"Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 25 сәуірдегі № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 сәуірде № 38558 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларында:
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) мүгедектігі бар адамдарға инватакси қызметтеріне ұсыну үшін 026/е нысаны бойынша дәрігерлік-консультациялық комиссияның қолданыстағы қорытындысы (бұдан әрі – ДКК қорытындысы) негіз болып табылады.
ДКК қорытындысын тіркелген жері бойынша бастапқы медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету ұйымы "Дәрігерлік-консультациялық комиссияның қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № ҚР ДСМ-34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27505 болып тіркелген) сәйкес береді.
Психикалық немесе мінез-құлықтық бұзылушылықтары бар пациенттерге ДКК қорытындысын пациенттерді динамикалық байқауды жүзеге асыратын психикалық денсаулықтың медициналық ұйымы береді.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Инватакси қызметтерін алу үшін мүгедектігі бар адам немесе оның заңды өкілі (бұдан әрі – өтініш беруші) тұрақты тіркелген жері бойынша жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инватакси қызметтерін ұсынуға өтінішті және "Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұсынылатын мүгедектігі бар адамның жеке басын куәландыратын құжатты береді.
Жергілікті атқарушы органдарының жауапты орындаушысы мынадай мәліметтерді алумен бірге өтініштерді қабылдайды:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси)"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 25 апреля 2026 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2026 года № 38558
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8950) следующие изменения:
в Правилах оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси), утвержденных указанным приказом:
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Основанием для предоставления услуг инватакси лицам с инвалидностью является действующее заключение врачебно-консультативной комиссии по форме 026/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – заключение ВКК).
Заключение ВКК выдается организацией первичной медико-санитарной помощи по месту прикрепления на срок установления инвалидности в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-34 "Об утверждении Положения о деятельности врачебно-консультативной комиссии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27505).
Пациентам с психическими или поведенческими расстройствами заключение ВКК выдается медицинской организацией психического здоровья, осуществляющей динамическое наблюдение за пациентами.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Для получения услуг инватакси лицо с инвалидностью или его законный представитель (далее – заявитель) подает в местный исполнительный орган по месту постоянной регистрации заявление на предоставление услуг инватакси, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и документ, удостоверяющий личность лица с инвалидностью, предоставляемым в соответствии с Законом Республики Казахстан "О документах, удостоверяющих личность".
Ответственный исполнитель местных исполнительных органов принимает заявления с получением следующих сведений:

1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) мүгедектікті белгілеу туралы;
3) ДКК қорытындысы туралы.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Өнім беруші мүгедектігі бар адамдарды инватаксиге тасымалдау бойынша қызметті көрсету кезеңінде орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін қалыптастыру үшін порталда "өнім берушінің жеке кабинеті" модуліне бере отырып, таксиге тапсырыстың мобильді қосымшасы арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық құжат нысанында инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпаратты қалыптастыра отырып, сапар маршруттарын тіркейді.";
49 және 50-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Мүгедектігі бар адамдарды Портал арқылы инватаксимен тасымалдау жөнінде қызметтерді көрсететін өнім берушілерге қойылатын талаптар "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына, осы Қағидаларға және "Жолаушылар такси тасымалдары бойынша автокөлік қызметтері" ҚР СТ 2272-2024 Қазақстан Республикасы ұлттық стандартына сәйкес келеді, оның ішінде мыналарды қамтиды:
1) жергілікті атқарушы органдарға берілген такси тасымалдаушысы ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның болуы;
2) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы шарттың болуы;
3) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауға арналған кемінде он автокөлік құралдарының болуы;
4) әрбір он автокөлік құралдарына мүгедектігі бар адамдарды кресло-арбамен тасымалдауға бейімделген кемінде бір инватакси;
5) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдауды мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету мәселелері бойынша оқудан өткен, автокөлік құралдарын басқару өтілі кемінде үш жыл жүргізушілермен қамтамасыз ету;
6) сапар маршрутын белгілеу және өнім берушінің орындаған жұмыстарын растайтын инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпаратты қалыптастыру мүмкіндігі бар таксиге тапсырыс берудің мобильдік қосымшасы арқылы таксиді шақыруды қамтамасыз ететін ақпараттық-диспетчерлік такси қызметімен ақпараттық-диспетчерлік қызмет көрсету жөніндегі шарттың болуы;
7) ұялы байланысты қоса алғанда және өтінімдерді қабылдау үшін Интернет желісі арқылы көрсетілетін қызметтердің сапасы мен санын бақылау үшін телефон келіссөздерін жазу мүмкіндігін қамтамасыз ететін құрылғымен жабдықталған, өтінімдерді қабылдау үшін кемінде екі телефон нөмірімен жарақтандырылған мүгедектігі бар адамдардан тапсырыстарды қабылдауға арналған диспетчерлік қызметтің болуы;

1) о документе, удостоверяющим личность;
2) об установлении инвалидности;
3) о заключении ВКК.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Поставщик в период оказания услуг по перевозки лиц с инвалидностью на инватакси фиксирует маршруты поездок с формированием информации о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг в форме электронно-цифрового документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам, посредством мобильного приложения заказа такси с передачей в модуль "личный кабинет поставщика" на Портале для формирования акта выполненных работ (оказанных услуг).";
пункты 49 и 50 изложить в следующей редакции:
"49. Требования, предъявляемые к поставщикам, оказывающим услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси через Портал, соответствуют статье 26 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном автотранспорте", настоящим Правилам и национальному стандарту Республики Казахстан СТ РК 2272-2024 "Услуги автотранспортные по пассажирским перевозкам такси", которые в том числе включают:
1) наличие уведомления о начале деятельности в качестве перевозчика такси, поданного в местный исполнительный орган;
2) наличие договора о страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;
3) наличие не менее десяти автотранспортных средств для перевозки лиц с инвалидностью;
4) на каждые десять автотранспортных средств не менее одного инватакси, приспособленного для перевозки лиц с инвалидностью на кресло-колясках;
5) обеспечение перевозки лиц с инвалидностью водителями со стажем управления автотранспортными средствами не менее трех лет, прошедших обучение по вопросам оказания услуг лицам с инвалидностью;
6) наличие договора с информационно-диспетчерской службой такси по информационно-диспетчерскому обслуживанию, обеспечивающим вызов такси посредством мобильного приложения заказа такси с возможностью фиксации маршрута поездки и формирования информации о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг, подтверждающей выполненные работы поставщиком;
7) наличие диспетчерской службы, предназначенной для приема заказов от лиц с инвалидностью, оснащенной не менее двумя телефонными номерами для приема заявок, оборудованных устройством, обеспечивающим возможность записи телефонных переговоров для контроля качества и количества оказываемых услуг, включая сотовую связь и посредством сети Интернет для приема заявок;

8) инватакси тасымалы жүзеге асырылатын және диспетчерлік қызмет орналасқан, сондай-ақ оған инватакси қызметтерін көрсететін өнім берушінің автокөлік құралдары бекітілетін елді мекен;
9) инватакси қызметтерін көрсету мүгедектігі бар адамның тұрақты тіркелген жері бойынша жүзеге асырылады;
10) мүгедектігі бар адамдарға инватакси қызметтерінің, оның ғимараттары мен құрылысжайларының (бар болса), қызмет көрсету жөніндегі ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету, оларға инватакси қызметтерін көрсету кезінде қажетті жайлылықтар мен жағдайлар жасау.
50. Межелі пунктке келгеннен кейін инватакси қызметтерін әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетудің маршруты туралы ақпаратты автоматты түрде қалыптастыру үшін мүгедектігі бар адам немесе еріп жүретін адам бағасын қояды.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету елді мекен шегінде осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкес қолданыстағы ДКК-ның қорытындысы негізінде мынадай санаттар бойынша есеппен жүзеге асырылады:
1) бірінші топтағы мүгедек адамдар және екінші топтағы мүгедек адамдар болып табылатын жұмыс істейтіндерге айына кемінде жиырма бес сағат;
2) мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиеленушілеріне, білім беру ұйымдарында білім алушыларына айына кемінде жиырма бес сағат:
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
кресло-арбамен қозғалатын екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
3) тізбеге сәйкес бағыттар бойынша мүгедектігі бар өзге адамдарға айына кемінде алты сағат.
Мүгедектігі бар адамдарды инватаксиге тасымалдау жөніндегі қызметтерге көзделген сағат санын және бір сапар уақыты бойынша ұзақтығын ұлғайтуға осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес жергілікті бюджеттің мүмкіндіктерін ескере отырып, жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша жол беріледі.
Ағымдағы айда пайдаланылмаған сағаттар келесі айға ауыстырылмайды.
Мүгедектігі бар адамды басқа санатқа ауыстыру цифрлық жүйелерден мәліметтер түскеннен немесе өтініш беруден кейін келесі айдың басынан бастап жүргізіледі.
Мүгедек адамдарды инватаксимен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету мынадай мән жайлар туындаған күннен бастап тоқтатылады:
мүгедектік тобының өзгеруі;
тұрақты тіркеу орнын ауыстыру;
мүгедектігі бар адамның Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты мекен-жайға кетуі немесе қайтыс болуы.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Инватакси қызметін алу үшін өтініш беруші инватакси қызметін көрсететін ұйымға мынадай құжаттарды ұсынады:

8) населенный пункт, где осуществляется перевозка инватакси и располагается диспетчерская служба, а также за которым закрепляются автотранспортные средства поставщика, оказывающего услуги инватакси;
9) оказание услуг инватакси осуществляется по месту постоянной регистрации лица с инвалидностью;
10) обеспечение лицам с инвалидностью доступности услуг инватакси, ее зданий и сооружений (при наличии), информации по обслуживанию, создание необходимых удобств и условий при оказании им услуг инватакси.
50. После прибытия в пункт назначения, для автоматического формирования информации о маршруте оказания услуг инватакси через портал социальных услуг, лицо с инвалидностью или сопровождающее лицо ставит в мобильном приложении заказа такси оценку поездке.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Оказание услуг по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси осуществляется на основании действующего заключения ВКК в соответствии с пунктом 23 настоящих Правил в пределах населенного пункта из расчета:
1) не менее двадцати пяти часов в месяц работающим, являющимся лицами с инвалидностью первой группы и лицами с инвалидностью второй группы, передвигающимся на кресла-колясках;
2) не менее двадцати пяти часов в месяц, воспитанникам дошкольных организаций, обучающимся в организациях образования, являющимися:
лицами с инвалидностью первой группы;
лицами с инвалидностью второй группы, передвигающимся на кресла-колясках;
детьми с инвалидностью до 18 лет;
3) не менее шести часов в месяц иным лицам с инвалидностью по направлениям согласно Перечня.
Увеличение количества часов, предусмотренных на услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси, и продолжительности по времени одной поездки, допускается по решению местных исполнительных органов с учетом возможностей местного бюджета в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил.
Неиспользованные часы в текущем месяце не переносятся на следующий месяц.
Переход лица с инвалидностью в другую категорию производится со следующего месяца после поступления сведений из цифровых систем или подачи заявления.
Оказание услуг по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси прекращается со дня наступлении следующих обстоятельств:
изменения группы инвалидности;
смена постоянного места регистрации;
выезда за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительство либо смерти лица с инвалидностью.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Для получения услуг инватакси заявитель подает в организацию, оказывающую услугу инватакси, следующие документы:

1) өтініш (еркін нысанда);
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе туу туралы куәлік;
3) ДКК қорытындысы;
4) "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 260 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32922 болып тіркелген) 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүгедектік туралы анықтама.
2), 3) және 4) тармақшаларда көрсетілген құжаттар салыстыру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мүгедектігі бар адамға қайтарылады.
Жеке және заңды тұлғаларға цифрлық құжаттар сервисі арқылы пайдаланылатын және ұсынылатын жеке басты куәландыратын құжаттар қағаз жеткізгіштегі құжаттарға тең.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау жөніндегі қызметтерді таксимен тасымалдаушы ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарламаны жергілікті атқарушы органға берген, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы шарттың жасасқан, сондай-ақ иелігінде инватакси, қызмет көрсету үшін қажетті персоналдың жұмысы үшін шарттары бар, оның ішінде мүгедектігі бар адамдардан тапсырыстарды қабылдауға арналған, өтінімдерді қабылдау үшін ұялы байланысты қоса алғанда және Интернет желісі арқылы көрсетілетін қызметтердің сапасы мен санын бақылау үшін телефон келіссөздерін жазу мүмкіндігін қамтамасыз ететін құрылғымен жабдықталған өтінімдерді қабылдау үшін кемінде екі телефон нөмірімен жарақтандырылған диспетчерлік қызметі бар ұйым көрсетеді.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Инватакси қызметтерін көрсететін ұйым ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инватаксидің орындалған жұмыстарын растайтын мүгедектігі бар адамдардың қолдары бар инватакси қызметтерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес көрсетудің маршруты туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдарға береді.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Межелі пунктке келгеннен кейін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес инватакси қызметтерін көрсету бағыты туралы ақпаратқа мүгедектігі бар адам немесе оның заңды өкілі қол қояды, мүмкіндік болмаған жағдайда, дене функциясының бұзылуы салдарынан ілесіп жүретін адам қол қояды.";
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

1) заявление (в произвольной форме);
2) документ, удостоверяющий личность или свидетельство о рождении;
3) заключение ВКК;
4) справка об инвалидности по форме согласно приложению 19 к приказу Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 260 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32922).
Документы, указанные в подпунктах 2), 3) и 4), представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются лицу с инвалидностью.
Документы, удостоверяющие личность, используемые и представляемые физическим и юридическим лицам посредством сервиса цифровых документов, равнозначны документам на бумажном носителе.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси осуществляется организацией, подавшей в местный исполнительный орган уведомление о начале деятельности в качестве перевозчика такси, заключившей договор о страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также имеющая условия для работы персонала, необходимого для оказания услуг инватакси, в том числе диспетчерскую службу, предназначенную для приема заказов от лиц с инвалидностью, оснащенную не менее двумя телефонными номерами для приема заявок, оборудованных устройством, обеспечивающим возможность записи телефонных переговоров для контроля качества и количества оказываемых услуг, включая сотовую связь и посредством сети Интернет для приема заявок.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. Организация, оказывающая услуги инватакси ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом передает в местные исполнительные органы информацию о маршруте оказания услуг инватакси в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, имеющую подписи лиц с инвалидностью, подтверждающие выполненные работы инватакси.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. После прибытия в пункт назначения, в информации о маршруте оказания услуг инватакси в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках водителя инватакси лицо с инвалидностью или его законный представитель ставит подпись, в случае отсутствия возможности, вследствие нарушения функций организма подпись ставит сопровождающее лицо.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің міндетін
атқарушы
2026 жылғы 25 сәуірдегі
№ 99 Бұйрыққа қосымша
Автомобиль көлігімен
(инватакси) мүгедектігі бар
адамдарды тасымалдау жөнінде
қызметтер көрсету
қағидаларына 2-қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау жөніндегі қызметті алуға өтініш
Мүгедектігі бар адамдарды инватаксиге тасымалдау жөніндегі қызметтерді әлеуметтік
көрсетілетін қызметтер порталы арқылы көрсетуді сұраймын.
Мүгедектігі бар адам туралы мәліметтер:
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: ______________________________________________________
Мүгедектік тобы _________________________________________________
Мүгедек адамдарды кресло-арбамен тасымалдауға бейімделген инватаксиге
қажеттілік ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: ___________________________
Құжат нөмірі: __________ кім берді: _________________________________
Берілген күні: 20 ___ жылғы "____" _____________
Жеке сәйкестендіру нөмірі:_________________________________________
Тұрақты тұратын (тіркелген) мекенжайы: _____________________________
Мобильді азаматтар базасында тіркелген телефон нөмірі ________________
Заңды өкіл туралы мәліметтер (бар болса):
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: ___________________________
Құжат нөмірі: __________ кім берді: _________________________________
Берілген күні: 20 ___ жылғы "____" ______________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________
Тұрақты тұратын (тіркелген) мекенжайы: _____________________________
Мобильді азаматтар базасында тіркелген телефон нөмірі ________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, мүгедектігі бар адамдарды
тасымалдау жөніндегі қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Инватакси қызметтерін ұсынуды бақылау мақсатында инватаксимен жүріп-тұру
маршрутын қадағалауға келісім беремін.
Келесі шарттар сақталған жағдайда инватакси қызметтерін ұсыну туралы хабардар
болдым:
- осы Қағидалармен танысу;
- мобильді азаматтар базасында тіркелген нөмірі бар ұялы телефонның болуы;
- әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы инватакси қызметін алу кезінде
тапсырысты жүзеге асыру үшін таңдалған өнім берушімен шарт жасасқан ақпараттық-
диспетчерлік такси қызметінің таксиге тапсырыс берудің мобильдік қосымшасын
жүктеу;
- әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы инватакси қызметін алу кезінде
сапардың аяқталуын бағалаумен тіркеу.
Жалған мәліметтер мен жалған құжаттарды ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы
ескертілдім.
Өтініш берушінің немесе заңды өкілдің қолы __________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20____ жылғы "____" ___________
Өтінішті қабылдаған адамның лауазымы және қолы ____________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20__ жылғы "__" ___________

2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 25 апреля 2026 года № 99
Приложение 2
к Правилам оказания услуг
по перевозке лиц
с инвалидностью автомобильным
транспортом (инватакси)
Заявление на получение услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси
Прошу оказать услуги по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси
через портал социальных услуг.
Сведения о лице с инвалидностью:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения: __________________________________________________
Группа инвалидности _____________________________________________
Потребность в инватакси, приспособленного для перевозки лиц с инвалидностью
на кресло-колясках __________
Вид документа, удостоверяющего личность: __________________________
Номер документа: __________ кем выдан: ____________________________
Дата выдачи: "____" _____________ 20 ___ года
Индивидуальный идентификационный номер: _________________________
Aдрес постоянного местожительства (регистрации): ____________________
Номер телефона, зарегистрированный в Базе мобильных граждан _________
Сведения о законном представителе (при наличии):
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид документа, удостоверяющего личность: ___________________________
Номер документа: __________ кем выдан: _____________________________
Дата выдачи: "____" _____________ 20 ___ года
Индивидуальный идентификационный номер: _________________________
Aдрес постоянного местожительства (регистрации): ____________________
Номер телефона, зарегистрированный в Базе мобильных граждан _________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите",
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
необходимых для оформления документов на услуги по перевозке лиц
с инвалидностью.
Даю согласие на отслеживание маршрута передвижения на инватакси с целью
контроля за предоставлением услуг инватакси.
Проинформирован о предоставлении услуг инватакси при соблюдении следующих
условий:
- ознакомление с настоящими Правилами;
- наличие мобильного телефона с номером, зарегистрированным в Базе мобильных
граждан;
- скачивание мобильного приложения заказа такси информационно-диспетчерской
службы, заключившей договор с выбранным поставщиком для осуществления заказа
при получении услуги инватакси через портал социальных услуг;
- фиксирование завершения поездки оценкой при получении услуги инватакси через
портал социальных услуг.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений
и поддельных документов.
Подпись заявителя или законного представителя ____________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ___________ 20____ года.
Должность и подпись лица, принявшего заявление __________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ____________ 20____ года.