Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 сәуірде № 38557 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 11-5) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестерді кепілге қоюды тіркеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. 2026 жылғы 12 шілдеден бастап мыналар белгіленсін:
Қағидалардың 2-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда қолданылады:
"6) дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисі – дербес деректер субъектісінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімін қоса алғанда, мемлекеттік органдардың және (немесе) мемлекеттік заңды тұлғалардың цифрландыру объектілерінде қамтылған дербес деректерге қол жеткізу кезінде меншік иелерінің және (немесе) операторлардың, үшінші тұлғалардың дербес деректер субъектісімен және уәкілетті органмен ақпараттық өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін қызмет;";
Қағидалардың 11 және 12-тармақтары мынадай редакцияда қолданылады:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган Мемлекеттік қызметтер туралы Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ облыстардың және облыстық маңызы бар қалалардың, елорданың жергілікті атқарушы органдарына және өтінімді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";

Об утверждении Правил регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 21 апреля 2026 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2026 года № 38557
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 11-5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О долевом участии в жилищном строительстве" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов (далее - Правила) согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Установить, что с 12 июля 2026 года:
подпункт 6) пункта 2 Правил действует в следующей редакции:
"6) государственный сервис контроля доступа к персональным данным – услуга, обеспечивающая информационное взаимодействие собственников и (или) операторов, третьих лиц с субъектом персональных данных и уполномоченным органом при доступе к персональным данным, содержащимся в цифровых объектах государственных органов и (или) государственных юридических лиц, включая получение от субъекта персональных данных согласия на сбор, обработку персональных данных или их передачу третьим лицам;";
пункты 11 и 12 Правил действуют в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
12. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, направляется уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона о госуслугах, а также местные исполнительные органы областей и городов областного значения, столицы и оператору "цифрового правительства", осуществляющие прием заявки и выдачу результатов оказания государственной услуги.";

Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
К. Кажкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интелект және
цифлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 190 Бұйрыққа 1-қосымша
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабының 11-5) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметтер туралы Заң) Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисі – дербес деректер субъектісінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімін қоса алғанда, мемлекеттік органдардың және (немесе) мемлекеттік заңды тұлғалардың ақпараттандыру объектілерінде қамтылған дербес деректерге қол жеткізу кезінде меншік иелерінің және (немесе) операторлардың, үшінші тұлғалардың дербес деректер субъектісімен және уәкілетті органмен ақпараттық өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін қызмет;
2) көрсетілетін қызметті алушы – кепілді тіркеу туралы өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге беретін кепіл ұстаушы;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері;
4) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысудың бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Жүйе) - тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды және олар бойынша талап ету құқықтарын беру туралы мәліметтерді жүйелеуге және есепке алуға арналған ақпараттық жүйе;
5) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – тұрғын үй құрылысындағы үлестік қатысу саласында басқаруды, сондай-ақ өз құзыреті шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

приложение 1 к Правилам действует в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Кажкенов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 190
Правила регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов (далее – Правила) разработаны в соответствии c подпунктом 11-5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О долевом участии в жилищном строительстве" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) услугодатель – местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
2) услугополучатель – залогодержатель, подающий заявку о регистрации залога услугодателю;
3) единая информационная система долевого участия в жилищном строительстве (далее – Система) – информационная система, предназначенная для систематизации и учета договоров о долевом участии в жилищном строительстве и сведений о переуступке прав требований по ним;
4) доля – квартира или нежилое помещение в многоквартирном жилом доме, или индивидуальный жилой дом с земельным участком в комплексе индивидуальных жилых домов, передаваемые дольщику в соответствии с договором о долевом участии в жилищном строительстве и (или) дольщику в рамках реновации в соответствии с договором о долевом участии в жилищном строительстве в рамках реновации, входящие в состав построенного многоквартирного жилого дома или комплекса индивидуальных жилых домов;
5) уполномоченный орган в сфере долевого участия в жилищном строительстве (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах своей компетенции межотраслевую координацию в сфере долевого участия в жилищном строительстве;

6) үлес – салынған көппәтерлі тұрғын үйдің немесе жеке тұрғын үйлер кешенінің құрамына кіретін, тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шартқа сәйкес үлескерге және (немесе) реновациялау шеңберінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шартқа сәйкес реновациялау шеңберіндегі үлескерге берілетін көппәтерлі тұрғын үйдегі пәтер немесе тұрғын емес үй-жай немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі жер учаскесі бар жеке тұрғын үй.
2-тарау. Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу тәртібі
3. Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жазылған.
4. Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестерді кепілге қоюды тіркеу Жүйе арқылы берілген Тізбенің 10-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінімі негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеуге арналған өтінімі кепіл берушінің дербес деректерін, кепіл ұстаушының деректерін және кепіл туралы мәліметтерді қамтиды. Дербес деректерді жинауды, өңдеуді меншік иесі және (немесе) оператор, сондай-ақ үшінші тұлға субъектінің немесе оның заңды өкілінің келісімімен уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен жүзеге асырады.
Кепіл берушінің дербес деректерін жүйеде алу "Дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 144/НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27963 болып тіркелген) дербес деректерге қол жеткізуді бақылау мемлекеттік сервисінің жұмыс істеу қағидаларының 6 тармағына сәйкес дербес деректерге қол жеткізуді бақылау мемлекеттік сервисі арқылы жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтінім Жүйеде тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
Жүйе өтінімді келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

6) государственный сервис контроля доступа к персональным данным – услуга, обеспечивающая информационное взаимодействие собственников и (или) операторов, третьих лиц с субъектом персональных данных и уполномоченным органом при доступе к персональным данным, содержащимся в объектах информатизации государственных органов и (или) государственных юридических лиц, включая получение от субъекта персональных данных согласия на сбор, обработку персональных данных или их передачу третьим лицам.
Глава 2. Порядок регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов
3. Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов является государственной услугой и оказывается услугодателем.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) приведен в приложении 1 к настоящим Правилам.
4. Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов осуществляется на основании электронной заявки услугополучателя с приложением документов, предусмотренных пунктом 10 Перечня, поданного посредством Системы.
Заявка услугополучателя для регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов включает персональные данные залогодателя, данные залогодержателя и сведения о залоге. Сбор, обработка персональных данных осуществляются собственником и (или) оператором, а также третьим лицом с согласия субъекта или его законного представителя в порядке, определяемом уполномоченным органом.
Получение персональных данных залогодателя в Системе осуществляется посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным в соответствии с пунктом 6 Правил функционирования государственного сервиса контроля доступа к персональным данным утвержденных приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 144/НҚ "Об утверждении Правил функционирования государственного сервиса контроля доступа к персональным данным" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27963).
5. Срок оказания государственной услуги составляет 1 (один) рабочий день с момента регистрации заявки в Системе.
Система осуществляет регистрацию заявки в день ее поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

6. Өтінім және қоса берілген құжаттар тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
7. Өтінімдегі мәліметтер дұрыс болған және мемлекеттік қызметті көрсетуге ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Кепіл шартын жүйеде тіркеуді жүзеге асырады. Кепіл шартын тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші қол қояды, ал Жүйе автоматты түрде қалыптастырады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көп пәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлес кепілін тіркеу туралы үзінді көшірмені Жүйедегі көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне және кепіл берушінің электрондық поштасына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 10-тармағында көзделген тиісті құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
8. Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, кепілді тоқтату, үлестерді кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету тізбенің 10-тармағында көзделген тиісті құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінімі негізінде жүзеге асырылады.
9. Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, кепілді тоқтату, үлестерді кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтінім Жүйеде тіркелген кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
10. Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, кепілді тоқтату, үлестерді кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету үшін көрсетілетін қызметті берушінің өтінімді қарау рәсімі осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Өтінімдегі мәліметтердің дұрыстығы және тіркеуге ұсынылған құжаттардың толықтығы жағдайында көрсетілетін қызметті беруші жүйе арқылы кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуді, кепілді тоқтатуды, кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзетуді жүзеге асырады.
Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде, үлестерді кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету кезінде көрсетілетін қызметті беруші қол қояды, ал жүйе автоматты түрде қалыптастырады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көппәтерлі тұрғын үйде немесе жеке тұрғын үйлер кешенінде үлестің кепілін тіркеу туралы үзінді көшірмені көрсетілетін қызметті алушының жүйедегі жеке кабинетіне және кепіл берушінің электрондық поштасына жібереді.
Кепіл тоқтатылған кезде көрсетілетін қызметті беруші қол қояды, ал жүйе автоматты түрде қалыптастырады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестің кепілін тіркеуден шығару туралы үзінді көшірмені көрсетілетін қызметті алушының жүйедегі жеке кабинетіне және кепіл берушінің электрондық поштасына жібереді.

6. После регистрации заявки и приложенных документов услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет их полноту.
7. В случае достоверности сведений в заявке и полноты представленных документов на оказание государственной услуги, услугодатель осуществляет регистрацию в Системе договора залога. При регистрации договора залога, услугодатель подписывает, а Система автоматически формирует и направляет выписку о регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в личный кабинет услугополучателя в Системе и на электронную почту залогодателя.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 10 Перечня и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
8. Регистрация изменений и (или) дополнений в условия договора залога, прекращение залога, исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей, осуществляется на основании заявки услугополучателя с приложением соответствующих документов, предусмотренных пунктом 10 Перечня.
9. Срок оказания государственной услуги по регистрации изменений и (или) дополнений в условия договора залога, прекращению залога, исправлению технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей, составляет 1 (один) рабочий день с момента регистрации заявки в Системе.
10. Процедура рассмотрения услугодателем заявки для регистрации изменений и (или) дополнений в условия договора залога, прекращения залога, исправления технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей, осуществляется в порядке, предусмотренным пунктом 6 настоящих Правил.
В случае достоверности сведений в заявке и полноты представленных документов на регистрацию, услугодатель посредством Системы осуществляет регистрацию изменений и (или) дополнений в условия договора залога, прекращение залога, исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей.
При регистрации изменений и (или) дополнений в условия договора залога, исправлении технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей, услугодатель подписывает, а Система автоматически формирует и направляет выписку о регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в личный кабинет услугополучателя в Системе и на электронную почту залогодателя.
При прекращении залога, услугодатель подписывает, а Система автоматически формирует и направляет выписку о снятии с регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в личный кабинет услугополучателя в Системе и на электронную почту залогодателя.

Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуге, кепілді тоқтатуға, кепілді тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзетуге өтінім мәліметтерінде сәйкессіздіктер және (немесе) ұсынылған құжаттардың толық выявстігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 11-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды шығарады. өтінім жүйеге келіп түскен күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешірек.
11. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган Мемлекеттік қызметтер туралы Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ облыстардың жергілікті атқарушы органдарына жібереді және облыстық маңызы бар қалалардың, астананың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, өтінімді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын тұлғалар.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды жоғары әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) қарайды.
Шағымданатын әкімшілік актіге, әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
14. Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде оң шешім қабылдаған, шағымда көрсетілген талаптарға толық сәйкес келетін әрекет жасаған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.

При выявлении несоответствий в сведениях заявки и (или) неполноты представленных документов на регистрацию изменений и (или) дополнений в условия договора залога, прекращение залога, исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей, услугодателем выносится мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным пунктом 11 Перечня, не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем поступления заявки в Систему.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
12. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, направляется уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона о госуслугах, а также местные исполнительные органы областей и городов областного значения, столицы и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющие прием заявки и выдачу результатов оказания государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
13. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
14. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.

15. Көрсетілетін қызметті берушіге түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі
немесе жеке тұрғын үйлер
кешеніндегі үлестердің кепілін
тіркеу" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметтің түрінің атауы
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1. Үлестерді кепілге қоюды тіркеу;
2. Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу;
3. Үлестік кепілдің тоқтатылуы;
4. Кепіл үлестерін тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Ақпараттандыру объектісі - тұрғын үй құрылысына үлестік қатысудың бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі-Жүйе) www.qazreestr.kz
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет жүйеге өтінім келіп түскен күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
1)көппәтерлі тұрғын үйде немесе жеке тұрғын үйлер кешенінде үлестің кепілін (кепіл шартының талаптарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар, техникалық қателерді түзету) тіркеу туралы үзінді көшірме;
2)көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлесті кепілден шығару туралы үзінді көшірме;
3)көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестің кепілін тіркеуден дәлелді бас тарту туралы хабарлама.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

15. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация залога долей
в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных
жилых домов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов"
1
Наименование государственной услуги
Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1. Регистрация залога долей;
2. Регистрация изменений и (или) дополнений в условия договора залога;
3. Прекращение залога долей;
4. Исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Объект информатизации – единая информационная система долевого участия в жилищном строительстве (далее – Система) www.qazreestr.kz
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга оказывается не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем поступления заявки в Систему.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1)выписка о регистрации залога доли (изменений и (или) дополнений условий договора залога, исправлений технических ошибок) в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов;
2)выписка о снятии с регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов;
3)уведомление о мотивированном отказе в регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
9
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі асқа үзілісі бар, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда;
2) Жүйе – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш білдірілген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелері келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Кепілді тіркеу:
1) көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу туралы өтінім;
2) электрондық кепіл шарты.
2. Кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу:
1) кепіл шартының талаптарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу туралы өтінім;
2) кепіл шартына электрондық Қосымша келісім.
3. Кепілдің тоқтатылуы:
1) көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тоқтату туралы өтінім;
2) кепілдің тоқтатылғанын растайтын электрондық құжат.
4. Үлестер кепілін тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету:
1) үлестердің кепілін тіркеу кезінде жіберілген техникалық қателерді түзету туралы өтінім.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздері
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы қағидаларымен бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
12
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, жүйе арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі
немесе жеке тұрғын үйлер
кешеніндегі үлестердің кепілін
тіркеу" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
органның атауы
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу туралы үзінді көшірме
Тіркеу нөмірі:
Тіркелген күні:
Кепіл беруші туралы мәліметтер (кепіл берушінің уәкілетті тұлғасы туралы):
___________________________________________________________
(кепіл берушінің немесе кепіл берушінің уәкілетті тұлғасының деректемелері)
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
(кепіл ұстаушының деректемелері)
Кепіл шартын жасасу орны: ______________
Кепіл шартының нөмірі мен жасалған күні: ______________
Кепіл нысанасы туралы сипаттама (мүліктің тізбесі мен сипаттамасы): ___
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы: ________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданылу мерзімі: ________
Кепілге қойылған мүлік иелігінде және пайдалануында қалады: _________
Кепіл берушінің кепілге қойылған мүлікті пайдалануға жол беруі: ________
Кепіл шартына қосымша келісімнің нөмірі және жасалған күні (бар болса):
_____________________
Электрондық цифрлық қолтаңба туралы мәліметтер
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі
немесе жеке тұрғын үйлер
кешеніндегі үлестердің кепілін
тіркеу" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
органның атауы
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үй кешеніндегі үлестің кепілін тіркеуден дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Бірегей өтінім нөмірі: ______________________
Күні: __________________
Бас тартуға негіз: _________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(заңның баптарына сілтемелері бар дәлелді бас тарту мәтіні)
Электрондық цифрлық қолтаңба туралы мәліметтер
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі
немесе жеке тұрғын үйлер
кешеніндегі үлестердің кепілін
тіркеу" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
органның атауы
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестің кепілін тіркеуден шығару туралы үзінді көшірме
Тіркеу нөмірі:
Тіркелген күні:
Кепіл шартын тоқтату үшін негіз______________ (шарт бойынша деректер):
_________________________________________________________________
(кепілді тіркеуден шығару туралы мәтін)
Электрондық цифрлық қолтаңба туралы мәліметтер
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 190 Бұйрыққа 2-қосымша
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі
немесе жеке тұрғын үйлер
кешеніндегі үлестердің кепілін
тіркеу" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметтің түрінің атауы
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестердің кепілін тіркеу
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан с перерывом на обед;
2) Система – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Регистрация залога:
1) заявка о регистрации залога долей в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов;
2) электронный договор залога.
2. Регистрация изменений и (или) дополнений в условия договора залога:
1) заявка о регистрации изменений и (или) дополнений в условия договора залога;
2) электронное дополнительное соглашение к договору залога.
3. Прекращение залога:
1) заявка о прекращении залога долей в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов;
2) электронный документ, подтверждающий прекращение залога.
4. Исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей:
1) заявка об исправлении технических ошибок, допущенных при регистрации залога долей.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в настоящих Правилах;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия залогодателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через Систему при условии наличия электронной цифровой подписи.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация залога долей
в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных
жилых домов"
Форма
__________________________________________________________________
наименование органа
Выписка о регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов
Регистрационный номер:
Дата регистрации:
Сведения о залогодателе (об уполномоченном лице залогодателя):
_______________________________________________________________
(реквизиты залогодателя или уполномоченного лица залогодателя)
Сведения о залогодержателе:
_______________________________________________________________
(реквизиты залогодержателя)
Место заключения договора залога: ________________________________
Номер и дата заключения договора залога: __________________________
Описание о предмете залога (перечень и описание имущества): ________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом: _________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства: _________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании: __________
Допустимость использования залогодателем заложенного имущества: ____
Номер и дата заключения дополнительного соглашения к договору залога
(при наличии): ______________
Сведения об электронной цифровой подписи
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация залога долей
в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных
жилых домов"
Форма
_________________________________________________________________
наименование органа
Уведомление о мотивированном отказе в регистрации залога доли
в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов
Уникальный номер заявки: _____________________________________
Дата: __________________
Основание для отказа: _________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(текст мотивированного отказа со ссылками на статьи закона)
Сведения об электронной цифровой подписи:
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация залога долей
в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных
жилых домов"
Форма
___________________________________________________________________
наименование органа
Выписка о снятии с регистрации залога доли в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных жилых домов
Регистрационный номер:
Дата регистрации:
Основание для прекращения договора залога ______________ (данные по договору):
_________________________________________________________________
(текст о снятии с регистрации залога долей)
Сведения об электронной цифровой подписи:
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 190
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация залога долей
в многоквартирном жилом доме
или комплексе индивидуальных
жилых домов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов"
1
Наименование государственной услуги
Регистрация залога долей в многоквартирном жилом доме или комплекса индивидуальных жилых домов
2
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги