Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтер Сауда платформасы операторларының мәліметтерді бағалы қағаздардың орталық депозитарийіне ұсынуы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 46 және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2026 жылғы 5 мамырдағы № 90 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 мамырда № 38689 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен қаулы 01.05.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының екінші бөлігінің 9) тармақшасына және 6-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтер Сауда платформасы операторларының мәліметтерді бағалы қағаздардың орталық депозитарийіне ұсынуы қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жүйелері және цифрлық қаржы технологиялары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы бірлескен қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бірлескен қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсында орналастыру;
3) осы бірлескен қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.
3. Осы бірлескен қаулының орындалуын бақылау жетекшілерге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасарына және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы 2026 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
________М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
________Т. Сулейменов
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2026 жылғы 5 мамырдағы
№ 90 мен Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің
Төрағасы

Об утверждении Правил представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий ценных бумаг
Совместное постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2026 года № 46 и Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 5 мая 2026 года № 90. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2026 года № 38689
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.05.2026
В соответствии с подпунктом 9) части второй пункта 1 статьи 4 и частью второй пункта 6 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЮТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий ценных бумаг.
2. Департаменту платежных систем и цифровых финансовых технологий Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего совместного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления возложить на курирующих заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан и заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее совместное постановление вводится в действие с 1 мая 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
__________ М. Абылкасымова
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
__________ Т. Сулейменов
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 5 мая 2026 года № 90
и Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан

2026 жылғы 29 сәуірдегі № 46
Қаулымен бекітілді
Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының мәліметтерді бағалы қағаздардың орталық депозитарийіне ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының мәліметтерді бағалы қағаздардың орталық депозитарийіне ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Цифрлық активтер туралы заң) 4-бабының 1-тармағы екінші бөлігінің 9) тармақшасына және 6-бабының 6-тармағы екінші бөлігіне сәйкес әзірленді және онда мыналар айқындалады:
1) цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының мәліметтерді бағалы қағаздардың орталық депозитарийіне (бұдан әрі – орталық депозитарий) ұсыну тәртібі;
2) цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесін жүргізу тәртібі, цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесінде есепке алуға және сақтауға жататын өзге де мәліметтер тізбесі;
3) цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының орталық депозитариймен өзара іс-қимылының өзге де мәселелері.
2. Қағидаларда Цифрлық активтер туралы заңда, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының мәліметтерді орталық депозитарийге ұсыну тәртібі
3. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы орталық депозитарийге тіркеу нөмірін, цифрлық қаржы активтерінің саны мен түрін, цифрлық қаржы активтері шығарылымының көлемін және орталық депозитарийдің қағидалар жинағында белгіленген өзге де мәліметтерді қамтитын цифрлық қаржы активтерінің шығарылымы туралы мәліметтерді ұсынады.
4. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы, цифрлық активтердің сауда платформасының операторы орталық депозитарийге цифрлық қаржы активтерінің атауын (ол болған жағдайда), тіркеу нөмірін, саны мен түрін, жарияланған және орналастырылған цифрлық қаржы активтерінің саны, сондай-ақ орталық депозитарийдің қағидалар жинағында белгіленген өзге де мәліметтерді көрсете отырып, цифрлық қаржы активін ұстаушының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі қамтылатын цифрлық қаржы активтерін ұстаушылар туралы мәліметтерді ұсынады.

от 29 апреля 2026 года № 46
Правила представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий ценных бумаг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий ценных бумаг (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) части второй пункта 1 статьи 4 и частью второй пункта 6 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республики Казахстан" (далее – Закон о цифровых активах) и определяют:
1) порядок представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий ценных бумаг (далее – центральный депозитарий);
2) порядок ведения операторами платформы цифровых финансовых активов системы учета держателей цифровых финансовых активов, перечень иных сведений, подлежащих учету и хранению в системе учета держателей цифровых финансовых активов;
3) иные вопросы взаимодействия операторов платформы цифровых финансовых активов, операторов торговой платформы цифровых активов с центральным депозитарием.
2. В Правилах используются понятия, предусмотренные Законом о цифровых активах, Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
Глава 2. Порядок представления операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов сведений в центральный депозитарий
3. Оператор платформы цифровых финансовых активов представляет в центральный депозитарий сведения о выпуске цифровых финансовых активах, которые включают регистрационный номер, количество и вид цифровых финансовых активов, объем выпуска цифровых финансовых активов и иные сведения, установленные сводом правил центрального депозитария.
4. Оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов представляют в центральный депозитарий сведения о держателях цифровых финансовых активов, которые включают фамилию, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер держателя цифрового финансового актива с указанием наименования (при наличии), регистрационного номера, количества и вида цифровых финансовых активов, количества объявленных и размещенных цифровых финансовых активов, а также иные сведения, установленные сводом правил центрального депозитария.

5. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы Қағидалардың 3-тармағында көзделген мәліметтерді цифрлық қаржы активтерінің шығарылымы тіркелген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
6. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы, цифрлық активтердің сауда платформасының операторы Қағидалардың 3-тармағында көзделген мәліметтерді Астана қаласының уақытымен сағат 00:00-дегі жағдай бойынша күніне 1 (бір) реттен сиретпей ұсынады.
Мәліметтерді беру тәсілі және цифрлық қаржы активтері платформасының операторы мен цифрлық активтердің сауда платформасы операторының орталық депозитариймен өзара іс-қимыл жасау тәртібі Қағидаларда және орталық депозитарийдің қағидалар жинағымен айқындалады.
7. Орталық депозитарий цифрлық қаржы активтері платформасының операторларынан және цифрлық активтердің сауда платформасының операторларынан алынатын мәліметтерді цифрлық қаржы активтерін ұстаушылардың тізілімдер жүйесін қалыптастыру және жүргізу үшін пайдаланады.
8. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторынан және цифрлық активтердің сауда платформасының операторынан мәліметтер алған кезде орталық депозитарий шығару кезінде тіркелген (өтелгендерді шегергенде) цифрлық қаржы активтерінің жалпы көлемі мен цифрлық қаржы активтері платформасының операторлары, цифрлық активтердің сауда платформасының операторлары пайдаланушыларының, цифрлық қаржы активтері эмитенттерінің цифрлық активтерінің әмияндарындағы және цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының меншікті әмияндарындағы цифрлық қаржы активтерінің жиынтық саны арасындағы мәліметтерді салыстырып тексереді.
Цифрлық қаржы активтерін ұстаушылардың балансындағы цифрлық қаржы активтерінің саны цифрлық қаржы активтері шығарылымының жалпы көлемінен артқаны анықталған жағдайда, орталық депозитарий арту анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осындай саны артқаны туралы:
Цифрлық активтер туралы заңның 5-бабының 2) және 3) тармақшаларында көзделген цифрлық қаржы активтері бойынша – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органды;
цифрлық қаржы активтері платформасының операторларын;
цифрлық активтердің сауда платформасының операторларын хабардар етеді.
9. Орталық депозитарий қажет болған кезде цифрлық қаржы активтері платформасының операторынан, цифрлық активтердің сауда платформасының операторынан цифрлық қаржы активтерін ұстаушылар тізілімдерінің жаңартылған жүйесін қалыптастыру үшін қажетті қосымша мәліметтерді сұратады.
Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы, цифрлық активтердің сауда платформасының операторы хабарламаны алған кезден бастап 3 (үш) жұмыс сағаты ішінде орталық депозитарийге сұратылған мәліметтерді жібереді.

5. Оператор платформы цифровых финансовых активов представляет сведения, предусмотренные пунктом 3 Правил не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации выпуска цифровых финансовых активов.
6. Оператор платформы цифровых финансовых активов, оператор торговой платформы цифровых активов представляют сведения, предусмотренные пунктом 3 Правил не реже 1 (одного) раза в день по состоянию на 00:00 часов времени города Астаны.
Способ передачи сведений и порядок взаимодействия оператора платформы цифровых финансовых активов и оператора торговой платформы цифровых активов с центральным депозитарием определяется Правилами, и сводом правил центрального депозитария.
7. Центральный депозитарий использует сведения, получаемые от операторов платформы цифровых финансовых активов и операторов торговой платформы цифровых активов, для формирования и ведения системы реестров держателей цифровых финансовых активов.
8. При получении сведений от оператора платформы цифровых финансовых активов и оператора торговой платформы цифровых активов центральный депозитарий осуществляет сверку сведений между общим объемом цифровых финансовых активов, зафиксированным при выпуске (за вычетом погашенных), и суммарным количеством цифровых финансовых активов на кошельках цифровых активов пользователей операторов платформы цифровых финансовых активов, операторов торговой платформы цифровых активов, эмитентов цифровых финансовых активов и собственных кошельках цифровых активов операторов платформы цифровых финансовых активов, операторов торговой платформы цифровых активов. В случае выявления превышения количества цифровых финансовых активов, находящихся на балансе у держателей цифровых финансовых активов, над общим объемом выпуска цифровых финансовых активов, центральный депозитарий письменно информирует о таком превышении в течение 3 (трех) рабочих дней с даты выявления превышения:
уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций – по цифровым финансовым активам, предусмотренным подпунктами 2) и 3) статьи 5 Закона о цифровых активах;
операторов платформы цифровых финансовых активов;
операторов торговой платформы цифровых активов.
9. Центральный депозитарий при необходимости запрашивает у оператора платформы цифровых финансовых активов, оператора торговой платформы цифровых активов дополнительные сведения, необходимые для формирования актуальной системы реестров держателей цифровых финансовых активов.
Оператор платформы цифровых финансовых активов, оператор торговой платформы цифровых активов в течение 3 (трех) рабочих часов с момента получения уведомления направляет центральному депозитарию запрашиваемые сведения.

10. Орталық депозитарийдің сұратуы бойынша цифрлық қаржы активтері платформасының операторы және цифрлық активтердің сауда платформасының операторы іріктеп салыстырып тексеруді жүргізу немесе құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың сұратуларын орындау мақсатында 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сұратылатын кезең үшін цифрлық қаржы активін белгілі бір ұстаушының операциялары бойынша мәліметтерді (үзінді-көшірмені) ұсынады.
11. Мәліметтер беруде техникалық іркіліс болған жағдайда, цифрлық қаржы активтері платформасының операторы және цифрлық активтердің сауда платформасының операторы осындай іркіліс анықталған кезден бастап 5 (бес) сағат ішінде, бірақ мәліметтерді ұсыну мерзімінен кешіктірмей орталық депозитарийді хабардар етеді.
12. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы және цифрлық активтердің сауда платформасының операторы берілетін мәліметтердің толықтығы мен дәйектілігі үшін жауапты болады.
13. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы және цифрлық активтердің сауда платформасының операторы орталық депозитарийге мәліметтерді беру кезінде "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтай отырып, мәліметтердің жасырындылығын қамтамасыз етеді.
3-тарау. Цифрлық қаржы активтерінің платформасы операторларының цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесін жүргізу тәртібі, цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесінде есепке алуға және сақтауға жататын өзге де мәліметтердің тізбесі
14. Цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесінде мынадай:
1) цифрлық қаржы активтерін ұстаушылар және оларға тиесілі цифрлық қаржы активтері туралы;
2) цифрлық қаржы активтерінің эмитенті туралы, цифрлық қаржы активінің базалық активін сақтау жөніндегі ұйым (ол бар болса) және эмитенттің цифрлық қаржы активтерінің шығарылымдары туралы;
3) цифрлық қаржы активтері бойынша айналысқа немесе құқықтарды іске асыруға тіркелген шектеулер (ауыртпалықтар) туралы;
4) цифрлық қаржы активтерін ұстаушылардың цифрлық активтері әмияндарының мекенжайлары туралы;
5) цифрлық активтердің әмияндарында есепке алынатын цифрлық қаржы активтерінің түрі, саны туралы;
6) эмитенттің цифрлық қаржы активтері бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқықтары туралы;
7) цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесінде жүргізілетін операциялар және оларды жүргізу негіздері туралы;
8) цифрлық қаржы активтері платформасының операторы цифрлық қаржы активтерін ұстаушылардың цифрлық активтерінің әмияндарынан (әмияндарына) цифрлық қаржы активтерін (эмитенттің цифрлық қаржы активтері бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқықтарын) есептен шығаруға (есепке жатқызуға) арналған бұйрықты орындаған жағдайда мәміле сомасы туралы мәліметтер қамтылады.

10. По запросу центрального депозитария оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов предоставляют сведения (выписку) по операциям определенного держателя цифрового финансового актива за запрашиваемый период в срок не более 2 (двух) рабочих дней для целей проведения выборочной сверки или исполнения запросов правоохранительных и специальных государственных органов.
11. В случае технического сбоя передачи сведений, оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов уведомляет центральный депозитарий в течение 5 (пяти) часов с момента обнаружения такого сбоя, но не позднее срока предоставления сведений.
12. Оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов несут ответственность за полноту и достоверность передаваемых сведений.
13. Оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов при передаче сведений в центральный депозитарий обеспечивают конфиденциальность сведений с соблюдением требований Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Глава 3. Порядок ведения операторами платформы цифровых финансовых активов системы учета держателей цифровых финансовых активов, перечень иных сведений, подлежащих учету и хранению в системе учета держателей цифровых финансовых активов
14. Система учета держателей цифровых финансовых активов содержит следующие сведения:
1) о держателях цифровых финансовых активов и принадлежащих им цифровых финансовых активах;
2) об эмитенте цифровых финансовых активов, об организации по хранению базового актива цифрового финансового актива (при его наличии) и выпусках цифровых финансовых активах эмитента;
3) о зарегистрированных ограничениях (обременениях) на обращение или реализацию прав по цифровым финансовым активам;
4) об адресах кошельков цифровых активов держателей цифровых финансовых активов;
5) о виде, количестве цифровых финансовых активов, учитываемых на кошельках цифровых активов;
6) о правах требования по обязательствам эмитента по цифровым финансовым активам;
7) об операциях, проводимых в системе учета держателей цифровых финансовых активов и основаниях их проведения;
8) о сумме сделки в случае исполнения оператором платформы цифровых финансовых активов приказа на списание (зачисление) цифровых финансовых активов (прав требования по обязательствам эмитента по цифровым финансовым активам) с (на) кошельков (кошельки) цифровых активов держателей цифровых финансовых активов.

15. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы онлайн режимде цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесіндегі ақпараттың жаңартылуын қамтамасыз етеді.
16. Цифрлық қаржы активтері платформасы операторының орталық депозитарийге цифрлық қаржы активтерін ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу мақсатында барлық қажетті ақпаратты беруі үшін цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесіндегі мәліметтер жеткілікті болуға тиіс.
4-тарау. Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының орталық депозитариймен өзара іс-қимылының өзге де мәселелері
17. Цифрлық қаржы активтері платформасы операторының және цифрлық активтердің сауда платформасы операторының орталық депозитариймен өзара іс-қимыл тәртібі, оның ішінде берілген мәліметтер мен ақпарат алмасу тарихын сақтау тәртібі шартта орталық депозитарийдің қағидалар жинағымен айқындалады.
18. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы және цифрлық активтердің сауда платформасының операторы орталық депозитариймен өзара іс-қимыл жасау кезінде берілетін мәліметтердің өзгермейтіндігін қамтамасыз етеді және мәліметтерді рұқсатсыз алуға жол бермейді.
19. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы, цифрлық активтердің сауда платформасының операторы және (немесе) орталық депозитарий берілетін мәліметтердің форматтарына өзгерістерді шартта белгіленген күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей енгізеді.
20. Цифрлық қаржы активтері платформасының операторы, цифрлық активтердің сауда платформасының операторы және орталық депозитарий өзара үздіксіз іс-қимылды қамтамасыз ету үшін техникалық қолдауға және ақпарат алмасуға жауапты қызметкерлерді тағайындайды.
21. Орталық депозитарийдің цифрлық қаржы активтері платформасының операторымен, цифрлық активтердің сауда платформасының операторымен өзара іс-қимылының техникалық регламенттері орталық депозитарий қағидаларының жинағында белгіленеді.

15. Оператор платформы цифровых финансовых активов обеспечивает актуальность информации, содержащейся в системе учета держателей цифровых финансовых активов в онлайн режиме.
16. Сведения, содержащиеся в системе учета держателей цифровых финансовых активов, должны быть достаточными для передачи оператором платформы цифровых финансовых активов всей необходимой информации центральному депозитарию в целях осуществления им ведения системы реестров держателей цифровых финансовых активов.
Глава 4. Иные вопросы взаимодействия операторов платформы цифровых финансовых активов, операторов торговой платформы цифровых активов с центральным депозитарием
17. Порядок взаимодействия оператора платформы цифровых финансовых активов и оператора торговой платформы цифровых активов с центральным депозитарием, в том числе порядок хранения переданных сведений и истории обмена информацией, определяется сводом правил центрального депозитария.
18. Оператор платформы цифровых финансовых активов и оператор торговой платформы цифровых активов при взаимодействии с центральным депозитарием обеспечивают неизменность передаваемых сведений и предотвращают несанкционированный доступ к сведениям.
19. Изменения в форматы передаваемых сведений инициируются оператором платформы цифровых финансовых активов, оператором торговой платформы цифровых активов и (или) центральным депозитарием.
20. Для обеспечения бесперебойного взаимодействия оператор платформы цифровых финансовых активов, оператор торговой платформы цифровых активов и центральный депозитарий назначают ответственных работников за техническую поддержку и обмен информацией.
21. Технические регламенты взаимодействия центрального депозитария с оператором платформы цифровых финансовых активов, оператором торговой платформы цифровых активов устанавливаются сводом правил центрального депозитария.