"Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 220 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 мамырда № 38642 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28278 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларда:
6-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 220 Бұйрыққа қосымша
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
6-қосымша
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындары үшін отандық шикізатқа жеңілдіктердің мөлшері
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісімдер ерекше бәсекеге қабілетті баға белгілеу шарттарында жасалады, бірақ нақты отандық шикізат тауарын өндіруші шикізаттың осы түрінің экспортының ең төменгі бағасынан аспайды.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305 "Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 220. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2026 года № 38642
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305 "Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28278) следующее изменение:
в Правилах по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности, утвержденных указанным приказом:
приложение 6 изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
промышленности и
строительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2026 года № 220
Приложение 6
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
Размеры скидок на отечественное сырье для предприятий обрабатывающей промышленности
Соглашения по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности заключаются на условиях особого конкурентоспособного ценообразования, но не выше минимальной цены экспорта данного вида сырья конкретным производителем отечественного сырьевого товара.

1) металлургия өнеркәсібі үшін:
баға белгілеу кезеңі – жеткізудің алдыңғы айындағы London Metal Exchange (Лондон металдар биржасы) жарияланатын ең жоғары және ең төменгі бағалардың орташа мәні айқындалатын соңғы айдың интервалында белгіленетін, күнтізбелік отыз күнге тең баға белгілеу кезеңі.
р/с №№
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Шикізаттың атауы
Шикізатқа жеңілдік мөлшері (аралық өнім үшін)
Шикізатқа жеңілдік мөлшері (түпкілікті өнім үшін)
11

1) Для металлургической промышленности:
котировальный период – период ценообразования, равный тридцати календарным дням, устанавливаемый в интервале последнего месяца, в течение которого определяется среднее значение максимальных и минимальных цен публикуемых на London Metal Exchange (Лондонская биржа металлов) предшествующему месяцу поставки.
№№ п/п
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Наименование сырья
Размер скидки на сырье (для промежуточной продукции)
Размер скидки на сырье (для конечной продукции)
11

7601
Өңделмеген алюминий
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 1%
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%
22
74 03
Тазартылған мыс және өңделмеген мыс қорытпалары
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 1%
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 5%
33
78 01
Өңделмеген қорғасын
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 40$
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 40$
44
79 01
Өңделмеген мырыш
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 5%
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 5%
55
74 08 11
Мыс катанкасы
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
66

7601
Алюминий необработанный
1 % от цены London Metal Exchange на за котировальный период
5 % от цены London Metal Exchange на за котировальный период
22
74 03
Медь рафинированная и сплавы медные необработанные
1 % от цены London Metal Exchange за котировальный период
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период
33
78 01
Свинец необработанный
40$ от цены на London Metal Exchange за котировальный период
40$ от цены на London Metal Exchange за котировальный период
44
79 01
Цинк необработанный
5% от цены на London Metal Exchange за котировальный период
5% от цены на London Metal Exchange за котировальный период
55
74 08 11
Медная катанка
5% от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки (сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
5% от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки (сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
66

76 05 11
Алюминий катанкасы
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)

76 05 11
Алюминиевая катанка
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки (сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки (сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)