"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 23 сәуірде № 38533 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал), ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы не "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес "Соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген құжаттар қоса берілген осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама беру туралы өтініш береді.";
5-тармақта:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады. Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, құжаттардың цифрлық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы алған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЦҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) құжаттарды қабылдаған күні жіберіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 апреля 2026 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2026 года № 38533
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20674) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости", утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал), абонентское устройство сотовой связи либо через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в пункте 5:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" (далее – ШЦП). При отсутствии в цифровых системах соответствующих сведений воспроизводит цифровые копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"При получении государственной услуги через Государственную корпорацию заявление в форме электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации, направляется через ШЦП в цифровую систему "Аналитический центр" (далее – АЦ) услугодателя в день приема документов.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Сұрау салуды өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші ТО-ға сұрау салу келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендірушісі бойынша сәйкестіктері болмаған кезде, сұрау салуға жауап осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында 10 (он) минут ішінде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендіргіші бойынша сәйкес келуі анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ТО-ның деректері, оның ішінде соттылықты өтеу мерзімін есептеуді тексереді (өңдейді), одан кейін қызметті алушыға сұрау салуға жауап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберілетіні туралы хабарланатын аралық жауапты бір уақытта жібере отырып, 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі ресімделеді.
Сотталғандығының бар не жоқ екендігіне қосымша анықтау тексерісін жүргізген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға "Хабарлама" 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аралық жауабы жіберіледі, онда хабарламаны алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қайтадан жүгінуінің қажеттілігі туралы хабарланады.
Осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес қағаз нысанында нәтижені ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалына мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Анықтамада Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 79 және 89-баптарына сәйкес өтініш жасалынған аумағына байланыссыз, тексеру күніндегі жағдай бойынша адамның өтелмеген, алынбаған соттылығы туралы мәліметтері көрсетіледі.";
7-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсетуге мәліметтер сұратылып отырған адамның келісімі (бас тартуы) сұрау салу келіп түскен кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде оларға жіберіледі. Келісім алынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, ТО арқылы қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі үшінші тұлғаның "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
8-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін мемлекеттік баж төлемі "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.";

"6. Обработка запроса осуществляется услугодателем с момента поступления запроса в АЦ.
При отсутствии в АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ ответ на запрос направляется в течение 10 (десяти) минут в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При установлении АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ услугодателем в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяются (обрабатываются) данные АЦ, в том числе расчет срока погашения судимости, после чего в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, с одновременным направлением промежуточного ответа услугополучателю, где сообщается о том, что ответ на запрос будет направлен в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае проведения дополнительной установочной проверки на предмет наличия либо отсутствия судимости услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ "Уведомление" по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
В случае оформления результата в бумажной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодатель обеспечивает его доставку в выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
В справке указывается информация о непогашенной, неснятой судимости лица в соответствии со статьями 79 и 89 Уголовного кодекса Республики Казахстан, независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.";
часть третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Согласие (отказ) лица, в отношении которого запрашиваются сведения на оказание государственной услуги, направляется им в течение 2 (двух) часов с момента получения запроса. При получении согласия результат государственной услуги, сформированный посредством АЦ с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется в "личный кабинет" третьего лица.";
часть четвертую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Оплата государственной пошлины за оказание государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) или банки второго уровня.";

9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ТО немесе қорғалған байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда белгілейді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
11-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.";
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 4-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.";
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады. Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
6-тармақтың бірінші және екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. В случаях возникновения технических сбоев в функционировании АЦ либо защищенных каналов связи, а также иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение цифровых систем и использование цифровых технологий (далее – ЦТ), незамедлительно, но не позднее, чем через 1 (один) час с момента обнаружения технических неполадок, принимает меры для выявления и устранения причин их возникновения (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение цифровых систем и использование ЦТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору цифровую инфраструктуру "цифрового правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.";
часть шестую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере цифровизации.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложению 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4-1 к Правилам согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания", утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.";
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" (далее – ШЦП). При отсутствии в цифровых системах соответствующих сведений воспроизводит цифровые копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.";
части первую и вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:

"6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушының анықтама деректерін осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша апостиль қойылған құжаттарды есепке алу журналында және мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйеде тіркейді.
Көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде цифрлық жүйелер және картотека бойынша көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын, ресми құжаттың түпнұсқалығын тексереді (өңдейді).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
9-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.";
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы не "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі –Мемлекеттік корпорация) арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және оның аумақтық органдарының архивтері шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш береді.";
5-тармақтың екінші және үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЦҮШ) арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Цифрлық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың цифрлық көшірмелерін жасайды, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және құжаттарды қабылдаған күні ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжат нысанындағы өтінішті (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЦҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) жібереді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Услугодатель в день поступления документов регистрирует установочные данные услугополучателя в журнале учета апостилированных документов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и цифровой системе мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет (обрабатывает) документы услугополучателя, подлинность официального документа по цифровым системам и картотеке.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.";
часть шестую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере цифровизации.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов", утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) либо через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявление о выдаче архивных справок и/или копий архивных документов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
части вторую и третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства" (далее – ШЦП).
При отсутствии в цифровых системах соответствующих сведений работник Государственной корпорации воспроизводит цифровые копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, и направляет заявление в форме электронного документа (запрос услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП через ШЦП в цифровую систему "Аналитический центр" (далее – АЦ) в день приема документов.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Көрсетілетін қызметті алушы 1940 жылдың 1 қаңтарында он алты жасқа толмаған адамға сұрау салу жіберген кезде, сұрау салынған адамның ата-анасының деректерін көрсетеді.
Құжаттар топтамасы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті беруші 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде арнайы қоныс аударуға жіберілген адамдарды есепке алатын автоматтандырылмаған (қағаз жүзіндегі) картотекада, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің ТО-да сұрау салынған ақпаратқа іздеу жүргізуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде сұрау салынған мәліметтерді анықтаған кезде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамалар және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі – архивтік анықтама) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес цифрлық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште қалыптастырады осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті ұсынудың таңдалған әдісіне сәйкес жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға архивтік анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметке көрсетілетін сұрау салуды қарау мәртебесі, ал нәтиже қағаз нысанда ресімделген жағдайда нәтижені алатын жердің орны және күні көрсетілген ақпарат "жеке кабинетке" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған цифрлық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
Осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес қағаз нысанында нәтижені ресімдеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалына мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Нәтижені қағаз нысанда беру көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжатты не оның өкілі нотариалды куәландырылған сенімхатты және жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жүзеге асырылады.";

"6. Услугополучатель при направлении запроса на лицо, которое не достигло шестнадцатилетнего возраста на 1 января 1940 года, указывает данные родителей запрашиваемого лица.
При соответствии пакета документов требованиям Перечня основных требований к оказанию государственной услуги услугодатель в течение 8 (восьми) рабочих дней осуществляет поиск запрашиваемой информации в неавтоматизированной (бумажной) картотеке учета лиц, направленных на спецпоселение, а также в АЦ услугодателя.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня формирует при обнаружении запрашиваемых сведений архивную справку и/или копию архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов (далее – архивная справка) в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам или на бумажном носителе согласно приложению 5 к настоящим Правилам согласно выбранного услугополучателем способа предоставления государственной услуги.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее, чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления услугополучателя.
По результатам заслушивания услугодатель направляет услугополучателю архивную справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю при обращении через портал в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а в случае оформления результата в бумажной форме уведомление с указанием места и даты получения результата.
Результат оказания государственной услуги либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае оформления результата в бумажной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодатель обеспечивает его доставку в выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Выдача результата в бумажной форме осуществляется при предъявлении услугополучателем документа, удостоверяющего личность или цифровой документ из сервиса цифровых документов либо его представителем нотариально заверенной доверенности и документа, удостоверяющего личность.";

8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. ТО немесе байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда белгілейді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
10-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің қызмет көрсету кезіндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым оның басшысының атына не цифрландыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.";
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 5-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. В случаях возникновения технических сбоев в функционировании АЦ либо каналов связи, а также иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение цифровых систем и использование цифровых технологий (далее – ЦТ), незамедлительно, но не позднее, чем через 1 (один) час с момента обнаружения технических неполадок, принимает меры для выявления и устранения причин их возникновения (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение цифровых систем и использование ЦТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.";
часть шестую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действие (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании им услуг подается на имя его руководителя либо в уполномоченный орган в сфере цифровизации.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 к Правилам согласно приложению 14 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления", утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру туралы сұрау салуды осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Сұрау салуды өңдеуді көрсетілетін қызметті беруші сұрау салудың "Талдау орталығы" цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – ТО) келіп түскен кезден бастап жүзеге асырады.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендірушісі бойынша сәйкестіктері болмаған кезде сұрау салуға осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы жауап цифрлық құжат түрінде 10 (он) минут ішінде жіберіледі.
ТО-да көрсетілетін қызметті алушының сауалнамалық деректерінің ТО-ның тексеру сәйкестендіргіші бойынша сәйкес келуі анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ТО-ның деректері тексеріледі (өңделеді), одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуға жауап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберілетіні туралы хабарланатын аралық жауапты бір уақытта жібере отырып, 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып, электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі ресімделеді.
Тұлғаның жасаған қылмысын сыбайлас жемқорлық қылмыс санатына жатқызу турғасынан қосымша анықтау тексеруін жүргізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аралық жауап жіберіледі, онда хабарламаны алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қайтадан жүгінуінің қажеттілігі туралы хабарланады.
Мәліметтер мемлекеттік қызметті көрсету кезінде адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы Комитетте және оның аумақтық органдарында беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кезінде сотталғандықты өтеген немесе алып тастаған есепке алынбайды.
Мәліметтер тексерілген күнгі жағдай бойынша өтініш берілген аймаққа қарамастан беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.";
7-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсетуге мәліметтер сұратылып отырған адамның келісімі (бас тартуы) сұрау салу келіп түскен кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде жіберіледі. Келісім алынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, ТО арқылы қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі үшінші тұлғаның "жеке кабинетіне" жіберіледі.";

"4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) запрос о выдаче сведений о совершении лицом коррупционного преступления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Обработка запроса осуществляется услугодателем с момента поступления запроса в цифровую систему "Аналитический центр" (далее – АЦ).
При отсутствии в АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ на запрос в течение 10 (десяти) минут направляется ответ об отсутствии сведений о совершении лицом коррупционного преступления в виде цифрового документа по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При установлении АЦ совпадений анкетных данных услугополучателя по идентификатору проверки АЦ услугодателем в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяются (обрабатываются) данные АЦ, после чего в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя с одновременным направлением промежуточного ответа услугополучателю, где сообщается о том, что ответ на запрос будет направлен в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае проведения дополнительной установочной проверки на предмет отнесения совершенного лицом преступления к категории коррупционных, услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
При оказании государственной услуги предоставляются все имеющиеся в Комитете и его территориальных органах сведения о совершении лицом коррупционного преступления.
При выдаче результата оказания государственной услуги погашение или снятие судимости не учитывается.
Сведения выдаются независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.
Результат оказания государственной услуги направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
часть третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Согласие (отказ) лица, в отношении которого запрашиваются сведения на оказание государственной услуги, направляется им в течение 2 (двух) часов с момента получения запроса. При получении согласия результат государственной услуги, сформированный посредством АЦ с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, направляется в "личный кабинет" третьего лица.";

8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. ТО немесе байланыс арналарының жұмыс істеуінде техникалық істен шыққан, сондай-ақ хабарламаны жіберуге кедергі келтіретін басқа да мән-жайлар туындаған жағдайларда, цифрлық жүйелерді алып жүруге және цифрлық технологияларды (бұдан әрі – ЦТ) пайдалануға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі дереу техникалық ақаулар анықталған кезден бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей олардың пайда болу себептерін анықтау және жою үшін шаралар қабылдайды (жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін).
Хабарламаларды жіберуді 1 (бір) сағаттан артық кешіктіруге әкеп соқтыратын әрбір жағдайды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесінің цифрлық жүйелерді алып жүруге және ЦТ-ны пайдалануға жауапты орындаушысы арнайы журналда тіркейді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Мемлекеттік корпорацияға және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 17-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, қырық екінші, қырық үшінші, қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші, алпыс екінші, жетпіс төртінші, жетпіс бесінші, жетпіс алтыншы, жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен төртінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, жүз екінші, жүз үшінші, жүз төртінші, жүз бесінші, жүз алтыншы, жүз жетінші, жүз сегізінші, жүз тоғызыншы және жүз оныншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 1-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_________ _________ ж.,
берілген _________
жеке сәйкестендіру
нөмірі (бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi):___________
тұрғылықты мекенжайы:
_________________________
байланыс телефоны:
_________________________
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы АРЫЗ
Сізден соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы__________________
______________________________________________________________________
___________________________________________________беруіңізді сұраймын.
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) (қажеттілік
болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық деректерді де
көрсету қажет) анықтама сұратылып жатқан жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру
нөмірі, электрондық түрде немесе қағаз тасымалдағышта қандай анықтама керек
екенін көрсету қажет)
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_____________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
20_____ жылғы "__" ____________.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 2-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. В случаях возникновения технических сбоев в функционировании АЦ либо каналов связи, а также иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя, ответственное за сопровождение цифровых систем и использование цифровых технологий (далее – ЦТ), незамедлительно, но не позднее, чем через 1 (один) час с момента обнаружения технических неполадок, принимает меры для выявления и устранения причин их возникновения (в рабочие дни с 9:00 до 18:30 часов).
Каждый случай, приводящий к задержке отправки сообщений более 1 (одного) часа, фиксируется ответственным исполнителем за сопровождение цифровых систем и использование ЦТ уполномоченного подразделения услугодателя в специальном журнале.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию и Единый контакт-центр.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 17 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление настоящего приказа территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, двадцать четвертого, двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, двадцать девятого, тридцатого, тридцать первого, тридцать второго, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать шестого, тридцать седьмого, тридцать восьмого, сорок второго, сорок третьего, сорок четвертого, сорок пятого, сорок шестого, сорок седьмого, сорок восьмого, сорок девятого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят восьмого, пятьдесят девятого, шестидесятого, шестьдесят первого, шестьдесят второго, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восьмидесятого, восемьдесят первого, восемьдесят второго, восемьдесят четвертого, восемьдесят девятого, девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто третьего, сто второго, сто третьего, сто четвертого, сто пятого, сто шестого, сто седьмого, сто восьмого, сто девятого и сто десятого пункта 1, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового
развития Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
Начальнику территориального
органа Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан по
_______________________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя
_____________________
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от представителя услугополучателя ________
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
данные удостоверения личности (паспорта)
№ документа____________________________
от ____________________,
выданный______________________________
индивидуальный идентификационный номер
(бизнес-идентификационный номер) _______
_______________________________________
проживающий (ая) по адресу: _____________
_______________________________________
контактный телефон: ____________________
_______________________________________
Заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости
Прошу Вас предоставить справку о наличии либо отсутствии судимости ___________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год) (при
необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены)
индивидуальный идентификационный номер физического лица, на которое запрашивается
справка, указать какая справка нужна в электронном виде или на бумажном носителе)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись
"___"________20____года
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости"
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.​egov.​kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады;
3) Абаненттік ұялы байланыс құрылғысы.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) минут;
қосымша анықтамалық тексеріс жағдайында – 5 (бес) жұмыс күні;
шет елге шыққан жағдайда:
облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушыға қосымша анықтамалық тексеріс жүргізген жағдайда, 4 (төрт) жұмыс күні ішінде хабарламаны алған кезден бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін қайта жүгіну қажеттілігі туралы хабарланатын аралық жауап жолданады.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік қағидаты бойынша көрсетілетін
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 4 немесе 5-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру.
Басқа жеке тұлғаға соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы беру, мәліметтер сұратылып отырған адамға қатысты нотариалды расталған сенімхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Шет елге шығу үшін қағаз нысанда, оның ішінде апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы дайындауға сұрау салуды электронды түрде берген жағдайда, дайын құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының немесе нотариалды түрде куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің цифрлық құжаттар сервисінен жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжатының негізінде көрсетілетін қызметті алушының порталда таңдаған Мемлекеттік корпорацияның филиалы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші оларды жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) абонентское устройство сотовой связи.
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 10 (десять) минут;
в случаях дополнительной установочной проверки - 5 (пять) рабочих дней;
в случаях выезда за границу:
при обращении в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице - 5 (пять) рабочих дней;
при обращении в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае проведения дополнительной установочной проверки услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
Бумажная
Оказываемая по композитному принципу
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости по форме, согласно приложениям 4 или 5 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости".
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
При электронной подаче запроса на изготовление справки о наличии либо отсутствии судимости для выезда за границу в бумажной форме, в том числе с апостилем, выдача готовых документов осуществляется через выбранный на портале услугополучателем филиал Государственной корпорации на основании документа, удостоверяющего личность или цифрового документа из сервиса цифровых документов услугополучателя либо его представителя по нотариально заверенной доверенности.
Государственная корпорация обеспечивает хранение справки о наличии либо отсутствии судимости в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также справка о наличии либо отсутствии судимости в бумажной форме, за получением которой услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов цифровизации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
4) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 до 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталының интернет-ресурсында көрсетілген.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) Мемлекеттік корпорацияға:
"Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
нотариалды түрде куәландырылған сенімхат – көрсетілетін қызметті алушының мүддесін басқа адам білдірген кезде;
кәмелеттік жасқа толмаған жақын туыстарына анықтама алу кезінде туыстық байланыстарын растау үшін туу туралы куәлік (ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының бұрынғы анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) бойынша соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама алу үшін ақпараттық жүйелерде тиісті мәліметтер болмаған кезде, көрсетілетін қызметті алушы олардың ауыстырылғандығын растайтын құжатты ұсынады.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу.
Прием документов осуществляется в порядке "цифровой очереди" без ускоренного обслуживания, допускается бронирование "цифровой очереди" посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
4) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя:
2) www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости";
документ, удостоверяющий личность либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
документы, подтверждающие степень родства, при получении справки о наличии либо отсутствии судимости на родственников (в случае отсутствия сведений в цифровых системах) либо цифровой документ из сервиса цифровых документов;
доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов услугополучателя другим лицом;
Для получения справки о наличии либо отсутствии судимости по прежним установочным данным услугополучателя (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год), при отсутствии в цифровых системах соответствующих сведений, услугополучателем предоставляется документ, подтверждающий их перемену.

2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі. Шет елге шығу үшін соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы қағаз нысанда алу үшін бір уақытта Мемлекеттік корпорация филиалының мекенжайы таңдалады;
мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда, үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Көрсетілетін қызметті берушілер, Мемлекеттік корпорация цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
жоқ
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "бір өтініш" қағидаты бойынша "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 3-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
__________________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет) мемлекеттік қызметті көрсетуге
___________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы) құжаттарды
Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде
көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе)
қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:

2) на портал:
подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала. Для получения справки о наличии либо отсутствии судимости для выезда за границу в бумажной форме одновременно выбирается адрес филиала Государственной корпорации;
электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Услугодатели, Государственная корпорация получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Отсутствуют
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портал, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 3
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача справки
о наличии либо отсутствии
судимости"
форма
______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на выдачу справки о наличии
либо отсутствии судимости
1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала Государственной
корпорации "Правительство для граждан"
________________________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ______
_______________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром государственных
услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной услуги и
(или) документов с истекшим сроком действия, а именно:

1)_________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)__________________________________________________________.
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
(қолы)
Телефоны ____________________________________________________
Алдым: _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 4-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
(туған күні/дата рождения)
_________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 5-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына

1) ____________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой
стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации "Правительство для граждан" _____________________________
(подпись)
Телефон __________________________________________________________
Получил: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 4 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ
ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ
ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________________
(туған күні/дата рождения)
______________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65

4-1-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Хабарлама Уведомление
____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
_________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты,
_____________________________ сәйкес, осы хабарламаны алған күннен бастап
20 (жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки, ввиду
__________________________, Вам необходимо обратиться повторно по истечении
20 (двадцати) рабочих дней с момента получения настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 6-қосымша
"Соттылықтың болуы не
болмауы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 6-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
_________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) жеке куәліктің
(паспорттың) деректері,
құжаттың №
______________ж., берілген
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
__________ тұрғылықты
мекенжайы:
____________________
байланыс телефоны: ___
Апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру туралы арыз
Сізден апостилі бар соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы)
(қажеттілік болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық
деректерді де көрсету қажет)
одан әрі
___________________________________________________________________
____________________ құзыретті органына ұсыну үшін беруіңізді сұраймын.
(шет ел мемлекетінің атауы)
Осы арызға апостиль қою үшін мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртек қоса
беріледі (әрбір құжатқа).
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 7-қосымша
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
көрсетілетін қызметті
алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
жеке куәліктің (паспорттың) деректері,
құжаттың №__________________ ж.,
Берілген _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi): _______________
тұрғылықты мекенжайы:
____________________________
байланыс телефоны: ___________
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға арыз
Маған _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы)
_______________________________________________________________________
(қажеттілік болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық
деректерді де көрсету қажет)
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті _________________
_______________________________________________________________________
(шет ел мемлекетінің атауы)
құзыретті органына одан әрі ұсыну үшін беруді сұраймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_______________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 8-қосымша
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

Приложение 4-1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ
ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ
ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Хабарлама Уведомление
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
____________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты,
____________________________________ сәйкес, осы хабарламаны алған күннен бастап 20
(жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки, ввиду
____________________________________, Вам необходимо обратиться повторно по
истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына
сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный
документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық
үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также
посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан
Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол
қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы
и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения
Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан.
Приложение 6 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача справки о наличии
либо отсутствии судимости"
форма
Начальнику территориального органа
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
по ________________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) от представителя
услугополучателя
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) данные
удостоверения личности
(паспорта) № документа
_____________ от __________,
выданный ____________
индивидуальный идентификационный
номер (бизнес-идентификационный
номер):
_____________________________________
проживающий (ая) по адресу:
__________________________________
контактный телефон:
______________________________________
Заявление о выдаче справки о наличии либо отсутствии судимости с апостилем
Прошу Вас предоставить справку о наличии либо отсутствии судимости с апостилем
__________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год) (при
необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены)
для дальнейшего представления в компетентный орган _________________________
________________________________________________________________________
(наименование иностранного государства)
К настоящему заявлению прилагается квитанция об оплате государственной пошлины
за апостилирование (за каждый документ).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись)
"___"________20____года
Приложение 7 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов
прокуратуры, органов
следствия и дознания"
форма
Начальнику территориального органа
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
по _________________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя _________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от представителя услугополучателя _____
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии) данные удостоверения
личности (паспорта)
№ документа __________________________
______________________________________
от ___________, выданный индивидуальный
идентификационный номер
(бизнес-идентификационный номер):
_____________________________________
проживающий (ая) по адресу:
_____________________________________
контактный телефон:___________________
Заявление на апостилирование официальных документов, исходящих из органов
прокуратуры, органов следствия и дознания
Прошу Вас предоставить мне ________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения (день, месяц, год)
_____________________________________________________________________________
(при необходимости также указать прежние установочные данные в случае их перемены,
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
государственную услугу "Апостилирование официальных документов, исходящих из
органов прокуратуры, органов следствия и дознания" для дальнейшего представления в
компетентный орган____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование иностранного государства)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
________________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись)
"___"________20____года
Приложение 8 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование
официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры,
органов следствия и дознания"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.​egov.​kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады;
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік қағидаты бойынша көрсетілетін
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Адамның қойылған қолының түпнұсқалығын және оның өкілеттігін куәландыратын, сондай-ақ осы құжат бекітілген мөр және мөртабанның түпнұсқалығын растайтын арнайы мөртабан – апостиль қойылған құжат не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Мемлекеттік корпорация соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 667-бабы 3-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әрбір құжат үшін 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мемлекеттік баж алынады.
Төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) со дня сдачи пакета документов: в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице - 5 (пять) рабочих дней;
в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
Бумажная
Оказываемая по композитному принципу
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Документ с проставленным апостилем – специальным штампом, удостоверяющим подлинность подписи лица и подтверждающим его полномочия, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение готового документа в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также готовый документ в бумажной форме, за получением которого услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии с подпунктом 6) пункта 3 статьи 667 Налогового кодекса Республики Казахстан в размере 0,5 месячного расчетного показателя за каждый документ.
Оплата осуществляется через платежный шлюз "цифрового правительства" (ПШЦП) или банки второго уровня.

Құжаттарға апостиль қоюға төлем деректемелері: Астана қаласының Алматы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы, ж/ш 108125, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің kkmfkz2a есеп айырысу шоты kz24070105 ksn0000000 БСН 981140001105 ТМК 911, 991.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 до 21.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, порталы арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.​gov4c.​kz;
3) www.​egov.​kz порталы.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
апостиль қою үшін ұсынылатын прокуратура органдарының, тергеу және анықтау органдарының ресми құжаты;
мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртек.
Көрсетілетін қызметті берушілер, Мемлекеттік корпорация цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады".
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тартудың мынадай:

Реквизиты оплаты за апостилирование документов: Управление государственных доходов по Алматинскому району города Астана л/с 108125, Министерство финансов Республики Казахстан kkmfkz2a расчетный счет kz24070105 ksn0000000 БИН 981140001105 КНП 911, 991.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов цифровизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу;
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Прием документов осуществляется в порядке "цифровой очереди", без ускоренного обслуживания, допускается бронирование "цифровой очереди" посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания";
документ, удостоверяющий личность либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
официальный документ органов прокуратуры, органов следствия и дознания, представляемый для апостилирования;
квитанция об оплате государственной пошлины.
Услугодатели, Государственная корпорация получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының бекітілген нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға жауап жібереді.
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "бір өтініш" қағидаты бойынша "Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен немесе "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 9-қосымша
"Прокуратура органдарынан,
тергеу және анықтау
органдарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюдан бас тарту туралы қолхат

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости" либо с государственной услугой "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 9 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 3 к
Правилам оказания государственной
услуги "Апостилирование
официальных документов,
исходящих из органов
прокуратуры, органов
следствия и дознания"
форма
_______________________
_______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
_______________________
_______________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на апостилирование официальных
документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания

1. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
_______________________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет)
мемлекеттік қызметті көрсетуге __________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы)
құжаттарды Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың
тізбесінде көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және
(немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________ (қолы)
Телефоны _____________________________________________________________
Алдым: ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 10-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің
____________________________
(өңірдің атауын көрсету керек)
бойынша аумақтық органының
бастығына көрсетілетін қызметті
алушы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) көрсетілетін
қызметті алушының өкілі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_____________________ж.,
берілген______________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
______________
тұрғылықты мекенжайы:
__________________________
байланыс телефоны: _______
Архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру туралы арыз
Сізден маған, архивтік анықтама талап етілетін менің туыстарыма қатысты архивтік
анықтаманы, архивтік көшірмені немесе архивтік үзінді жазбаны беруіңізді сұраймын:
1.________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ұлты)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
19____жылы, ______________ туған _______________________________________
(туған жері, қоныс аударғанға дейін тұрғылықты жері)
________________ (-дан, -ден, ...) қоныс аударды _____________________________
________________________________________________________________________
(ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке, республика көрсетіледі)
және 19___жылы ___________________________ (-қа, -ке,...) арнайы қонысқа келді
_______________________________________________________________________
(арнайы қоныс аударуда болған ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке,
республика көрсетіледі)
________________________________________________________________________
және басқа да болуы мүмкін мәліметтер)
2._______________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ұлты)
________________________________________________________________________
19____жылы,______________________________________________________туған
(туған жері, қоныс аударғанға дейін тұрғылықты жері)
_____________________________________________(-дан, -ден, ...) қоныс аударды
(ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке, республика көрсетіледі) және
19___жылы ___________ (-қа, -ке,...) арнайы _________________________________
________________________________________________________________________
(арнайы қоныс аударуда болған ауыл, колхоз, совхоз, аудан, қала, облыс, өлке,
республика көрсетіледі
_______________________________________________________________________
және басқа да болуы мүмкін мәліметтер)
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_______________________________________________________________ ________
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Көрсетілетін қызметті алушының телефон нөмірі:_____________.
20_____ жылғы "__" ____________.
Ескерту: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған жылы және жері баспа әріптермен толтырылады, арызды толтыру кезінде міндетті түрде бұрынғы және өзгертілген сауалнамалық деректер көрсетілуге жатады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 11-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру:

1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала Государственной
корпорации "Правительство для граждан" ________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги _________________
_____________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром
государственных услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной услуги и
(или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________;
3) _______________________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной корпорации
"Правительство для граждан"
___________________________________________________
(подпись)
Телефон _________________________________________________________________
Получил: ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 10 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных справок
и/ или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
и его территориальных органов"
форма
Начальнику территориального органа
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
по __________________________________
(указать наименование региона)
от услугополучателя _________________
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии) от представителя услугополучателя
____________________________________
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________
_____________________________________
данные удостоверения личности
(паспорта) № документа
_____________________________________
от ___________________________________,
выданный____________________________
индивидуальный идентификационный
номер бизнес-идентификационный номер):
_____________________________
___________________________________
проживающий (ая) по адресу:
____________________________________
____________________________________
контактный телефон:__________________
____________________________________
Заявление о выдаче архивных справок и/или копий архивных документов
Прошу Вас выдать архивную справку, архивную копию или архивную выписку в
отношении меня, моих родственников, на которых требуется архивная справка:
1.________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) национальность)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
19____года рождения, родился (-ась) в _____________________________________
_______________________________________________________________________
(место рождения, место жительства до выселения)
выселен (-а) из __________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику)
и прибыл (-а) в 19___году на спецпоселение в________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику
нахождения на
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
спецпоселении и другие возможно имеющиеся сведения)
2._______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) национальность)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19____года рождения, родился (-ась) в ___________________________________
____________________________________________________________________
(место рождения, место жительства до выселения) выселен (-а)
из_________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику)
и прибыл (-а) в 19___году на спецпоселение в___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать аул, колхоз, совхоз, село, район, город, область, край, республику
нахождения на
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
спецпоселении и другие возможно имеющиеся сведения)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах.
______________________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись
Номер телефона услугополучателя:_____________.
"___"________20____года
Примечание: фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место
рождения заполняется печатными буквами, при заполнении заявления в
обязательном порядке подлежат указанию прежние и измененные анкетные данные.
Приложение 11 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных справок
и/или копий архивных документов
в пределах архивов Комитета
по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
и его территориальных органов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача
архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по
правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан и его территориальных органов"
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.​egov.​kz "цифрлық үкімет" веб-порталы.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
Қағаз түрінде
Композиттік қағидаты бойынша көрсетілетін
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтама және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелері, мәліметтер болмаған кезде –жазбаша жауап не порталдың "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында.
Дайын құжаттарды басқа жеке тұлғаға беру өзіне қатысты мәліметтер сұратылатын адам берген, нотариалды түрде куәландырылған сенімхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация анықтаманың қағаз нысанда 1 (бір) айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге 2 (екі) ай ішінде одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының арызын және оған қатысты қағаз нысандағы құжаттарды, сондай-ақ оны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) ай ішінде келмеген жағдайда қағаз нысандағы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші жеке номенклатуралық іске тігеді (қалыптастырады).
7
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz.
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) со дня сдачи пакета документов в отделы филиалов Государственной корпорации, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице, а также при обращении на портал - 8 (восемь) рабочих дней;
при обращении в другие отделы филиалов Государственной корпорации - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и получения документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
Бумажная
Оказываемая по композитному принципу
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Архивная справка и/или копия архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов (далее – справка), при отсутствии сведений - письменный ответ либо в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в "личном кабинете" портала.
Выдача готовых документов другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
Государственная корпорация обеспечивает хранение справки в бумажной форме в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения в течение 2 (двух) месяцев. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Заявление услугополучателя и документы к нему в бумажной форме, а также справка в бумажной форме, за получением которой услугополучатель не явился в течение 3 (трех) месяцев подшиваются (формируются) услугодателем в отдельное номенклатурное дело.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов цифровизации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау "цифрлық кезек" тәртібінде жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы "цифрлық кезекті" брондауға рұқсат етіледі;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
4) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 до 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталының интернет-ресурсында көрсетілген.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) Мемлекеттік корпорацияға:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру туралы арыз;
жеке басты куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (жеке адамды сәйкестендіру үшін);
туыстарға ақпарат (цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) алу кезінде туыстық байланыстарын растайтын құжаттар не цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат;
нотариалды түрде куәландырылған сенімхат – көрсетілетін қызметті алушының мүддесін басқа адам білдірген кезде;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі. Қызмет көрсетудің нәтижесін қағаз нысанда алу үшін бір уақытта Мемлекеттік корпорация филиалының мекенжайы таңдалады;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тартудың мынадай:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней, согласно Кодексу.
Прием документов осуществляется в порядке "цифровой очереди" без ускоренного обслуживания, допускается бронирование "цифровой очереди" посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
4) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1)услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) в Государственную корпорацию:
заявление о выдаче архивных справок и (или) копий архивных документов по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов";
документ, удостоверяющий личность либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
документы, подтверждающие степень родства, при получении информации на родственников (в случае отсутствия сведений в цифровых системах) либо цифровой документ из сервиса цифровых документов;
доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов услугополучателя другим лицом;
2) на портал:
подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала. Для получения результата услуги на бумажном носителе одновременно выбирается адрес филиала Государственной корпорации.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі (16 жасқа толмай қоныс аударған адамдар (1939 жыл мен 1955 жыл аралығында) арнайы есепке алынбаған) себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға жауап жібереді.
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қажет болған жағдайда, тұрмыс-тіршілігін шектейтін ағза функцияларында тұрақты ауытқумен денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефонына жүгіну арқылы тұрғылықты мекенжайына барумен жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет "бір өтініш" қағидаты бойынша "Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметпен жиынтықта көрсетілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалар қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 12-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
немесе ұйымының атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беруге құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами и иными законодательными актами Республики Казахстан (лица, не достигшие 16-летнего возраста, персональному учету спецпоселения не подлежали (период с 1939 по 1955 годы).
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 12 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных
справок и/или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой
статистике и специальным
учетам Генеральной
прокуратуры Республики
Казахстан и его
территориальных органов"
форма
______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) либо наименование
организации услугополучателя)
______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов на выдачу архивных справок и/или копий
архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его
территориальных органов

1. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі
________________________________________________________
______________________________________________________________
(мекенжайды көрсету қажет)
мемлекеттік қызметті көрсетуге ____________________________________
_____________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы)
құжаттарды Сіз мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың
тізбесінде көзделген тізімге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және
(немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды, атап айтқанда:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3)__________________________________________________________.
2. Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден, барлығы 2 (екі) данада жасалды.
3. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
(қолы)
Телефоны ___________________________________________________
Алдым: _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 13-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына
сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Цифрлық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность цифрового документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 14-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті мен оның аумақтық
органдары архивтерінің шегінде
архивтік анықтамаларды және/
немесе архивтік құжаттардың
көшірмелерін беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
5-қосымша
нысан
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 15-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)
не көрсетілетін қызметті
алушының ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызмет алушының
мекенжайы)
____________________________
жеке куәліктің (паспорттың)
деректері, құжаттың
№_______________________
_________ ж., берілген
______________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi):
______________
байланыс телефоны: _____________
Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру туралы сұрау салу
Сізден _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні (күні, айы, жылы) (қажеттілік
болған кезде олар ауыстырылған жағдайда, бұрынғы анықтамалық деректерді де
көрсету қажет)
__________________________________________________ анықтама сұратылып
жатқан жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі) сыбайлас жемқорлық қылмыс
жасағаны туралы мәлімет беруіңізді сұраймын.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің
пайдаланылуына келісемін.
_____________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы)
20_____ жылғы "__" ____________.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 16-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін ұсыну тәсілдері (бар болса)
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау және беру: www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі және оның кіші түрлері (бар болса)
1) құжаттар топтамасын облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан Мемлекеттік корпорация филиалдарының бөлімдеріне тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорация филиалдарының басқа бөлімдеріне жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру және құжаттарды алу кезінде күтуге ең көп жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп жол берілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны және оның кіші түрлері (бар болса)
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі және оның кіші түрлері (бар болса)
"Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсету Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру.
Осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша түпкілікті процестік шешім қабылданбаған сыбайлас жемқорлық баптары бойынша қозғалған қылмыстық істің болуы туралы мәліметтері бар хабарлама.
7
Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік корпорацияның және цифрландыру объектілерінің жұмыс кестесі

1. Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала
Государственной корпорации "Правительство для граждан" ______________
__________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ______
__________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с реестром
государственных услуг)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно списку,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной
услуги и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
1) ____________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________.
2. Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для
каждой стороны.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации "Правительство для граждан"_____________________
(подпись)
Телефон __________________________________________________________
Получил: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 13 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных
справок и/или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой
статистике и специальным
учетам Генеральной
прокуратуры Республики
Казахстан и его
территориальных органов"
форма
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының
2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный
документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ
"цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность цифрового документа Вы можете на egov.kz, а также
посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
Приложение 14 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача архивных
справок и/или копий архивных
документов в пределах архивов
Комитета по правовой
статистике и специальным
учетам Генеральной
прокуратуры Республики
Казахстан и его
территориальных органов"
форма
АРХИВТІК А Н Ы Қ Т А М А АРХИВНАЯ С П Р А В К А
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(анықтаманың мазмұны/содержание справки)
Басшы____________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________
Приложение 15 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о совершении
лицом коррупционного преступления"
форма
от________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) либо наименование
организации услугополучателя)
__________________________________
(адрес услугополучателя)
__________________________________
данные удостоверения личности
(паспорта) № документа
_____________________ от _________,
выданный_________________________
индивидуальный идентификационный
номер (бизнес-идентификационный
номер): ___________________________
контактный телефон: _______________
__________________________________
Запрос о выдаче сведений о совершении лицом коррупционного преступления
Прошу Вас предоставить сведения о совершении лицом коррупционного
преступления ______________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
(день, месяц, год) (при необходимости также указать прежние установочные
данные в случае их перемены) ________________________________________
____________________________________________________ индивидуальный
идентификационный номер физического лица, на которое запрашиваются
сведения)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя подпись)
"___"________20____года
Приложение 16 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача сведений о
совершении лицом
коррупционного преступления"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления"
1
Наименование услугодателя
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием и выдача документов для оказания государственной услуги осуществляется через: веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
С момента обращения на портал - 10 (десять) минут;
в случаях дополнительной установочной проверки – 5 (пять) рабочих дней.
День подачи запроса не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае проведения дополнительной установочной проверки услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется промежуточный ответ, где сообщается о необходимости повторного обращения услугополучателя по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения уведомления.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (полностью цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления по форме согласно приложению 3 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления".
Уведомление со сведениями о наличии уголовного дела, возбужденного по коррупционным статьям, по которому не принято окончательное процессуальное решение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов цифровизации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі мен жұма аралығында белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, сұрау салуларды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі);
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын 9.00 до 21.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​pravstat, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) www.​egov.​kz порталы.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен тізбесі және оның кіші түрлері (бар болса)
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған немесе ұялы байланыс операторымен берілген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық сұрау салу беріледі.
Мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген кезде үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болса) бас тарту үшін негіздер
жоқ
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен келісім берген жағдайда орындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ қашықтықтан қол жеткізу режимінде 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 17-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН азаматтық қызметке, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жұмысқа тұру кезінде адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы М Ә Л І М Е Т С В Е Д Е Н И Я о совершении лицом коррупционного преступления для поступления на гражданскую службу, на работу в субъекты квазигосударственного сектора
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
__________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша мәліметтер жоқ / бар по состоянию на
"___" ________ 20__ года сведений не имеется / имеется.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 65 бұйрығына 18-қосымша
"Адамның сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны туралы
мәліметтер беру" мемлекеттік
қызметті көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Хабарлама Уведомление
______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты осы хабарламаны алған күннен
бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки Вам необходимо
обратиться повторно по истечении 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения
настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием запросов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя: www.gov.kz/memleket/entities/pravstat, в разделе "Государственные услуги";
2) портала www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
На портале подается электронный запрос, подписанный ЭЦП услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала.
Электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
Отсутствуют
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портал, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Приложение 17 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о совершении
лицом коррупционного
преступления"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН азаматтық
қызметке, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жұмысқа тұру кезінде
адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы М Ә Л І М Е Т
С В Е Д Е Н И Я о совершении лицом коррупционного преступления для
поступления на гражданскую службу, на работу в субъекты
квазигосударственного сектора
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
_________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша мәліметтер жоқ / бар по состоянию
на "___" ________ 20__ года сведений не имеется / имеется.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 18 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 65
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача сведений о совершении
лицом коррупционного
преступления"
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Хабарлама Уведомление
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(туған күні /дата рождения)
________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
Қосымша анықтау тексерісі жүргізілуіне байланысты осы хабарламаны
алған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні өткен соң Сізге қайта жүгіну қажет.
В связи с проведением дополнительной установочной проверки Вам
необходимо обратиться повторно по истечении 20 (двадцати) рабочих дней
с момента получения настоящего уведомления.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мәліметтері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес пайдаланылады.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан данный документ равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
штрих-код автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің құрылымдық бөлімшесі бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной цифровой системы и подписанный электронно-цифровой подписью начальника структурного подразделения Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.