"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2026 жылғы 19 мамырдағы № 191-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 21 мамырда № 38769 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік (қызмет көрсету) қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап:
Қағидалардың 7-тармағы мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"7. Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) келтірілген мемлекеттік қы зметті көрсету үшін қажетті құжаттарды жібереді.
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге арналған өтініштерді ресімдеу Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының (бұдан әрі – Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидалары) 1-қосымшасына сәйкес Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензиялар беруге арналған өтінішті ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулықпен регламенттеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжатты портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
Қағидалардың 10-тармағы мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 19 мая 2026 года № 191-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2026 года № 38769
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей" (далее - Правила).
2. Комитету государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Установить, что с 12 июля 2026 года:
пункт 7 Правил действует в следующей редакции:
"7. Физическое или юридическое лицо (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее - портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).
Оформление заявлений на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей регламентируется Инструкцией по оформлению заявлений на выдачу лицензий на экспорт или импорт отдельных видов товаров и оформлению таких лицензий согласно приложению 1 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125 (далее - Правила выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами).
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
пункт 10 Правил действует в следующей редакции:

"10. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осындай құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған кезде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған уәжді бас тартуды (бұдан әрі – уәжді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "цифрлық үкімет" төлем шлюзі арқылы төлеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
Қағидалардың 13-тармағы мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"13. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
Қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Барлық түрлері бойынша: "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz. веб-порталы
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық түрлері бойынша: электрондық (ішінара цифрландырылған).
";
реттік нөмірлері 8, 9, 10 және 11-жолдар мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру кезінде 10 (он) айлық есептік көрсеткіш. Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады. Төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілердің жұмыс графигі

"10. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет полноту таких документов и, при установлении неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "цифрового правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 13 Правил действует в следующей редакции:
"13. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
в приложении 1 к Правилам:
строка, порядковый номер 4, действует в следующей редакции:
"
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz.
";
строка, порядковый номер 6, действует в следующей редакции:
"
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично цифровизированная).
";
строки, порядковые номера 8, 9, 10 и 11, действуют в следующей редакции:
"
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
При выдаче лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей - 10 (десять) месячных расчетных показателей. Оплата лицензионного сбора осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства"
9
График работы услугодателя и цифровых объектов

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін. Сағат 16.00-ден кейін келіп түскен өтініштерді тіркеу мынадай жұмыс күні жүзеге асырылады;
2) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын мәліметтер;
3) көрсетілетін қызметті алушының "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттар (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) (цифрлық жүйелерден алынатын құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда).
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрімен айналысуға тыйым салынады;

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 08.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Регистрация заявлений, поступивших после 16.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем;
2) портал - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугодателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление по форме согласно приложению, к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей";
2) сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "цифрового правительства";
3) документы о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11074) (далее - Квалификационные требования) (за исключением документов и сведений, получаемых из цифровых систем).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "цифрового правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;

3) көрсетілетін қызметті алушы лицензиялық алым енгізбеген;
4) көрсетілетін қызметті алушы Біліктілік талаптарына сәйкес келмейді (цифрлық жүйелерден алынатын құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда);
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сотпен сот орындаушысының ұсынымы негізінде көрсетілетін қызметті алушы – борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салынады;
7) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
8) лицензия беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
9) іске асыру үшін лицензия сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерін бұзу;
10) Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларында (бұдан әрі – Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидалары) көзделген лицензияның орындалу барысы туралы есепті ұсынбау;
11) Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларында көзделген өзге де негіздер.
".
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2026 жылғы 19 мамырдағы
№ 191-н/қ бұйрығымен
бекітілген
"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заң) 13-бабы 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.

3) услугополучателем не внесен лицензионный сбор;
4) услугополучатель не соответствует Квалификационным требованиям, (за исключением документов и сведений, получаемых из цифровых систем);
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю - должнику лицензию;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
8) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
9) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
10) непредставление отчета о ходе исполнения лицензии, предусмотренного Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125 (далее - Правила выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами);
11) иные основания, предусмотренные Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами.
".
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и
интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной
безопасности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 19 мая 2026 года № 191-н/қ
Правила
оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон), подпунктом 5) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закона о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей".

2. Осы Қағидаларда "жекелеген көмір түрлері" деп оларға қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес экспортты және (немесе) импортты лицензиялау енгізілген көмір түрлері, сондай-ақ "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына айрықша құқық берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 қарашадағы № 1011 қаулысымен бекітілген көмір түрлері түсініледі.
3. Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Лицензия Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша жіктелетін, оған қатысты лицензиялау енгізілген әрбір тауарға беріледі.
5. Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңының 37-бабы 7-тармағына сәйкес біржолғы лицензияның қолданылу кезеңі оның қолданылуы басталған күннен бастап 1 (бір) жылдан аспайды. Біржолғы лицензияның қолданылу мерзімі сыртқы сауда келісімшартының (шартының) қолданылу мерзімімен немесе лицензияны беруге негіз болып табылатын құжаттың қолданылу мерзімімен шектелуі мүмкін.
Айрықша лицензияның қолданылу мерзімі әрбір нақты жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен белгіленеді.
6. Лицензияны беру (ресімдеу) үшін ұсынылған құжаттар (мәліметтер), сондай-ақ лицензияның орындалғанын растайтын құжаттар лицензияның қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде не лицензияның қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру туралы шешім қабылданған күннен бастап көрсетілетін қызметті берушіде сақталуға тиіс.
Көрсетілген мерзім өткеннен кейін құжаттар Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларында белгіленген тәртіппен жойылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) келтірілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды жібереді.

2. В настоящих Правилах под "отдельными видами углей" понимаются виды углей, в отношении которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан введено лицензирование экспорта и (или) импорта, а также виды углей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2023 года № 1011 "О некоторых вопросах предоставления исключительного права на экспорт отдельных видов углей".
3. Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее - услугодатель).
4. Лицензия выдается на каждый товар, классифицируемый по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, в отношении которого введено лицензирование.
5. В соответствии с пунктом 7 статьи 37 Закона о разрешениях и уведомлениях период действия разовой лицензии не может превышать 1 (одного) года с даты начала ее действия. Срок действия разовой лицензии может быть ограничен сроком действия внешнеторгового контракта (договора) или сроком действия документа, являющегося основанием для выдачи лицензии.
Срок действия исключительной лицензии в каждом конкретном случае устанавливается решением Правительства Республики Казахстан.
6. Документы (сведения), представленные для выдачи (оформления) лицензии, а также документы, подтверждающие исполнение лицензии, подлежат хранению у услугодателя в течение 3 (трех) лет с даты окончания срока действия лицензии, либо с даты принятия решения о прекращении действия лицензии.
По истечении указанного срока документы уничтожаются в порядке, установленном Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33339).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Физическое или юридическое лицо (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).

Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге арналған өтініштерді ресімдеу Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының (бұдан әрі – Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидалары) 1-қосымшасына сәйкес Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензиялар беруге арналған өтінішті ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулықпен регламенттеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы ұсынған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті қараудың және оны көрсетудің жалпы мерзімі Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 5-тармағында келтірілген.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
10. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осындай құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған кезде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған уәжді бас тартуды (бұдан әрі – уәжді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.

Оформление заявлений на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей регламентируется Инструкцией по оформлению заявлений на выдачу лицензий на экспорт или импорт отдельных видов товаров и оформлению таких лицензий согласно приложению 1 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125 (далее - Правила выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами).
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
8. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги приведен в пункте 5 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
9. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
10. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет полноту таких документов и, при установлении неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

11. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелді) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығымен белгіленген біліктілік талаптарына (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушы жекелеген көмір түрлерінің импортына лицензия алу үшін ұсынған құжаттарды тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде және көрсетілетін қызметті алушы жекелеген көмір түрлерінің экспортына лицензия алу үшін ұсынған құжаттарды тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде және көрсетілетін қызметті алушы жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына айрықша лицензия алу алу үшін ұсынған құжаттарды тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына арналған лицензияны, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына арналған лицензияны ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының өтініште көрсетілген электрондық мекенжайына мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия береді не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартады.

11. При представлении услугополучателем полного пакета документов, предусмотренных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, ответственный исполнитель осуществляет проверку соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11074) (далее - квалификационные требования), и в течение 7 (семь) рабочих дней со дня регистрации документов, представленных услугополучателем для получения лицензии на импорт отдельных видов углей, и в течение 7 (семь) рабочих со дня регистрации документов, представленных услугополучателем для получения лицензии на экспорт отдельных видов углей, и в течение 7 (семь) рабочих дней со дня регистрации документов, представленных услугополучателем для получения исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей оформляет результат оказания государственной услуги – лицензию на экспорт отдельных видов углей по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, лицензию на импорт отдельных видов углей по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 11 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес услугополучателя, указанный в заявлении, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
14. Берілген (ресімделген) лицензияларға, оның ішінде техникалық сипаттағы өзгерістерге өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 24-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларының 23-тармағына сәйкес егер заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш иесінің құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке басын куәландыратын құжат (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) туралы мәліметтер өзгертілген жағдайда жеке кәсіпкер ретінде, өтініш иесі (өкіл) берілген лицензияның қолданылуын тоқтату туралы және жаңа лицензияны ресімдеу туралы өтінішпен және көрсетілген өзгерістерді растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді, сондай-ақ кеден органы берген лицензияның орындалуы туралы анықтаманы қоса бере отырып жүгінуге міндетті.
Бас немесе айрықша лицензияның иесі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін лицензияның қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін (қолданысы тоқтатылғанға дейін) көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның орындалу барысы туралы есеп беруге міндетті.
Біржолғы лицензияның иесі лицензияның қолданылу мерзімі өткеннен кейін күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларына №3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияның орындалуы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензияның орындалу барысы туралы есепті және лицензияның орындалуы туралы анықтаманы электрондық құжат нысанында беруге жол беріледі.

12. Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
13. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
14. Внесение изменений в выданные (оформленные) лицензии, в том числе изменений технического характера, не допускается.
В случае если внесены изменения в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения юридического лица), или изменены сведения о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) заявителя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя, заявитель (представитель) обязан обратиться с просьбой о прекращении действия выданной лицензии и об оформлении новой лицензии с приложением заявления и документов и (или) сведений, подтверждающих указанные изменения, а также справки об исполнении лицензии, выданной таможенным органом в соответствии с пунктом 23 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, за исключением случая, предусмотренного пунктом 24 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами.
Владелец генеральной или исключительной лицензии ежеквартально, до 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет услугодателю до истечения срока действия (прекращения действия) лицензии отчет о ходе исполнения лицензии.
Владелец разовой лицензии в течение 15 (пятнадцати) календарных дней после истечения срока действия лицензии представляет услугодателю справку об исполнении лицензии по форме согласно приложению № 3 к Правилам выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами.
Допускается представление отчета о ходе исполнения лицензии и справки об исполнении лицензии в форме электронного документа.

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымданатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің талаптарын толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса немесе іс-әрекет жасаса, шағымды жоғары тұрған әкімшілік органға жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
16. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Жекелеген көмір түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру".
2
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлерінің (бар болса) атауы
1) "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына лицензия беру;
2) "Жекелеген көмір түрлерінің импортына лицензия беру;
3) "Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына айрықша лицензия беру.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша: "электрондық үкіметтің" www.egov.kz. веб-порталы
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
"Жекелеген көмір түрлерінің импортына лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
"Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына айрықша лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына лицензия
Жекелеген көмір түрлерінің импортына лицензия
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына айрықша лицензия
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру кезінде – 10 (он) айлық есептік көрсеткіш. Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады. Төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
15. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не направляет жалобу в вышестоящий административный орган, если в течение 3 (трех) рабочих дней принимает решение или совершает действие, полностью удовлетворяющее требования заявителя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и (или) импорт отдельных видов углей"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей".
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) "Выдача лицензии на экспорт отдельных видов углей";
2) "Выдача лицензии на импорт отдельных видов углей";
3) "Выдача исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей".
3
Наименование услугодателя
Комитет государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее - услугодатель).
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При выдаче лицензии на экспорт отдельных видов углей - 7 (семь) рабочих дней.
При выдаче лицензии на импорт отдельных видов углей - 7 (семь) рабочих дней.
При выдаче исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей - 7 (семь) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам: электронная (частично автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия на экспорт отдельных видов углей.
Лицензия на импорт отдельных видов углей.
Исключительная лицензия на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
При выдаче лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей - 10 (десять) месячных расчетных показателей. Оплата лицензионного сбора осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
9
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін. Сағат 16.00-ден кейін келіп түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады;
2) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тізбесіне қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын мәліметтер;
3) көрсетілетін қызметті берушінің "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелді) белгіленген біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкестігі туралы құжаттар (ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда).
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы,"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрімен айналысуға тыйым салынады;

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 08.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Регистрация заявлений, поступивших после 16.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем;
2) портал - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугодателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление по форме согласно приложению, к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей";
2) сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) документы о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11074) (далее - Квалификационные требования) (за исключением документов и сведений, получаемых из информационных систем).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;

3) көрсетілетін қызметті алушы лицензиялық алым енгізбеген;
4) көрсетілетін қызметті алушы Біліктілік талаптарына сәйкес келмейді (ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар мен мәліметтерді қоспағанда);
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сотпен сот орындаушысының ұсынымы негізінде көрсетілетін қызметті алушы – борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салынады;
7) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
8) лицензия беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
9) іске асыру үшін лицензия сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерін бұзу;
10) Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларында (бұдан әрі – Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидалары) көзделген лицензияның орындалу барысы туралы есепті ұсынбау;
11) Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттар беру қағидаларында көзделген өзге де негіздер.
12
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті беруші - https://www.gov.kz/memleket/entities/kpb?lang=ru. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;

3) услугополучателем не внесен лицензионный сбор;
4) услугополучатель не соответствует Квалификационным требованиям, (за исключением документов и сведений, получаемых из информационных систем);
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю - должнику лицензию;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
8) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
9) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
10) непредставление отчета о ходе исполнения лицензии, предусмотренного Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125 (далее - Правила выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами);
11) иные основания, предусмотренные Правилами выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель -https://www.gov.kz/memleket/entities/kpb?lang=ru, раздел "Государственные услуги";

2) портал - www.egov.kz. орналастырылды.
"Жекелеген көмір түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету тізбесіне
қосымша
Нысан
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беруге арналған
ӨТІНІШ
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензия түрі
ЭКСПОРТ немесе ИМПОРТ
4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жеткізілетін ел |
8. Сатып алушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарушы ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
нысан
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беруге арналған өтінішке
ҚОСЫМША
өтінішке қосымша
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауар сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Парақ саны № парақ
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
"Жекелеген көмір түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
Комитет государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
Астана қаласы
город Астана
Нөмірі: [құжат нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, бизнес сәйкестендіру нөмірі /
жеке сәйкестендіру нөмірі]
УӘЖДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті Сіздің жылғы [Күні] № [Кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды.
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының Тегі, Аты, Әкесінің аты [бар болса]
"Жекелеген көмір түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына лицензия
Уәкілетті орган
1. № лицензия
2. Қолданылу кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА ЖЖЖЖ.КК.АА дейін |
3. Лицензия түрі
/ ЭКСПОРТ
4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы

2) портал - www.egov.kz.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
(или) импорт отдельных видов углей"
Форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов углей
1. Заявление №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ или ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Форма
Приложение к заявлению на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов углей
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо услугополучателя
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и (или) импорт отдельных видов углей"
Форма
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті
Комитет государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
Астана қаласы
город Астана
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный номер]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет государственного энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее. [Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество.
(при его наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и (или) импорт отдельных видов углей"
Форма
Лицензия на экспорт отдельных видов углей
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Покупатель

7. Жеткізілетін ел |
8. Сатып алушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарушы ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті адам
Нысан
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына арналған лицензияға қосымша
Уәкілетті орган
№ лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Парақ саны № парақ
18. Уәкілетті адам
"Жекелеген көмір түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жекелеген көмір түрлерінің импортына лицензия
Уәкілетті орган
1. № лицензия
2. Қолданылау кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА ЖЖЖЖ.КК.АА дейін
3. Лицензия түрі
| ИМПОРТ
4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жеткізуші ел |
8. Сатушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарушы ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті адам
Нысан
Жекелеген көмір түрлерінің импортына арналған лицензияға қосымша
Уәкілетті орган
№ лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
Парақ саны № парақ
18. Уәкілетті адам

7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Форма
Приложение к лицензии на экспорт отдельных видов углей
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и (или) импорт отдельных видов углей"
Форма
Лицензия на импорт отдельных видов углей
Уполномоченный орган
1. Лицензия
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Форма
Приложение к лицензии на импорт товара отдельных видов углей
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо