала и окончания специального и (или) творческого экзамена, время и место объявления результатов, объясняется процедура подачи заявления на апелляцию.
При проведении специальных и (или) творческих экзаменов, психометрического тестирования:
1) специальные и (или) творческие экзамены оцениваются на "2", "3", "4", "5";
2) психометрическое тестирование по медицинским специальностям оценивается в форме "Допуск"/ "Недопуск".
Лица, получившие неудовлетворительную оценку по специальным и (или) творческим экзаменам, не прошедшие психометрическое тестирование не допускаются к следующему экзамену, Конкурсу.
Лица, имеющие спортивное звание "Мастер спорта Республики Казахстан" и поступающие на специальность "Физическая культура и спорт" освобождаются от сдачи творческого экзамена, с присвоением максимального балла.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Результаты специального и (или) творческого экзамена, а также психометрического тестирования объявляются и размещаются на информационных стендах или интернет-ресурсах организации ТиППО не позднее одного дня после завершения экзаменов, а также тестирования.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Результаты специального и (или) творческого экзамена, а также психометрического тестирования направляются организацией ТиППО (за исключением организаций ТиППО, находящихся в компетенции уполномоченного органа в области культуры и спорта) в НОБД для участия в конкурсе на обучение по госзаказу (далее – Конкурс).";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Организации ТиППО регистрируют лиц, указанных в пункте 9 настоящих Правил и подавших заявления, в информационной системе НОБД с указанием специальности, квалификации согласно установленным срокам, указанным в пункте 11 настоящих Правил.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. Конкурс проводится посредством НОБД (за исключением организаций ТиППО, находящихся в компетенции уполномоченного органа в области культуры и спорта, а также осужденных, находящихся в исправительных учреждениях уголовно- исполнительной системы) путем автоматизированного распределения абитуриентов по среднему конкурсному баллу оценок обязательных и профильных предметов в соответствии с документом об образовании, для поступающих на педагогические, медицинские специальности, специальности, требующие творческой подготовки, по среднему баллу оценок (баллов) обязательных и профильных предметов в соответствии с документом об образовании и оценок (баллов), полученных по результатам специальных и (или) творческих экзаменов, проведенных организацией ТиППО, а также с учетом квоты приема.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:

"55. Талапкерлерді автоматты түрде бөлу ҰБДБ арқылы, ал Порталда және (немесе) ҰБДБ-да техникалық ақау болған жағдайда - облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, тиісті акт жасай отырып жүзеге асырылады.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Мемлекеттік тапсырыс бойынша негізгі орта және жалпы орта білім беру, ТжКОББ базасында оқуға түсушілер арасындағы Конкурс күнтізбелік жылдың 23-24 тамызы аралығында, ақылы негізде 28-29 тамызда, шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтар бойынша 29 шілде мен 2 тамыз аралығында, педагогикалық мамандықтарға түсушілер үшін негізгі орта, жалпы орта білім және ТжКОББ базасында 16-17 тамыз аралығында, медициналық мамандықтар бойынша: негізгі орта білім беру базада 16-17 тамызда, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру базасында 18-19 тамызда өткізіледі.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Бағалардың орташа балы білім туралы құжатқа және шығармашылық және (немесе) арнайы емтихандардың хаттамаларына сәйкес қалыптастырылады:
бастауыш ("Хореография өнері" мамандығы үшін), негізгі орта білімі бар оқуға түсушілер үшін - үш пән: міндетті пән (қазақ тілі немесе орыс тілі), мамандық бейіні бойынша екі пән бағаларынан:
ОКБ = (МП+БП1+БП2)/БС
Мұнда: МП-міндетті пәннің бағасы;
БП1- бірінші бейіндік пәннің бағасы;
БП2 -екінші бейіндік пәннің бағасы;
БС-бағалар саны;
жалпы орта білімі бар түсушілер үшін - төрт пән бойынша бағалардан: міндетті пәндер (қазақ тілі немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы) және мамандық бейіні бойынша екі пән:
ОКБ = (МП1+МП2+БП1+БП2)/БС
Мұнда: МП1-бірінші міндетті пәннің бағасы;
МП2 - екінші міндетті пәннің бағасы;
БП1- бірінші бейіндік пәннің бағасы;
БП2 -екінші бейіндік пәннің бағасы;
БС - бағалар саны;
Жалпы орта білімі бар педагогикалық және медициналық мамандықтар және шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтар бойынша оқуға түсушілер үшін - төрт пән бойынша бағалардан: міндетті пәндер (қазақ тілі немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы) және мамандық бейіні бойынша екі пән (қажет болған жағдайда) және (немесе) арнайы және (немесе) шығармашылық емтихан бағаларынан:
ОКБ = (МП1+МП2+БП1+БП2+АЕ/ШЕ)/БС
Мұнда: МП1 - бірінші міндетті пәннің бағасы;
МП2 - екінші міндетті пәннің бағасы;
БП1- бірінші бейіндік пәннің бағасы;
БП2 - екінші бейіндік пәннің бағасы;

"55. Автоматизированное распределение абитуриентов осуществляется информационной системой НОБД, а в случае технической неисправности Портала и (или) НОБД - с использованием информационной системы местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы, с составлением соответствующего акта.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Конкурс среди лиц, поступающих на базе основного среднего и общего среднего образования, на базе ТиППО по госзаказу проводится с 23 по 24 августа календарного года, на платной основе с 28 по 29 августа календарного года, поступающих по специальностям, требующих творческой подготовки – с 29 июля по 2 августа календарного года, на педагогические, медицинские специальности– с 16 по 17 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего образования и на базе ТиППО, по медицинским специальностям - на базе основного среднего с 16-17 августа, с 18-19 августа на базе общего среднего ТиППО.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Средний балл оценок формируется в соответствии с документом об образовании и протоколами творческих и (или) специальных экзаменов:
для поступающих с начальным (для специальности "Хореографическое искусство"), основным средним образованием – из оценок/баллов по трем предметам: обязательному предмету (казахский язык или русский язык), двум предметам по профилю специальности:
СКБ = (ОП1/ОД1+ПП1/ПД1+ ПП2/ПД2)/КО,
где ОП1/ОД1 – оценка за обязательный предмет/дисциплину 1;
ПП1/ПД1 – оценка за первый профильный предмет/дисциплину 1;
ПП2/ПД2 – оценка за второй профильный предмет/дисциплину 2;
КО – количество оценок;
для поступающих с общим средним образованием – из оценок по четырем предметам: обязательным предметам/дисциплинам (казахский язык или русский язык, история Казахстана) и двум предметам/дисциплинам по профилю специальности:
СКБ = (ОП1/ОД1+ОП2/ОД2+ ПП1/ПД1+ПП2/ПД2)/КО,
где ОП1/ОД1 – оценка за обязательный предмет/дисциплину 1;
ОП2/ОД2 – оценка за обязательный предмет/дисциплину 2;
ПП1/ПД1–оценка за первый профильный предмет/дисциплину 1;
ПП2/ПД2 – оценка за второй профильный предмет/дисциплину 2;
КО – количество оценок;
для поступающих по педагогическим и медицинским специальностям и специальностям, требующим творческой подготовки с общим средним образованием – из оценок по четырем предметам: обязательным предметам/дисциплинам (казахский язык или русский язык, история Казахстана) и двум предметам/дисциплинам по профилю специальности (при необходимости) и (или) оценок/баллов специального и (или) творческого экзамена:
СКБ = (ОП1/ОД1+ОП2/ОД2+ ПП1/ПД1+ПП2/ПД2+СЭ/ТЭ)/КО,
где ОП1/ОД1 – оценка за обязательный предмет/дисциплину 1;
ОП2/ОД2 – оценка за обязательный предмет/дисциплину 2;
ПП1/ПД1 – оценка за первый профильный предмет/дисциплину 1;
ПП2/ПД2 – оценка за второй профильный предмет/дисциплину 2;

АЕ/ШЕ – арнайы емтиханның/шығармашылық емтиханның бағасы (екі арнайы және (немесе) шығармашылық емтихан АЕ2/ШЕ2 өткізілген жағдайда);
БС-бағалар саны.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Басқа елдің білім туралы құжаты бар тұлғалар үшін білім туралы құжатта осы Қағидаларға 5-қосымшада көрсетілген міндетті және бейінді пәндер болмаған кезде міндетті және бейінді пәндердің тізбесін ҰБДБ арқылы ТжКОББ ұйымдарының қабылдау комиссиялары белгілейді.";
63-тармақтың екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"ҰБДБ автоматты түрде бөлу арқылы білім басқармаларына ТжКОББ ұйымдарына қабылдау үшін талапкерлерді бөлу қорытындыларын:";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Білім басқармасы негізгі орта, жалпы орта білім беру, ТжКОББ базасында оқуға түсушілер арасында Конкурс қорытындыларын ресми интернет-ресурстарда күнтізбелік жылдың 25 тамызында, өнер және мәдениет мамандықтарына – күнтізбелік жылдың 3 тамызында, негізгі орта, жалпы орта білім және ТжКОББ базасында педагогикалық мамандықтарға күнтізбелік жылдың 18 тамызында, медициналық мамандықтар бойынша – 18 тамызда негізгі орта білім базасында, 20 тамызда жалпы орта білім және ТжКОББ базасында жариялайды.
Порталдың 1414 Бірыңғай байланыс орталығы SMS хабарлама арқылы талапкерлерді Конкурс қорытындылары туралы хабардар етеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Техникалық және кәсіптік білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап күшіне енетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз үшінші, отыз төртінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, алпыс тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс үшінші және жетпіс төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

СЭ/ТЭ – оценка за специальный и (или) творческий экзамен (при проведении двух специальных и (или) творческих экзаменов СЭ2/ТЭ2);
КО – количество оценок.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Для лиц, имеющих документ об образовании другой страны, при отсутствии в документе об образовании обязательных и профильных предметов, указанных в приложении 5 к настоящим Правилам, перечень обязательных и профильных предметов устанавливается приемными комиссиями организаций ТиППО через НОБД.";
часть вторую пункта 63 изложить в следующей редакции:
"НОБД путем автоматизированного распределения направляет в Управления образования итоги распределения абитуриентов для зачисления в организации ТиППО:";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Управления образования публикуют на официальных интернет-ресурсах итоги Конкурса среди лиц, поступающих на базе основного среднего, общего среднего образования, на базе ТиППО – 25 августа календарного года, на специальности искусства и культуры – 3 августа календарного года, на педагогические специальности – 18 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего образования и на базе ТиППО, на медицинские специальности – 18 августа календарного года на базе основного среднего образования, 20 августа – на базе общего среднего образования и на базе ТиППО.
Единый контакт-центр 1414 Портала информируют абитуриентов об итогах Конкурса путем SMS сообщения.";
приложения 1, 2, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двадцать восьмого, двадцать девятого, тридцать второго, тридцать третьего, сорок восьмого, сорок девятого, пятьдесят четвертого, пятьдесят пятого, пятьдесят шестого, пятьдесят седьмого, шестьдесят восьмого, шестьдесят девятого, семьдесят второго и семьдесят третьего пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.

2026 жылғы 12 шілдеден бастап:
осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бірінші, жиырма үшінші, қырық бірінші, елу екінші, елу төртінші, жетпіс екінші және жетпіс алтыншы абзацтары мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"1) Қазақстан Республикасының орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері үшін "цифрлық үкімет" веб-порталында (бұдан әрі – Портал);";
"Порталда техникалық ақау болған жағдайда, құжаттарды қабылдау білім беру саласындағы уәкілетті органның шешімі негізінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары айқындаған цифрлық жүйені пайдалана отырып жүзеге асырылады.";
"25. Карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда әңгімелесу цифрлық технологияларды пайдалана отырып жүргізіледі. Әңгімелесу аудио-бейнежазбамен сүйемелденеді. Аудио-бейнежазбалар 3 (үш) жыл бойы ТжКОББ ұйымдарында сақталады.";
"32. ТжКОББ ұйымына мемлекеттік тапсырыс бойынша педагогикалық мамандықтарға, сондай-ақ арнайы және шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтарға оқуға түсетін тұлғалар арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандар тапсыру үшін, медициналық мамандықтарға түсетін тұлғалар психометриялық тестілеуден өту үшін ТжКОББ ұйымдарына ҰБДБ арқылы жіберіледі.";
"33. ТжКОББ ұйымына мемлекеттік тапсырыс бойынша педагогикалық, медициналық мамандықтар, сондай-ақ өнер және мәдениет мамандықтары бойынша оқуға түсетін тұлғалар арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандар, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес психометриялық тестілеу тапсырады. Өнер және мәдениет мамандықтары бойынша арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандарды өткізу сәтінде талапкерлер конкурстарға, олимпиадаларға немесе спорттық жарыстарға қатысқан жағдайда, емтихандар цифрлық технологияларды қолдана отырып жүргізіледі. Арнайы және (немесе) шығармашылық емтихандардың тақырыптарын ТжКОББ ұйымы дербес белгілейді.";
"53. ТжКОББ ұйымдары осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген және өтініш берген тұлғаларды осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген белгіленген мерзімдерге сәйкес мамандығын, біліктілігін көрсете отырып, ҰБДБ-да тіркейді.";
"55. Талапкерлерді автоматты түрде бөлу ҰБДБ арқылы, ал Порталда және (немесе) ҰБДБ-да техникалық ақау болған жағдайда - облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының цифрлық жүйелерін пайдалана отырып, тиісті акт жасай отырып жүзеге асырылады.";

Установить, что с 12 июля 2026 года:
Абзацы двадцатый, двадцать второй, сороковой, пятьдесят первый, пятьдесят третий, семьдесят первый и семьдесят пятый пункта 1 настоящего приказа, действуют в следующей редакции:
"1) на веб-портале "цифрового правительства" (далее – Портал) для выпускников организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также организации высшего и (или) послевузовского образования Республики Казахстан;";
"В случае технической неисправности Портала и (или) НОБД прием документов осуществляется с использованием цифровых систем, определяемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы на основании решения уполномоченного органа в сфере образования с составлением соответствующего акта.";
"25. В случаях карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера собеседование проводится с использованием цифровых технологий. Собеседование сопровождается аудиовидеозаписью. Аудиовидеозаписи хранятся в организациях ТиППО в течение 3 (трех) лет.";
"32. Лица, поступающие на обучение по госзаказу в организации ТиППО по педагогическим специальностям, а также специальностям, требующим специальной и творческой подготовки, направляются для сдачи специальных и (или) творческих экзаменов, по медицинским специальностям – для прохождения психометрического тестирования в организации ТиППО посредством НОБД.";
"33. Лица, поступающие на обучение по госзаказу в организации ТиППО по педагогическим, медицинским специальностям, а также специальностям искусства и культуры сдают специальные и (или) творческие экзамены, а также психометрическое тестирование согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В случае участия абитуриентов в конкурсах, олимпиадах или спортивных соревнованиях на момент проведения специальных и (или) творческих экзаменов по специальностям искусства и культуры, экзамены проводятся с применением цифровых технологий. Темы специальных и (или) творческих экзаменов устанавливаются организацией ТиППО самостоятельно.";
"53. Организации ТиППО регистрируют лиц, указанных в пункте 9 настоящих Правил и подавших заявления, в НОБД с указанием специальности, квалификации согласно установленным срокам, указанным в пункте 11 настоящих Правил.";
"55. Автоматизированное распределение абитуриентов осуществляется посредством НОБД, а в случае технической неисправности Портала и (или) НОБД - с использованием цифровой системы местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы, с составлением соответствующего акта.";

осы бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Ж. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 150-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Олимпиадалық резервтің
республикалық, облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мамандандырылған
мектеп-интернат-колледждері
және спорттағы дарынды
балаларға арналған облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың мектеп-
интернаттарын қоспағанда,
техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі білімнің
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын білім беру
ұйымдарына оқуға қабылдаудың
үлгілік қағидаларына
1-қосымша
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап орта буын және қолданбалы бакалавр мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша түсетін көрсетілетін қызметті алушылар үшін:
1) білікті жұмысшы кадрларды даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша, арнайы оқу бағдарламалары бойынша рухани (діни) білім беру ұйымдарына түсушілер үшін, сондай-ақ қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі сотталғандар үшін - күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 27 тамызы аралығында, оқудың кешкі нысанына - күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 20 қыркүйегі аралығында;
2) орта буын және қолданбалы бакалавр мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша: мемлекеттік тапсырыс бойынша оқудың күндізгі нысанына негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 22 тамызы аралығында, ақылы негізде күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 27 тамызы аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 20 қыркүйегі аралығында, шығармашылық дайындықты талап ететін мамандықтар бойынша күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 20 шілдесі аралығында, педагогикалық, медициналық мамандықтар бойынша негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында күнтізбелік жылдың 25 маусымы мен 10 тамызы аралығында, медициналық мамандықтар бойынша - күнтізбелік жылдың 25 маусымынан 10 тамызға дейін негізгі орта білім базасында, 25 маусымынан 15 тамызға дейін жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім базасында жүзеге асырылады;

приложение 1 к указанному приказу действует согласно приложению 5 к настоящему приказу.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Ж. Сулейменова
СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахста
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры
и информации Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 150-НҚ
Приложение 1
к Типовым правилам приема
на обучение в организации
образования, реализующие
образовательные программы
технического и профессионального,
послесреднего образования,
за исключением
республиканских, областных,
городов республиканского
значения и столицы
специализированных школ-
интернатов-колледжей
олимпийского резерва и
областных, городов
республиканского значения и
столицы школ-интернатов для
одаренных в спорте детей
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования"
1
Наименование услугодателя
Организации технического и профессионального, послесреднего образования (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
С момента сдачи пакета документов услугодателю для услугополучателей, поступающих по образовательным программам технического и профепрограммам, для среднего образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена и прикладного бакалавра:
1) по образовательным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку квалифицированных рабочих кадров, по специальным учебным программам, для поступления в духовные (религиозные) организации образования, а также для
осужденных, находящихся в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы – с 25 июня по 27 августа календарного года, на вечернюю форму обучения – с 25 июня по 20 сентября календарного года;
2) по образовательным программам технического и профессионального, послесреднего образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена и прикладных бакалавров: на очную форму обучения по госзаказу – с 25 июня по 22 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, на платной основе – с 25 июня по 27 августа календарного года, на вечернюю и заочную формы обучения – с 25 июня по 20 сентября календарного года, по специальностям, требующим творческой подготовки – с 25 июня по 20 июля календарного года, по педагогическим, медицинским специальностям – с 25 июня по 10 августа календарного года на базе основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, по медицинским специальностям – с 25 июня по 10 августа календарного года на базе основного среднего, с 25 июня по 15 августа на базе общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;

3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
4) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымына құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат не Тізбенің 9-тармағында жазылған негіздерге сәйкес құжаттарды одан әрі қараудан дәлелді бас тарту және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес қолхат беру.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында хабарлама және СМС хабарлама жолданады.
7
Мемлекеттік ызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда көрсетілетін қызмет берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін.
портал: жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің www.edu.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz порталында орналасқан.
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) құжаттарды қабылдау туралы өтініш;
2) білімі туралы құжаттың түпнұсқасы;
3) 3x4 см көлеміндегі цифрлық фотосурет;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық) № 075/у нысаны бойынша медициналық анықтама (дәрігерлік-кәсіптік-консультативтік қорытынды), ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін № 026/у нысаны бойынша ВКК қорытындысы, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және бала кезінен мүгедектігі бар адамдар үшін № 031/у нысаны бойынша МСЭ қорытындысы;

3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Расписка о приеме документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов согласно основаниям, изложенным в пункте 9 Перечня и выдача расписки согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и СМС уведомление.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель: с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с
9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, в субботу с 9.00 до 14.00 часов.
портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан: www.edu.gov.kz;
2) интернет-ресурсе портала: www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При обращении к услугодателю:
1) заявление о приеме документов;
2) подлинник документа об образовании;
3) цифровая фотография размером 3х4 см.;
4) медицинская справка (врачебное профессионально-консультативное заключение) по форме № 075/у, для лиц с особыми образовательными потребностями заключение ВКК по форме 026/у, для лиц с инвалидностью первой или второй группы и лиц с инвалидностью с детства заключение МСЭ по форме № 031/у, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее-приказ № ҚР ДСМ-175/2020);

5) арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) немесе мертiгуi (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшілердің, сондай-ақ медицина қызметкерлерінің балаларын (оның ішінде асырап алған ұлдарын, асырап алған қыздарын, бірге тұратын өгей ұлдары мен өгей қыздарын) мәртебесін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушылар – шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар олардың мәртебесін айқындайтын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгендігі туралы белгісі бар құжатты ұсынады:
1) шетелдік – шетелдіктің (заңды өкіл) Қазақстан Республикасында тұруға ықтияр хаты;
2) азаматтығы жоқ тұлға – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
3) босқын – босқын куәлігі;
4) пана іздеуші тұлға – пана іздеуші тұлғаның куәлігі;
5) қандас – қандас куәлігі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының нақты тұрғылықты жері көрсетілген, оның өкілінің ЭЦҚ қойылған көрсетілетін қызметті алушының ата-анасының (немесе оның заңды өкілдерінің) бірінің электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) электрондық түрдегі білім туралы құжат;
3) № ҚР ДСМ-175/2020 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қазандағы бұйрығымен бекітілген электрондық медициналық анықтама (дәрігерлік кәсіби-консультативтік қорытынды) № 075/у нысаны бойынша; ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін – № 026/у нысаны бойынша ДКК қорытындысы; бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және бала кезінен мүгедектігі бар адамдар үшін – № 031/у нысаны бойынша МӘС қорытындысы;
4) арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) немесе мертiгуi (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшілердің, сондай-ақ медицина қызметкерлерінің балаларын (оның ішінде асырап алған ұлдарын, асырап алған қыздарын, бірге тұратын өгей ұлдары мен өгей қыздарын) мәртебесін растайтын электрондық құжат
5) 3x4 см көлеміндегі цифрлық фотосурет;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, білімі туралы құжат, медициналық анықтамалары көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік электрондық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:

5) электронная копия документа подтверждающего статус детей (в том числе усыновленных, удочеренных, совместно проживающих пасынков и падчериц) сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, военнослужащих, а также медицинских работников, погибших (умерших) или которым установлена инвалидность в результате увечья (ранения, травмы, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей
6) документ, удостоверяющий личность либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности). Услугополучатели - иностранцы и лица без гражданства, также представляют документ, определяющий их статус, с отметкой о регистрации по месту проживания:
1) иностранец - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан (законного представителя);
2) лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
3) беженец - удостоверение беженца;
4) лицо, ищущее убежище – свидетельство лица, ищущего убежище;
5) кандас - удостоверение кандаса. При обращении через портал:
1) заявление одного из родителей (или иных законных представителей) услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП его представителя, с указанием фактического места жительства услугополучателя;
2) документ об образовании в электронном виде;
3) электронная медицинская справка (врачебное профессионально-консультативное заключение) по форме № 075/у, для лиц с особыми образовательными потребностями заключение ВКК по форме 026/у, для лиц с инвалидностью первой или второй группы и лиц с инвалидностью с детства заключение МСЭ по форме № 031/у, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020;
4) электронный документ подтверждающего статус детей (в том числе усыновленных, удочеренных, совместно проживающих пасынков и падчериц) сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, военнослужащих, а также медицинских работников, погибших (умерших) или которым установлена инвалидность в результате увечья (ранения, травмы, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей
5) цифровая фотография размером 3х4 см. Сведения о документе, удостоверяющего личность, документ об образовании, медицинские справки, документ подтверждающий статус услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП. Услугополучателю выдается расписка о приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием:

1) тапсырылған құжаттардың тізбесі;
2) құжаттарды қабылдап алған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, сондай-ақ байланыс деректері көрсетіледі.
Белгілі бір аумақта тиісті мемлекеттік органдар шектеу іс-шараларын жүзеге асырған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда көрсетілетін қызметті алушылар осы тармақтың бірінші абзацының 4) тармақшасында және екінші абзацының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды шектеу іс-шараларының алынуына, төтенше жағдайдың тоқтатылуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына ұсынады.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдар, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
11
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8 800 080 7777 арқылы ала алады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 150-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Олимпиадалық резервтің
республикалық, облыстық,
республикалық маңызы
бар қалалардың, астананың
мамандандырылған мектеп-
интернат-колледждері және
спорттағы дарынды
балаларға арналған облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мектеп-интернаттарын
қоспағанда, техникалық және
кәсіптік, орта білімнен кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік
қағидаларына
2-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқаны туралы қолхат

1) перечня сданных документов;
2) фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности сотрудника, принявшего документы, а также его контактных данных. При осуществлении ограничительных мероприятий соответствующими государственными органами, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории, услугополучатели в данной территории предоставляют непосредственно в организации образования документы, перечисленные в подпункте 4) абзаца первого и подпункте
3) абзаца второго настоящего пункта, по мере снятия ограничительных мероприятий, прекращения действия чрезвычайного положения.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 150-НҚ
Приложение 2
к Типовым правилам приема
на обучение в организации
образования, реализующие
образовательные программы
технического и профессионального,
послесреднего образования,
за исключением
республиканских, областных,
городов республиканского
значения и столицы
специализированных школ-
интернатов-колледжей
олимпийского резерва и
областных, городов
республиканского значения и
столицы школ-интернатов для
одаренных в спорте детей
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1 бабын басшылыққа ала отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы
__________________________________________________________________________
(мекеме, мекенжайы көрсетілсін)
Сіздің "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбағаныңызға және (немесе) қолданыс мерзімі өткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты мемлекеттік қызметін көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)____________________;
2)____________________;
3)....
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің/ білім беру ұйымы қызметкерінің ТАӘ
(ол болған жағдайда) (қолы)
Орындаушының ТАӘ (ол болған жағдайда)
Телефоны __________
Алдым: ТАӘ (ол болған жағдайда) /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 150-НҚ бұйрығына
3-қосымша
Олимпиадалық резервтің
республикалық, облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мамандандырылған мектеп-
интернат-колледждері және
спорттағы дарынды балаларға
арналған облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мектеп-интернаттарын
қоспағанда, техникалық және
кәсіптік, орта білімнен кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік
қағидаларына
4-қосымша
Техникалық және кәсіптік білім мамандықтарының коды
Мамандықтың атауы
Арнаулы және (немесе) шығармашылық емтихандарды өткізу нысаны
Негізгі орта (жалпы негізгі) білім базасында, бастауыш ("Хореография өнері" мамандығы (біліктілігі "Балет әртісі"") білім базасында
Орта (жалпы орта) білім базасында
011 Образование

Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", организация технического и профессионального, послесреднего образования
_____________________________________________________________________________
(организация, указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ввиду предоставления Вами неполного пакета документов согласно перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования" и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
3)…
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии) (подпись) работника организации образования)
Исп. ФИО (при его наличии)________________
Телефон ___________________
Получил: ФИО (при его наличии)/подпись услугополучателя
"__" ____________ 20__г.
Приложение 3 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 150-НҚ
Приложение 4
к Типовым правилам приема
на обучение в организации
образования, реализующие
образовательные программы
технического и профессионального,
послесреднего образования,
за исключением
республиканских, областных,
городов республиканского
значения и столицы
специализированных школ-
интернатов-колледжей
олимпийского резерва и
областных, городов
республиканского значения и
столицы школ-интернатов для
одаренных в спорте детей
Код специальности технического и профессионального образования
Наименование специальности
Форма проведения специальных и (или) творческих экзаменов
на базе основного среднего образования (основное общее), на базе начального образования (специальность "Хореографическое искусство", квалификация "Артист балета")
на базе среднего образования (среднее общее)
011 Образование

01120100
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
01130100
Логопедия
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
01130100
Тәрбие жұмысын ұйымдастыру (деңгейлері бойынша)
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу

01120100
Дошкольное воспитание и обучение
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/диктант
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/диктант
01130100
Логопедия
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
01130100
Организация воспитательной работы (по уровням)
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации

01140200
Музыкалық білім беру
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу. Музыкалық шығарманы орындау
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу. Музыкалық шығарманы орындау
01140300
Көркем еңбек
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайы шешу

01140200
Музыкальное образование
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации. Исполнение музыкального произведения
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации. Исполнение музыкального произведения
01140300
Художественный труд
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации

01140500,
01140200
Дене тәрбиесі және спорт
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
01140600,
01140300
Негізгі орта білім берудегі тіл мен әдебиетті оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайы шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
01140700,
01140400
Информатика
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайы шешу
01140800,
01140500
Кәсіптік оқыту (салалар бойынша)
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайды шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, оның ішінде педагогикалық жағдайы шешу және арнайы емтихан (эссе/диктант)
021 Өнер
02110200
Дыбыс операторлық шеберлік
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, сольфеджиодан ауызша емтихан
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу, сольфеджиодан ауызша емтихан
02110300,
02110100
Графикалық және мультимедиялық дизайн
Сурет/кескіндеме
Сурет/кескіндеме
02110400,
02110200
Баспа ісі
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
02110500,

01140500,
01140200
Физическая культура и спорт
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
01140600,
01140300
Педагогика и методика преподавания языка и литературы основного среднего образования
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/дикт
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/дикт
01140700,
01140400
Информатика
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации
01140800,
01140500
Профессиональное обучение (по отраслям)
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/диктант
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, в том числе решение педагогической ситуации и специальный экзамен (эссе/диктант
021 Искусство
02110200
Звукооператорское мастерство
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, устный экзамен по сольфеджио
Собеседование на выявление профессиональной пригодности, устный экзамен по сольфеджио
02110300,
02110100
Графический и мультимедийный дизайн
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
02110400,
02110200
Издательское дело
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
02110500,

02110300
Полиграфиялық және орау өндірісінің технологиясы
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
02120100
Интерьер дизайны
Сурет және кескіндеме
Сурет және кескіндеме
02120200
Киім дизайны
Сурет және кескіндеме,
Сурет және кескіндеме
02120300
Өнеркәсіп өнімдерінің дизайны
Сурет және кескіндеме
Сурет және кескіндеме
02140100
Қалпына келтіру (түрлері бойынша)
Сурет және кескіндеме
Сурет және кескіндеме
02130100
Кескіндеме, мүсін және графика (түрлері бойынша)
Сурет/кескіндеме, композиция
Сурет/кескіндеме, композиция
02130200
Каллиграфия
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
02140100
Сәндік қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері (бейін бойынша)
Сурет/кескіндеме, композиция
Сурет/кескіндеме, композиция
02140200
Зергерлік іс
Сурет/кескіндеме, композиция
Сурет/кескіндеме, композиция
02150100
Аспаптық орындау (аспап түрлері бойынша)
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан

02110300
Технология полиграфического и упаковочного производства
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
02120100
Дизайн интерьера
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
02120200
Дизайн одежды
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
02120300
Дизайн промышленной продукции
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
02140100
Реставрация (по видам)
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
02130100
Живопись, скульптура и графика (по видам)
Рисунок/живопись, композиция
Рисунок/живопись, композиция
02130200
Каллиграфия
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
02140100
Декоративно-прикладное искусство и народные промыслы (по профилям)
Рисунок/живопись, композиция
Рисунок/живопись, композиция
02140200
Ювелирное дело
Рисунок/живопись, композиция
Рисунок/живопись, композиция
02150100
Инструментальное исполнительство (по видам инструментов)
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио

02150200
Музыка теориясы
Сольфеджиодан ауызша емтихан, музыка әдебиетінен ауызша емтихан
Сольфеджиодан ауызша емтихан, музыка әдебиетінен ауызша емтихан
02150300
Вокалдық өнер
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан
02150400
Хорды дирижерлау
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан
Музыкалық шығарма орындау, сольфеджиодан ауызша емтихан

02150200
Теория музыки
Устный экзамен по сольфеджио, устный экзамен по музыкальной литературе
Устный экзамен по сольфеджио, устный экзамен по музыкальной литературе
02150300
Вокальное искусство
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио
02150400
Хоровое дирижирование
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио
Исполнение музыкального произведения, устный экзамен по сольфеджио

02150500
Актерлік өнер
Актерлік шеберлік, сахна тілі
Актерлік шеберлік, сахна тілі
02150600
Цирк өнері
Акробатика/гимнастика, эквилибристика
Акробатика/гимнастика, эквилибристика
02150700
Хореографиялық өнері
Кәсіби жарамдылық (сыртқы сахналық және кәсіби физикалық параметрлері). Сахналық қойылым (би үйлесімділігі, әртіс өнері, музыкалық-ырғақтық қабілеті)
Кәсіби жарамдылық (сыртқы сахналық және кәсіби физикалық параметрлері). Сахналық қойылым (би үйлесімділігі, әртіс өнері, музыкалық-ырғақтық қабілеті)

02150500
Актерское искусство
Актерское мастерство, сценическая речь
Актерское мастерство, сценическая речь
02150600
Цирковое искусство
Акробатика/гимнастика, эквилибристика
Акробатика/гимнастика, эквилибристика
02150700
Хореографическое искусство
Профессиональная пригодность (внешние сценические и профессиональные физические данные). Сценический показ (танцевальная координация, артистизм, музыкально-ритмические данные)
Профессиональная пригодность
(внешние сценические и профессиональные физические данные). Сценический показ (танцевальная координация, артистизм, музыкально-ритмические данные)

02150800
Театр-декорациялық өнері (бейін бойынша)
Сурет/кескіндеме, композиция
Сурет/кескіндеме, композиция
02150900,
02150100
Әлеуметтік-мәдени қызмет (түрлері бойынша)
Экзерсис пен комбинация (немесе этюдтар және қойылымдар), Шығармашылық қабілеттерін айқындау
Экзерсис пен комбинация (немесе этюдтар және қойылымдар), Шығармашылық қабілеттерін айқындау
02151000,
02150200
Халықтық көркем шығармашылығы (түрлері бойынша)
Экзерсис пен комбинация (немесе этюдтар және қойылымдар), Шығармашылық қабілеттерін айқындау
Экзерсис пен комбинация (немесе этюдтар және қойылымдар), Шығармашылық қабілеттерін айқындау

02150800
Театрально- декорационное искусство (по профилю)
Рисунок/живопись, композиция
Рисунок/живопись, композиция
02150900,
02150100
Социально-культурная деятельность (по видам)
Экзерсис и комбинация (или этюды и сценки), выявление творческих способностей
Экзерсис и комбинация (или этюды и сценки), выявление творческих способностей
02151000,
02150200
Народное художественное творчество (по видам)
Экзерсис и комбинация (или этюды и сценки), выявление творческих способностей
Экзерсис и комбинация (или этюды и сценки), выявление творческих способностей

02210100
Исламтану
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
02210200
Теология
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
02210300
Хадистану
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін әңгімелесу
03220100
Библиотечное дело
Әдебиет бойынша ауызша емтихан
Әдебиет бойынша ауызша емтихан
071 Инженерия және инженерлік іс
07310100
Архитектура
Сурет
Сурет және кескіндеме

02210100
Исламоведение
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
02210200
Теология
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
02210300
Хадисоведение
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
Собеседование на выявление профессиональной пригодности
03220100
Библиотечное дело
Устный экзамен по литературе
Устный экзамен по литературе
071 Инженерия и инженерное дело
07310100
Архитектура
Рисунок
Рисунок и черчение

07310400
Дизайн, азаматтық ғимараттарды жобалау, қалпына келтіру, қайта құру
Сурет және кескіндеме
Сурет және кескіндеме
07310500
Ландшафтық дизайн
Сурет және кескіндеме
Сурет және кескіндеме
091 Денсаулық сақтау
09110100
Стоматология
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
09110200
Ортопедиялық стоматология
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан

07310400
Дизайн, реставрация и реконструкция гражданских зданий
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
07310500
Ландшафтный дизайн
Рисунок и живопись
Рисунок и живопись
091 Здравоохранение
09110100
Стоматология
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
09110200
Стоматология ортопедическая
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету

09140100
Лабораториялық диагностика
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
09160100
Фармация
-
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
09880100
Медициналық-профилактикалық іс
-
Кәсіби жарамдылықты анықтау үшін тестілеу және профильді пән бойынша арнайы емтихан
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 150-НҚ бұйрығына
4-қосымша
Олимпиадалық резервтің
республикалық, облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мамандандырылған мектеп-
интернат-колледждері және
спорттағы дарынды балаларға
арналған облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мектеп-интернаттарын
қоспағанда, техникалық және
кәсіптік, орта білімнен кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік
қағидаларына
5-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім мамандықтарының бейіні бойынша жалпы білім беру пәндерінің тізбесі
Техникалық және кәсіптік білім мамандығының коды
Мамандықтың атауы
Бейіндік пән атауы
Негізгі орта білім (жалпы негізгі)
Орта білім (жалпы орта)
011 Білім
01120100
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Биология
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01130100
Логопедия
-
-
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01130100
Тәрбие жұмысын ұйымдастыру (деңгейлері бойынша)
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01130200
Қосымша білім беру
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Биология
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
Әдебиет немесе шетел тілі (біліктілігіне байланысты)
Биология
Әдебиет немесе шетел тілі (біліктілігіне байланысты)
Биология
01140200
Музыкалық білім беру
1 шығармашылық емтихан
Қазақстан тарихы
1 шығармашылық емтихан
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01140300
Көркем еңбек
2 шығармашылық емтихан
-
2 шығармашылық емтихан
-
01140400
Өзін-өзі тану
Қазақстан тарихы
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Алгебра және анализ бастамалары
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
01140500, 01140200
Дене тәрбиесі және спорт
Мамандандыру бойынша нормативтерді тапсыру. Карантин жағдайларында, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда спорттық көрсеткіштер және жетістіктер бойынша портфолио
Биология
Мамандандыру бойынша нормативтерді тапсыру. Карантин жағдайларында, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда спорттық көрсеткіштер және жетістіктер бойынша портфолио
Биология

09140100
Лабораторная диагностика
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
09160100
Фармация
-
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
09880100
Медико-профилактическое дело
-
Тестирование на выявление профессиональной пригодности и специальный экзамен по профильному предмету
Приложение 4 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 150-НҚ
Приложение 5
к Типовым правилам приема
на обучение в организации
образования, реализующие
образовательные программы
технического и профессионального,
послесреднего образования,
за исключением
республиканских, областных,
городов республиканского
значения и столицы
специализированных школ-
интернатов-колледжей
олимпийского резерва и
областных, городов
республиканского значения и
столицы школ-интернатов для
одаренных в спорте детей
Перечень
профильных предметов для специальностей технического и профессионального, послесреднего образования
Код специальности технического и профессионального образования
Наименование специальности
Наименование профильного предмета:
основное среднее образование (основное общее)
среднего образования (среднее общее)
011 Образование
01120100
Дошкольное воспитание и обучение
Литература (по языкам обучения)
Биология
Биология
Литература (по языкам обучения)
01130100
Логопедия
-
-
Биология
Литература (по языкам обучения)
01130100
Организация воспитательной работы (по уровням)
Биология
Литература (по языкам обучения)
Биология
Литература (по языкам обучения)
01130200
Дополнительное образование
Биология
Литература (по языкам обучения)
Биология
Литература (по языкам обучения)
01140100
Педагогика и методика начального обучения
Литература или иностранный язык (в зависимости от квалификации)
Биология
Литература или иностранный язык (в зависимости от квалификации)
Биология
01140200
Музыкальное образование
1 творческий экзамен
История Казахстана
1 творческий экзамен
Литература (по языкам обучения)
01140300
Художественный труд
2 творческих экзамена
-
2 творческих экзамена
-
01140400
Самопознание
История Казахстана
Литература (по языкам обучения)
Алгебра и начала анализа
Литература (по языкам обучения)
01140500, 01140200
Физическая культура и спорт
Творческий экзамен (сдача нормативов по специализации). В случаях карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера портфолио абитуриента по спортивным показателям и достижениям
Биология
Творческий экзамен (сдача нормативов по специализации). В случаях карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера портфолио абитуриента по спортивным показателям и достижениям
Биология

02210100
Исламтану
2 шығармашылық емтихан
-
2 шығармашылық емтихан
-
02210200
Теология
Қазақстан тарихы
География
Дүниежүзі тарихы
География
02210300
Хадистану
Қазақстан тарихы
География
Дүниежүзі тарихы
География
02310100
Аударма ісі (түрлері бойынша)
Шетел тілі
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Шетел тілі
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
03 Әлеуметтік ғылымдар және ақпарат
03220100
Кітапхана ісі
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Қазақстан тарихы
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Дүниежүзі тарихы
03220200
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және мұрағаттану
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Қазақстан тарихы
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Дүниежүзі тарихы
041 Кәсіпкерлік, басқару және құқық
04110100
Есеп және аудит
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
04120100
Банк және сақтандыру ісі
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
04120200, 04120100
Бағалау (түрлері бойынша)
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
04130100
Менеджмент (қолдану салалары бойынша)
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
География
04130200
Логистика (салалар бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
География
04140100
Маркетинг (салалар бойынша)
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
География
042 Құқық
04210100
Құқықтану
Құқық негіздері
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Дүниежүзі тарихы
Құқық негіздері
052 Қоршаған орта
05220100
Экология және табиғатты қорғау қызметі (түрлері бойынша)
Алгебра
Химия
Химия
География
05220200
Табиғи ресурстарды қорғау және ұтымды пайдалану (салалар бойынша)
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
053 Физикалық ғылымдар
05320100
Геологиялық суретке түсіру, пайдалы қазба кен орындарын іздеу мен барлау (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
05320200
Пайдалы қазба кен орындарын іздеу мен барлаудың технологиясы мен техникасы
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
05320300
Гидрогеология және инженерлік геология
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
05320400
Пайдалы қазбалар кен орындарын іздеу мен барлаудың геофизикалық әдістері
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
05320500
Метеорология
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
054 Математика және статистика
05420100
Статистика
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
06120100
Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
06120200
Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика

02210100
Исламоведение
2 творческих экзамена
-
2 творческих экзамена
-
02210200
Теология
История Казахстана
География
Всемирная история
География
02210300
Хадисоведение
История Казахстана
География
Всемирная история
География
02310100
Переводческое дело (по видам)
Иностранный язык
Литература (по языкам обучения)
Иностранный язык
Литература (по языкам обучения)
03 Социальные науки и информации
03220100
Библиотечное дело
Литература (по языкам обучения)
История Казахстана
Литература (по языкам обучения)
Всемирная История
03220200
Документационное обеспечение управления и архивоведение
Литература (по языкам обучения)
История Казахстана
Литература (по языкам обучения)
Всемирная история
041 Бизнес и управление
04110100
Учет и аудит
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
04120100
Банковское и страховое дело
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
04120200, 04120100
Оценка (по видам)
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
04130100
Менеджмент (по отраслям и областям применения)
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
География
04130200
Логистика (по отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
География
04140100
Маркетинг (по отраслям)
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
География
042 Право
04210100
Правоведение
Основы права
Литература по языкам обучения
Всемирная история
Основы права
052 Окружающая среда
05220100
Экология и природоохранная деятельность (по видам)
Алгебра
Химия
Химия
География
05220200
Охрана и рациональное использование природных ресурсов (по отраслям)
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
053 Физические науки
05320100
Геологическая съемка, поиск и разведка месторождений полезных ископаемых (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Химия
05320200
Технология и техника разведки месторождений полезных ископаемых
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Химия
05320300
Гидрогеология и инженерная геология
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Химия
05320400
Геофизические методы поиска и разведки месторождений полезных ископаемых
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Химия
05320500
Метеорология
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
054 Математика и статистика
05420100
Статистика
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
061 Информационно-коммуникационные технологии
06120100
Вычислительная техника и информационные сети (по видам)
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
06120200
Системы информационной безопасности
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика

06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
068 Ақпараттық және коммуникациялық технологияларға қатысты пәнаралық бағдарламалар мен біліктіліктер
06880100
Аддитивті өндіріс технологиясы
Химия
Информатика
Химия
Информатика
071 Инженерия және инженерлік іс
07110100
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
Химия
Физика
Химия
Физика
07110200, 07110300
Коксохимиялық өндірісі
Химия
Физика
Химия
Физика
07110300, 07110400
Изотоптарды бөлу технологиясы және вакуумдық техника
Химия
Физика
Химия
Физика
07110400, 07110200
Зертханалық технология
Химия
Физика
Химия
Физика
07110500
Мұнай мен газды қайта өңдеу технологиясы
Химия
Физика
Химия
Физика
07120100
Қалдықтарды қайта өңдеу
Химия
Биология
Химия
Биология
07120200
Экологиялық қондырғыларды пайдалану және қызмет көрсету
Химия
Физика
Химия
Физика
07130100
Электр жабдықтары (түрлері және салалары бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07130200, 07130100
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07130300
Жылу электр станцияларының жылу энергетикалық қондырғылары
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07130400
Жылу техникалық жабдықтар және жылу мен жабдықтау жүйелері (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07130500
Жаңартылатын энергетика
Алгебра
Физика
Физика
Алгебра и начала анализа
07130600
Темір жолдың электротехникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07130700, 07130200
Электромеханикалық жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану (түрлері және салалары бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07140100
Технологиялық процесстерді автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07140200
Өндірістің автоматтандырылған жүйелеріне қызмет көрсету және жөндеу (салалар бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07140300, 07140200
Мехатроника (салалар бойынша)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140400, 07140300
Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140500
Сандық техника (түрлері бойынша)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140600, 07140400
Медициналық техниканы монтаждау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07140700
Автоматика, телемеханика және темір жол көлігіндегі қозғалысты басқару
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика

06130100
Программное обеспечение (по видам)
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
068 Междисциплинарные программы и квалификации, связанные с информационно-коммуникационными технологиями
06880100
Аддитивные технологии производства
Химия
Информатика
Химия
Информатика
071 Инженерия и инженерное дело
07110100
Химическая технология и производство (по видам)
Химия
Физика
Химия
Физика
07110200, 07110300
Коксохимическое производство
Химия
Физика
Химия
Физика
07110300, 07110400
Технология разделения изотопов и вакуумная техника
Химия
Физика
Химия
Физика
07110400, 07110200
Лабораторная технология
Химия
Физика
Химия
Физика
07110500
Технология переработки нефти и газа
Химия
Физика
Химия
Физика
07120100
Переработка отходов
Химия
Биология
Химия
Биология
07120200
Эксплуатация и обслуживание экологических установок
Химия
Физика
Химия
Физика
07130100
Электрооборудование (по видам и отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07130200, 07130100
Электроснабжение (по отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07130300
Теплоэнергетические установки тепловых электрических станций
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07130400
Теплотехническое оборудование и системы теплоснабжения (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07130500
Возобновляемая энергетика
Алгебра
Физика
Физика
Алгебра и начала анализа
07130600
Электроснабжение, эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт электротехнических систем железных дорог
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Информатика
07130700, 07130200
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация электромеханического оборудования (по видам и отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Информатика
07140100
Автоматизация и управление технологическими процессами (по профилю)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07140200
Техническое обслуживание и ремонт автоматизированных систем производства (по отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07140300, 07140200
Мехатроника (по отраслям)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140400, 07140300
Робототехника и встраиваемые системы (по отраслям)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140500
Цифровая техника (по видам)
Физика
Информатика
Физика
Информатика
07140600, 07140400
Монтаж, техническое обслуживание и ремонт медицинской техники
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07140700
Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика

07140800
Темір жол көлігінде жедел технологиялық байланыс құрылғыларын пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07140900, 07140500
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
Алгебра
Физика
Физика
Информатика
07141000
Пошта байланысы
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07150100
Машина жасау технологиясы (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07150200
Нақты машина жасау
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07150300
Токарлық іс (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07150400, 07150500
Металл өңдеу (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07150500
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07150600
Слесарлық іс (салалар және түрлері бойынша)
Физика
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
07150700
Жүк көтергіш машиналар мен транспортерлер
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07150800
Геологиялық барлау жабдықтары
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07150900
Тоңазытқыш-компрессорлық машиналар мен қондырғыларды пайдалану мен монтаждау
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151000
Полиграфиялық өндіріс жабдықтарын пайдалану және жөндеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151100
Машиналар мен жабдықтарды пайдалану (өнеркәсіп салалары бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151200
Құю өндірісі
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151300, 07150300
Қара металдар металлургиясы
Алгебра
Физика
Химия
Физика
07151400, 07150200
Түсті металдар металлургиясы
Алгебра
Физика
Химия
Физика
07151500
Домна пешіне қызмет көрсету және жөндеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151600
Болатты пештен тыс өңдеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151700
Отқа төзімді заттар өндірісі
Алгебра
Физика
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
07151800
Прокаттау өндірісі
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07151900
Құбыр өндірісі
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160100
Радиоэлектронды көлік жабдықтарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (көлік түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160200
Теңіз техникасын электрорадиолық монтаждау
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07160300
Темір жол жылжымалы құрамының өндірісі (түрлері бойынша
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160400
Темір жол көлігінің көтергіш-көлік, құрылыс-жол машиналары мен механизмдерін техникалық пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика

07140800
Эксплуатация устройств оперативной технологической связи на железнодорожном транспорте
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07140900, 07140500
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
Алгебра
Физика
Физика
Информатика
07141000
Почтовая связь
Физика
География
Алгебра и начала анализа
Информатика
07150100
Технология машиностроения (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Информатика
07150200
Точное машиностроение
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07150300
Токарное дело (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07150400, 07150500
Металлообработка (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07150500
Сварочное дело (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Информатика
07150600
Слесарное дело (по отраслям и видам)
Физика
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
07150700
Грузоподъемные машины и транспортеры
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07150800
Геологоразведочное оборудование
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07150900
Монтаж и эксплуатация холодильно-компрессорных машин и установок
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151000
Эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт оборудования полиграфического производства
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151100
Эксплуатация и техническое обслуживание машин и оборудования (по отраслям промышленности)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151200
Литейное производство
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151300, 07150300
Металлургия черных металлов
Алгебра
Физика
Химия
Физика
07151400, 07150200
Металлургия цветных металлов
Алгебра
Физика
Химия
Физика
07151500
Техническое обслуживание и ремонт доменной печи
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151600
Внепечная обработка стали
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151700
Производство огнеупоров
Алгебра
Физика
Физика
Алгебра и начала анализа
07151800
Прокатное производство
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07151900
Трубное производство
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160100
Эксплуатация и техническое обслуживание радиоэлектронного транспортного оборудования (по видам транспорта)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160200
Электрорадиомонтаж морской техники
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160300
Производство подвижного состава железных дорог (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160400
Эксплуатация и техническое обслуживание подъемно-транспортных, строительно-дорожных машин и механизмов железнодорожного транспорта
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика

07160500
Темір жолдың жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160600
Темір жолдың вагондар мен рефрижераторлы жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160700, 07160200
Қалалық электр көлігін пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07160800, 07160400
Жердегі авиациялық радиэлектронды жабдықтарды техникалық пайдалану
Физика
Шетел тілі
Физика
Шетел тілі
07160900, 07160500
Жердегі қызмет көрсету әуе кемесі
Физика
Шетел тілі
Физика
Шетел тілі
07161000, 07160600
Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Физика
Шетел тілі
Физика
Шетел тілі
07161100, 07160700
Қашықтықтан басқарылатын авиациялық жүйе
Алгебра
Шетел тілі
Алгебра және анализ бастамалары
Шетел тілі
07161200, 07160800
Әуе кемелерін пайдалану және ұшу-ақпараттық қамтамасыз ету
Алгебра
Шетел тілі
Алгебра және анализ бастамалары
Шетел тілі
07161300, 07160300
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07161400
Автомобиль құрастыру
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07161500
Кеме жасау және кеме машиналары мен механизмдеріне техникалық қызмет көрсету
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07161600, 07160900
Ауыл шаруашылығын механикаландыру
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07161700, 07161000
Ауыл шаруашылығы техникасын пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
072 Өндірістік және өңдеу салалары
07210100
Ет және ет өнімдерін өндіру
Химия
Биология
Химия
Биология
07210200
Сүт және сүт өнімдерін өндіру
Химия
Биология
Химия
Биология
07210300
Нан пісіру, макарон және кондитер өндірісі
Химия
Биология
Химия
Биология
07210400
Қант өндірісі
Химия
Биология
Химия
Биология
07210500
Тұрмыстық (асханалық) тұзды өндіру және өңдеу
Химия
Биология
Химия
Биология
07210600
Сыра, алкогольсіз сусындар және спиртті ішімдіктер өндірісі
Химия
Биология
Химия
Биология
07210700
Майлар және май алмастырғыштар өндірісі
Химия
Биология
Химия
Биология
07210800
Темекі өнімдерінің өндірісі
Биология
Физика
Химия
Физика
07210900
Балық өндірісі
Биология
Химия
Химия
Биология
07211000
Жемістер мен көкөністерді сақтау және қайта өңдеу
Химия
Биология
Химия
Биология
07211100
Консервілер және тағам концентраттарын өндіру
Химия
Биология
Химия
Биология
07211200, 07210200
Элеватор, ұн тарту, жарма және құрама жем өндірісі
Биология
Химия
Химия
Биология

07160500
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание тягового подвижного состава железных дорог
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160600
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание вагонов и рефрижераторного подвижного состава железных дорог
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160700, 07160200
Эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт городского электротранспорта
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07160800, 07160400
Техническая эксплуатация наземного авиационного радиоэлектронного оборудования
Физика
Иностранный язык
Физика
Иностранный язык
07160900, 07160500
Наземное обслуживание воздушных судов
Физика
Иностранный язык
Физика
Иностранный язык
07161000, 07160600
Техническое обслуживание и ремонт воздушного судна
Физика
Иностранный язык
Физика
Иностранный язык
07161100, 07160700
Дистанционно пилотируемая авиационная система
Алгебра
Иностранный язык
Алгебра и начала анализа
Иностранный язык
07161200, 07160800
Эксплуатация воздушных судов и полетно-информационное обеспечение
Алгебра
Иностранный язык
Алгебра и начала анализа
Иностранный язык
07161300, 07160300
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07161400
Автомобилестроение
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07161500
Судостроение и техническое обслуживание судовых машин и механизмов
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07161600, 07160900
Механизация сельского хозяйства
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07161700, 07161000
Эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт сельскохозяйственной техники
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
072 Производственные и обрабатывающие отрасли
07210100
Производство мяса и мясных продуктов
Химия
Биология
Химия
Биология
07210200
Производство молока и молочной продукции
Химия
Биология
Химия
Биология
07210300
Хлебопекарное, макаронное и кондитерское производство
Химия
Биология
Химия
Биология
07210400
Сахарное производство
Химия
Биология
Химия
Биология
07210500
Добыча и производство поваренной соли
Химия
Биология
Химия
Биология
07210600
Производство пива, безалкогольных и спиртных напитков
Химия
Биология
Химия
Биология
07210700
Производство жиров и жирозаменителей
Химия
Биология
Химия
Биология
07210800
Производство табачных изделий
Биология
Физика
Химия
Физика
07210900
Рыбное производство
Биология
Химия
Химия
Биология
07211000
Хранение и переработка плодов и овощей
Химия
Биология
Химия
Биология
07211100
Производство консервов и пищевых концентратов
Химия
Биология
Химия
Биология
07211200, 07210200
Элеваторное, мукомольное, крупяное и комбикормовое производство
Биология
Химия
Химия
Биология

07211300, 07210100
Тағам өндірісінің технологиясы
Химия
Биология
Химия
Биология
07211400, 07210300
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу технологиясы
Биология
Химия
Биология
Химия
07220100
Құрылыс бұйымдары мен конструкцияларын өндіру
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07220200, 07220100
Темір-бетон және металл бұйымдарын өндіру (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07220300
Химиялық талшықтар өндірісі
Химия
Физика
Химия
Физика
07220400
Шыныталшық және шыныдан жасалған заттар өндірісі
Химия
Физика
Химия
Физика
07220500
Шина өндірісі
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
07220600
Резеңке-техникалық өндірісі
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
07220700, 07220200
Полимерлік өндіріс технологиясы
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
07220800
Кабель өндірісі
Алгебра
Химия
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
07220900
Керамикалық өндіріс
Химия
Физика
Химия
Физика
07221000
Фарфор және фаянс бұйымдарын дайындау
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
07221100
Қиын балқитын бейметалл және силикатты материалдар мен бұйымдардың технологиясы
Химия
Физика
Химия
Физика
07221200, 07150400
Композиттік материалдар мен бұйымдарды өндіру технологиясы
Химия
Физика
Химия
Физика
07221300
Тас өңдеу өндірісі
Химия
Физика
Химия
Физика
07221400
Жиһаз өндірісі
Алгебра
Информатика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
07221500
Наноматериалдар негізіндегі бұйымдар технологиясы
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
07230100
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
07230200
Тері және тон бұйымдарын өндіру технологиясы
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
07230300
Тері мен былғарыны химиялық өңдеу
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
07230400
Тоқыма өндірісі (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07230500
Иіру және түту өндірісі технологиясы (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07230600
Талшықты материалдарды өңдеу технологиясы
Химия
Физика
Химия
Физика
07230700
Мата емес тоқыма материалдар технологиясы
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07230800
Трикотаж, тоқыма, галантерея бұйымдары технологиясы
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07230900
Әрлеу өндірісі (бейін бойынша)
Химия
Физика
Химия
Физика
07231000
Аяқ-киім ісі
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
07231100
Аяқ-киім өндірісі (түрлері бойынша)
Алгебра
Химия
Алгебра және анализ бастамалары
Химия
07240100
Пайдалы қазбалардың кен орындарын жер астында өңдеу
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика

07211300, 07210100
Технология производства пищевых продуктов
Химия
Биология
Химия
Биология
07211400, 07210300
Технология производства и переработки продукции растениеводства
Биология
Химия
Биология
Химия
07220100
Производство строительных изделий и конструкций
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07220200, 07220100
Производство железобетонных и металлических изделий (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07220300
Производство химических волокон
Химия
Физика
Химия
Физика
07220400
Производство стекловолокон и стеклоизделий
Химия
Физика
Химия
Физика
07220500
Производство шин
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
07220600
Резинотехническое производство
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
07220700, 07220200
Технология полимерного производства
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
07220800
Кабельное производство
Алгебра
Химия
Физика
Алгебра и начала анализа
07220900
Керамическое производство
Химия
Физика
Химия
Физика
07221000
Изготовление фарфоровых и фаянсовых изделий
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
07221100
Технология тугоплавких неметаллических и силикатных материалов и изделий
Химия
Физика
Химия
Физика
07221200, 07150400
Технология производства композитных материалов и изделий
Химия
Физика
Химия
Физика
07221300
Камнеобрабатывающее производство
Химия
Физика
Химия
Физика
07221400
Мебельное производство
Алгебра
Информатика
Алгебра и начала анализа
Информатика
07221500
Технология изделий на основе наноматериалов
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
07230100
Швейное производство и моделирование одежды
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
07230200
Технология производства меховых и шубных изделий
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
07230300
Химическая обработка кожи и меха
Химия
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
07230400
Ткацкое производство (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07230500
Технология прядильного и чесального производства (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07230600
Технология обработки волокнистых материалов
Химия
Физика
Химия
Физика
07230700
Технология нетканых текстильных материалов
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07230800
Технология трикотажных, текстильных, галантерийных изделий
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07230900
Отделочное производство (по профилю)
Химия
Физика
Химия
Физика
07231000
Обувное дело
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
07231100
Обувное производство (по видам)
Алгебра
Химия
Алгебра и начала анализа
Химия
07240100
Подземная разработка месторождений полезных ископаемых
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика

07320200
Құрылыстағы сметалық жұмыс
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320300
Ғимараттарды жобалау мен пайдаланудың автоматтандырылған жүйелері
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320400
Жылжымайтын мүлікті басқару
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320500
Гидротехникалық құрылыс
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320600
Жергілікті магистральдық және желілік құбырларды монтаждау
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320700
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы және пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320800
Темір жол құрылысы, жол және жол шаруашылығы
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07320900
Қала қатынас жолдарын салу және пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321000, 07320800
Лифт шаруашылығы және эскалаторлар (түрлері бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321100, 07320900
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің инженерлік жүйелерін монтаждау және пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321200
Газбен қамтамасыз ету жабдықтары мен жүйелерін құрастыру және пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321300
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің тазарту құрылыстарын пайдалану
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321400
Гидротехникалық мелиорация
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
07321500, 07321000
Көпірлер мен көлік тоннельдері
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
078 Жобалаумен, өндірумен және құрылыспен байланысты пәнаралық бағдарламалар мен біліктіліктер
07880100
Стандарттау, метрология және сертификаттау (салалар бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
081 Ауыл шаруашылығы
08110100
Агрономия
Биология
Химия
Биология
Химия
08110200
Агрохимия
Биология
Химия
Биология
Химия
08110300
Жеміс-көкөніс шаруашылығы
Химия
Биология
Химия
Биология
08110400
Өсімдікті қорғау және карантин
Биология
Химия
Биология
Химия
08110500
Зоотехния
Биология
Химия
Биология
Химия
08110600
Ара өсіру және жібек шаруашылығы
Биология
Химия
Биология
Химия
08110700
Балық шаруашылығы (түрлері бойынша)
Биология
Алгебра
Биология
Алгебра және анализ бастамалары
08120100
Бақ-саябақ шаруашылығы
Алгебра
Биология
Химия
Биология
08120200
Жылы жай шаруашылығын ұйымдастыру
Биология
Химия
Биология
Химия
082 Орман шаруашылығы
08210100
Орман шаруашылығы (түрлері бойынша)
Алгебра
Биология
Химия
Биология
08210200
Аңшылық және аң өсіру шаруашылығы
Биология
Химия
Биология
Химия
084 Ветеринария
08410100
Ветеринария
Биология
Химия
Биология
Химия
09 Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету
091 Денсаулық сақтау

07320200
Сметное дело в строительстве
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320300
Автоматизированные системы проектирования и эксплуатации зданий
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320400
Управление недвижимостью
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320500
Гидротехническое строительство
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320600
Монтаж магистральных локальных и сетевых трубопроводов
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320700
Строительство и эксплуатация автомобильных дорог и аэродромов
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320800
Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07320900
Строительство и эксплуатация городских путей сообщения
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321000, 07320800
Лифтовое хозяйство и эскалаторы (по видам)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321100, 07320900
Монтаж и эксплуатация инженерных систем объектов жилищно-коммунального хозяйства
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321200
Монтаж и эксплуатация оборудования и систем газоснабжения
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321300
Эксплуатация очистных сооружений систем водоснабжения и водоотведения
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321400
Гидротехническая мелиорация
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
07321500, 07321000
Мосты и транспортные тоннели
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
078 Междисциплинарные программы и квалификации, связанные с проектированием, производством и строительством
07880100
Стандартизация, метрология и сертификация (по отраслям)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
081 Сельское хозяйство
08110100
Агрономия
Биология
Химия
Биология
Химия
08110200
Агрохимия
Биология
Химия
Биология
Химия
08110300
Плодоовощеводство
Химия
Биология
Химия
Биология
08110400
Защита и карантин растений
Биология
Химия
Биология
Химия
08110500
Зоотехния
Биология
Химия
Биология
Химия
08110600
Пчеловодство и шелководство
Биология
Химия
Биология
Химия
08110700
Рыбное хозяйство (по видам)
Биология
Алгебра
Биология
Алгебра и начала анализа
08120100
Садово-парковое хозяйство
Алгебра
Биология
Химия
Биология
08120200
Организация тепличного хозяйства
Биология
Химия
Биология
Химия
082 Лесное хозяйство
08210100
Лесное хозяйство
Алгебра
Биология
Химия
Биология
08210200
Охотоведение и звероводство
Биология
Химия
Биология
Химия
084 Ветеринария
08410100
Ветеринария
Биология
Химия
Биология
Химия
09 Здравоохранение и социальное обеспечение
091 Здравоохранение

09110100
Стоматология
Биология
Химия
Биология
Химия
09110200
Ортопедиялық стоматология
Биология
Химия
Биология
Химия
09120100
Емдеу ісі
Биология
Химия
Биология
Химия
09130100
Мейіргер ісі
Биология
Химия
Биология
Химия
09130200
Акушерлік іс
-
-
Биология
Химия
09140100
Лабораториялық диагностика
Биология
Химия
Биология
Химия
09140100
Медициналық оптика
Биология
Химия
Биология
Химия
09160100
Фармация
-
-
Химия
Биология
092 Әлеуметтік қамсыздандыру
09230100
Әлеуметтік жұмыс
Қазақстан тарихы
Биология
Дүниежүзі тарихы
Биология
098 Междисциплинарные программы и квалификации, связанные со здравоохранением и социальным обеспечением
09880100
Гигиена және эпидемиология
-
-
Биология
Химия
101 Қызмет көрсету саласы
10110100
Бұйымдарды химиялық тазалау және бояу
Химия
Физика
Химия
Физика
10120100
Шаштараз өнері
Химия
Информатика
Химия
Информатика
10120200
Эстетикалық косметология
Химия
Биология
Химия
Биология
10130100
Қонақ үй бизнесі
География
Шетел тілі
География
Шетел тілі
10130200
Тамақтану саласында қызмет көрсетуді ұйымдастыру
Алгебра
Шетел тілі
Алгебра және анализ бастамалары
Шетел тілі
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
Алгебра
Биология
Алгебра және анализ бастамалары
Биология
10150100
Туризм
География
Шетел тілі
География
Шетел тілі
10150200
Дестинацияны басқару
География
Шетел тілі
География
Шетел тілі
102 Гигиена және өндірісте еңбекті қорғау
10220100
Еңбекті қорғау және технологиялық процестердің қауіпсіздігі
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Информатика
103 Қауіпсіздік қызметі
10320100
Өрт қауіпсіздігі
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
10320200
Төтенше жағдайда қорғау (салалар бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
104 Көлік қызметі
10410100
Әуе тасымалдауларын ұйымдастыру
Алгебра
Шетел тілі
Алгебра және анализ бастамалары
Шетел тілі
10410200, 10410300
Темір жолкөлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
10410300, 10410400
Автомобиль көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
10410400, 10410500
Жолқозғалысын ұйымдастыру
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
10410500, 10410600
Cу көлігін пайдалану (бейін бойынша)
Алгебра
Физика
Алгебра және анализ бастамалары
Физика
Жүктеу
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 150-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Олимпиадалық резервтің
республикалық, облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мамандандырылған мектеп-
интернат-колледждері және
спорттағы дарынды балаларға
арналған облыстық,
республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың
мектеп-интернаттарын
қоспағанда, техникалық және
кәсіптік, орта білімнен кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік
қағидаларына
1-қосымша
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері

09110100
Стоматология
Биология
Химия
Биология
Химия
09110200
Стоматология ортопедическая
Биология
Химия
Биология
Химия
09120100
Лечебное дело
Биология
Химия
Биология
Химия
09130100
Сестринское дело
Биология
Химия
Биология
Химия
09130200
Акушерское дело
-
-
Биология
Химия
09140100
Лабораторная диагностика
Биология
Химия
Биология
Химия
09140200
Медицинская оптика
Биология
Химия
Биология
Химия
09160100
Фармация
-
-
Химия
Биология
092 Социальное обеспечение
09230100
Социальная работа
История Казахстана
Биология
Всемирная история
Биология
098 Междисциплинарные программы и квалификации, связанные со здравоохранением и социальным обеспечением
09880100
Гигиена и эпидемиология
-
-
Биология
Химия
101 Сфера обслуживания
10110100
Химическая чистка и крашение изделий
Химия
Физика
Химия
Физика
10120100
Парикмахерское искусство
Химия
Информатика
Химия
Информатика
10120200
Эстетическая косметология
Химия
Биология
Химия
Биология
10130100
Гостиничный бизнес
География
Иностранный язык
География
Иностранный язык
10130200
Организация обслуживания в сфере питания
Алгебра
Иностранный язык
Алгебра и начала анализа
Иностранный язык
10130300
Организация питания
Алгебра
Биология
Алгебра и начала анализа
Биология
10150100
Туризм
География
Иностранный язык
География
Иностранный язык
10150200
Управление дестинацией
География
Иностранный язык
География
Иностранный язык
102 Гигиена и охрана труда на производстве
10220100
Охрана труда и безопасность технологических процессов
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Информатика
103 Службы безопасности
10320100
Пожарная безопасность
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
10320200
Защита в чрезвычайных ситуациях (по профилю)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
104 Транспортные услуги
10410100
Организация воздушных перевозок
Алгебра
Иностранный язык
Алгебра и начала анализа
Иностранный язык
10410200, 10410300
Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
10410300, 10410400
Организация перевозок и управление движением на автомобильном транспорте
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
10410400, 10410500
Организация дорожного движения
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
10410500, 10410600
Эксплуатация водного транспорта (по профилю)
Алгебра
Физика
Алгебра и начала анализа
Физика
Скачать
Приложение 5 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 150-НҚ
Приложение 1
к Типовым правилам приема
на обучение в организации
образования, реализующие
образовательные программы
технического и профессионального,
послесреднего образования, за
исключением республиканских,
областных, городов республиканского
значения и столицы
специализированных школ-
интернатов-колледжей
олимпийского резерва и
областных, городов
республиканского значения и
столицы школ-интернатов для
одаренных в спорте детей
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования"
1
Наименование услугодателя
Организации технического и профессионального, послесреднего образования (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)