Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өнеркәсіптік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 сәуірде № 38589 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 28 сәуірдегі
№ 393 Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өнеркәсіптік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімдерінде тіркеу және оларға өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімдерінде тіркеу және оларға өзгерістер енгізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен терминдер қолданылады:
1) кандидат – патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміттену құқығы бар тұлға;
2) Комиссия – Патенттік сенім білдірілген өкілдердің қызметі мәселелері жөніндегі комиссия;
3) көрсетiлетiн қызметтi алушы – жеке тұлға, патенттік сенім білдірілген өкілге кандидат;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам промышленной собственности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2026 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2026 года № 38589
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2026 года № 393
Перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам промышленной собственности, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316 "Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, регистрации в реестрах патентных поверенных и внесения в них изменений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, регистрации в реестрах патентных поверенных и внесения в них изменений, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) кандидат – лицо, претендующее на право занятия деятельностью патентного поверенного;
2) Комиссия – Комиссия по вопросам деятельности патентных поверенных;
3) услугополучатель – физическое лицо, кандидат в патентные поверенные;

4) патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiл – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттi орган мен сараптама ұйымы алдында жеке және заңды тұлғалардың өкiлi болу құқығы берiлген Қазақстан Республикасының азаматы;
5) Тізілімдер – Тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімі және Өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер саласындағы Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімі;
6) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
"Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік қызметтері Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "цифрлық үкіметтің" операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аттестаттаудан өту үшін көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы мынадай құжаттарды жібереді:

4) патентный поверенный – гражданин Республики Казахстан, которому в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
5) Реестры – Реестр патентных поверенных Республики Казахстан в области товарных знаков, географических указаний, наименований места происхождения товара и Реестр патентных поверенных Республики Казахстан в области изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, селекционных достижений;
6) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Государственные услуги "Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного" и "Выдача свидетельства патентного поверенного" оказываются Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель);
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору "цифрового правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции соответствующего нормативного правового акта.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для прохождения аттестации услугополучатель направляет через веб-портал "цифрового правительства" следующие документы:

1) осы Қағидалардың 1, 1-1 қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде ЭЦҚ-мен куәландырылған патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттауға жіберу туралы өтініш;
2) зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізуге арналған мәліметтер.
Осы Қағидалардың 2-қосымшадағы көрсетiлген мәлiметтер аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынатын құжаттардың түпнұсқаларымен салыстырылады.";
мынадай мазмұндағы 7-1, 7-2, 7-3 және 7-4 тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
7-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
7-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 7-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;
2) осы Қағидалардың 7-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
7-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:

1) заявление о допуске к аттестации лица, претендующего на занятие деятельностью патентного поверенного, удостоверенного ЭЦП на государственном или русском языках, по форме согласно приложениям 1, 1-1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года;
3) сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения, указанные в приложении 2 настоящих Правил, сверяются с оригиналами документов, представляемыми услугополучателем при явке на аттестационный экзамен.";
дополнить пунктами 7-1, 7-2, 7-3 и 7-4 следующего содержания:
"7-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
7-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
7-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 7-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;
2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 7-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
7-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:

1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күш әсер еткен жағдайда тоқтата тұрады. Мемлекеттік қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, оның мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болған жағдайда тоқтата тұрады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түскен күні оны қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейiн жүгiнген болса, Қазақстан Республикасының еңбек заңына сәйкес демалыс және мереке күндерi өтiнiштердi қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсетiлуiнiң нәтижесiн алу, келесi жұмыс күнi жүзеге асырылады.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Аттестаттауға рұқсат берiлген кандидаттардың тiзiмi көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Аттестаттауға рұқсат берiлген кандидат үш жұмыс күнi бұрын тестiлеуден өту орны, күнi, уақыты туралы "цифрлық үкiмет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда хабарланады және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң интернет-ресурсында орналастырылады.
Кандидат жеке басын куәландыратын құжат ұсынған кезде немесе "цифрлық құжат" сервисі арқылы бір жұмыс күні ішінде аттестаттауды тапсырады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Патенттік сенім білдірілген өкілдің куәлігін алу үшін кандидат "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидалардың 6 және 6-1-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде кандидаттың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында патенттік сенім білдірілген өкілдің куәлігін беру туралы өтініш жолдайды.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы өтінішті "жеке кабинетiнде" берген кезде мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң куәлiгi үш жұмыс күнi iшiнде беріледі.";
мынадай мазмұндағы 22-1, 22-2, 22-3 және 22-4 тармақтармен толықтырылсын:
"22-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.

1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Списки кандидатов, допущенных к аттестации, размещаются на интернет-ресурсе услугодателя.
Кандидат, допущенный к аттестации, за три рабочих дня уведомляется о месте, дате, времени проведения тестирования через веб-портал "цифрового правительства" в электронной форме и размещает его на интернет-ресурсе услугодателя.
Кандидаты сдают аттестацию при предъявлении документа, удостоверяющего личность, или посредством сервиса "цифровой документ" в течение одного рабочего дня.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Для получения свидетельства патентного поверенного кандидат направляет через веб-портал "цифрового правительства" заявление о выдаче свидетельства патентного поверенного в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП кандидата на государственном или русском языках, по форме согласно приложениям 6, 6-1 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
При подаче услугополучателем заявления в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги.
Свидетельство патентного поверенного выдается в течение трех рабочих дней.";
дополнить пунктами 22-1, 22-2, 22-3 и 22-4 следующего содержания:
"22-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.

22-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
22-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 7-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;
2) осы Қағидалардың 7-2-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік орган ұстанымды айқындағанға дейін немесе сот актісі заңды күшіне енгенге дейін тоқтатыла тұрады.
22-4. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша немесе өз бастамасы бойынша мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күш әсер еткен жағдайда тоқтата тұрады. Мемлекеттік қызмет көрсетудің одан арғы процесіне уақытша кедергі келтіретін еңсерілмейтін күштің әсер етуі деп төтенше жағдайды енгізу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері немесе оның туындауы түсініледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы заңды өкілдерінің көрсетілетін қызметті алу жағдайларын қоспағанда, оның мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінен асатын мерзімде қызметтік іссапарда, медициналық ұйымда стационарлық емделуде болған жағдайда тоқтата тұрады.";
1-қосымша осы тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
1-1 қосымша осы тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-1 қосымша осы тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-1 қосымша осы тізбенің 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын, сондай-ақ куәліктердің нысандарын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын, сондай-ақ куәліктердің нысандарын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

22-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
22-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 7-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;
2) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 7-2 настоящих Правил, – до определения позиции государственным органом или до вступления в законную силу судебного акта.
22-4. Услугодатель по ходатайству услугополучателя или по своей инициативе приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) действия непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказанию услуги. Под действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему процессу оказания государственной услуги, понимается введение чрезвычайного положения, угроза или возникновение чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера;
2) нахождения услугополучателя в служебной командировке, в медицинской организации на стационарном лечении, превышающих срок оказания государственной услуги, за исключением случаев получения услуги его законными представителями.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 1-1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 5-1 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню;
приложение 6-1 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню.
2. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340 "Об утверждении Правил регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, а также форм свидетельств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17414) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, а также форм свидетельств, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату, оны жарамсыз деп тану тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) бюллетень – тауар белгілері мен географиялық нұсқамалар және тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау мәселелері жөніндегі ресми мерзімдік басылым;
2) ДЗМҰ – Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымы;
3) жалпыға бiрдей белгiлi тауар белгісі – уәкілетті органның мүдделi тұлғалар дәлелдемелеріне негiзделген шешiмiмен жалпыға бірдей белгілі деп танылған, тауар белгісі ретiнде пайдаланылып жүрген белгiлеме немесе тауар белгісі;
4) тауар белгісі, қызмет көрсету белгісі (бұдан әрi – тауар белгісі) – осы Заңға сәйкес тiркелген немесе Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға орай тiркеусiз қорғалатын, бiр заңды немесе жеке тұлғаның тауарларын (көрсететін қызметтерiн) басқа заңды немесе жеке тұлғаның бiртектес тауарларынан (көрсететін қызметтерiнен) ажырату үшiн қызмет ететiн белгi;
5) патенттiк сенiм білдірілген өкiлдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттi орган мен сараптама жасау ұйымы алдында жеке және заңды тұлғалардың өкiлi болу құқығы берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары;
6) тауар белгісінің иесі (құқық иеленуші) немесе географиялық нұсқаманы және тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының иесі – тауар белгісіне айрықша құқыққа немесе географиялық нұсқаманы және тауар шығарылған жердің атауын пайдалануға айрықша құқыққа ие жеке немесе заңды тұлға;

"1. Настоящие Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной и порядок оказания государственных услуг.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и сокращения:
1) бюллетень – официальное периодическое издание по вопросам охраны товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров;
2) ВОИС – Всемирная организация интеллектуальной собственности;
3) общеизвестный товарный знак – обозначение, используемое в качестве товарного знака, или товарный знак, признанные общеизвестными решением уполномоченного органа, основанном на доказательствах заинтересованных лиц;
4) товарный знак, знак обслуживания (далее – товарный знак) – обозначение, зарегистрированное в соответствии с Законом, или охраняемое без регистрации в силу международных договоров, в которых участвует Республика Казахстан, служащее для отличия товаров (услуг) одних юридических или физических лиц от однородных товаров (услуг) других юридических или физических лиц;
5) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
6) владелец (правообладатель) товарного знака или владелец права пользования географическим указанием и наименованием места происхождения товара – физическое или юридическое лицо, обладающее исключительным правом на товарный знак или исключительным правом пользования географическим указанием и наименованием места происхождения товара;

7) ТКҚХС – тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптамасы;
8) географиялық нұсқама – географиялық объектінің аумағынан шығарылатын, белгілі бір сапасы, репутациясы немесе басқа да сипаттамалары едәуір дәрежеде оның географиялық шығу тегімен байланысты тауарды сәйкестендіретін белгілеме. Осы географиялық объектінің аумағында тауардың сипаттамаларының қалыптасуына елеулі әсер ететін, оны өндірудің кем дегенде бір сатысы жүзеге асырылуға тиіс;
9) тауар шығарылған жердің атауы – елдің, елді мекеннің, жергілікті жердің немесе басқа да географиялық объектінің қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, толық немесе қысқартылған атауын білдіретін не атауы бар, осындай атауды қамтитын немесе осындай атаудан шыққан және ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалатын тауарға қатысты оны пайдалану нәтижесінде белгілі болған белгілеме. Осы географиялық объектінің аумағында тауар өндірудің тауардың ерекше қасиеттерінің қалыптасуына елеулі әсер ететін барлық сатысы жүзеге асырылуға тиіс;
10) ИНИД – библиографиялық деректерді сәйкестендіру үшін халықаралық кодтар;
11) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесін" білдіретін цифрлық объектісі;
12) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "цифрлық үкіметтің" операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

7) МКТУ – международная классификация товаров и услуг;
8) географическое указание – обозначение, идентифицирующее происходящий с территории географического объекта товар, определенное качество, репутация или другие характеристики которого в значительной степени связаны с его географическим происхождением. На территории данного географического объекта должна осуществляться хотя бы одна из стадий производства товара, оказывающая существенное влияние на формирование его характеристик;
9) наименование места происхождения товара – обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, населенного пункта, местности или другого географического объекта, включающее такое наименование или производное от такого наименования и ставшее известным в результате его использования в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами. На территории данного географического объекта должны осуществляться все стадии производства товара, оказывающие существенное влияние на формирование особых свойств товара;
10) ИНИД – международные коды для идентификации библиографических данных;
11) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) – цифровые объекты, представляющий собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
12) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору "цифрового правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции соответствующего нормативного правового акта.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тауар белгісін тіркеу туралы шешімі негізінде және тауар белгісіне куәлік беру үшін төлем жасалғанын растайтын құжатты ұсынған жағдайда, тауар белгісі бойынша реттік нөмерімен (бұдан әрі – реттік нөмірі) тіркелген күні туралы (бұдан әрі – тіркелген күні) мәліметтер тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік реквизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.";
14-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.";
мынадай мазмұндағы 14-1, 14-2, 14-3 және 14-4 тармақтармен толықтырылсын:
"14-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
14-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
3) мемлекеттік органдар қарайтын не сот тәртібімен қаралатын мәселелер шешілгенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мүмкін болмаған жағдайларда тоқтата тұрады.
14-3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі:
1) осы Қағидалардың 7-2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда – қайтыс болған адамның құқықтық мирасқоры айқындалғанға дейін немесе әрекетке қабілетсіз адамға қорғаншы тағайындалғанға дейін;

"3. На основании решения Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) о регистрации товарного знака и при оплате услуг услугодателя за регистрацию товарного знака, в Государственный реестр товарных знаков вносятся сведения по товарному знаку с присвоением ему порядкового номера (далее – номер регистрации) и указанием даты внесения сведений (далее – дата регистрации).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Плата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c цифровой системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.";
абзац четвертый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.";
дополнить пунктами 14-1, 14-2, 14-3 и 14-4 следующего содержания:
"14-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
14-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;
3) невозможности оказания государственной услуги до разрешения вопросов, рассматриваемых государственными органами либо в судебном порядке.
14-3. Процесс оказания государственной услуги приостанавливается:
1) в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 7-2 настоящих Правил, – до определения правопреемника умершего лица или назначения недееспособному лицу опекуна;

3-қосымша осы тізбенің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы тізбенің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы тізбенің 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы тізбенің 18-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы тізбенің 19-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы осы тізбенің 20-қосымшасына сәйкес жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 3-қосымшасы осы тізбенің 21-қосымшасына сәйкес жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 4-қосымшасы осы тізбенің 22-қосымшасына сәйкес жазылсын.
3. "Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Патент заңы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтатуды, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.";

приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему перечню;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему перечню;
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему перечню;
приложение 15 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему перечню;
приложение 2 к указанному приказу изложить согласно приложению 20 к настоящему перечню;
приложение 3 к указанному приказу изложить согласно приложению 21 к настоящему перечню;
приложение 4 к указанному приказу изложить согласно приложению 22 к настоящему перечню.
3. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341 "Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17415) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Патентный закон Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов, а также порядок оказания государственных услуг.";

2-тармақта 14) және 15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"14) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе;
15) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) патент беру туралы шешімі негізінде және көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды патент беруге дайындау және жариялау қызметі үшін төлем жасалғанын растайтын құжатты ұсынған жағдайда өнеркәсіптік меншік объектісі бойынша мәліметтер Өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.";
7-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік реквизиттер (бұдан әрі – банктік реквизиттер) бойынша жүзеге асырылады.";
8-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.";
мынадай мазмұндағы 8-1, 8-2, 8-3 және 8-4 тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
8-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;

подпункты 14) и 15) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"14) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
15) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. На основании решения Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) о выдаче патента и при представлении заявителем документа, подтверждающего плату за услуги услугодателя по подготовке документов к выдаче патента и публикации, в Государственные реестры изобретений, полезных моделей, промышленных образцов Республики Казахстан вносятся сведения по объекту промышленной собственности.";
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Плата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c цифровой системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 (далее – банковские реквизиты) к настоящим Правилам.";
абзац седьмой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.";
дополнить пунктами 8-1, 8-2, 8-3 и 8-4 следующего содержания:
"8-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
8-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;

"19. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "цифрлық үкіметтің" операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
1-қосымша осы тізбенің 23-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбенің 24-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбенің 25-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 26-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 27-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 28-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 29-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы тізбенің 30-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы тізбенің 31-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 32-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 33-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы", "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және Интегралдық микросхемалар топологияларының Мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркелгені туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беруді белгілейді, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.";

"19. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору "цифрового правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции соответствующего нормативного правового акта.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 26 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 28 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 29 к настоящему перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 30 к настоящему перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 31 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 32 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 33 к настоящему перечню.
4. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342 "Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17397) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах), которые устанавливают порядок внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем, а также выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов и определяют порядок оказания государственных услуг.";

1-қосымша осы тізбенің 34-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбенің 35-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбенің 36-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 37-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 38-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 39-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 40-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17416 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң), "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтатуды, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.";
2-тармақта 8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе;

приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 34 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 35 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 36 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 37 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 38 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 39 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 40 к настоящему перечню.
5. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343 "Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17416) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон), Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов, а также порядок оказания государственных услуг.";
подпункты 8) и 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

"19. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "цифрлық үкіметтің" операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
1-қосымша осы тізбенің 41-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбенің 42-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 43-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 44-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 45-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 46-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы тізбенің 47-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы тізбенің 48-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстау және Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібін реттейтін, сондай-ақ "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" және "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген.";

"19. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору "цифрового правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции соответствующего нормативного правового акта.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 41 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 42 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 43 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 44 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 45 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 46 к настоящему перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 47 к настоящему перечню;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 48 к настоящему перечню.
6. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий, а также определяют порядок оказания государственных услуг "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" и "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы".";

2-тармақта 8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе;
9) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).";
5-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік реквизиттер бойынша жүзеге асырылады.";
7-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.";
мынадай мазмұндағы 7-1, 7-2, 7-3 және 7-4 тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін тоқтата тұру көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесін тоқтата тұру жөніндегі шешімі туралы хабарлама жіберілген күннен басталады. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін қайта бастау туралы шешім шығарған күннен бастап қайта басталады.
7-2. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесін мынадай:
1) егер көрсетілетін қызметті алушылардың тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктерді алу құқықтарында құқықтық мирасқорлыққа жол берілсе, азамат қайтыс болған (оның ішінде қайтыс болды деп жарияланған) немесе заңды тұлға қайта ұйымдастырылған, таратылған;
2) азамат Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз және (немесе) әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;

подпункты 8) и 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
абзац второй пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Плата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c цифровой системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, необходимым для платы услуг услугодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
абзац седьмой пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.";
дополнить пунктами 7-1, 7-2, 7-3 и 7-4 следующего содержания:
"7-1. Приостановление срока оказания государственной услуги начинается со дня направления уведомления услугополучателю о решении услугодателя по приостановлению процесса оказания государственной услуги. Течение срока оказания государственной услуги возобновляется со дня вынесения решения услугодателем о возобновлении процесса оказания государственной услуги.
7-2. Услугодатель приостанавливает процесс оказания государственной услуги в случаях:
1) смерти гражданина (в том числе объявления умершим) или реорганизации, ликвидации юридического лица, если права услугополучателей на получение соответствующих материальных или нематериальных благ допускает правопреемство;
2) признания гражданина недееспособным и (или) ограниченно дееспособным в установленном законами Республики Казахстан порядке;

Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
3-қосымша осы тізбенің 49-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 50-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 51-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 52-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 53-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 54-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 55-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 56-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы тізбенің 57-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы тізбенің 58-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы", "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және тауар белгілерінің мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру тәртібін белгілейді, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.";

В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 49 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 50 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 51 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 52 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 53 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 54 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 55 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 56 к настоящему перечню;
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 57 к настоящему перечню;
приложение 15 изложить в новой редакции согласно приложению 58 к настоящему перечню.
7. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Закон), "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах), которые устанавливают порядок регистрации в Государственном реестре товарных знаков исключительного права, предоставления права на использование товарного знака, а также определяют порядок оказания государственных услуг.";

Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
1-қосымша осы тізбенің 59-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 60-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 61-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 62-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 63-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 64-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 65-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 66-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды, Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы", "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде Селекциялық жетістіктерді пайдалануға айрықша құқықты беру, Селекциялық жетістіктерге пайдалану құқықығын ұсынуды тіркеуді белгілейді, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.";

В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 59 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 60 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 61 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 62 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 63 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 64 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 65 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 66 к настоящему перечню.
8. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах), которые устанавливают порядок регистрации в Государственном реестре селекционных достижений, передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционных достижений, а также определяют порядок оказания государственных услуг.";

Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
19-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Ашық лицензияға құқық беру үшін патент иеленуші Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК) кез келген тұлғаға селекциялық жетістіктерді пайдалануға лицензия алуға құқықты беру туралы өтініш береді.";
1-қосымша осы тізбенің 67-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 68-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 69-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 70-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 71-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 72-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 73-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 74-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Қазақстан Республикасының Патент заңы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленген және Өнертабыстардың мемлекеттік тізіліміне, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізіліміне, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізіліміне айрықша құқықтарды беруді, өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану құқығын беруді, ашық немесе мәжбүрлеу лицензиясын тіркеу тәртібін белгілейді, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.";

В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
абзац первый пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для предоставления права на открытую лицензию патентообладатель подает в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС") заявление о предоставлении любому лицу права на получение лицензии на использование селекционного достижения.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 67 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 68 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 69 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 70 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 71 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 72 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 73 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 74 к настоящему перечню.
9. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347 "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "Патентный Закон Республики Казахстан", "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах), которые устанавливают порядок регистрации в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию, а также определяют порядок оказания государственных услуг.";

Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).";
19-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Ашық лицензияға құқық беру үшін патент иеленуші Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК) кез келген тұлғаға селекциялық жетістіктерді пайдалануға лицензия алуға құқықты беру туралы өтініш береді.";
1-қосымша осы тізбенің 75-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 76-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбенің 77-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы тізбенің 78-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбенің 79-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы тізбенің 80-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы тізбенің 81-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы тізбенің 82-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. "Селекциялық жетiстiктердің, өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiнің, тауар таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу өтінімдеріне сараптама жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17459 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің өтінімдеріне алдын ала сараптама жүргізу қағидаларында:
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтінім сараптама ұйымының кеңсесі, сараптама ұйымының ресми сайты www.kazpatent.kz (бұдан әрі – сараптама ұйымының сайты) немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы қорғау құжатына құқығы бар тұлғамен (бұдан әрі – өтініш беруші) беріледі.";

В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах, услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).";
абзац первый пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Для предоставления права на открытую лицензию патентообладатель подает в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС") заявление о предоставлении любому лицу права на получение лицензии на использование объекта промышленной собственности.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 75 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 76 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 77 к настоящему перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 78 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 79 к настоящему перечню;
приложение 11 изложить в новой редакции согласно приложению 80 к настоящему перечню;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 81 к настоящему перечню;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 82 к настоящему перечню.
10. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1349 "Об утверждении Правил проведения экспертизы заявок на селекционные достижения, объекты промышленной собственности, товарные знаки, знаки обслуживания, географические указания, наименования мест происхождения товаров, о регистрации топологий интегральных микросхем" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17459) внести следующие изменения:
в Правилах проведения предварительной экспертизы заявок на селекционные достижения, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Заявка подается лицом, обладающим правом на охранный документ (далее – заявитель), через канцелярию экспертной организации, официальный сайт экспертной организации www.kazpatent.kz (далее – сайт экспертной организации) или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - Портал).";

1-қосымша осы тізбенің 83-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбенің 84-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік меншік объектілеріне арналған өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Өтінім қорғау құжаттары құқығына ие адаммен (бұдан әрі – өтінім беруші) сараптама ұйымының кеңсесі, сараптама ұйымының ресми сайты www.kazpatent.kz (бұдан әрі – сараптама ұйымының сайты) немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы беріледі.";
19-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) егер мәлімделген ұсыныс цифрлық технологиялар саласындағы өнертабысқа қатысты болса, онда өнертабыс формуласы "әдіс" және (немесе) "құрылғы" объектісіне осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес тиісті белгілерін көрсете отырып құрастырылады. Формула электрондық есептеу машинасына арналған бағдарламаларды немесе онда пайдаланылатын алгоритмді қамтымауы тиіс.";
88-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Патенттеудің қолайлы шарттары көзделген объектілері ретінде қоршаған ортаны ластайтын зиянды заттарды азайтуға бағытталған электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін күн сәулесінің энергиясы, жел энергиясы, гидродинамикалық су энергиясы; геотермальдық энергия: топырақтың, жерасты суларының, өзендердің, су айдындарының жылуы, қолданып, ойлап табылған сондай-ақ бастапқы энергия ресурстарының антропогендік көздері: биомасса, биогаз және органикалық қалдықтардан алынатын өзге де отынды қамтитын өнертабыстар, цифрлық технологиялар саласындағы технологияларды қамтитын өнертабыстар, пайда болу және таралу қаупі төнген кезде шектеу шаралары, оның ішінде карантин енгізілетін инфекциялық ауруларды, сондай-ақ онкологиялық ауруларды диагностикалау, алдын алу және емдеу саласындағы өнертабыстар танылады.";
1-қосымша осы тізбенің 85-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы тізбенің 86-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбенің 87-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, географиялық нұсқамаларға және тауар шығарылған жерлердің атауларына өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларында:
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтінім сараптама ұйымының кеңсесі, сараптама ұйымының ресми сайты www.kazpatent.kz (бұдан әрі – сараптама ұйымының сайты) немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы беріледі.";

приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 83 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 84 к настоящему перечню;
в Правилах проведения экспертизы заявок на объекты промышленной собственности, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Заявка подается лицом, обладающим правом на охранный документ (далее – заявитель), через канцелярию, официальный сайт экспертной организации www.kazpatent.kz или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz.";
подпункт 10) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"10) если заявленное предложение относится к изобретению в области цифровые технологий, то формула на изобретение составляется на объект "способ" и (или) "устройство" с указанием соответствующих признаков согласно пункту 5 настоящих Правил. Формула не должна включать характеристику программы для электронной вычислительной машины или используемого в ней алгоритма.";
абзац второй пункта 88 изложить в следующей редакции:
"К объектам, для которых предусмотрены благоприятные условия патентования, относятся изобретения в области возобновляемых источников энергии (энергия солнечного излучения, энергия ветра, гидродинамическая энергия воды, геотермальная энергия: тепло грунта, подземных вод, рек, водоемов, а также антропогенные источники первичных энергоресурсов: биомасса, биогаз и иное топливо из органических отходов), направленные на снижение выбросов загрязняющих веществ в окружающую среду и используемые для производства электрической и (или) тепловой энергии, изобретения в области цифровые технологий, изобретения в области диагностики, профилактики и лечения инфекционных заболеваний, при угрозе возникновения и распространения которых вводятся ограничительные меры, в том числе карантин, а также онкологических заболеваний.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 85 к настоящему перечню;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 86 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 87 к настоящему перечню.
в Правилах проведения экспертизы заявок на товарные знаки, знаки обслуживания, географические указания и наименования мест происхождения товаров, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Заявка подается через канцелярию экспертной организации, официальный сайт экспертной организации www.kazpatent.kz (далее – сайт экспертной организации) или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz. (далее – Портал).";

1-қосымша осы тізбенің 88-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы тізбенің 89-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы тізбенің 90-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу туралы өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтінім сараптама ұйымына кеңсе арқылы не почта арқылы не сараптама ұйымының ресми www.qazpatent.kz сайты немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы беріледі.";
қосымша осы тізбенің 91-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 28 сәуірдегі
№ 393 Тізбеге 1-қосымша
Патенттік сенім білдірілген
өкіл қызметімен айналысуға
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу, патенттік
сенім білдірілген өкілдердің
тізілімдеріне тіркеу және оларға
өзгерістер енгізу қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі Зияткерлік
меншік құқығы комитетінің
төрағасына
____________________________
(азаматтың тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болған кезде), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
мекенжайы
____________________________
____________________________
(почталық индексi, облысы,
қаласы, ауданы, елдi мекенi,
көше атауы, үй/ғимараттың
нөмiрi)
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілінің қызметімен айналысуға үміткер адамды тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы мамандандыру бойынша аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Мені тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары салаласындағы мамандандыру бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіліне аттесттауға өтуге рұқсат беруді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Телефон нөмірі:
E-mail:
Факс:
Талап етілетін құжат топтамасы:
- патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
- зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қосымша _____ парақта.
Азамат _______________________________________ күні:__________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізбеге 2-қосымша
Патенттік сенім білдірілген
өкіл қызметімен айналысуға
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу, патенттік
сенім білдірілген өкілдердің
тізілімдеріне тіркеу және оларға
өзгерістер енгізу қағидаларына

приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 88 к настоящему перечню;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 89 к настоящему перечню;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 90 к настоящему перечню;
в Правилах проведения экспертизы заявок о регистрации топологий интегральных микросхем, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заявка подается в экспертную организацию через канцелярию, либо направляется по почте, либо через официальный сайт экспертной организации www.qazpatent.kz или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz.";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 91 к настоящему перечню.
Приложение 1 к перечню
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2026 года № 393
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от _________________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии) гражданина,
индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
___________________________
___________________________
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации лица, претендующего на занятие
деятельностью патентного поверенного Республики Казахстан по специализации
в области товарных знаков, географических указаний, наименований места происхождения товара
Прошу допустить меня к аттестации на занятие деятельностью патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области товарных знаков,
географических указаний, наименований места происхождения товара.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность,
а также согласен (а), на использование сведений, составляющих охраняемую Законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании данной государственной услуги.
Номер телефона:
E-mail:
Факс:
Комплект требуемых документов:
- сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью
патентного поверенного;
- электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем
работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной
собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года.
Прилагается _____ листов.
Гражданин _____________________________________дата:_________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 2 к перечню

1-1 қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің
төрағасына
____________________________
(азаматтың тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болған кезде), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы
____________________________
(пошталық индексi, облысы,
қаласы, ауданы,
елдi мекенi, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілінің қызметімен айналысуға үміткер адамды өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер саласындағы мамандандыру бойынша аттестаттауға жіберу туралы өтініш
Мені өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер салалары бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіліне аттесттауға өтуге рұқсат беруді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Телефон нөмірі:
E-mail:
Факс:
Талап етілетін құжат топтамасы:
- патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
- зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қосымша ___ парақта.
Азамат ______________________________________ күні:__________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізбеге 3-қосымша
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзерістер енгізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттаудан өту үшін мәліметтер
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
1. Диплом туралы мәлімет:
1) жоғары оқу орнының атауы __________________________________________
2) дипломның нөмірі __________________________________________________
3) дипломның берілген күні __________________________________________________
4) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат сериясы және нөмірі:
______________________________________________________
негіздеме: күні және нөмірі _______________________________________________
тіркеу нөмірі және күні ___________________________________________________
Жеке тұлға _____________________________________ күні:________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізімге 4-қосымша
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімдеріне тіркеу және оларға өзгерістер енгізу қағидаларын
4-қосымша
Нысан
"Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер
адамдарды аттестаттаудан өткізу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Өтініш қабылданған бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүргізіледі
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара цифрландырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындысы бойынша оң немесе теріс шешім немесе осы қосымшаның 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Приложение 1-1
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных и
внесения в них изменений
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от _________________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии) гражданина,
индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
__________________________
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации лица, претендующего на занятие деятельностью
патентного поверенного Республики Казахстан по специализации в области
изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, селекционных достижений
Прошу допустить меня к аттестации на занятие деятельностью патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области изобретений,
полезных моделей, промышленных образцов, селекционных достижений.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность,
а также согласен(а), на использование сведений, составляющих охраняемую Законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании данной государственной услуги.
Номер телефона:
E-mail:
Факс:
Комплект требуемых документов:
- сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью
патентного поверенного;
- электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем
работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной
собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года.
Прилагается _____ листов.
Гражданин _____________________________________дата:_________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 3 к перечню
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
форма
Сведения для прохождения аттестации кандидатов в патентные поверенные
_____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
1. Сведения о дипломе:
1) наименование высшего учебного заведения _________________________
2) номер диплома _________________________________________________
3) дата выдачи диплома ____________________________________________
4) документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации
или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
серия и номер ____________________________________________________
основание: дата и номер ___________________________________________
регистрационный номер и дата _____________________________________
Физическое лицо ____________________________________________ дата:
________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 4 к перечню
Приложение 4
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного"
Наименование государственной услуги:
"Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного"
1.
Наименование услугодателя
Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3.
Срок оказания государственной услуги
В течение 7 (семи) рабочих дней с момента регистрации заявления
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
5.
Результат оказания государственной услуги
Положительное или отрицательное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего приложения.
6.
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12:00-ден 13:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін;
2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін, оның ішінде кіші түрлері (бар болған жағдайда) бойынша, көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидалардың 1, 1-1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттауға жіберу туралы өтініш; 2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізуге арналған мәліметтер; 3) зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. Осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген мәліметтер аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттардың түпнұсқаларымен салыстырылады. Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтерді қызмет алушы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі; 3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы; 4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда жол берілмейді.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 12.00 до 13.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) веб-портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление о допуске к аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, удостоверенного электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) на государственном или русском языках, по форме согласно приложениям 1, 1-1 к настоящим Правилам;
2) сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года.
Сведения, указанные в приложении 2 настоящих Правил, сверяются с оригиналами документов, представляемыми услугополучателем при явке на аттестационный экзамен.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, а также о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
По принципу "одного заявления" услугополучатель получает государственную услугу
"Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью
патентного поверенного".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.gov.kz/memleket/entities/adilet-kis, а также www.gov.kz/memleket/entities/adilet.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

"Бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін қызметті алушы "Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызметін алады. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары уәкілетті органның www.gov.kz/memleket/entities/adilet-kis, сондай-ақ www.gov.kz/memleket/entities/adilet. интернет-ресурсының "Мемлекеттік қызметтер" бөлігінде орналастырылған. Көрсетілетін қызметтті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметтті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-09-93, 74-76-85. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Тізімге 5-қосымша
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімдеріне тіркеу және оларға өзгерістер енгізу қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің төрағасына__________________ (азаматтың тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi) мекенжайы _____________________ (почталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілінің қызметімен айналысуға үміткер адамды тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы мамандандыру бойынша аттестаттауға рұқсат беру және патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру туралы өтініш
Мені тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы мамандандыру бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілге аттесттауға өтуге рұқсат беруді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындысы бойынша оң шешімнен кейін Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беруіңізді сұраймын.
Телефон нөмірі:
E-mail:
Факс:
Талап етілетін құжат топтамасы:
- патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
- зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қосымша _____ парақта.
Азамат__________________________________________күні:________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізбеге 6-қосымша
Патенттік сенім білдірілген
өкіл қызметімен айналысуға
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу, патенттік
сенім білдірілген өкілдердің
тізілімдеріне тіркеу және оларға
өзгерістер енгізу қағидаларына
5-1 қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің төрағасына
____________________________
(азаматтың тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi) мекенжайы
_____________________
(почталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимараттың нөмiрi)
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілінің қызметімен айналысуға үміткер адамды өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер саласындағы мамандандыру бойынша аттестаттауға рұқсат беру және патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру туралы өтініш
Мені өнертабыстар, пайдалы модельдер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер саласындағы мамандандыру бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілге аттесттауға өтуге рұқсат беруді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындысы бойынша оң шешімнен кейін Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беруіңізді сұраймын.
Телефон нөмірі:
E-mail:
Факс:
Талап етілетін құжат топтамасы:
- патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
- зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар немесе патенттік сенім білдірілген өкілдер палатасында кемінде бір жыл тағылымдамадан өткен еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қосымша _____ парақта.
Азамат__________________________________________күні:________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізбеге 7-қосымша
Патенттік сенім білдірілген
өкіл қызметімен айналысуға
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу, патенттік
сенім білдірілген өкілдердің
тізілімдеріне тіркеу және оларға
өзгерістер енгізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасына
кiмнен _________________________
(азаматтың тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi) мекенжайы
____________________________
(почталық индексi, облысы,
қаласы, ауданы, елдi мекенi,
көше атауы, үй/ғимараттың
нөмiрi)
Тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы мамандандыру бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру туралы өтініш
Маған тауар белгілері, географиялық нұсқамалар, тауар шығарылған жердің атаулары саласындағы мамандандыру бойынша Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беруді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде цифрлық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қосымша: ___ парақта.
Азамат ___________________________________________ күні: ______
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тізбеге 8-қосымша
Патенттік сенім білдірілген
өкіл қызметімен айналысуға
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу, патенттік
сенім білдірілген өкілдердің
тізілімдеріне тіркеу және оларға
өзгерістер енгізу қағидаларына

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-09-93, 74-76-85. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5 к перечню
Приложение 5
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
форма
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от ________________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии)
гражданина, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
____________________________
(почтовый индекс, область,
город, район,
населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации лица, претендующего на занятие деятельностью
патентного поверенного Республики Казахстан и выдаче свидетельства патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области товарных знаков,
географических указаний, наименований места происхождения товара
Прошу допустить меня к аттестации на занятие деятельностью патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области товарных знаков,
географических указаний, наименований места происхождения товара.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность,
а также согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании данной государственной услуги.
После положительного решения по итогам сдачи аттестационного экзамена прошу
выдать мне свидетельство патентного поверенного Республики Казахстан.
Номер телефона:
E-mail:
Факс:
Комплект требуемых документов:
- сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью
патентного поверенного;
- электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем
работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной
собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года.
Прилагается __ листов.
Гражданин ______________________________________дата:______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 6 к перечню
Приложение 5-1
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
форма
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от ________________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии)
гражданина, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
__________________________
(почтовый индекс, область,
город, район,
населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации лица, претендующего на занятие деятельностью
патентного поверенного Республики Казахстан и выдаче свидетельства патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области изобретений, полезных
моделей, промышленных образцов, селекционных достижений
Прошу допустить меня к аттестации на занятие деятельностью патентного
поверенного Республики Казахстан по специализации в области изобретений,
полезных моделей, промышленных образцов, селекционных достижений.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность,
а также согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании данной государственной услуги.
После положительного решения по итогам сдачи аттестационного экзамена прошу
выдать мне свидетельство патентного поверенного Республики Казахстан.
Номер телефона:
E-mail:
Факс:
Комплект требуемых документов:
- сведения для прохождения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью
патентного поверенного;
- электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем
работы не менее четырех лет в сфере охраны и защиты прав интеллектуальной
собственности либо стажировку в палате патентных поверенных не менее одного года.
Прилагается _____ листов.
Гражданин ________________________________________дата:______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 7 к перечню
Приложение 6
к Правилам проведения
аттестации лиц, претендующих
на занятие деятельностью
патентного поверенного,
регистрации в реестрах
патентных поверенных
и внесения в них изменений
форма
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от _______________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии)
гражданина, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
________________________
(почтовый индекс, область,
город, район,
населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о выдаче свидетельства патентного поверенного Республики Казахстан
по специализации в области товарных знаков, географических указаний,
наименований места происхождения товара
Прошу выдать мне свидетельство патентного поверенного Республики Казахстан
по специализации в области товарных знаков, географических указаний,
наименований места происхождения товара.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность,
а также согласен(а), на использование сведений, составляющих охраняемую Законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании данной государственной услуги.
Прилагается ___ листов.
Гражданин __________________________________________ дата: _______
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен (-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение 8 к перечню

1. ТІРКЕЛГЕН ТОПОЛОГИЯ МЕН ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМА АТАУЫ: БАЛАМАЛЫ АТАУ: ҚЫСҚАРТЫЛҒАН АТАУ:
2. ҚҰҚЫҚ ИЕЛЕНУШІ (ӨТІНІШ БЕРУШІ (ЛЕР) БИЗНЕС СӘЙКЕСТЕНДІРУ НӨМІРІ: _______________________________ САЛЫҚ ТӨЛЕУШІНІҢ СӘЙКЕСТЕНДІРУ (ЖЕКЕ) НӨМІРІ: _________________ Жеке басын куәдандыратын құжаттың нөмірі: ___________________________ (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) және тұрғылықты жері (жеке тұлға үшін) немесе заңды тұлғаның атауы (құрылтай құжаттарына сәйкес) және орналасқан жері (заңды тұлға үшін), елдің атауын қоса алғанда көрсетіледі. Автор (лар)-өтініш берушінің(лердің) тұрғылықты жері туралы деректер 5А бағанында келтіріледі)
3. ТІРКЕУ ТОПОЛОГИЯСЫНА ҚҰҚЫҚТЫҢ ПАЙДА БОЛУ НЕГІЗІ (белгілеу [Х]) (егер өтініш беруші заңды тұлға болса немесе өтініш берушілердің құрамы авторлардың құрамына сәйкес келмесе)
өтінім беруші жұмыс беруші болып табылады
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқығын өтініш берушіге беру
құқық беруші өтінім берушіге жұмыс беруші
жанжақты мұрагерлік тәртібімен (мұрагерлік, қайта құру)
өтінім беруші автор болып табылады
Басқаларды көрсету
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ Ел: _____________________________________________________ күні: айы: жылы:
5. АВТОРЛАР Барлық авторлар _____
авторлар осылай аталуға бас тартса
АВТОР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): Туған жылы: күні: айы: жылы: Азаматтығы: Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Телефон нөмірі мен мемлекетін көрсете отырып, тұрғылықты мекенжайын:
Тіркелген топологияны құруға автордың шығармашылық үлесінің қысқаша сипаттамасы:
6. ТОПОЛОГИЯНЫ ПАЙДАЛАНУ КҮНІ БОЙЫНША ҚҰҚЫҚИЕЛЕНУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): Азаматтығы: Мекенжайы: Телефоны:
6А. ҚОРҒАЛҒАН ТОПОЛОГИЯ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ (осы топологияны құру кезінде пайдаланылады)
7. ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ӘДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІ ЗИЯТКЕРЛІК МЕНШІК ҚҰҚЫҒЫ КОМИТЕТІНІҢ "ҰЛТТЫҚ ЗИЯТКЕРЛІК МЕНШІК ИНСТИТУТЫ" РЕСПУБЛИКАЛЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК КӘСІПОРНЫНЫҢ ҚЫЗМЕТ КӨРСЕТУ АҚЫСЫ
төленген
төленбеген ТӨЛЕУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ (жеке тұлғаның аты-жөні (егер бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы):
жеке тұлға үшін Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы және нөмірі:
заңды тұлға үшін БСН: БСК: БСК:
ЖСН:

1. НАЗВАНИЕ ИНТЕГРАЛЬНОЙ МИКРОСХЕМЫ С РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИЕЙ АЛЬТЕРНАТИВНОЕ НАЗВАНИЕ:
СОКРАЩЕННОЕ НАЗВАНИЕ:
2. ПРАВООБЛАДАТЕЛЬ (ЗАЯВИТЕЛЬ (И) БИЗНЕС ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ НОМЕР:
_____________________________________________________________________
ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ (ИНДИВИДУАЛЬНЫЙ) НОМЕР НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКА:
____________________________________________________________________
Номер документа, удостоверяющего личность: ___________________________
(Указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и место жительства
(для физического лица) или наименование юридического лица (согласно учредительным
документам) и место нахождения, (для юридического лица), включая название страны.
Данные о месте жительства автора (ов)-заявителя(ей) приводятся в графе 5А)
3. ОСНОВАНИЯ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ПРАВА НА РЕГИСТРИРУЕМУЮ ТОПОЛОГИЮ
(отметить [Х]) (заполняется, если заявитель является юридическим лицом, или состав
заявителей не соответствует составу авторов)
□ заявитель является работодателем автора □ передача прав автором или его
правопреемником заявителю
□ передача прав работодателем заявителю □ в порядке универсального правопреемства
(наследование, реорганизация)
□ заявитель является автором □ ________________________________________
Иное - указать
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ
Страна: _____________________________________________________ число: месяц: год:
5. АВТОРЫ всего авторов _____ □ авторы отказались быть упомянутыми в качестве таковых
5А. СВЕДЕНИЯ ОБ АВТОРЕ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Дата рождения: число: месяц: год: Гражданство:
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в цифровых системах
Адрес постоянного места жительства, включая указание страны, номер телефона:
Краткое описание творческого вклада автора в создание регистрируемой топологии:
6. ДАННЫЕ О ПРАВООБЛАДАТЕЛЕЙ НА ДАТУ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ТОПОЛОГИИ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Гражданство:
Адрес: телефон:
6А. СВЕДЕНИЯ ОБ ОХРАНЯЕМЫХ ТОПОЛОГИЯХ (использованных при создании данной топологии)
7. ОПЛАТА УСЛУГ РЕСПУБЛИКАНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПРЕДПРИЯТИЯ
"НАЦИОНАЛЬНЫЙ ИНСТИТУТ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ"
КОМИТЕТА ПО ПРАВАМ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ
МИНИСТЕРСТВА ЮСТИЦИИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
□ уплачена □ не уплачена
СВЕДЕНИЯ О ПЛАТЕЛЬЩИКЕ (указываются фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица или наименование юридического лица):
□ Для физического лица
Номер и дата документа, удостоверяющего личность:
□ для юридического лица
БИН:
КБК:
БИК:
ИИН:

8. ҮШІНШІ ТАРАПТАРҒА ЖЕТКІЗУ ҮШІН БАЙЛАНЫС РЕКВИЗИТТЕРІ (телефон, электронды пошта және т.б.):
9. ӨТІНІМ БЕРУШІНІҢ ҚҰҚЫҚ ИЕЛЕНУШІНІҢ НЕМЕСЕ ОНЫҢ ӨКІЛІНІҢ ҚОЛЫ _______________________________________ _______________________________________ __________________________________________________________________________ (Заңды тұлғаның атынан өтінішке ұйым басшысына немесе оны уәкілеттік берген басқа тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзінің лауазымын көрсете отырып және мөрмен бекітілген жағдайда заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
Кез-келген тұлғаның қолы, аты-жөні мен аты-жөні және өтінішке қол қойылған күні көрсетілуге тиіс. Құқық иеленушілер - жеке тұлғалар, осы өтініште көрсетілген жеке деректерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мақсаттар мен көлемдерге, сондай-ақ тіркелген объектіге айрықша құқықтың қолданылу кезеңінде қолдануға келісетіндігін растайды)
Тізбеге 36-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы
куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК: "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Bereke Bank" акционерлік қоғамы KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Астана қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Тізбеге 37-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы
куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекетік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ Интегралдық микросхема топологиясы Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 38-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы
куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өтінішті одан әрі қараудан ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 39-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы
куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Артқы жағы
Тізбеге 40-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы
куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Артқы жағы
Тізбеге 41-қосымша
Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен
олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

8. КОНТАКТНЫЕ РЕКВИЗИТЫ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ТРЕТЬИМ ЛИЦАМ
(телефон, адрес электронной почты, и другие):
9. ПОДПИСЬ ЭЦП (И) ЗАЯВИТЕЛЯ (ЕЙ) (ПРАВООБЛАДАТЕЛЯ (ЕЙ) ИЛИ ЕГО (ИХ)
ПРЕДСТАВИТЕЛЯ (ЕЙ)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(От имени юридического лица заявление подписывается руководителем организации или иным лицом, уполномоченным на это в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, с указанием его должности, и скрепляется печатью юридического лица при наличии печати.
Подпись любого лица должна быть расшифрована с указанием фамилии и инициалов и указана дата подписания заявления.
Правообладатели – физические лица подтверждают согласие с обработкой указанных в данном заявлении персональных данных в целях и объеме, необходимых для предоставления государственной услуги, и в течение срока действия исключительного права на регистрируемый объект)
Приложение 36 к перечню
Приложение 3
к Правилам внесения
топологий в Государственный
реестр топологий интегральных
микросхем и выдачи
свидетельств о регистрации,
удостоверений авторов
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета
по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік
ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк"
KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Акционерное общество "Bereke Bank" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Астана
KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 37 к перечню
Приложение 4
к Правилам внесения
топологий в Государственный
реестр топологий интегральных
микросхем и выдачи
свидетельств о регистрации,
удостоверений авторов
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги
"Регистрация топологий интегральных микросхем"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О правовой охране топологий интегральных микросхем" топология интегральной
микросхемы № _ зарегистрирован в Государственном реестре топологий
интегральных микросхем Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 38 к перечню
Приложение 5
к Правилам внесения топологий
в Государственный реестр
топологий интегральных
микросхем и выдачи
свидетельств о регистрации,
удостоверений авторов
Форма
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в дальнейшем
рассмотрении заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 39 к перечню
Приложение 6
к Правилам внесения
топологий в Государственный
реестр топологий интегральных
микросхем и выдачи
свидетельств о регистрации,
удостоверений авторов
Форма
Обратная сторона
Приложение 40 к перечню
Приложение 7
к Правилам внесения
топологий в Государственный
реестр топологий интегральных
микросхем и выдачи
свидетельств о регистрации,
удостоверений авторов
Форма
Обратная сторона
Приложение 41 к перечню
Приложение 1
к Правилам о регистрации
селекционных достижений
в Государственном реестре
селекционных достижений
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, аннулирования
и досрочного прекращения
действия патентов
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача охранного документа на селекционное достижение"
Наименование государственной услуги:
"Выдача охранного документа на селекционное достижение"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги

1) қорғау құжатын беру кезінде: мемлекеттік тізілімге селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру туралы мәліметті енгізу, қорғау құжатын беру және берілгені туралы мәліметті енгізуді жариялау немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап. 2) қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде: қорғау құжатының телнұсқасын беру немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)

1) при выдаче охранного документа: внесение сведений о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2) при выдаче дубликата охранного документа: выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-2 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www.adіlet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12:00-ден 13:00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:30-дан 17:30-ға дейін; 2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін, оның ішінде кіші түрлері (бар болған жағдайда) бойынша, көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Қорғау құжатын беру кезінде: 1) осы қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініші; 2) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде: 1) осы қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішхаты; 2) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет
1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adіlet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 42-қосымша
Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги селекционных достижений, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 3-2 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 8:30 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 12:00 часов до 13:00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках);
2) веб-портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При выдаче охранного документа:
1) заявление физического и (или) юридического лица, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя. При выдаче дубликата охранного документа:
1) ходатайство в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя. Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 42 к перечню
Приложение 3
к Правилам о регистрации
селекционных достижений
в Государственном реестре
селекционных достижений
и выдачи охранных документов
и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета
по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік
ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк"

1) осы қағиданың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша топологияға айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері; 2) топологияға айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) заявление физического или юридического лица о регистрации передачи исключительного права на топологию по договору уступки/частичной уступки в электронном виде по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права на топологию;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 50-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК: "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Bereke Bank" акционерлік қоғамы KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Астана қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Тізбеге 51-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші:
Құқықтық мирасқор:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ топологияға құқықтарды беру шарты (ішінара) бойынша айрықша құқықты беру Қазақстан Республикасының топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 52-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғаны туралы хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 53-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 50 к перечню
Приложение 4
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета
по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік
ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк"
KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Акционерное общество "Bereke Bank" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Астана
KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 51 к перечню
Приложение 5
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель:
Правопреемник:
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав
на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О правовой охране топологий интегральных микросхем" передача исключительного
права по договору (частичной) уступки прав на топологию № _ зарегистрирована
в Государственном реестре топологий Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 52 к перечню
Приложение 6
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в дальнейшем
рассмотрении заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 53 к перечню
Приложение 7
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав
на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" " Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес басқаға беру шартын тіркеуден (ішінара) бас тартылды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 54-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк
объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Топологияны пайдалану құқығын беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған топологияларды қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

сообщает, что в связи с ____________, согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 19-1
Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных
услугах" в регистрации договора (частичной) уступки отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 54 к перечню
Приложение 11
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного
достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Наименование государственной услуги:
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации предоставления права на использование топологию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны топологий, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 4-1 Законом Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) осы қағиданың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензиялық шарт, кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты немесе лицензиялық шарттың электрондық түрдегі талаптарын қамтитын өзге шарт бойынша топологияны пайдалану құқығын беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініштері; 2) топологияны пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) заявление физического или юридического лица о регистрации предоставления права на использование топологии по лицензионному договору, договору комплексной предпринимательской лицензии или иному договору, включающему условия лицензионного договора в электронном виде по формам, согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о предоставлении права на использование топологии;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 55-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде топологияны пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша (суб) лицензия беру (бермеу) туралы шарты № _ тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 56-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы
ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының_ бабының _ тармағына сәйкес топологияны пайдалануға айрықша (емес) лицензия беру туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензиялық шартын № _ Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 57-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 14-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 58-қосымша
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар топологияларының
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына 15-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес лицензиялық шартты (ішінара) басқаға беру шартын/ (суб), кешенді кәсіпкерлік (суб) лицензия шартын, кепіл шартын тіркеуден бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 59-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін
пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік
меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тауар белгісіне айрықша құқықты беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының Заңның 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www.​adilet.​gov.​kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 55 к перечню
Приложение 12
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О правовой охране топологий интегральных микросхем" предоставление
(не) исключительной (суб) лицензии по лицензионному договору на использование
топологии №_ зарегистрировано в Государственном реестре топологий интегральных
микросхем Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 56 к перечню
Приложение 13
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О правовой охране топологий интегральных микросхем" договор комплексной
предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной
лицензии на использование топологии № _ зарегистрирован в Государственном
реестре топологий интегральных микросхем Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 57 к перечню
Приложение 14
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в рассмотрении
заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 58 к перечню
Приложение 15
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О правовой охране топологий интегральных микросхем" в регистрации договора
(частичной) уступки/ (суб) лицензионного договора, договора комплексной
предпринимательской (суб) лицензии, договора залога отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 59 к перечню
Приложение 1
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование товарного знака
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное
достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Наименование государственной услуги:
"Регистрация передачи исключительного права на товарный знак,
селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации передачи исключительного права на товарный знак либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
осударственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, утверждаемыми, согласно пункту 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний и наименованиях мест происхождения товаров" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz. Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c цифровой системой услугодателя newcab.kazpatent.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) осы қағиданың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша тауар таңбасына айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері; 2) тауар таңбасын пайдалануға айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и юридического лица для регистрации передачи исключительного права на использование товарного знака по договору уступки/частичной уступки в электронном виде по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного на использование товарного знака либо нотариально заверенная копия договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия при подаче заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности при подаче заявления через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) объектіге айрықша құқықтың тоқтатылған қолданылу мерзімін қалпына келтіру мерзімінің аяқталуы; 2) тіркеуге уақытша кедергі келтіретін негіздерді жою үшін мерзімнің өтуі; 3) шарттың тарапы болып табылмайтын тұлғадан тіркеу туралы өтінішті алу; 4) лицензиялық шартты немесе оған қосымша келісімді тіркеудің болмауы; 5) тараптың объектіні пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін қабылданған міндеттемелердің болуы; 6) тауар таңбасына құқық берілген жағдайда тауарға немесе оны дайындаушыға қатысты жаңылыстыруға; 7) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда жол берілмейді. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на объект;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование объекта;
6) введение в заблуждение относительно товара или его изготовителя при передаче права на товарный знак;
7) при отсутствии согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги. При нарушении требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые устраняются, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 60-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК: "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Bereke Bank" акционерлік қоғамы KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Астана қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Тізбеге 61-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін
пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші:
Құқықтық мирасқор:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ тауар таңбасына құқықтарды басқаға беру шарты (ішінара) бойынша айрықша құқықты беру Қазақстан Республикасы тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 62-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 63-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 7-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк
объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тауар белгісіне пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының Заңның 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 60 к перечню
Приложение 4
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование товарного знака
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета
по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік
ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк"
KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Акционерное общество "Bereke Bank" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Астана
KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 61 к перечню
Приложение 5
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование товарного знака
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель:
Правопреемник:
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав
на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний и
наименованиях мест происхождения товаров" передача исключительного права
по договору (частичной) уступки прав на товарный знак № _ зарегистрирован
в Государственном реестре товарных знаков Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 62 к перечню
Приложение 6
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование товарного знака
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в дальнейшем
рассмотрении заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 63 к перечню
Приложение 7
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование товарного знака
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного
достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Наименование государственной услуги:
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации предоставления права на использование товарного знака либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний и наименованиях мест происхождения товаров" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz. Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c цифровой системой услугодателя newcab.kazpatent.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензиялық шарт, кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты немесе лицензиялық шарттың электрондық түрдегі талаптарын қамтитын өзге шарт бойынша селекциялық жетістікті пайдалану құқығын беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштері; 2) тауар таңбасын пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и юридического лица для регистрации предоставления права на использование товарного знака по лицензионному договору, договору комплексной предпринимательской лицензии или иному договору, включающему условия лицензионного договора в электронном виде по формам, согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о предоставление права на использование товарного знака (лицензионный договор, договор комплексной предпринимательской лицензии или иной договор);
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия при подаче заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности при подаче заявления через представителя; Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) объектіге айрықша құқықтың тоқтатылған қолданылу мерзімін қалпына келтіру мерзімінің аяқталуы; 2) тіркеуге уақытша кедергі келтіретін негіздерді жою үшін мерзімнің өтуі; 3) шарттың тарапы болып табылмайтын тұлғадан тіркеу туралы өтінішті алу; 4) лицензиялық шартты немесе оған қосымша келісімді тіркеудің болмауы; 5) Тараптың объектіні пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін қабылданған міндеттемелердің болуы; 6) тауар таңбасына құқық берілген жағдайда тауарға немесе оны дайындаушыға қатысты жаңылыстыруға жол берілмейді; 7) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда жол берілмейді. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на объект;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование объекта;
6) введение в заблуждение относительно товара или его изготовителя при передаче права на товарный знак;
7) при отсутствии согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите, на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги. При нарушении требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые устраняются, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 64-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін
пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ тауар таңбасын пайдалануға арналған лицензиялық шарт бойынша айрықша (қосалқы) лицензия беру (бермеу) Қазақстан Республикасы тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 65-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін
пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы
ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ тауар таңбасын (ларды) пайдалануға айрықша лицензия беру (бермеу) туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензия шарты Қазақстан Республикасы тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 66-қосымша
Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде
айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларына 13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 67-қосымша
Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді,
оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға
құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің
мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік
объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Селекциялық жетістікке айрықша құқықты беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-2 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 64 к перечню
Приложение 11
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование товарного знака
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний
и наименованиях мест происхождения товаров" предоставление (не) исключительной
(суб) лицензии по лицензионному договору на использование товарного знака №_
зарегистрировано в Государственном товарных знаков Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 65 к перечню
Приложение 12
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование товарного знака
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний
и наименованиях мест происхождения товаров" договор комплексной
предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной
лицензии на использование товарного (ых) знака (ов) № _ зарегистрирована
в Государственном реестре товарных знаков Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 66 к перечню
Приложение 13
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
товарных знаков передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование товарного знака
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Патентообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в дальнейшем
рассмотрении заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 67 к перечню
Приложение 1
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления
права на использование
селекционного достижения,
открытую или принудительную
лицензию
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное
достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Наименование государственной услуги:
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
наименование подвида
(при наличии) государственной услуги
отсутствует
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации передачи исключительного права на селекционное достижение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны селекционных достижений утверждаемыми, согласно пункту 2 статьи 3-2 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) осы қағиданың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша селекциялық жетістікке айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері; 2) селекциялық жетістікке айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі не шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и (или) юридического лица для регистрации передачи исключительного права на селекционное достижение по договору уступки/частичной уступки в электронной форме по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения либо нотариально заверенная копия договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) селекциялық жетістікке айрықша құқықты тоқтатуға арналған қалпына келтіру мерзімнің аяқталуы; 2) негіздерді қалпына келтіру үшін тіркеуге уақытша кедергі келтіретін мерзімінің аяқталуы; 3) келісімге қатысушы болып табылмайтын тұлғадан тіркеуге өтінім қабылдау; 4) селекциялық жетістікке айрықша құқықты иелік ету құқығын тiркеудiң болмауы; 5) тараптың селекциялық жетістікті пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін қабылданған міндеттемелердің болуы. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на селекционное достижение;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование селекционного достижения. В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензиялық шарт, кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты немесе лицензиялық шарттың электрондық түрдегі талаптарын қамтитын өзге шарт бойынша селекциялық жетістікті пайдалану құқығын беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштері; 2) селекциялық жетістікті пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и (или) юридического лица для регистрации передачи исключительного права на селекционное достижение по договору уступки/частичной уступки в электронной форме по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения либо нотариально заверенная копия договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) селекциялық жетістікке айрықша құқықты тоқтатуға арналған қалпына келтіру мерзімнің аяқталуы; 2) негіздерді қалпына келтіру үшін тіркеуге уақытша кедергі келтіретін мерзімінің аяқталуы; 3) келісімге қатысушы болып табылмайтын тұлғадан тіркеуге өтінім қабылдау; 4) лицензиялық шартты немесе оған қосымша келісімді тіркеудің болмауы; 5) селекциялық жетістікке пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін тараптарда міндеттемелердің болуы. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на селекционное достижение;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование селекционного достижения. В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) осы қағидалардың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өнеркәсіптік меншік объектілеріне айрықша құқықты беру/ішінара беру шарты бойынша электрондық түрдегі нысан бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштері; 2) өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе. Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и (или) юридического лица для регистрации передачи исключительного права на объекты промышленной собственности по договору уступки/частичной уступки в электронном виде по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права на использование объекта промышленной собственности либо нотариально заверенной копии договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) объектіге айрықша құқықтың тоқтатылған қолданылу мерзімін қалпына келтіру мерзімінің аяқталуы; 2) тіркеуге уақытша кедергі келтіретін негіздерді жою үшін мерзімнің өтуі; 3) шарттың тарапы болып табылмайтын тұлғадан тіркеу туралы өтінішті алу; 4) өнеркәсіптік меншік объектілеріне айрықша құқыққа билік ету құқығын тіркеудің болмауы. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на объект;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации права на распоряжение исключительным правом на объекты промышленной собственности. В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензиялық шарт, кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты немесе лицензиялық шарттың электрондық түрдегі талаптарын қамтитын өзге шарт бойынша өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану құқығын беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініші; 2) өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі; 3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі; 4) сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе). Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері

1) заявление физического и (или) юридического лица для регистрации предоставления права на использование объекта промышленной собственности по лицензионному договору, договору комплексной предпринимательской лицензии или иному договору, включающему условия лицензионного договора в электронном виде по формам, согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о предоставление права на использование объекта промышленной собственности либо нотариально заверенной копии договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя. Сведения о документе, подтверждающем плату, услугодатель получает из соответствующей государственной цифровой системы через ПШЦП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) объектіге айрықша құқықтың тоқтатылған қолданылу мерзімін қалпына келтіру мерзімінің аяқталуы; 2) тіркеуге уақытша кедергі келтіретін негіздерді жою үшін мерзімнің өтуі; 3) шарттың тарапы болып табылмайтын тұлғадан тіркеу туралы өтінішті алу; 4) лицензиялық шартты немесе оған қосымша келісімді тіркеудің болмауы; 5) тараптың объектіні пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін қабылданған міндеттемелердің болуы. Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет

1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на объект;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование объекта. В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тізбеге 80-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларына 11-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасының Патент заңы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ патент бойынша өнертабысты (пайдалы модельді, өнеркәсіптік үлгіні) пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша (қосалқы) лицензия беру (бермеу) Қазақстан Республикасы пайдалы модельдерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 81-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті
мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларына 12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасының Патент заңы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес өнертабысты (пайдалы модельді) пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша лицензия беру (бермеу) туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензия шартын тіркеу туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензия шарты, № _ патент (там) бойынша Қазақстан Республикасының пайдалы модельдерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелген.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 82-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларына 13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші, Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қарау туралы
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тізбеге 83-қосымша
Селекциялық жетістіктердің
өтінімдеріне алдын ала
сараптама жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
(21) тіркеу №
(22) Берген күні
Басымдық
Селекциялық жетістікке Қазақстан Республикасының
патентін беру туралы (мал шаруашылығы) ӨТІНІШ
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім берушінің (өтінім берушілердің) атына селекциялық жетістікке Қазақстан Республикасының патентін беруді өтінемін (өтінеміз)
(71) Өтінім беруші (-лер):
(толық аты немесе атауы және тұратын жері немесе орналасқан орны көрсетіледі. Авторлар-өтінім берушілердің тұратын жері туралы деректер (72)-кодты бағанның қасында көрсетіледі).
Дүниежүзілік Зияткерлік Меншік Ұйымының (бұдан әрі - ДЗМҰ) 3 стандарты бойынша ел коды (егер белгіленген болса)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) немесе жеке кәсіпкер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Жеке басын куәландыратын құжаттан мәліметтер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) – жеке тұлға үшін (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Тегі, түрі _______________________________ ________________________________________________
(қазақ немесе орыс тіліндегі атауы)
_______________________________________________________________________________________________________________________
(латынша атауы)
Ұсынылатын атау
Селекциялық нөмір
Селекциялық жетістік мына елде (-дерде) шығарылды ___________________________________
Сорт (тұқым) сатуға ұсынылды ма немесе сатылды ма:
Өтінім берілген елде:
- жоқ
- иә
Алғашқы рет _________________________________
(күні)
Басқа елдерде:
- жоқ
- иә
Алғашқы рет _____________________________
(ел, күні)
____________________________атауымен
Хат-хабар алмасу үшін мекен-жай (толық пошталық мекен-жай және хат алушының атауы)
Телефон: Ұялы тел. Электрондық пошта адресі:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (тіркелген нөмірі) немесе өтінім берушінің (өтінім берушілердің) өкілі (толық аты немесе атауы)
жалғасы
Қоса тіркелетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы
парақ саны
Дана саны
Өтінімді беру және патентті алу (құжатты ұсынбай) құқығының пайда болуына негіз:

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777; 2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 80 к перечню
Приложение 11
к Правилам регистрации
в соответствующих
государственных реестрах
передачи исключительного
права, предоставления права
на использование объекта
промышленной собственности,
открытую или принудительную
лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"Патентный закон Республики Казахстан" предоставление (не) исключительной (суб)
лицензии по лицензионному договору на использование изобретения (полезной
модели, промышленного образца) по патенту (там) №_ зарегистрировано
в Государственном реестре полезных моделей Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 81 к перечню
Приложение 12
к Правилам регистрации
в соответствующих
государственных реестрах
передачи исключительного
права, предоставления права
на использование объекта
промышленной собственности,
открытую или принудительную
лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
уведомляет, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан
"Патентный закон Республики Казахстан" договор комплексной
предпринимательской (суб) лицензии о регистрации договора комплексной
предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной
лицензии по лицензионному договору на использование изобретения (полезной
модели, промышленного образца) по патенту (там) №_ зарегистрировано
в Государственном реестре полезных моделей Республики Казахстан.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 82 к перечню
Приложение 13
к Правилам регистрации
в соответствующих
государственных реестрах
передачи исключительного
права, предоставления права
на использование объекта
промышленной собственности,
открытую или принудительную
лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Патентообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам
интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики
Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" в дальнейшем
рассмотрении заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 83 к перечню
Приложение 1
к Правилам проведения
предварительной экспертизы
заявок на селекционные
достижения
Форма
Дата поступления
(21) № регистрации
(22) Дата подачи
Приоритет
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче патента Республики Казахстан
на селекционное достижение (животноводство)
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на селекционное достижение на имя заявителя (заявителей)
(71) Заявитель (-и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе рядом с графой с кодом (72)
Код страны по стандарту 3 Всемирной организации интеллектуальной собственности (далее -ВОИС)
(если он установлен)
Сведения о государственной регистрации юридического лица, номер БИН (бизнес-идентификационный номер) или индивидуального предпринимателя, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) (для заявителей Республики Казахстан)
Сведения из документа, удостоверяющего личность, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) – для физического лица (для заявителей Республики Казахстан)
Род, вид _________________________________________________________________
(название на государственном или русском языках)
_________________________________________________________________________
(латинское название)
Предлагаемое наименование
Селекционный номер
Селекционное достижение выведено в стране (-ах) ___________________________________
Предлагался ли сорт (порода) к продаже или продавался:
В стране подачи заявки:
☐ - нет
☐ - да
Впервые______________________________________ (дата)
В других странах:
☐ - нет
☐ - да
Впервые ______________________________________ (страна, дата)
под названием __________________________________
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный тел. Электронная почта:
(74) Патентный поверенный (регистрационный номер) или представитель заявителя (-ей) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование)
Перечень прилагаемых документов
Кол-во листов в 1 экз.
Кол-во листов
Основание для возникновения права на подачу заявки и получение патента (без представления документа):

Өтінім беруші жұмыс беруші болып табылады және Заңның 5-бабының 1-тармағының шарттары сақталады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды басқаға беруі
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды басқаға беруі
мұрагерлік құқығы
өтінішке қосымша
селекциялық жетістік сауалнамасы
фотосурет
негативтер немесе түсті слайдтар
бұрын жасалған сату туралы ақпарат
өтінім бергені үшін ақы төлегені туралы
ақыны азайту үшін негіздеме бар екенін растайтын құжат
бірінші өтінімнің көшірмесі (конвенциялық басымдық сұратқан кезде)
өтінімді қазақ немесе орыс тіліне аудару
патенттік сенім білдірілген басқаға беруі өкілдің немесе өкілдің өкілетігін растайтын сенімхат
басқа құжат (көрсету керек)
(72) Автор (-лар)
(толық Т.А.Ә. көрсетіледі)
Ел атауын және белгілі болса, оның ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша кодымен қоса тұратын жерінің толық пошталық мекен-жайы
Өтінім беруші автордың (-лардың) және/немесе патент алу құқығын басқаға берген автордың(-лардың) қолы(-дары), күні
Мен (біз) _______________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Өтінім материалдарын және патентті жариялау кезінде мені (бізді) автор(-лар) ретінде атамауды өтінемін (өтінеміз)
Автордың (-лардың) қолы (-дары)
Мен (біз) менде (бізде) бар мәліметтер бойынша өтінімді қарау үшін қажетті және осы өтініш пен қосымшаларға енгізілген ақпарат түпкілікті және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін (-міз).
Мен (біз) үлгілер тиісті жолмен алынғандығын және селекциялық жетістіктің көрнекі іріктелуі болып табылатынын растаймын (-мыз).
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
Өтінім берушінің(-лердің) немесе патенттік сенім білдірілген өкілдің қолы(-дары), қол қойылған күн (заңды тұлға атынан қол қою кезінде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Тізбеге 84-қосымша
Селекциялық жетістіктердің
өтінімдеріне алдын ала
сараптама жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
(21) тіркеу №
(22) Берген күні
Басымдық
Селекциялық жетістікке Қазақстан Республикасының патентін беру туралы ӨТІНІШ
(өсімдік шаруашылығы)
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім берушінің (өтінім берушілердің) атына селекциялық жетістікке Қазақстан Республикасының патентін беруді өтінемін (өтінеміз)
(71) Өтінім беруші (-лер):
(толық аты немесе атауы және тұратын жері немесе орналасқан орны көрсетіледі. Авторлар-өтінім берушілердің тұратын жері туралы деректер (72)-кодты бағанның қасында көрсетіледі).
Дүниежүзілік Зияткерлік Меншік Ұйымының (бұдан әрі - ДЗМҰ) 3 стандарты бойынша ел коды (егер белгіленген болса)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) немесе жеке кәсіпкер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Жеке басын куәландыратын құжаттан мәліметтер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) – жеке тұлға үшін (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтінімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынына берген күннен ертерек күн бойынша басымдық сұралған кезде ғана толтырылады
Селекциялық жетістіктің басымдылығы күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз):

☐ заявитель является работодателем и соблюдены условия пункта 1 статьи 5 Закона
☐ переуступка права работодателем или его правопреемником
☐ переуступка права автором или его правопреемником
☐ право наследования
☐ приложение к заявлению
☐ анкета селекционного достижения
☐ фотографии
☐ негативы или цветные слайды
☐ информация о ранее произведенной продаже
☐ документ об оплате подачи заявки
☐ документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
☐ копия первой заявки (при испрашивании конвенционного приоритета)
☐ перевод заявки на государственный или русский язык
☐ доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
☐ другой документ (указать)
(72) Автор(-ы)
(указываются фамилия, имя, отчество, (при его наличии)
(97) Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту 3 ВОИС, если он установлен
Подпись (-и) автора (-ов)-заявителя (-ей) и/или автора (-ов), переуступившего (-их) право на получение патента, дата
Я (мы) ______________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (-ов) при публикации материалов заявки
Подпись (и) автора (-ов):
Я (мы) заявляю(ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация, необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящее заявление и в приложения, является окончательной и правильной.
Я (мы) подтверждаю(-ем), что образцы получены должным образом и представляют репрезентативную выборку селекционного достижения.
Согласен (согласны) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах.
Подпись
Подпись (-и) заявителя (-ей) или патентного поверенного, дата подписания (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью (при его наличии).
Приложение 84 к перечню
Приложение 2
к Правилам проведения
предварительной экспертизы
заявок на селекционные
достижения
Форма
Дата поступления
(21) № регистрации
(22) Дата подачи
Приоритет
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче патента Республики Казахстан
на селекционное достижение
(растениеводство)
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на селекционное достижение на имя заявителя (заявителей)
(71) Заявитель(-и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе рядом с графой с кодом (72)
Код страны
по стандарту 3
Всемирной организации интеллектуальной собственности (далее –ВОИС)
(если он установлен)
Сведения о государственной регистрации юридического лица, номер БИН (бизнес-идентификационный номер) или индивидуального предпринимателя, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) (для заявителей Республики Казахстан)
Сведения из документа, удостоверяющего личность, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) – для физического лица (для заявителей Республики Казахстан)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата поступления заявки в Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
Прошу (просим) установить приоритет селекционного достижения по дате:

Халықаралық конвенцияға қатысушы елде бірінші өтінім берілген күн бойынша (Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы заңның 7-бабының 2-тармағы)
қолдануға рұқсат өтінімнің мемкомиссияға келіп түскен күні бойынша (Заңның 4 бабының 2 тармағы)
Бірінші өтінімнің немесе қолдануға рұқсат беруге өтінімнің №
Сұратылатын басымдық күні
Берген елдің коды |(ДЗМҰ ST.3)
Өтінімді қарау сатысы
Селекциялық жетістік қандай атаумен тіркелді
Мен (біз) бірінші өтініммен берілген материал осы сортты (тұқымды) білдіретінін және осы өтінімге сәйкес келетінін мәлімдеймін (-міз)
Тегі, түрі ______________________________________________________________________________
(қазақ немесе орыс тіліндегі атауы)
____________________________________________________________________________________________________________________________________ (латынша атауы)
Ұсынылатын атау
Селекциялық нөмір
Селекциялық жетістік мына елде (-дерде) шығарылды ___________________________________
Сорт (тұқым) сатуға ұсынылды ма немесе сатылды ма:
Өтінім берілген елде:
- жоқ
- иә
Алғашқы рет _______ мынадай атаумен _____________
(күні)
Басқа елдерде:
- жоқ
- иә
Алғашқы рет ____________ мынадай атаумен _______________
(ел, күні)
Хат-хабар алмасу үшін мекен-жай (толық пошталық мекен-жай және хат алушының атауы)
Телефон: ұялы тел. Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (тіркелген нөмірі) немесе өтінім берушінің (өтінім берушілердің) өкілі (толық аты немесе атауы)
Қоса тіркелетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы
парақ саны
Дана саны
Өтінімді беру және патентті алу (құжатты ұсынбай) құқығының пайда болуына негіз:
Өтінім беруші жұмыс беруші болып табылады және Заңның 5-бабының 1-тармағының шарттары сақталады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды басқаға беруі
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды басқаға беруі
мұрагерлік құқығы
өтінішке қосымша
селекциялық жетістік сауалнамасы
фотосурет
негативтер немесе түсті слайдтар
бұрын жасалған сату туралы ақпарат
өтінім бергені үшін ақы төлегені туралы
ақыны азайту үшін негіздеме бар екенін растайтын құжат
бірінші өтінімнің көшірмесі (конвенциялық басымдық сұратқан кезде)
өтінімді қазақ немесе орыс тіліне аудару
патенттік сенім білдірілген басқаға беруі өкілдің немесе өкілдің өкілетігін растайтын сенімхат
басқа құжат (көрсету керек)
(72) Автор (-лар)
(толық Т.А.Ә. көрсетіледі)
Ел атауын және белгілі болса, оның ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша кодымен қоса тұратын жерінің толық пошталық мекен-жайы
Мен (біз) _______________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Өтінім материалдарын және патентті жариялау кезінде мені (бізді) автор(-лар) ретінде атамауды өтінемін (өтінеміз)
Автордың (-лардың) қолы (-дары)
Мен (біз) менде (бізде) бар мәліметтер бойынша өтінімді қарау үшін қажетті және осы өтініш пен қосымшаларға енгізілген ақпарат түпкілікті және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін (-міз).
Мен (біз) үлгілер тиісті жолмен алынғандығын және селекциялық жетістіктің көрнекі іріктелуі болып табылатынын растаймын (-мыз).
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
өтінім берушінің(-лердің) немесе патенттік сенім білдірілген өкілдің қолы(дары), қол қойылған күн (заңды тұлға атынан қол қою кезінде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Тізбеге 85-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне арналған
өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
(85) Халықаралық өтінімді ұлттық фазаға ауыстыру күні
(21) Тіркеу №
(22) Берілген күні
(86) алушы ведомство белгілеген халықаралық өтінімді тіркеу нөмірі және халықаралық өтінімді берген күні
(87) халықаралық өтінімнің нөмірі және халықаралық жарияланған күні
(96) алушы ведомство белгілеген еуразиялық өтінімнің нөмірі және өтінімді берген күні
(97) еуразиялық өтінімнің нөмірі және жарияланған күні
Өнертабысқа Қазақстан Республикасының
патентін беру туралы
ӨТІНІШ
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім иесінің (иелерінің) атына өнертабысқа Қазақстан Республикасының патентін беруді сұраймын (сұраймыз)
(71) Өтінім иесі (иелері):
(Толық аты немесе атауы және тұратын немесе болатын жері көрсетіледі.
Өтінім иелері-авторлардың тұрғылықты жері (72) коды бар бағанның тұсындағы бағанда келтіріледі)
Стандарт бойынша елдің коды
ДЗМҰ ST.3
(егер қондырылған болса)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) немесе жеке кәсіпкер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Жеке басын куәландыратын құжаттан мәліметтер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) – жеке тұлға үшін (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтінімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынына (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК) берген күннен ертерек күн бойынша басымдық сұралған кезде ғана толтырылады
Өнертабыстың басымдылығын күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз):
Бірінші өтінімді (өтінімдерді) Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке беру (Заңның 20-бабы 2-т.)
Заңның 20-б. 4-т. сәйкес бұрынғы өтінімді "ҰЗМИ" РМК-на беру күні
Заңның 20-б. 5-т. сәйкес бастапқы өтінімді "ҰЗМИ" РМК-на беру күні
бастапқы өтінімнің басымдылығы(Заңның 20-б. 5-т.)
(өтінімнің нөмірі __________, өтінімді берген күні _____________)
бұрынғы өтінімге қосымша материалдардың түсуі (Заңның 20-б. 3-т.)
(31) Бірінші, бұрынғы, бастапқы өтінімнің №
(32) Басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдылық сұралған жағдайда)
(54) Өнертабыстың атауы
Хат алмасу үшін мекен-жай ( толық пошталық мекен- жай және адресаттың аты)
Телефон: Мобильдік телефон: Факс: Электрондық пошта адресі:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық аты, тіркеу нөмірі) немесе өтінім иесінің (иелерінің) өкілі (толық аты немесе атауы, мекен- жайы)
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
("ҰЗМИ" РМК мөртаңбасы орны)
өтінімге қосымша
өнертабыстың сипаттамасы
өнертабыстың формуласы
сызулар және өзге материалдар
реферат
өтінім беруге төлем туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіз барын растайтын құжат
бірінші өтінімнің
(өтінімдердің) көшірмелері
(конвенциялық басымдылық
сұралған жағдайда)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжат (көрсетілсін)
Формуламен жариялау үшін ұсынылатын сызбалар фигурасының № (рефератпен)
(72)Автор(-лар)
(толық аты көрсетіледі)
Елдің атауы және белгіленген болса, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда тұратын жерінің толық пошталық мекен- жайы
Мен (біз) ____________________________________________________________________________________
(аты- жөні, тегі)
Патентті беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор (-лар) ретінде көрсетпеуді сұраймын (сұраймыз)
Автордың (авторлардың) қолы (қолдары):
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
Өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлға атынан қол қойған жағдайда басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Тізбеге 86-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне арналған
өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
(85) Халықаралық өтінімді ұлттық фазаға ауыстыру күні
(21) Тіркеу №
(22) Берілген күні
(86) алушы ведомство белгілеген халықаралық өтінімді тіркеу нөмірі және халықаралық өтінімді берген күні
(87) халықаралық өтінімнің нөмірі және халықаралық жарияланған күні
(96) алушы ведомство белгілеген еуразиялық өтінімнің нөмірі және өтінімді берген күні
(97) еуразиялық өтінімнің нөмірі және жарияланған күні
ӨТІНІШ
Пайдалы модельге
Қазақстан Республикасының
патентін беру туралы
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім иесінің (иелерінің) атына пайдалы модельге Қазақстан Республикасының патентін беруді сұраймын (сұраймыз)
(72) Өтінім иесі (иелері):
(Толық аты немесе атауы және тұратын немесе болатын жері көрсетіледі.
Өтінім иелері-авторлардың тұрғылықты жері (72) коды бар бағанның тұсындағы бағанда келтіріледі)
Стандарт бойынша елдің коды ДЗМҰ ST.3 (егер қондырылған болса)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) немесе жеке кәсіпкер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Жеке басын куәландыратын құжаттан мәліметтер, ЖСН нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі) – жеке тұлға үшін (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтінімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынына (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК) берген күннен ертерек күн бойынша басымдық сұралған кезде ғана толтырылады
Пайдалы модельдің басымдылығын күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз):
Бірінші өтінімді (өтінімдерді) Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке беру (Қазақстан Республикасы Патент заңының 20 бабы 2 тармағы) (әрі қарай - Заң)
Заңның 20 бабы 4 тармағы сәйкес бұрынғы өтінімді ҰЗМИ-ға беру күні
Заңның 20 бабы 5 тармағы сәйкес бастапқы өтінімді ҰЗМИ-ға беру күні
бастапқы өтінімнің басымдылығы (Заңның 20 бабы 5 тармағы)
бұрынғы өтінімге қосымша материалдардың түсуі (Заңның 20 бабы 3 тармағы)
(31) Бірінші, бұрынғы, астапқы өтінімнің №
(32) Басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдылық сұралған жағдайда)
(54) Пайдалы модельдің атауы
Хат алмасу үшін мекен- жай ( толық пошталық мекен- жай және адресаттың аты)
Телефон: Мобильдік телефон: Факс: Электрондық пошта адресі:
(74) Сенімді патент өкілі (толық аты, тіркеу нөмірі, мекен-жайы) немесе өтінім иесінің (иелерінің) өкілі (толық аты немесе атауы, мекен-жайы)
Қосымша берілетін құжаттардың тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
("ҰЗМИ" РМК мөртаңбасы орны)
өтінімге қосымша
пайдалы модель сипаттамасы
пайдалы модель формуласы
сызулар және өзге материалдар
реферат
өтінім беруге төлем туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіз барын растайтын құжат
бірінші өтінімнің
(өтінімдердің) көшірмелері
(конвенциялық басымдылық
сұралған жағдайда)
өтінімнің шет тіліндегі құжаттары
патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжат (көрсетілсін)
Формуламен жариялау үшін ұсынылатын сызбалар фигурасының № (рефератпен)
(73)Автор(-лар) (толық аты көрсетіледі)
Елдің атауы және белгіленген болса, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда тұратын жерінің толық пошталық мекен- жайы
Мен (біз) ______________________________________________________________________________________
(аты- жөні, тегі)
пайдалы модельге патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор (-лар) ретінде көрсетпеуді сұраймын (сұраймыз)
Автордың (авторлардың) қолы (қолдары):
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
Өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары) (заңды тұлға атынан қол қойған жағдайда басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Тізбеге 87-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне арналған
өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан № 1-ӨҮ
Кіріс нөмірі №
(21) Тіркеу №
(22) Берілген күні
Түскен күні
Басымдығы
Өнеркәсіптік үлгіге ҚазақстанРеспубликасының патентін беру туралы ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57а, тұрғын емес үй-жай 8
Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінім берушінің (берушілердің) атына Қазақстан Республикасының патентін беруді сұраймын (сұраймыз).
(71) Өтінім беруші (берушілер)
(Толық аты немесе атауы және тұрғылықты жері немесе орналасқан жері көрсетіледі.
Өтінім иелері-авторлардың тұрғылықты мекенжайы туралы деректер 97 коды бар бағанда көрсетіледі)
ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша елдің коды (егер ол белгіленген болса)
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК өтінім берілген күннен ертерек басымдық сұралған кезде ғана толтырылады.
Өнеркәсіптік үлгінің басымдығын күні бойынша белгілеуіңізді сұраймын (сұраймыз). Париж конвенциясына қатысушы мемлекетке бірінші өтінімді (өтінімдерді) беру (Заңның 20-бабы 2-тармағы)
Заңның 20-бабының  4-тармағына сәйкес "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК неғұрлым ерте берілген өтінімді беру
Заңның 20-бабының 5-тармағына сәйкес "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК бастапқы өтінімді беру
(өтінім нөмірі _______________, берген күні _________________) Неғұрлым ерте берілген өтінімдерге қосымша материалдардың түсуі (Заңның 20-бабы тармағы)
Бірінші, неғұрлым ерте берілген, бастапқы өтінімнің №
басымдық сұралған күн
(33) ST.3 бойынша берген елдің коды (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
(54) Өнеркәсіптік үлгінің атауы
(98) Хат-хабар алмасуға арналған мекенжай (толық пошталық мекенжайы және адресаттың аты-жөні)
Телефон:              Ұялы телефон:          Факс:
(74) Патенттік сенім білдірілген өкіл (толық атауы, тіркеу нөмірі, мекенжайы) немесе өтінім берушінің (берушілердің) өкілі (толық аты немесе атауы, мекенжайы)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы парақ саны
Дана саны
Өтінім беруге және патент алуға құқықтың туындау негізі (құжатты ұсынусыз)
заңның 10-бабының 2-тармақтарының талаптары сақталған және өтінім иесі жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқықты қайта беруі
мирасқорлық құқық
("Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК мөртаңбасының орны)
өтінішке қосымша
өнеркәсіптік үлгінің сипаттамасы
бұйым кескіндемесінің жиынтығы
сызба (лар) және өзге де материалдар
өтінімді берудің төлемі туралы құжат
төлем мөлшерін азайтуға негіздің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінімнің (өтінімдер) көшірмесі (көшірмелері) (конвенциялық басымдық сұралған кезде)
өтінімнің шетел тіліндегі құжаттары
патент сенім білдірілген өкілдің немесе өкілдің уәкілеттілігін растайтын сенімхат
басқа да құжат (көрсетілсін)
(72) Автор (лары) (толық аты көрсетіледі)

подачи первой заявки в стране-участнице Международной конвенции (пункт 2 статьи 7 Закона "Об охране селекционных достижений")
поступления заявки на допуск к использованию в госкомиссию (пункт 2 статьи 4 Закона)
№ первой заявки или заявки на допуск к использованию
Дата
испрашиваемого
приоритета
Код страны подачи
(ST.3 ВОИС)
Стадия рассмотрения заявки
Под каким названием зарегистрировано селекционное достижение
Я (мы) заявляю (-ем), что материал, переданный с первой заявкой, представляет данный сорт (породу) и соответствует настоящей заявке
Род, вид ________________________________________________________________
(название на государственном или русском языках)
________________________________________________________________________
(латинское название)
Предлагаемое наименование
Селекционный номер
Селекционное достижение выведено в стране (-ах)
_________________________________________________
Предлагался ли сорт (порода) к продаже или продавался:
В стране подачи заявки:
☐ - нет
☐ - да
☐ Впервые _______ под названием ________________
(дата)
В других странах:
- нет
- да
Впервые _________________ под названием_____________________________
(страна, дата)
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный тел. Факс:
(74) Патентный поверенный (регистрационный номер) или представитель заявителя (-ей) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование)
Перечень прилагаемых документов
Кол-во листов в 1 экз.
Кол-во экз.
Основание для возникновения права на подачу заявки и получение патента (без представления документа):
☐ заявитель является работодателем и соблюдены условия пункта 1 статьи 5 Закона
☐ переуступка права работодателем или его правопреемником
☐ переуступка права автором или его правопреемником
☐ право наследования
☐ приложение к заявлению
☐ анкета селекционного достижения
☐ фотографии
☐ негативы или цветные слайды
☐ информация о ранее произведенной продаже
☐ документ об оплате подачи заявки
☐ документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
☐ копия первой заявки (при испрашивании конвенционного приоритета)
☐ перевод заявки на государственный или русский язык
☐ доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
☐ другой документ (указать)
(72)Автор(-ы)
(указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту 3 ВОИС, если он установлен
Я (мы) _______________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (-ов) при публикации материалов заявки
Подпись (-и) автора (-ов):
Я (мы) заявляю (-ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация, необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящее заявление и в приложения, является окончательной и правильной.
Я (мы) подтверждаю (-ем), что образцы получены должным образом и представляют репрезентативную выборку селекционного достижения.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах.
Подпись
Подпись (-и) заявителя (-ей) или патентного поверенного, дата подписания (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью (при его наличии)
Приложение 85 к перечню
Приложение 1
к Правилам проведения
экспертизы заявок
на объекты промышленной
собственности
Форма
Дата поступления
(85) Дата перевода международной заявки на национальную фазу
(21) Регистрационный №
(22) Дата подачи
☐ (86) регистрационный номер международной заявки и дата международной подачи, установленные получающим ведомством
☐ (87) номер и дата международной публикации международной заявки
(96) номер евразийской заявки и дата подачи заявки, установленные получающим ведомством
☐ (97) номер и дата публикации евразийской заявки
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче патента
Республики Казахстан
на изобретение
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на изобретение на имя заявителя (-ей)
(71) Заявитель (-и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение. Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе, рядом с графой с кодом (72)
Код страны по стандарту ВОИС ST.3 (если он установлен)
Сведения о государственной регистрации юридического лица, номер БИН (бизнес-идентификационный номер) или индивидуального предпринимателя, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) (для заявителей Республики Казахстан)
Сведения из документа, удостоверяющего личность, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) – для физического лица (для заявителей Республики Казахстан)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи заявки в Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "НИИС")
Прошу (просим) установить приоритет изобретения по дате:
☐ подачи первой (ых) заявки (ок) в государстве-участнике Парижской конвенции (пункт 2 статьи 20 Патентного Закона Республики Казахстан (далее – Закон)
☐ подачи более ранней заявки в РГП "НИИС" в соответствии с пунктом 4 статьи 20 Закона
☐ подачи первоначальной заявки в РГП "НИИС" в соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона
☐ приоритета первоначальной заявки (пункт 5 статьи 20 Закона)
(номер заявки _________________, дата подачи _____________)
☐ поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (пункт 3 статьи 20 Закона)
(31) № первой, более ранней, первоначальной заявки
(32) Дата испрашиваемого приоритета
(33) Код страны подачи по ST.3 (при испрашивании конвенционного приоритета)
(54) Название изобретения
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный телефон: Факс: Адрес электронной почты:
(74) Патентный поверенный (полное имя, регистрационный номер) или представитель заявителя (ей) (полное имя или наименование)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов в 1 экземпляре
Количество экземпляров
(место для штампа РГП "НИИС")
☐ приложение к заявлению
☐ описание изобретения
☐ Формула изобретения
☐ Чертеж (и) и иные материалы
☐ реферат
☐ документ об оплате подачи заявки
☐ документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
☐ копия (и) первой (ых) заявки (ок) (при испрашивании конвенционного приоритета)
☐ документы заявки на иностранном языке
☐ доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
☐ другой документ (указать)
№ фигуры чертежей, предлагаемой для публикации с формулой (рефератом)
(72) Автор (ы) (указывается полное имя)
Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту ВОИС ST.3, если он установлен
Я (мы) ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (ов) при публикации сведений о выдаче патента на изобретение
Подпись (и) автора (ов):
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах
Подпись
Подпись (и) заявителя (ей), (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
Приложение 86 к перечню
Приложение 2
к Правилам проведения
экспертизы заявок
на объекты промышленной
собственности
Форма
Дата поступления
(85) Дата перевода международной заявки на национальную фазу
(21) Регистрационный №
(22) Дата подачи
☐ (86) регистрационный номер международной заявки и дата международной подачи, установленные получающим ведомством
☐ (87) номер и дата международной публикации международной заявки
☐ (96) номер евразийской заявки и дата подачи заявки, установленные получающим ведомством
☐ (97) номер и дата публикации евразийской заявки
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче патента Республики Казахстан
на полезную модель
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на полезную модель на имя заявителя (-ей)
Код страны
по стандарту
ВОИС ST.3
(если он установлен)
(71) Заявитель (-и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение)
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе рядом с графой с кодом (72)
Сведения о государственной регистрации юридического лица, номер БИН (бизнес-идентификационный номер) или индивидуального предпринимателя, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) (для заявителей Республики Казахстан)
Сведения из документа, удостоверяющего личность, номер ИИН (индивидуальный идентификационный номер) – для физического лица (для заявителей Республики Казахстан)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи заявки в Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности (далее – РГП "НИИС")
Прошу (просим) установить приоритет полезной модели по дате:
☐ подачи первой (ых) заявки (ок) в государстве-участнике Парижской конвенции (пункт 2 статьи 20 Патентного Закона Республики Казахстан (далее – Закон)
☐ подачи более ранней заявки в РГП "НИИС" в соответствии с пунктом 4 статьи 20 Закона
☐ подачи первоначальной заявки в РГП "НИИС" в соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона
☐ приоритета первоначальной заявки (пункт 5 статьи 20 закона)
номер заявки _________________, дата подачи _________________
☐ поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (пункт 3 статья 20 Закона)
(31) № первой, более ранней, первоначальной заявки
(32) Дата испрашиваемого приоритета
(33) Код страны подачи по ST.3 (при испрашивании конвенционного приоритета)
(54) Название полезной модели
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный телефон: Факс: Адрес электронной почты:
(74) Патентный поверенный (полное имя, регистрационный номер, адрес) или представитель заявителя (-ей) (полное имя или наименование, адрес)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов в 1 экземпляре
Количество экземпляров
☐ приложение к заявлению
☐ описание полезной модели
☐ формула полезной модели
☐ чертеж (и) и иные материалы
☐ реферат
☐ документ об оплате подачи заявки
☐ документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
☐ копия (-и) первой (-ых) заявки (-ок) (при испрашивании конвенционного приоритета)
☐ документы заявки на иностранном языке
☐ доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
☐ другой документ (указать)
№ фигуры чертежей, предлагаемой для публикации с формулой (рефератом)
(72) Автор(-ы)(указывается полное имя)
Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту ВОИС ST.3, (если он установлен)
Я (мы _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (-ов) при публикации сведений о выдаче патента на полезную модель
Подпись (-и) автора (-ов):
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах.
Подпись:
Подпись (-и) заявителя(-ей), (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
Приложение 87 к перечню
Приложение 3
к Правилам проведения
экспертизы заявок
на объекты промышленной
собственности
Форма№ 1-ПО
Входящий номер
Дата поступления
(21) Регистрационный
(22) Дата подачи
приоритет
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче патента Республики Казахстан
на промышленный образец
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на имя заявителя (ей)
Код страны
по стандарту
(71) Заявитель(и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе с кодом (97)
ВОИС ST.3
(если он установлен)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи заявки в НИИС
Прошу (просим) установить приоритет промышленного образца по дате:
☐ подачи первой (ых) заявки (ок) в государстве-участнике Парижской конвенции (пункт 2 статьи 20 Закона)
☐ подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с пунктом 4 статьи 20 Закона
☐ подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона
(номер заявки, дата подачи)
☐ поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (пункт 3 статья 20 Закона)
№ первой, более ранней, первоначальной заявки
Дата испрашиваемого
приоритета
(33) Код страны подачи по ST.3 (при испрашивании конвенционного приоритета)
(54) Название промышленного образца
(98) Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный телефон: Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя, регистрационный номер, адрес) или представитель заявителя (ей) (полное имя или наименование, адрес)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов в 1 экземпляре
Количество экземпляров
☐ приложение к заявлению
☐ описание промышленного образца
☐ комплект изображений изделия
☐ чертеж (и) и иные материалы
☐ документ об оплате подачи заявки
☐ документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
☐ копия(и) первой (ых) заявки (ок) (при испрашивании конвенционного приоритета)
☐ документы заявки на иностранном языке
☐ доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
☐ другой документ (указать)
72Автор (ы) (указывается полное имя)

(97) Елдің атауы және егер ол белгіленген болса, ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша оның кодын қоса алғанда, тұрғылықты жерінің толық пошталық мекенжайы
Патентті алу құқығын қайтадан берген автор (лар)- өтінім беруші (лер) және/немесе автор (лардың) қол (дар)ы
Мен (біз)____________________________________________________________                       (Тегі Аты Әкесінің (бар болса)
патент беру туралы мәліметтерді жариялау кезінде мені (бізді) автор (лар)ы ретінде көрсетпеуді сұраймын(мыз).
Автор (лар) дың қол (дар) ы: ________________________________________________________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
Автор (лар) болып табылмайтын өтінім иесінің (иелерінің) қолы (қолдары), қол қойылған күні (заңды тұлғаның атынан қол қойған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Тізбеге 88-қосымша
Тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне,
географиялық нұсқамаларға және тауар шығарылған
жерлердің атауларына өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
Берілген күні
Өтінім №
Тауар таңбасын тіркеуге
ӨТІНІМ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57а, тұрғын емес үй-жай 8
Осымен ұсынылған белгіні Қазақстан Республикасында тауар таңбасы (қызмет көрсету белгісі) ретінде тіркеу талап етіледі
Ұжымдық тауар таңбасы
Өтініш берушінің ұйымдық-құқықтық нысанын (өтініш берушінің жеке тұлға болған жағдайда, тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) көрсетіледі) толық атауы.
ДЗМҰST.3стандарты бойынша ел коды (егер белгіленген болса)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН нөмірі (салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі) немесе жеке кәсіпкер, ЖСН нөмірі (салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі) (Қазақстан Республикасының өтініш берушілер үшін)
Жеке басын куәландыратын құжат, ЖСН нөмірі (салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі) туралы ақпарат - жеке тұлғалар үшін (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтініш берушінің мекенжайы, телефон‚ ұялы телефоны, телефакс, E-mail
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе басқа өкіл:
 Өтініш берушінің өкілі немесе патенттік сенім білдірілген өкілі болмаса
 Өтініш берушінің өкілі немесе патенттік сенім білдірілген өкілі бар болса
Өкілеттілікті анықтау
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжай (пошта индексі мен елдің атын қосқанда):
Хат алмасу үшін (адресаттың толық пошталық мекенжайы), телефон, ұялы телефон, телефакс,E-mail
 Бұрын берілген өтінімде конвенциялық басымдылық сұралады, (өтінім)
Бірінші өтінімнің нөмірі
Сұралған басымдықтың күні
СТ.3 бойынша берілген елдің коды
 Көрменің басымдығы сұралады
Ашық көрсетудің басталу күні
Өтініш берілген белгі:
орын үшін
сурет орналастыру
тауар белгісі
(8x8 сантиметр;
Жапсырмалар үшін 20x20 сантиметр)
 Стандартты түрдегітауар белгісі
Транслитерациясы
Қорғалмайтын элементтер
Аудармасы
Көлемді тауар белгісі
Голографиялық тауар белгісі
 Иісті тауар таңбасы
Дыбысты тауар белгісі
Товарный знак в цветовом исполнении
Ұжымдық тауар белгісі
Түстерді көрсету
* Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін Атаулары қазақ тілінде және/немесе орыс тілінде
толтырылады
** Шет елдік өтініш берушілер үшін орыс тілінде толтырылады
Керегін белгілеу
Товары и услуги, для которых испрашивается охрана товарного знака, сгруппированные по классам
МКТУ:
Тауар таңбасын қорғауды сұрайтын тауарлар мен қызметтер ТКҚХС сыныбы бойынша топтастырылған:
Өтiнiш берiлген белгi Қазақстан Республикасында бұрын №___тiркелген.
Қосылған құжаттар тізімі:
 Қағиданың 4-тармағына сәйкес, үш данада өтінім берілген белгілердің суреттері
 Тауарлар / қызметтер тізімі (өтінімде жоқ тауарлардың / қызметтердің үлкен тізімі болған жағдайда)
 Төлем құжатының көшірмесі: түбіртек / төлем тапсырмасы
 Сенімхаттың көшірмесі
 бұрын берiлген өтiнiмнiң куәландырылған көшiрмесi;
 бұрын берілген өтінім аудармасының көшірмесі
 ұжымдық тауар таңбасының жарғысы
 Қағиданың 4-тармағында көрсетілгендерді қоса, басқа құжаттар (көрсетіңіз)
 Парақтардың барлығы _____ __________________________________________
Қосымша ұсынылған құжаттар тізбесін белгілеу
Осымен, өтінім берілген өтінімді тіркеуге өтінім беру басқа тұлғалардың зияткерлік меншік құқықтарын бұзбағанын растаймын
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін Қолы
Уәкілетті тұлғаның лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Күні
Тізбеге 89-қосымша
Тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне,
географиялық нұсқамаларға және тауар шығарылған
жерлердің атауларына өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Келіп түскен күні
Берілген күні
Өтінім №
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57а, тұрғын емес үй-жай 8
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын ұсыну құқығын тіркеуге
ӨТІНІШ
 Тауар шығарылған жер атауын және оны пайдалану құқығын тіркеу үшін
Төменде көрсетілген құжаттарды тапсыру арқылы өтінімде көрсетілген белгілерді тауар шығарылған жердің атауы ретінде тіркеуді және оны пайдалану құқығын беруді сұраймын
 бұрын тіркелген тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын беру
Төменде көрсетілген құжаттарды тапсыру арқылы мен бұрын тіркелген тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын беруді сұраймын
Өтініш берушінің ұйымдық-құқықтық нысанын (өтініш берушінің жеке тұлға болған жағдайда, тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса) көрсетіледі) толық атауы.
ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша ел коды (егер белгіленген болса)
Заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтініш берушінің мекенжайы, телефон‚ ұялы телефоны, телефакс, E-mail
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе басқа өкіл:
 Өтініш берушінің өкілі немесе патенттік сенім білдірілген өкілі болмаса
 Өтініш берушінің өкілі немесе патенттік сенім білдірілген өкілі бар болса
Өкілеттілікті анықтау
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжай (пошта индексі мен елдің атын қосқанда):
Хат алмасу үшін (адресаттың толық пошталық мекенжайы), телефон, ұялы телефон, телефакс, E-mail
Ұсынылған белгі (бас әріптермен басып шығару)
Тауар түрі
Өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы немесе оның сапасы, беделі, басқа да сипаттамалары туралы ақпарат
Тауарлардың шыққан жері (өнімі) (географиялық объектінің шекарасы)
Қосымша ұсынылған құжаттар тізімі
Парақтар саны
өтінімге сараптама жүргізу үшін төлем туралы құжат
жергілікті атқарушы органның қорытындысы
арнайы қасиеттердің, сапаның, беделдің және басқа да сипаттамалардың бар екендігін растайтын құжат
өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
басқа құжаттар (көрсетіңіз)
Қосымша ұсынылған құжаттар тізімін белгілеу _____
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Қолы
Уәкілетті тұлғаның лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Күні
Тізбеге 90-қосымша
Тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне,
географиялық нұсқамаларға және тауар шығарылған
жерлердің атауларына өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Түскен күні
Ұсыну күні
Өтінім №
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57а, тұрғын емес үй-жай 8
Географиялық нұсқаманы
тіркеуге немесе географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын беруге
ӨТІНІМ
географиялық нұсқаманы тіркеуге және оны пайдалану құқығын беруге Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өтінімде көрсетілген белгіні географиялық нұсқама ретінде тіркеуді және оны пайдалану құқығын беруді сұраймын
бұрын тіркелген географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын беруге Төменде көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, бұрын тіркелген географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын беруді сұраймын
Ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, өтініш берушінің толық атауы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), егер өтініш беруші жеке кәсіпкер болса)
Стандарт бойынша елдің коды 3 ДЗМҰ
Заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Өтініш берушінің мекенжайы, телефоны, ұялы телефоны, телефакс, E-mail
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл
Өкілді сәйкестендіру: Өкілдің атауы немесе Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) Мекенжайы (электрондық мекенжайды, почта индексін және елдің атауын қоса алғанда) Өтініш берушінің өкілі немесе патенттік сенім білдірілген өкілі болмаса
Хат-хабар алмасуға арналған мекенжай (адресатты көрсете отырып, толық почталық мекенжай), телефон, ұялы телефон, телефакс, E-mail
Мәлімделетін белгі (бас әріптермен басып шығару)
Тауар түрі
Тауардың белгілі бір сапасын, беделін немесе басқа да сипаттамаларын сипаттау
Тауардың шығарылған (өндірілген) орны (географиялық объектінің шекарасы)
Қоса берілген құжаттардың тізбесі
Парақтар саны
өтінімге сараптама жүргізгені үшін ақы төленгені туралы құжат
жергілікті атқарушы органның қорытындысы
тауардың белгілі бір сапасын, беделін немесе басқа да сипаттамаларын растайтын құжат
өкілдің өкілеттігін куәландыратын сенімхат
Басқа да құжаттар (көрсету)
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі беруші _____ Қолы Лауазымы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) күні
Тізбеге 91-қосымша
Интегралдық микросхемалар топологияларын
тіркеу туралы өтінімдерге сараптама жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
КІРІС НӨМІРІ
________________________________
Түскен күні: _______. _________. 20______
(21) ӨТІНІМІНІҢ ТІРКЕУ НӨМІРІ
_________________________
(22) ҰСЫНУ КҮНІ
__________________________
Интегралдық микросхематопологиясын тіркеу туралы
ӨТIНIШ
ХАТ АЛМАСУ МЕКЕНЖАЙЫ (Пошталық индекс, Қазақстан Республикасының аумағында мекенжайы, фамилиясы, аты, әкесінің аты (соңғы болған жағдайда) немесе адресаттың аты)
Тел.:
Факс:
Электрондық пошта мекенжайы:
Төменде көрсетілген құжаттарды тапсыру арқылы өтініш беруші тіркеуге ұсынылған объектіде мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтердің жоқтығын растайды және ҚР ӘМ ЗМҚК "ҰЗМИ" РМК тіркелген объектіні сәйкестендіретін материалдарды қағаз жеткізгіште және электрондық жеткізгіште көшіріп алу, соның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЭЕМ ге жазу.

(97) Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту ВОИС ST.3, если он установлен
Я (мы) ____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии.)
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (ов) при публикации сведений о выдаче патента
Подпись(и) автора (ов):
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах
Подпись
Подпись (и) заявителя (ей), не являющегося (ихся) автором (ами), дата подписания (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя (скрепляется печатью)
Подпись руководителя скрепляется печатью юридического лица
Подпись руководителя скрепляется печатью юридического лица подпись руководителя (скрепляется печатью)
Приложение 88 к перечню
Приложение 1
к Правилам проведения
экспертизы заявок
на товарные знаки,
знаки обслуживания,
географические указания
и наименования
мест происхождения
товаров согласно
Форма
Дата поступления
Дата подачи
№ заявки
ЗАЯВКА на регистрацию товарного знака
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан 010000, г. Астана, проспект Мәңгілік ел, 57А, нежилое помещение 8
Настоящим испрашивается регистрация представленного обозначения в качестве товарного знака (знака обслуживания) в Республике Казахстан
Коллективный товарный знак
Полное наименование заявителя с указанием организационно-правовой формы (или фамилия, имя, отчество (при его наличии), если заявитель - физическое лицо).
Код страны по стандарту ST.3 ВОИС (если он установлен)
Сведения о государственной регистрации юридического лица, номер БИН (бизнес-идентификационный номер) или индивидуального предпринимателя, номер ИИН (идентификационный номер налогоплательщика) (для заявителей Республики Казахстан) Сведения из документа, удостоверяющего личность, номер ИИН (идентификационный номер налогоплательщика) - для физического лица (для заявителей Республики Казахстан)
Адрес заявителя, телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Патентный поверенный или иной представитель:
Заявитель не имеет представителя или патентного поверенного
Заявитель имеет представителя или патентного поверенного Идентификация представителя фамилия, имя, отчество (при его наличии) Адрес (включая почтовый индекс и название страны):
Адрес для переписки (полный почтовый адрес с указанием адресата), телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Испрашивается конвенционный приоритет по ранее поданной заявке (заявкам)
Номер первой заявки
Дата испрашиваемого приоритета
Код страны подачи по ST.3
Испрашивается выставочный приоритет
Дата начала открытого показа
Заявляемое обозначение:
место для размещения изображения товарного знака (8х8 сантиметр; 20х20 сантиметр для этикеток)
Товарный знак в стандартном шрифтовом исполнении
Транслитерация
Неохраняемые элементы
Перевод
Товарный знак объемный
Товарный знак голографический
Товарный знак обонятельный
Товарный знак звуковой
Товарный знак в цветовом исполнении
Коллективный товарный знак
Указание цветов:
*Наименование заполняется на казахском и/или русском языках для заявителей Республики Казахстан; **транслитерация заполняется на русском языке для иностранных заявителей
☐ нужное отметить
Товары и услуги, для которых испрашивается охрана товарного знака, сгруппированные по классам МКТУ:
Заявляемое обозначение имеет более раннюю регистрацию в Республике Казахстан. № ___ регистрации
Перечень прилагаемых документов:
 Изображения заявляемого обозначения в количестве трех экз., согласно пункта 4 Правил
 Перечень товаров/услуг (в случае объемного перечня товаров/услуг, не помещающегося в бланк заявки)
 Копия документа об оплате: квитанция/ платежное поручение
 Копия доверенности
 Заверенная копия ранее поданной заявки (-ок)
 Перевод копии ранее поданной заявки
 Устав коллективного товарного знака
 Другие документы (указать), в том числе отмеченные в пункте 4 Правил
 Всего листов _____ __________________________________________
 Перечень прилагаемых документов отметить
Настоящим подтверждаю, что подача заявки на регистрацию заявляемого обозначения не нарушает права интеллектуальной собственности других лиц
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах. Подпись Должность уполномоченного лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии) Дата
Приложение 89 к перечню
Приложение 3
к Правилам проведения
экспертизы заявок
на товарные знаки,
знаки обслуживания,
географические указания
и наименования мест
происхождения товаров согласно
Форма
Дата поступления
Дата подачи
№ заявки
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан 010000, г. Астана, проспект Мәңгілік ел, 57А, нежилое помещение 8
ЗАЯВКА
на регистрацию наименования места происхождения товара и (или) предоставление права пользования наименованием места происхождения товара
на регистрацию наименования места происхождения товара и предоставление права пользования им Представляя указанные ниже документы, прошу зарегистрировать указанное в заявке обозначение в качестве наименования места происхождения товара и предоставить право пользования им
на предоставление права пользования ранее зарегистрированным наименованием мест происхождения товара Представляя указанные ниже документы, прошу предоставить право пользования ранее зарегистрированным наименованием места происхождения товара
Полное наименование заявителя с указанием организационно-правовой формы (фамилия, имя, отчество (если оно имеется), если заявитель – индивидуальный предприниматель)
Код страны по стандарту 3ВОИС
Сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя (для заявителей Республики Казахстан)
Адрес заявителя, телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Патентный поверенный или иной представитель
Заявитель не имеет представителя или патентного поверенного
Заявитель имеет представителя или патентного поверенного Идентификация представителя наименование либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя Адрес (включая почтовый индекс и название страны)
Адрес для переписки (полный почтовый адрес с указанием адресата), телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Заявляемое обозначение (печатать заглавными буквами)
Вид товара
Описание особых свойств товара или информация о его качестве, репутации, других характеристиках
Место происхождения (производства) товара (границы географического объекта)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов
документ об оплате за проведение экспертизы заявки
заключение местного исполнительного органа
документ, подтверждающий наличие особых свойств, качества, репутации и других характеристик
доверенность, удостоверяющая полномочия представителя
другие документы (указать)
Перечень прилагаемых документов отметить _____
Подпись Должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии) Дата
Приложение 90 к перечню
Приложение 4
к Правилам проведения
экспертизы заявок на товарные
знаки, знаки обслуживания,
географические указания
и наименования мест
происхождения товаров
согласно
Форма
Дата поступления
Дата подачи
№ заявки
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан 010000, г. Астана, проспект Мәңгілік ел, 57А, нежилое помещение 8
ЗАЯВКА
на регистрацию географического указания или предоставление права пользования географическим указанием
на регистрацию географического указания и предоставление права пользования им Представляя указанные ниже документы, прошу зарегистрировать указанное в заявке обозначение в качестве географического указания и предоставить право пользования им
на предоставление права пользования ранее зарегистрированным географическим указанием Представляя указанные ниже документы, прошу предоставить право пользования ранее зарегистрированным географическим указанием
Полное наименование заявителя с указанием организационно-правовой формы (фамилия, имя, отчество (при наличии), если заявитель – индивидуальный предприниматель)
Код страны по стандарту 3ВОИС
Сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя (для заявителей Республики Казахстан)
Адрес заявителя, телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Патентный поверенный или иной представитель
Идентификация представителя: наименование либо фамилия, имя, отчество (при наличии) представителя Адрес (включая электронный адрес, почтовый индекс и название страны) Заявитель не имеет представителя или патентного поверенного
Адрес для переписки (полный почтовый адрес с указанием адресата), телефон, мобильный телефон, телефакс, E-mail
Заявляемое обозначение (печатать заглавными буквами)
Вид товара
Описание определенного качества, репутации или других характеристик товара
Место происхождения (производства) товара (границы географического объекта)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов
документ об оплате за проведение экспертизы заявки
заключение местного исполнительного органа
документ, подтверждающий определенное качество, репутацию или другие характеристики товара
доверенность, удостоверяющая полномочия представителя
другие документы (указать)
Перечень прилагаемых документов отметить _____
Подпись Должность (фамилия, имя, отчество (при его наличии) Дата
Приложение 91 к перечню
Приложение
к Правилам проведения
экспертизы заявок
о регистрации топологий
интегральных микросхем
Форма
ВХОДЯЩИЙ НОМЕР
___________________________
Дата поступления:
____ __________ 20______ года
(21) РЕГИСТРАЦИОННЫЙ номер заявки
______________________
(22) Дата подачи
_______________________
ЗА Я В Л Е Н И Е
о регистрации топологии
интегральной микросхемы
АДРЕС ДЛЯ ПЕРЕПИСКИ (Почтовый индекс, адрес на территории Республики Казахстан; фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование юридического лица)
Телефон:
Факс:
Адрес электронной почты:
Представляя указанные ниже документы, заявитель подтверждает отсутствие в представленном на регистрацию объекте сведений, составляющих государственную тайну, и предоставляет Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан право на воспроизведение материалов, идентифицирующих регистрируемый объект, на бумажном носителе и путем записи на электронном носителе, в том числе записи в память электронно-вычислительной машины, в целях, необходимых для предоставления государственной услуги.

1. ТІРКЕЛГЕН ТОПОЛОГИЯМЕН ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМА АТАУЫ:
БАЛАМАЛЫ АТАУ:
ҚЫСҚАРТЫЛҒАН АТАУ:
2. ҚҰҚЫҚИЕЛЕНУШІ (ӨТІНІМ БЕРУШІ (ЖӘНЕ) БСН: _____________________ ЖСН: _________________
Жеке басын куәдандыратын құжаттың нөмірі: ___________________________
(Жеке тұлғаның аты-жөні) және заңды тұлғаның атауы (құрылтай құжаттарына сәйкес) және орналасқан жері (заңды тұлға үшін), оның ішінде елдің атауы автор (лар) - автор (лар) тұратын жер туралы мәліметтер 5А бағанында келтірілген)
3. ТІРКЕУ ТОПОЛОГИЯСЫНА ҚҰҚЫҚТЫҢ ПАЙДА БОЛУ НЕГІЗІ
(белгілеу [Х]) (егер өтініш беруші заңды тұлға болса немесе өтініш берушілердің құрамы авторлардың құрамына сәйкес келмесе)
өтінім беруші жұмыс беруші болып табылады автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқығын өтініш берушіге беру құқық беруші өтінім берушіге жұмыс беруші жанжақты мұрагерлік тәртібімен (мұрагерлік, қайта құру)
өтінім беруші автор болып табылады ________________________________________________________________
Басқаларды көрсету
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ
Ел: _____________________________________________________ күні: айы: жылы:
5. АВТОРЛАР Барлық авторлар _____ авторлар осылай аталуға бас тартса
5А. АВТОР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
Туған жылы: күні: айы: жылы: Азаматтығы:
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Телефон нөмірі мен мемлекетін көрсете отырып, тұрғылықты мекенжайын:
Тіркелген топологияны құруға автордың шығармашылық үлесінің қысқаша сипаттамасы:
6. ТОПОЛОГИЯНЫ ПАЙДАЛАНУ КҮНІ БОЙЫНША ҚҰҚЫҚИЕЛЕНУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
Азаматтығы:
Мекенжайы: Телефоны:
6А. ҚОРҒАЛҒАН ТОПОЛОГИЯ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ (осы топологияны құру кезінде пайдаланылады)
7. "ҰЗМИ" РМК қызмет көрсету ақысы төленген төленбеген
ТӨЛЕУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ (жеке тұлғаның аты-жөні (егер бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы):
жеке тұлға үшін
Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы және нөмірі:
заңды тұлға үшін
БСН:
БСК:
БСК:
ЖСН:
8. ҮШІНШІ ТАРАПТАРҒА ЖЕТКІЗУ ҮШІН БАЙЛАНЫС РЕКВИЗИТТЕРІ (телефон, электронды пошта және т.б.):

1. НАЗВАНИЕ ИНТЕГРАЛЬНОЙ МИКРОСХЕМЫ С регистрируемой ТОПОЛОГИЕЙ
АЛЬТЕРНАТИВНОЕ НАЗВАНИЕ:
СОКРАЩЕННОЕ НАЗВАНИЕ:
2. ПРАВООБЛАДАТЕЛЬ (ЗАЯВИТЕЛЬ (И) БИЗНЕС ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ НОМЕР:
_____________________________________________________________________
ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ (ИНДИВИДУАЛЬНЫЙ) НОМЕР НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКА:
_____________________________________________________________________
Номер документа, удостоверяющего личность: ____________________________
(Указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и место жительства (для физического лица) или наименование юридического лица (согласно учредительным документам) и место нахождения, (для юридического лица), включая название страны. Данные о месте жительства автора (ов) -заявителя(ей) приводятся в графе 5А)
3. ОСНОВАНИЯ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ПРАВА НА РЕГИСТРИРУЕМУЮ ТОПОЛОГИЮ
(отметить [Х]) (заполняется, если заявитель является юридическим лицом, или состав заявителей не соответствует составу авторов)
☐ заявитель является работодателем автора ☐ передача прав автором или его правопреемником заявителю
☐ передача прав работодателем заявителю ☐ в порядке универсального правопреемства (наследование, реорганизация)
☐ заявитель является автором ☐ __________________________________________________________ Иное - указать
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ
Страна: _____________________________________________________ число: месяц: год:
5. АВТОРЫ Всего авторов _____ ☐ авторы отказались быть упомянутыми в качестве таковых
5А. СВЕДЕНИЯ ОБ АВТОРЕ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Дата рождения: число: месяц: год: Гражданство:
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах
Адрес постоянного места жительства, включая указание страны, номер телефона:
Краткое описание творческого вклада автора в создание регистрируемой топологии:
6. ДАННЫЕ О ПРАВООБЛАДАТЕЛЕ НА ДАТУ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ТОПОЛОГИИ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Гражданство:
Адрес: Телефон:
6А. СВЕДЕНИЯ ОБ ОХРАНЫЕМЫХ ТОПОЛОГИЯХ
(использованных при создании данной топологии)
7. ОПЛАТА УСЛУГ РЕСПУБЛИКАНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПРЕДПРИЯТИЯ
"НАЦИОНАЛЬНЫЙ ИНСТИТУТ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ"
☐ уплачена ☐ не уплачена
СВЕДЕНИЯ О ПЛАТЕЛЬЩИКЕ
(указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица):
☐ Для физического лица
Номер и дата документа, удостоверяющего личность:
☐ для юридического лица
БИН:
КБК:
БИК:
ИИН:
8. КОНТАКТНЫЕ РЕКВИЗИТЫ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ТРЕТЬИМ ЛИЦАМ (телефон, адрес электронной почты, и другие):

9. ӨТІНІМ БЕРУШІНІҢ ҚҰҚЫҚ ИЕЛЕНУШІНІҢ НЕМЕСЕ ОНЫҢ ӨКІЛІНІҢ ҚОЛЫ
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атынан өтінішке ұйым басшысына немесе оны уәкілеттік берген басқа тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзінің лауазымын көрсете отырып және мөрмен бекітілген жағдайда заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
Кез-келген тұлғаның қолы, аты-жөні мен аты-жөні және өтінішке қол қойылған күні көрсетілуге тиіс.
Құқық иеленушілер-жеке тұлғалар, осы өтініште көрсетілген жеке деректерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мақсаттар мен көлемдерге, сондай-ақ тіркелген объектіге айрықша құқықтың қолданылу кезеңінде қолдануға келісетіндігін растайды)

9. ПОДПИСЬ (И) ЗАЯВИТЕЛЯ (ЕЙ) (ПРАВООБЛАДАТЕЛЯ (ЕЙ) ИЛИ ЕГО (ИХ) ПРЕДСТАВИТЕЛЯ (ЕЙ)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(От имени юридического лица заявление подписывается руководителем организации или иным лицом, уполномоченным на это в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, с указанием его должности, и скрепляется печатью юридического лица при наличии печати.
Подпись любого лица должна быть расшифрована с указанием фамилии и инициалов и указана дата подписания заявления.
Правообладатели – физические лица подтверждают согласие с обработкой указанных в данном заявлении персональных данных в целях и объеме, необходимых для предоставления государственной услуги, и в течение срока действия исключительного права на регистрируемый объект)