Білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 104-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 мамырда № 38628 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңының 20-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында оның ресми жариялануынан кейін орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне 1) және 2) тармақшаларда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Ж. Сулейменова
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2026 жылғы 29 сәуірдегі
№ 104-НҚ Бұйрығымен
бекітілген
Білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңының 20-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарға педагогикалық сүйемелдеуді ұйымдастыру мен жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) баланың заңды өкілдері – ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, баланы қабылдайтын ата-ана (қабылдаушы ата-ана), баланы қабылдайтын кәсіби тәрбиеші (кәсіби қабылдаушы тәрбиешілер), патронат тәрбиеші және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес баланың күтімін, білім алуын, тәрбиесін, құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асыратын оларды алмастыратын өзге де адамдар;

Об утверждении Правил педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 апреля 2026 года № 104-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2026 года № 38628
В соответствии с подпунктом 3) статьи 20 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования.
2. Комитету по охране прав детей Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Ж. Сулейменова
Утверждены приказом
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 29 апреля 2026 года
№ 104-НҚ
Правила педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 20 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений" и определяют порядок организации и осуществления педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования.
2. В настоящих Правилах использованы следующие основные понятия:
1) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, приемный родитель (приемные родители), приемный профессиональный воспитатель (приемные профессиональные воспитатели), патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и законных интересов ребенка;

2) баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу – педагогикалық баса назар аударуды талап ететін білім алушыларды ерте анықтауға және оларға уақтылы қолдау көрсетуге бағытталған жеке әлеуметтік және психологиялық-педагогикалық шаралар кешені;
3) білім беру ұйымының профилактикалық кеңесі (бұдан әрі – профилактикалық кеңес) – кәмелетке толмағандар арасында құқық бұзушылықтарды анықтау және алдын алу, баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарға педагогикалық сүйемелдеуді тағайындау немесе тағайындамау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын білім беру ұйымының алқалы органы;
4) қадағалаусыз қалған бала – ата-анасының немесе олардың заңды өкілдерінің тарапынан оны тәрбиелеу, оқыту және (немесе) күтіп-бағу жөніндегі міндеттерді орындамауы немесе тиісінше орындамауы салдарынан не оның үйден немесе бала құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардан өз бетімен кетуі салдарынан мінез-құлқына бақылау жоқ кәмелетке толмаған бала;
5) панасыз қалған бала – тұрғылықты жері жоқ қадағалаусыз қалған бала.
2-тарау. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды анықтау
3. Мынадай кәмелетке толмағандар педагогикалық сүйемелдеуге жатады:
1) оқу пәндері бойынша үлгермейтіндер;
2) қадағалаусыз, панасыз қалғандар, қаңғыбастықпен, қайыршылықпен айналысатындар;
3) білім беру ұйымының жарғысын және (немесе) ішкі тәртіптеме қағидаларын өрескел немесе бірнеше рет бұзғандар;
4) дәлелді себепсіз сабаққа бір ай ішінде төрт және одан да көп күн үнемі бармайтындар;
5) әкімшілік және (немесе) қылмыстық құқық бұзушылық жасағандар;
6) алкогольдік, энергетикалық сусындарды, психикаға белсенді әсер ететін заттарды, электрондық тұтыну жүйелерін (вейптерді), темекі бұйымдарын тұтынатындар;
7) ойынқұмарлықтан (лудоманиядан) зардап шегетіндер;
8) жүктілер;
9) зорлық-зомбылыққа, қатыгез қарым-қатынасқа, жәбірлеуге (буллингке) ұшырағандар немесе зорлық-зомбылықтың куәсі болғандар;
10) зорлық-зомбылық, қатыгез қарым-қатынас жасағандар, жәбірлегендер (буллинг жасағандар);
11) арнаулы білім беру ұйымдарын бітіргендер;
12) қоғамға жат мінез-құлық жасағандар.
4. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды анықтау білім беру ұйымының оқу процесінде жүзеге асырылады.
5. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды анықтауды жүзеге асырады:
1) сынып жетекшілері, тәрбиешілер, тәрбиешінің көмекшілері;
2) пән мұғалімдері;
3) педагог-психологтар;
4) әлеуметтік педагогтер;
5) білім беру ұйымының әкімшілігі;
6) құқық бұзушылықтардың профилактикасы жүйесінің органдарынан, сондай-ақ баланың заңды өкілдерінен, білім алушылар мен тәрбиеленушілерден келіп түскен ақпарат негізінде.

2) педагогическое сопровождение несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, – комплекс индивидуальных социальных и психолого-педагогических мер, направленных на раннее выявление обучающихся, требующих повышенного педагогического внимания, и оказания им своевременной поддержки;
3) совет профилактики организации образования (далее – совет профилактики) – коллегиальный орган организации образования, осуществляющий деятельность по выявлению и предупреждению правонарушений среди несовершеннолетних, назначению или неназначению педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания;
4) безнадзорный – несовершеннолетний, контроль за поведением которого отсутствует вследствие неисполнения или ненадлежащего исполнения обязанностей по его воспитанию, обучению и (или) содержанию со стороны родителей или их законных представителей либо вследствие самовольного ухода его из дома или организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка;
5) беспризорный – безнадзорный, не имеющий места проживания;
Глава 2. Выявление несовершеннолетних, требующих повышенного внимания
3. Педагогическому сопровождению подлежат несовершеннолетние:
1) не успевающие по учебным предметам;
2) безнадзорные, беспризорные, занимающиеся бродяжничеством, попрошайничеством;
3) грубо или неоднократно нарушающие устав и (или) правила внутреннего распорядка организации образования;
4) систематически пропускающие занятия без уважительной причины четыре дня и более в течение одного месяца;
5) совершившие административное и (или) уголовное правонарушение;
6) употребляющие алкогольные, энергетические напитки, психоактивные вещества, электронные системы потребления (вейпы), табачные изделия;
7) страдающие игроманией (лудомания);
8) беременные;
9) подвергшиеся насилию, жестокому обращению, травле (буллингу) или ставшие свидетелями насилия;
10) совершившие насилие, жестокое обращение, травлю (буллинг);
11) выпускники специальных организаций образования;
12) совершившие антиобщественное поведение.
4. Выявление несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, осуществляется в процессе образовательной деятельности организации образования.
5. Выявление несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, осуществляется:
1) классными руководителями, воспитателями, помощниками воспитателя;
2) учителями-предметниками;
3) педагогами-психологами;
4) социальными педагогами;
5) администрацией организации образования;
6) на основании информации, поступившей от уполномоченных органов системы профилактики правонарушений, законных представителей ребенка, обучающихся и воспитанников.

3-тарау. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеуді тағайындау тәртібі
6. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеуді тағайындау мәселесі профилактикалық кеңес отырысында кәмелетке толмаған баланың және оның заңды өкілдерінің қатысуымен қаралады.
7. Профилактикалық кеңес төрағадан, төрағаның орынбасарынан, мүшелерден және хатшыдан тұратын құрамда құрылады.
Профилактикалық кеңестің төрағасы білім беру ұйымының басшысы болып табылады, төрағаның орынбасары – білім беру ұйымы басшысының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары, профилактикалық кеңестің хатшысы болып әлеуметтік педагог, ал ол болмаған жағдайда – педагог-психолог тағайындалады.
8. Профилактикалық кеңестің құрамына кемінде 7 (жеті) адамнан тұратын педагог-психолог, сынып жетекшілері, тәрбиешілер, пән мұғалімдері және (немесе) өзге де педагогтер кіреді.
Профилактикалық кеңестің дербес құрамы білім беру ұйымы басшысының бұйрығымен жыл сайын ағымдағы күнтізбелік жылдың 31 тамызынан кешіктірілмей бекітіледі.
9. Осы Қағидалардың 3-тармағының 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) тармақшаларында көзделген жағдайларды қарау кезінде төрағаның шешімі бойынша профилактикалық кеңестің отырысына ішкі істер органдарының, қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органның, отбасын қолдау орталығының, психологиялық қолдау орталығының өкілдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бала құқықтары жөніндегі өңірлік уәкілі, сондай-ақ медицина қызметкері тартылады.
Профилактикалық кеңес төрағасының орынбасары профилактикалық кеңес өткізілетін күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын тартылған тұлғаларды профилактикалық кеңестің өткізілу орны, күні және уақыты туралы хабардар етеді.
Тартылған тұлғалар профилактикалық кеңестің отырысына қатысады және ұсынымдар береді.
10. Профилактикалық кеңестің төрағасы:
1) профилактикалық кеңестің жұмысын ұйымдастырады, төрағалық етеді және профилактикалық кеңеске жүктелген міндеттер мен функциялардың уақтылы әрі сапалы орындалуын қамтамасыз етеді;
2) профилактикалық кеңес отырыстарының өткізілу орны мен уақытын айқындайды;
3) профилактикалық кеңестің жұмыс жоспарын бекітеді;
4) баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанмен жеке профилактикалық жұмыс жоспарының (бұдан әрі – ЖПЖЖ) іс-шараларын сапалы және уақтылы орындауға бақылауды жүзеге асырады;
5) білім беру ұйымының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін тәрбиелеу, оқыту және дамыту мәселелері бойынша заңды өкілдермен түсіндіру жұмыстарын жүргізеді.

Глава 3. Порядок назначения педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания
6. Вопрос о назначении педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, рассматривается на заседании совета профилактики с участием несовершеннолетнего и его законных представителей.
7. Совет профилактики образуется в составе председателя, заместителя председателя, членов и секретаря.
Председателем совета профилактики является руководитель организации образования, заместителем председателя – заместитель руководителя организации образования по воспитательной работе, секретарем совета профилактики назначается социальный педагог, а в случае его отсутствия педагог-психолог.
8. В состав совета профилактики входят педагог-психолог, классные руководители, воспитатели, учителя-предметники и (или) иные педагоги численностью не менее 7 (семи) человек.
Персональный состав совета профилактики утверждается приказом руководителя организации образования ежегодно не позднее 31 августа текущего календарного года.
9. При рассмотрении случаев, предусмотренных подпунктами 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) пункта 3 настоящих Правил, по решению председателя на заседание совета профилактики привлекаются представители органов внутренних дел, органа, осуществляющего функции по опеке или попечительству, центра поддержки семьи, центра психологической поддержки, региональный уполномоченный по правам ребенка области, города республиканского значения, столицы, а также медицинский работник.
Заместитель председателя cовета профилактики за 3 (три) рабочих дня до даты проведения совета профилактики извещает привлеченных лиц о месте, дате и времени проведения совета профилактики.
Привлеченные лица участвуют в заседании совета профилактики и дают рекомендации.
10. Председатель совета профилактики:
1) организует работу совета профилактики, председательствует и обеспечивает качественное и своевременное выполнение задач и функций, возложенных на совет профилактики;
2) определяет место и время проведения заседаний совета профилактики;
3) утверждает план работы совета профилактики;
4) осуществляет контроль за качественным и своевременным исполнением мероприятий индивидуального плана профилактической работы с несовершеннолетним, требующим повышенного внимания (далее – ИППР);
5) проводит разъяснительную работу с законными представителями по вопросам воспитания, обучения, развития обучающихся и воспитанников организации образования.

11. Профилактикалық кеңестің төрағасының орынбасары:
1) төраға болмаған жағдайда оның міндеттерін орындайды;
2) профилактикалық кеңестің қарауына келіп түскен материалдарды алдын ала зерделейді;
3) баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанның заңды өкілдерін профилактикалық кеңестің отырысына шақырады;
4) профилактикалық кеңес қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыруда төрағаға жәрдемдеседі;
5) профилактикалық кеңестің жұмыс жоспарын әзірлейді және оны бекітуге төрағаға ұсынады.
12. Профилактикалық кеңестің хатшысы:
1) профилактикалық кеңес отырысына материалдар мен құжаттарды дайындайды;
2) профилактикалық кеңес отырысының күн тәртібін қалыптастырады;
3) профилактикалық кеңес отырысын ұйымдастырады;
4) профилактикалық кеңес мүшелерін алдағы отырыс туралы хабардар етеді;
5) отырысты өткізу үшін қажетті материалдарды профилактикалық кеңес мүшелеріне ұсынады;
6) отырыстың хаттамасын жүргізеді;
7) профилактикалық кеңес шешімдерінің орындалу барысына тұрақты бақылауды жүзеге асырады.
13. Профилактикалық кеңес төрағасының орынбасары жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс жоспарын әзірлейді және профилактикалық кеңестің төрағасына бекітуге енгізеді.
Профилактикалық кеңестің жұмыс жоспары мерзімдерді, аяқтау нысанын, жауапты тұлғаларды және іс-шараларды қамтиды.
14. Профилактикалық кеңестің отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ оқу жылы ішінде айына кемінде 2 (екі) рет өткізіледі және егер оған оның мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысса, заңды болып есептеледі.
15. Профилактикалық кеңестің функциялары:
1) баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды уақтылы анықтау және оларға көмек көрсету;
2) білім алушылардың және тәрбиеленушілердің білім беру ортасының жағдайларына бейімделуіне көмек көрсету және оқу мотивациясын арттыру;
3) кәмелетке толмағандарды оқыту және тәрбиелеу мәселелері бойынша олардың заңды өкілдеріне көмек көрсету;
4) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз, панасыз қалуының, құқық бұзушылықтары мен қоғамға қарсы әрекеттерінің алдын алу;
5) білім беру ұйымының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне әлеуметтік, психологиялық-педагогикалық көмек көрсету.
16. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген тұлғалардан баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмаған туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, профилактикалық кеңестің хатшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандар туралы ақпаратты есепке алу журналына тіркейді және баланың заңды өкілдерін хабардар етеді.

11. Заместитель председателя совета профилактики:
1) при отсутствии председателя исполняет его обязанности;
2) предварительно изучает поступившие на рассмотрение совета профилактики материалы;
3) приглашает на заседание совета профилактики законных представителей несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания;
4) оказывает содействие председателю в осуществлении общего руководства деятельностью совета профилактики;
5) разрабатывает план работы совета профилактики и вносит его на утверждение председателю.
12. Секретарь совета профилактики:
1) осуществляет подготовку материалов и документов на заседание совета профилактики;
2) формирует повестку дня заседания совета профилактики;
3) осуществляет организацию заседания совета профилактики;
4) извещает членов о предстоящем заседании совета профилактики;
5) представляет членам совета профилактики материалы, необходимые для проведения заседания;
6) ведет протокол заседания;
7) осуществляет постоянный контроль за ходом исполнения решений совета профилактики.
13. Заместитель председателя совета профилактики ежегодно не позднее 31 августа разрабатывает и вносит на утверждение председателю совета профилактики план работы по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
План работы совета профилактики включает сроки, форму завершения, ответственных лиц и мероприятия.
14. Заседания совета профилактики проводятся по мере необходимости, но не реже 2 (двух) раз в месяц в течение учебного года, и считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей его членов.
15. Функции совета профилактики:
1) своевременное выявление несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, и оказание им помощи;
2) помощь в адаптации обучающихся и воспитанников к условиям образовательной среды и повышение учебной мотивации;
3) оказание помощи законным представителям ребенка в обучении и воспитании несовершеннолетних, требующих повышенного внимания;
4) предупреждение безнадзорности, беспризорности, правонарушений и антиобщественных действий несовершеннолетних;
5) оказание социальной, психолого-педагогической помощи обучающимся и воспитанникам организации образования.
16. При поступлении от лиц, указанных в пункте 5 настоящих Правил, информации о несовершеннолетнем, требующем повышенного внимания, секретарь совета профилактики в течение 1 (одного) рабочего дня регистрирует ее в журнале учета информации о несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, и уведомляет законных представителей ребенка.

17. Профилактикалық кеңестің хатшысы баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмаған туралы ақпарат тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде сынып жетекшісімен, тәрбиешімен, педагог-психологпен бірлесіп, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланың жағдайына бастапқы бағалау жүргізеді.
18. Баланың жағдайына бастапқы бағалау жүргізілгеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде профилактикалық кеңес төрағасының орынбасарына ұсынылады.
19. Профилактикалық кеңес төрағасының орынбасары баланың жағдайына бастапқы бағалауды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде білім алушының немесе тәрбиеленушінің жеке ісінде көрсетілген электрондық пошта немесе телефон нөміріне хабарлама жолдау арқылы баланың заңды өкілін профилактикалық кеңестің өткізілу орны, күні және уақыты туралы хабардар етеді.
20. Профилактикалық кеңестің отырысы баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмаған туралы ақпарат тіркелген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
21. Баланың заңды өкілдері келмеген жағдайда профилактикалық кеңестің отырысы 3 (үш) жұмыс күніне кейінге қалдырылады.
Профилактикалық кеңес төрағасының орынбасары білім алушының немесе тәрбиеленушінің жеке ісінде көрсетілген электрондық поштаға немесе телефон нөміріне хабарлама жіберу арқылы профилактикалық кеңестің қайта отырысын өткізу орны, күні және уақыты туралы баланың заңды өкілдерін, профилактикалық кеңес мүшелерін, тартылған тұлғаларды хабардар етеді.
Баланың заңды өкілдерінің дәлелсіз себептермен қайта келмеуі профилактикалық кеңестің отырысын өткізуге кедергі болып табылмайды.
22. Профилактикалық кеңестің отырысында осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген мән-жайлардың туындауына ықпал еткен себептер мен жағдайлар, баланың жағдайына бастапқы бағалау, профилактикалық кеңес мүшелерінің ұсыныстары, шақырылған тұлғалардың ұсынымдары, баланың заңды өкілдері мен баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанның пікірлері негізінде кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеу тағайындау мәселесі қаралады.
23. Материалдарды зерделеп, қатысушыларды тыңдағаннан кейін профилактикалық кеңес баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеу тағайындау немесе тағайындамау туралы шешім қабылдайды.
Профилактикалық кеңестің баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеу тағайындау немесе тағайындамау туралы шешімі отырысқа қатысқан мүшелердің көпшілік даусымен қабылданады және хаттамамен рәсімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда профилактикалық кеңес төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Хаттамада отырыстың уақыты мен орны, профилактикалық кеңестің құрамы, қаралуға жататын баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қабылданған шешім көрсетіледі.
Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеуді тағайындау осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ЖПЖЖ нысанында рәсімделеді.

17. Секретарь совета профилактики в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации информации о несовершеннолетнем, требующем повышенного внимания, совместно с классным руководителем, воспитателем, педагогом-психологом осуществляет первичную оценку ситуации ребенка по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. Первичная оценка ситуации ребенка предоставляется заместителю председателя совета профилактики в течение 1 (одного) рабочего дня после ее проведения.
19. Заместитель председателя cовета профилактики в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения первичной оценки ситуации ребенка извещает законного представителя ребенка о месте, дате и времени проведения совета профилактики путем направления извещения на электронную почту или номер телефона, указанные в личном деле обучающегося или воспитанника.
20. Заседание совета профилактики проводится не позднее 7 (семи) рабочих дней со дня регистрации информации о несовершеннолетнем, требующем повышенного внимания.
21. В случае неявки законных представителей ребенка заседание совета профилактики откладывается сроком на 3 (три) рабочих дня.
Заместитель председателя cовета профилактики извещает законных представителей ребенка, членов совета профилактики, привлеченных лиц о месте, дате и времени проведения повторного заседания совета профилактики путем направления извещения на электронную почту или номер телефона, указанные в личном деле обучающегося или воспитанника.
Повторная неявка законных представителей ребенка без уважительных причин не является препятствием для проведения заседания совета профилактики.
22. На заседании совета профилактики рассматриваются вопросы причин и условий, способствующих наступлению обстоятельств, указанных в пункте 3 настоящих Правил, вопросы назначения педагогического сопровождения несовершеннолетнему, требующему повышенного внимания, на основании первичной оценки ситуации ребенка, предложения членов совета профилактики, рекомендации приглашенных лиц, мнения законных представителей ребенка и несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания.
23. После изучения материалов, заслушивания участников совет профилактики принимает решение о назначении или неназначении педагогического сопровождения несовершеннолетнему, требующему повышенного внимания.
Решение совета профилактики о назначении или неназначении педагогического сопровождения несовершеннолетнему, требующему повышенного внимания, принимается большинством голосов присутствующих на заседании его членов и оформляется протоколом. При равенстве голосов решающим является голос председателя совета профилактики.
В протоколе отражаются время и место заседания, состав совета профилактики, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка, подлежащего рассмотрению, принятое решение.
Назначение педагогического сопровождения несовершеннолетнему оформляется в форме ИППР, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

24. Профилактикалық кеңес төрағасының орынбасары баланың заңды өкілдерін ЖПЖЖ мазмұнымен таныстырады.
Баланың заңды өкілдері профилактикалық кеңестің отырысына қатыспаған жағдайда ЖПЖЖ білім алушының немесе тәрбиеленушінің жеке ісінде көрсетілген баланың заңды өкілінің электрондық поштасына жолданады.
25. ЖПЖЖ іс-шараларының сапалы және уақтылы орындалуына бақылау оқу жылы ішінде тоқсанына кемінде 1 (бір) рет профилактикалық кеңестің отырыстарында қаралады.
26. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанның мінез-құлқында немесе өзге де мән-жайларда өзгерістер болған жағдайда ЖПЖЖ сынып жетекшісінің немесе тәрбиешінің немесе педагог-психологтың немесе әлеуметтік педагогтың немесе баланың заңды өкілінің өтінішхаты негізінде профилактикалық кеңестің шешімімен қайта қаралады және түзетіледі.
27. Баланың заңды өкілдері баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеуден бас тартқан жағдайда, білім беру ұйымы материалдарды одан әрі қарау үшін кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияға жолдайды.
28. Материалдарды жолдау баланың заңды өкілдері баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеуден жазбаша бас тартқан күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады және білім беру ұйымы басшысының қолы қойылған ресми хатпен рәсімделеді.
4-тарау. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарға педагогикалық сүйемелдеуді тоқтату негіздері
29. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеуді тоқтату туралы шешім сынып жетекшісінің, тәрбиешінің, педагог-психологтың, әлеуметтік педагогтың оң мінездемелері негізінде төраға орынбасарының немесе баланың заңды өкілдерінің өтінішхаты бойынша профилактикалық кеңестің отырысында қабылданады.
30. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанға педагогикалық сүйемелдеу тағайындалған жағдайда оны басқа білім беру ұйымына ауыстырған кезде ЖПЖЖ, сондай-ақ жүргізілген профилактикалық жұмыс туралы ақпарат Қазақстан Республикасының дербес деректерді қорғау туралы заңнамасының талаптарын сақтай отырып, жаңа оқу, тәрбиелеу орны бойынша білім беру ұйымына беріледі.
ЖПЖЖ-ны және жүргізілген профилактикалық жұмыс туралы ақпаратты беру заңды өкілдің жазбаша келісімімен жүзеге асырылады.
31. Педагогикалық сүйемелдеу тағайындау кәмелетке толмаған үшін құқықтық салдарға әкеп соқпайды.
32. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарға қатысты педагогикалық сүйемелдеу туралы деректер құпия сипатқа ие, мұндай балалар туралы мәліметтер білім беру ұйымдарының, құқық қорғау органдарының, Қазақстан Республикасының балалар құқығын қорғау жөніндегі өңірлік уәкілетті органның және білім беру саласындағы уәкілетті органның жазбаша сұрау салулары бойынша Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңына сәйкес беріледі.
Білім беру ұйымдарында
баса назар аударуды талап ететін
кәмелетке толмағандарды
педагогикалық сүйемелдеу
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Бекітемін
____________________________
Білім беру ұйымы басшысының
лауазымының атауы тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
____________________________
қолы
____________________________
күні
Мөр орны
Білім беру ұйымының профилактикалық кеңесінің жұмыс жоспары
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
1
2
3
4
5
1-бағыт. Білім беру ұйымының профилактикалық іс-шаралары
1.
Іс-шара 1
2.
Іс-шара n
3.
Іс-шара n
2-бағыт. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды жеке сүйемелдеу бойынша іс-шаралар
1.
Іс-шара 1
2.
Іс-шара n
3.
Іс-шара n
3-бағыт. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерімен жұмыс
1.
Іс-шара 1
2.
Іс-шара n
3.
Іс-шара n
4-бағыт. Баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағанмен жүргізілетін профилактикалық жұмыстың жеке жоспарын сапалы және уақтылы орындауды бақылау бойынша іс-шаралар
1.
Іс-шара 1
2.
Іс-шара n
3.
Іс-шара n
5-бағыт. Білім беру ұйымының профилактикалық кеңесі шешімдерінің орындалуын бақылау бойынша іс-шаралар
1.
Іс-шара 1
2.
Іс-шара n
3.
Іс-шара n
Білім беру ұйымдарында
баса назар аударуды талап ететін
кәмелетке толмағандарды
педагогикалық сүйемелдеу
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Баланың жағдайын бастапқы бағалау нысаны
Баланың деректері (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жынысы және жасы):
Бағалауды жүргізген қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы:
Баланың жағдайын бастапқы бағалау:

24. Заместитель председателя совета профилактики разъясняет законным представителям ребенка содержание ИППР.
В случае отсутствия законных представителей ребенка на заседании совета профилактики ИППР направляется законным представителям ребенка на электронную почту, указанную в личном деле обучающегося или воспитанника.
25. Контроль за качественным и своевременным исполнением мероприятий ИППР рассматривается на заседаниях совета профилактики не менее 1 (одного) раза в квартал в течение учебного года.
26. В случаях изменений в поведении несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания, или иных обстоятельствах ИППР пересматривается и корректируется по решению совета профилактики на основании ходатайства классного руководителя или воспитателя или педагога-психолога или социального педагога или законного представителя ребенка.
27. В случае отказа законных представителей от педагогического сопровождения несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания, организация образования передает материалы в комиссию по делам несовершеннолетних и защите их прав для дальнейшего рассмотрения.
28. Направление материалов осуществляется не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня письменного отказа законных представителей ребенка от педагогического сопровождения несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания, и оформляется официальным письмом за подписью руководителя организации образования.
Глава 4. Основания для прекращения педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания
29. Решение о прекращении педагогического сопровождения несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания, принимается на заседании совета профилактики по ходатайству заместителя председателя или законного представителя ребенка на основании положительных характеристик классного руководителя, воспитателя, педагога-психолога, социального педагога.
30. В случае перевода несовершеннолетнего, требующего повышенного внимания, которому назначено педагогическое сопровождение, в другую организацию образования ИППР, а также информация о проведенной профилактической работе передаются в организацию образования по новому месту обучения, воспитания с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан о защите персональных данных.
Передача ИППР и информации о проведенной профилактической работе осуществляется с письменного согласия законного представителя.
31. Назначение педагогического сопровождения не влечет правовых последствий для несовершеннолетнего.
32. Данные о педагогическом сопровождении несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, имеют конфиденциальный характер, сведения о таких детях выдаются по письменным запросам организаций образования, правоохранительных органов, регионального уполномоченного органа по защите прав детей Республики Казахстан и уполномоченного органа в области образования, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Приложение 1
к правилам педагогического
сопровождения несовершеннолетних,
требующих повышенного
внимания, в организациях
образования
форма
Утверждаю
___________________________
Наименование должности
руководителя организации
образования
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
подпись
___________________________
Дата
Место печати
План работы совета профилактики организации образования
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
1
2
3
4
5
Направление 1. Профилактические мероприятия организации образования
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление 2. Мероприятия по индивидуальному сопровождению несовершеннолетних, требующих повышенного внимания
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление 3. Работа с законными представителями несовершеннолетних, требующих повышенного внимания
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление 4. Мероприятия по контролю за качественным и своевременным исполнением индивидуального плана профилактической работы с несовершеннолетним, требующим повышенного внимания
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление 5. Мероприятия по контролю за исполнением решений совета профилактики организации образования
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Приложение 2
к правилам педагогического
сопровождения несовершеннолетних,
требующих повышенного
внимания, в организациях
образования
форма
Форма первичной оценки ситуации ребенка
Данные ребенка (фамилия, имя, отчество (при его наличии), пол и возраст):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность работников, проводивших оценку:
Первичная оценка ситуации ребенка:

1. Баланың үйдегі және отбасындағы жағдайын бағалау (ата-аналары немесе басқа заңды өкілдері өз міндеттерін орындай ма, бала отбасында зорлық-зомбылыққа ұшырай ма және басқа да мән-жайлар):
2. Баланың туыстарымен және достарымен қарым-қатынасын бағалау (бала жақын туыстарын біле ме, отбасы мүшелерінің біріне бауыр басуы бар ма, достары бар ма және басқа да мән-жайлар):
3. Баланың әлеуметтік, құқықтық, медициналық, психологиялық-педагогикалық қажеттіліктерін бағалау:
Әлеуметтік (тұрғын үймен қамтамасыз етілуі, жәрдемақылар алу және басқа да мәселелер):
Құқықтық (құжаттарының болуы, құқықтық мәртебесі және басқа да мәселелер):
Медициналық (денсаулық жағдайы, ерекше күтім қажеттілігі, қатыгездікпен қарау және зорлық-зомбылық белгілері, темекі өнімдерін, электрондық тұтыну жүйелерін қолдану және басқа да мәселелер):
Психологиялық (баланың/отбасының мінез-құлық және тұлғалық ерекшеліктері):
Білім беру (оқу орны, үлгерімі, қосымша біліммен қамтылуы, білім беру қызметтеріне қажеттілігі):
4. Баланың психологиялық-педагогикалық қажеттіліктерін бағалау:
Қауіпсіздік (баланың қауіпсіз мінез-құлық дағдылары қаншалықты дамыған? Бала тәуекелді мінез-құлық көрсетеді ме? Бала бөтен адамдармен байланысқа шыға ма? Әлеуметтік желілерде өзіне қатысты жеке ақпарат бөліседі ме?)
Әлеуметтік дағдылар мен өзін-өзі күту дағдылары (бала гигиеналық процедураларды қалай орындайды: өздігімен, көмек қажет пе, бақылауды қажет етеді ме, ересектің ескертуін қажет етеді ме? Бала тұрмыста қаншалықты бейімделген: не істей алады, не істеуді ұнатады? Бала қалай киінеді: киімі жасына, жынысына, жағдайға сәйкес пе?):
Отбасылық және әлеуметтік байланыстар (бала айналасындағы адамдармен қалай байланыс орнатады? Қандай жастағы балалармен қарым-қатынас жасағанды ұнатады? Бала жақын ересекпен және балалармен достық пен сенімге негізделген қарым-қатынасты қалай құрады? Қақтығыс жағдайында қалай әрекет етеді? Бала туыстарымен қарым-қатынасын сақтай ма, қандай тәсілдер қолданады?):
Эмоциялық және мінез-құлық дамуы (баланың көңіл-күйі көбінесе қандай? Көңіл-күйдің өзгеруіне қандай оқиғалар себеп болуы мүмкін? Көңіл-күйдің өзгеруі баланың мінез-құлқына қалай әсер етеді? Баланың оң және теріс мінез-құлық ерекшеліктері қандай, олар мінез-құлықта қалай көрінеді?):
Өзін-өзі тану (бала өз отбасын, этникалық шығуын, мәдениетін, ана тілін қаншалықты біледі және оларға қалай қарайды?):
Білім беру және оқыту (бала қай мектепте, қандай бағдарлама бойынша оқиды? Оқу процесіне қалай қарайды, үлгерімі қандай? Үй тапсырмасын қалай орындайды? Қандай пәндерге қызығушылығы бар, қай пәндерді үйренуде қиындықтар туындайды? Пәнді үйренуде қандай кедергілер бар? Бала бос уақытында немен айналысады, қызығушылықтары қандай? Қандай қабілеттері, жетістіктері мен табыстары бар?):

1. Оценка положения ребенка дома и в семье (выполняются ли родителями или другими законными представителями обязанности, подвергается ли ребенок насилию в семье и другое):
2. Оценка отношений ребенка с его родственниками и друзьями (знает ли ребенок близких родственников, есть ли у ребенка привязанность к кому-либо из членов семьи, есть ли у ребенка друзья и другое):
3. Оценка социальных, правовых, медицинских, психолого-педагогических потребностей ребенка:
Социальные (обеспечение жильем, получение пособий и другое):
Правовые (наличие документов, правовой статус и другое):
Медицинские (состояние здоровья, особый уход, признаки жестокого обращения, насилия, употребление табачных изделий, электронных систем потребления и другое):
Психологические (особенности поведения/личности ребенка/семьи):
Образовательные (место обучения, успеваемость, охват дополнительным образованием, потребности в образовательных услугах):
4. Оценка психолого-педагогических потребностей ребенка:
Безопасность (насколько у ребенка сформировано безопасное поведение? Проявляет ли ребенок рискованное поведение? Вступает ли в контакт с чужими людьми? Делится ли в социальных сетях личной информацией о себе?)
Социальные навыки и навыки самообслуживания (как ребенок выполняет гигиенические процедуры (самостоятельно, требует помощи, присмотра, контроля, напоминания со стороны взрослого)? Насколько ребенок адаптирован в быту (что умеет делать, что ему нравится делать)? Как ребенок одевается (соответствует ли одежда возрасту, полу, ситуации)?
Семейные и социальные связи (как ребенок вступает в контакт с окружающими его людьми? С детьми какого возраста предпочитает общаться ребенок? Как ребенок выстраивает дружеские и доверительные отношения с близким взрослым и детьми? Как ребенок ведет себя в конфликтных ситуациях? Поддерживает ли ребенок взаимоотношения с кровными родственниками, способы общения?)
Эмоциональное и поведенческое развитие (чаще в каком настроении пребывает ребенок? Какие события могут послужить смене настроения? Как смена настроения влияет на поведение ребенка? Какие положительные и отрицательные черты характера есть у ребенка, как они проявляются в поведении?)
Самопознание (что знает и как относится ребенок к своей семье, этническому происхождению, культуре, родному языку?)
Образование и обучение (в какой школе и по какой программе обучается ребенок? Как относится ребенок к учебному процессу, успеваемость в обучении? Как выполняет домашние задания? Любимые предметы и дисциплины, в изучении, которых ребенок испытывает затруднения? Какие затруднения вызывает изучение предмета? Чем ребенок увлекается и занимается в свое свободное время? Какие у ребенка есть способности, успехи, достижения?)

5. Баланың психологиялық қажеттіліктерін бағалау:
Психологиялық әл-ауқат (басым көңіл-күй, қауіпсіздік сезімі)
Өткен психологиялық жарақаттардың салдары (бала қандай жарақаттарды бастан кешірген: байланыс жарақаты, қатыгездікке ұшырау жарақаты, жоғалтудан туындаған жарақат және басқа; олар қалай көрінеді: депрессиялық күй, агрессивті реакциялар, нашар үлгерім және басқа):
Өзін-өзі бағалау, тұлғаның ерекшеліктері (баланың өзіне қатысты көзқарастары қандай? Өзіне қалай қарайды? Темпераменті қандай және қалай көрінеді? Мінез-құлқы қандай және қалай көрінеді?)
Туыстармен және жақындарымен қарым-қатынасы (баланың туыстық байланыстар туралы түсінігі. Бала анасына, әкесіне, бауырларына, атасы мен әжесіне және басқаларға қалай қарайды (ескертпелер, сезімдер)? Туыстарымен қарым-қатынасты сақтай ма (қаншалықты жиі, қалай: бетпе-бет, әлеуметтік желі арқылы және т.б., бастамашылық жасай ма/қарсы бола ма)? Туыстарымен қарым-қатынастан бұрын және кейін өзін қалай сезінеді? Баланың отбасына оралу туралы ойлары қандай, қандай сезімдер тудырады? Бала балама отбасыға орналастырылуды (туыстық қамқоршылық, асырап алу, патронат) қарастыра ма?)
6. Бағалауды жүргізген қызметкерлердің жалпы бағалауы мен қорытындылары:
7. Қызметкерлердің қолы:
Күні:
Бекітілді:
Күні:
Білім беру ұйымдарында
баса назар аударуды талап ететін
кәмелетке толмағандарды
педагогикалық сүйемелдеу
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Жеке профилактикалық жұмыс жоспары
Кәмелетке толмағанның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні
_______________________________________________________________
Байланыс деректері______________________________________
Тұрғылықты мекенжайы___________________________________________
Баланың жағдайына бастапқы бағалау ______ бастап ______ дейін жүргізілді.
Жеке профилактикалық жұмыс жоспары ___ бастап ___ дейінгі кезеңге әзірленді.
Баланың жағдайына бастапқы бағалауға сәйкес тағайындалған іс-шаралар (түрлері
мен көлемі көрсетіледі):
Атауы
Тағайындалған күні
Аяқталу күні
Жауапты
Іс-шараларды орындау нәтижесі
Психологиялық көмек
Іс-шаралар
Педагогикалық көмек
Іс-шаралар
Әлеуметтік көмек
Іс-шаралар
Құқықтық көмек
Іс-шаралар
Ескертпелер, толықтырулар: _____________________________________
Профилактикалық кеңес төрағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
қолы ____________________________________________
Баланың заңды өкілдерінің жеке профилактикалық жұмыс жоспарына келісімі:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________________________
Қолы_________________________________________________________
Күні __________________________________________________________
Келісімді алу мүмкін болмаған жағдайда себебі көрсетілсін _________________

5. Оценка психологических потребностей ребенка:
Психологическое самочувствие (преобладающее настроение, чувство безопасности)
Последствия пережитых психологических травм (какие травмы переживает ребенок (травма привязанности, травмы жестокого обращения, травма утраты и другое), как они проявляются (депрессивное состояние, агрессивные реакции, слабая успеваемость и другое)?
Самооценка, особенности личности (какие представления о себе есть у ребенка? Как ребенок относится к себе? Какой у ребенка темперамент (как он проявляется)? Какой у ребенка характер (как он проявляется)?)
Отношение к кровным родственникам, близким: (представление ребенка о родственных связях? Как ребенок относится к маме, папе, братьям, сестрам, дедушке, бабушке и другим (воспоминания, переживания)? Поддерживает ли общение с кровными родственниками (как часто, как (очно, по социальным сетям и другое, проявляет ли инициативу/не хочет общаться)? Как чувствует себя до и после общения с родственниками? Что ребенок думает о возвращении в семью, какие чувства проявляет? Рассматривает ли возможность устройства в замещающую семью (родственная опека, приемная семья, патронат)?)
6. Общая оценка и выводы работников:
7. Подпись работников:
Дата:
Утверждено:
Дата:
Приложение 3
к правилам педагогического
сопровождения несовершеннолетних,
требующих повышенного
внимания, в организациях
образования
форма
Индивидуальный план профилактической работы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения несовершеннолетнего
____________________________________________________________
Контактная информация ______________________________________
Адрес проживания ___________________________________________
Первичная оценка ситуации ребенка осуществлялась
с _____________ по _____________
Индивидуальный план профилактической работы разработан на период
с _____________ по _____________
Назначенные мероприятия в соответствии с первичной оценкой ситуации ребенка
(указать виды и объем):
Наименование
Дата назначения
Дата завершения
Ответственный
Результаты выполнения мероприятий
Психологическая помощь
Мероприятия
Педагогическая помощь
Мероприятия
Социальная помощь
Мероприятия
Правовая помощь
Мероприятия
Примечания, дополнения: _______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись председателя совета
профилактики _________________________________________________
Согласие с индивидуальным планом профилактической работы законных
представителей ребенка:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________
Подпись ______________________________________________________
Дата__________________________________________________________
Если невозможно получить согласие указать причину________________